Het belangrijkste voor U... m UITSLAG PRIJSVRAAG „WIE WORDT KAMPIOEN?" Nationale trekpaardententoonstelling 1968 weer een grandioos succes RUMPTSTAD-PLOEGEN 19 Ie prijs: Het stamboek-merrieveulen, Zita van Bleyendaal 238338: L. J. Steendijk, Weijdeline, Nieuwerkerk. 2e prijs: Het Haflinger hengstveulen Stina van Ruurlo Hf 18365, aange boden door N.V. Centrale Suiker Mij. te Amsterdam: Jan Jenniskens Engels, St. Janstraat 54, Meterik-Horst (L.). 3e prijs: Het Dartmoor hengstveulen, Eagle Eye van Hulst, aangeboden door de N.V. „AVOB" te Vught: P. F. Vereijen, Laan 3, Aarle-Rixtel (N.-Br.). 4e prijs: Een prima vaarskalf, aangeboden door het Veemarktbedrijf te 's-Hertogenbosch: H. Willemsen, F. 65, Wesepe (O.). 5e prijs: Een P. Z. Schotel/kunstmeststrooier voor paardentractie. Fabri kaat: Landbouwmachinefabriek P. J. Zweegers en Zn te Geldrop: J. Kuyken, Vessemseweg 8, Knegsel (N.-Br.). 6e prijs: Automatische wasmachinecombinatie, aangeboden door het Onderlinge Boerenverzekeringsfonds te Leeuwarden: P. Vereijken, P. Beca- nusstraat 2, Beek en Donk (N.-Br.). 7e prijs: „Eberhardt" kunstmeststrooier type Wiesel, aangeboden door het „Cebeco" te Rotterdam: J. Huybers, Gerwenseweg 6, Nuenen. 8e prijs: „Pfaff" zigzag naaimachine, aangeboden door de verzekeringen NCB - ABTB - LLTB - LTB en BTL: M. B. F. Verhagen, Bestseweg 8, St Oedenrode. 9e prijs: Aardappelsorteermachine, aangeboden door de CIV te Rotterdam: G. J. v. <L Laar, Krenselen 7, St. Oedenrode. 10e prijs: Een vouwfiets, aangeboden door het dagblad „De Tijd" te Amsterdam: W. Claessen, Dorpsstraat 7, Melick (L.). 11e prijs: Tien balen (100 kg) kalkommansalpeter, beschikbaar gesteld door het Centraal Stikstof Verkoopkantoor „Staatsmijnen", „Mekog" en Ned. Stikstof Maatschappij N.V.: W. v. Heeswijk, Boxtelseweg 22, SchijndeL 12e prijs: Elektrische koelkast met assortiment Amstelbieren aangeboden door de Fa. Beekman te 's-Hertogenbosch: P. de Lint, Klundertseweg 3, Zevenbergen. 13e prijs: Vijf en twintig balen (1000 kg) droge pulp, aangeboden door de Coöperatieve Vereniging Suiker Unie U.A. te Rotterdam: H. Askes, Aalder- straat 32, Aalden-Zweeloo. 14e prijs: J3ezo"-weidepomp, aangeboden door Landbouwmachinefabriek P. Heesters en Zn te Haaren: W. van Vugt, Brugstraat 74, Mierlo. 15e prijs: Koltec Plastic Batterijapparaat, type G-9, kompleet met 1 batte rij 7 volt, 100 isolatoren K.O. 72; 3 poortgrepen K.O. 57; 10 rantsoenbewei- dingspalen K.O. 40; 1 aansluitkabel K.O. 34; 1 rol Neofil 200 m; 4 koetrai ners voor schrikdraad in de stal; 10 rantsoenbeweidingsisolatoren K. O. 68, aangeboden door N.V. Koltec, Breda: W. M. v. d. Heuvel, Medevoort 7, Mierlo-Hout. 16e prijs: Een diepvriesinseminatie van het K. I.-station Douai - Frankrijk van de Kampioenstier Adema 584 FRS 54332, aangeboden door de firma Dekker Pzn te Axel: W. Renders, Hoevedreef 6, Liempde. 