Lichten op Hoog watargot ij Kerknieuws muziekondêïricht te laten voigen. Voor de jongens is dat een mooie kans om zich te ontwikkelen en het harmonie gezelschap kweekt zoodoende krachten, die goed onderlegd later tot flinke muzikanten kunnen uitgroeien en voor het corps een aanwinst zullen worden, .bovendien, de jongens zijn gedurende de wintermaanden van de straat en worden nuttig beziggehouden. Van de zijde van het bestuur van het muziekge zelschap deelt men ons mede, dat den jongens ook speciaal zal worden inge prent, geen alcoholhoudende dranken te gebruiken Ongetwijfeld een mooie en loffelijke opzet Burgerlijke Stand. Week van 12 tot en met 18 Sept. 1937 Gehuwd. 14 Sept. Lourentius Sierk Roorda, 27 jaar, wonende te Bolsward en Johanna Wilhelmina Paulina Jo- sephina Antonissen, 25 jaar Geboren. 12 Sept. Petrus Eduard, zoon van Camil Petrus Vermeersch en Au gusta Christina Dhanis. 15 Sept. Mari- nus Cornells, zoon van Paul Stouthamer en Johanna Margaretha de Rijke Loop der bevolking Aangekomen. V. Gilson, onderwijzer van Amsterdam Vertrokken: H. F Scheffer, fabrieksarbeider naar Selzaete (B) B. E Steijaert en kind, zonder beroep naar Ter Neuzen A L M de Rooij, zonder beroep naar Waspik W P Meloen, zonder beroep naar Ever gem (B) I B Meloen, zonder beroep naar Axel E M Schinckels, zonder beroep naar Ter Neuzen ST. JANSTEEN Schieting op de liggende wip op Zon dag 26 September bij Hon. Stevens, Dorp Begin 3 uur SLUISKIL Vanwege de Bredasche Diocesane Fe deratie van het Wit-Gele Kruis werd in de zaal van de St Antoniusschool door Mej. Dr van Dijk, inspectrice en Zuster Roelvink, cursusleidster, een examen afgenomen voor kinderverzorging en hygiëne. Hierbij slaagden: Mej C. van Damme, Tilly Fermont, M. de Krijger. J. Kaas, C. de Clerck, M Jacobs, van hier en mej. Iv de Gijsel van Zandstr. TER NEUZEN Ned. Middenstandsbank Naar wij vernemen is de heer B. J. van den Berg, directeur van het kantoor der Ned. Middenstandsbank te Ter Neuzen, met ingang van 1 October a.s. verplaatst naar het kantoor te Middel burg. Tot directeur van het kantoor al hier is benoemd de heer G. C Jonge- pier, algemeen procuratiehouder bij het kantoor te Arnhem WESTDOKPE In de jongste raadszitting werd o.a. eene verordening vastgesteld betreffen de het beroep Reglement Autovervoer Personen Aan een verzoek om verbetering van de afwatering van den weg te Passluis zal door samenwerking met de com missie van den steenweg nog dit jaar worden voldaan Het restant eener hypotheekstelling met rijksvoorschot zal worden afgelost en door de gemeente worden overge nomen B. en W. werden gemachtigd, over te gaan tot aankoop van eene brandspuit, tot stichting van een nieuw brandspuit huis en tot instelling van een vrijwillige brandweer Werkloosheid Aantal werkloozen 28 Burgerlijke stand. Tijdvak 16-23 September 1937 Gehuwd. P. O van Graefschepe, 28 j. en E. P. de Block, 22 j. Overleden. Maria Catharina Remijn- sen te Ter Neuzen Loop der Bevolking. Vertrokken: U. van Keulenbroeck naar Ter Neuzen S. I Brevet naar Sas van Gent S. J Oosterling naar Sas van Gent E J Brevet naar Sas van Gent ZUIDDORPE. Dezer dagen is door een jongen tus- schen Axel en Zuiddorpe achter een hoop steenen langs den weg het reed? in staat van ontbinding verkeerende lijk ontdekt van Fonsje de G., een be kend zwerver, afkomstig uit St Jansteen doch meestal verblijf houdend te Axel De stumperd is waarschijnlijk door ge brek omgekomen I R.