Smaldeel van Britse vloot stoomt op van Kenia Verenigde Statengeen wapengeweld Amtotia om JSw-Gumea K.L.M. MOET MET ANDEREN GAAN Vorst weer ZILVEREN BRUILOFT IN LECH (Oostenrijk) NIEUWJAARSDAG Prins Bernliardfonds genoemd in Duitse corruptie-affaire GOUVERNEMENT VERWACHT INDONESISCHE AGITATIE Gedenkpenningen voor scholieren zijn te duur TOCH 2 PCT. BIJ AVRO De Bilt: Vorst REGERING GEEN VISUM VOOR INDONESIËR INDONESISCH POLITIEMAN WIJKT UIT NAAR NIEUW-GUINEA Het weer overal Beschuldiging van Der Stern Engelsman Collett nit gevangenis w PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND Tv bij Elfstedentocht Auto's van E.E.G. goedkoper MENSEN DIE HET GOED BEKIJKEN KIEZEN ARIST0NA groots televisie-programma Duidelijke uitspraak van regering Zie verder pag. 7 Gesprek met Rus Voorstander Derde partij Directeur: JACQ. DE SMIT; Chefred.: G. J. Breaker. Kantoren te: Middelburg, Plein 1940 nrs. 6—8, Postbus 26. Giro 116666, telefoon 011802009 en 4469. Goes, Lange Vorststraat 84, Postbus 4, telefoon 011006901. Vlissingen, Nieuwendijk 33, Postbus 24, telefoon 011843224. Terneuzen, Nieuwstraat 40, Postbus 53. tefefoon 011503189, Zierikzee. Havenpark 24, telefoon 011102991. Zeeuwscli Dagblad Losse nummers 13 cent Abonnementsprijs 0,56 per week, 17,— per kw&rtatf Advertentietarieven op aanvrage. - Rubriek Kabouter» 7 cent per woord met een minimum van 1.—vj 16e jaargang No. 5043 Donderdag 28 december 1961 Spanning om Koeweit Eigen nieuwsdienst LONDEN. Engeland heeft het: peil van de militaire paraat heid in het Midden-Oosten ver hoogd om het hoofd te kunnen bieden aan een eventuele „noodtoestand". Deze maat regel zeker niet grootscheeps brengt men in verband met vermoedens dat Irak het sjeik- dom Koeweit zou willen binnen trekken. Geruchten daarover, gingen al tijdens de kerstdagen. Een smaldeel van de Britse vloot, be staande uit het vliegdekschip Centaur, twee fregatten, een landingsvaartuig voor tanks en twee hulpschepen, heeft volgens een bekendmaking van de Ad miraliteit met onbekende bestemming Momb^i verlaten. Mombasa ligt in Kenia, aan de oostkust van Afrika. Andere voorzorgen van de Britse vloot zouden in voorbereiding zijn. Verplichting Al eerder kregen sommige eenheden van De Britse strategische reserve in Enge land opdracht zich gereed te houden voor eventueel onmiddellijk vertrek naar het Midden-Oosten in verband met „de toegenomen spanning". Twee honderd militairen zijn in vier vlieg tuigen van Engeland naar een basis in het Midden-Oosten overgebracht. Men vermoedt, dat het olie-eiland Bahrein die basis is. Van Bahrein is het maar een uur vliegen naar Koeweit. Engeland is krachtens een verdrag met Koeweit verplicht het sjeikdom te hulp te komen wanneer het wordt aange vallen. De sjeik van Koeweit zou nog niet om hulp hebben gevraagd. Enige land en enkele andere westelijke lan den, waaronder ook Nederland, hebben grote oliebelangen in Koeweit. Overleg De toestand baarde de Engelse regering toch zoveel zorg, dat de minister van defensie, Harold Watlcinson, er zijn kerstvakantie voor onderbrak om over leg te plegen met de chefs van staven. Na afloop van dat overleg werd bekend gemaakt, dat de getroffen voorzorgs maatregelen toereikend waren en dat „verder ingrijpen" nog niet nodig was. De ambassadeur van Koeweit in Kairo, Abdel Azi Hoessein, gaf gisteren als zijn mening, dat de Britse maatregelen geen verband hielden met de toestand aan de grenzen van Koeweit. „Er is niets gebeurd", zei hij, „dat dit optre den zou kunnen wettigen." SOEKARNO ONDER DRUKB (Ingezonden mededeling) Koningin Juliana, prins Bern- hard, de vier prinsessen en een schoolvriendin van prinses Ma rijke zijn gisteravond in Lech in Oostenrijk aangekomen voor een skivakantie van drie weken. Het koninklijk gezin \ioog met twee Friendships tot Zürich, vanwaar zij met auto's doorreden