De Zeeuwsche Koerier U 4162 Vrijdag 24 September 193? 52ste Jaargang Nieuws-Bijvoegsel van De Vogeiwet. FEUILLETON lis wordt Lady Lettiiford? Kroniek van de week Provincienieuws In verband met de uitvoering der vogeiwet, meldt ons het bestuur der Ver- eeniging van belanghebbenden bij den handel in vogels, vogelvoeders en aan verwante artikelen (HAVOVE) te Weesp: le. Het houden en het kweeken van vogels is geheel vrij, alleen het vangen, vervoeren en handelen is aan bepalin gen onderworpen 2e. De Vogeiwet spreekt over de in Europa iin hetl wild levende soorten, kortweg genoemd inlandsche vogels, dat wil dus zeggen, dat alle zoogenaamde exotische vogels geheel buiten de Vogel- wet vallen 3e. Vangers en verkoopers van in Europa in het wild levende vogels (in landsche vogels dus) moeten een ver gunning hebben, dieaangevraagd kan worden bij den Inspecteur van den Landbouw, Departement van Econo mische Zaken, Bezuidenhoutscheweg 30 te den Haag 4e. Wij adviseeren den vogelliefheb bers, die inlandsche vogels houden oi kweeken, aan den Inspecteur van den Landbouw, Bezuidenhoutscheweg 30 te den Haag, op te geven, hoeveel in- laiijdsche vogels zij houden en van welke soort. Het is in het belang van de vogel- houders dit te doen vóór 1 October a.s., omdat, in geval van behoefte aan ver plaatsing van op geoorloofde wijze vooi handen gehouden vogels, bijvoorbeeld wanneer een vogelhouder wil verhuizen gemakkelijk een vergunning tot het vei voer van de beschermde vogels verstrekt kan worden 5e. Opgezette v&gels worden ook on der het begrip „vogels" verstaan. Hier uit volgt, dat het vervoeren van en het handelen in doe de en geprepareerde in landsche vogels niet zonder vergunning kan geschieden. Zij, die nadere mededeeling wenschen I te ontvangen, kunnen zich wenden tot Iden gemachtigde van het bestuur, den Heer L. HANSMA te Weesp, die bij K. B. van 9 Augustus jl benoemd is tot lid van de Vogelwet-Commissie. BINNENLAND. RU WJLX ACHTERLICHTEN De Minister van Waterstaat heeft het volgende bepaald: 1. Voor het merken van rijwiel achterlichten met reflector, koplan taarns van motorrijtuigen, behoorende tot een. door den Minister van Water staat goedgekeurde soort, mogen drie ivormen van Rijkskeurstempels worden gebruikt: a. een stempel van lang model (lang stempel)b een stempel van kort model (kortstempel)c een stempel van rond model (rondstempel)een en ander als in figuur in de Staatscourant van Dins dag 21 September 1937 aangegeven. 2. Het staat eenen fabrikant of im- door CHARLES GARVICE 18) Wat wat bedoelt u? mompelde May ^samenhangend. Bedoelt u of ik net iemand verloofd ben? Dan hebt u ach werkelijk vergist er is niets van lien aard. Ik begrijp nietMeer kon m niet uitbrengen, want met een kreet fan verlichting en blijdschap sloeg hij 2ijn arm om haar heen en trok haar tegen zijn borst Neen, heusch niet? riep hij. O mijn lieveling, wat heb je me een pak van let hart genomen Vergeer me, onder dak hij zichzelf, want May had zich 'osgemaakt en stond bleek en ademloos tegenover hem. Vergeef me, herhaalde lij deemoedig. IkMayik het de laten meesleepen door mijn liefde ZeS dat je me vergeeft! May keek hem met niets-ziende oogen aan; toen werd ze nog bleeker en wierp £en verschrikten blik om zich heen Carrie waar is Carrie? Als antwoord op haar smeekbede Rormde Carrie binnen Sir Heron, ik kan den salon maai niet vinden ik ben wel drie keer ver haald. O, May! ben je weer beter! Wat Het loopen naar haar werk was een marteling Nu bevrijd van de rheumatische pijn in haar voeten „Gewoonlijk liep ik naar mijn werk met tranen in mijn oogen door de rheu matische pijn in mijn voeten. Een col lega drong er op