GR00TE PUZZLEW£H STRIJD Nat. Fonds voor Bijz. Nooden Gezondheid de grootste schat op aarde m HOOFDPRIJS ASTRID-THEE FEUILLETON Wie wordt Lady Letchford? kleurigfej bouillonkoppen, die komen Landbouw en Veeteelt I>eze fraaie en comfortabele Ford V-8 club-coupé mooi uit op de roode servetjes. We moesten dan meteen maar de soort soep decideeren: me dunkt een donkere in die lichte koppen. Een bruine pi kante soep is erg bewerkelijk.anders koos ik die zeker". „Maar je kunt toch soeptabletten ge bruiken? Er is juist op dat gebied iets heel nieuws en heel fijns, terwijl de be reiding je niet meer tijd kost dan 20 minuten. Ik bedoel „Maggi's echte Schildpadsoep', die je tegenwoordig in pakjes (voor 2 borden of 3 a 4 koppen) kunt krijgen a f 0.15 per pakje. De zacht-pikante smaak wordt ongetwij feld door iedereen gewaardeerd, en als je 't in de puntjes wilt hebben, dan leg je naast iederen kop (op het roode servetje) een stukje toast, dat je gerust een paar dagen van te voren al kunt klaar maken, mits je de sneetjes in een goed gesloten trommeltje bewaart" „Dat is dan de soep. Voor het ge braad, de groenten en de aardappelen zorgt mijn keukenmeisje, maarik zou nog wel graag na de soep een voor gerechtje presenteeren: weet je iets, wat ik van te voren zou kunnen klaar maken en waarvoor ik dus niet juist onder 't theeuurtje de gezellige huis kamer hoef te verlaten?' „Wel, je bestelt bij den banketbakker ongevulde pasteikorstjes en je zorgt Vrijdag al voor een lekker ragoutje, een champignonragout je b.v. Terwijl dan de korstjes in den oven staan, wordt de ragout vlug opgewarmd en daarna over de pasteitjes verdeeld. Wil je dat zelf doen en meteen nog even de ragout op smaak afmaken met een snuif je peper, een paar druppels Maggi's Aroma en zoo, dan ben je daarvoor toch maar een oogenblik in de keuken noo- dig. O ja, leg op de schaal voor de pasteitjes ook weer zoo'n rood „kleedje' van crêpe-papier, maar leg er een wit vingerdoekje overheen, zoodat de roode kleur niet aan de warme pasteitjes kan afgeven" „En hoe dacht je het dessert in te richten?" „Me dunkt, een koude pudding, een ananaspudding bv., waaromheen je wat geslagen room kunt spuiten met hier en daar een doormidden gesneden gecon- fijt kersje erop als een rood bloemetje en een paar „blaadjes" van groene su- cade. Ik zou die pudding niet van het begin af op tafel zetten, maar frisch uit den kelder laten komen. En in plaats van de pudding, die anders het „piècé de milieu' zou vormen, zou ik het mid den bestemmen voor een platten (liefst tinnen) vruchtenschaal, die je boorde vol stapelt met allerlei vruchten: ap pelen, mandarijtjes, sinaasappelen, ba nanen, peren en noten. Ben je niet -in» - het bezit van zoo'n platten vruchten schaal, dan kun je ook eenvoudig op het roode crêpe-papieren middenvak een ring van sinaasappelen leggen en daar binnen een pyramide van vruchten op bouwen. Je tafel zal op die manier niet overvol zijn (zelfs al zet hier en daar nog een klein schaaltje bonbons neer) en je hebt zoodoende nog voldoende ruimte voor de onmisbare kaarsen of kaarsjes, die in eenvoudige roode hou- dertjes gestoken, met hun aardig licht- ffect het geheel voltooien. Denk je, lat het zóó gaan zal?' „En of! Ik kom je gauw eens vertel len, hoe het is afgeloopen, hoor!' I'll; (Nadruk verboden.) >?AT ELKE MAAND TE DOEN GEEFT (In moes- en bloemtuin, keuken en kelder). KAMERPLANTEN. Helleborus