emaille Naamplaten Verlost van hevig SPIT IBt DEN KLOOSTERBALSEM De Bie Zoon Koepoortkaai 25, Gent. Zoouwsch- Advertentieblad" PIE" ,D E Firma Gebrs. SIEPMAN - t«i. 199.GOES DANK Zll KLOOSIERSA2.5EM w Geen goud zoo goed Kroniek van de week Provincienieuws Rechtszaken. Bestelt Uw Nieuwe Uitgaven bij abonnement. 30 GRIFTSTRAAT 46 AMSTERDAM (Zuid) „Ziezoo, dat is achter den rug, van mijn SPIT ben ik fijn afl AKKERS ORIGINEEL TER INZAG! t'Wordt vervolgd). BINNENLAND. De nieuwe spoorverbinding Arnhem- Amersfoort is in gebruik genomen Als opvolger van den heer Edo Bergsma is tot voorzitter van den ANWB be noemd de heer H. P J Bloemers, burge meester van Arnhem De pensioenkorting is van de baan. De regeering zal het desbetreffend ont werp intrekken Zaterdag jl. is van Schiphol de „Toren valk" vertrokken als eerste vliegtuig van den driemaal weekschen dienst op Ne- derlandsch-Indië Met ingang van Zondag jl. is de melk steun wederom verlaagd Dinsdagavond is in de Dierentuinzaal |e 's-Gravenhage onder groote belang stelling de eerste partij gespeeld van den revanche-wedstrijd dr Euwe-dr. Aljechin om het wereldkampioenschap schaken Tot raadsheer in den Hoogen Raad is benoemd- mr dr J. Sinnighe Damsté te 's-Gravenhage Minister Romme heeft Dinsdagavond namens de regeering per radio een op roep gedaan tot het Ned. volk om een bijdrage te geven voor het kleeding-, schoeisel- en dekkingsfonds voor werk- loozen Woensdagmorgen is het K.L.M.-vlieg- tuig, de „Specht" nabij Palembang (Sumatra) verongelukt. Drie leden van de bemanning werden gedood, terwij' een der passagiers na aankomst in het ziekenhuis is overleden Woensdag is in de Apollo-hal te Ams terdam de nationale fruittentoonstelling geopend De trekkingen der Witte Kruisloten liorden in November a.s. hervat BUITENLAND. President Roosevelt heeft te Chicago -n opzienbarende rede gehouden, die ■n aanwijzing zou zijn voor het prijs den van Amerika's afzijdigheid tier van Koophandel en Fabrieken In de Zaterdag gehouden vergadering herbenoemd tot lid der Bevrachtings mmissie te Ter Neuzen de heer P. A. an Boucliaute en tot zijn plaatsver- ager de heer A. Leunis, de laatste in vacature als zoodanig, ontstaan dooi t voor een herbenoeming bedanken den heer C. Hamelink Aan het Bureau van de Kamer werd edragen, bij den Directeur-Generaai "r P. T. T. een conferentie aan te vra- n, in verband met de bedreigde om- tting van het P. T. T.-kantoor te Sas Gent in een bijkantoor Mond- en klauwzeer Naar het oordeel van den heer P. J. i Hooft P.Jzn., inspecteur van den veer tsenijkundigen dienst, zal het optre- van mond- en klauwzeer in de ende weken zich nog belangrijk breiden Ged. Staten van Zeeland hebben be- md tot adjunct-commies ter provin- Ie griffie, den heer L. A. H. Jansen, eveneens te vlug. Wat is dat? zei hij. Wie z'n ring Sir Heron? Wat ter wereld Toen staarde hij May aan en zijn gen gezicht werd bleek van hoopvolle nning. Waarom waarom zeg je ts? Heeft Sir Heron je dien ring ge en? Ja, zei May May! gilde Carrie, en bleef met open nd naar haar kijken Je hadt niet zoo voorbarig moeten in, kindlief, zei May, zich bukkend om r een kus te geven; maar het is ~r. sir Heron heeft me gevraagd in vrouw te worden He heer Dalton sprong van zijn stoei hapte naar lucht als een visch op t droge Je gevraagd? Is het heusch waar? is toch geen gekheid? Maar op het "n van- May's ernstig, ontroerd ge- htje, sloot hij haar in zijn armen en triomfantelijk, maar ietwat schor aandoenning: God zegene je, mijn te kind! God zegene je! Dit is voor ouden vader het mooiste oogenblik zijn leven! Sir Heron Je je It Lady Letchford worden, May. Ik thans klerk ter provinciale griffie van Noord-Brabant te 'sHertogenbosch Ged. Staten van Zeeland hebben de opening van de tweede gewone zitting der Staten vastgesteld op Dinsdag 16 November, des namiddags te 2 uur AXEL Het echtpaar C. v. d. Berge vierde Woensdag jl. onder groote belangstel ling