aan, dat ik regelmatig Kruschen Salts zou gebruiken. Na 3 iiacons voelde ik mij zoo verlicht, dat men mij door de zaak kon zien hollen, ik heb sindsdien steeds de dagelijksche iosis genomen en heb nooit meer last /an rheumatische pijnen". Mevr. M. W. Wanneer zich in Uw lichaam afval stoffen ophoopen, zullen zich hieruit allerlei schadelijke stoffen vormen, o.a. .iet gevreesde urinezuur, dat de oorzaak s van rheumatische pijnen. Kruschen Salts spoort Uw inwendige organen aan ot actieve geregelde werking, waardoor xile afvalstoffen langs natuurlijke weg .acht en regelmatig worden verwijderd. Kruschen Salts is verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten a f 0.40, f 0,75-en f 1.60 per flacon. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoo vel als op de buitenverpakking de naam Towntree Handels Mij., Amsterdam, voorkomt. (34) >orteur vrij, om uit één der drie onder >ant I bedoelde stempels een keuze te men. 3. Is eenmaal een keuze gedaan, dan ,al steeds hetzelfde type stempel moe- en worden gebezigd. 4. Het Rijkskeur-stempel staat uit twee geaeeiten, nl.: a. een onveranderd gedeelte, bestaan de uit de aanduiding „Rijkskeur", en b. een veranderlijk gedeelte, bestaande uit een type-aanduiding door middet van cijfers en/of letters 5. Voor eiken vorm van stempel zijn vier verschillende afmetingen vastge steld. 6. Voor het merken van bovenbedoel de rijwiel- en auto-onderdeelen moet een stempel worden gekozen van de grootste afmetingen, als in verband met de afmetingen van het voorwerp, waar voor het geldt, mogelijk zijn. 7. Het letter- en cijfertype is „half vette venus grotesk" of „antiek-breed- haifvet" van zoodanige grootte als aan gegeven door het corps 8. Een stempel moet steeds op zoo danige wijze zijn aangebracht, dat het in den toestand, waarin het voorwerp, waarvoor het geldt, wordt gebruikt, zonder bezwaar kan worden gezien en gelezen 9. De aanduiding, bedoeld onder punt 4, sub b, zal nader worden aangegeven De Minister van Waterstaat heeft de hieronder genoemde twee soorten rij- wielachterliehten met reflector goedge- 'keurd 1. een type van rijwielachterlicht met reflector, voorzien van ingeschreven handelsmerk: „Philips", type-aandui ding: A; 2. een type rijwielachterlicht met reflector voorzien van het ingeschreven handelsmerk: .Philips", type-aandui ding: AC, onder bepaling, dat achter lichten van dit type voorzien moeten zijn van het Rijksmerkteeken: „Rijks- keur27D" en dat het handelsmerk, de iype-aanduiding en het Rijksmerk teeken moeten zijn aangebracht geheel overeenkomstig de wijze, waarop dit is geschied op de twee door de N.V. tot Keuring van Electrotechnische Mate rialen te Arnhem gewaarmerkte exem plaren van dit type achterlicht. De Staten-Generaal zijn Dinsdag jl. op dé gebruikelijke wijze door H. M. de Koningin geopend met de voorlezing van een Troonrede, die zich door een sterk uitgesproken principieel-christe- iijk karakter kenmerkt Aangezien de rede per radio is uitge zonden en de inhoud algemeen bekend mag worden geacht, meenen wij met deze korte vermelding te mogen vol staan Volgens de Dinsdag jl. ingediende rij ksbegrooting voor het dienstjaar 1938 bedraagt de raming voor den gewonen dienst aan: Uitgaven f 703,195,931, in komsten f 689.950,275, zoodat er een nadeelig saldo is geraamd van f 13.245.656. Dit tekort zal worden ge dekt door perspectiefbesparingen van het dekkingsplan 1937. Daar verschillende maatregelen, de laatste jaren genomen ter vermindering van de tekorten (overboekingen naar den kapitaaldienst, achterwege laten van stortingen in sociale verzekerings fondsen e.a.) moesten worden gehand haafd, stelt de Minister het