Met pensioen 2 Aangifte keuring te velde staande landbouwgewassen Op 25 april a.s. zal de heer M. Reynhoudt wegens het bereiken van de pensioengerech tigde leeftijd de dienst van het Boekhoud- bureau verlaten. De heer Reynhoudt kwam, ruim 23 jaar ge leden, 1 maart 1945, in dienst van het bureau. In deze 23 jaar lagen zijn werkzaamheden voornamelijk op het fiscale terrein. In de be ginperiode waren het vooral de oorlogshef fingen, later de werkzaamheden in verband met inkomsten- en vermogensbelasting die zijn aandacht vroegen. De voortdurende ver anderingen die de fiscale wereld in de na oorlogse jaren heeft gekend brachten mee dat het werk altijd een grote variatie vertoonde, ook al lijkt dit naar buiten wellicht heel an ders te zijn. In dit werk heeft de heer Reyn houdt bewezen over een grote werkkracht te beschikken en de problemen aan te kunnen. Toch is het onwaarschijnlijk dat hij gedu rende meer dan 20 jaar aan ons bureau ver bonden zou zijn geweest als zijn werk alleen maar van administratieve aard zou zijn ge weest. Hij heeft sedert 1950 behalve het werk op het kantoor ook de zitdagen gehou den in Zierikzee, waar hij de kontakten on derhield met de deelnemers op Schouwen- Duiveland. Dit zitdag-werk stelde de heer Reynhoudt in staat achter de administraties de mensen te zien die hij van dienst kon zijn en dat niet alleen met adviezen over belasting of financiële kwesties maar ook nog in de meer persoonlijke sfeer. Deze menselijke fak- tor in het werk heeft hij altijd als zeer be langrijk beschouwd en wij weten dat hij juist daardoor zijn werk kon doen met de ijver en toewijding die hij altijd aan de dag heeft ge legd. Op het kantoor hebben vele jongeren die in de tijd dat de heer Reynhoudt bij ons bureau werkte, veel gehad aan zijn leiding en steun die hij hun in de dikwijls voor hen zo moei lijke inwerk-periode heeft geboden Wij zijn hem dankbaar voor het werk dat hij heeft gedaan en vooral voor de manier waarop hij het heeft gedaan. Wij wensen hem toe dat hij nu nog lang, in goede gezondheid, tesamen met zijn vrouw van zijn welverdiend pensioen zal kunnen genieten. Onze deelnemers en andere relaties zullen in de gelegenheid worden gesteld van de heer Reynhoudt afscheid te nemen op een receptie in het „Huis van Nassaute Zierikzee op don derdag 25 april a.s. van 1 uur tot 2.30 uur. BESTEMMINGSPLANNEN Mariekerke. Met ingang van 12 april 1968 ligt gedurende een maand ter inzage het vastgestelde bestemmingsplan „Bebouwde Kom Aagtekerfce 1966". Gedurende de bovengenoemde termijn kunnen zij, die zich tijdig met bezwaren tot de gemeente raad hebben gewend, tegen het plan bezwaren in dienen bij G. S.. Ingaande 5 april 1968 liggen de bestemmings plannen ir» voorbereiding voor de gebieden: a. westelijk van en evenwijdig aan de Dorpsstraat te Meliskerke; b. tussen de Burgemeester Huijsmanstraat, de Dorpsstraat en de grens van het bestemmingsplan Kom Meliskerke ter inzage op de gemeente-secre tarie. Zuidzande. Vanaf 15 april 1968 ligt gedurende één maand ter inzage het vastgestelde bestemmings plan „Zuidzande 1966", met de daarbijbehorende toelichting en voorschriften. Bij de vaststelling van het plan is op één punt een wijziging aangebracht op de kaart, zoals dit ter inzage heeft gelegen. Gedurende genoemde termijn van één maand kunnen zij, die zich tijdig met bezwaren tot de ge meenteraad hebben gewend, bij G. S. bezwaren te gen het bestemmingsplan indienen. Gelijke be voegdheid komt toe aan een ieder, die bezwaren heeft tegen de wijzigingen, welke bij de vaststelling van het plan in het ontwerp zijn aangebracht. ZEEUWSE AGENDA KRING THOLEN EN ST. PHILIPSLAND DER Z.L.M. Algemene vergadering op woensdag 24 april 1968 in het Dorpshuis te St. Annaland. Aanvang 14 uur. Agenda 1Opening. 2. Notulen. 3. Mededelingen. 4. Rekening en verantwoording. 5. Begroting 1968. 6. Benoeming lid financiële commissie. 7. Bestuursverkiezing wegens periodieke aftreding van de heren J. L. J. v. d. Berge, H. Brooijmans, A. C. van Heusden, J. M. C. Ooms, H. Timmers, en M. C. J. Kosten. Deze heren zijn herkiesbaar en worden wederom voorgedragen. 8. Bestuursverkiezing wegens tussentijdse aftreding van de heren H. v. Gorsel te Oud-Vossemeer (voorgedragen de heer M. M. Punt te Oud-Vosse meer), J. J. Hage te Scherpenisse (voorgedragen de heer J. Versluys te Scherpenisse), D. Vermaas te St. Maartensdijk (voorgedragen de heer J. A. van Nieuwenhuyze te Poortvliet). 9. „Problemen rond de aardappelteelt". Inleidingen door de heren dr. ir. D. E. v. d. Zaag, Riikslandbouwconsulent voor de Hakvruch- ten te Wageningen, en mr. E. Wage, Algemeen Secretaris der Z. L. M. te Goes. 10. Discussie. 