De 90.000 van volgend jaar wel haalbaar RUSSEN EISEN UITLEVERING van HEUSINGER Vrijspraak voor Marie Besnard Achterstand op betwist woningbouwprogramma-1961 Jaar geleden struikelde kabinet over die 5000 Vete tussen agent en Hagenaar leidt tot klacht bij justitie Bommen van beide zijden in Katanga BSI? MfU I PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND 30.000 Groter aantal premiewoningen Oostberlijnse jongens om politieke redenen gevlucht De Bilt: Zacht Opschudding in Denemarken na waarschuwing SAFE-DENKSPEL Beschuldigd van oorlogsmisdaden Zie verder pag. 5 Frankrijk laat ruim 25.000 Arabieren vrij DAGBLAD C0B0UW Directeur: J ACQ. DE SMIT; Chefred.: G. 3. Breuker. Kantoren te: Middelburg, Plein 1940 nrs. 6—8, Postbus 26. Giro 116666, telefoon 01180—2009 en 4469. Goes, Lange Vorststraat 84, Postbus 4, telefoon 011006901. Vlissingen, Nieuwendijk 33, Postbus 24, telefoon 01184—3224. Terneuzen, Nieuwstraat 40, Postbus 53. tefefoon 011503189, Zierikzee. Havenpark 24, telefoon 011102991. Zeeuwsch Dagblad Losse nummers 13 cent Abonnementsprijs 0,56 per week, 7,per kwartaal Advertentietarieven op aanvrage. - Rubriek Kabouter» T cent per woord met een minimum van 1, 16e JAARGANG No. 5033 Woensdag 13 december 1961 VIJFDUIZEND HUIZEN TE WEINIG Van onze Haagse redactie DEN HAAG Het woningbouwprogramma zal dit jaar niet worden gebaald. Naar schatting zullen niet meer dan tachtig duizend huizen gereed komen, vijfduizend minder dan het plan was. De voornaamste oorzaken daarvan zijn: De werktijdverkorting in het bouwbedrijf door invoering van de vijfdaagse werkweek. 9 De onderbezetting van de bouwwerken. Het aantal huizen in uitvoering was op 1 november het hoogste, ooit bereikt: 110.570. Het gebrek aan arbeiders dwingt het bouwbedrijf de mensen te verspreiden over een groot aantal werken. Dit verlengt de bouwtijd per woning aanmerkelijk. De natte zomer, waardoor de uitvoering van vele werken aan merkelijk werd vertraagd. Het woningbouwprogramma be droeg, na enkele wijzigingen: 35.000 woningwetwoningen, 35.000 premie woningen en 15.000 ongesubsidieerde woningen. De recordhoogte van het aantal hui zen dat in aanbouw is, is voorname lijk het gevolg van de grote uitloop in de vrije sector. Daar de verlening van rijks goedkeuring voor een premie woning vaak jaren op zich laat wach ten, hebben vele aanvragers hun toe vlucht gezocht in de vrije sector, waar in de eerste helft van dit jaar slechts gemeentelijke goedkeuring no dig was, die veel vlotter werd ver- leend. Thans zijn voor rond 41.000 huizen gemeentelijke bouwvergunningen ver leend, dit is 26.000 meer dan in het bouwprogramma was voorzien. Op 1 november waren 66.180 huizen ge reed gekomen, waarvan 26.784 woning wetwoningen. De overige huizen wer den gebouwd als premiewoningen of in de vrije sector. De juiste aantallen hiervan zijn nog niet bekend. Het is normaal, dat in het vierde kwartaal van het jaar de meeste hui zen gereed komen. De bouwers pro beren dan, vóór de winter het werk stagneert, hun huizen te voltooien. Zo bleek dat in oktober 7945 huizen werden opgeleverd. Maar ook reke ning houdend met deze boven het gemiddelde liggende aflevering van huizen in november en december, komt het ministerie met zijn schat ting niet hoger dan tachtigduizend woningen tegen 31 december. Het woningbouwprogramma voor het komende jaar bedraagt 35.000 woning wetwoningen, dertigduizend premie woningen en 25.000 ongesubsidieerde huizen, bij elkaar negentigduizend hui zen. De kans dat dit aantal inderdaad zal worden opgeleverd, is groot, ge zien het bijzonder grote aantal wonin gen dat thans in aanbouw is. DEN HAAG. Het is byna een jaar geleden (21 december) dat de minister van volkshuisvesting en bouwnijverheid, mr, J. van Aartscn, met zijn woningbouwprogramma in grote, politieke moeilijkheden