werkelijk tekort op f 84.720,656 Aan belastingverlaging kan voorloo- pig niet gedacht worden; wel zal wor den overwogen eenige indirecte be lastingen te verlagen, met name enkele accijnzen Ook ontbreekt de gelegenheid tot sa- arisverhooging, verlaging van de leer- lingenschaal bij het lager onderwijs en andere op zich zelf nuttige en ge- wenschte zaken Het wetsontwerp inzake herberekening der pensioenen van burgerlijke en militaire ambtenaren zal worden inge trokken, dat betreffende tijdelijke ver hooging van eenige invoerrechten houdt de regeering in beraad. Voor defensie wordt op den gewonen dienst 25 y2 millioen en op den kapitaal dienst 41 millioen meer gevraagd dan in het jaar 1937. scheelde er aan? Had je je erg bezeerd? Nee, zei May, met een beverig glim lachje, niet de moeite waard, kindlief. Wil je wil je even mijn jas voor me halen? Nee, wacht, zoudt u zoo goed willen zijn om Lady Letchford te zeg gen, dat ik liever naar huis ga? Sir Heron stond, in tegenstelling met zijn gewone doortastendheid, een oogen blik besluiteloos te aarzelen. Toen be gon hij de zaal op en neer te loopen, terwijl hij trachtte het wilde bonzen van zijn hart te doen bedaren en zijn gedachten te verzamelen. Een glans van vreugde lichtte in zijn oogen, toen hij dacht aan hun gesprek. Er was het een of ander misverstand geweest en hij was vrij om haar lief te hebben! Maar zij Hij bleef stilstaan, met zijn hand aan de deurknop. Hij had haar in zijn armen gehouden haar 'geklist een heete golf bloed steeg hem naar de wangen, als hij aan die vurige kussen dacht was het wel ridderlijk geweest, gebruik te maken van haar bewuste loosheid? Maar zij ze had hem we) niet uitdrukkelijk afgewezen, maai ,hem toch ook zeker niet aangenomen En nu wilde ze weg, en hij zou in on zekerheid achter moeten blijven. Met een ruk vermande hij zich en liep dc hall door; maar op hetzelfde oogenblik hoorde hij lichte voetstappen op de trap en zag May en Carrie naar bene den komen Zonder zich in 't minst om Carrie's Eerste Neder 1. Coop) öeetwortelsuiker- fabriek te Sas van Gent In de op 17 September te Klooster- zande gehouden jaarlijkksche algemeene vergadering van leden der Coöperatieve Suikerfabriek te Sas van Gent zijn het boekjaar 1936/37 vastgesteld jaarverslag en de rekening over het De heeren H. A. A. Baron Coliot d'Escury te Kioosterzande, S. varf Hoeve Jz. te Zaamslag, Ch. J. Steijaert te Lamswaarde, A. Wolfert Az. te Ter Neuzen en C. Wolfert Hz. te Ter Neuzen, die periodiek aftraden als leden van het bestuur, werden allen herkozen. Als plaatsvervangend lid der Finan- cieele Commissie werd aangewezen de heer P. Scheele te Biezelinge aanwezigheid te bekommeren, trok hij May's ongekwetste arm door den zijne, boog zich over haar heen en vroeg: Heb je er iets aan gedaan heb je pijn? Nee, zei ze, en haar stem leek vreemd veranderd droomerig en zacht. Nee, ik heb er niet veel pijn aan. Ik heb er een natten zakdoek omgebonden Laat me eens zien, zei hij, en toen ze aarzelend haar witten arm uitstak, raakte hij dien met eerbiedige teeder- heid aan. Ik zal het mezelf nooit ver geven, mompelde hij. Je moet hem door mijn moeder behoorlijk laten verbinden vóór je weggaat May bleef plotseling staan en keek hem smeekend aan Och nee, toe, zeg er niets van in den salonBeloof me, dat u 't niet zult doen Goed dan, zei hij. En mag ik heele- maal niets meer zeggen vanavond niet eens vragen of je me vergeven wilt? Nee, fluisterde May. Ikikik. begrijp u niet. En toch is het zoo heel eenvoudig, drong hij aan, even zacht. Maar iets in de uitdrukking van haar gezicht weer hield hem ervan, meer te zeggen, en een oogenblik later stonden ze