OPRUIMING Lange Zwarte Oliejassen D E W. A. TE ROLLER BURGERLIJKE STAND Kloosterbalsem T Weer een mug! ADVERTENTIËN AKKER'. NiEUWENDIJK 31 VLISSINGEN WEGELING's NIEUWSBLAD VAN 27 AUG. 1926 Belasting op bloo.tearm§n en beenen. Aan degenen, die nog op reis moeten gaan, zouden wij den raad willen geven, niet door het Lötschendal bij Kandersteg te wandelen, want zij zouden het dorp Slat ten kunnen passeeren en als er verscheidene jonge dames in het gezelschap waren zou dit den pater famila| van f72 tot f144 al naar mate er 3, 4, 5 of 6 van zulke dames in dat gezelschap waren, kunnen kosten. Nu is het niet een soort invoerrecht op jonge dames dat de bewoners van het dorp Blatten in dit dal hebben inge steld, doch deze bewoners hebben zich ten tolk gemaakt van de over de geheele aarde verspreid meening dat verscheidene jonge meisjes weinig decent gekleed gaan. En de bewoners van Blatten hebben de daad bij het woord gevoegd. Elders moogt gij doen wat gij wilt, wij willen ten minste die al te groote ongegeneerdheid niet zien aldus de Bl'attenaren. En dus geen decolletté en geen geheel bloote beenen of armen. Halverwege moeten die bedekt zijn (in elk geval de bovenste helft) en de stof mag niet transparant zijn Rokken en broeken moeten tenminste tot over de knie gaan. Er is vrijwel geen enkele jonge dame, die aan deze eischen beantwoordt. En dus is onze raadpas op voor Blatten in het Lötschendal bij Kandersteg. Voor de eerste maal vliegt ge er met f24 per persoon in, doch mocht gij er op uw terugweg ook doorkomen, dan betaalt f|i] meer, wat voor een wegtol en voor de vrijheid om uchtige kleeren te dragen toch wel een beetje veel is. A. v. P. Een vermakel ij ke geschiedenis. Te Ben- rath bij Düsseldorf heeft zich dezer dagen een vroolijke geschiedenis afgespeeld ter gelegenheid van een militair propaganda-feest, waarmee men in Duitschland den ouderwetschen soldatengeest pleegt levendig te houden. Stram en „schneidig stelde zich op den morgen van het feest aan de hooge militaire autoriteiten een heer voor, wiens gelaat met een zwaren baard omlijst en wiens borst met een heele collectie eereteekens be hangen was. Geen wonder dat hij bij de wakkere zonen van Mars onbegrensd vertrouwen wekte. Hij noemde zich voorzitter van de Düsseldorfer ver- eeniging van vroegere leden van het vierde garde-regi ment te voet, schreed aan de zijde van een kolonel langs de rijen der gardisten en liet deze in parade langs zich voorbij defileeren. Men hield hem algemeen voor een militairen „hooge oome", totdat men in het late nachtelijke uur, toen de opgewekte stemming haar hoogtepunt bereikt had, tot de ontdekking kwam, dat de „stolze" gedecoreerde geen garde-officier, maarnachtportier was. Een weddenschap men begrijpt de rest. Een schat in een r ij wiel. Bij een fietshande laar te Alpen aan den Rijn werd vorige week een oud rijwiel ter reparatie gebracht. Toen het karretje onder handen werd genomen en het stuur was verwijderd, kwamen er tot groote verrassing van den reparateur eenige zilverbons van f 1 te voorschijn. Dit gaf hem aanleiding het rijwiel aan een meer grondig onderzoek te onderwerpen en weldra was het bedrag tot f40 aan gegroeid. Het rijwiel