-K. KERKDIENSTEN GROENENDIJK. H.H. Missen op Zondag om 7 uur. nalf 9 en half 11. Op werkdagen om 7, 7,30 en 8 uur. HULST Zondag 26 Sept 6V2 dhr Bern- Jac Voet, echtg en .kinderen; 7% voor de parochianen; 9 tot zekere intentie; 10 mevr Verdurmen-Broekaert Maandag 27 Sept 6V2 Weled Heer Norb Franc. Verdurmen; 7 mej Clemen tina Coene; 8 mej Maria Haak en fam. Dinsdag 28 Sept 6V2 overleden familie Freijser-Heijman; 7 voor eene over ledene; 8 dhr Andreas Fruijtier Woensdag 29 Sept 6y2 mej Leonie Ver durmen; 7 dhr Jacobus v d Voorde en fam; 8 mej Augusta Verbist Donderdag 30 Sept. 6l/2 dhr Franc, van Mervenée en fam; 7 dhr Frederik Em manuel v Heijden en fam; 8 jaarg Hoog eerw Deken Augustinus van Hecke Vrijdag 1 October 6Y2 ter eere H Hart van Jezus tot eerherstel; 7 dhr Pieter Joan, de Pqtter en echt; 8 mevr Pohl- man en fam Zaterdag 2 October 6V2 ter eere O L Vrouw; 7 mej Eulalie Coene; 8 mevr Maertens-Wilking Heden na de HH Missen vereering der relikwie van den H. Willibrordus. Om 2 uur Lof met rozenhoedje; daarna kleine H. Familie voor jongens en om 3 uur H Familie voor mannen Maandagavond om half acht verga dering voor de zelatricen van het Apostolaat des Gebeds Donderdagavond oefening van het Heilig Uur en gelegenheid om te biech ten van 6-8 uur Vrijdag, eerste Vrijdag der maand, toegewijd aan de vereering van het H Hart van Jezus; om 7 uur Lof met lied en eereboete aan het H Hart van Jezus Vrijdag begint de Octobermaand, de maand van den Rozenkrans; iederen dag wordt het Rözenhoedje gebeden of wel bij het Lof ofwel bij de H Mis van half acht Deze week 17de lesweek van den katech. vr. 206-226; Donderdag biechten voor de meisjes van de St. Josephschool Huwelijksafk.: Prudentius Alphonsus Theodorus Freijser en Angela Maria Heijman van Lamswaaxde SAS VAN GENT Zondag 26 Sept., 19den Zondag na Pinksteren; éde Zondag van de maand; alg H Communie voor het jongens jeugdwerk; reliquie H. Aloysius Vroegmis voor dhr Aug. Driesschen en echtg en overl fam.; hoogmis voor de parochie In den namiddag om 2,30 Lof A.s. Donderdag biechthooren voor alle schoolgaande kinderen A.s Vrijdag, eerste Vrijdag van de maand Gedurende de maand October, de maand toegewijd aan O L Vrouw van den heiligen Rozenkrans, zal er iederen avond om 7 uur Lof zijn, waaronder het rozenhoedje gebeden zal worden. De lofgezangen zullen door de kinderen en de geloovigen worden gezongen en staan aangegeven in het portaal van de kerk. We hopen en vertrouwen en wekken de geloovigen daartoe vurig op, dat zij dit H Lof in grooten getale zullen bijwonen; dat geen enkel kath. huisgezin verzuime in dit Lof vertegenwoordigd te zijn. Onze kerk en onze parochie zijn toege wijd aan Maria; dat dan ook de katho lieke huisgezinnen van Sas van Gent toonen, dat zij hunne hemelsche Moeder weten te vereeren. (Verder afkondiging Kath. pg. 55), Maandag 27 Sept 7 uur de H Mis bij de Eerw. Zusters; 7,45 gez jg voor mad Melanie de Caluwé-de Ridder Dinsdag 28 Sept. 7 uur gel H Mis voor de zielerust van een overledene; 7,45 gez H Mis voor den edelachtbaren heer P. Wauters Woensdag 29 September 7 uur gez jg. voor dhr Petrus Coquit; 7,45 gez H Mis voor dhr Theophilus de Bock Donderdag 30 September 7 uur gel H Mis voor mej Emelie de Krom-de Cause maker; 7,45 gez H Mis voor de overl. fam. van dhr en mevr. van Acker- Verhelst. Biechthooren .voor alle schoolgaande kinderen. In den