Kekkonen vraagt alle anti - Russische actie te staken ZWAARD VAN DAMOCLES NU IN EIGEN HAND Italiaan in Amsterdam verdwenen Oog om oog met Uno Dodelijke uitbarsting woede in Oran van BREHttu! HELE REDE VAN HEATH WORDT GEPUBLICEERD De Bilt: Regen l PRETTIGE WASDAG SUNIL Vrouw gewurgd met radiosnoer Honderd meter verschil NIJENRODE EN VN1TAS GAAN OVERLEGGEN ROCKEFELLER BLIJFT NOG Verenigd Verzet vraagt Hinag te verbieden Jongen bij botsing ernstig gewond Brand in Duitse olieraffinaderij Maemillan wil open kaart spelen PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND „Onze fout" Bittere Tsjombe „Zelf bepalen" „Grote eer" NEDBUNB MEEST GEBRUIKTE WASMIDDEL „Laat soldatenbenen voortaan licht geven Na botsing overleden Jongen gooide ballonnetje op Zeven slachtoffers in Algerije Schiphol in de mist Joodse raad spreekt vertrouwen in oproep van Verwoerd uit Tandarts verdacht van belastingontduiking DAGBLAD C0B0UW Directeur: JACQ. DE SMIT; Chefred.S G. J. Breuker. Kantoren te: Middelburg, Plein 1940 nrs. 6—8, Postbus 26. Giro 116666, telefoon 01180—2009 en 4469. Goes, Lange Vorststraat 84, Postbus 4, telefoon 01100—6901. Vlissingen, Nieuwendijk 33, Postbus 24, telefoon 01184—3224. Terneuzen, Nieuwstraat 40, Postbus 53. tefefoon 011503189, Zierikzee. Havenpark 24, telefoon 011102991. Zeeuwsch Dagblad Losse nummers 13 cent Abonnementsprijs 0,66 per week, 7,per kwartasï Advertentietarieven op aanvrage. - Rubriek Kabouter» T cent per woord met een minimum van L—».i 16e JAARGANG No. 5022 Maandag 27 november 1961 FINNEN, ZEG JA OF ZWIJG! Van onze Scandinavische correspondent HELSINKI. Als een held bejubeld is president Kekkonen van de moeilijkste politieke op dracht uit zijn leven, zoals hij zelf zei, in de Finse hoofdstad teruggekeerd. „Het resultaat is de zorgen en moeite waard geweest", zei hij. Kek konen heeft van de Sowjetunie de verzekering gekregen dat besprekingen met Moskou over de gezamenlijke defensie tegen Duitse agressie niet nodig zullen zijn zolang Finland zelf de striktst denkbare neutraliteit in acht neemt en zich blijft gedragen als een zeer goede vriend van de Sow jetunie. Dat deze houding van Finland in de praktijk zal neerkomen op een zekere mate van onvrijheid in de binnenlandse politiek bleek duide lijk uit de woorden die Kekkonen 1 irt na zijn aankomst v- r radio en tele risie sprak. Blijkbaa. heeft hij Kroesjtsjef de garantie moeten geven de rechtse groeperingen in Finland, die uiteraard kritiek hebben op de Sowjetunie en haar politiek, tot zwijgen gedoemd zullen worden. Kekkonen deed daarom een beroep op die Finnen die geen vertrouwen heb ben in de FinsRussische vriendschap, om zich te onthouden van elke actie en van elk woord dat tot gevolg zou ELISABETHSTAD, (AP/Reuter) Bitter, zeer bitter was de reac tie van Moise Tsjombe, Katanga's president, op de resoluties van de Veiligheidsraad ter verdelging van Katanga als zelfstandige staat. ..Geweld zal met geweld beantwoord worden. Wij zullen zo nodig tachtig jaar terug gaan. In elke stad en straat zullen Katanganen opstaan. We zullen niet allemaal geweren en mitrailleurs hebben, maar pijl en boog, speer en bijl zijn er ook nog. Het land zal vernietigd wor den en braak liggen voor het com munisme. Mogelijk zal het Westen dan ontwaken", aldus de Katan- gaanse leider die zijn volk daarna echter moed insprak en zei te ge loven dat het zover nooit zou ko men omdat men zonder twijfel de overwinning zou behalen. Tsjombe keerde zich in zijn felle rede van zondagmiddag ook tegen Engeland- en Frankrijk die zich bij de stemming in de raad hadden onthouden. „Zij die deze misdaad niet verhinderen zijn even schuldig als België, dat ik van kwade trouw beticht en Amerika dat in Adlai Stevenson wel een bijzonder stompzinnige