naar hun vakantieoord. Op het vliegveld van Zürich werd deze foto genomen van de auto die door prins Bern- hard werd bestuurd. Naast hem prinsts Beatrix en prinses Irene. Koningin en Prins zullen in Lech op 7 januari in besloten kring hun zilveren huwelijksfeest vieren. Zij hebben verzocht alle festiviteiten achterwege te laten, omdat zij hun vakantie zo rustig mogelijk wil len houden. De officiële viering van het zilveren huwelijksfeest zal in aansluiting op de verjaardag van de Koningin geschieden. beschermt uw huid'tegen winterse kou Van een onzer verslaggevers HILVERSUM. De Elfsteden tocht komt op de televisie. „In welke vorm is nog niet bekend", vertelde de heer Van der Zee gis teravond, „want daarover gaan wij dadelijk vergaderen. De vorm zal voor een groot deel afhankelijk zijn van de technische faciliteiten die zowel de N.T.S. als de P.T.T. ons kunnen verstrekken." „In ieder geval kan men zater dag rekenen op een mengeling van film en directe reportages, waar mee wij het liefst al 's morgens in de huiskamers willen komen." DEN HAAG De Indonesiër Oejeng S. Gana, die enige tijd ge leden is opgetreden als contactman tussen generaal Nasution en enkele Nederlandse voorstanders van een gesprek met Indonesië, is een visum voor ons land geweigerd.Het ministerie van buitenlandse zaken wenste, zoals gebruikelijk is bij de weigering van visa, de reden hier van niet mee te delen. De heer Oejeng Gana, die in Dja karta en Bandoeng een grote drukkerij en uitgeverij heeft, werkte reeds lang voor verbetering van de verstandhou ding tussen Nederland en Indonesië. Hij heeft hiervoor tijdens vele bezoeken aan ons land gesprekken gevoend met talrijke vooraanstaande Nederlanders. Zijn bemiddeling had o.m. het inter view van generaal Nasution voor de Nederlandse televisie als resultaat. De heer Oejeng Gana is op het ogen blik in West-Duitsland. Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM. Het ziet er naar uit dat de prijzen van auto's die in bij de Europese Economische Ge meenschap aangesloten landen wor den gemaakt, uiterlijk in februari zuilen worden verlaagd. Voor auto's in de prijsklasse van vijf- tot zesduizend gulden zou de ver laging een verschil in prijs van enkele honderden guldens kunnen gaan uit maken. Voor duurdere auto's zou het verschil groter worden. (Ingezonden mededeling) 12.15-1.25uur Earo*isIe:Nieuwjaarsconcert Wiener Philharmoniker 1.30 -2.i5uurEurovïsIe:SkI-reportage uit Garmlsch-Partenkirchen 2.15 uur Voetbal-reportage HFG-0ud Internationals 8.10-11.OOuur Eurovisie: Hoffmanns vertellingen Van onze Amsterdamse redactie AMSTERDAM Het-Prins Bern- hardfonds is genoemd in verband met een corruptiezaak in West- Duitsland, waarover gisteren het Duitse weekblad Der Stern zeer uit voerig heeft bericht. Met name werd ook de directeur van het fonds, de heer H. Siedenburg, vermeld. Vandaag zullen de voorzitter, prof. mr. W. F. de Gaay Fortman, en de penningmeester, de heer K. F. Zee man, een bespreking met hem heb ben. Gisteravond werd de heer Siedenburg, die inmiödels heeft ver klaard dat het Prins Bernhardfonds zich tijdig' van deze affaire heeft ge distantieerd, voor het geven van in lichtingen ontboden bij de secretaris van Prins Bernhard, de regent van het fonds. De voorstelling van zaken die Der Stem geeft, komt hierop neer: In het begin van dit jaar hebben enkele Duitse zakenlieden getracht de invoer- bepalingen van hun land te ontduiken. Zij wilden een partij van elfduizend ton Amerikaanse mais invoeren onder het mom dat het een schenking aan de rooms-katholieke vereniging Caritas te Munster was. Over schenkingen aan charitatieve instellingen behoeven nl. in Duitsland geen rechten te worden betaald. TON BELOOFD Men kon aan die transactie 1.900.000 Duitse marken verdienen, zo had men becijferd, en het enige dat men nodig had was een bereidverklaring