584 typische Kwaliteiten. 3. Carlo van Dirk, d. Dirk van Aldengoor, van A. Haak te Zaamslag. Diep, be hoorlijk type, grof en in schenkel opmerkelijk ge spierd, draf extra. 4. Peter van Moustic, d. Moustic' van Urbain, van Gebr. Haverbeke te Biervliet en A. J. v. d. Meulen te IJzendijke. Best gelijnd, met type en goede diepte, benen goed, koot iets kort. 5. Oscar van Halfweg, d. Nico van Beek, van Ph. Vos te Halfweg en R. A. C. Hendriks te Hulst. 6. Marquis v. Aardenburg, d. Nico van 't Zwartewa- ter, van M. d'Hoore te Sluis en Leon Blondeel te Aardenburg. 7. Son v. Schoondijke, d. Moustic van Urbain, van A. J. Verhage te Schoondijke. 8. In- connu, d. Herseur v. Alstein, van A. J. v. d. Meulen te IJzendijke. Mcrriën van 8 jaar en ouder, grote maat. Aan de spits van deze formidabele klasse de uitstekende Mirza van Mina, d. Urbain van Certain, van J. van HalBuzeyn te Biezen-Eede. Deze rui me, sterke, vrouwelijk gelijnde merrie, best ge bouwd in het gewenste genre staat correct op zui vere, zware en gespierde benen, terwijl ook de gan gen aan behoorlijke eisen voldoen. Superieur kop- nummer. Res. kampioen 1953. 3. Victorine, d. Ur bain v. Certain, van A. J. Salomé te Groede. Wat kort gekoot en iets gespannen, maar breed, best gelijnd, met type en felle benen. 5. Hilda, d. Clai- ron de la Lys, van Stallen De Dobbelaere te IJzen dijke. Goed bewaard, iets gerekt en week van koot, maar breed en ruim en als móéder gebouwd. 8. Carla v. Groede, d. Naron v. Torenberg, van A. J. Salomé te Groede. Diep, mooi, zwaar en met zeer goede voeten; staande in de rij leek de plaatsing niet geflatteerd. 9. Belle v. d. Melo, d. Dragon d'Hondzocht, van C. Steyaert te Graauw. Best be waarde oude merrie met fokwaarde. 11. Liliane, d. Certain v. d. Mariahoeve, van Stallen De Dob belaere te IJzendijke. Zwaar en grof met minder klasse. Merriën van 8 jaar en ouder, middenmaat. Een buitengewoon sympathieke merrie is de klassewinster Emma van Hebingshot, d. Hidalgo, van A. C. J. Bouwman te Didam. Deze Gelders res.-kampioene is diep, edel en zeer mooi, heeft goede benen, voeten en gaat uitstekend. 2. Marian ne v. d. Melo, d. Clairon de la Lys, van C. Steyaert te Graauw. Prachttype, grof en ruim, met lijnen en beste benen. 3. Fiorina v. Vijfhuizen, d. Jaap van Luntershoek, van J. Maljaars te Oostkapelle. Ruime, gespierde en zware merrie met benen en fokwaarde. 4. Greta, d. Nico 2081, van P. E. de Backere te St. Kruis. Breed en massief, stap matig, fors beenwerk. Merriën van 8 jaar en ouder, kleine maat. 1. Fannie van Clinge, d. Ramiro, van W. de Buck Zn te Meliskerke. Mooie, brede en malse merrie, typisch, met behoorlijk goed beenwerk en goede gangen. Verder speelde in deze categorie Zeeland geen rol. Merriën van 6 en 7 jaar, grote maat. Eerste de volle zuster van Nico van Annie: Addy van Annie, d. Hautain v. Wieringermeer, van Os wald Kerckhaert Zn te Westdorpe. Kapitale merrie, robust en gesloten, met behoorlijke lijnen, goede zware en gespierde benen, vrij goede stap en goede draf. Zeer opvallende verschijning. 