werd na deze vondst gerepareerd, doch voor alle zekerheid onderzocht de man het nog verder. Inderdaad bleek de fiets nog grooter schat te bevattenuit de stang onder het zadel kwamen gelds waardige papieren tot een bedrag van f250 benevens familie portretten te voorschijn. De rijwielreparateur stelde den gelukkigen bezitter van het rijwiel in kennis van de vondst, die zulks niet anders kon verklaren, dan dat een thans overleden familielid het geld op deze zonderlinge wijze had opgeborgen. Gedood door eenslang. Een Inlandsch knaapje hield zich bij de dessa Djemaras in het Cheribon'sche in de kali onledig met het vangen van visch. Bij het i oplichten van een steen aan den oever van de rivier gaf hij plotseling een gil en de toegeschoten mannen zagen hem ineenkrimpen van pijn. Het bleek toen, dat Jiet arme jongske was gebeten door een slang, die bij het opruimen der steenen daaronder werd aangetroffen Het reptiel werd afgemaakt en bleek een zeer giftig exempiaar te zijn. Niemand dacht er aan, het knaapje dadelijk naar het ziekenhuis te brengei waar een nieuw serum, tegen slangenbeten pas ontvangen aanwezig was. Zoo stierf een uur na den beet de kleine man onder hevige pijnen. Een dure dame. Een dame had in een tijdsver loop van 16 maanden voor niet minder dan f 11.000 aan mantels en costuums gekocht. De man weigerde echter de rekening te betalen en toen werd hij door den leve rancier in rechten aangesproken. Het Gerechtshof te 's Gi .ivenhage heeft op deze vor dering beslist, dat deze koopen zulk een buitensporige verkwisting vormden, dat zij onder geen omstandigheden konden worden gerekend tot de gewone uitgaven eener huishouding, en de man ze dus ook niet behoefde te betalen. Voor den leverancier is dit een *beteekenend schade- postje. Kind uit den trein gevallen. Even voor het station Veenendkal ging Zondag plotseling in den trein die 6 50 aldaar arriveert een coupédeur open, waardoor een jongetje van ongeveer 5 jaar uit de in vollen gang zijnden trein viel. De vader van het ventje trok onmid dellijk aan de noodrem Na eenig zoeken werd het ge iu n en met den trein n .ar het station vervoeid De tetiulp geroepen doKter constateerde slechts niet ernstige kneuzingen. Treinroo* To"i de Union-^acrftc-exprei Omaha- Portland, een station in de nabijheid u?- s»?.n Rawiin in den Staat Wyoming passeerde, en zijn vaart vertraagde om een postzak uit te gooien, sprongen plotseling drie gewapende bandieten op de locomotief. Een hunner dwong den machinist met de revolver in de hand met beperkte snelheid door te rijden. De beide anderen begaven zich naar den postwagen, commandeerden de aanwezige beamten i „handen om hoog" en begonnen dan de postzakken te onderzoeken. Twaalf ervan, die waardepapieren inhielden, werden uit den trein geworpen, waar ze door een medeplichtige die met een auto over den weglangs de spoorbaan reed, in ontvangst werden genomen. Nadat hun taak volbracht was, sprongen de drie bandieten van den trein, bestegen de auto en dwongen met hun revolver den machinist vol stoom te geven. Daar alle vier de roovers een zakdoek voor hun gezicht hadden gebonden konden nog de postbeamten, nog de machinist een persoons beschrijving