Crisis-maatregelen Kroniek van de week Provincienieuws BINNENLAND. U M de Koningin heeft- door aan- oop van een belangrijke hoeveelheid merpostzegels van haar belangstel- ng in het hiermede beoogde doel doen lijken Generaal Lazaro Cardenas, president -ji de Vereenigde Staten van Mexico, eeft aan H M de Koningin het „Grand llier" in de Orde van den Aztekischen lelaar aangeboden, welke onderschei- -g de hoogste is waarover de Mexi- nsche regeering beschikt Op 6 Juli as. zal te Zwolle het 34e ationaal Middenstandscongres worden houden Verjaardag Prins Bernhard De verjaardag van^ Z K H Prins rnhard is Dinsdag jl alom in den nde met groote opgewektheid her- cht In de tweede etappe van de Ronde n Frankrijk is de Nederlandsche nner Piet van Nek uitgeschakeld examen Verëeniging van teërarèh in Handelswetenschappen (afd. boek houden) dhr H de Ruijter Jz, alhier Voor het bakersexamen van het Wit- Gele Kruis slaagde mej van Cappendijk van Waterschoot alhier HOEK. Tot kantoorhouder te Willemstad is benoemd de heer J P Klaaijssen, brievenbesteller alhier HONTENISSE De weg Schoondijke-IJzendijke De provinciale plan weg Schoondijke- zendijkei-Belgische grens heeft een ■chts 4,5 M breede rijbaan, waarlangs n de eene zijde is gelegen een 0,75 M eede verharde strook, welke wordt ge uikt door de wielrijders en aan de dere zijde de trambaan, welke van de 'baan is gescheiden door een 0,75 M ieeden onverharden muilen berm, ■lke niet berijdbaar is Aangezien deze weg niet alleen een langrijke verbinding vormt met Jgië, doch ook in hoofdzaak de ver- [nding tusschen West- en Oost- uwsch-Vlaanderen tot stand brengt, -ft daarover een druk verkeer plaats bestaande toestand voldoet dan ook et meer aan de te stellen eischen, zoo t verbreeding van dezen weg en de leg van een rijwielpad daarlangs r noodig zijn De ANWB heeft zich daarom ge ïnd tot Gedeputeerde Staten van Zee- nd, met verzoek deze verbeteringen willen bevorderen Ver. „Ziekenhuisverpleging" in Zeefiwsch-Vlaanderen In de jl Zaterdag te Ter Neuzen ge ilden algemeene vergadering, onder iding van den voorziztter, den heer M Jonge, waren 10 van de 15 afdeelin- n vertegenwoordigd Het jaarverslag over 1936 gaf een toe ming te zien van het aantal bij de reeniging aangeslotenen van ruim 0, zoodat dit op 31 December jl be- oeg 9901 (thans reeds tot ver over de 0). In tegenstelling met het jaar 1935, ?.n de financieele uitkomsten minder "rstig schenen, waren de utkomsten ?er 1936 zoodanig, dat f 5000 in het "rvefonds kon worden bijgeschreven Tot leden van het Hoofdbestuur wer- n herbenoemd de heeren M Maas te ;rvliet, J Verlinde te Ter Neuzen, D den Berg te Axel en J M Risseeuw Schoondijke - AXEL Te Roosendaal slaagde voor het "t goed van de Letchfords is een van mooiste oude bezittingen van heel geland, enHeron is thuis Heron? vroeg zijn zuster haastig Ja, Heron, zei Vane met rustigen na- k. Kom, wees geen gans, Rose. Je t er nu heel aardig in, maar hoelang duren? Tot de volgende schoon hei op het tooneel verschijnt, geen langer. Wat heb je tot nog toe ge- onnen met al die huldigingen? ,Een droefd beetje. Het seizoen is voorbij je bent nog steeds Rose Vavasour ja, ik weet best, dat je zelf niet ge lid hebt, maar je kunt ook te lang eifelen. Wees verstandig, neem de uit diging van dat oude mensch aan en "rtrouw op je goed gesternte Rose Vavasour, die tenslotte werkelijk verstandig was om den raad van aar wereldwijzen broer in den wind te an, was op staanden voet voor haar ureautje gaan zitten en had een aller- fst briefje geschreven, waarin zij de tnoodiging aannam. Zij was gegaan n Lady Letchford zou den avond van aar aankomst nooit vergeten HOOFDSTUK IV „Wij zijn vreemden" Met rustige, statige gastvrijheid had De 86-jarige P