ONT. SLAG ïn beroep bij ambtenaren gerecht VOOR V.D. PUTTEN Studenten kaapten Venezolaanse DC-6 Steun aan resolutie Brazzaville Minister Visser na rapport: ik stel mijn woord en mijn inzicht tegenover de insinuaties DIENSTBRIEF LAG OP DE KEIEN Delft als centrum van Europa's kunstmaan projecten BSlEM®»/ VERDWENEN ITALIAAN VERMOORD PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND Gymnasiasten willen school niet missen In stille straat te IJmuiden GEDWONGEN LANDING OP CURASAO Adenauers reis naar de Gaulle uitgesteld TWEE NAZI'S IN WEST-DUITSLAND GEARRESTEERD Zie verder pag. 7 De Bilt: Bewolkt RAMEN VOOR FLAT BLEKEN TE GROOT Politie neemt aan: BRANDKASTDIEVEN GEGREPEN i Directeur: J ACQ. DE SMIT; Chefred.: G. J. Breuker. Kantoren te: Middelburg, Plein 1940 nrs. 6—8, Postbus 26. Giro 116666, telefoon 01180—2009 en 4469. Goes, Lange Vorststraat 84, Postbus 4, telefoon 01100—6901. Vlissingen, Nieuwendijk 33, Postbus 24, telefoon 01184—3224. Terneuren, Nieuwstraal 40, Postbus 53. tefefoon 011503189, Zierikzee. Havenpark 24, telefoon 011102991. Zeeuwsch Dagblad Losse nummers 13 cent Abonnementsprijs 0,56 per week, 7,per kwarts»!' Advertentietarieven op aanvrage. - Eubriek Kabouter» T eent per woord met een minimum van 1,—J 16e JAARGANG No. 5023 Dinsdag 28 november 1961 NEDERLAND WIL PRATEN Van onze correspondent NEW YORK. Nederland is bereid met Indonesië aan tafel te gaan zitten. Het wil de resolutie van de Brazzavillegroep over Nieuw-Guinea aanvaarden en voldoen aan het daarin neerge legde verzoek de onderhandelin gen met Indonesië te hervatten. De Nederlandse afgevaardigde bij de Uno, mr. C. W. A. Schürmann, heeft dit gisteren in de Algemene Vergadering meegedeeld. Mr. Schür mann noemde het ontwerp van de Brazzavillegroep een „vernuftige poging om de beginselen van het Nederlandse voorstel en die van het Indische ontwerp te combineren, maar zonder de tekortkomingen van het Indische voorstel". Dit gaf Nederland weliswaar niet de voldoening, die aanvaarding van de eigen resolutie zou geven, maar door achter het voorstel van de Brazzaville groep te gaan staan, wil Nederland uiting geven aan de waardering voor de geest waarin de Afrikaanse in dieners hun voorstel hadden gedaan. Opgewarmd De Nederlandse afgevaardigde noem de het Indiseh-Boliviaanse ontwerp resolutie volkomen onaanvaardbaar. Hij deed een dringend beroep op de afgevaardigden tegen dit voorstel te stemmen. Hij beschouwde het als een opgewarmde versie van vroegere In donesische voorstellen, die in 1954, 1956 en 1957 niet de vereiste meerder heid hadden verkregen. Volgens dit voorstel, zo betoogde de heer Schürmann, zouden Nederland en Indonesië moeten beslissen alsof de Papoea's een levenloos stuk bezit waren, waarover anderen kunnen be schikken. In zo'n overeenkomst kon en zou de Nederlandse regering geen partij zijn. Genegeerd De Algemene Vergadering moet bij haar beslissing uitgaan van zelfbeschik king en democratische overwegingen, zo zei de heer Schürmann. Deze begin selen worden in het Indische voorstel echter genegeerd en geschonden. Meer waardering toonde hij voor het Mexicaanse ontwerp-resolutie, dat vrij dagnacht onverwachts werd ingediend. Het ontwerp wordt gezien als een soort generalisering van het Nederlandse plan en doet geen afbreuk aan het beginsel van zelfbeschikking. Als deze resolutie in stemming komt, zal Nederland voor stemmen. Mr. Schürmann deed opnieuw een beroep op de leden van de Uno zich achter de Nederlandse resolutie te scharen. ,.Het maakt op een vreedzame, eervolle en ordelijke wijze een eind aan het geschil tussen Nederland en Indonesië en pffent de weg voor bexere en vriendschappelijker betrekkingen tussen, deze twee landen". De Indonesische minister van buiten landse zaken Subandrio kondigde aan tegen het voorstel van de Brazzaville groep te zullen stemmen. Het dient te worden verworpen, zo zei hij, omdat deze in het tweede deel uitzending van een commissie na eventuele mis