van hen geven. De waarde der,geroofde gelden loopt in de honderduizenden dollars. Dooreen adder gebeten. Maandagmiddag werd schipper Van Veen te Coevorden, toen hij. zich aan boord van zijn schip wilde begeven, door een adder gebeten. Men vreest voor zijn leven. Rechtspraak In badcostuum. In een bad plaats in de nabijheid van New-York werd dezer dagen een vrederechter tot de vervulling van zijn ambtelijken licht geroepen, juist op het oogenblik dat hi] in zee he- eschutting zocht tegen de ondragelijke hitte. De politie bracht in triomf een gezelschap baders aan, die per auto naar het strand komende, hun ongeduld niet had den kunnen bedwingen en terwijl de auto nog op den weg reed maar vast begonnen zich te ontkleeden, het geen in strijd was niet de plaatselijke politie voorschriften. De vrederechter in badcostuum, besloot de zaak maar eens af te doen, benoemde uit de hem omringende ba ders eenige assessors, en terwijl de verfrisschende gol ven om de rechtbank klotsten, wees hij vonnis tien dol lar boete per hoofd. Daarna baadde men in de genoe- gelijkste stemming gezamenlijk verder. Concert van het Harmonie-Orkest „Ons Genoegen" directeur dhr. C. G. Govaarts, op Zondag 29 Augustus kiosk BeHamypark, des avonds 3 uur. Programma? 1» 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. Mit Parade Plaggen, Marsch Die Beide Savoyarden, Ouverture Puppen-Walzer Loreley-Paraphrase Forêts Legendtires, Fantaisie Pauze Poème de France, Ouverture Ases Tod, aus den Peer Gynt Suite Suite de Ballet de l'Opera Comique „Marion" 1: Prelude 2. Badinage 3, 4. Intermezzo 5. Gavotte 6. Z, H. V.-Marsch blankenburg Offenbach Bayer Nesvada Preckher L. Reynaud Ed. Grieg Sam Vlessing Rlgaudon Rondo Finale C. G. Govaarts VLISSINGEN van 1925 Aug. 1926. Ondertrouwd P. W. Suurmond 24 j. en P. M. v. d. Berg 28 j. A. de Klerk 24 j. en A. Goetheer 24 j. A. v. Gelder 24 j. en M. Monté 25 j. C. Ovaa 30 j. en E. A. v. Gelder 21 j. Getrouwd: A. Schillemans 19 j. en A. T. M. Peters 19 j. W. j. H. Salet 29 j. en P. W. Kuiler 21 j. Bevallen C. Groen geb. Baljé z. M. Kuipers geb. Lauret z. j. P. v. Merkom geb. Nagtzaam d. A. M. Dorsman geb. Siemes z. L. Dierickx geb. Touten- hoofd d. M. C. Kouwenhoven geb. yan Houten d. Overleden P. Rietdijk wed. van M. v. Beers 75 j. MIDDELBURG, van 18—25 Augustus 1926. Ondertroud A. C. Bernard, 27 j. en P. de Munck 25 j. G A. H. v. Bijlevelt 24 j. en S. Ooms, 26 j. GetrouwdHamtlink, 28 j. en C. Labruijere, 24 j. Zwigtman, 22 j. en j. J. de Witte, 19 j. Bevallen: Bouwens-v.d. Weele, z. A. E. J. Man- demaker-Bosman, z. S. S. Nortier-jakobsen, z. A. J. )anse-de Leeuw, d. P. C. Damen-Corré, z. Overleden P. van Maaren, 73 j, wed. G. Meijer S. E. Adams, 83 j., wed. j. I. Nierse A. J. Eiff, 76 j. geh. met W. j. Petiet C. M. de With, 82 j., wed. H. Hendrikse H. van Bedaf 1 jaar, d. van H. Bedaf. KOUDEKERKE over de maand juli 1926. BevallenC. j. Minderhoud geb. Dekker d. M. A. Brasser geb. Corbijn z. P. v. d. Heijden geb. Luteijn z. E. Bliek geb. Alewijnse d. J. j. Tazelaar geb. Sturm z. j. A. Moerman geb. Oudeman z. K. Vreeke geb. den Hollander d. P. Roelse geb. Wielemaker d. A. W. Koole geb. Dekker d. N. Wieiemaker geb. Aarnoutse d. en