niger (Kerstroos). Dit is een plant, waarvan de liefhebber ook met de primitiefste hulpmiddelen veel genot kan hebben, en cp een tijd van het jaar, dat er buiten zoo goed als geen bloemen zijn. Warmte toch verlangen ze niet; een brandglas of een. oud bodemloos kistje, waarop men een paar glasruiten kan leggen om de planten voor het door regen op spattende vuil te beschermen, is reeds voldoende om zelfs bij ongunstig weer fraaie, zuiverwitte bloemen tegen het Kerstfeest te verkrijgen, die dan dik wijls zeer welkom zijn. Voor kamerver siering zijn ze zeer geschikt; doch laat u in geen geval verleiden de planten bij de kachel te plaatsen, men bereikt daardoor alleen een ontijdige blad vorming en verkrijgt slappe opgetrok ken bloemstelen. Wil men dan later, als de planten uitgebloeid zijn, ze naar buiten brengen, dan lijden de verwende bladeren te veel, en de plant gaat te gronde. De volksnaam voor Helleborus is Kerstroos, en zoo men ze op dat tijd stip omstreeks Kerstmis zonder kunstmatige warmte, in bloei wil heb- %rvangt op aangename en spaarzame wijze Uw kop koffie of thee na het avondmaal door een kop (Wettig gedeponeerd voor alle landen) LekkerVerfrisschendDe zacht pur- geerende en bloedzuiverende gezond heidsdrank voor allen. Dadelijken uit slag. Het is de zachtste en meest ge- zochtste familieremedie. Geeft nooit buikkrampen. Onfeilbaar in alle ge vallen van verstoptheid, bedorven bloed, slechte spijsvertering, huidziekten (jeukte, puisten, zweren, enz.), neer slachtigheid, overspanning, zwaarlijvig heid, slapeloosheid, schele hoofdpijn, onwelriekenden adem, matheid, enz. Volledig naar Uw keus: De zachte ASTRID-THEE enkel in groene pakken (Photo Marchand) en de sterke ASTRID-THEE enkel in blauwe pakken. Doet de proef en U zult nooit andere thee meer willen. Het pak slechts f 0,75 en het driedubbel pak slechts f 1,50. Zendt postwissel aan den bereider: APOTHEEK „SINT-ELOOI" te GENTBRUGGE-België. Zen ding per ommegaande. Beschrijving kosteloos op aanvraag. Gewestelijke alléénverkoopers over heel Nederland gezocht. Vraagt voorwaarden. door CHARLES GAR VICE 60) Nee, nee! snikte Mac, ik verdien het niet, ik verdien het niet! Ik had jou niet in den steek mogen laten; ik ik had je den laatsten tijd bijna vergeten maar je hoeft maar één woord te spreken en dan ga ik met je mee om voor je te zorgen. Ik. Mijn lieve kind, zei hij, denk je nu, dat ik zou willen, dat je je eigen geluk in de waagschaal stelde voor zoo'n va gebond als ik! Ik zal me er wel door slaan en trachten, niet te veel aap de gelukkige dagen van vroeger te denken. Ja, wat waren we gelukkig, May! We hadden het arm maarNee, nu niet meer huilen; ik kom terug en je zult nog eens trotsch op me zijn. "$at is dat? Ik weet zeker, dat ik iets hoorde! Waar? hijgde ze Daar, in het struikgewas achter me. May, het is te gevaarlijk om langer hier te blijven. Dag hoor, dag Moet je werkelijk weg? O, Sid, Sid, Sid! 't Breekt m'n hart, dat ik je zóó moet laten gaan! O, als we het ver leden toch maar konden uitwisschen! Moet je nu werkelijk gaan? Ja, antwoordde hij bedroefd. Vaar, wel, liefste. Denk eraan, tegen niemand een woord zelfs niet tegen Carrie nog niet. Het is een zegen, dat ze me vanmiddag niet herkend hepft. En zeg vooral ook niets tegen hoe heet hij ook weer? Nee nee, ik beloof het je. Je kent me, Sid. Vaarwel. O, mijn arme Sid! Met een kus en een bruuske beweging met den rug van zijn hand langs zijn oogen, maakte hij zich zachtjes uit haar. armen los en verdween, even plotselipg: en geruischloos als hij gekomen was May leunde met haar hoofd tegen "en boom, en nadat ze een paar mi nuten naar hartelust geschreid had, keerde ze zich om en verliet eveneens het boschje Sir Heron had Achilles als naar ge Verder: Eng. huisk. mah. ciré, waarde f. 400.