De Zeeuwsche Koerier f Gezondheid de grootste schat op aarde! .0.4176 Vrijdag 31 December 1637 §2$te Jaargang Nieuws-Bijvoegsel van Voor do Vróuwen Oplossing twee ton pnzzle voor bet kind. ASTRID-THEE Kroniek van de week Provincienieuws Duivensport )e oplossing luidt: Helpt allen mede, om een opbrengst an twee ton voor de Misdeelde Jeugd te krijgen. Koopt, daartoe Kinderzegels Gevormde woorden achtereenvolgens: kinderzegels; doel; steun; niemand, and - toekomst - hulp - zijn - blijven niet - twee ton - mogelijk - oplossing kleintjes - twee - eer - vaders - voor - doet - dag - daarvoor 5ij de opvoering van „Isidora" door de oc neelafdeeling van den Katholieken Kring te Zelzate Men schrijft ons uit Zelzate: Het is sedert jaren de gewoonte bij ie tooneelliefhebbers van Zelzate en >mstreken met de Kerstdagen een ivond te gaan doorbrengen in den Ka- ihoueken Kring om te genieten van een .ooneeivoorsteiiing door de gunstig ge iende tooneelafdeeling dezer instelling. Dok dit jaar zijn wij er heen geweest, naar met speciale verwachtingen. Er verd immers voor het voetlicht ge- >racht: „Isidora, de dochter van de ialonboerin", wat dan ook een waagstuk >eteekende voojr een liefhebbersgyszel- schap. Deze operette is gegroeid uit de ;amenwerking van den grijzen Lodewijk Bcheltjens, die het libretto schreef en ien jongeii Robert De Leye, die de nuziek componeerde. Bij de opvoeringen :rvan in den Koninklijken Vlaamschen Schouwburg te Gent en in den Konink- ijken Nederlandschen Schouwburg te Brussel, verschenen in de Pers lovende aitieken. Vandaar, dat dan ook onze verwachtingen zeer hoog gespannen stonden. Laten wij dan ook van meet af ian erkennen, dat deze niet teleurge steld werden. Het libretto is stevig ge- Douwd, wat wij niet altijd mogen zeg- >en van operetten. Het gegeven zelve ïeeft iets om 't lijf. Ook de muziek be- eikt een niveau, dat wij niet gewoon :ijn in 't operettengenre. Wat nu de ïitvoering zelve betreft, ook daarvoor runnen wij niets anders dan lof over lebben. In een heerlijk stemmig décor ■verd dit spel van VlaamsCh boeren- even op flinke wijze vertolkt. Zang en >pel waren goed verzorgd. Wij zouden lier alle spelers en speelsters in een idem moeten vernoemen, maar toch noeten wij een naam vooruit zetten lamelijk heer Aimé De Meester, die de rol van Tistje buitengewoon fijn ge typeerd heeft. Zijn mimiek en stil spel svaren een beroepspeler waardig. Ook nocht hij menig applaus bij open doek oogsten. Het overtalrijk publiek heeft ten volle van deze mooie operette ge- ïoten en spaarde dan ook geen toe juichingen Wij wenschen de tooneelafdeeling van len Katholieken Kring van Zelzate ge- uk om haar heerlijke creatie van dat kunstwerk van twee Vlaamsche kunste- ïaars. Geen rijker kroon, dan eigen schoon. CRITICUS N.B. Een derde voorstelling gaat door n den Katholieken Kring, Kerkstraat, Zelzate, op Zondag 2 Januari a.s om uur BINNENLAND. De verbindendverklaring van een aan al bepalingen van de collectieve arbeids >vereenkömst voor de schoenindustrie jeldt voor het tijdvak van 10 Januari ;ot en met 30 Juni 1938 De verbindverklaring is gevraagd van ie CAO in de bouwbedrijven Aan het mond- en klauwzeer zijn hier e lande in drie maanden reeds 7600 lieren gestorven BUITENLAND. - In Parijs is een staking in de open- )are diensten geproclameerd Léon Degrelle, de leider der rexisten In België, is tot 25.000 francs schade- oosstelling veroordeeld wegens belee- liging van Van Cauwelaert In de Vereenigde Staten vonden tij de Kerstdagen talrijke ongelukken C. Blokker f Te Apeldoorn overleed dezer dagen de heer C. Blokker, die sedert jaren op zeer verdienstelijke wijze de Land- en Tuinbouwrubriek in ons blad verzorgde en als zoodanig bij tal van onze lezers groote waardeering genoot Zijn nagedachtenis zal bij ons en bij allen, die van zijn deskundige voor lichting zoo vaak mochten