3. Josephina v. d. Middelhorst, d. Albert v. Kruisschot, van A. J. Verhage te Schoondijke, is een enorm paard, iets gerekt maar zeer breed, voldoend ty pisch en met vier goede, buitengewoon zware en gespierde benen. 7. Henny v. Zeeduin, d. Clairon 2053, van J. Maljaars te Oostkapelle. Diep, mas saal en gespierd. 11. Frida v. Bleyendaal, d. Clai ron v. Othene, van J. F. Brooymans te Oud-Vosse- meer. 16. Mi,a van Annie, d. Jaap v. 't Hoogland, van Gebr Leendertse te Kamperland. toestaat een uitzondering te maken voor haar moe der Jenny. 3. Première van Nico, d. Nico v. Annie, van G. A. Dekker te Axel. Merriën van 6 en 7 jaar, kleine maat. Slechts één Zeeuwse vertegenwoordigster de Zeeuwse paarden zocht men doorgaans toch min der in de kleine dan in de midden en in de grote maat maar dan ook een heel goede, want 1. Zora van E. D. R., d. Nico van Smakt, van A. Mal jaars te Oostkapelle, is een merrie van buitenge wone klasse; geblokt, zeldzaam van soort, best geproportionneerd en be^st in benen, voeten en gangen. Merriën van 4 en 5 jaar, grote maat. 1. Bertha v. d. Melo, d. Karei van Certain, van C. Steyaert te Graauw. Best gelijnde, typische, diepe en zware merrie, even tekortkomend in stap en voeten. 3. Lucienne v. d. Melo, d. Karei van Certain, van Gebr. Leendertse te Kamperland. Groot, grof en diep, met felle benen en armen, iets steil in dè" voorhand. 6. Marijke v. Frederica, d. Nico v. Smakt, van W. Louwerse te Veere. Zwaar paard met snit en benen; voeten en kronen niet onberispelijk. 11. Manola v. Koningslust, d. Her man, van W. de Buck Zn te Me liskerke. 16. Hirondelle v. Bleyen daal, d. Iwan v. Saeftinge, van Gebr. Leendertse te Kamperland. 18. Elly v. Stevensbeek, d. Albert 2224, van A. v. d. Slikke te Poort vliet. 21. Quina, d. Karei van Cer tain, van Stallen De Dobbelaere te IJzendijke. d. Dirk v. Berkenhoeve,-van Q. A. M. A. Blondeel to Aardenburg. Merriën van 4 jaar en ouder met zuigende veulens, kleine maat. v Eerste de goede, typische Excellente, d. Alex v. Heille, van C. Almekindërs te Retranchement. Har monisch paard met goede uitdrukking in de benen. 4. Cora d'Ahéa, d. Nico van Tongerlo, van Gebr. Leendertse te Kamperland. Eig. De Rese Stallen Foto „Het Zuiden", Dén Bosch. BENTO VAN PASSLUIS 179771 le prijs 2-jarige hengsten, grote maat. Eig. W. J. Dieleman te Sluiskil en H. M. A. van Waes-v: d. B&rg te Westdorpe - Merriën van 6 en 7 jaar, middenmaat. 1. Ninette, d. Nico van Beek, van Stallen De Dobbelaere te IJzendijke speelde met haar concur renten. Deze uitstekende merrie vindt haars ge lijke niet inzake schoonheid van lijn als men ons Merriën van 4 en 5 jaar, middenmaat. 1. YVilhelmina v. Ploegshof, d. Nico v. Puth, van Jos. Op 't Veld te Linne. Zeer zwaar, diep en breed, met aardig beenwerk en uitstekende gangen, maar in achterhand en hals niet typisch genoeg om niet de voorkeur te geven aan 2. Blanca v. 't Hoogland, d. Jaap v. 't Hoogland, uit Bianca, van A. Serra- rens te Ossenisse. Magere merrie met type en voldoende volume, sterk gelijnd, benen zwaar en best. 4. Eia v. Veerhoek, d. Eglon van Echt, van A. J. E. Temmerman te Hoofdplaat. Kort en zeld zaam gelijnd paard met wat weinig middenstuk en goede benen. 