lukking van de onderhandelingen de Nederlandse voorstellen weerspiegelt. Frankrijk verklaarde zich vóór de Nederlandse resolutie, de afgevaardig de van Japan zei zich bij alle resoluties van stemming te zullen onthouden. Eigen nieuwsdienst WINSCHOTEN Leerlingen van het Winschoter gymnasium hebben gister middag geprotesteerd tegen de voorge nomen opheffing van de school. In de optocht reed een wagen mee. waarop het ,.aan de galg brengen" van de school in beeld werd gebracht. De leer lingen droegen ook borden met op schriften mee. De ouders van de gymnasiasten had den al eerder in een adres aan de raad van hun ongerustheid doen blij ken. B. en W. willen, en zij hebben daarvoor de medewerking van de ge meenteraad gevraagd, het gemeentelij- Symnasium en de gemeentelijke H.B.S. omzetten in een lyceum, met daaraan verbonden een middelbare meisjesschool en een gymnasiale afde ling. De ouders vrezen, dat comprimering van een zesjarig gymnasiaal onderwijs tot een vijfjarig lyceumonderwijs scha de zal toebrengen aan de specifieke gymnasiale vorming, in het bijzonder aan de klassieke kernvakken. De raad heeft woensdagavond het laatste woord. Minister Visser werd gisteren ge flankeerd door de secretaris-gene raal van zijn departement, J. J. van Houten (links) en zijn persoonlijk adviseur voor voorlichtingsaange legenheden, prof. dr. J. J. de Jong, toen hij zijn mededelingen deed over het ontslag van de heer Van der Putten. Zijn bril moest het daarbij blijkbaar nogal ontgelden. Van een speciale verslaggever BUSSUM. De heer F. H. van der Putten zal tegen het ontslag dat de minister van defensie hem heeft gegeven in beroep gaan bij het ambte narengerecht. Dat zei ons gisteravond de heer Van der Putten, die gisteren een dag verlof had. Zijn commandant te Nieuw Milligen heeft hem gisteravond even voor vijven de ontslagbrief van de minister thuisgebracht. De heer Van der Putten zei de brief met verbazing te hebben ontvangen. Over de opmerking van de minister van „onbewezen beschuldigingen" zei de heer Van der Putten: „Deze mening laat ik voorlopig voor rekening van de minister. Het is de mening van de minister. Mijn raadsman, mr. Geleijnse. en ik zijn van mening dat ik ten volle heb voldaan aan de opdracht van de minister. Zelfs meer dan dat. De minister heeft een onderzoek beloofd. Hij heeft mij niet om bewijzen ge vraagd." Op onze vraag of de heer Van der Putten over bewijzen beschikt, die de mededelingen in Zijn rapport bevesti gen, antwoordde de heer Van der Putten: „Ik ben niet gewend iets te schrijven wat ik niet bewijzen kan." Overigens wil de heer Van der Putten nog eens rustig nadenken over de vraag wat hij verder zal doen. „U moet niet vergeten, ik ben tot van nacht twaalf uur nog ambtenaar, zodat ik nog niet vrij ben te zeggen wat ik wil. Morgen ligt die zaak anders." Van onze speciale verslaggever DEN HAAG. Minister Visser heeft de technisch hoofdambtenaar eerste klas F. H. van der Putten ontslagen. Het ontslag gaat vandaag in. Het werd gisteren aangezegd, enkele minuten voor de beëindiging van de ambtelijke werktijd. Het ontslag is de lieer Van der Putten gegeven wegens ongeschiktheid voor zijn functie „anders dan wegens ziels- of lichaamsgebreken". Even na vijven gistermiddag (het einde van de ambtelijke werktijd) gaf minister Visser ons in zijn departement een toelichting op zijn ontslagbesluit. ,,De heer Van der Putten", zo zei hij, „heeft niet voldaan aan de opdracht, die ik hem had gegeven." Van onze Amsterdamse redactie AMSTERDAM. Een aangetekende dienstbrief met het departement van defensie (Koninklijke Marine) als af zender heeft enkele dagen lang vreem- Van onze correspondent BONN. Bondskanselier Adenauer zal wegens de griep die hij vorige week tc Washington heeft opgelopen, donder dag geen bezoek brengen aan de Fran se president de Gaulle. De reis is uit gesteld tot zaterdag 9 december. Adenauer wil o.m. trachten de Gaulle te overtuigen van de noodzaak van over