-, Vroom Dreesmann; Dameskleeding naar keuze f. 275.-, Gebr. Lampe, Amsterdam, Rotterdam, Utrecht; Dan.eskleeding naar keuze f. 275.-, Haagsch Modehuis, Den HaagGoederen t.w.v. f250.- naar keuze, N.V. Mag. De BijenkorfPhilips' Radiotoest. „Arabesque", type No. 802 A, waarde f. 249.- en 1324 andere fraaie prijzen. Knip onderstaande stukjes uit, voeg ze samen en plak ze op een briefkaart. Men vindt dan in een symmetrischen rand een kernachtige spreuk door H.K.H. Prinses Juliana, Eere-Voorzitster van het Nat. Fonds voor Bijzondere Nooden, uitgesproken bij de installatie van het Bestuur van het N.C.C. 1. Inzenden vóór 20 December 1937, laatste buslichting, aan het Nationaal Fonds voor Bijz. Nooden, Den Haag. 2. Boven de gewone porto minstens 25 ct. aan postzegels bijplakken welk meer-bedrag door de Posterijen aan het N.F.v.B.N. vergoed, tenvolle aan Uw noodlijdende landgenooten ten goede komt." 3. Iedereen kan aan den wedstrijd deelnemen en zooveel oplossingen inzenden als hij wil, mits iedere briefkaart voorzien is van minstens 25 ct. extra porto. Indien meerdere goede oplossingen binnen komen, beslist het lot. Naam en adres afzender in blokletiers vermelden. C0 ben, dan neme men daarvoor de soort H. niger major. Deze begint onder nor male omstandigheden einde November te bloeien en is tegen Kerstmis in volle pracht. Hoewel alle Helleborus niger Kerstrozen heeten, loopt het tijdstip van den bloei, zoozeer uiteen, dat b.v de variëteit Madame Fourcade dikwijls einde Maart nog in vollen bloei is. Kies keurig op de soort van grond zijn deze planten niet; ik heb planten gezien op de zware klei van 1 Meter doorsnee, en even goed op zand- en veengrond. Maar om goed te gedijen, verlangen ze vol doende vocht en een half of geheel be schaduwde standplaats; op een bran dend plekje in een drogen grond be hoeft men de cultuur niet te beproeven. Wil men deze planten gaan kweeken, dan schaffe men zich planten aan in woonte zelf naar den stal gebracht, en toegezien, dat hij behoorlijk afgewre ven werd. In de hall ontmoette hij Vane Hallo! riep deze opgewekt. Alweer te rug? Gezellige dag gehad? Prima, antwoordde Heron kort. Ik schiet als gastheer jammerlijk tekort de laatste dagen O, tob daar maar niet over, hoor, deed Vane joviaal. Ik weet zelf best hoe het gaat, als je 't zoo beroerd te pak ken hebt. 'n Man zou onder zulke om standigheden z'n eigen grootmoeder in den steek laten! In elk geval neem ik zoete en volledige wraak, want ik roei langzaam maar zeker al je fazanten uit O ja, ik moest je zeggen, dat Lady Letchford naar haar kamer is gegaan met zware hoofdpijn en graag zou wil- len, dat je je na het eten even bij haar boven kwam. Zeg, waar kan R.Ofte zijn? Ik moet tot zijn mijn schande'beken nen, dat ik er geen idee van heb. Bij mijn moeder misschien. Geeuwend verdween Vane in de bi bliotheek, waarheen hij op weg was ge weest, toen hij Heron ontmoette. Deze wierp een blik op de klok. Het was nog het laatst der maand Februari, juist