17e prijs: Kompleet luxe hoofdstel met teugels voor Haflingers, aangebo den door de Firma S. Kuypers te Breda: J. Verberne, V. d. Elzenstraat 3, Breugel (Son). 18e prijs: Draagbaar radio toestel, firma Dodemont te 's-Hertogenbosch: J. Swinkels, Planetenlaan 1, Son en Breugel. 19e prijs: Twintig dozen (500 kg) paardenkoek, aangeboden door de N.V. Koudijs Veevoederfabriek B. K. te 's-Hertogenbosch: H. Deenen, Schandelo 114, Velden. 20e prijs: Bascule met schuifgewicht, aangeboden door die firma Vaessen en, Zn's Weegtuigenfabriek te Weert: Jos Mlchels, Volenseweg 7, Venray. 21e prijs: Stalen zeugenkooi, fabrikaat „Landwerk": Klndn. Mart. Simons, Sevenumseweg 8, Grubbenvorst. 22e prijs: Hoofdstel met koper en gareelriem: A. v. d. Ven, Hoofdstraat 157, Mierlo-Hout. 23e prijs: Een luxe doos Suiker Unie suiker-assortiment: M. Stevens, Roes- bergs eweg 5, BaveL 24e prijs: Twee droogvoerbakken, fabrikaat „Landwerk": J. M. Marls, Krukweg 3, Heiningen (N.-Br.). 25e prijs: Luxe Haflinger hoofdstel, origineel Tiroler model, aangeboden door zadelmaker B. P. Paree te 's-Heerenhoek: C. A. Verschuyten, Muizen- bol 2, Bakel. QNDER de superlelding van het secretariaat van de K. N. V. T. bij de voor bereiding en ook bij de uitvoering, is deze tentoonstelling in hoofdzaak en in onderdelen sucesvol en roemrijk geslaagd. De opkomst van het publiek was enorm en liep in de tienduizenden op de laatste dag bij de manifestaties. De vertegenwoordigers uit het buitenland waren ook weer present. Vertegen woordigers van de Rijksoverheid en van de Provincie, alsook van het stadsbestuur waren gezeten op de ere-tribune, zaterdag bij de demonstraties. En natuurlijk was ook weer present de Koninklijke Harmonie van 's-Herogenbosch, om door haar muzikale begeleiding de goede, vrolijke stemming te stimuleren. Het begon al donderdagavond toen het stadsbestuur in het stadhuis, het Trek- paardbestuur en diverse genodigden ontving. Burgemeester Lambooij en voorzitter Stols Heten over en weer uitkomen, dat beide partijen elkaar zeer genegen zijn. Vrijdagmorgen begonnen de keuringen In de Brabanthallen op het veemarkt- terrein. In totaal werden meer dan 500 paarden aangevoerd, zonder de veulens van 1968. Oude en jonge fokkers hebben hun best gedaan en zich ingezet om de show te doen slagen. De hoefslag van de paarden en de zweepslagen van de bege leiders hebben weer geëchood door de keuringshallen. Het was een lust om er te vertoeven. |^E deelname uit Zeeland was bevredigend. Vroeger nam Zeeland op de Natio- nale's in de keuringsbaan een sleutelpositie in. Die tijden zijn voorbij, door de loop der omstandigheden is hier verandering in gekomen en hebben andere provincies dit overgenomen, vooral Brabant heeft nog een grote paardenstapel. Maar de kwaliteit van de Zeeuwse paarden telt nog wel degelijk mee, dat is ook gebleken bij de uislagen van deze tentoonstelling. Bij de kampioenskeuring voor de hengsten werden o.a. 3 Zeeuwse hengsten voor deename aangewezen: „Favori van