K te Groenendijk, die een tiental dagen geleden zijn broer in België ging bezoeken is, naar thans ver nomen wordt niet op de plaats van bestemming aangjekpmen. Men vreest een ongeval HULST In de jongste raadszitting werd een voorstel van B en W., om afwijzend te beschikken op een verzoek van den heer L Bauwens om de huur van het Doelenbolwerk voor het zetten van een houten barak verworpen Belangrijke voorstellen werden ge daan, aldus het Dagbl v N-Br en Zeel., om te komen tot verbetering van den Provincialen weg Tivoli-Dubbele Poort en Stationsweg-Weg Kapellebrug. In verband met de verbetering van den weg grens-Walsoorden is het Rijk bereid 75 pCt der kosten te dragen in de ver betering van genoemde wegsgedeelten Het gedeelte op Tivoli krijgt een beton - baan van 6 m breed en aan weerskan- tenvermoedelijk tegeltrottoirs van 1,50 M breed; 't gedeelte bij het station van af de weegbrug tot aan den nieuwen weg naar Kapellebrug krijgt een steen weg van 5 of 6 meter breed met aan weerskanten 90 cM breede klinkerpaden geschikt voor rijwielpaden, alsmede een behoorlijke waterafvoervoorziening. Op Tivoli zal ook de trambaan aangestraat worden met oude keien. De verbetering aldaar wordt uitgevoerd vanaf de grens der gemeente tot aan het woonhuis van den heer de Koning. De gemeente zal aldaar moetenzorgen voor een nieuwe rioleering die op ongeveer f 3000 be groot wordt. De voorzitter deelde voorts nog mede, dat de nieuwe Rijksweg niet buiten om de gemeente komt, waardoor in de stad de opgesomde verbeteringen mogelijk worden. Vermoedelijk zal reeds begonnen worden in het voorjaar van 1938. Ook zal geprobeerd worden de electriciteitsleiding onder den grond te krijgen op Tivoli. Op aandrang van den heer Bauwens zullen B en W ook pro- beeren den keiweg aan het station 6 meter breed te krijgen, terwijl de ge meente zorgt voor trottoirs aldaar. Na ampele bespreking werden de voorstel len van B en W aangenomen f 150,- werden uitgetrokken voor schoolvoeding en -kleeding, waar dit noodig zou blijken. Het uitgetrokken bedrag van f 400,- voor extra steun B werd verhoogd tot f 530,- Naar aanleiding van een klacht van den heer van Arenthals over onvol doende politietoezicht op de begraaf plaats, zeide de voorzitter het voorge vallene zeer te betreuren. Hij deed een krachtig beroep op het publiek om zoo veel mogelijk mede te werken aan de openbare orde, nu de veldwachter ziek is. Een subsidie van f 25,- werd ver leend voor prijzen op de landbouwten toonstelling Van de rondvraag werd een druk ge bruik gemaakt de oude dame haar gasten verwelkomd en met even statige patricische koel heid had de jonge dame die aanvaard; daarna had ze zich tot Sir Heron ge wend. Ik dacht, dat u in Palestina zat! niettegenstaande Lady Letchford op zettelijk in haar briefje vermeld had, dat Sir Heron thuis zou zijn Wat Vane betreft, hij had dadelijk erg joviaal en kameraadschppelijk ge daan. Zooals alle Vavasours had hij een bijzonder innemend uiterlijk. Een volmaakt-belijnd ovaal gezicht, golvend goudblond haar, blauwe oogen, die pre cies zooveel verrieden als hun bezitter wenschte en een goudblond snorretje, dat den goedgevormden mond eer ac centueerde dan verborg Verbazend gezellig om hier te zijn, beste kerel. Charmant van Lady Letch ford om ons te vragen. We hebben on middellijk ons besluit genomen! Rob heeft ik weet niet hoeveel afspraken laten loopen! zei hij tot Sir Heron Dat spijt me, antwoordde deze rustig Ik hoop dan maar, dat juffrouw Vava sour niet achteraf gaat treuren over den slechten ruil dien ze gedaan heeft I Er waren nieuwe partijen gevolgd en exclusieve diners, die nog maanden later in de heele streek besproken SAS VAN GENT De heer J. Beaufort, Rijksontvanger, alhier, is per 