der burgerij en vooral*van de buurt bewoners zijn gouden bruiloftsfeest. HULST Men meldt ons: Maandag jl. werd aan de Int. Dioc. Kerkmuziekschool te Mechelen (Direc teur Hoog.Eerw. H. Kanunnik J. van Uffelen) bevorderd tot de hoogere af- deeling piano-, orgel-, harmonie- en compositieleer de heer Emiel Eeckhout, zoon van den bekenden musicus Eeckhout, alhier OSSENISSE. Dinsdag jl. heeft de Z.E. Heer H. A. J. M. Verhoeven onder groote belang stelling zijn 25-jarig pastoors jubileum alhier herdacht De Hoogeerw. Heer Deken de Meule- meester heeft bij die gelegenheid de on langs in gebruik genomen R.K. Bewaar school ingezegend SAS VAN GENT In tegenwoordigheid van de man schappen zijner brigade en van de ge meente- en de rijkspolitie, is jl. Maan dag, na een waardeerende toespraak, aan den heer J. F. de Maat, brigade commandant der Kon. Maréchaussées alhier, de zilveren medaille voor 24- jarigen trouwen dienst uitgereikt Burgerlijke Stand. iVeek van 26 September tfot en met 2 October 1937 Gehuwd. 2 Oct Johannes Adrianus Braet, 25 jaar en Augusta Euphrasie Jeannette Janssens, 22 j Geboren. 28 Sept Catharina Helena, dochter van Jacobus Klaassen en Helena de Groote Loop der bevolking Aangekomen. E M J G Ingels, zonder beroep van Bouchaute B L C A Kusmann en echtgenoote, bank werker van Ter Neuzen M J Seegers, zonder beroep van Ter Neuzen Vertrokken: E F Fontana en echtgenoote naar Napels (Italië) TER NEUZEN Naar wij vernemen, zal op 12 October a.s. de Kon. Ned. Toeristenbond ANWB oe Ter Neuzen een Bondsavond organi- seeren, bestaande in een expositie van xaarten, gidsen, reisboeken, enz. voor auto-, motor-, rijwiel-, water-, wandel-, ruiter- en luchttoeristen, een lezing over het werk van den Bond en over de verkeersregels in het bijzonder en de vertooning van de interessante geluids film „De Veilige Weg", de eenige Neder- xandsche klankfilm over de verkeers veiligheid De burgemeester heeft zich bereid verklaard dezen avond met een kort woord in te leiden Wij verwachten, dat de velen, die niet dagelijks in de gelegenheid zijn met het geheele Bondswerk kennis te maken, heb altijd wel geweten, dat je je hart op de rechte plaats had zitten, en dat je de familie nog eens eer zoudt aan doen. Lady Letchford! Beware me! En en laat me nu dien ring eens be kijken. Wel wel! Eh eh Carrie, seef me de whisky en het sodawater eens aan. Heelemaal van streek zonk hij in zijn stoel en snoot daverend zijn neus Lady Letchford! mompelde hij. Lady Letchford! Toen lachte hij en knikte wijsgeerig. 't Is een verrassing, dat is seker, maar toch niet zóó'n groote ver rassing als jullie wel denkt! Ik heb het den aankomen! Ik wist, uit welken hoek de wind woei, en ik geloof, dat ik ha, ha! vanavond een handje ge holpen heb. Ja, ja, je hebt uitstekend je best bedaan, May, en het doet je eer ran. Maar vergeet niet hij schudde chertsend zijn vinger dat je oude /ader je een aardig eindje op weg ge- lolpen heeft. Ik heb altijd gezegd, dat k dat zou doen als het zoo ver kwam, ïn ik heb m'n woord gehouden. Ik heb :>pen kaart gespeeld, en ik schijn er liet verkeerd aan gedaan te hebben. D'r gaat niks boven open kaart spelen maar toch den bekenden èft zóó nutti gen „Bond van de wegwijzers" kennen, deze gelegenheid zullen aangrijpen de mooie kaarten en gidsen, andere boek werken en nuttige voorwerpen voor weg gebruiker en toerist te bezichtigen en wat meer te vernemen omtrent den voortreffelij ken, baanbrekenden Bonds- arbeid. VOGELWAARDE Burgerlijke stand. Geboren: Johannes Maria, zoon van A. L Strobbe-Kool. Theo Pius Marie, z van J F. Crombeen-van Damme. Elza Celina, dochter van A. Borm-Haulez. Willy Jacobus, zoon van Th. P. Cappen- dijk-der Weduwe. Petrus Jozef, zoon van E. A. van den Bergen-de Bakker. Ange- iine Cecile, dochter van C. J v d Veeken- Vermast. George Richardus Rosalia, zoon van A. Dobbelaar-D'Een Overleden: J. de Feijter, 42 j., echtg van C J de Feijter (overleden te Apel doorn). E M Baert, 17 j., echtgen. van A. J de Rijck (overl. te Ter Neuzen) Gehuwd: A P F Picavet, 29 j. van Hulst en L M de Valck, 24 j Loop der bevolking. Gevestigd: M de Blok van Terneuzen; A P van Damme van Ginneken; A van Jole van Hontenisse; F A de Klerk van Zaamslag; L M van Hove van Koewacht WESTDORPE Alhier is opgericht een afdeeling van den Bijzonderen Vrijwilligen Landstorm met ruim 30 leden Werkloosheid. Aantal werkloozen 28 Burgerlijke stand. Geboren. 