leg tussen de drie Westelijke mogend heden en de Sowjetunie over de kwestie- Berlijn. WILLEMSTAD (ANP, AFP) - Vijf studenten die zich niet met het beleid van de Venezolaanse presi dent Betancourt konden verenigen, hebben gisteren een DC-6b van de luchtvaartmaatschappij Avensa ge kaapt. Met een machinegeweer bedreig den zij de 43 passagiers en vier be manningsleden en dwongen zij de pi loot ovei de Venezolaanse hoofdstad Caracas te vliegen, vanwaar het toe stel kort tevoren voor een vlucht naar Maracaibo was vertrokken. De studenten hadden vlugschriften bij zich die tegen de regering-Betan- court waren gericht. De pamfletten werden boven de stad uitgeworpen. Toen de studenten zich van die taak hadden gekweten, vertelden zij de pi loot dat zij naar Cuba wilden. Gaat niet, zei de piloot, daarvoor heb ik te weinig benzine. Dan maar naar Cura- Cao, beslisten de studenten en terwijl het toestel koers zette naar Willem stad zag de bemanning kans de ver keerstoren op het vliegveld van Wilem- stad te waarschuwen. Bommenwerpers Twee bommenwerpers werden de uit de koers geslagen luchtvogel nage stuurd. maar zij konden het toestel niet inhalen. Het landde ongestoord op de Dr.- Albert Plesman Luchthaven, waar het direct werd omringd door zwaar bewapende politiemannen, mariniers en leden van de onlangs opgerichte, „bijstandeenheid". Zelfs een stuk lucht doelgeschut stohd met de loop op het Venezolaanse toestel gericht. Vredig slot Het avontuur van gisteren kreeg een vredig slot. Toen de deur van het vlieg tuig open ging, verscheen er een ze nuwachtige stewardess. Zwaarbewapen de politiemannen stormden daarop het toestel binnen. Onmiddellijk gaven de studenten zich over; zij werden opge sloten in het gebouw van de Marine luchtvaartdienst op het vliegveld. Na gegaan wordt of zij eventueel op poli tiek asiel aanspraak kunnen maken. Strafbaar De Antilliaanse landsverordening is onlangs zodanig gewijzigd, dat ieder die van het grondgebied van de Nederland se Antillen gebruik maakt voor acties tegen de regering van een andere mo gendheid strafbaar wordt gesteld. De Antilliaanse autoriteiten hebben ter stond het ministerie van buitenlandse zaken in Der. Haag op de hoogte ge bracht. de omzwervingen gemaakt. De brief, in een indrukwekkende gele en veloppe, geadresseerd aan de com mandant van Hr. Ms. Panter, beland de gistermorgen ten slotte op het trottoir van een stille straat in IJmui den, Daar vond een Amsterdamse za kenman hem. De "Amsterdammer was voor een bespreking in IJmuiden en nam de opgeraapte brief met het stempel 1/801 de minister van mari ne, mee terug naar Amsterdam. Daar deponeerde hij het epistel bij een lo ket aan het hoofdpostkantoor. Het aangetekende stuk werd volgens de poststempels op 23 november 's avonds om acht uur uit Den Haag naar Den Helder verzonden. De vol gende ochtend werd de enveloppe via Amsterdam naar IJmuiden doorge stuurd. Gistermorgen werd de brief op het postkantoor in IJmuiden door een facteur van de marine afge haald. Inmiddels was de Panter ech ter naar Den Helder gevaren. De di recteur van het IJmuidense postkan toor meent, dat de facteur het schrij ven moet hebben verloren. Het is ge bruik, dat belangrijke marinestukken door een militair bij het postkantoor in ontvangst worden genomen. Het zwervende ministeriële schrijven is gisteravond van Amsterdam naar Den Helder gezonden. Het zou vandaag ein delijk zijn bestemming moeten berei- JERUZALEM Karl Wolf, oud-ge neraal van de SS en chef van Himmlers hoofdkwartier, en Helber Ganzenmül- ler. onderminister van verkeer tijdens Hitier, zijn in West-Duitsland gearres teerd. Zo luiden inlichtingen die de Is raëlische politie hebben bereikt. De twee oud-nazi's worden in staat van beschuldiging gesteld wegens hun aandeel in de uitroeiing van zes mil joen joden. Sinds de ineenstorting van het Derde rijk waren deze twee Duitsers op vrije voeten omdat er niet voldoende .bewij zen voorhanden waren over hun activi