5. Honda v. Oudenpolder, d. Elfridus van Melo, van O. A. M. A. Blondeel te Aardenburg. Zwaar, diep, breed en grof, iets vooruit geschoven schouder; dochter van de bekende stammoeder Beauté (Van Waes). 8. Hermine v. d. Melo, d. Karei van Certain, van C. Steyaert te Graauw. Ruim, met gespierde achterhand, vóór vrij goed. 13. Roza v. 't Pauwhof, d. Antoon v. Berkenhof, van P. Wagenaar te Kloetinge. 15. Glorie v. Bleyen daal, d. Idéal v. d. Kleykamp, van J. F. Brooymans te Oud-Vossemeer. 17. Elvier v. Moustic, d. Moustic v. Urbain, van C. N. den Hamer te Schoondijke. 19. Oda van Oost-Hoeve, d. Max v. Reijndershof, van J. der Weduwen, Kerkwerve. 22. Mona van Melo, d. Iwan v. Saeftinge, van Gebr. Leendertse te Kamperland. Merriën van 4 en 5 jaar, kleine maat. 1. Riet v. Soesterhof, d. Nico v. Melo, van Chr. Gielen te Broekhuizen. Kleine, zeer expressieve merrie, typisch en gelijnd, niet onberispelijk in be weging voor, maar met zware, gespierde benen; terecht eerste. 3. Cora v. Lindenhof, d. Antoon van Berkenhof, van M. A. Maes te St. Kruis is een ruime, zeer mooie merrie met goede benen en beste gangen maar de voeten laten te wensen. 4. Udine v. Oostburg, d. Urbain van Certain, van O. A. M. A. Blondeel te Aardenburg. Paard met type, beste bovenlijn, goed beenwerk en wat korte hals. 13. Nora van Angelina, polder, d. Antoine, van A. P. de Dob belaere te Biervliet. Merriën van 4 jaar en ouder met zuigende veulens, grote maat. 1. Mia v. Nieuwenhof, d. Herman, van A. J. E. Temmerman te Hoofd, plaat. Diep, met ruime benen, voe ten en even korte lijnen; robuust paard als moeder gebouwd. 5. Paula, d. Karei van Certain, van Stallen De Dobbelaere te IJzendijke. Soort best, rug matig, iets gespan nen, benen goed en zwaar, breed in de achterhand, beste voeten. 15. Liza van Dorpbroek, d. Nico van Melo, van Gebr. Leendertse te Kam per land. Merriën van 4 ja,ar en ouder, met zuigende veulens, middenmaat. Monna van Montain, d. Mon- tain. v. Torenberg, van A. J. Salomé te Groede, zwaar, zeer massief en gesloten en met correcte zware benen-" staat 'eerste een reeds lange en ononderbroken reeks van jaren. 5. Rita v. Schoondijke, d. Clairon v. HooghuiSr-yan A. J. Verhage te Schoondijke, is een beste - merrie met rrnLfflgr r7 Clothilde, d. Karei van Certain, van A. J. Temmerman te Hoofd plaat., Goed gelijnd, en soortig. 8. Claironne van den?Melo, d. Clairon de la Lys, van J. F. Brooy mans te-Oud-Vossemeer. 19. Dlrka van Uermiem Foto „Hel Zuiden", Den Bosch. rve Kampioenheng st. 1954 QUARRE K. 2404 De Dobbelaere IJzendijke en Adr. J. CaJseman te Biervliet Merriën v,an 3 jaar, grote maat. 1. Hélène v. d. Melo, d. Karei van Certain, van C. Steyaert te Graauw. Formidabele merrie, iets hellend in de achterhand, maar verder best gelijnd, met macht en type, ruimte, benen en zeer goede voeten. 6. Clara v. d. Melo, d. Kluko van Melo, van C. Steyaert te Graauw. Zeer mooi, maar min der typisch in de achterhand en met enige bemer king inzake voeten en kronen. 