tegen den tijd, dat de nieuwe laderen te voorschijn komen, en late zich geen planten in de hand stoppen, die haar oude bladeren verloren hebben; zeer zelden zullen dergelijke planten goed aanslaan. Heeft men goede planten ont vangen, dan moeten deze zorgvuldig uitgeplant en de worteltjes netjes worden uitgespreid, zoodat deze niet op een kluit komen te zitten. Verder moet bij droogte gegoten, en als ze goed aan den groei zijn, nu en dan gegierd worden. Van veel verplanten houdt de Helleborus niet, maar heeft men goede gevestigde planten, dan kan men ze in September gerust met goede kluiten opnemen en in potten zetten, hetzij voor den verkoop of voor eigen gebruik in huis. Maar zorg er dan voor, dat de een beetje vroeg om zich te gaan ver- kleeden. Hij stond juist op het punt, Vane weer op te zoeken en hem te vragen, een beetje te gaan biljarten, toen de buitendeur werd opengeduwd en Rose binnenkwam. Ben je uitgeweest? informeerde Heron want ze had een hoed en een kort jasje aan, en haar anders zoo rustig-blank gezicht was levendig-rose getint. Haar oogen schitterden van opwinding, die ze vergeefs trachtte te onderdrukken Ja, ik ben uitgeweest, zei ze, en ik wilde, dat ik het niet had gedaan! Het spijt me erg, dat ik je moet lastig val- 'en; maar, weet je, ik ben zoo dom ge weest, mijn armband-horloge te ver liezen. Ik ben in het bosch geweest. II' weet waar het is, want ik heb he< aooren vallen. Ik dacht toen, dat het oen eikel of zooiëts was; maar latei miste ik mijn horloge, en ik weet zeker iat het dat geweest is! We zullen er meteen naar gaan zoeken oei Heron prompt. Och, is dat niet erg lastig voor jer u-oeg ze schijnbaar aarzelend, maa- met een grettigen, dankbaren blik in planten op de potten geen gebrek a water hebben De Winter-Aconiet. Het is een graf pig klein plantje met een tamelijk gre te bloem, die fraai uitkomt op groene pelerine, welke dikwijls vo< kelkbladeren worden aangezien, terw het schutbladeren zijn. Zoo'n pelerir is soms uit één stuk, soms ook uit twi gescheiden helften gevormd, dat in ronde diep ingesneden is en geheel h< uiterlijk heeft van een stengelblad. B aantal blaadjes van de gele, bloen króonachtige kelk is onregelmatig; eens tellen wij er zes, dan zeven, wel acht. Zij vormen te zamen, voor in jongen toestand, een bekertje, dat mooi weer geopend wordt, maar g' durende den nacht en bij slecht we sluit het zich behoorlijk. Dus de bloen haar oogen. Volstrekt niet, zei Heron. Kom me Rose; we zullen het best vinden als weet, waar het liggen moet. Zouden niet een zaklantaarn meenemen? O nee! zei ze haastig; het is nog lie genoeg. En we zullen de diamanten w zien glinsteren. 't Spijt me heusi vreeselijk, dat je nu voor mijn plezi .zooiets zoo veel gauwer met z'n tweeë dunkt me altijd Ze was zóó bezorgd en opgewonde iat ze bijna op een draf voor hem ui holde door de laan en over het gra /eld; en Heron volgde haar langzam peinzend over de wonderlijke macl iie diamanten toch bezitten, zelfs ov :ulke serene en evenwichtige vrouw* lis Rose Vavasour. Eindelijk bleef itaan, bijna op dezelfde plek, waar over de Dalton's hadden staan prati op den avond, dat May verklaard ha Sir Heron te haten. Hier was het, zei ze fluisterend, j hier moet ik het hebben lat vallen, vat is dat? Ik geloof, dat ik iemai toor praten. Het moeten stroopers zi, 3st! Verroer je niet!

Zeeuwsche Koerier | 1937 | | pagina 10