ZEEUW SCH LANDBOUWBLAD NICO VAN KLEF. Eigenaars Jac. de Puiier te Axel; Jac. Dielem an Mzn te Zaamslag J. M. de Putter te Axel en Osw. Kerckhaert te Westdorpe. 2de prijs A. Hengsten van 4 en 5 jaar, kleine maat. KAREL VAN ROZENBERG. Eigenaar Jac. de Putter Pzn te Axel lste prijs. Hengsten van 2 jaar, grote maat. Karei van Certain, van Gebr. Leendertse te Kam perland. Diep, grof, gespierd, typisch, rug kon sterker. 2k. Rozelien van Monnikenhof, d. Nico van Smakt, van D. A. Timmerman te Kattendijke. Diep, extra van soort, met prachtige lijnen, goede benen en wat weinig ontwikkelde voet en knie. 3d. Corrie v. d. Fratershoeve, d. Bruno, van W. de Buck Zn te Meliskerke. 3h. Paula v. Stoppeldijk, d. Carlo v. Terhole, van O. Verbist te Stoppeldijk. 3i. Bea van Melo, d. Karei van Certain, van M. L. M. IJscbaert te Axel. 3j. Lassie van Melo, d. Karei van Certain, van J. Quaak te Axel. 31. Mies van Nico, d. Nico van Annie, van J. Verhage te Koude- kerke. 3m. Reseda v. Monnikenhof, d. Nico van Smakt, van D. A. Timmerman te Kattendijke. 3p. Sonja van Nico, d. Nico van Annie, van A. Schrier en J. Platschorre te Waarde. Merriën van 45 jaar, kleine maat. la. Stella, d. Acron van Moerlcapollo, van G. v. de Vijver te Biervliet. Zeer zwaar, even gerekt, op vallend grof en diep, soort best, gangen wat kort. lb. Zora van E. D. R., d. Nico van Smakt, van J. Maljaars te Oostkapelle. Minder macht, maar meer kwadratisch gebouwd; extra best type en best in de benen; ernstige candidate voor de kopplaats. 2d. Hermine v. d. Melo, d. Karei van Certain, van C. Steyaert. 2e. Cora d'Ahéa, d. Nico van Tonger- lo, van Gebr. Leendertse te Kamperland. 2f. Honda van Oudenpolder, d. Elfridus van Melo, van O. A. Blondeel te Aardenburg. 2g. Frieda van Monna, d. Alban van Veldzicht, van A. J. Salomé te Groede. 2h. Greta v. d. Liter, d. Nico, K. 2081, van C. Mesu te Nieuw- en St. Joosland. 3a. Ola, d. Urbain van Certain, van Stallen De Dobbelaere te IJzendijke. 3c. Kato van Keilen, d. Nico van Smakt, van J. Q. S. Lenshoek te Kloetinge. 3i. Annie van Donker- zicht, d. Antoon van Berkenhof, van S. de Visser te Vrouwenpolder. 3j. Glorie van Bleyendaal, d. Idéal v. d. Kleykamp, van J. F. Brooijmans te St. Annaland. 3m. Mirza van Duboishoeve, d. Avenir van Edith, van A. Schrier en J. Platschorre te Waarde. 3o. Zita van Pannenhof, d. Nico van Kro nenberg, van W. de Buck Zn te Meliskerke. Merriën van 4 jaar en ouder met zuigende veulens, grote maat. la. Dora, d. Avenir van Caroline, van A. Crut- zen te Schaesberg (L.Wat groot, maar met een best, massief en typisch korpus dat op gave, ge spierde en correcte benen staat. lb. Addy van Annie, cl. Hautain van Wieringermeer, van Oswald Kerckhaert Zn te V/estdorpe. Zuster van de kampioen Nico van Annie; paard met macht, zware spieren en goede lijqgn, iets nauw vóór. 2b. Hilda, d. Clairon de la Lys, van Stallen De Dobbelaere te IJzendijke. Eén der bekende bruinen van 't nog meer bekende lot; iets gerekt en met wat lange koot, maar soortig en goed gelijnd, diep en breed. 