raak te. Vrijwel de hele Tweede Kamer drong er toen bij hem op aan het program voor 1961 te verhogen van tachtigduizend tot 85.000 huizen door de bouw van 2500 premie- en 2500 woningwetwoningen. DE MINISTER wilde toen niet verder gaan dan 2500 stuks, het kabinet viel over de motie van 's ministers partijgenoot de heer Van Eibergen, maar stond op 6 ja nuari weer op met een bouwpro gramma van 82.500 huizen plus een toezegging. Op 20 april loste minister Van Aartsen die toezegging in en kwa men de omstreden 2500 huizen langs deze moeizame omweg toch op het programma. Bij het sluiten van de markt blijkt nu dat dit te hoog is gegre pen. Eind van dit jaar zullen niet meer dan rond tachtigduizend wo ningen klaar zijn gekomen. VOOR minister Van Aartsen, die weer aan de vooravond staat van de behandeling van zijn begro ting in de Tweede Kamer, is dat een weinig plezierige situatie: in het bijzonder omdat de vrije woning bouw, die de bewindsman pas op 21 april 1961 sterk beknotte en vervol gens op 17 juli vrijwel geheel aan banden legde, toch bijzonder sterk is uitgelopen. De vraag is of dit ten koste is gegaan van de premie- en woningwetbouw. Zo ja, dan han gen de minister opnieuw donkere wolken boven het hoofd. Een schrale troost daarbij kan zijn dat hij (achteraf) gelijk gehad blijkt te hebben: Het bouwprogram ma 1961 omvat tachtigduizend hui zen.... DEN HAAG De directeur van een Haags modehuis, de heer De V., heeft bij de officier van justitie een klacht ingediend over het optreden van de Haagse agent De W. Daags voor Sinterklaas kwam de enkele maanden oude vete tussen zakenman en agent tot een climax, toen de heer De V. naar het bureau Buitenhof werd gebracht omdat hij volgens de agent zijn naam niet wilde noemen. In de klacht die de advocaten van de directeur hebben opgesteld, wordt gesproken van vrijheidsberoving zon der noodzaak en het opzettelijk schade toebrengen aan eer en goede naam. Die „telastlegging" is op de volgende vier punten gegrond: Iln de zomer van dit jaar plakte agent De W. in de Hoogstraat waar een wachtverbod geldt een bonnetje op de voorruit van een auto, die daar door een oude dame was ge parkeerd. De dame in kwestie had zich naar een kraam gespoed om daar voor een liefdadigheidsactie oliebollen in te slaan. De heer De V. zei tegen de poli tieman: ,,Moet dat nu? Die dame rekent al af en komt zo terug" Antwoord van de agent: „Denk eraan, je bent zo mijn arrestant, en dat doet pijn". 2 Drie dagen later kreeg de heer De V. een seintje van zijn personeel, dat de agent een bonnetje plakte op een bestelwagen van de firma. De heer De V. vroeg de agent wat er aan de hand was. Toen hij vervolgens verklaarde niet de bestuurder van de auto te zijn, zei de agent: „Dan heb ik met u niets te maken" De directeur belde het bureau Buitenhof met het verzoek een politie officier te sturen om bemiddeling te verlenen. De wachtcommandant weiger de dit. Over het optreden van de agent beklaagde de heer De V. zich schrifte lijk bij de hoofdcommissaris. 3 Drie dagen later werd de etaleur van het modehuis aangehouden. Van agent De W„ die met een collega blijkbaar de wacht had betrokken, kreeg de man een bekeuring, omdat hij schuin de straat was overgestoken. Toen de etaleur zich niet kon legiti meren. werd hij naar het bureau ge bracht. waar hij zijn zakken moest leeghalen. Na een half uur mocht hij weer gaan. De etaleur, de heer Th., diende een klacht in. Tijdens een ge sprek met een hoofdinspecteur hoorde hij, dat de tegen hem uitgebrachte dagvaarding om voor de kantonrechter te verschijnen, inmiddels was inge trokken. Ook van het bonnetje, dat de agent op de bestelauto plakte, heeft de heer De V. niets meer gehoord. 