- KERKNIEUWS. PREDIKBEURTEN. KORT VERSLAG van de vergadering der Classis Middelburg op 13 Februari 1946. Art. 1. Namens de roepende Kerk van Domburg opent Ds Visser de vergadering en laat zingen Ps. 43 3, 'leest Ef. 1 114 en gaat voor in gebed. Art. 2. Alle kerken blijken wettig vertegenwoor digd. In het moderamen nemen zitting Dr Oussoren, praeses, Ds Koning, le scriba, Ds Visser, assessor, Ds Heij, 2e scriba. Ter vergadering komen als deputaten voor per. ex. Ds Drost, Ds Kok, Ds M. Vreugdenhil. Art. 3. Per. examen van cand. Deenik, ber. pred. te Oostkapelle. Het examen wordt afgenomen door Dr Oussoren, O.T., Ds Kraan, N.T., Ds M. Vreug denhil, Dogmatiek en Symboliek, Ds van Andel, Ethiek en Ds Visser, Kerkgeschiedenis, Ds van Andel, Kerkrecht, Ds Bloemkolk, Inhoud H.S., Ds Koning, ambtel. vakken. Het examen heeft een gunstig verloop en cand. Deenik wordt toegelaten tot den dienst des Woords en der Sacramenten. Hem wordt toegezongen Ps 134 3. Pauze. Heropening. Gezongen Ps. 135:1. Art. 4. De lezing der notulen wordt nog uitgesteld. Ingekomen stukken. a. Berichten van Classes over predikanten en pro ponenten die zich aan de gemeenten der Ger. kerken hebben onttrokken. b. Van Bergen op Zoom a.g. een klacht uit de classis Middelburg over de geestelijke verzorging van een fam. te Hoogerheide zal worden beantwoord. c. over geestelijke verzorging onzer militairen wordt gevraagd lectuur, ook 'kerkbodes. Adres Swee- linckstraat 5, Den Haag. Zullen 10 exemplaren Z. Kerbode worden gezonden. d. Geestelijke verzorging zeevarenden. Depp, daar voor vragen, naar besluit der Gen. Synode, voor 1943 en '44 een bijdrage, van 1J4 ct. per ziel, over '45 4 ct. per ziel. Adres voor de classis Middelburg' de heer J. Lievensen, Singel 73, Vlissingen. e. Gelden voor getroffen kerken op Walcheren zullen overgedragen op een classis contracta op 18 Febr. te half tien. Schrijven van een lid van de kerk te Souburg wordt benoemd een commissie-om met hem te spreken, Ds Bloemkolk, Ds Visser en o.ud, Laernoes. Art. 5. Instructies. Vlissingen vraagt afvaardiging bij de intrede van Ds Hindriks. Aangewezen de consulent Ds v. Andel of een oud. van Souburg. Westkapelle vraagt advies fyne te handelen bij de evangelisatie onder de honderden arbeiders, die van elders komen om daar te werken aan den wederop bouw. Wordt geoordeeld, dat dit interkerkelijk kan geregeld worden. Omdat op veel plaatsen op Walcheren vele van deze arbeiders kunnen verwacht worden, wordt een commissie benoemd om dezen heelen arbeid te behar tigen. Daarvoor worden benoemd Ds Visser (saam roeper), Ds M. Vreugdenhil, oud. Laernoes, oud. P. de Jonge. Westkapelle vraagt verlaging van het quotum tot Yz Deze zaak zal in studie genomen worden door de commissie voor de quota, omdat ook een andere kerk, die van Vrouwenpolder, om verlaging vroeg. Westkapelle vraagt steun tot 500,Depp, ad- viseeren 200,van de classis toe tb staan en 300, aan de Partic. Syn. aan te vragen. Zoo besloten. Grijpskerke vraagt acte van ontslag voor een die naar des Woords zoo doet ook Souburg. De praeses richt tot beide vertrekkende predikanten een woord van afscheid. Namens br. Geschiere, quaestor der classis, wordt dóór Ds Kraan voorgelezen diens verslag en begroo ting "voor 1946. De begrooting wordt aanvaard. Een voorstel van enkele broeders tot hernieuwing en uitbreiding van de bundel Eenige gezangen, zal naar de kerken worden gezonden. Een voorstel van dezelfde broeders aan de Gen. Synode voor te stellen, dat zij tot de Synode van de Ned. Herv. Kerk het verzoek richten te mogen mee spreken in zake het streven te komen tot een nieuwe schriftuurlijke Kerkenorde wordt aangenomen. Art. 6. Rondvraag. Arnemuiden vraagt vacaturebeurten en consulent. Als zoodanig aangewezen Ds Vreugdenhil. Grijpskerke vraagt vertegenwoordiging bij het af scheid van Ds Kraan. Aangewezen Ds Vreugdenhil. Deze kerk krijgt vergunnning een consulent te vragen op de volgende classis. Middelburg stelt voor, dat een actuarius zou wor- deft benoemd voor het schrijven der „notulen" .wordt aangenomen en benoemd Dr Oussoren. Oostkapelle vraagt vertegenwoordiging bij de in trede van cand. Deenik op 17 Maart. Aangewezen Ds Kraan. Ds Bloemkolk wordt benoemd tot correspon dent voor de Surinamezending. Souburg vraagt consulent. Aangewezen Dr Oussoren. Veere vraagt vertegenwoordiging bij de intrede van Ds Streefkerk op 17 Maart. Aangewezen Ds Bloem kolk. De commissie voor de quota vraagt van aÜ£ kerken zoo spoedig mogelijk opgave over het aantal van haar belijdende en doopleden. Aan het adres van Ds Vreugdenhil te Zoutelande. Ds Heij, die aan alle kerken uitdeelde een opgave van hun zendingsbijdrage en van wat van 1941'45 door hem was ontvangen, verzoekt mededeelirig over wat rechtstreeks aan den Penn. der Zendende Kerk werd afgedragen. Art. 7. Roepende kerk voor de volgende vergadering Dinsdag 14 Mei, die van Gapinge. Moderamen dan praeses Ds Visser, assessor Dr Oussoren, le scriba Ds Vreugdenhil, 2e scriba Ds Koning. Art. 8. Persoonlijke rondvraag. Ds Visser ^preekt over de kerkvisitatie. Wordt be sloten die te houden in de zomermaanden. Ds Kraan neemt afscheid van de classis en dankt de praeses voor zijn vriendelijk woord. Hij uit den wensch, dat enkele punten van de confe rentie te Breda nog in den kerkelijken weg zullen aan hangig gemaakt worden. ^Dok Ds van Andel neemt afscheid van de classis, waarin het hem aangenaam was eenige jaren ver- •toefd te hebben. Medegedeeld wordt, dat een conferentie over Zen dingsaangelegenheden zal gehouden worden D.V. Za terdag 23 Febr. in de Hofpleinkerkte 3 uiir, "waar Dr Oussoren hoopt te spreken. De kerkeraden en Zendingscommissies worden drin gend uitgenoodigd daar te komen. Art. 9. Korte notulen worden gelezen, en goed gekeurd. Art. 10. Sluiting der vergadering, nadat de praeses heeft gedankt. Namens de Classis, Ds A. C. HEIJ. 13 Januari 1946., 2e scriba. -Tweetal te Middelburg Ds G. Brinkman "te Nijkerk, Dr P. Richel te Oosterbeek. Zierikzee Ds H. v. d. Berg te Scharendijke, Ds S. Greving te Dirkshörn. Beroepen te Middelburg Ds G. Brinkman te Nijkerk. Zierikzee Ds S. Greving te Dirkshörn: GrijpskerkeDs L. Dorst te Geersdijk. Aan hen, die het abonnement voor het eerste halfjaar 1946 willen zenden, wordt vriendelijd ver zocht dit te doen vóór 15 Maart, Daarna worden de kwitanties per post verzonden met verhooging van 10 cent incassokosten. Gireert f 2.50 aan LITTOOIJ OLTHOFF, Middelburg: Postrekening No. 42280. Zondag 24 Februari 