30 Sept. Bernardus Ludwig Désiré, zoon van Ferdinandus Jacobus Slock en Ancelma Maria de Cooker. 4 Annie Leonie, dochter van Florimond 3ernard Thomas en Leonia Coralia Leopold Slock Overleden. 30 Sept. Henny August Laurys, 7 maanden, zoon van Oscar August en Augusta Maria Dumez. Loop der bevolking Ingekomen: Emma De Man van Zelzate Margriet Jaiisséns van Vlissingen Maurice Levinus Johannes van den Branden van 's Hertogenbosch Josephine Marie De Coninck van Koe wacht Pieter Marinus Heyboer met gezin van Ter Neuzen Tegen den 40-jarigen woonwagenbe woner G. H., die op 28 Augustus jl onder Ter Neuzen zijn zwager H. F. met een zeis doodelijk verwondde, is door de rechtbank te Middelburg 10 jaar ge vangenisstraf geëischt. Uitspraak 15 dezer (in elke uitvoering) bij BOEKHANDEL „DE ZEEUWSCHE KOERIER" Tel. 15 SAS VAN GENT Eerste klas afwerking en zeer lage prijzen. Alle Boeken en Tijdschriften zijn verkrijgbaar bij den Boekhandel van „DE ZEEUWSCHE KOERIER" Peter B. Kyne De muiterij op de Narcissus Ingenaaid f 1,00, Gebonden f 1,50 Is er eigenlijk wel een aantrekkelijker soort humor dan de onvervalschte, trouwhartige zeemanshumor? Er is niets gezocht-grappigs in deze kostelijke ver telling van Peter Kyne; men ontmoet zelden zooiets waarachtig-komisch als deze uit het leven gegrepen schildering van Iersche stijfkoppigheid en Iersche trouw Wij willen de clou van de onbetaal bare geschiedenis liever niet verraden, die wel haar hoogtepunt bereikt wan neer blijkt, dat de eerste machinist van de Narcissus, Terence Reardon, dagen lang onkundig is gebleven van het feit, Telef. No. 4875 Leveranciers van Schrijfmachines en Reke imachines en andere Kantoor- benooiigheden, nieuw en occasie Reparatie-Inrichting Belast zich ook met het nazien van Machines Plaatst Uw advertenties voor Zuid- en Noord-Beveland in het 99 oplage: 15.300 ex. en voor Walcheren in 99l oplage: 18.250 ex. Twee bladen, waarmede de GEHEELE BEVOLKING VAN ZUID- NOORD-BEVELAND en WALCHEREN wordt bereikt. Vraagt proefnummers en tarieven bij de Drukkers-Uitgevers: 30 Wat bedoelt u? vroeg May, met moeite haar weerzin onderdrukkend Wel, beste meid, ik geloof, dat ik van avond den knoop voor je heb doorge hakt. Ik wou niet, dat ze zouden den ken, dat ze een slechten koop deden. Vertel mij niet, dat die groote lui niets om geld geven. Ik weet wel beter; 't is ook heel natuurlijk tenslotte. Iedereen houdt van geld. Beware me, vijftig pro cent van alle menschen trouwt om het geld, en waarom zouden die Letchfords er dan vies van zijn? Wel? vroeg May ijzig Nou kind maar wil je niet gaan zitten? Carrie, geef je zuster eens een stoel. Nou toen ik en Sir Heron en mijnheer Vavasour gezellig onder me kaar waren en bij de wijn zaten, heb k maar eens ronduit gepraat en ze ver teld, dat ik me niet zou laten kennen als m'n dochter naar mijn zin trouwde. Nou en ik hield Sir Heron stiekum in ie gaten; hij zat daar maar met z'n beenen languit bij het vuur, net of hij niet luisterde, maar toen ik er vierkant mee voor den dag kwam, dat ik je veer tigduizend mee zou geven, als je een keus naar m'n smaak deed, zag ik 'm opspringen of-ie 'n schot had geregen! Moet je weten, ging hij, zich verkneu terend, door, ik had er toevallig de lucht van gekregen, dat de Letchfords op 't oogenblik nogal op zwart zaad zit ten anders had ik niet zoo'n reuze- som genoemd natuurlijk. Maar dat is nou eenmaal mijn lijfspreuk: bied hoog als je de boel met alle