Eregalerij MOGELIJKHEDEN TOT DEELNEMING ALS „TOEHOORDER'' Het programma voor het congres „Zie Zeeland; congres over bestemming en besteding van lande lijke ruimten in Nederland", dat op 18 en 19 juni te Goes wordt gehouden is thans definitief vastge steld. Vorige week hebben de lezers van dit blad in grote lijnen van het programma kunnen kennis nemen. Deelname aan het volledige congres is, in verband met de beperkte plaatsruimte, slechts mogelijk voor diegenen die daarvoor door hun organisaties wor den uitgenodigd. Gebleken is echter dat in ruime kring belangstel ling bestaat voor de zaken die tijdens het congres aan de orde komen. De congrescommissie heeft LANDBOUWINDEXCIJFERS. MAART 1968 (Basis 1949/'501952/'53 100) Volgens mededeling van het Centraal Bureau voor de Statistiek bedroeg het algemeen landbouwprijs indexcijfer in maart 132 tegen 135 in februari en 138 in de overeenkomstige maand van vorig jaar. Het groepsindexcijfer voor akkerbouwprodukten liep met 3 punten terug tot 113, hoofdzakelijk als gevolg van de wederom lagere prijzen van consumptie-aardappe len. In maart 1967 bedroeg het groepsindexcijfer 146. Het groepsindexcijfer voor veehouderijprodukten daalde met 2 punten tot 138. Tegenover de hogere prijzen voor rundvlees, paardevlees en eieren stonden lagere prijzen voor de overige produkten in deze sector. In de overeenkomstige maand van vorig jaar bedroeg het groepsindexcijfer 135. Ook voor maart bleef het groepsindexcijfer voor kostenfactoren on veranderd (221). Dit is 9 punten hoger dan in maart 1967 (212). BESTEMMINGSPLANNEN Goes. Met ingang van 14 mei 1968 ligt gedurende één maand ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan Valckeslot II, met voorschriften en toelichting, voor zover dit ontwerp-plan binnen de grenzen van de gemeente Goes is gelegen. Gedurende bovengenoemde termijn kan een ieder schriftelijk bij de gemeenteraad bezwaren tegen het ontwerp-plan indienen. Middelburg. Sinds woensdag 15 mei 1968 ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp-be stemmingsplan Magistraatwijk. Gedurende bovengenoemde termijn kan een ieder tegen dit ontwerp bij de gemeenteraad schriftelijk be zwaren indienen. Bruinisse. Vanaf 6 mei 1968 ligt gedurende één maand ter inzage een ontwerp tot wijziging van het bestemmingsplan „West II" voor het gebied, gelegen ten zuiden van de Acacialaan en ten oosten van de oprit Grevelingendam. Gedurende genoemde termijn kan een ieder tegen dit ontwerp schriftelijk bezwaren indienen bij de ge meenteraad. (Zie verder pag. 9.) ZEEUWS LAND- EN TUINBOUWBLAD waarin opgenomen „Plattelandsjeugd" (Verschijnt wekelijks) Officieel Orgaan van de ZEEUWSE LANDBOUW MAATSCHAPPIJ Hoofdredakteur Ir. J. Prins Redaktie, Abonnementen en Advertenties J. F. Blanksma Grote Markt 28, Goes Tel. 01100—5010 en 5012 Tel. huis 01185—422 Advertenties en Administratie over advertenties aan de Uitgeversmaatschappij N.V. v/h Fa. P. J. van de Sande daarom besloten om, voor zover de ruimte dat toe laat, een aantal belangstellenden de mogelijkheid te bieden om als „toehoorder" aanwezig te laten zijn bij bepaalde gedeelten van het congres, namelijk tijdens de inleidingen van de verschillende spre kers en tijdens de plenaire zitting, waar de rappor ten van de verschillende discussiegroepen worden behandeld. Om organisatorische redenen kunnen de toehoorders niet deelnemen aan de besprekingen in de discussiegrqepen, de gezamenlijke maaltijden en andere, bij het congres behorende evenementen. Hiervoor ontvangt men een deelnemerskaart met een aantal bonnen voor consumpties in het congres gebouw. Het inschrijfgeld voor het „toehoorderschap" be draagt 7,50 per persoon (leden van de Z.L.M., de Bond van Plattelandsvrouwen afd. Zeeland en de P.J.G.Z. krijgen op dit bedrag een reductie van ƒ2,50). Opgave dient op korte termijn te geschieden bij L. A. Nobels. Landbouwhuis, Goes, tel. 011005010. De opgaven worden in volgorde van binnenkomst behandeld. Ook bestaat nog de mogelijkheid om geheel gratis van de rechten als toehoorder gebruik te maken. Hieronder staat vermeld op welke wijze. NOG VEEL BEDDEN NODIG! Velen hebben zich al opgegeven als gastvrouw of gastheer van een of meer deelnemers (sters) aan het congres. Toch is de logiesgelegenheid waarover we kunnen beschikken nog niet voldoende. Om alle deelnemers te kunnen onderbrengen hebben we nog veel medewerking nodig van Z.L.M.