4 Op 4 december stond agent De W. tegenover het modehuis. De direc teur ging naar buiten, zag dat een van zijn wagens in de Hoogstraat was ge parkeerd hetgeen verboden was stapte in de auto en wilde wegrijden. „Toen sprong de agent plotseling op de weg en hield me staande", aldus de heer De V. Toen hij desgevraagd had mee gedeeld een verbaal boven een schik king te prefereren, zou de agent hem uit de auto hebben gesleurd en in zijn kraag hebben gepakt. „Ik voelde me in de handen van een bezetene", zegt de heer De V., „temeer omdat de agent zijn gummistok had getrokken en daarmee in het rond zwaaide. De agent had me in mijn kraag vast en liet 'me slingerend lopen. BOUWONDERNEMERS Eigen nieuwsdienst BREDA Het programma voor de woningbouw in 1962 is onvoldoende ge richt op een particuliere woningvoorzie ning en -exploitatie. Het aantal premie woningen dat volgend jaar zal worden gebouwd, moet zeker met tienduizend worden verhoogd, met een evenredige vermindering van het aantal woningwet woningen, om te voorzien in de behoef te van mensen met lagere inkomens. De mensen met de laagste inkomens dienen een subsidie op hun inkomen te krijgen waardoor ook zij in volwaardi ge huizen kunnen wonen. Dat staat in een resolutie die de Ne- derlandsche Bond van Bouwonderne mers gisteren op de jaarvergadering van de bond in Breda heeft aangeno men. Volgens de bond behoort de wo ningwetbouw slechts te voorzien in de behoefte van hen die zo weinig verdie nen dat zij geen huur kunnen betalen, die het huis rendabel zou maken, en dat dan nog alleen voor zover de particulie re bouwers daar niet voor zorgen. De bouwondernemers vinden dat ernaar moet worden gestreefd dat de Woon- ruimtewet 1947 buiten werking wordt ge- steld voor de gebieden waar geen wo ningtekort meer is en ook voor alle hui-j zen die zonder subsidie zijn gebouwd. Gelukkig heb ik voldoende getuigen kunnen krijgen, die achter ons naar het bureau gingen." De heer De V. is ten slotte oo-k niet te spreken over de wijze waarop hij op het bureau te woord is gestaan. BERLIJN (Reuter) Twee der tienjarige Oostberlijnse schooljongens zijn gisternacht onder de prikkeldraad versperring van de sectorgrens door gekropen en hebben in West-Berlijn om politiek asiel gevraagd. Het plan voor hun ontsnapping hadden zij tien dagen lang voorbereid. Op de vraag waarom zij naar West- Berlijn waren gevlucht antwoordde een van hen: „Om politieke rede nen". De andere voegde er aan toe dat hun 50-jarige onderwijzeres steeds maar vertelde dat Adenauer oorlog wilde. Bovendien moesten zij zes uur per dag in een fabriek werken. Weersverwachting hedenavond: geldig tot Half tot zwaar bewolkt 'met) plaatselijk enige regen of motregen. Overwegend ma tige zuidweste lijke wind. Aan houdend zacht M1ESJE: Zal ik wei, of zal ik niet? 14 december: zon op 8.4C, zon onder 16.28; maan op 13.05, maan onder LEOPULDSTAD. Van een on bekende luchtbasis ergens in het oerwoud hebben Katangaanse vlieg tuigen gisteren onverwacht een bom bardement uitgevoerd op het vlieg veld nabij Elisabethstad, dat in han den is van de internationale troepen. In vier aanvalsgolven lieten de Ka tangaanse vliegers 26 bommen ont ploffen, waarbij zij echter volgens het rapport van de Uno geen schade aanrichtten doordat alle bommen buiten het eigenlijke veld vielen. Van Katangaanse kant verluidde slechts dat het vliegveld „een flinke beurt" had gehad. Straalvliegtuigen van de internatio nale luchtmacht voerden ongeveer te zelfdertijd een aanval uit op de villa van president Tsjombe in Elisabeth stad. De directe telexverbinding van de villa met Brussel viel daardoor uit. De laatste regels op de machine luid den: „Wij worden gebombardeerd door de Verenigde Naties." Tsjombe zelf zou op dat moment elders vertoefd hebben. Verbindingen Ook deden eenheden van de interna tionale luchtmacht aanvallen met boordvuur op het station van Jadot- stad en de verbindingswegen van Kol- wezie