profiteeren, in respectvolle en dankbare herinne ring blijven plaats, waarbij meer dan 130 menschen het leven lieten In Palestina is gedurende de Kerst dagen hevig gevochten In Mexico heeft een hevige aardbe ving groote schade aangericht ZH de Paus heeft in een Kersttoe spraak krachtig geprotesteerd tegen de kerkvervolging in Duitschland De Fransche componist Maurice Ravel is overleden Bij Kon besluit is met ingang van 1 Januari 1938 benoemd tot burgemeester der gemeente Waterlandkerkje de heer de Haan, thans ambtenaar ter ge beente-secretarie van Leerdam Woensdagnacht is bij dikken mist het Joego-Slavische s/s „Srgj" nabij Wals oorden met een ander schip in botsing gekomen en binnen 10 minuten gezon ken. Van de 31 koppen tellende beman ning zijn 29 personen gered. De kok en de stoker zijn vermoedelijk verdronken HULS'! Zondag, 2 Januari, wordt een groots prijskaarting gehouden om 10 zware tonijnen bij Louis Blommaert-van Dam me, café de Kroon, alhier. Begin om 6 u SAS VAN GENT Zondag is door onze patronaatsjon- gens voor de 2e maal het blijspel „Het Kostbare Leven" opgevoerd, ditmaal met verdiend succes. De zaal was flink be zet en de aanwezigen waren over het .werkelijk verdienstelijke spel zeer vol daan IJsclub „Canisvlüet" Sas van Gent Westdorpe Vorige week Donderdag heeft onze ijs 'club in hotel „Rotterdam", alhier, haar jaarlijksche algemeene vergadering ge houden. Een flink aantal leden was op gekomen. In het jaarverslag wordt er o.a op gewezen, dat ondanks het feit, „dat het bestuur ook in het afgeloópen, 'jaar door het uitblijven van vorst zijn leden met betrekking tot het doel van de club niets kon bieden men voort durend paraat is gebleven. Het materieel is in goeden staat gehouden en men Jieeft 400 M kabel aangeschaft om even tueel het geven van versterkte gramo- foonmüziek mogelijk te maken Het verslag brengt dank aan het we gens vertrek afgetreden bestuurslid P A Eggermont uit Westdorpe, die zich op velerlei wijze voor de vereeniging zeer nuttig heeft gemaakt De ledenlijst vermeit 146 leden met 87 huisgenoot-leden In de vacature Eggermont werd voor zien door verkiezing van den heer O Verhagen uit Westdorpe Overeenkomstig het bestuursvoorstel werd besloten, in dit seizoen geen con tributie te heffen als er geen ijsgang komt De avond werd besloten met een als steeds zeer geanimeerde tombola FAVORIET-KNIPPATROON. Nr 905 Gekleede japon voor cwdere dames Het is voor de oudere dame, vooral wanneer ze niet zoo slank meer is, heel moeilijk een japon te vinden, die haar in alle opzichten voldoet. Want niet waar, nu eens staat de kleur haar niet aan en dan weer kleedt het model niet slank af De japon op de bijgaande illustratie is echter speciaal voor deze dames ont worpen. Het is zeer af kleedend; dit komt, doordat de rok glad valt en slechts aan de onderkant voorzien is van een plooistuk. In den rug is het Burgerlijke stand. Week van 19 tot en met 25 Dec 1937 Geboren 21 Dec Willy Amedee, zoon van Charles Ludovicus Scheffer en Ger maina Madeleina Goethals. Johan Leon, zoon van Antonius Johannes Pe trus Adrianus Mijnsbergh en Irma Maria van de Vijver. 23 Dec Willy Ber nard, zoon van Richard Theophiel Ha- merlinck en Zulma Louise Bosschem Overleden 20 Dec Emilie Rosalia Mar tens, 70 jaar. 23 Dec Leonie Josephine Vanherreweghe, 83 jaar, weduwe van Joseph Charles Michel Bertolotti Loop der bevolking Aangekomen. R M Ten Haken en gezin, zonder be roep van Westdorpe; J Ten Haken, fa brieksarbeider van Westdorpe Vertrokken: H Heeffer en echtgenoote, timmerman naar Gendbrugge B TER NEUZEN Ter gelegenheid van zijn 70sten ver jaardag is de heer L. J Geelhoedt, wet houder, alhier, benoemd tot Ridder in 'de Orde van Oranje Nassau WESTDORPE Werkloosheid. Aantal werkloozen 157 Burgerlijke stand. Gedurende de week van 22-30 Dec '37 Geboren 24 Dec Anna Leonie, d van René Cranciscus Eduardus van