7. Kodak van Coe- gors, d. Nico van Annie, van R. A. C. Hendriks te Hulst. Soort best, wat arm gespierd in de hals, benen goed. Merriën van 3 jaar, middenmaat. De formidabele en sterk imponerende Tosca van Monnikenhof, d. Nico van Ella, van Fa D. A. Tim merman Zn te Kattëndijke won gemakkelijk deze goede categorie; brillant corpus, gelijnd, typisch en massaal, benen zwaar en goed, voeten houden niet over, draf extra. 2. Gonda v. 't Hof Nieuw- land, d. Nico van Ella, van A. Wisse Co te Nieuw en St. Joosland. Niet zó machtig, maar regelmatig, extra van soort, best gelijnd en met uitstekende benen, terwijl ruime en krachtige gangen het ge heel completeren. 3. Hera v. d. Roskam, d. Her seur van Alstein, van Gebr. Leendertse te Kam perland. Prachtig vierkant gebouwde merrie, on berispelijk van soort, best in de benen, maar iets open in front wat de beweging schaadt. 4. Robine, d. Karei van Certain, van Stallen De Dobbelaere te IJzendijke. Diep, massaal, breed en zwaar, met iets ronde achterhand en niet te brede achterpijp; extra gespierd en gesloten koffer. 11. Jenny van St. Kruis, d. Urbain van Certain, van P. *E. de Backere te St. Kruis. 16. Ina van Spaarte, d. Nico van Ella, van J. Meeuwse te Kloetinge. 18. Sonja v. Nisse, d. Robert v. Schelfhoutshoek, van J. P. Nijsse te Nisse. 24. Olga v. Dishoek, d. Nico v. d. Heibloem, van L. de Looff te Koudekerke. 29. Nicoline v. Elsdiek, d. Nico v. d. Heibloem, van Gebr. Smallegange te Ellewoutsdijk. Merriën van 3 jaar, kleine maat. 1. Frida van Sluis, d. Urbain van Certain, van J. H. de Boer te De Waarden (Gr.) en gefokt in Zee land, is een uitstekend koppaard met soort, snit, spieren, benen en gangen; kleine oneffenheden in de overgangen worden gaarne vergeven. 2. Jennie v. d. Ronduit, d. Urbain van Certain, van S. van Vooren te Heille. Diep en compact, lijnen en soort best, niet te machtig en iets gespannen in 't achter been, munt uit in de voeten. 3. Nellie v. 't Leeker, d. Nico v. Schoneveld, van J. F. Brooymans te Oud- Vossemeer. Best van soort, grof en massaal, de rug kon iets sterker. 11. Charmante van Vredelust, d. Sénateur d'Amice, van W. de Buck Zn te Melis kerke. Merriën van 2 jaar, grote maat. 1. Nicoline v. d. Bong, d. Nico van Beek, van J. Roks, Oud-Valkenburg, heeft het goede type, is regelmatig gebouwd en staat correct op 'welge vormde zware benen. 3. Ursula v. Monnikenhof, d. Nico v. Ella,.van Fa D. A. Timmerman te Kat- tendijke is een fors, zwaar gebeend veulen, met goede lijnen dat zich tot een ruime typische merrie zal ontwikkelen. 7. Udine v. St. Kruis, d. Moustic van Urbain, van P. E. de Backere te St. Kruis. Mooi en soortig, met uitdrukkingsvolle benen. 8. Nora v. Hollestelle, d. Nico II van Caroline, 'van L. Boonman te Ovezande. 15. Paula van Nisse, d. Nico II van Caroline, van J. P. Nijsse te Nisse. Merriën van 2 jaar, middenmaat. 1. Sabine, d. Nico v. 't Zwartewater, van Stallen De Bobbelaere te IJzendijke, Zeer fraaie dochter

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1954 | | pagina 4