in den salon De beschrijving van de nieuwsgierig heid en onrust waarmee hun terugkomst daar was tegemoet gezien, zou boek- deelen kunnen vullen. En op het ge zicht van de twee meisjes, geheel aan gekleed om heen te gaan op het ge- ïn dë daarna gèKoudert Vergadering van het algemeen bestuur werd herbe noemd tot voorzitter de heer H. A. A. Baron Collot d'Escury en tot lid van liet dagelij ksch bestuur de heer S. van Hoeve Jz. Machinisten-cursus Aan de Binnenvaartschool te Ter leuzen, zal bij voldoende deelname een •ursus voor opleiding van machinisten /ij de Rijn-, Binnen- en Kustvaart vorden gehouden. HULST De heer Jos Schelfhout, onderwijzer ;e Groenendijk, is benoemd tot leeraar /oor g.l.o. aan de Ambachtsschool alhier, luiks wegens ziekte van den heer Peters alhier K ergerlijke Stand. Geboren: Margaretha Teresia Leonia, dochter van Bernardus Judocus de Brouwer en Paulina Magdalena van Heese Henrica Ceclilia Helena, doch ter van Andreas Petrus Dijkstra en Lucia Angela Visser HOEK In de Dinsdag jl. gehouden gemeente raadszitting werd een voorstal van B. en W. om aansluiting bij de Waterleiding met 5 tegen 2 stemmen verworpen. Het voorstel tot aanstelling van een school arts onderging hetzelfde lot -O SAS VAN GENT SA-WI-WE. De uitreiking der prijzen Maandagnamiddag vond in hötei „Rotterdam" de uitreiking plaats dei prijzen, die door het Sa-Wi-We-Comite oesemkbaar waren gesteld. Trots hei oar slechte weer, was het zaaitje voi oeiangsteiienden, waarbij het vrouwelijk element uiteraard sterk overheerschte. De talrijke prijzen waren voor proefje van fc>t. Nicoiaas op een grootc tafel uitgestald. Eiectrische strijkijzers, tulbanden, een vogelkooi, taarten, 'n kolenkit, kistjes sigaren, pantoffels, 'n vruchtenpakket, 'n werkmandje enz. n Bonte verzameling van artikelen van de meest uiteenloopende soort. Wie den ken mocht, dat de keus uit deze monster-collectie toch wel moeilijk moet zijn geweest, zou stellig verbaasd hebben gestaan over de prompte be slissing der prijswinnaars, die, in een kring om de tafel geschaard, het oogen blik verbeidden, waarop de voorzittei van het Comité hun winnend nummei afriep om het voorwerp hunper keuze aan te wijzen. Zoo kon de prijsuitrei king vlot en vanzelfsprekend ook in een opgewekte sfeer verloopen en vonden de prijzen, de een na de ander hun bestemming. Echter niet allen, daai een niét onbeduidend aantal winnaars op 't appèl bleken te ontbreken. In hun plaats maakten in die gevallen 2 ComiU leden voor de(n) afwezige keus. Dl voorzitter deelde mede, dat, indten dt winnende bons niet vóór 27 Septembei a.s. bij den penningmeester zouden zijr ingeleverd, het daaropvolgend nummei voor de gekozen prijs in aanmerking zou komen. M.a.w. als de houder var bon nr 02651, zich niet tijdig mocht aanmelden komt 02652 voor den prijs in aanmerking. Mocht ook deze hor: alsdan vóór 5 October niet worden in geleverd, dan zal door het Comité aar dén prijs een nadere bestemming wor den gegeven zicht van May's bleek gezicht en donkei omrande oogen sprong Lady Letchforc bijna van haar stoel Is u niet wel, juffrouw Dalton? be gon zij; maar Heron viel haar kort ir. de rede: Ja, juffrouw Dalton heeft verschrik kelijke hoofdpijn, e'n zou liever naa: huis gaan als mijnheer Hè? Wat? zei papa Dalton, met knip perende oogen naar de kleine groep starend. Maar ons rijtuig ik eh hij raadpleegde zijn horloge ik hel het pas om half elf besteld We kunnen loopen. Ik zou verreweg 't liefste wandelen dat zal me goed doen, zei May Weet u dat wel zeker? vroeg Sir He ron, terwijl hij zich over haar heer. boog met een uitdrukking in zijn ooger die Lady Letchford deed rillen en Rose Vavasour's