GEVELVERF J.v.GRAAFEILAND WEGELING's REISWIJZER VERSCHENEN DE WENTELTRAP A. BENIEST BURGERS E.N.R. RIJWIELEN BURGERLIJKE STAND WEGELING'ê NIEUWSBLAD VAN 18 JUNI 1026 ia een schrijven gericht tot de commissarissen der ko ningin in de provincies om maatregelen te nemen, waardoor het binnenlandsch gebruik van versch vleesch wordt vergroot. In verband met deze kwestie seint Reuter uit Londen, het volgende In het Lagerhuis heeft de minister van landbouw ge zegd te meenen, dat de Nederlansche keurmeesters mot betwisten dat de ziekte voor het eerst geconstateerd is bij de in Carluki aangevoerde geslachte dieren. De Ne derlanders beweren dat het besmette vleesch uit België kwam en niet uit Nederland, hetgeen de minister be twijfelde. De verantwoordelijkheid voor het keuren van den vleeschinvoer ligt bij de keurmeester, maar het is ver klaarbaar dat een keurmeester zonder veeartsenijkundi- *e ervaring licht de sporen van mond- en klauwzeer urn voorbijzien. Zooals men bemerkt worden er in deze .verklaring" door den Engelschen minister geen doek- es omgewonden. „De eeuw van het kind." Toen de2er dagen bleek lat tijdens de school gesloten was, ongewenschte gas- tn een bezoek hadden gebracht aan de Rijksleerschool ilhier, stelde de politie een onderzoek in, hetwelk leidde ot de aanhouding van een 13-jarigen en een 11-jarigen ongen, die zich in die school een aantal potlooden, stuk en gomelastiek enz. hadden toegeëigend en bleek dat ij reeds eerder een poging hadden gedaan in de Ver- /erijstraat. De beide jeugdige deugnieten werkten in en avond en gebruikten stukken kaars om naar den buit s zoeken. Tosn de politie hen had verhoord, werden zij ■een gezonden met de vermaning direct naar school te aan. Maar aan dit bevel werd niet gehoorzaamd en de jngens gingen op den wandel Zuid-Beveland in. De >olitie in de gemeenten van dat eiland werd gewaar- chuwd en te Schore werd het tweetal weer aangehou- en en per trein naar Middelburg teruggezonden. (M.C) Attentie. Wegens plaatsgebrek kon deze week niet Hes geplaatst worden. Zondag 20 jüni Concert van de harmonie „St. Caecilia", directeur dhr. A. Geijsen, in de tent Boule vard Evertsen. Aanvang 8 uur. Uitslag Zang-Concours „Zang Veredelt". Uitslag van het Zang-Concours te Burgh, op Woens dag 16 juni 1926, uitgeschreven door den Zeeuwschen Zangersbond „Zang Veredelt", waaraan werd deelge nomen door 20 vereenigingen en 1 kinderkoor. Het te behalen aantal punten voor een derde prijs van 120—144 punten, een tweede prijs van 145 tot 179 punten voor een eerste prijs 180 en meer. 3e Afdeeling Gemengde Koren. Zangvereeniging „Tot Oefening en Uitspanning" Borssele, 2e prijs met 155 punten; „Door Oefening Vereenigd" te Vlissingen, 3e pr. met 140 p.; „Zang Veredelt"Schore, 3e pr. met 124 p.; „Harmonie" Krabbendijke, 3e pr. met 123 p.; „Nu met Hope" Burgh, 3e pr. met 135 p. „Zanglust" te Wilhelminadorp, 2e pr. met 133 p.; „Oefening Kweekt Kunst", Kamperland. Ie pr. met 18Öp. 2e Afdeeling. „Crssendo" te Kruiningen, 2e pr. met 157 p.Kloetings Gemengd Koor" Kloetinge, 2e pr. met 160 p.„Gemengd Koor" "sHber Abtskerke, 2e pr. met 166 p.„Zanglust" 's Heer Arendskerke, 2e pr. met 150 p.; „Orelio" Axel le pr. 184 p.; „Ons Genoegen" te Kats, 2e pr. 165p.; „Excelsior" 's Gravenpolder, 2e pr. 164 p.; „Tot Nut en Uuitspanning" Nieuw en St.