1946. CLASSE MIDDELBURG Middelburg. Collecte Jeugdvereenigiqgen. Hofpleinkerk 9.30 uur 5.30 uur Noorderkerk 9.30 uur 2.30 uur Arnemuiden 10 en 2.30 uur Domburg (R.K. Kerk) 11 uur 3 uur Gapinge 4.15- uur Grijpskerke 10 en 2.30 uur Koudekerke 10 en 2.30 uur Sint Laurens 10 uur 2.30 uur Mejiskerke 2.30 uur Dr A. H. Oussoren Dr N. J. Hommes Dr J. Hommes Dr A. H. Oussoren Ds K. Dekker te Molenaarsgraaf. Ds J. E. Visser-, Leesdienst Ds J. M. Bloemkolk Ds K. J. Kraan Ds A. C. Heij Leesdienst Ds A. Koning Aardenburg 10 en 3-uur Axel 10 en 2.30 uur Oostkapelle 10 uur Ds J. M. Bloemkolk Serooskerke 10 en 4 uur Ds A. Koning Bed. H. Av. Souburg 10 uur 2.30 uur - Ds Th. H. van Andel Vlissingen (Nieuwe Kerk Wilhelminastraat) 9.30 en 2.30 uur Ds J. v. d. Berg te Ter Apel Veere 5.30 uur Ds Th. 11. van Andel Vrouwenpolder 9.30 uur Leesdienst 2 uur Ds J. M. Bloemkolk Westkapelle 9.30 en 2.30 uur Ds J. E. Visser CLASSE AXEL. Ds J. A. Tiemens Cand. G. Visser te Amsterdam' Hoek 10 en 2.30 uur Ds A. van Egmond tG Yerseke Oostburg (in „Pro Rege" 10 en 2.30 uui,s Ds A. A. Oostenbrink Schoondijke 11.30 en 3 uur Ds D. de Vries Zaamslag 10 en 3 uur Ds A. B. W. M. Kok Zoutespui 10 en 2.30,uur CLASSE GOES. Baarland 10.30 en 3 uur Ds W. J. de Ruiter Borssele 10 en 2.30 uur Leesdienst Driewegen 10 en 2.30 uur Leesdienst Goes 9.30 en 3 uur Ds W. J. Meister te Wommels Voorber. II. Av. Zondag 29. Collecte voor door Oorlogsgeweld getroffen kerken. Heinkeflszand 10 en 2.30 uur Ds Joh. Booij Kapelle-Biezelinge 10 en 2.30 uur Ds A. Scheele Kattendijke 9.30 uur Leesdienst Kruiningen 10 en 2.30 uur Ds J. Koolstra Lewedorp 2.30 uur - Ds E. Beukema Nieuwdorp 10 uur Ds E. Beukema 2.30 uur Leesdienst Wemeldinge 10 en 2.30 uur Ds M. P. van Dijk Wolfaartsdijk 10 en 2.30 uur Ds G. van Heiningen Yerseke 9.30 en 2 uur Ds M. Vreugdenhil te Meliskerke CLASS'E THOLEN, Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Rilland-Bath 10 en 2.30 uur Ds D. Kuiper CLASSE ZIERIKZEE. Colijnsplaat 10 en 2.30 uur Ds H. Veenstra Geersdijk 10 en 2.30 uur Ds F. J. v. d. Ende HaamstcdexlO en 3 uur Ds H. C. Voorneveld Kamperland 10 én 2.30 uur Ds H. Scholing Scharendijke 10 en 2.30 uur Ds II. v. d. Berg W-issenkerke 10 en 2.30 uur Leesdienst Zierikzee 10 en 3.30 uur Ds Wagenaar te Willemstad Zonnemaire 10 en 2.30 uur Ds A. J. van Sluis te Rotterdam ADVERTENTIE N. Heden overleed, na een noodlottig ongeval, in het St. 'Jozefziekenhuis te Vlissingen, mijn geliefde en zedr zorgzame "Man en Vader PIETER CORNELLS ALLAART, in den ouderdom van 39 jaar. Onze smart is groot, doch wij treuren niet als degenen, die geen hoop hebben. Wed. P. C. ALLAART—DE VISSER Ritthem, 19 Februari 1946. No. 99. Evacuatie-adres Schore, Zuidweg G 69. Heden overleed; door een noodlottig ongeval, tot. onze diepe "droefheid, onze geliefde Zoon, Schoonzoon, Broéder, Zwager en Oom PIETER CORNEL1S ALLAART, in den ouderdom van 39 jaar. Sterke de Ileereons in'••dezen smartelijken weg. Namens de diepbedroefde wederzijdsche Families, Wed. K. ALLAART—LOÜWS. Ritthem, No. 100. Evacuatie-adres Schore G 135, L.' DE VISSER. ^Aagtekerke No. 146 Evacuatie-adresKrabbendijke. Oostdijk No. 32. Ritthem. 19 Februari 1946.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1946 | | pagina 3