Onderwijs. Laatste Berichten. Briefwisseling. Hu Rechtszaken. Marktberichten. Bnrgerlüke Stand. Advertentiën. en Gemengd Nieuws. Telegraimm De heer P. van Nes, schoolopziener te Bodegraven, heeft voor zijn benoeming tot directeur van den Bond van Jonge- lingavereenigingen op Geref. Grondslag be dankt. Kap«lle. Bedankt voor ouderling in de Ger. Kerk dhr. W. Boogaards. Biggekerke. Zondag had bevestiging en intrede plaats van ds G. C. Postma, Wed. Herv. pred., overgekomen van Grootegast. 's Morgens werd ds Postnia tot zijn dienstwerk ingeleid door zijn oom ds' A S. Talma van Vlissingen, die een predi katie hield over Matth. 14:15—20. Den nieuwen leeraar werd toegezongen: „Och dat Uw Geest den leeraar sterk", 's Na middags deecl ds Postma zijn intrede, sprekende over Exodus 3315. Door hem werden aan 't eind van de godsdienst oefening nog toegesproken: de bevestiger, de aanwezige ringpredikanten, kerkeraads- ïeden. kerkvoogden en notabelen, koster, voorlezer, burgemeester, het hoofd der 4. L. S. en ten slotte de gemeente in naar geheel. Namens het classicaal be stuur riep ds M. van. Empel hem een- hartelijk welkom toe. Ds R. ten Kate als consulent en collega, sprak ook nog een enkel woord, en W. A. de Witte namens kerkeraad en kerkvoogdij. Op zijn verzoek werd Ds P. nog toegezongen Psalm 121: 2. Beide diensten was het kerkgebouw goed gevuld. Tragisch. Uit Indië is bij de fa- miliën *e Hansweert en Vlissingen bericht ingekomen, dat mevr. de wed. K. A. de Booij, geboren Marie Kuijpers, op den leeftijd van 28 jaren te Poerworedjo is overleden. Zij overleefde haar echtgenoot slechte "vijf weken. Uit een opstel. In het tweede leerjaar wordt een opstel opgegeven over de geschiedenis van Zacharias, welke dien morgen is verteld. Een van de jongens geeft die geschiedenis op deze wijze weer: „Ben toen Zacharias weer thuis kwam bij zijn vrouw, toen vroeg zijn vrouw: „Man, wat is er aan de hand met jon?" Bn Zacharias zei: „Vrouw, zwijg ook, ik zal 't aWemaal voor je op mijn lei schrijven, want ik kan niet praten". Dlhr P. Oranje, hoofd der Java-school te Amsterdam, heeft de vorige week af scheid genomen van zijn leerlingen, de ouders en het bestuur der school. Dhr Oranje herinnerde, hoe hij 28 jaar geleden aan de Funenschool tot hoofd 'geïnstalleerd werd. Ds Ferwerda bedankte dhr Oranje voor zijn flinken arbeid op school, maar ook op menig terrein daar buiten verricht. Met name de Funenkerk zal zijn bekwamen voorlezer missen. Prof. Grosheide bood namens 't bestuur een enveloppe met inhoud aan, Enkele andere heeren spraken hartelijke woorden, 'o.a. dhr S. Postmus, oud-schoolopziener, die dhr O. als oud-Zeeuw prees om zijn veel- vuldigen arbeid. Een der vaders dankte namens de ouders. Ds Ferwerda eindigde als voorz. deze plechtigheid met te laten zingen Ps. 77; 7 en prof. Grosheide ging ■voor in dankgebed, waarna de kinderen hun scheidenden leermeester nog een har telijk afscheidswoord toezongen. Dlhr Oranje is geboren te Heinkenszand, genoot zijn opleiding aan de school van meestor Boot te Oud-Vossemeer, en was achtereenvolgens onderwijzer aan Christe lijke scholen te Goes en Rotterdam, al vorens hf te Amsterdam als hoofdonder wijzer in dienst trad. De alphabetische voordracht voor onderwijzeres aan de openbare lagere school II te Nieuwe Sluis (Breskens) be staat uit de