van de een of andere charitatieve of culturele instelling in het buitenland, die de schenking zogenaamd zou doen. Daar toe werd' via de Haagse zakenman H. J. Rijnink, aldus Der Stern, het Prins Bernhardfonds bereid gevonden. Aan het fonds werd een ton beloofd voor het geven van zijn naam. De hele zaak. is blijven steken om dat een Westduitse bankier, die voor de voorlopige financiering van het geval moest zorgen, bezwaren had tegen de toegepaste methodes en zich terugtrok. Hij zou, aldus Der Stern, vooral aan het denken zijn gezet door dat tot degenen die aan de transactie moesten verdienen ook een barmeisje en een nachtportier uit Bonn behoorden. AFGEWIMPELD Wij hebben informaties ingewonnen bij de heer Siedenburg van het Prins Bernhardfonds, die ons verklaarde dat hij begin van dit jaar inderdaad door de heer Rijnink was benaderd met het aanbod van een gift. In september had hij zich echter van het hele geval gedistantieerd omdat hij het niet ver trouwde. De heer Rijnink zou hem iets hebben gezegd over „politieke moeilijk heden" waardoor de zaak werd ver traagd, en dat was voor hem genoeg reden geweest om te besluiten dat de naam van het Prins Bernhardfonds er niet mee kon worden gemoeid. Volgens de heer Siedenburg heeft men het tegenover hem voorgesteld alsof het ging om een anonieme gift aan het Prins Bernhardfonds en aan de rooms-katholieke Caritas te Mun ster. Het Prins Bernhardfonds zou beide giften ontvangen en wat voor Munster bestemd was overmaken. De heer Siedenburg heeft, om die afspraak te bevestigen, in maart een telegram aan Caritas gezonden. Hij hoorde daarop niets en daarom heeft hij in september nog eens bij de heer Rij nink geïnformeerd hoe het ermee ge- zogenaamde politieke moeilijkheden. Volgens Der Stern was toen de trans actie al door de weigering van de er bij betrokken bankier ten gronde ge gaan. De heer Rijnink, die wij gisteravond eveneens om commentaar hebben ge vraagd, bevestigde de lezing die de heer Siedenburg had gegeven. Hij is oud-voorzitter van ö'e Nederlandse ka mer van koophandel in Zwitserland en neemt een belangrijke positie in in de Nederlandse graanhandel. Begin van dit jaar, zo zegt hij. is hij benaderd door Duitse zakenlieden met het verzoek te bemiddelen bij een Nederlandse charitatieve instelling voor het aanvaarden van een gift. Hij is teen bij het Prins Bernhard fonds terecht gekomen. Pas later heeft hij ook gemerkt dat de zaak niet goed zat, hij bevestigde dat hij in septem ber een brief heeft gehad van de heer Siedenburg. waarin deze zich namens het Prins Bernhardfonds distantieerde van deze affaire. Volgens de heer Rij nink hebben de heer Siedenburg en hij nimmer het vermoeden gehad dat er een poginig tot ontduiking van de Duit se invoerbepalingen in het spel was. DJAKARTA (AP, ANP) De Amerikaanse zaakgelastigde in Indonesië, Jones, heeft president Soekarno gisteren duidelijk laten weten, dat de Verenigde Staten geen gewapend conflict in westelijk Nieuw-Guinea wensen. Het gesprek in Djakarta op Amerikaans initiatief was een nieuwe schakel in de pogingen van de Verenigde Staten een oorlog om Nieuw-Guinea te ver mijden. Jones overhandigde Soekarno een boodschap van president Kennedy, waarin de Amerikaanse positie in het geschil tussen Indonesië en Nederland wordt geschetst. Tevens wordt er de hoop in uitgesproken, dat een vreedzame oplossing voor het conflict wordt gevonden. Protest van Anof: AMSTERDAM (ANP). De Alge mene Nederlandse Onderwijzersfede ratie, waarin de drie grote onderwij zersverenigingen samenwerken, heeft opnieuw lucht gegeven aan haar ver ontwaardiging over pogingen om schoolkinderen voor Jiefdadigheidsac- ties te gebruiken. Heeft zij kortgele den gewaarschuwd tegen het laten maken van schoolfoto's voor een lief de dige instelling, nu gaat het om een circulaire van twee Amsterdamse