Moerkapelle" (Den Hamer), „Diogéne van 't Hoogland" (Serrarens), en „Flic van de Meerkoetweg" (W. de Buck). Voor de kampioenskeuring van de merries werden vijf Zeeuwse paarden voor deelname aangewezen: „Dina" (Brooijmans), „Anja van de Statendijk" (Den Hamer), „Leentje van 't Hoogland" (Serrarens), „Orpha van de Linge" (Wed. De Buck), „Wilma van de Linge" (De Maaker). uitslag van de hengstenkeuring was als volgt: C Jaar en ouder, grote maat: le pr. A. „Favori van Moerkapelle". Eig.: C. N. den Hamer, Schoondijke, paard van formaat, was reeds eerder 2 keer reserve-kam pioen; le pr. B. „Diogéne van 't Hoogland". Eig.: Al. Serrarens, Ossenisse; le pr. C. „Baron van AxeF'. Eig.: Fam. Kuypers, St .Oedenrode; le pr. D. „Robert van Achterlo". Eig.: Gebr. Meyering, Coevorden. Vooral IA en 1B gaven elkaar weinig toe. 6 jaar en ouder, middenmaat: le pr. A. „Nico van de Verwe". Eig.: H. van Bom mel, Stiphout. Een bekend vaderpaard, is van beste afstamming, achterhand is niet zo zwaar als de voorhand; le pr. B. „Nico van de Veime". Eig.: P. A. van Lier, Oud Gastel. Extra in draf, goed grof, matig diiep; 2e pr. „Paul van Vrijhoeve". Eig.: A. Maljaars, Luttelgeest. 6 jaar en ouder, kleine maat: le pr. A. „Alex van den Elzenburg". Eig.: C. H. Wouters, Gilze, zeer diep en breed, heeft in de gangen geleden door bevangenheid; le pr. B. „Negus I van den Achterdijk". Eig.: J. H. Kruders, Wiene. Type extra jbest, achter wijd in stap; le pr. C. „Baron van Zuiddorpe". E3g.: Gebr. Bouman, Didam; le pr. D. „Barnum van de Johannahoeve". Eig.: F. van der Heijde, Veghel. 4 en 5 jaar, grote maat: le pr. „Maurits van Geurte". Eig.: H. van Bommel, Stiphout. Draf extra, is dieper geworden, vlotte verschijning. Hengsten 4 en 5 jaar, middenmaat: le pr. A. „Gamin van de Hoor'. Eig.: A. H. Askes, Zweelo. Gamin is pas 4 jaar oud en reeds volwassen. Grof gebeend, heeft een zware romp en is voldoende vlot; le pr. B. „Flic van de Meerkoetweg". Eig.: W. de Buck en Zn, Meliskerke. Is van een zuiver Belgisch type, goede lichaams verhoudingen en prima gespierd beenwerk. (Slot volgd) is toch altijd nog, dat het beste ploegwerk wordt geleverd door Op 28 augustus jJL werden de ploegkampioenschappen van Zeeland 1968 gehouden in de Wilhelmina-polder. Met het hoogste aantal punten alle categorieën werd kampioen M. WIELAND met Rumptstad. Op 7 september j.l werden in Oo6t Zeeuws-Vlaanderen ploegkampioen schappen gehouden. In alle drie categorieën was Rumptstad Nr. één. Of de grond nu droog is of nat, zwaar is of licht. Of u hoge groenbe- mesters onderploegt of bietenblad een RUMPSTAD-PLOEG kan het allemaal Goede werking, uitstekende kering, minder trekkracht. Al deze plus punten vindt u in één ploeg: Rumptstad. Levering (op proef van goede werking) via uw dealer IBMPT Ni NIET DUURDER Oude Stad 1 EN VEEL BETER STAD AAN T HARINGVLIET Telefoon 01871—202* *0

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1968 | | pagina 15