dames: L. Corné, te Mid delburg, A. P. Groeneweg te Neerbosch en M. J. de Vos te Neuzen. Do voordracht ter vervulling van d6 betrekking var, onderwijzeres aan de O. L. school^ te Biggekerke bestaat uit de dames: C. E. M. Risseeuw te Rilland- Bath, M. C. Brandes te Vrouwepolder en S. M. Bijleveld te Vlissingen. Door burgemeester en wethouders van Hoedekenskerke is met ingang van 1 Fehr. a.s. tot tijdelijk onderwijzer aan Ide O. L. school aldaar benoemd dhr A. M. de Lange, thans volontair 'aan de O. L. school A. te Middelburg. (M. 0.) Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht plaagde voor het kerkelijk voorbereidend examen godgeleerdheid dhr -M. C. W. We- geling. Aan die te Leiden voor het can- didaats rechtsgeleerdheid dhr P. L. v. d. Polder. Aan -die te Amsterdam voor het doctoraat geneeskunde dhr Wl. E. Steur. Voor het examen boekhouden der 'Vereeniging van leeraren zijn geslaagd de heer J. C. F. van Kamer, klerk ten kan tore van den gemeentelijken reinigings dienst te Middelburg, en de heer C. M. P. Willemse te Vlissingen. Ongelukken. Een 30-jarige matroos gehuwd en vader van twee kinderen, is bij Opijnen van het dek eener sleepboot in de ÜBTaal gevallen en verdronken. Vrijdagavond ïs de motorschipper B. uit Schipluiden, in de Schie te Delft over boord gevallen en verdronken. De man laat vrouw en j,wee jeugdige kinderen na. Te Arnhem is een werkman, werkzaam aan de sleephelling, bij het scheppen van een emmer water uit den Rijn in de modder uitgegleden en te water geraakt. Met een dreg werd dé man opge haald, doch de levensgeesten waren reeds geweken. Te Hilvarenbeek geraakten Vrijdag twee heeren, en een dame uit Eindhoven, die een tochtje op de schaats maakten, in een wak. Een der heeren en de dame wisten zwem mende den kant te bereiken. De andere heer J. van G., landmeter van het kadaster, schoot echter onder het ijs. Een half uur latei- haalde men zijn lijk op. De Wed. J. uit Hoensbroek werd voor enkele dagen door een auto overreden. Tengevolge der bekomen ver wondingen is de vrouw overleden. Een bootsman te Rotlerdam is, toen hij zich over een naastliggend Noorsch tankschip naar boord wilde begeven, in één dier tanks gevallen, welke twaalf meter diep en gedeeltelijk met water gevuld was, waardoor hij jammerlijk den dood vond. W| onder lijk bewaard. Wij meld den al zoo vaak ongelukken met autobussen dat wij nu ook eens een wonderlijke bewaring bij een autobus ongeluk als hoogst vermel denswaardig willen vertellen. Een Ford-wagen van den dienst Rotterdam Schiedam, bestuurd door den chauffeur J. A., en waarin vijftien passagiers waren ge zeten, reed in groote vaart over den 7 M. hoogen Rolterdamschen Dijk in de richting Schiedam. Op een gegeven oogenblik toen de chauffeur de vaart even moest inhouden, gleed de wagen door, waaraan remmen niet hielp. Alle inzittenden verwachtten ieder oogen blik het naderende onheilspel, dat de wagen van den dijk omlaag zou storten. De ramp zou niet te overzien zijn geweest, toen on geveer een halve meter voor de ramp van den hoogen dijk een as van den autobus brak, waardoor de wagen zich vast in de modder werkte. Toen was het gevaar ge weken. Geen der passagiers bekwam -cenig letsel. Gas en electriciteit. De N.V. Gasfabriek te Steenbergen is voornemens dezer dagen eene groote prijsvermindering van gas toe te