en Jadotstad met de naburige kopermijnen van de Union Minière du Haut Katanga. Volgens berichten van Katangaanse zijde en van de mijn- directie zou er bij deze luchtaanval ook een ziekenhuis getroffen zijn, waar een dode viel. Voorts zouden er lucht aanvallen zijn uitgevoerd op Katan gaanse voedselopslagplaatsen ten noordwesten van Elisabethstad, waar bij flinke schade zou zijn aangebracht. Afgezien van dezé wederzijdse ver heviging van de strijd in de lucht is het bij de gevechten in en om Elisa bethstad nog steeds niet uit te maken wie aan de winnende of verliezende hand is. Geruchten over offensieven van beide zijden bleken tot nog toe niet op waarheid te berusten. Het hoofdkwartier van de Uno in de stad kwam onder zwaar mortiervuur te lig gen waardoor twee Indische soldaten sneuvelden. Vluchtelingen In Brussel is gisteren het eerste vliegtuig met vluchtelingen uit Katan ga aangekomen. Het had negentig pas sagiers aan boord: 53 vrouwen en 37 kinderen. Mannen mochten nog niet uit Katanga geëvacueerd worden. In de komende dagen zal de Sabena nog verscheidene evacuatievluchten maken. De Verenigde Naties hebben inmid dels in New York de tekst vrijgege ven van een buitgemaakt Katangaans militair plan dat o.m. het opblazen van alle mijninstallaties inhield. De Belgische minister van buitenlandse zaken, Spaak, zei hierover gisteren in Brussel dat dit plan duidelijk een ver dedigingsplan ivas. De Uno had het nu als een aanvalsplan gedoodverfd om een excuus te hebben voor de aanval op Katanga. DEN HAAG. De uitbreiding van het verlaagde tarief voor interlokaal telefoneren in de avond en op zater- en zondagen gaat in op 1 januari, zo heeft minister Korthals bepaald. Hij had de Tweede Kamer een paar we ken geleden beloofd er zoveel mogelijk baast mee te maken. Zoals gemeld houdt de uitbreiding in dat van vrijdagavond 7 uur tot maan dagochtend 8 uur en doordeweeks van 7 uur 's avonds tot 8 uur 's morgens automatische interlokale gesprekken ongeveer een derde goedkoper zijn. Twee schutters van het Ka tangaanse leger vuren verbit terd op vliegtuigen van de Verenigde Naties die een aan val deden op het postkantoor in Elisabethstad. Het postkan toor staat nog en de vliegtuigen werden niet geraakt. Het hevige vuren in aanmerking genomen, schijnen er tot nu toe betrekkelijk weinig slacht offers in de stad gevallen te zijn. KOPENHAGEN Na Finland is nu Denemarken het onderwerp van Kroesjtsjefs aandacht geworden. Dinsdagmiddag kreeg de Deense ambassadeur in Moskou een nota, waarvan afschriften gelijktijdig aan de vertegenwoordigers van de ove rige Scandinavische landen werden uitgereikt. Ofschoon de inhoud van de nota officieel nog niet bekend is, heeft zij nogal opschudding in Ko penhagen en de andere Noordse hoofdsteden veroorzaakt. Voor zover bekend wraakt de nota het samengaan van Denemarken met West-Duitsland in het gemeenschappe lijk Atlantisch oppercommando voor de Oostzee. Het besluit daartoe was vorige week in het Deense parlement met een overweldigende meerderheid van 149 tegen 13 stemmen genomen. De Sowjetunie waarschuwt Denemar ken voor de gevolgen die het deelne men van West-Duitsland aan dit com mando voor de Russische veiligheid betekent en meent dat Denemarkens positie ten opzichte Van het neutrale Zweden en Finland daardoor zal ver slechteren. De Sowjetunie behoudt zich het recht voor om „gepaste maatrege len te nemen voor de beveiliging van de Russische belangen in het Oostzeegebied". In Denemarken liepen reeds tijdens en ook voor de moeizame onderhan delingen over het Oostzee-commando geruchten over een op handen zijnde Russische nota. Dat deze eerst thans kwam moet als een tactische zet van Rusland worden beschouwd tegenover de Navo-vergadering in Parijs. In zo verre kan de Russische eis tot uitle vering van de Westduitse