Dom- Men verzoekt ons plaatsing van het melen en Petronella Jacoba van Vriens volgende: Aan de Zaterdag jl in het café „Het Schippershuis" (H de Vriend) gehouden prijskaarting werd door 48 spelers deel genomen. De volgende prijzen werden behaald: le prijs Ph Verbrugge-M Meewsen; 2e Andr Bockstael-J Velleman; 3e Kruyt-J Vaale; 4e G Hemelsoet-J Nij gen; 5e B Rammeloo-G Hamerlinck le extra prijs P. de Grof-Th Ran- schaert (beker); 2e extra prijs C Ver- meulen-B van Opdorp Loop der bevolking. Ingekomen: Jacob Kleyn met gezi^i van Terneuzen Catharina Paulina Harte van Ter Neuzen Vertrokken: Rosalia ten Haken geb Rorland naar Sas van Gent; Johannes ten Haken naar Sas van Gent; Petrus Augustinus Eggermont met gezin naar Ginneken; Cornelia Johanna Margaretha de Vos naar Ginneken; Martinus Schoof naar Terneuzen 't&nteftëél öpgëMpï. QöE W zonder aardige kraag en de strakke mouw zijn siank kleedend. Het vestjt kan men desgewenscht van lichte zijde vervaardigen. Het maken van deze japon vereischt geen speciale handig heid Benoodigd materiaal: 3y2 meter stof van 130 cM breedte. Het patroon is te verkrijgen in maat 50: bovenwijdte: 120 cM; heupwijdte: 138 cM en taillewijdte: 100 cM. Door het al of niet aanknippen van naden, kan men het patroon pasr send maken voor het eigen figuur Als materiaal kan men zijde of wollen stof kiezen. Neemt men zijde, dan heeft men 6 meter van 90 cM breedte noodig Dit Favoriet patroon is te verkrijgen bij den Boekhandel „De Zeeuwsche Koerier" te Sas van Gent tegen de prijs van 26 ct (plus 4 ct voor porto- en administratiekosten) Tevens ligt er een FAVORIET- MODELLENBOEK ter inzage, waarin tal van modellen van japonnen, blouses, mantels, kinderkleeding enz. staan af gebeeld. De prijs van deze Favoriet knippatronen bedraagt eveneens 30 ct pei stuk. Toezending zal geschieden na ont vangst van het bedrag, dat kan worden overgemaakt per postwissel, in post zegels of wel door storting of overschrij ving op onze postrekening 52419 Den lezeressen wordt vriendelijk ver zocht bij bestelling duidelijk het num mer van het gewenschte patroon en tevens naam en adres zoo volledig en duidelijk mogelijk op te geven. Men voorkomt daardoor onnoodige vertra ging in de verzending. Gelieve verder Uw bestelbrieven vol doende te frankeeren, daar deze anders niet door ons geaccepteerd worden Verder leveren we niet alleen Favo riet-patronen van het hier gepubliceer de model, doch van ieder gewenscht modeplaatje. Toezending van een af beelding of schetsje met vermelding van maten is voldoende Dames. Denkt bij eigengemaakte klee ding aan een FAVORIET KNIP PATROON. Ze voldoen uitstekend en zijn goedkoop! Hebt ge reeds succes bereikt, zegt het Uw vriendinnen en kennissen Prijzen van deze FAVORIET-KNIP PATRONEN NAAR MAAT ZIJN: Mantel f 1,-; japon: f 0,85; lingerie en kinderkleeding: f 0,60; blouses: f 0,55; rok: f 0,50 FAVORIET-COUPE is ongeëvenaard BIJ HET EINDE VAN HET SEIZOEN SPORT- Wij weten maar al te wel, dat de taak lastig en ondankbaar is! Steeds is het op de opoffering en werkzaamheid van zekere personen, dat beroep kan worden gedaan. Het meerentieel der liefhebbers kijkt toeen vindt gelegenheid tot critiseeren Kritiek op zich zelf is nuttig en on ontbeerlijk, daar waar het geldt iets op den rechten weg helpen. Maar hoe dik wijls is ongezonde kritiek niet de aan leiding tot het feit, dat de gezonde sportgeest in een vereeniging wordt ge schokt? Hoe dikwijls zijn „kankerpitten" en de ontevredenen niet oorzaak, dat de maatschappij ondermijnt wordt en haar bloei verliest Men moet in de duivenmelkerswereld ffiBfa frööfëïï ÖfiT Sülfcs tê fcüfifi'éÏÏ t5B- oeffen Deze jammerlijke toestand van zaken joet zich maar al te veel voor en is ge meenlijk eerste oorzaak van scheurin gen, toestand, die dan uitgebaat wordt uoor enkele troebelwatervisschers, die persoonlijke belangen en misplaatsten .