-joosland, le pr. 189 p. „Zang Veredelt Cortgene 2e pr. 177 p. le Afdeeling. „Luctor et Emergo" Wemeldinge niet opgekomen „Crescendo" te Hoek 2e pr. met 165 p.; Uitspanning door Inspanning" te Oost- en West-Souburg, 2e prijs 173 p.; „Polyhymnia" Sluiskil, 2e pr. met 146 p. le prijs niet toegekend. De vereenigingen welke in hun afdeelingen het hoogst aantal punten hadden behaald was voor ieder nog een een extra medaille beschikbaar gesteld. Het feest dat bijzonder goed geslaagd is, werd met Mn schitterend vuurwerk gesloten. b. h. Militair Hospitaal Middelburg Alle merken Rijwielen, Motoren, Automobielen Sportartikelen Enz. Onderdeelen en Benoodlgdheden De best Ingerlohte Reparatie-Inrichting Stalllpg - Banden Benzine, Olie, enz. AQENT RODEI ROEIT D, D6TTEN aantrekkingskracht is onweder»taanba$r. UI I K*tteD cten het met graagte 4 ««pwnbw 1426). VLISSINGEN van 10-15 Juni 1926. OndertrouwdJ. L. Groot 29 j. en E. J. Verharen 34 j. M. v. d. uruijter 21 j. en j. Schroevers 19 j. j. Schot 20 j. en M. de Nooijer 20 j. A. Alting 43 j. en M. de Voogd 38 j. Getrouwdj. j. Vos 27 j. en M. M. Snoep 24 j. A. J. Osté 24 j. en P. M. L. S. Mijcke 25 j. Bevallenj. W. Kolk geb. Schout z. J. Mudde geb. Roelse d. Overleden; K. de Bruijne vrouw van J. Sohier 49 j. A. L. Biesta wedr. van A. H. E. Nymeijer 80 j. MIDDELBURG, van 916 juni 1926. Ondertrouwd F. J. Poortvliet, 25 j. en C. K.Palmkoeck 25 j. E. de Smit, 23 en A. Stadhouders, 22 j. D. C. de Vlieger, 26 j. en C. Versluijs, 31 j. A. [eras, 23 j. en P. j. E. Polderman, 22 j. GetrouwdJ. joosse, 23 j. en A. Bassie, 22 j W. H. Vermeulen, 28 j. met N. de Bruijn, 26 j. Bevallen. L. E. Uijlenbroek geb. joziasse, d. J. M. C, E. Schouten geb.Vermeule, 2. j. Steutel geb. Lahr, d. C. Verhagen geb. Bode, 2. T. Coppoolse geb. Roos, d. N. Roose, geb. de Rijke, z. A. Dunnes, geb. Renalda, z. j. W. Rijks,#geb. Schmetz, d. - T. Poldermans, geb. Voogd, d. OverledenJ. W. Larooij 63 j. echtg. van K J. Con tant. Abr. Frelier 88 j. echtg. van D. C. Dalman M. C. de Visser, 74 j. echtg. van C. jongepier Z. Sturm, 46 j. echtg. van L. Boon. GRATIS VERKRIJGBAAR aan onze Bureaux en bij H. H. Adverteerders Nmmt het AmerfkêJtnech van MARY ROBERTS—RINEHART. De kamer was leeg, het bed was niet beslapen. „Hij zal in de kamer van meneer Bailey zijn", zei ik opgewonden en liep er heen, gevolgd door Liddy. Ook hier was niemand en het bed was niet gebruikt. Ger trude stond nu weer, maar ze leunde tegen een deur post aan. „Ze zijn vermoord 1" hijgde ze. Toen greep ze mij bij den arm en trok mij naar de trap toe. „Misschien zijn ze alleen maar gewond en we moeten ze vinden",zei ze, ea haar oogen waren groot van opwinding. Ik herinner ml) niet meer hoe we de trap afkwamen wel herinner Ik mij dat ik ieder oogenblik verwachtte Termoord te zullen worden. De keukenmeid telefoneerde naar de Greenwood Club en liddy liep achter me ze durfde eigenlijk niet mee, maar achterblijven durfde ze heelemaal niet. In de woonkamer en de salon was alles normaal. Ik had er een voorgevoel van dat we in het speel- zaaltje of op de trap iets zouden vinden, en alleen de. angst, dat Halsey in gevaar kon zijn, dreef mij voort bij iederen stap knikten mijn knieën Gertrude liep vooruit en in het speelzaaltje bleef ze staan en stak haar kaars in de hoogte. Toen wees ze zwijgend op het daarachter liggende portaal. Met zijn gezicht naar beneden en uit' gestrekte armen lag daar een man. Met een snik liep Gertrude er heen„lack I" riep ze uit. „O jack I" Liddy was gillend weggeloopen en alleen wij tweeën bleven na. Gertrude keerde hem tenslotte om, tot we zijn bleeke gezicht konden zien en toen haalde ze diep adem en viel uitgeput op haar knieën neer. Het was het lichaam van een man in een rok en een wit vest, dat nu met bloed bevlekt was een man, dien ik nooit eerder had gezien. HOOFDSTUK IV, Waar is Halsey Gertrude keek naar het gezicht alsof ze er door betooverd was, Toen stak ze in den blinde haar handen uit, en ik dacht dat ze flauw zou vallen. „Hij heeft hem vermoord mompelde ze bijna onver staanbaar, en in mijn