generaal Heusinger als oorlogsmisdadiger op gelijk niveau worden gesteld. Het ligt voor de hand dat de Rus sische nota slechts een voorwendsel is om de Finnen opnieuw de duim schroeven aan te zetten en tot bespre kingen over een zgn. hulp- en bij standsverdrag te dwingen. DEN HELDER. Mevrouw Danc- kaerts uit Den Helder heeft gisteren in een taxi het leven geschonken aan een welgeschapen jongen, de derde zoon van een korporaal-schrijver bij de Koninklijke Marine. Op de Middenweg in Den Helder werd het mevrouw Danckaerts duide lijk dat de blijde gebeurtenis zeer na bij was. Een kilometer verder was de •baby er, ruimschoots voordat de ta xi voor de kraamafdeling van het Li- duinaziekenhuis stopte. De chauffeur N. W. Mulder schoof zijn pet naar achteren en zuchtte eens heel diep. (Ingezonden mededeling) ELKE WEEK f 10.000 AAN PRIJZEN J Inl.: Bartoklaan 21, Utrecht (030)-36731. Uitslag serie B.H. 2 1 1 1 1 —1—2—3—1—2—2—1 MOSKOU/BONN (Reuter) De Sowjetunie verzocht gisteren de Verenigde Staten om uitlevering van de Westduitse generaal Adolf Heusinger (64); de Russen willen hem als oorlogsmisdadiger laten berechten. Heusinger is op het ogenblik voorzitter van het perma nente comité van het Noordatlan- tisch Verdrag in Washington. Het eerste commentaar in West-Duits land was: „Dit is een poging om Bonn in de Navo te isoleren." In een nota aan Washington zegt de Russische regering dat de zaak-Heu- singer valt onder de in 1945 gesloten overeenkomst voor de berechting en bestraffing van Duitse oorlogsmisda digers. Behalve Rusland en Amerika tekenden Engeland en Frankrijk deze overeenkomst. De Russische beschul- ging, zo werd gisteren op een perscon ferentie in Moskou meegedeeld, is ge baseerd op documenten uit de archie ven van het voormalige Duitse leger en op een onderzoek van een Russi sche commissie. Misdaden Tot de beweerde misdaden van Heu singer behoren volgens de Russische regering: j De plannen voor de agressieve oorlogen van Hitier werden uit gewerkt door de generale staf van het Duitse leger, waarin Heusinger een belangrijke rol speelde. Zijn afdeling „Operaties" zou de plannen hebben gemaakt voor de aanvallen op de Sow jetunie, Engeland, Frankrijk, Zuid- slavië, Griekenland, België, Neder land, Zwitserland en andere landen. 2 Heusingers afdeling zou verant woordelijk zijn geweest voor op drachten tot het uitroeien van de bevolking van deze staten. 3 Heusinger zou een actieve rol heb ben gespeeld bij de voorbereiding en uitvoering van de Duitse aanval op de Sowjetunie. Volgens de Russi sche verklaring stelde deze generaal indertijd voor om het Russische volk op wrede wijze te onderdrukken. Hitier zou een zeer hoge dunk van Heusin ger hebben gehad en verleende hem de hoogste onderscheidingen. A Heusinger heeft een aanvalsrapport opgesteld tegen Engeland. Dit plan bevatte, aldus de Russische nota, or ders voor de executering van Engelse patriotten. 5 Heusinger wordt persoonlijk schul dig geacht aan de m o o r d op hon derd onschuldige Russen op 30 augus tus 1942. In Bonn beschouwt men deze nieuwe Russische aanval op Heusinger als een poging om een wig te drijven in het Westelijke bondgenootschap. De Rus sische nota komt namelijk op het mo ment dat in Parijs de ministers van de landen van de Navo bijeenkomen. Zij lijkt als twee druppels water op de Russische beschuldiging van 1960, toen Heusinger werd benoemd bij de' Navo in Washington. Die beschuldiging kon destijds door de Navo ontzenuwd wor den, aldus een Westduitse woordvoer der in Bonn. Generaal Adolf Heusinger, zoon van een onderwijzer, was reeds in de Eer ste Wereldoorlog officier. Na 1919 trad bij toe tot de Reichswehr; in 1931 werd hij lid van de Duitse generale staf. In 1940 volgde zijn benoeming tot hoofd van de afdeling operaties van de generale staf. Toen op 20 juli 1944 