vertegenwoordiger heeft gevonden". Vernielen Tsjombe, die luide bijval kreeg van de vijfduizend toehoorders in Elisabeth- stad, zei dat hij het teken zou geven zodra men de strijd tegen de Verenig de Naties zou moeten hervatten, en dat niemand eerder tot actie moest over gaan. In meer bedekte termen waar schuwde de president ervoor dat hij alle bruggen en ook de koper- en ko- baltmijnen zou laten vernielen. Tsj om-bes woorden waren een ant woord op twee resoluties van de Vei ligheidsraad. Vrijdag had men. de in ternationale strijdmacht in Congo ge machtigd om zo nodig met geweld alle buitenlandse huursoldaten en adviseurs uit Katanga te verwijderen. Voorts eiste de raad van Katanga een eind te maken aan alle „afscheidingsmanoeu- Prestigeverlies De Verenigde Naties hebben inmid dels „om tactische redenen" ervan af gezien zelf de muitende Congolese troepen in Kindoe te bestraffen die verantwoordelijk zijn voor de gruwe lijke moord op dertien Italiaanse vlie gers. Premier Adoela had de Uno en Italië verzekerd ervoor garant te staan dat de schuldigen gestraft zouden worden. Het prestigeverlies van de Unotroe- pen in de provincie Kivoe. die aange kondigd hadden „energiek tegen de moordenaars" te zullen optreden is echter aanzienlijk. Van onze Haagse redactie DEN HAAG. „Als ik er niet over heen kan, dan moet er maar een stuk tussenuit", zo moet de 63-jarige Haagse ambtenaar T. G. L. M. uit de Wormer- veerstraat hebben gedacht toen hij met een zaag naar het Monnickendamplein trok, om daar een hek te vernielen. Gistermorgen werd hij door de Haagse politie aangehouden omdat hij ongeveer een stuk van een meter uit het hek had gezaagd. De gemeente had dit hek neergezet als afscheiding tus sen de straat en het braakliggend land aan het Monnickendamplein. Elke ochtend moest de ambtenaar enkele honderden meters om lopen om van zijn huis de tram naar zijn werk te bereiken. Zonder hek zou hij zo door kunnen lopen, wat hem zeker honderd meter zou schelen. Vandaar deze dras tische maatregel, zo verklaarde hij gis teren aan de politie. Degenen, die meer plezier zullen hebben van het gezaag van de boze ambtenaar zijn medebewoners uit de Wormerveerstraat. Het hek is nog niet hersteld. kunnen hebben dat de Sowjetunie haar vertrouwen in Finlands neutraliteit zou verliezen. ,Zou Rusland zijn vertrou wen in ons verliezen", zei de president, „dan zou dat een gevolg moeten zijn van fouten van Finse zijde". „Het wordt tijd dat men in Finland ophoudt met een onrealistische politiek die voornamelijk door persoonlijke bit terheid is ingegeven en waarvan de voorstanders nu al geen uitweg meer zien. Deze mensen zouden door zich uit de politiek terug te trekken hun land op de meest patriottische wijze aan zich verplichten. Zij zouden daardoor name lijk bijdragen tot de veiligheid van de staat." Hij merkte nog eens op dat het hem gelukt was Kroesjtsjef ervan te over tuigen, dat het in het belang van Rus land zou zijn wanneer de geëiste con sultaties op grond van het FinsRus sische vriendschaps- en bijstandsver drag voor onbepaalde tijd werden uit gesteld. Hij had de Russische premier erop gewezen dat dergelijke bespre kingen slechts de oorlogspsychose in Scandinavië zouden vergroten, zowel in de neutrale staten Finland en Zwe den als in de beide Scandinavische leden van de Navo, Denemarken en Noorwegen, Natuurlijk kan de con sultatie over de gezamenlijke .verdedi ging weer actueel worden, wanneer de internationale toestand of de toestand in Finland zelf zich zouden toespitsen. Finland heeft zich verplicht de ont wikkeling in het Oostzeegebied nauw lettend te volgen en, wanneer het nodig zou zijn, de Sowjetunie voorstellen een gemeenschappelijke ''actie te doen. Maar. en dit onderstreepte Kekkonen nadrukkelijk, nu heeft