1 Juli als zoodanig be noemd te Helmond. Met de waarneming van het kantoor Sas van Gent is belast de heer D. W. Sonneveldt, ontvanger ter Inspectie Invoerrechten en Accijn zen te Eindhoven Gemeenteraad In de Dinsdagavond gehouden raads zitting was de burgemeester wegens familieomstandigheden afwezig. Wet houder Marquinie fungeerde als waar nemend voorzitter. Het lid v d Westen was eveneens niet aanwezig Ingekomen waren een missive van Ged Staten, meldend, dat aan A J P van Rooy, gewezen hoofd der Openbare lagere school A en als zoodanig oneer vol ontslagen, de bevoegdheid tot het geven van onderwijs is ontnomen als mede een schrijven van den heer Aarnoutse, waarin deze dank bracht voor zijn benoeming tot hoofd van ge noemde school Deze stukken werden voor kennis geving aangenomen De rekening van het Burgerlijk Arm bestuur werd den Raad aangeboden. Zij werd in handen gesteld van de Com missie van Onderzoek, waarin tot leden werden gekozen de heeren Goossens, Vermoet en van der Westen Aangenomen werd een voorstel tot wijziging en opnieuw vaststelling der verordening, regelende de eischen van benoembaarheid en de bezoldiging van de veldwachters in de gemeente. Even eens een voorstel tot vaststelling eener capitulantenverordening, zooals die van hoogerhand werd verlangd Het verzoek van de af deeling Oost-Z. Vlaanderen van het Nederl. Onder wijzersgenootschap om instelling van een schoolartsendienst werd voor ken nisgeving aangenomen. Besloten werd voorloopig voor den tijd van 1 jaar met den gemeente-geneesheer een overeen komst aan te gaan inzake onderzoek van de kinderen der Openbare Lagere School. Per kind zou hiervoor f 1,- arorden vergoed, zoodat de |gtaalkosten irca f 150 zouden bedragen. Indien ook van de zijde der Bijzondere School aanspraak op onderzoek zou worden gemaakt en zulks zou worden goedge vonden, zouden de kosten f 500,- worden Naar aanleiding van een desbetref fend verzoekschrift van het harmonie-' gezelschap „De Ver. Vrienden" werd de subsidie van f 150 op f 250 gebracht i Op een aanvraag van de bijzondere lagere meisjesschool om beschikbaar stelling van gelden voor vernieuwing en aanschaffing van schoolbanken werd gunstig beschikt Eveneens op verzoekschriften van de heeren A Aarsen en A Claeyssens om gemeentegrond in erfpacht In de gemeentebegrootingen 1936 en 1937 werden enkele wijzigingen aange bracht Besloten werd, aan den heer A. Aarnoutse f 100 uit te keeren als tege moetkoming voor het tijdelijk waar nemen van de functie van hoofd der O L School en het salaris der gemeente arbeiders, belast met het verzorgen der centrale verwarming ten .gemeente huize met f 25 per jaar te verhoogen in verband met hun werkzaamheden uit dien hoofde op Zondag Overwogen zal worden om ter ge legenheid van verkiezingen óók in de Zandstraat een stemlokaal te vestigen, zooals door den heer Goossens bij de rondvraag ter sprake gebracht De heeren van Acker en Neeteson reclameerden over het feit, dat de Oost werden Ze moet goed zien, dacht Lady Letch ford in haar moedertrots, welke positie de Letchfords innemen, en dat ze on mogelijk een betere keuze zou kunnen doen dan Heron, mijn zoon Maar hoe stond het met Sir Heron zelf? De eerste dagen had hij de kleine comedie, die voor z'n oogen werd opge voerd, met geamuseerde onverschillig heid gadegeslagen. Toen, had de stille invloed van haar zeldzame lieftalligheid haar ongewone charme, zich doen voe len en hij was gaan bepeinzen, dat, als hij dan toch een vrouw moest kiezen, hij niet beter kon doen dan zijn keus vestigen op deze koninklijke schoon heid, die spelenderwijs heerschte over alwie in haar nabijheid kwam, en die zelfs een zoo verheven taak als die van meesteres van den Eikhof, waardig zou kunnen