namiddag biechthooren van 6-8 uur en om 7 uur het H Uur Vrijdag 1 Octoober, 1ste Vrijdag van de maand. Denkt allen aan de eerher stellende H. Communie; 7 uur gëz H Mis ter eere van het H. Hart tot bizondere intentie; 7,45 gez H Mis voor mad. Elo- die Vercauteren-van Goethem In den namiddag om 7 uur het Lof met rozenhoedje en acte van eerherstel Zaterdag 2 Oct 7 uur gez H Mis voor de overleden familie Pierets; 7,45 geen H Mis; 9 uur gez huwelijksmis In den namiddag van 6-8 biecht hooren en om 7 uur het Lof Zondag 3 Oct. 20ste Zondag na Pinksteren; 1ste Zondag van de maand; alg. H Communie voor de leden van den Bond van het H. Hart; reliquie O L Vrouw Vroegmis voor de parochie; Hoogmis voor dhr W. M. P. Nevejan Het gebed wordt verzocht voor die parochianen, die verzuimen hun gods dienstplichten te vervullen en voor mej. Philomena van der Steen de Meijer, overleden in het gasthuis te Oostburg en voor Mad. Stephanie Matthijs, echtgenoote van den heer Damiel Thijsebaert, overleden te Gent Zijn voornemens een christelijk hu welijk aan te gaan: Dhr Joannes Adrianus Braat en mej. .\ugiista Euphrasie Jeannette Janssen, oeiden uit deze parochie, waarvan heden de 3de afk. geschiedt Dhr Franciscus Vervaet uit deze pa- •ochie en mej Margaretha Germaine jammens uit de parochie van St Paulus te Gent, waarvan heden de 3de ,ifk. geschiedt Dhr Theophilus Bernardus de Smet uit de parochie van Sluiskil en mej Celina Christina van Opdorp uit deze parochie, waarvan heden de 2de afk. geschiedt Dhr Amandus Joannes de Douwe uit deze parochie en mej. Elvier Verhagen uit de parochie van Selzaete, waarvan neden de 2de afk geschiedt Dhr Joannes Emilius Dierick uit deze parochie en mej Maria Ivonna Emma Zoetaert uit de parochie van Selzaete, waarvan heden de 1ste afk. geschiedt Zij, aan wie eenig beletsel tegen deze huwelijken bekend is, zijn ver plicht daarvan zonder uitstel kennis te geven aan den pastoor. SLUISKIL XlXe Zondag na Pinksteren (26 Sept) Vandaag de 4de Zondag van de maand In de H Mis van 8 uur voorlezing van het Zieleboek en in alle HH Missen 5 Onze Vaders en Weesgegroeten voor de overledenen. Om 2 uur Rozenhoedje en Kruisweg voor de geloovige Zielen; daarna de zegen niet het Allerheiligste Om half vijf moet het Meisjespatro naat in de kerk zijn. Om kwart vóór vijf Patronaat als naar gewoonte. Dinsdagavond om 7,30 Lof ter eere van den H. Antonius Vrijdagavond om 7,30 Rozenhoedje en Kruisweg Dinsdag en Vrijdag onder de H Mi, van 7,30 algemeene H Communie voor de schoolkinderen Maandag, het feest van den H. El- zearius, Belijder der 3e Orde, volle afl. Woensdag, feestdag van den aarts engel Michaël; volle aflaat Vrijdag a.s le Vrijdag der maand, toe gewijd aan de vereering van Jezus God delijk Hart Zondag a.s. le Zondag van de maand Generale H Communie voor de RK Werkliedenbond Zaterdag a.s., 's avonds om half acht, Plechtig' Lof en predikatie tot opening van het Triduum v d 3e Orde Zondag om 2 uur Lof en predikatie en Maandagavond om half acht Plechtige sluiting, op het feest van St Franciscus. Alle geloovigen, maar vooral de Derde- ordelingen, worden aangespoord de oe feningen van het Triduum ijverig bij te wonen De HH Missen zijn deze week als volgt: Vandaag om 6,30 voor een overleden vader; om 8 uur voor Emelie Goethals- de Vleeschouwer; om 10 uur voor de wel doeners Maandag om 6,30 om 7,30 Dinsdag om 6,30 ter eere van den H Antonius; om 7,30 