zenuwachtigheid schudde Ik haar door elkaar. >pg< veel verdriet en overtuiging uit meer indruk op mij maakte dan wat ze eigenlijk zei. Maar er kwam geen woord meer uit; ze bleef maar naar den man Op den grond kijken, terwijl Liddy, "die zich schaamde over haar vlucht en toch niet alleen te rug durfde komen, drie doodelijk verschrikte dienstmeis jes voor zich uit den salon in dreef verder durfden ze geen van allen komen. Toen ze weer inden salon was, zakte Gertrude in elkaar en viel van de eene flauwte in de andere. Ik be lette Liddy met moeite om haar met emmers koud water te verdrinken en de dienstmeiijee stonden bij elkaar in „Wat bedoel je?" zei ik opgewonden. Er klonk zoo- haar toon, dat dit nog een hoek gedrongen en staken geen vinger uit. Na een poosje, hoewel het ons uren toescheen, kwam er een auto aanrijden en Anne Watson, die zich had aange kleed, deed de deur open. Drie leden van de Greenwood Club kwamen binnen, in de meest wonderlijke costumes. Ik herkende een zekeren meneer Jarvis, maar de anderen waren vreemden. „Wat is er?" vroeg Jarvis wat zullen we er won derlijk uitgezien hebben h— „Er is toch niemand gewond, is 't wel?'" Hij keek naar Gertrude. „Het is nog veel erger, meneer jarvis" zei ik. „Ik vrees dat er iemand vermoord is." Er ontstond groote opwinding. De keukenmeid begon te huilen en juffrouw Watson gooide een stoel om. De mannen waren zichtbaar onder den indruk. „Toch niemand van uw familie?" vroeg meneer jarvis, toen hij weer op adem gekomen was. „Neen" zei ik en terwijl ik liddy een teeken gaf dat ze op Gertrude moest passen, gieg ik hen met een lamp voor naar het speelzaaltje. Een van de mannen gaf een schreeuw en ze haastten zich allemaal de kamer in. Meneer jarvis nam de lamp van mij over dat herin ner ik mij nog. - en toen voelde ik dat ik duizelig en licht in mijn hoofd werd en ik deed mijn oogen dicht, Toen ik ze weer open deed waren ze klaar met hun onderzoek en was meneer jarvis bezig mij in een stoel te zetten. „U moet naar boven gaan", zei hij, „u en juffrouw Gertrude ook. „Het is een vreeselijke schok geweest. En dat nog wel in zijn eigen huis Ik keek hem aan en zonder er iets van te begrijpen (Wordt vervolgd.) k 85 cent de Kilo Drogist Lepelstraat Vlissingen Telefoon-lni 483 Dag en nacht Levering van Ook goedkoopere soorten. MOTOR-RIJWIELEN ALLE MERKEN OILLET, IMPORTEUR, EYSINK Vraag prijs en demonstratie en gemakkei. betalingsvoorwaarden. Gebruikte Motoren te koop Duo-xlttlngan de beste f 12. oompleet. Verhuren Luxe-, Taxi- en Vracht-Auto's. Chauffeursschool. Prijzen beneden alle concurrentie. I en moeten dan sterven. Be too verend ea'fataaL Doosjes Mn 30 cent ut //- S B# *11. Orogtota». Amsterdam fill.lwv) Rotterdam (2 All.lerO Haarlem Leiden Den Haag Delft Breda Middelburg Groningen (VWJui 1422) Wat bepaalt de waarde van een peer Niet alleen de mooie schil, de grootte, of de prijs, maar voornamelijk de vraag of zij - onder de schi I - gaaf is en heer I ii k van smaak. Wat bepaalt de waarde van een costuum? Niet alleen hoe het er uit ziet. niet alleen de kleur van de stof, niet alleen de prijs, maar voornamelijk en vooral de vraag of de stof van zuivere wol is vervaardigd en hoe en waar mede het van binnen is bewerkt Stevig linnen en paardehaar met vele kleine steekjes vast gelegd moeten blijvend vorm en model geven aan een colbert. Zoo is KREYMBORG's eigen gemaakt confectie werk. Daardoor is KREYMBORG ook voor U waarborg voor betere kleedIng tegen scherp concurreerende prijzen HEEREN.COSTUMES fll.90 f16.90 f19.90 f26.- f33.71 en booger Vlissingen Venlo Eindhoven Den Bosch Arnhem Utrecht Zaandam Apeldoorn

Zeeuwsch Nieuwsblad/Wegeling’s Nieuwsblad | 1926 | | pagina 6