staan. De gasprijs die op het oogenblik 15 cent per kub. M. bedraagt, zou men willen terugbrengen op 8 cent per kub. M. mits in een tijdsverloop van t maand het verbruik meer dan 30 kub. M. bedraagt. Con currentie met de electriciteit. Autobus-ongeluk. Zaterdagnacht om kwart na twee is te 's-Gravenhage een autobus tegen een stilstaanden wagen opge reden, waarbij verschillende menschen werden gewond. De chauffeur van de autobus kreeg een groote wond aan zijn linkerhand, terwijl een ingenieur een snij wond in de rechterwang een verschillende* kleinere wonden bekwam. Voorts werd een juffrouw aan het linkerbeen verwond. Allen werden- naar het Ziekenhuis vervoerd. Wi i 1 d e ganzen. Uit alle oorden van ons vaderland, zoowel uit Zuid-Beveland als uit Weert komen berichten van wilde ganzen die daar gezien en gehoord zijn, en uit Noord- Europa hierheen komen afzakken. Dat voor spelt een nieuwe vorstperiode. Hü is er tusschenuit gegaan. Een Rotterdamsche juffrouw had sedert eeni- gen tijd een heer op kamers, die zich steeds als een zeer beminnelijk mensch gedroeg. Het kwam zelfs zoo ver, dat ze op zekeren dag door een huwelijksaanzoek verrast werd. Ze sloeg het niet af en het gelukkige paar maakte plannen voor een even gelukkig huwe lijksleven. Hij stelde voor, naar Zuid-Amerika te gaan, om daar onder de gunstigste om standigheden aan te .vangen. De trouwplannen stonden al vast en de toekomstige echtgenoot was zoo vriendelijk, zich beschikbaar te stellen voor een lucratieven verkoop van het meubilair zijner aanstaande gade. De meubels werde% weggehaald en de bruid wachtte op de terugkomst haars geliefden. Maar die moet nog komen. Hij is er tusschenuit gegaan. Verdwenen. De vorige week is te Lage Zwaluwe een nieuwe Chr. School geopend, waarop een ouderavond volgde, die Donderdag gehouden zou worden, en waar voor een flinke hoeveelheid gebak was inge slagen en in een. der schoollokalen tijdelijk gedeponeerd. Hiervan hadden eenige personen lucht gekregen, die den geheelen voorraad, toen het hoofd der school de „openingsrede" uitsprak, hebben meegenomen. Men kan zich de verbazing van de Zwaluiwenaars voor stellen, toen zij bemerkten, dat hun lekker nijen verdwenen waren 1 Fraudes. De „Suikerkoning" Ernest Dunbar Cairns is in Londen tot 15 maanden dwangarbeid veroordeeld. Al zijn transacties liepen in de millioenen. Van zijn eenzaam gelegen landgoed te Druinnadracht (Inver-ness, in Schotland) heeft hü langen tüd een suiker campagne gevoerd tegen de Engelsche regee ring, waarbü hij duizenden en duizenden pon den sterling winst maakte, zonder meer suiker te züner beschikking te hebben gehad dan de inhoud van zijn suikerbus in de keuken. Merkwaardig is- ook, dat geen enkele Schot- sche of buitenlandsclie recherche in slaftt was iets te zeggen omtrent zün geboorteplaats, zü'n waren naam, zün ouders, ja niets om trent zijn leven konden mededeelen van vóór den wereldoorlog. Voor ons speciaal van belang is, zegt de „Tel.", dat hü ook ons land en wel in het bü'zonder Den Haag en Amsterdam de eer van een bezoek heeft aangedaan. Ook al om „suikercommissies" te innen. In Amsterdam zag hü en passant kans, aan den directeur van een financiëele onderneming een aantal waar- delooze aandeelen te verkoopen, waarna hü verder trok naar Ostende en Brussel. Ook voor hem kwam de val. Nergens