voor de weldoeners van het klooster Woensdag om 6,30om 7,30 ter. eere van het H Hart Donderdag om 6,30 voor overleden ouders en familie; om 7,30 voor over leden ouders Vrijdag om 6,30 voor een overleden vader, om 7,30 voor de weldoeners van het klooster Zaterdag om 6,30 om 7,30 ter eere van het H Hart Zondag a.s. om 6,30 voor een over leden vader; om 8 uur voor een over ledene; om 10 uur voor de weldoeners van het klooster TER NEUZEN Zondags 7 uur, 8,30 uur en 10 uur HH Missen; 2 u 30 Lof. Op werkdagen de HH Missen ten 7 uur en kwart voor 8. WESTDORPT O. L. Vr. Visitatie. Negentiende Zondag na Pinksteren 26 Scpt.-3 October Zondag. 7 Gez voor de parochie, 10 Hoogmis voor Aloys Govaert en echtg Maandag 7 Gez ter eere van O L Vr. van Schreijboom, 7,30 Tot zekere in tentie Dinsdag 7 Gez voor Olympia Kesbeke, 7,30 Gez voor Joanna de Beule Woensdag 7 Wek gez voor Thephi.el Dierick, 7,30 Gez tot int. van den Politie bond „St Michaël" Donderdag 7 Gez voor Petrus de Coene en Sophia van de Veire, 7,30 Voor de geloovige zielen Vrijdag 6 Gez voor de levende en overleden leden van de Broed, van het H. Hart, 7 Gez voor Maria Pluijm Zaterdag 7 Gez met de Profundis voor Honoré van Waes, 7,30 Wek gez voor Arthur Joseph Dae lm an Zondag 3 Oct. 7 Gez voor Aloys ovaert en echtgenoote, 10 Hoogmis voor het geestelijk en tijdelijk welzijn der pa rochianen Vandaag, vierde Zondag der maand, generale H Communie voor de ge huwde vrouwen Na de H Mis relikwie van de H Theresia van Lissieux Om 2 uur Lof Patronaat voor jongens en meisjes op den gewonen tijd Woensdag biechthooren voor de kin deren der 3 hoogstJ leerjaren, na de H Mis van half acht Donderdag biechthooren voor de '.aagste klassen op denzelfden tijd Voor de overige parochianen Donder dagavond van 5-7 uur Vrijdag, Eerste Vrijdag der maand, oegewijd aan het Godd. Hart van Jezus De HH Missen zijn om 6 en 7 uur Onder de H Mis van 7 uur Generale H Communie der schoolkinderen die illen plaats nemen aan den mannen- kant Relikwie van het H Kruis Denkt aan de H. Communie van Eer ier stel en tracht de Novene der ichtereenvolgende Eerste Vrijdagen te volbrengen Om 6 uur Lof met Kruisweg. Na het hof het lied: O Jezu zoet Mogen wij onze parochianen nog eens aansporen het Lof op den Eersten Vrij dag der maand beter bij te wonen? Zaterdag, feestdag der HH Engelbe waarders Om 6 uur Lof ter eere van O L Vrouw van Schreijboom Biechthooren van 5 tot na het Lof Zondag, 3 October, feestdag van de H Theresia van Lisieux Zondag 3 Oct., eerste Zondag der naand, generale H Communie voor alle gehuwde mannen der parochie en voor de leden van den Bond van het H Hart Dm 7 uur Bondsmis, waarna Tantum Drgo, Benedictie en Bondslied De Eerste H Communie der kleintjes die vóór 1 October 7 jaar geworden zijn s vastgesteld op Zondag 31 October, feestdag van Christus Koningschap Deze week zullen de heeren-leden van 'iet parochiaal Universiteits-comité hun j aarlijksche inzameling aan de huizen beginnen Zaterdagnacht eindigt de zomertijd. De parochianen worden dus verzocht Zaterdagavond vóór het naar bed gaan de klokken een uur terug te zetten. De HH Missen zijn zondag om 7 en 10 uur Van 1 October tot en met 2 Nov sullen dagelijks 5 tientjes van den Rozenkrans gebeden worden met de Litanie van Loreto en het gebed v. d H Joseph. Deze gebeden zullen verricht worden na de H Mis van 7 uur, behalve Zaterdag en Zondag. Op deze beide dagen onder