be drijven die bij het zilveren huwelijks feest van Koningin Juliana en Prins Bernhard zilveren gedenkpenningen uitgeven. ,,De penning kost voor uw leerlin gen vijf gulden, terwijl uw prijs 4,50 gulden bedraagt. Het verschil van vijf tig cent per penning kunt gebrui ken voor uw schoolfonds of de kas van uw oudercommissie", zo staat in de circulaire aan de schoolhoofden. Het bestuur van de Anof is daar zeer verontwaardigd over. „Het betekent dat de ouders voor die penning te veel betalen, maar zij krijgen dat niet te horen, want die vijftig centen verdwijnen in een pot je", zegt de voorzitter van de Anof, de heer J. Lootsma. De onderwijzersfe deratie adviseert haar leden alle .in zamelingsacties van de school te we ren, met uitzondering van de kinder postzegelactie. Van onze Haagse redactie DEN HAAG. De K.L.M. zal met andere luchtvaartmaatschap pijen moeten gaan samenwerken, ook al zou dit op bepaalde punten een prijsgeven van een onverkort, zelfstandig beleid tot gevolg hebben. Deze duidelijke uitspraak doet mi nister Korthals in zijn memorie van antwoord aan de Tweede Kamer. De regering is van mening, zo schrijft de bewindsman, dat de fundamentele oplossing van de tegenwoordige vraag stukken niet alleen financiële maar ook structurele moet worden ge zocht in een verantwoorde samenwer king. De directie van de K.L.M. pleegt thans diepgaand overleg, zowel intern, als met de minister, over het beleid voor de eerstkomende .jaren. NIEUW OVERLEG De regering heeft zich nooit eerder zo duidelijk over de positie van de K.L.M. uitgesproken. Toen de K.L.M. zich in april 1959 terugtrok uit de besprekingen over samenwerking in de Air-Union (met de Duitse Lufthan sa, Air France, de Belgische Sabena en de Italiaanse Alitalia), was dit naar buiten zuiver een aangelegenheid van de luchtvaartmaatschappij. al werden toen de ministeries van ver keer en waterstaat en buitenlandse za ken wel in de beslissing gekend. (De Staat bezit zeventig procent van de aandelen der K.L.M.!) Uit de woorden van minister Kort hals blijkt dat een hernieuwd overleg met de Air-Union noodzakelijk zal zijn. Hij geeft een overzicht van de beladingsgraad van de vier in Air- Union samenwerkende maatschap pijen, dat laat zien dat deze over de periode 1955-1960 is gezakt van 65,2 tot zestig procent. Bij de K.L.M. liep in dezelfde periode de beladingsgraad (vervoerde lading in procent van het laadvermogen) op van 58,5 tot 59,5 procent. RIJKSLUCHTVAARTSCHOOL De plaatsingsmogelijkheden van jonge, afgestudeerde vliegers van de Rijksluchtvaartschool bij de K.L.M. zijn op het ogenblik geringer dan vroeger. Met de K.L.M. worden door de school maatregelen beraamd om, verdeeld over een langere tijd, zoveel mogelijk afgestudeerde vliegers bij de K.L.M. te plaatsen. Een stopzetting van het toevloeien van jonge vliegers is noch in het belang van de K.L.M. noch in dat van de Nederlandse luchtvaart, daargelaten dat dan de af gestudeerde leerlingen wel zeer gedu peerd zouden zijn. Tevens is, in overleg met het mi nisterie van defensie, de mogelijk heid geopend een aantal leerlingen van de school een loopbaan als mili tair vlieger aan te bieden. Indien no dig zegt minister Korthals voorts alle medewerking toe om voor afgestu deerde vliegers, eventueel buiten Ne derland, een goed bestaan te vinden. BERLIJN (AP) De Engelsman Bernard Joseph Collett, die tegelijk met de Nederlander J. P. Pierrot uit Heemstede, door een Oostduitse rech ter veroordeeld was wegens het smok kelen van een vrouw uit Oost-Duits- land, is uit de Oostberlijnse gevange, nis ontslagen. Collett was tot twee jaar gevangenis straf veroordeeld. Toen hij zaterdag werd vrijgelaten had hij slechts vier maanden van zijn straf uitgezeten. De heer Pierrot werd eind september tot 345 jaar veroordeeld; hij zit nog in een Oostduitse gevangenis. BELGRADO (AP) Albanië, dat nu geïsoleerd is van het Russische blok na het conflict met de Sowjet- unie, heeft een scheepvaartovereen komst gesloten met communistisch China. De overeenkomst voorziet in geregeld scheepsverkeer tussen de beide landen. Radio Tirana 'deelde gisteren mee, dat de overeenkomst gesloten was in Peiping. Voor dat doel werd een Chinees- Albanese scheepvaartmaatschappij ge sticht. De Indonesische minister van buiten landse zaken, Subandrio, was bij het gesprek tegenwoordig. Na afloop ver klaarde hij, dat Amerika bezig is met het zoeken naar een oplossing. Of In donesië op dit punt optimistisch is? Subandrio volstond met de opmerking: „Zo ver zijn wij in onze waardering van de situatie niet gegaan, omdat wij niet weten wat in Nederland zal ge beuren. Wij slaan nu nauwkeurig de gebeurtenissen in Den Haag met be trekking tot West-Irian gade". In nog twee andere gesprekken in Djakarta is de kwestie-Nieuw-Guinea ter sprake gebracht. Subandrio sprak bijna een uur lang met ö'e Russische ambassadeur en later op de dag ont ving hij de ambassadeur van Canada. Het gouvernement van Nederlands Nieuw(-Guinea verwacht, dat Indone sië zal proberen agitatie in Nieuw-Gui nea te verwekken om zo de besprekin gen, die begin januari in de Tweede Kamer over Nieuw-Guinea worden ge houden, onder druk te zetten. Het gou vernement spreekt in dit verband van een „koude-oorlogvoering". ..De strijdkrachten", aldus een mede deling var. het gouvernement, „zijn pa raat en in samenwerking met bevol king, politie en bestuur in staat aan dergelijke illegale Indonesische activi teiten het hoofd te bieden". Intussen heeft ds. Rumainum, de voorzitter van de algemene synode van de zelfstandige Evangelisch-Christeli> ke Kerk in Nieuw-Guinea, zich uitge sproken voor onderhandelingen met Indonesië. Hij deed dit naar aanleiding van het verzoek van de heer Kaisie- po om stelling te nemen tegen de op roep van de Nederlandse Hervormde Kerk om nieuwe wegen te zoeken ter oplossing van het geschil. Ds. Rumainem had daar geen be hoefte aan. Hij zag in de oproep van het breed moderamen van de Hervorm de Kerk niets anders dan dat het heeft willen zeggen dat Indonesië bij het be palen van de toekomst van Nieuw- Guinea niet mag worden genegeerd. „En daarin heeft het moderamen gelijk", zei hij. Kaisiepo heeft zijn ver trouwen in de leiding van de Evange- lisch-Christelijke Kerk opgezegd. Onze correspondent in Washington telegrafeerde gisteravond: De Amerikaanse regering zet haar pogingen voort om heide partijen in het geschil om Nieuw-Guinea aan te moe digen de kwestie langs vreedzame weg te regelen en tot dat doel gezamenlijk overleg te openen. Berichten als zouden de Verenigde Staten hebben geweigerd als tussenpersoon aan een dergelijk ge sprek deel te nemen, stemmen niet helemaal met de huidige stand van za ken overeen, daar Nederland Amerika niet om een dergelijk bemiddelend op treden heeft gevraagd. Het denkbeeld een derde partij bij overleg tussen Nederland en Indonesië te betrekken, wordt hier zorgvuldig overwogen. De positie van de Verenigde Staten is zo, dat zij er wel bijzonder op zijn gesteld dat een gesprek, eventueel met deelneming van een derde partij, zal beginnen, maar dat zij weinig voelen voor specifieke deelneming. De Ame rikaanse regering wil bij zulk een gesprek, in "haar speurtocht naar op lossingen van het geschil, liever niet centraal worden betrokken. Niettemin worden langs diplomatieke weg de gedachtenwisselingen druk voortgezet met het doel na te gaan hoe het Nederlands-Indonesische overleg het beste kan worden bevorderd. HOLLANDIA (ANP) De in specteur van de Indonesische politie H. A. Dikmanis met vrouw en vier kinderen is naar Nieuw-Guinea uitgeweken. Bij het gezelschap wa ren ook de Ambonese mejuffrouw J. C. A. Telussa en een bediende. Ket gezelschap is voorlopig in