teiten tijdens het nazi-tijdperk. Op grond van recente processen tegen Duitse oor logsmisdadigers. heeft men voldoende bewijsmateriaal kunnen verzamelen om ook Wolf en Ganzenmüller te vervolgen. Men heeft goede hoop dat het proces tegen deze twee nazi's op zijn beurt vol. doende bewijzen zal opleveren om an dere hoge functionarissen uit het nazis tische leiderskorps te kunnen arreste ren. die tot nog toe de dans zijn ont sprongen^ De minister vervolgde: „Hij heeft mij geen namen genoemd van officieren die thans nog dienen bij de Koninklijke landmacht, die zich in Indonesië zouden hebben schuldig gemaakt aan collabo ratie en malversaties. Wel heeft de heer Van der Putten namen en feiten ge noemd, die indertijd aanleiding hebben gegeven tot het onderzoek van de com- missie-Zaayer. Er is voor mij geen en kele aanleiding het oordeel van de com- missie-Zaayer in twijfel te trekken". „Nu de heer Van der Putten alleen beweringen heeft gedaan waar ik niet om heb gevraagd, en hij even zovele on bewezen aantijgingen heeft geuit aan het adres van dienaren der Koninklijke landmacht, meen ik dat ik het defensie apparaat daartegen moet beschermen. Het defensie-apparaat is samengesteld uit eerlijke en fatsoenlijke mensen, die niet volmaakt zijn. Zij werken, onder moeilijke omstandigheden". „Er worden vanzelfsprekend fouten gemaakt. Voor die fouten draag ik de verantwoordelijkheid. Ik mag het defen sie-apparaat en de mensen die daarbij werken niet blootstellen aan de beschul digingen van een man, die deze beschul digingen niet waar kan maken. Daarmee bewijst hij over een instelling te be schikken die hem ongeschikt maakt als ambtenaar te blijven werken. Daarom heb ik hem ontslagen." De minister zei nader: „Het door mij gegeven ontslag is een daad die uit mijn verantwoordelijkheid voortvloeit. Overal waar ik ter verantwoording kan worden geroepen (parlement), zal ik met materiaal komen waaruit blijkt, dat ik terecht heb gehandeld. Als de vaste commissie van defensie mij daar om vraagt, ben ik bereid, ja zelfs graag bereid, die verantwoording af te leg gen". „Het gaat er om, dat aan de lopende band beschuldigingen en aantijgingen worden geuit. Nu ik de heer Van der Putten daarvoor ter verantwoording heb geroepen, krijg ik nul op het rekest. Ondanks alle bekwaamheden, is hij een gevaar voor zijn omgeving. Er is nog iets meer dan technische be kwaamheden". „De zaak moet duidelijk worden ge steld. Ik stel mijn woord en mijn in zicht tegenover insinuaties". „Ik hoop, dat hiermee een einde komt aan een vorm van berichtgeving waarbij goedwillende mensen gaan denken, dat het hier op mijn departe ment een bende is. Als men daarmee zou doorgaan, zou men daarmee de communisten geen betere dienst bewij zen, omdat men daarmee de weerbaar heid van ons volk ondergraaft. De persvrijheid mag niet tot een afgods beeld worden gemaakt". West-Dultsland en Engeland beginnen vandaag onderhandelingen over Duitse hulp en deviezen voor de legering van Britse troepen in de bondsrepubliek. Een commissie van deskundigen van de Navo heeft vastgesteld dat het Britse Rijnleger in Duitsland een zware last is voor de Britse deviezenbalans. Der halve schijnen de Engelsen, behalve een rechtstreekse bijdrage tot de legerings- kosten in deviezen, nieuwe Duitse wa penorders te wensen. Weersverwachting van het K.N.M.I. in De Bilt, geldig tot hedenavond: Veel bewolking. Hier er daar nog wat regen of mot regen. Ongeveer dezelfde tempera turen als gisteren. Zwakke tot matige wind uit uiteenlo pende richtingen. MIESJESnert doet het wel met dit weer, 29 November: zon op 8.22, zon onder 16.34; maan op 22.34 maan onder 13.18. Van een onzer verslaggevers DELFT. Nederland gaat, samen met België, meedoen aan een Europees Orgaan voor de bouw van grote kunstmaan raketten. Op grond van Engels- Franse voorstellen liggen er plannen klaar om hetzij bij Delft, hetzij in de buurt van Brussel een groot laboratorium voor ruimtetechnologie te