3z. Marijke van Frederica, d. Nico van Smakt, van W. Louwers te Veere. Robuust en zwaar, met type en benen, iets kromhielig. 3e Flora v. d. Zeedijk, d. Achiel van Melo, van E. A. J. Daelman te West dorpe. 31. Marianne van Nico, d. Nico van Annie, van C. A. Dekker te Axel. Merriën van 4 jaar en ouder met zuigende veulens, kleine maat. la. Gravin v. d. Schaapshoeve, d. Churchill v. d. Schaapshoeve, van Adr. Bax Azn. te Zevenberg- schen Hoek. Niet kort, maar diep en breed, met sterke bovenlijn, beste benen, voeten en gangen; hals is wat al te schraal gespierd en 't hoofd niet mooi. lb. Lena van Kremersheerd, d. Nico van Groede, van G. J. Toonen te Maren (N.-Br.). Diep en soortig, benen goed, stap matig. lc. Excellente, d. Alex van Heille, van C. J. Almekinders te Re- tranchement. Beste merrie, typisch en gebeend; en typisch, aardig beenwerk; aantrekkelijk veulen. 3f. Brillant v. d. Klef, d. Nico v. Melo, van Jac. de Putter te Axel. 3g. Carlo, d. Joop v. Tienhoven, van A. Haak te Zaamslag. 3h. John, d. Marquis v. d. Zeedijk, van A. Haak te Zaamslag e.a. 3i. Bertus, d. Karei van Alstein, van dezelfden. Merriën van 8 jaar en ouder, grote maat. la. Irma van Clairon, d. Clairon de la Lys, van Gebr. Van Mol te Graauw. Zeer regelmatig, soor tig en goed gelijnd, cliep en breed, met zware, ge spierde, vooral vóór goede benen, beste voeten en ondanks ver gevorderde dracht uitstekende^ gan gen. Reservekampioene in 1952. lb. Josephina v. d. Hiersenhof, d. Vosko, van G. C. Janssen te Beers. Paard van formaat, fel gebeend en gespierd, niet zó regelmatig gebouwd en ook minder in de voeten. O.i. goed te verantwoorden, plaatsing na arbitrale uitspraak. 2a. Mia v. Nieuwenhof, d. Herman, van A. J. E. Temmerman te Hoofdplaat. Mooie, ruime, diepe merrie met benen en wat wei nig geprononceerd spronggewricht. 2g. Liliane, d. Certain v d. Maria-Hoeve, van Stallen De Dobbe laere te IJzendijke. 3b. Kilty v. d. Melo, d. Clairon de la Lys, van C. Steyaert te Graauw. 3c. Belle v. d. Melo, d. Dragon d'Hondzocht, van dezelfde. 3d. Xenia v. Bleyendaal, d. Mayeur v. 't Kerkje, van J. F. Brooymans te St. Annaland. 3e. Cora v. Albain. d. Albain van Certain, van F. de Sutter te St. Kruis. Merriën van 8 jaar en ouder, kleine maat. 1. Monna van Montain, d. Montain van Toren- berg, van A. J. Salomé te Groede. Zwaar, met op vallend massief, gesloten koffer dat op vier goede, zware benen staat. Vele malen eerste. 2a. Wiihel- miiva van Houthemmerhof, d. Jupiter v. 't Hoeve slag, van T. Boormans te Berg en Terblijt. De moe der o.m. van Nico van Kapelhof. Zeer zwaar ge beende matrone, ruim en gespierd, iets incorrect. 2c. Fannie v. Clinge, d. Ramiro, van W. de Buck Zn te Meliskerke. Mooie diepe en massale merrie, iets overdadig in conditie, benen goed, gangen best; 't spronggewricht kon iets ruimer. 2d. Margriet v. Absdale, d. Marquis v. Jan Gerardshof, van Wed. G C de Deckere te Absdale. Diep en typisch, iets kórt van hals. 3a. Rita v. Schoondijke, d. Clairon v. Hooghuis, van A. J. Verhage te Schoondijke. IRMA VAN CLAIRON Eigenaars Gebrs. Van Mol te Graauw lste prijs A. Merriën van 8 jaar en ouder, grote maat, Mooi én regelmatig, met soort en goede standen. 