z. M. Wielemaker geb. van Sluijs d. Ondertrouwd j. de Bruijne jm. 27 j. en A. K- Wil- lemsen jd. 32 j. J. A. de Vlieger jm. 22 j. en J. C. van Wezel )d. 21 j. P. Wisse jm. 22 j. en J. v. d. Schraaf jd. 22 j. W. B. Kroeze wed. 64 j. en T. Schreuder jd. 54 j. Overleden Vos wed. P. de Witte 63 j. W. A. Adriaansen d. 11 mnd. C. Botting wed. j. Lasoe 79 j. SEROOSKERKE over juli 1926. Geboren; i. Christiaan Cornelis z. v. Jan Moeliker en Pieterru-'.i- 12. Tannetje d. v. Marlnus Holle- brarKise er- Neeltje Besuijen 20 Maatje d. v. Willem Boogaard en Maria de Visser 23. Abraham z. v. Klaas Klijfhout en jacomina Houterman 27. Bartel z. v. Pieter Sinke en Suzanna Wattel Maandagavond 30 Aug. te 7,30 uur concert te Zoute- lande te geven door de muziekvereniging „Luctor et Emergo" aldaar. Dinsdag 31 Augustus (Koninginnedag) zal de Chr. muziekvereenig ng „Soli Deo Gloria" te Grijpskerke,-. directeur dhr. P. de Rooij, een concert geven op de kiosk aldaar. Aanvang 8 uur. Programma: 1. WilhelmusA. Valerius 2. Psalm 65arr. L. Rugers 3. De Globe Trotter, March* J. Guinez 4. Bonne et Hcureuae, Ouverture L Blémant 5. Psalm 25 arr. I Rugers 6. L'Aurore d'un Beau jour, Fantaisie J. Martin Pauze 7. Hommage k l'Union, Marche 8. La Plébéiènne, Fantaisie 9. Psalm 42 10. Idéale, Valse de Concert 11. M. V. N L. Marchand j. Martin arr. L. Rugers L. Burien arr. P. de Rooij Dinsdag 31 Aug. 's avonds 8 uur concert door het fanfarekorps „Oefening na den Arbeid" te Ritthem, ter gelegenheid van den jaardag van H. M. de Koningin. Dinsdag 31 Augustus Concert van de harmonie „St. Caecilia directeur dhr. A. Geijsen, des avonds 8 uur in de tent Bellamypark. Woensdag 1 September des avonds 8 uur Concert te geven door de muziekvereeniging „Oefening kweekt Kunst" te Westkapelle, directeur dhr. P. de Rooij, ter eere van den jaardag van H. M. de Koningin. Programma: 1. WilhelmusA. Valerius 2. Nieuwe Kameraden, Marche H. J. Krul 3. Le Montreur d'Ours, Fantaisie Humorestique j. Martin 4. Dans La Bruijère, Ouverture A. Govaert 5. Fête joyeuse, Fantaisie L. Bajus Pauze 6. Cortège' de BalletL. Montagne 7. Antigone, OuvertureF. Rousseau 8. Charme Froublant, Valse Lente L. Bajus 9. Dans le jardin d'Alhambra, Foxtrot L. Beneck 10. ValenciaJ. Padilla 11. H. D. P. arr. P. de Rooij Apotheken geopend te Vlissingen Zondag 29 Aug. is geopend de apotheek van A. J. VAN OCKENBURG, Walstraat Te Middelburg: Zondag 29 Aug. is geopend de apotheek van j. C. VAN DER HARST, Korte Delft Dank ar om wannesT U gettokan wordt door muggen, muskiet weipan of andera somerplag dat ar geen vlugger, eenvoudige» en meer afdoend middel ie das In SO «eau potten bij alle drogisten. Hiermede berichten wij U de uitbreiding door het w openen van den nieuwen WINKEL ST.- JACOB- STRAAT 3. Doel betreft, den verkoop van fijne gerookte Paling, uitgesneden Zalm, alle aoorten fijne Kaas, en ruime uitbreiding in Comestibles, waaronder alle soorten Vleeschwaren in blik Soepen, Groenten, Horad'oeuvreartlkelen voor Indische Rijst tafel, Jams, enz., enz., enz. U allen tot een bezoek uitnoodigend, Beleefd aanbevelend, ST. JACOBSTRAAT 3 TELEFOON 387 VLISSINGEN

Zeeuwsch Nieuwsblad/Wegeling’s Nieuwsblad | 1926 | | pagina 2