stichten. De medewerking in de top van de Technische Hogeschool en van de gemeente Delft is zeker. De plaats, waar het laboratorium zou kunnen komen is al uitgezocht: het zou kunnen komen even bezuiden de nieuwe gebouwen van de hogeschool. De kansen van Delft, waar het leerprogramma zich steeds duidelijker gaat richten op de techniek van de ruimtevaart, zijn gunstig. Het lijkt dan ook niet onmogelijk, dat de Belgen hun aandeel zullen „inbrengen" bij Neder land. Op 30 oktober hebben Frankrijk en Engeland in Londen een conferentie belegd over een groot inter-Europees rakettenprojekt. Er werd toen een ont werp van overeenkomst aan de be langhebbende landen voorgelegd. Delft en Brussel BELGIË HEEFT nu besloten Nederland verder te polsen over een samengaan van de landen van de Benelux, die gezamenlijk de Frans-Engelse voor stellen zouden moeten aanvaarden. Van de Nederlandse houding zal af hangen of België alleen zijn weg gaat of dat het rakettenproject wat de beide landen aangaat gezamenlijk zal wor den opgezet. Daarbij zouden dan Delft of Brussel kunnen worden gebruikt. Brussel komt waarschijnlijk het meest in aanmerking voor een zuiver-tech- nisch aandeel in het onderzoek. VOOR DE EUROPESE kunstmaanra ketten vormt de Blue Streak, een grote Engelse raket, die te vergelijken is met de Amerikaanse kunstmaan- raket Atlas, het hoofdbestanddeel. De andere geledingen zouden volgens de voorlopige plannen geleverd kunnen worden dooor Frankrijk, West-Duits land en andere Europese landen in onderlinge samenwerking. Vijf miljoen gulden EEN DERDE van de onkosten van het omvangrijke Europese projekt neemt Engeland voor zijn rekening. De an dere landen zouden naar draagkracht moeten bijdragen in de kosten. Neder land zou in de eerste vijf jaren van de uitvoering vijf miljoen gulden per jaar moeten investeren. Europa gaat zich met het onderzoek van de ruimte bezighouden via de ESRO, de European Space Research Organi sation. Deze organisatie wil zich uit sluitend bezighouden met het onder zoeken van de wereldruimte met be hulp van kunstmanen en ruimtesondes. L. en R. DE ESRO wil op den duur gebruik ma ken van grote lanceerraketten van Europese makelij. Op dit punt zal er samenwerking gezocht worden met een ander Europees orgaan, dat ver moedelijk de ESLO gaat heten (European Space Launcher Organi sation) en dat dus uitsluitend de pro- duktie van raketten ter hand zal ne men. België zou zich bezig kunnen gaan hou den met het technisch onderzoek voor de ESLO; de. ESRO, de kunstmaanor ganisatie dus. zou in Nederland onder te brengen zijn. De instrumenten, die door de verschillende Nederlandse uni versiteiten worden klaargemaakt voor een lancering door de Franse raket Véronique passen geheel in het beeld van deze scheiding tussen België en Nederland. Het is mogelijk, dat de beide landen overleg willen plegen over een combinatie van de twee ver langens. Strop van 125.000 Van onze correspondent UTRECHT Bij de bouw van de torenflat aan de Neude in Utrecht zijn de maten van de ramen verkeerd opgenomen. De N.V. Aannemingsbe drijf Van der Wal en Steeds zit nu met een strop van 125.000 gulden aan te grote ruiten. Het aannemingsbedrijf had de ruiten besteld bij de Belgische glasliandel Thermopeen. Zij voerde de order uit, r.,aar bij aankomst van het glas in Utrecht bleek, dat de maten niet klop ten. De ruiten waren net iets te groot. Zij zijn voor een deel in de spon ningen geplaatst, maar laten niet vol doende speling voor het uitzetten van het glas in de zomer. De ruiten kon- .den ook niet korter worden gemaakt, omdat zij op bijzondere wijze zijn sa mengesteld. Zij bestaan uit twee la gen spiegelglas van zeven milimeter, met daar tussenin een laag lucht van negen milimeter. UTRECHT. Omdat er vandaag in Frankrijk wordt gestaakt, zal een aantal T.E.E.