witte hand krampachtig dc leuing van haar stoel deed omknellen Ja, heel zeker, zei May, zoo onbevan gen als onder de gegevèn omstandig heden mogelijk was Mooi! zei Sir Heron. Ik zal u weg brengen, als u 't goed vindt, om de wolven op een afstand te houden hè, juffrouw Carrie? En ik zal me ook bij het gezelschap voegen om de aanvallen af te weren van de verraderlijke leeuwen en tijgers die in de bosschen huizen, zei Vane, op hen toekomend, maar Sir Heron hief het hoofd op en keek hem met een eigen- Wij iaten hier thans de nummers volgen der bons, die niet werden inge- ieverd: 02651 6de prijs; 18882 8ste prijs; 21031 10de prijs; 06840 16de prijs; 03390 21ste prijs; 22583 29ste prijs; 04114 33ste prijs; 30258 36ste prijs; 17211 41ste prijs; 13024 44ste prijs; 23140 48ste prijs; 17948 58ste prijs; 17536 58ste prijs; 14722 61ste prijs; 04783 62ste prijs; J8002 64ste prijs; 29581 70ste prijs Voorts waren ook niet verschenen de nouders der prijswinnende programma ooekjes, resp. 2432 (eerste prijs) en 1061 (tweede prijs). Ook deze prijzen olijven tot en met 27 Augustus beschik- oaar en worden daarna tot en met 4 October ter beschikking gehouden van ie opvolgende nummers 2433 en 1062, waarna het Comité ze eventueel een oestemming geeft Na 4 October zal door het Comité nog een vergadering worden belegd voor de winkeliers, die aan de winkelweek heb- oen deelgenomen, in welke vergadering iet Comité verslag van zijn werkzaam heden zal uitbrengen De toestand in de Oostersche Kerk Voor een vrij talrijk, zeer aandachtig auditorium heeft de Eerw. heer A. de Jaluwé gisterenavond in het patronaats gebouw een lezing met lichbeelden ge- uouden over bovengenoemd onderwerp. Het eerste deel der lezing was gewijd aan het leven van den onversaagden en onvermoeibaren Jezuïetenpater Pro, die onder de Calles-regeering in Mexico uit geloofshaat werd gefusilleerd, nadat hij onder de meest onmogelijke vermom mingen langen tijd zijn bediening had uitgeoefend Vervolgens werden aangrijpende tafe- reelen vertoond en beschreven uit Rus land, het toekomstig werkterrein van den Eerw. spreker Tot slot vertelde spr. een en ander over den Byzantijnschen ritus en den toestand der Oostersche Kerk. Muziekonderrichfc vanwege het Harmonie gezelschap „De Ver. Vrienden" Dat het bovengenoemd gezelschap ernst is met haar streven naar verbe tering op muzikaal gebied, blijkt weder om uit de in dit nummer voorkomende oproep tot de ouders te Sas van Gent, me zoons hebben met muzikale aanleg om hun jongens elke week een uurtje (24) aardigen blik aan Nergens voor noodig, Vane, zei hij, en Vane Vavasour, die veel te verstandig was om zijn machtig familielid tegen zich in te nemen, glimlachte vriendelijk en inschikkelijk. Hij vergezelde hen echter tot de groote eiken deur, ging toen terug naar den salon, en, tegen den schoorsteenmantel leunend, keek hij op de zwijgende dames neer met een glimlachje, dat boekdeelen sprak" HOOFDSTUK XI Als haat verandert in liefde 't Is nogal donker en nat, pruttelde de heer Dalton, zoedra hij in de oprij laan stond; en hij maakte meteen aan stalten om te gaan struikelen. Vreemd 't was nauwelijkks drie jaar geleden, dat hij door weer en wind naar zijn kantoortje in de binnenstad liep, zonder zich ooit te beklagen; en nu was hij diep verontwaardigd, dat hij van den Eikhof naar zijn eigen vorstelijk verblijf moest wandelen en zijn équipage had gemist! May, die zijn arm had genomen en zich daaraan vastklemde, Sir Heron overlatend aan Carrie, was hem van. weinig nut, want ze leek wel half te droomen en lette nauwelijks op, waar ze i haar voeten zette (Wordt vervolgd)

Zeeuwsche Koerier | 1937 | | pagina 9