vervullen. In haar omgang met hem was de gevierde schoonheid een en al beminnelijkheid en eenvoud; hoe koud en afgemeten ze ook tegen ande ren kon zijn, voor hem was ze steeds ongedwongen hartelijk. Zijn minste wensch scheen haar een bevel te zijn. En deze substielste vorm van vleierij liet niet na, indruk op hem te maken; zoo Sir Heron nog niet werkelijk op kade tëgënWooraig Veel óp cèn Opslag plaats gelijkt. Een onderzoek zal dien aangaande wordlen ingesteld De heer de Groff vroeg, wanneer met de verbetering van Brandspuitstraat en Groot Majoorstraat een aanvraag j zal worden gemaakt. De wnd voorzitter antwoordde, dat zulks binnen een dag of 14 verwacht mag worden Dezelfde interpellant stelde vragen inzake het tewerkstellen van werkloozen in de gemeente De heer Neeteson bracht rapport uit inzake de vergadering van aandeel houders in de Waterleidingmaatschap pij, waaruit oa. bleek, dat op 31 Dec jl. in Sas van Gent reeds 47 pCt der aansluitbare perceelen waren aange sloten De heer de Maaijer vroeg enkele inT lichtingen omtrent materiaal voor be strating Ten slotte bracht de heer Renique de brandspuitkwestie ter sprake. Medege deeld werd, dat een algeheele reorga nisatie in behandeling is DE A.S. WINKELWEEK 28 Augustus7 September Naar wij vernemen, bestaat er bij de Sassche winkeliers voor de te houden winkelweek een verblijdende belang stelling. Reeds hebben zich ruim 50 winkeliers uit alle branches voor deel neming aangemeld en er bestaat ge gronde verwachting, dat zich vóór de finitieve sluiting van den aanmeldings termijn zeker nog wel een 10-tal win keliers zal opgeven. In totaal verwacht men ruim 20 deelnemers meer dan bij de laatst gehouden winkelweek Het bestuur is reeds druk bezig met het ontwerpen van plannen om de week te maken tot een attractie zoowel voor het publiek in de eigen plaats als daar buiten Hoe meer deelnemers, hoe flinker uiter aard de zaak kan worden aangepakt Mogen zij, dia hun beslissing nog uit stelden, zich alsnog spoedig opgeven Eenmaal de lijst gesloten, worden geen deelnemers meer aangenomen. Men stelle dus niet langer uit. Later zou men er misschien veel spijt van hebben Maandag jl hield de Kon. Handboog Mij St Sebastiaan haar j aarlij ksche Koningschieting. 't Was ditmaal de heei H Wauters die den koningsvogel wist af te schieten. Hierna vond een groote prijsschieting plaats waaraan door een 70-tal schutters uit den omtrek werd deelgenomen. De hoogvogel werd dit maal niet geraakt. De zij vogels werden bemachtigd door A de Vleeschhouwer uit Sas van Gent en P van Hoe uit Selzaete. De beide kallen aan Coore- meter uit Ledeberg (Gent B) en J de Smet uit Koewacht Hierop volgde nog een klepschieting waaraan een beker was verbonden. De uitslag hiervan was: L de Haas uit Goes, G van Goethem uit Moerbeke, Ed Goossens uit Selzaete en Cyr van Laere uit Bassevelde Het feest werd besloten met een maaltijd in café du Commerce (L Warrens) Burgerlijke Stand. Week van 20 tot en met 26 Juni 1937 Huwelijks-voltrekkingen. 22 Juni Leen dert Tamboer, 26 jaar van Dirksland en Emma Scheffer, 25 jaar Geboren. 25 Juni Albert Theodorus, z van Valentina Annaart Loop der bevolking Aangekomen. J F Oosterhout en gezin, machine- haar verliefd was, dan stond hij toch op het punt, dat te worden Maar al was het reeds zoover met Sir Heron gekomen, hij gaf zich toch nog niet gewonnen en wenschte voor loopig baas over zijn eigen tijd en dag- indeeling te blijven. Het gebeurde dik wijls, dat hij, wanneer Lady Letchford het een of ander plannetje had ge maakt, zonder zich daaraan in het minst te storen, zijn geweer of wandel stok nam en er in zijn eentje op uit trok. Geen aandringen of verwijten kon hem dan van zijn voornemen afbren gen Op den morgen na