het Lof, waartoe wij alle parochianen dringend uitnoodigen Aflaten: lo. 7 jaar en 7 maal 40 dagen voor allen, die op de bepaalde dagen het openbaar rozenkransgebed bijwonen en tot intentie van Z.H. bidden, of, om wettig beletsel, dit afzonderlijk ver richten 2o. Een volle aflaat voor hen, die binnen den voormelden tijd ten minste 10 maal, hetzij openlijk in de kerk, het zij om wettig beletsel afzonderlijk de zelfde gebeden verrichten, mits zij te vens biechten en Communiceeren 3o. Een volle aflaat voor allen, die op den feestdag van OL Vr v d Rozen krans of op een der 8 volgende dagen biechten, Communiceeren, een kerk be zoeken en daar bidden tot intentie van Z.H. 4o 7 jaar en 7 maal 40 dagen telkens als men godvruchtig het gebed tot den H. Joseph bidt zijn voornemens een christelijk hu welijk aan te gaan: Franciscus Nicolle van deze parochie en Emma de Man van de parochie van Selzate, 3de afk ZUIDDORPE Des Zondags: de Vroegmis om 7 uur de Hoogmis om 10 uur. Des middagsom 2 uur Lof met relikwie-zegening van Onze Lieve Vr. Om 2y2-5 uur meisjes patron aat. I Op de werkdagen: de H Mis om 7 uur Maandelijks wordt in de parochiekerk een gezongen H Mis opgedragen voor te levende en overleden leden van de Broederschap van Onze Lieve Vrouw vran Lourdes, gevestigd te Zuiddorpe. PROTESTANTSCHE KERKDIENSTEN. AXEL. Ned. Herv. Kerk. Zondag Voorm. 9,30 uur Nam. 2 uur Ds Van Oeveren. Gereformeerde Gemeente. Zondag 9,30 uur en 2,30 uur, leesdienst. Gereformeerde Kerk. V.m. 9,30 uur N.m. 2,30 uur Ds J. S. Post, HULST Nederl. Hervormde Kerk. Zondag V.m. 10 uur. Ds W. L. Hermanides PHILIPPINE Ned. Hervormde Gemeente Zondag Aanvang 2,15 uur Ds. H. Akersloot van Houten Roos SAS VAN GENT Ned. Hervormde Gemeente. Sas van Gent Zondag v.m. half 10. Ds H. Akersloot van Houten Roos SLUISKIL Ned. Hervormde Gemeuute Zondag 9,30 uur Dr L J Cazemier 2.30 uur F. H J Bik TER NEUZEN. Nederl. Hervormde Gemeente. Zondag 9,30 uur F. H J Bik 2,30 uur Dr L J Cazemier Gereformeerde Kerk Zondag 9,30 en 2,30 Ds G. W. van Houte Nederduitsch Gereformeerde Gemeente 9 uur, 2,30 en 6 uur leesdienst Gereformeerde Gemeente. 9,30, 2,30 en 6 uur: Ds Vreugdehil van Kampen ZAAMSLAG Ned. Herv. Kerk Zondag. 9,30 en 2,30 Ds Korevaar Geref. Kerk Zondag. 9,30 en 2,30 u Ds Kok Chr. Geref. Kerk Zondag 9,30 en 2,30 Ds J. Tolsma van 's avonds 24 Sept 7.24 u 25 Sept 7.22 u 26 Sept 7.19 u 27 Sept 7.17 u 28 Sept 7.14 u 29 Sept 7.12 u 30 Sept 7.09 u tot 's morgens 6.22 u 6.23 u 6.25 u 6.27 u 6.29 u 6.30 u 6.32 u TER NEUZEN .24 Sept vm 4.02 u nm 4.18 u 25 Sept vm 4.46 u nm 5.05 u 26 Sept vm 5.34 u nm 5.53 u 27 Sept vm 6.28 u nm 6.53 u 28 Sept vm 7.34 u nm 8.21 u 29 Sept vm 9.08 u nm 9.55 u 30 Sept vm 10.41 u nm 11.18 u In vergelijking met Ter Neuzen is de tijd van hoogwater te VEERE 10 min. vroeger, te BORSSELe 20 min. vroeger, te HOOFDPLAAT 20 min. vroeger, te BRESKENS 35 min. vroeger, te VLIS- SINGEN 45 min. vroeger, te WEST- KAPELLE 1,15 uur vroeger, te DE WIELINGEN 1,15 uur vroeger, te COLIJNSPLAAT 15 min. later, te HOEDEKENSKERKE 20 min. later, te BROUWERSHAVEN 30 min. later, te ZIERIKZEE 30 min. later, te HANSWEERT 40 min. later, te WALS OORDEN 50 min. later, te GOESSCHE SAS 1,10 uur later, te WEMELDINGE 1,15 uur later, te BERGEN OP ZOOM 1,20 uur later, te BATH 1,30 uur later, to THOLEN 1.30 uur later, te DOEL 2 uur later, te ANTWERPEN 2,30 uur later.

Zeeuwsche Koerier | 1937 | | pagina 10