11Rondvraag. 12. Sluiting. Het Bestuur, P. W. C. VAN WESTEN, voorzitter. M. C. J. KOSTEN, secretaris. Afdeling Koudekerke van de Z. L. M. Jaarvergade ring op dinsdag 23 april 1968 in hotel „Walche ren". Aanvang 20 uur. Bespreking vraagpunten 1967/'68 en inleiding door de heer J. Markusse over: „Ondernemerschap in de landbouw". PREMIEVERHOGING BEDRIJFSPENSIOENFONDS VOOR DE LANDBOUW Nadat de drie centrale werkgevers- en werknemers organisaties in het agrarisch bedrijf daarover reeds overeenstemming hadden bereikt heeft het bestuur van het Bedrijfspensioenfonds voor de landbouw be sloten om onder voorbehoud van Ministeriële goed keuring de pensioenpremie met ingang van maandag 6 mei 1968 te verhogen van 4,50 tot 5,50 per week voor 21-jarigen en ouderen en van 2,25 tot 2,75 per week voor hen, die de leeftijd van 21 jaar nog niet hebben bereikt. De nieuwe dagpremies voor 21- jarigen en ouderen zullen 1,10 en voor werknemers van 1721 jaar 0,55 bedragen. De spaarbijdragen voor gemoedsbezwaarden ondergaan dezelfde ver hoging. Alhoewel de voorschotheffingen op grond van deze verhoging in feite herziening behoeven wordt dit ter vermijding van extra administratieve handelingen na gelaten. De aangesloten werkgevers dienen er daar om wel op bedacht te zijn, dat bij de definitieve vast stelling van de premienota over 1968 met die ver hoging rekening zal worden gehouden. De premieverhoging maakt het mogelijk de regle mentaire opbouw van het ouderdomspensioen tot 70 cent per weekpremie (thans 55 cent) te verhogen, hetgeen dan tevens met zich brengt, dat de pensioen- waarde voor het weduwenpensioen verhoogd wordt van 22 cent tot 28 cent per weekpremie. Door ont trekking van het daarvoor nodige uit de algemene ZITDAGEN BOEKHOUD- BUREAU Oostburg: Woensdag 24 april in café „De Windt". Wissenkerke: Woensdag 24 april in hotel „De Kroon". Zierikzee: Donderdag 25 april in hotel „Huis van Nassau". Middelburg: Donderdag 25 april in hotel „De Eendracht". Serooskerke: Vrijdag 26 april in café „Huysse" van 9 tot 1 uur. reserve is het bestuur van het B. P. L. voornemens deze verhoging van de opbouw van het ouderdoms- en weduwenpensioen over het gehele jaar 1968 te doen gelden, met name voor alle weken liggende na 31 december 1967. |^E aangifte voor de keuring te velde van landbouwgewassen is opengesteld van 15 t/m 27 april 1968 (landbouwstambonen en mais kunnen tot 1 juni a.s. worden aangegeven). De aangifte kan dagelijks geschieden op het kantoor van de Keuringsdienst Zeeland, Grote Markt 9 te Goes van 8.3012.30 uur en van 13.30—17.30 uur en op onderstaande zitdagen. Aangifteformulieren en de benodigde inlichtingen kunnen worden verkregen op het kantoor van de Keuringsdienst Zeeland (tel. 011005810) en bij de kontroleurs. ZITDAGEN Hulst: Maandag 22 april van 15 uur in hotel „De Graanbeurs". Terneuzen: Woensdag 24 april van 1.305 uur in hotel „Des Pays-Bas". Oostburg: Woensdag 24 april van 1.305 uur in hotel „De Vuyst". Wissenkerke: Woensdag 24 april van 10.301 uur in hotel „De Kroon". Zierikzee: Donderdag 25 april van 10.301.30 uur in „Huis van Nassau". St Maartensdijk: Donderdag 25 april van 11.301 uur in hotel „De Gouden Leeuw". Kortgene: Donderdag 25 april van 10.301 uur in „De Korenbeurs". Middelburg: Donderdag 25 april van 14 uur in „De Eendracht". Koewacht: Donderdag 25 april van 26 uur in café M. A. de Schepper. Hiolen: Zaterdag 27 april van 111.30 uur in „Hof van Holland". Uzendijke: Zaterdag 27 april van 13 uur in hotel Lievens. Axel: Zaterdag 20 april en zaterdag 27 april van 25 uur in hotel E. Jansen. St. Philipsland: Vrijdag 26 april van 10—12 uur in hotel „De Druiventros". ZEEUWS LAND- EN TUINBOUWBLAD waarin opgenomen „Plattelandsjeugd" (Verschijnt wekelijks) Officieel Orgaan van de ZEEUWSE LANDBOUW MAATSCHAPPIJ Hoofdredakteur Ir. J. Prins Redaktie, Abonnementen en Advertenties J. F. Blanksma Grote Markt 28, Goes Tel. 01100—5010 en 5012 Tel. huis 01185—422 Advertenties en Administratie over advertenties aan de Uitgeversmaatschappij N.V. v/h Fa. P. J. van de Sande RADIO Dinsdag 23 april 1968, Hilversum II, 12.30—12.40 uur „Een nieuw efficient middel tegen kopziekte", de heer J. Koopmans van het proefstation voor de akker- en weidebouw te Wageningen. „De ruwvoe- derwinning", m.m.v. het Rijkslandbouwconsuient- schap voor Z. W. Friesland. Vrijdag 26 april 1968, Hilversum II, 12.3012.40 uur „De afsluiting van de streekverbetering Beesd" m.m.v. het Rijkslandbouwconsulentschap voor Zuid- Gelderland. „Moderne mestvarkenbedrijven", ir. W. Davids van het Rijksveeteeltconsulentschap voor de veevoeding te Wageningen.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1968 | | pagina 2