geweld wilt heb ben bied hoog, dan valt de hamer meteen. Je hebt braaf je best gedaan, als een flinke meid; maar die veertig duizend hebben den doorslag gegeven, reken maar hoor! Met een wit, vertrokken gezicht en bijna zwarte oogen keek May op hem neer; toen sloeg ze plotseling haar handen voor haar gezicht en barstte in ar'itoct tflijk snikken los Mijnheer Dalton sprong verschrikt op, maar met een gebaar van verontwaardigden trots week ze achteruit en liep de kamer uit Nou breekt m'n klomp! riep de ver baasde vader uit, wat heb ik nou mis daan? O, papa! zei Carrie, door haar tra nen. Waarom hebt p dat gezegd? Be grijpt u 't nu niet? O, die arme May! M'n kop af als ik er iets van snap! dat het schip geheel in handeii vaiï muiters was alleen omdat hij zóó'n verschrikkelijke Iersche ruzie met zijn landgenoot kapitein Murphy had, dat nij niet verkoos, met dezen contact te zoeken! Maar zooais kibbelende broertjes zich onmiddellijk weer solidair verklaren en elkanders partij kiezen wanneer een buitenstaander een aanval waagt zoo vergeten de beide eerlijke zeerobben hun „onverzoenlijke" vijand schap wanneer hun maatschappij en hun baas, den ouden, eigengereiden Cappy Ricks, groote schade dreigt door het verlies van hun mooi schip Narcis sus, den oogappel der directieWaar óm de muiterij zoo uiterst gevaarlijk was en de strijd der twee wakkere kerels tegen de overmacht schijnbaar hopeloos dat ontvouwt de schrijver in een reeks steeds spannender hoofdstukken. Dit is niet één van die ontspannings- boeken, waar men, na ze eenmaal ge lezen te hebben, nooit meer naar terug verlangt. Integendeel, 't is een boek, dat men wil bezitten. Want men vergeet dit verhaal niet meer, en na een poosje gaat men zich afvragen: hoe was 't ook weer, dat onzinnige geval met die spreekbuis, die heerlijke dialoog tus- schen Mike Murphy en Terence? Dan zal men zich het genoegen niet willen ontzeggen, zich nog weer eens smake lijk te amuseeren met het overlezen van zijn geliefkoosde passages. Verkrijgbaar in den boekhandel en bij de uitgevers N.V. Het Nederlandsche Boekhuis, Langestraat 70 te Tilburg De Katholieke Kerk Een populaire dogmatiek en apo logie in veertig delen. Verschijnen binnenkort te ver wachten. Bij de Uitgeverij Het Spectrum te Utrecht verschijnt binnenkort het TEEKENAAR RECLAME ONTWERPEN 15 was de verzuchting, die ik slaakte toen ik na het gebuik van 2 potjes Kloosterbalsem finaal van mijn spit was. Niet staan, niet zitten, niet liggen te kunnen en toch vooruit te moeten om de boterham te verdienen. Door de vreeselijke spit, die in mijn stuit begon en door mijn geheele rug trokwas ik hulpeloos als een klein kind. Vanaf het oogenblik, dat ik den geneeskrachtigen Kloosterbalsem aan wendde, begon mijn genezing. En nu heb ik in geen 8 maanden meer een Sehad." j Zw u Onovertroffen bij brand-en snij wonden Ook ongeëvenaard als wrijfmiddel by Rheumatiek, spit en pyniyke spieren Schroefdooi 85 el Potten: 62H el en /L04 (I) (33) was het onverwijld antwoord. Tut sut! Wat ter wereld. De hemel beware me! Zóó'n raar kind heb ik nog nooit. May's tranen droogden op nog vóór lq haar eigen kamer bereikte, en de warme glans van geluk kwam weer op ïaar gezichtje en straalde uit haar oogen :oen Carrie, die haastig de trappen was opgevlogen, haar armen om haar ïals sloeg en haar onstuimig kuste O, May, huil jij maar niet hoor ienk er maar niet meer aan! Net of Sir Heron er een steek om zou geven, Jf een penny hebt of een millioen pond! D, May, ik ben zoo blij en ik hou zoo- zeel van hem omdat hij van jou houdt! Vlaar hoe kon het ook anders hè je jent 't liefste, mooiste schattigste meis- e uit 't heele land! Mag ik er niet even n komen? Nou, geef me dan maar een xtra nachtzoen. En o, May, ik wou, dat t maar al vast achtend was! En May, tel je toch voor, dat je nog maar een jaar weken geleden zei, dat je dat je hem haatte, weet je nog?

Zeeuwsche Koerier | 1937 | | pagina 11