een aanslag op Hitier werd ge pleegd, werd Heusinger door de bom, die voor Hitler was bestemd, gewond. Later bleek dat hij op de hoogte was van het verzet tegen Hitier; de Gesta po arresteerde hem in hetzelfde jaar. Na de oorlog namen de Amerikanen hem gevangen, maar hij werd vrij spoedig vrijgelaten. Schakel In 1949 werd hij met generaal Spei- del militair adviseur van bondskanse lier Adenauer. In 1955 volgde zijn pro motie tot luitenant-generaal; in 1957 werd Heusinger generaal. Hij geldt als een der voornaamste organisatoren van het nieuwe Westduitse leger, de Bundeswehr. In zijn huidige functie in Washington vormt Heusinger een der belangrijkste schakels tussen de vijf tien leden van de Navo en het opper ste militaire orgaan van de Navo, de zogenaamde standing group. „PARIJS. Ruim 25.000 jeugdige ara- bische gevangenen, die zijn veroor deeld voor „daden van rebellie" zullen m de komende dagen in Frankrijk in vrijheid worden gesteld. Dit is het .ge volg van een door generaal de Gaulle verleende amnestie. Van deze belangrijkste amnestie se dert het begin der vijandelijkheden in Algerije in 1954 zullen uitsluitend min derjarigen profiteren die zijn veroor deeld tot een gevangenisstraf van min der dan vijf jaar. Aan hun invrijheid stelling zijn evenwel twee voorwaarden verbonden: hun veroordeling moet da teren van vóór de datum van gratie verlening en zij moeten ten minste een derde deel van hun straf achter de rug hebben. Juffrouw Rietje, waarom krijg ik al tijd de gebroken biscuits en de kop met de barst er in? LAATSTE NIEUWS DEN HAAG. De com missie voor de verzoekschrif ten uit de Tweede Kamer heeft voorgesteld niet te vol doen aan het verzoek van mr. N. J. Geleijnse om het aan de technisch hoofdamb tenaar F. H. van der Putten verleende ontslag ongedaan te maken. De commissie voert als argument aan, dat beroep op de ambtenarenrechter moge lijk is. EVACUATIE VAN GOA De Portugese gouverneur- generaal van de Portugese en claves in India heeft de on middellijke evacuatie van alle vrouwen en kinderen uit deze gebieden gelast. Hij wil de militairen daarmee een gro tere vrijheid van handelen geven. WENEN. Rusland acht de associatie van Oostenrijk met de Europese economische ge meenschap onverenigbaar met het Oostenrijkse staatsverdrag en de neutraliteit van dit land. Ingezonden mededeling) DAGELIJKS al liet bouwnieuws in het vakdagblad voor de bouwwereld ABONNEMENTEN COBOUW, POSTBUS 1067, DEN HAA& BORDEAUX (A.P.). Voor de derde maal is de weduwe Marie Besnard (65) vrijuit ge gaan na beschuldigd te zijn van moord op tenminste zes fami lieleden. Een jury besliste gis teren in Bordeaux na een pro ces van 21 dagen, dat niet is aangetoond dat mevrouw Bes nard verantwoordelijk is voor de hoeveelheid arsenicum die in de lijken van haar bloedver wanten is aangetroffen. Zij werd dan ook vrijgesproken. Derde proces Het was het derde proces sinds het onderzoek in deze zaak in 1948 werd geopend. In de twee voorafgaande gevallen werd de zaak-Besnard geseponeerd, voor dat een jury er aan te pas kon komen. Er bleken namelijk ern stige meningsverschillen te be staan tussen deskundigen over de MARIE BESNARD hoeveelheid arsenicum die in de opgegraven lijken waren gevon den. Voor elk der drie processen zijn steeds nieuwe wetenschappe lijke deskundigen aangewezen. Onschuldig In dit laatste proces heeft men zich voornamelijk bezig gehouden met de telastleggingen inzake de dood van zes van de in totaal elf bloedverwanten van Marie Besnard die op raadselachtige wijze zouden zijn gestorven. Voordat de jury in Bordeaux zich voor de laatste beraadsla ging terugtrok, zei mevrouw Bes nard: „Dat ik hier ben, betekent dat ik onschuldig ben. Indien dit niet zo was, dan zou ik van wroeging gestorven zijn".

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 1