-treinen niet rijden. De treinen die uitvallen zijn: T.E.E. 128, die om 13.24 uur uit Amsterdam zou vertrekken, de T.E.E. 148 die om 18.04 uur uit Amsterdam zou weggaan en twee treinen uit Parijs: de T.E.E. 125a. die om 23.26 uur in Amsterdam zou aankomen, en de T.E.E. 103. die om 13.29 uur in Amsterdam zou zijn. Kunnen we niet even naar buiten gaan zonder de gedachtedat het huis zal afbranden? Van onze Haagse redactie DEN HAAG. De Amster damse politie neemt aan dat de op 12 november verdwenen Italiaan Bruno Colombo is vermoord. In zijn auto, die gis termorgen in Den Haag werd aangetroffen, heeft de Haagse politie bloedsporen gevonden op de zitting en het onderste ge deelte van de rugleuning. De politie brengt de dertigjarige Italiaanse horlogemaker Sergio Sguazzardi in verband met dit misdrijf. De auto van Colombo, een Alfa Romeo met het kenteken MI 486-822 stond in Den Haag geparkeerd aan het Lange Voorhout, tegenover de Amerikaanse ambassade. Volgens een Haagse journalist, die dit aan de politie meldde, stond de wagen er al twaalf dagen. IN SCHOENEN De auto was nat en vuil, de vier portieren en de kofferruimte waren afgesloten. De achterbank was uit de wagen gehaald, maar de Amster damse politie had inmiddels al ont dekt dat Colombo altijd zonder ach terbank reed. De 25-jarige Colombo was af komstig uit Parabiago in Italië, waar hij vertegenwoordiger was van een schoenfabriek van zijn broer. Achter in de wagen vervoerde hij altijd een monstercollectie schoe nen. Bruno Colombo maakte een zakenreis door Europa. Hij verliet zaterdag 11 november zijn hotel in Brussel met de mede deling, dat hij het weekeinde in Amsterdam zou doorbrengen. In Brussel liet hij een groot deel van zijn bagage achter. VERDACHTE Zijn broer in Italië maakte zich on gerust toen Colombo niet in Brussel terugkeerde en reisde naar België. Daar waarschuwde hij de politie, die op haar beurt de Amsterdamse politie op de hoogte stelde. Colombo heeft inderdaad de nacht van 11 op 12 november in Amsterdam doorgebracht. In een Espressobar maakte hij daar kennis met drie land genoten. Twee van hen, studenten, zijn 16 november teruggegaan naar Italië. De derde Italiaan, de horlogemaker, is tegelijk met Colombo verdwenen. Colombo had dat weekeinde een groot bedrog aan geld bij zich. Het onderzoek naar de verdwijning van Colombo kwam op volle gang toen gistermorgen in Den Haag de auto werd gevonden. Die staat nu bij het hoofdbureau. BLOEDSPOREN Twee deskundigen van de Amster damse recherche, inspecteur A. C. H. Hoegee en een adjudant zijn in Den Haag om deel te nemen aan het mi nutieuze onderzoek waaraan de Haagse politie de wagen onderwerpt. De bloedsporen, die op de zitting naast de plaats van de bestuurder zijn aangetroffen, doet bij de politie het vermoeden rijzen dat hier sprake is van moord. Andere sporen zijn in de auto nog niet gevonden en ook duidde niets op een gevecht in de auto. Zodra de wagen is gedroogd zal en deze op vingerafdrukken kunnen on derzoeken. De horlogemaker Sergio Squazzardi is geboren in Rome. Hij is ongeveer 1,75 meter lang, is enigszins kaal en droeg toen hij het laatst werd gezien een zwart-wit colbertjasje. Van onze correspondent ZANDVOORT. De Zandvoortse re cherche heeft samen met de politie van Velsen drie Zandvoorters gearresteerd die in de nacht van 4 op 5 november een brandkast van vijfhonderd kilo hadden gestolen uit het postkantoor van Velsen. De kast bevatte behalve een bedrag van dertienhonderd gulden de volledige boekhouding van de P.T.T. in Velsen. Een dag na de inbraak werd de kast in de Haarlemmermeer teruggevonden met de boekhouding. Het geld was verdwe- nen. Het was de Zandvoortse recherche op gevallen dat de 21-jarige J. B. W. die geen beroep heeft, en de 25-jarige straatmaker D. F. G. S. nogal ruim leef den zonder te werken. De straatmaker en de 29-jarige monteur H. V. werden verhoord. Ze hebben bekend. De 21-jari- ge W. heeft zich uit eigen beweging bij de Zandvoortse politie gemeld. De poli. tie vermoedt dat het drietal nog mee» inbraken heeft gepleègd.

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 1