op het vaste land was hü meer veilig. Overal zocht de politie hem. En zoo werd hü eerst te Amster dam veroordeeldhü kwam er genadig af eenigen tüd opzending naar een krankzinnigen gesticht. Maar het was het begin van een droeve reeksdie voorloopig geëindigd is met zün bekende veroordeeling. Niet gekuischt. In de Vrijdag gehouden gemeenteraadsvergadering te Utrecht sprak een soc. dem. lid (Reynders) zün mede lid van den middenstandsbond (Fryda) toe: jü bent een vuil kereltje. Op dienzelfden dag schold een soc. dem. lid in de Tweede Kamer (Schaper) zün vrüz. dem. medeleden uit voor brutale honden en trakteerde hü een van deze op een „dat lieg je". Belet. Toen eergisterenavond op de bovenzaal van café Former te Amsterdam de machine der Erica-trekking van Broekhuys lustig draaide, doch de hooge prijzen ,al ge trokken waren heeft de politie de zaal ont ruimd. Een agent nam de machine, en een inspecteur alle paperassen mee naar het bu reau. Prinses Juliana op het üs- Dat onze Prinses flink kan schaatsenrijden is bekend. Thans vertelt D. Hans, die haar zag rijden op de baan der Haagsche IJsclub in de Haagsche Dameskroniek o.m. Om twee uur kwam Juliana. De Prinses bond d'r Friesche schaatsen zelf aan. En dan ging ze er vandoor. In d'r eentje. Een eind achter haar reden een officier-adjudant en een lakei en ze lieten Juliana aan d'r lot over volgden ze alleen, voor het geval dat er iets gebeurde. Maar' de Prinses houdt blijk baar niet van dit „alleenige" rijden. Want af en toe schoot ze op een meisje van haar leeftüd af en vroeg of ze samen een baantje zouden maken. En dan ging het kruiselings. Kijk dacht ik hier op het ijsveld, waar Holland zich zoo echt in z'n sas voelt waar zü'n onze jongens flinker? waar onze meisjes mooier? Hier heerscht toch wel de echte, eerlü'ke democratie. Niet de democratie van de bedompte meeting-zalen, vol zwoelen tabaksrook, maar die van de open lucht onder Hollands' wijde hemelen. Hier noodigt de Prinses van Oranje de meis jes van haar leeftüd wie zün het? wat doet het er toe? uit, om zich samen te geven aan onze mooiste nationale sport. En de meisjes, beteuterd, doen het De schrüver heeft de Koningin büna alle dagen even zien rijden. Moeder en dochter vermaakten zich op de gladde baan. Maar hij zag de Prinses ook een buiteling maken. Hiervan vertelt hij Ik heb Juliana staan bekü'ken, toen ze op de sloot achter het Huis ten Bosch reed, die voor het publiek is afgesloten en waar zij en haar kameraadjes jongens en meis jes er lustig van door gingen. En daar zag ik iets heel aardigs. Op een gegeven oogenblik maakte de Prinses een geweldige buiteling. Ze slierde over het ijs en bleef lang-uit liggen. Verscheidene van haar kameraadjes kwamen aangereden, om Om haar te helpen, dacht iedereen, die het zag. Er is blü'kbaar aan die jongens en meisjes een consigne gegeven: dat ze Juliana heelemaal niet mogen helpen. Geen etiquette en hoffelijkheid hier. Je moet zélf maar op de been zien te komen. Zélf de moeilijkheden overwinnen. Zoo goed als ze haar eigen schaatsen moet vastbinden, zoo goed moet ze weer opklauteren als ze ge vallen is. De kameraadjes bleven dan ook lachend om haar heen" rü'den, maar toen de Prinses weer stond, gaf ze een der jon gens, die toen haastig wegvluchtten, een fer- men tik. Maar een persfotograaf kon haar maarniet