3d. Juima v. Dierkensteen, d. Avenir 1554, van Gebr. De Milliano te Waterlandkerkje. Grof en typisch. 3e Lady, d. Albion, van A. de Hullu te Schoondijke. Beste fokmerrie, zeer mooi. 3p. Diana v. Niervaart, d. Sjaak v. d. Frederikspolder, van J. F. Brooijmans te St. Annaland. x "i Merriën van 67 jaar, grote maat. 'n Extra koppaard wint deze beste categorie. 1. Mirza van Mina, d. Urbain van Certain, van J. van Hal, Aardenburg. Best gebouwd in 't goede type, gehamerd, diep en breed; benen correct, zwaar en goed gespierd, gangen best. 2a. Josephina v. d. Middelhorst, d. Albert v, Kruisschot, van A. J. Ver hage te Schoondijke, Groot, middenstuk matig, enorme benen. 2c. Isabelle, tl. Karei van Certain, van Gebr, Leendertse te Kamperland. Groot, op vallend zwaar van benen, met een schouder als een hengst. T Gehe-'éj duet iets mannelijk aan. 2d. Flora, d. Naron v. Tórenberg, van A. de Hullu te Schoondijke. Excellent type, mooi, best gesloten koffer, bénen goed, spronggewricht matig ontwik keld 3b. Mia van Annie, d. Jaap v. 't Hoogland, van Gebr. Leendertse te Kamperland. 3f. Liza v. 't Hof ter Moer, d. Naron van Tórenberg, van P. E. de Backere te St. Kruis. 3h. Esperanee v. Pauw- vliet, d. Clairon de la Lys, van A. van Hoeve te Zaamslag. 3i. Carla van Groede, d. Naron van Tórenberg, van A. J. Salomé te Groede. Merriën van 67 jaar, kleine maat. la. Ninette, d. Nico van Beek, van Stallen De Dobbelaere te IJzendijke. De bekende dochter van de kampioene Jenny en diens evenbeeld in haar prachtige lijnen; iets minder fel in 't achterbeen maar met veel adel en veel kwaliteit, lb. Marian ne v. d. Meio, d. Clairon de la Lys, van C. Steyaert te Graauw. Extra genre, mooi en met beste benen; rug kon even sterker. 3a. Greta, d. Nico 2081, van P. E. de Backere te S:. Kruis. 3c. Olga van Dier kensteen, d. Clairon 1862, van Gebr. De Milliano te Waterlandkerkje, f3. Martha van Floris, d. Flo- ris v. d. Papenvort, vail M. L. M. IJsebaert te Axel. 3k. Sonja, cl. Naron v. Tórenberg, van A. de Hullu te Schoondijke. Merriën van 45 jaar, groote maat. la. Paula, d. Karei van Certain, van Stallen De Dobbelaere te IJzendijke. t Best soortig, met maat en zware, gespierde benen; i het middenstuk detoneert j iets, gangen goed. lb. Hermien van Nicolien, d. Herman, van J. v. d. Win kel te Venray. Forse, ge lijnde merrie met type en vrij correcte, zware benen. j Geduchte concurrente van de voorgaande. 2b. Paula v. Dierkensteen, d. Jupiter v. Dierkensteen. van Gebr. De Milliano te Waterland- I kerkje. Best van soort, volumineus, grof en ge spierd. 2f. Liza van Dorp- broek, d. Nico van Melo, van Gebr. Leendertse te Kamperland. Zwaar en goedsoortig met wat ronde lijnen en niet te veel voet. 2g. Frida v. Bleijendaal, d. Clairon v. Othene, van J. F. Brooymans te St. Anna land. Diep, best gelijnd, soortig koffer, benen goed, kon vóór iets machtiger. 2i. Luclenne v. d. Melo, d.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1953 | | pagina 8