ïoogmoed of een verregaanden haat en vvrok willen uitvieren. Niet de verede ling van onze sport is hun doel, doch wel de verbrokkeling! Wij zouden menig geval uit de praktijk kunnen aanhalen En zoo wordt de liefhebberij langs alle zijden stuk gereten; worden de liefhebbers diametraal tegen elkander m het gelid gesteld en zien we onte vredenen namen nestelen in een of an jer maatschappelijke door hen gesticht en in 't leven geroepen Die ontevredenen weren zich met nanden en voeten, pakken uit met waarborgen, en wat al meer zoodanig, dat soms klassieke en gekende vluch ten er onder te lijden hebben. En terwijl we het hier nu toch over waarborgen hebben, willen we U aan duiden, hoe sommige vereenigingen lief hebbers en leden om den tuin leiden. De plakbrieven verschijnen. Velos, re gulateurs, alles is voorzien! Zelfs den 150e prijs heeft gewaarborgd een regu lateur, den 200e gewaarborgd een parkethorloge en wat al meer. De dag van de vlucht is daar! Er zijn een goede honderd prijzen, laat ons nemen 103! Meent ge, dat nummer 103 den regu lateur of het parkethorloge wint? In geen geval, hij krijgt misschien het prijsje van enkele centen daaraan ver- oonden, maar niets meer. Het is voor waar niet moeilijk den winnaar af te scheppen met te zeggen: Er waren geen 150 prijzen, er zijn geen 200 prijzen! 't Is juist, ze zijn er niet, maar willens en wetens die waarborgen uitschrijven om de liefhebbers aan te lokken, noe men we niet meer noch minder dan boerenbedrog op groote schaal! Vereenigingen, weest ernstiger en laat U niet in met dergelijke kleingeestig heden, die vroeg of laat hun gevolgen meeslepen Dergelijke praktij kon kunnen niet anders an nog meer ontevredenheid zaaien in de rangen van onze lief hebbers Wanneer toch zal men begrijpen, dat in eendracht de macht schuilt Vergeet niet, dat de eene wantoe stand volgt uit den anderen. Hier wil met alle macht den verplichten inleg verminderenmet het gevolg, dat de duiven als haringen in de manden op gestapeld zitten! Daar geeft men aanlokkende waar borgen die, eens de duiven de mand in, worden teruggetrokken onder dit of dat voorwendsel Daar nog rekent men niet anders dan de zoogenaamde vervoerkosten, doch men doet een onnoozelen regulateur onderschrijven voor het dubbele of drie dubbele van zijn waarde! Het blijft zoolang als het breed is! Wie meer wilt doen, laat langs den an deren kant een reuksken Waarom niet de sport opvatten in dezen zin: mooie regionale wedvluchten met massa deelname, voorwerpen of het geld naar keuze, echte waarborgen op voorhand vastgesteld en behouden hoe ook het verloop van de vlucht is? Maar ja, daar is een eendracht en samen werking voor noodig.... en die zijn zeldzaam, waar dorps- of partijpolitiek hoogtij viert PAU (Nadruk verboden) Vervangt op aangename en spaarzame wijze Uw kop koffie of thee na het avondmaal door een kop (Wettig gedeponeerd voor alle landen) Lekker! Verfrisschend! De zacht pur- geerende en bloedzuiverende gezond heidsdrank voor allen. Dadelijken uit slag. Het is de zachtste en meest ge- zochtste familieremedie. Geeft nooit buikkrampen. Onfeilbaar in alle ge vallen van verstoptheid, bedorven bloed, slechte spijsvertering, huidziekten (jeukte, puisten, zweren, enz.), neer slachtigheid, overspanning, zwaarlijvig heid, slapeloosheid, schele hoofdpijn, onwelriekenden adem, matheid, enz. Volledig naar Uw keus: De zachte ASTRID-THEE enkel in groene pakken (Photo Marchand) en de sterke ASTRID-THEE enkel in blauwe pakken. Doet de proef en U zult nooit andere thee meer willfen. Het pak slechts f 0,75 en het driedubbel pak slechts f 1,50. Zendt postwissel aan den bereider: APOTHEEK „SINT-ELOOI" te GENTBRUGGE-België. Zen ding per ommegaande. Beschrijving kosteloos op aanvraag. Gewestelijke alléénverkoopers over heel Nederland gezocht. Vraagt voorwaarden.

Zeeuwsche Koerier | 1937 | | pagina 11