te pakken krijgen. Want telkens, zoo besluit de schrijver, als Juliana voorbij kwam, lette ze op hem en draaide plagerig haar. hoofd om. En als ze dan voorbü was, had ze een enkele maal omgekeken en lachend een beweging tegen hem gemaakt van: Je hebt me toch lekker niet Twee 1 ij'ken gevonden. Vrijdag middag zün in hun woning te Spekholzer- heide de lijken gevonden van de ongeveer 70-jarige echtelieden Smitz. Vermoedelü'k zün zü reeds Dinsdag gestorven. De politie stelde een uitgebreid onderzoek in, met. het resul taat, dat zij tot de conclusie is gekomen, dat aan misdrijf, niet moet worden gedacht. De arme luidjes waren zeer hulpbehoevend. De man voorzag in het onderhoud door het maken van manden. De man lag dood in bed, de vrouw lag er dood voor. De lijken zün door de politie in beslag genomen en naar liet ly'kenhuis overgebracht. De buren braken Vrijdagmorgen met de politie, die gewaar schuwd was, de deur open en vonden toen de lijken. In huis was alles intact. ÖpBübare Vsrkoopmpn en ?er~ pacMngen. Jan. 22 Oostkapelle Duinbeek, Berkenboscb, Eikenoord, kaphout, enz., Blaupot ten Cate. 22 Serooskerke, huis, De Neeling. Rotterdam, 21 Jan. 1923. Tarwe met ruimer aanbod, iets lager verkocht f 11.80f 12.25; in een bijzon der geval iets meer betaald, afwijkende fllf 11.50. Rogge niet getoond. Gerst (chevallier) iets flauwer gestemd f 12.25 f 12.60. Haver eveneens flauwer gestemd f 9f 10.50. Erwten (kleine groene) kalm gestemd en lager gekocht f 20f 24. Zaai daarboven betaald. Kroonerwten lager f 20f 23. Schokker erwten flauw ge stemd f 17f 21.50. Bruine boonen, puike, vaster gestemd f30f36, afwijkende flO v—f 20, alles per 100 K.G. Sghip gezonken. HANSWEERT. V. D. Het sleepschip: Dato X, geladen, met zand, met be stemming naar België, is gisteren op de Schelde bij Bath door een zeeboot aangevaren en gezonken. De schipper werd gered, maar zijn vrouw en de vier kinderen verdronken. Nader vernemen wij, dat hfet sleep schip overvaren is door het Duitsche stoomschip Radbord. Het ongeluk had Zondagmorgen 10 uur plaats. De schippersfamilie Pais was uit Rotter dam afkomstig. Van de verdronken vier kinderen was het oudste 4 jaar, het jongste enkele weken oud'. Vergiftiging. AMERSFOORT. V. D'. Zaterdag avond is opnieuw eeu poging tot ver giftiging gepleegd op mevrouw Ver- kaff, thans niet door arsenicum, maar I door lichtgas. Te half 10 was ze naar bed gegaan, maar te half 11 moest ze het huis reeds verlaten wegens sterke gaslucht. Haar echtgenoot was met den trein naar Rotterdam ver trokken. Daar is hij Zondag gearres teerd'. Aardbeving. MADRID. V. D. Een ernstige aard beving heeft een paniek veroorzaakt onder de bewoners vian tal van dor pen in Spanje. Verschillende huizen zijn ingestort. Spoorwegstaking. LONDEN. V. D. De staking bij de Engelsche spoorwegen is hedennacht begonnen, ondanks de conferenties, die 17 uren hebben geduurd. De sta king omvat 59.000 personen. Men hoopt met de werkwilligen en met vrijwilligers in staat te zijn eeil be perkten dienst te handhaven. De staking heeft hedenmorgen reeds veel stagnatie gebracht. De spoorweg maatschappijen hebben een beperkten dienst georganiseerd. LONDEN. V. D. Hedenavond 11 uur zal de stemming in het Lagerhuis plaats hebben, die over het lot van het kabinet-Baldwin zal beslissen. Verwacht wordt, dat de regeering Mac