-ers, Plat telandsvrouwen en -jongeren op Noord- en'Zuid- Beveland en Walcheren, die bereid zijn om, van 18 personeel werden waarderende woorden tot de heer Meyers gesproken over zijn persoon en het werk dat door hem voor het bureau verricht werd. Een solide boekhoudbureau met een goede naam draagt U over aan uw opvolgers, aldus ir. Prins die tevens erop wees dat de heer Meijers een bijzonder fijne neus" heeft gehad om de juiste mede werkers aan te trekken. Hij roemde de dege lijkheid en vanzelfsprekendheid waarmee de heer Meyers zijn werk in deze veertig jaren verricht had en de grote vasthoudendheid waarvan menig belastinginspecteur kan ge tuigen. Ir. Prins haalde de anekdote die rond gaat aanwaarin verteld wordt dat de heer Meyers in zijn zelfstudie tijd achter de ploeg liep te „studeren"Een verhaal dat later ten stelligste door de heer Meyers ontkend werd'. Tot slot sprak ir. Prins de bijzondere waar dering namens het bestuur van de Z. L. M. uit vooral datgene dat de heer Meyers in de afgelopen jaren in het belang der Z. L. M. heeft verricht voegde daar de felicitaties bij namens de gehele Z. L. M. met de verleende koninklijke onderscheiding. ZATERDAGMIDDAG was voor de heer J. L. LUKAART een bijzonder feestelijke dag. Ter gelegenheid van zijn afscheid als districtsbestuurder van de A. NA. B. kon de commissaris der konin gin, mr. J. van Aartsen hem mededeling doen van de hem verleende onderscheiding tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Drie en twintig jaren heeft de heer Lukaart zijn werk als districtsbestuurder in Zeeland gedaan. Vele funkties in het belang van de land- en tuinbouw heeft de heer Lukaart daarnaast bekleed. Gedurende een tiental jaren hebben wij na mens de Z. L. M. nauw contact met de heer Lukaart gehad betreffende allerlei zaken aan gaande de C.A.O.'s arbeidskwesties enz. In goede harmonie kon in vele gevallenmede dank zij zijn medewerking, in onderling over leg een voor beide partijen aanvaardbare op lossingen gevonden worden. Onze hartelijke gelukwensen aan de heer Lukaart met deze koninklijke onderscheiding! gi ZITDAGEN BOEKHOUD- BUREAU Terneuzen: Woensdag 29 mei in hotel „De# Pays-Bas". Oostburg: Woensdag 29 mei in café „De Windt". St. Maartensdijk: Donderdag 30 mei in hotel „De Gouden Leeuw". Zierikzee: Donderdag 30 mei in hotel „Huis van Nassau". Middelburg: Donderdag 30 mei in hotel „De Eendracht". Serooskerke: Vrijdag 31 mei in café „Huysse" van 9 uur tot 13 uur. op 19 en van 19 op 20 juni gastvrijheid te verlenen aan-congresdeelnemers. Als tegenprestatie wordt aan de gastvrouwen en gastheren de gelegenheid geboden om gratis als „toehoorder" tijdens het congres aanwezig te zijn. op dezelfde voorwaarden als hierboven genoemd. Hun opgaven hiervoor worden bij voorrang behan deld. Opgaven van logiesgelegenheid kunnen, gaarne met spoed, gericht worden aan L. A. Nobels, Land- bouwhuis, Goes, tel. 011005010 ('s avonds 01100 6669). DE HEER B. MEIJERS Ridder in de Orde vati Oranje Nassau Hoogtepunt tijdens de de vorige week vrij dag in „De Korenbeurs" gehouden receptie ter gelegenheid van het afscheid van de heer B. Meyers als directeur van het Boekhoud- bureau en Accountantskantoor der Z. L. M. was de heuglijke mededeling van de burge meester van Goes, mr. F. G. A. Huber, dat hem de koninklijke onderscheiding verleend werd van Ridder in de Orde van Oranje Nas sau. Mr. Huber speldde hem de versierselen behorende bij deze onderscheiding op de borst na in een toespraak de vele kwaliteiten naar voren gehaald te hebben. Vanuit geheel Zeeland en uit de lande wa ren vele belangstellenden naar Goes geko men om na een veertigjarige loopbaan bij het Boekhoudbureau, afscheid van de heer Meyers te kunnen nemen. Van verschillen de kanten door de burgemeester van Goes, de voorzitter van het Coöp. Boekhoud- en Accountantskantoor der Z. L. M. de heer J. A. Stols, de voorzitter der Z. L. M., ir. J. Prins, de voorzitter V. L. B. de heer H. van der Venne en de heer H. Kodde namens het RADIO Dinsdag 28 mei a.s., Hilversum I, 12.3012.40 uur „Perspectief voor de schaalvergroting in de land bouw - II", m.m.v. dr. A. Maris, directeur van het Landbouw-Economisch Instituut. „Het verloop van de ruwvoederwinning", m.m.v. de heer J. Koopmans van het Rijkslandbouwconsulentschap voor de weide- en voederbouw te Wageningen. Vrijdag 31 mei a.s., Hilversum I, 12.3012.40 uur „Een nieuwe regeling op komst: betere waarbor gen tegen verspreiding van aardappelmoeheid", m.m.v. de heer H. Hietbrink van de Plantenziektenkundige Dienst te Wageningen. „Het landbouwkundig weer- overzicht", m.m.v. de heer M. Scharringa van het K. N. M. I. in De Bilt. RECTIFICATIE JAARVERSLAG ONDERLINGE DER Z. L. M. Tot onze spijt is in het jaarverslag een storende zetfout opgenomen n.l. betreffende het schadepercen- tage personenauto's. Vermeld werd een schadeper- centage van 72,8 terwijl dit, zoals ook uit bijbe horende tekst blijkt ten rechte 27,8 schade had moeten zijn BI. CONCOURS-HIPPIQUE AXEL Op 2e Pinksterdag om half twee internationaal concours-hippique in Axel. 250 Nederlandse en Belgische landelijke ruiters zijn daar aanwezig. Tevens draf- en rensport van de Belgische ruiters. Om half twee begint het springconcours. 9

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1968 | | pagina 2