Hollandia ondergebracht. In het. kerkdorp Reutum bij Hengelo heeft een brand gistermiddag de boer derij van de landbouwer A. G. W. Depe- rink verwoest. Twee gezinnen, tezamen tien mensen, werden dakloos. De hooi oogst en alle landbouwmachines gingen verloren. Het vee, onder meer 35 koeien, werd gered. -- Denk je niet, dat we het raam moeten sluiten? Van een onzer verslaggevers HILVERSUM Het bestuur van de AVRO heeft bakzeil gehaald en zal het personeel alsnog een gratificatie van twee procent uitkeren. Deze bonus was vorige maand al toegezegd, maar de directeur de heer Repko, zwichtte voor de druk van d'e Vara en de NCRV, die zich beriepen op gezamenlijke afspraken. Hij trok de kerstgratifi catie in. Protesten van enkele topfunctiona rissen en de groepsraad mochten aan vankelijk niet baten. De toenemende verontwaardiging onder het personeel en de aangekondigde motie van wan trouwen in het bestuursbeleid heeft echter te elfder ure tot herziening van het besluit geleid. Om de Vara en de NCRV niet voor het hoofd te stoten, krijgt de bonus niet de naam kerstgratificatie, maar zal worden uitgereikt overeenkomstig bepaalde reglementen der vereniging die een extra uitkering mogelijk maken. HOOGEZAND In het Zuid- laardermeer bij Hoogezand is gister middag de tienjarige J. Buiskool uit Sappemeer verdronken. Hij was in een wak geraakt en onder het ijs geschoven. Een vriendje, met wie hij aan het schaatsen was, werd gered. Van onze weerkundige medewerker In het hele land is het ook gis teren de hele dag door blijven vriezen. De hoogste temperaturen liepen van plaats tot plaats uiteen van twee tot vier graden onder nul, nadat de vorst 's nachts wat minder streng was geweest dan in de vorige nachten. Zuid-Limburg meldde gisteroch tend tien graden onder nul; dat was dan de laagste temperatuur in ons land. Gisteravond was het evenwel weer raak. Om negen uur meldden de vliegvelden bij Rotterdam en Woensdrecht al tien graden vorst. Het zou dus gaan vriezen dat het kraakte. De oorzaak vain de her-intrede van de strenge vorst was het af nemen van de wind. De grond kon daardoor meer afkoelen; de lucht deed toen als altijd braaf mee. Dat de wind ging liggen was een ge volg van het naderbij koiri^i van een rug van hoge druk die zich boven de Noordzee naar het zui den verplaatste. Aan de andere kant van deze rug liggen de temperaturen boven nul. Er hoeft dus niet zo erg veel te gebeuren om het weer te doen om slaan. Het zag er gisteravond naar uit dat aan de bewegingen van de rug spoedig een einde zou komen. Nederland blijft daardoor net in het gebied met overwegend ooste lijke wind. Voor de mensen met vrije dagen goed nieuws, want ijs en weer zijn op het ogenblik ideaal om te schaatsen iets dat vrijwel nooit voorkomt. Weersverwachting van het K.N.M.I. in De Bilt, geldig tot hedenavond: In de ochtend strenge tot matige, in de middag ma tige tot lichte vorst. Weinig wind. Hier en daar bewolking of mist, maar over wegend droog weer. MIESJE: Ik weet niet van ophouden. A 29 december: zon op 8.48, zon onder 16.36; maan op amaan onder 12.31. Helsinki geh. bew. Stockholm zw. bew. Oslo 1. bew. Kopenhagen mist Aberdeen h. bew. Londen onbew. Amsterdam onbew. Brussel geh. bew. Luxemburg geh. bew. Parijs geh. bew. Bordeaux zw. bew. Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen geh. bew. geh. bew. sneeuw geh. bew. geh. bew. mist geh. bew. onbew. geh. bew. Innsbruck zw. bew. Athene zw. bew, Rome Ajaccio Madrid Mallorca Lissabon onbew. regen h. bew. zw. bew. 1. bew. max. temp. in gr. C. Z zzw zw zzo zw NNO ONO ONO O NNO O stil NNW O NO OZO WNW stil N NW stil NO ZZO ONO stil W WNW neer slag ln mm ■3 0.2 9 2 -4 1 3 -2 -4 -3 -1 17 8 11 -7 -3 -4 2 4 1 -4 1 18 17 17 9 9 O 17 O 15 S 0.1 0 O O O O 0 O O O 0 2 0.1 O 0.5 0 O 0 0 0 O 0.4 1

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 1