Donald a,an het bewind zal komen. De „Daily Herald" verneemt, dat Mac' Donald minister van buitenlaadsc'he zaken zal worden, Henderson van bin- nenlandsche zaken, Thomas (vakver- eenigingsleider) van oorlog, terwijl Snowden kanselier van de schatkist zal worden. NEW-YORK. V. D- Meer dan 100 kinderen zijn ernstig gewond, door dat een balcon in een zaal, waar 6000 menschen waren, instortte. Failliet verklaard: C. Booij, ijzerhandelaar te Middelburg'; E. Kessels, Electricien te Vlissingen en J. L. Seheele, koopman te Hoek. MIDDELBURG. In den afgeloopen nacht heeft zich alhier een ernstig ongeluk voor gedaan. Na het sluiten van de café's te half één begaven zich eenige onder den invloed van sterken drank verkeerende jonge mannen allen wanende in de richting Oostkerk en Dampoort al brullende door de Langedelft huiswaarts. In de Langedelft, ongeveer bij de Nieuwstraat, werden zij achterop gereden door een autobus, be stuurd door dhr Van Graafeiland ajhier. Dieze, het clubje ziende, gaf luide signalen, maar niet voordat hij zijn bus geheel tot stilstand had gebracht, ging het,troepje jongelui uit elkaar. De bestuurder zette toen den moitor weer aan eu merkte over iets heen te rijden. Bij onderzoek bleek, dat hij over den 25-jarigen varensgezel Willem Vader was gereden. Het linkervoorwiel was over den man zijn hoofd gegaan, het linker, 'dubbele achterwiel over het lichaam. Hoe de jon gen vo-or de a;uto is gekomen, kon nog niet worden vastgesteld, maar zeker is het, dat den chauffeur geen schuld treft, hetgeen door alle getuigen wordt ver klaard. De ernstig verwonde en bloe dende jongeman werd met de bius naar het Gasthuis overgebracht, waar hij kort na aankomst overleed. Hij is dus een slachtoffer van Koning Aboobol. Wisselkoersen. Amsterdam, 21 Jan. 1.45 uur. Berlijn 0.620.63 per biljoen. Brussel 10.97Vs—11.07V2 Parijs 11.9512.05 Londen 11.391/411.40 (4 Dollar 2.701/2—2.71 Weenen 0.38V20.39 Zaterdagmorgen, na het afdrukken van ons blad, ontvingen wij nog een Raadsverslag. WÜ herinneren er nog eens weer aan, dat berichten en advertenties voor het Zaterdag nummer des morgens te 9 jjur in ons bezit moeten zü'n. 's HEERENHOEK. Zaterdag had alhier ten behoeve van de landbouwvereeniging „Help u Zeiven", gevestigd te Ovezand een aanbeste ding van kunstmeststoffen plaats bestaande uit 265000 K.G. superphosphaat, 220000 K.G. amoniak superphosphaat, 170000 K.G. Chili- salpeter, 45000 K. G. zwavelzure ammoniak 2200 K. G. kalizout 4070 en 2900 K.G. patent kali, waarvoor door 12 handelaren was inge schreven; laagste inschrijvers, aan wie de levering werd opgedragen, waren: voor super phosphaat de firma Weükman en Schippers te Breskens a f2.59; voor amm. superph, kali- zout en patent-kali A. van Leeuwen te Hein kenszand, resp. f 7.551/2, f5.28 en f8.10; voor Chilisalpeter en zwavelzure amm. Joh. de Koster te 's-Gravenpolder resp. f 14.37 en f 16.29; alles per 100 K.G. stembiljet een anderen naam hebben ingevuld, dan deze hem opgaf. Eisch een maand ge vangenisstraf. Rotterdam, 21 Jan. 1924. Veemarkt: Aanvoer 336 vette run deren; 132 vette kalveren; 415 schapen fen lammeren 969 varkens. Prijzen per 1/2 K.G. Koeien 35, 50—52.5 57.5—60; ossen 50,54, 5859; stieren 47.5, 50, 53; vette kalveren 60, 72.5, 90 92.5; schapen 40,45; lammeren f27 f 37 p. stuk; varkens 36,38, 40. Koeien: aanvoergoed, ossen, beperkt, handel langzaam, prijzen niet hooger. En kele puik-beste koeien tot 5 c. boven no teering. Stieren: aanvoer klein, handel kalm, prjjzen iets flauwer. Vette kalveren aanvoer aanmerkelijk minder, handel ta melijk, prijzen uitsluitend voor beste soor ten nog behoorlijk hoog. Schapen en lam meren: aanvoer weinig, handel flauw, prij zen ongeveer als vorige week. Varkens; aanvoer vrij' ruim, handel redelijk, top- prijs een weinig lager dan Maandag 1.1. Vcor het buitenland werd zeer weinig ge kocht. Zaden. Bruin Mosterd f 48f 50, Geel Mosterd f 34f 36, Blauw Maanzaad f 36 f 38, Karwijzaad f 136f 138, Lijnzaad (blauw) f 18f 21, Lijnzaad (wit) f 28 f 30, Kanariezaad f 19f 21, Koolzaad f 20—f 22. Vlas. 15000 K.G. blaüw f 1.20f 1.65, 4800 K.G. wit Zeeuwsch f 0.90f 1.20, 7300 K.G. Holl. geel f 1.15—f 1.65, 11000 K.G. Groningsch fl.15f 1.60, 183 K.G. Dauw root f 1.15. Aardappels. Brielsche Eigenhei mers f7.25f7.50, Zeeuwsche Eigenhei mers f 6.75-r-f 7.25, Blauwe Eigenheimers f6.50f7, Zeeuwsche Bonte f7.75 f 8.25, Zeeuwsche Blauwe f 7.75f 8.25, Poters f4.50f5.25. Red Star f6f6.50, Bravo's f 6.75f 7.25, Limb. Industrie f 4.50f 4.75, Limb. Red Star f 4.50 f4.75, Dienth aardapp. f4f4.25. Eieren f 10f 12. MIDDELBURG. Bevallen: T. .A. Carol, geb. Kloek, z.G. Wagenvoort, geb. Torbün, z. Gehuwd^ A. [Wi. Kunst, 25 j. en P. dei Munck 23.j.; P. J. Bos 26 j. en M. P. Fastenau; 21 j. Overleden: N. Stevense, 74 j. vrouw van J. Ganseman. GOES. Geboren: 17, Marinus, z. v. Pieter Tilroe en Anna Krina de Munck; 18, Jan Cornelis, z. v. Hendrik Langeveld en Néeltje van Wieringen. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Naar waarnemingen in den ochtend van 21 Jan., medegedeeld door het Kon. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 769,1 te Zu rich, laagste 748,3 te Vestmanoeur. Verwachting tot den avond van 22 Jan. Meest matige wind uit Zuidelijke rich tingen, nevelig tot half of zwaar bewolkt, weinig oï geen neerslag, lichte vorst 's nachts, overdag temperatuur om het vriespunt. ffl Zoo de Heere wil en zij |J leven, hopen onze geliefde ff I Ouders, Behuwd- en Groot- l| m ouders CORNELIS B00NE PIETERNELLA PROVOOST, i op Vrijdag 25 Januari, hunne |j I 25-jarige Echtvereensgïng te herdenken. |j Hun dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. j| Middelburg, Januari 1924. Beenhouwerssingel K 78. Fraude bü verkiezingen. Voor de rechtbank te Tiel heeft terecht gestaan de 30-jarige P. J. van S. te Ochten, be klaagd van het misdrijf, bedoeld b'ü art. 127 Wi. van Strafrecht (het plegen van bedriegelüke handelingen bü verkiezingen.) Hü zou bü de raadsverkiezingen te Ochten, waarbü bü den 79-jarigen J. II. W). hulp verleende, op het Heden overleed tot onze diepe droefheid, onze innig geliefde Echtgenoote en der kinderen zorgzame Moeder, Behuwd- en Grootmoeder LEUNTJE VADER in den ouderdom van ruim 71 jaar. De Heere sterke ons in dezen moeilijken weg. Uit aller naam, W. DE VOOGD. Koudekerke, 20 Jan. 1924. Heden overleed onze ge liefde Echtgenoote, Moeder, Behuwd-, Groot- en Over grootmoeder Mej. DIRKJE DE PREE in den ouderdom van 81 jaar en 9 maanden Haar diepbedroefde familie, MARCUS DE REGT. Kinderen, Behuwd Klein en Achterkleinkinderen. Colijnsplaat, 19 Jan. 1924.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1924 | | pagina 3