dien gedenkwaar- digen avond, dat May en Carrie hem en zijn gasten, Rose en Vane Vavasour, in het bosch hadden gezien, kwam hij aan het ontbijt in zijn jachtcostuum, het geweer in de hand, terwijl de honden blaften en jankten in den gang. Lady Letchford was van plan, een bezoek te brengen bij Lady Bromwich op The Grange de uitnoodiging omvatte een lunch en men zou ook nog blijven thee drinken en ze had erop gerekend dat Sir Heron mee zou gaan. Ze keek op toen hij binnenkwam en uitte een zwak protest Heb je vergeten, dat we naar The Gran mêêstëf v&n Brëcla C van den Enden, zonder beroep van Rotterdam G A Nijenhuis, electro-techniker van Middelburg Vertrokken: E Scheffer, zonder beroep naar Dirks land E M Lammens, zonder beroep naar Philippine G J W Ribbens, winkelier naar Til burg J Beaufort en gezin, rijksontvanger naar Helmond J van der Welle en gezin, kommies RDB naar Katwijk J R A Neyt, dienstbode naar Goes A den Exter, maréchaussée naar Hulst M M de Coninck, zonder beroep naar Kerkrade SLUISKIL Op een te Selzaete gehouden concours van hondendressuur behaalde de heer A. Dhert, alhier, het kampioenschap van Selzaete, met een bouvier van 20 maanden rn TER NEUZEN Aan de rijkskweekschool te Oostburg slaagde oa de heer C J Udo te Ter Neuzen Aan de RK kweekschool te Dongen slaagde o.m de heer P Zwartelé te St Jansteen Door de mondharmonicavereeniging Bravo", onder leiding van den heer J. Romeijnsen, is op het nationaal con cours voor mondaccordeonvereeni- gingen, te Amsterdam, uitgeschreven door de RK mondaccordeonvereeniging „Utile Dulci" aldaar, ter gelegenheid van haar 10-jarig bestaan, met 324 punten in de eerste af deeling een eersten prijs behaald. Als gevolg daar van promoveert deze vereeniging tot de afdeeling uitmuntendheid Door de politie te Ter Neuzen is aangehouden en ter beschikking van de Justitie te Middelburg gesteld, zekere M R, 21 jaar, koopman te Ter Neuzen, verdacht zich te Ter Neuzen te hebben schuldig gemaakt aan diefstal van ijzeren balken en koperdraad WESTDOKPE Werkloosheid, Aantal werkloozen 14 Burgerlijke Stand. Gedurende de week van 24 Juni-1 Juli 1937 Overleden. Mathilde Helena Coucke, 41 jaar, echtgenoote van Arnoldus Ja cobus Pijnacker, overleden te Ter Neuzen Loop der bevolking, Vertrokken: Anna Catharina Genefaas naar Ter Neuzen Verschenen zijn de volgende crisis- publicatiën: 18 Juni: Bewerkingspremie vlas 18 Juni Steun vergoeding erwten 24 Juni: Verhooging kosten bij wei gering tot boetebetaling 24 Juni: Verruiming oogst groen te plukken landbouwerwten 24 Juni: Leeftijdsgrens runderen 25 Juni: Steunvergoeding erwten 30 Juni: Steunvergoeding erwten en veldboonen ge zouden gaan, Heron? vroeg ze Totaal. Gaat u er vandaag heen? Nu, mijn beste wenschen vergezellen u. Ik ga mijn geluk eens op de hei beproe ven. Jammer, dat u niet aan schieten doet, juffrouw Vavasour, dan zoudt u beter met me kunnen sympathiseeren en me gemakkelijker verontschuldigen. Dat was alles. Geen verdere excuses voor het feit,, dat hun dag in de war stuur de. De bekoorlijkheid van Rose Vava sour, die tegenover hem zat, scheen aan hem verspild; met een lijchtigen groet stond hij tenslotte op, nam zijn geweer en ging naar buiten. Zijn moeder be peinsde wanhopig, dat hij bepaald geen hart moest hejpben. Misschien voor de eerste maal in haar leven kwam er een verlegen glimlachje op haar gelaat, toen ze zich naar het mooie meisje naast haar keerde Je denkt natuurlijk bij jezelf, dat ik een van die moeders ben, die hun zoon tot in den grond bedroven hebben, zei ze Vindt u, dat Sir Heron bedrven is om dat hij op zoo'n heerlijken morgen liever een zwerftoch over de terreinen maakt dan ons te vergezellen? (Wordt vervolgd).

Zeeuwsche Koerier | 1937 | | pagina 7