Finland tenmin ste zelf het initiatief daartoe in handen. De Sowjetunie, aldus Kekkonen, heeft, gezien de geschiedenis, alle reden Westduitse agressie ti vrezen. Zij be schouwt met recht haar eigen macht, de Finse vriendschap en de neutraliteit van Zweden als de hoekstenen voor de vrede in het Oostzeegebied. President Kroesjtsjef had hem een grote eer bewezen, aldus Kekkonen, Advertentie) Eigen nieuwsdienst DEN HAAG. Voeg aan de vredes- uitrusting van onze militairen twee reflecterende, platte ringen toe, zo vraagt de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Voetgangers aan mi nister Visser. De bond acht deze ringen, die om laars of broekspijpen worden gedragen, een goede beveiliging voor militairen wanneer ze buiten de bebouwde kom lopen. De plotseling in de duisternis opduikende militairen zijn op het plat teland veelal de schrik voor het gemo toriseerde verkeer, zo constateert de bond. BERGEN OP ZOOM Een botsing met een auto heeft de 22-jarige M. Groenendaal zaterdag in Bergen op Zoom het leven gekost. De man werd van zijn bromfiets geslingerd. Hij stierf een paar uur na het ongeluk. door zijn reisplannen door Siberië ter- wille van deze onderhandelingen te wijzigen. Drieduizend landbouwexperts, die waren bijeengekomen om een rede van de Russische leider aan te horen, liet hij een gehele dag wachten. Alles hangt er nu van af of de Sow jetunie overtuigd is en blijft van de vriendschap van het Finse volk. Kek konen wees uitdrukkelijk speculaties in de Westelijke pers van de hand, dat Finland bezig is zijn neutraliteit los te laten. „Alles wat is besproken, is in het communiqué vermeld, er is geen enkele geheime afspraak gemaakt", merkte Kekkonen op. Kort na het gesprek dat Kekkonen en Kroesjtsjef in Novosibirsk hebben gevoerd werd bekend gemaakt dat de Sowjetunie en Finland een nieuw handelsverdrag hadden gesloten. De omvang van de handel tussen de twee landen zal met een kwart worden ver groot en het bedrag dat met de trans acties in 1962 gemoeid zal zijn zal on geveer tweehonderdmiljoen gulden groot zijn. Dit verdrag werd door Radio-Moskou beschreven als „een be langrijke stap op de weg naar ver sterking van de banden tussen twee bevriende buurlanden". Van onze correspondent PARIJS. Opnieuw heeft Algerije een bloedig weekeinde beleefd. De voorlopige balans is elf doden en zeventig gewon den. Het staat evenwel vast, dat het aantal slachtoffers veel hoger zal zijn. De meeste slachtoffers zijn gevallen in Oran, waar, als gevolg van een executie van een jonge Europeaan, door een Algerijnse vrijheidsstrijder, jonge Europeanen naar de Arabische wijken zijn getrokken en een Arabier over vallen en mishandeld hebben. Het was voor de eerste maal sinds twee maan den, dat de Europese volkswoede weer opvlamde. Doordat de Algerijnse nationalisten rustig verde. gingen slachtoffers onder de Europeanen te maken, steeg de woe de van de Europeanen in Oran zo hoog, dat het zaterdagmiddag weer tot een uitbarsting kwam, die ook zondag vrijwel de gehele dag duurde. In deze Eigen nieuwsdienst UTRECHT De senaat van de Utrechtse studentenvereniging Undtas en het bestuur van de vereniging van leerlingen van het instituut Nijenrode in Breukelen gaan vandaag praten over de vernielingen in de sociëteit van Unitas. Leerlingen van het instituut richtten woensdagavond een ravage aan in de sociëteit als vergelding voor het met papier beplakken van de gebouwen in Breukelen en het weghalen van een verenigingsschild. Hoe groot de schade is, valt nog niet te ramen. Zij zal waarschijnlijk niet zo groot zijn, als aanvankelijk werd ge dacht. Er zijn vijftien stoelen en tafels be schadigd. Of het dak, waarop enkele stoelen waren gegooid erg heeft gele den. moet nog blijken. Bij het schade bedrag komen nog de arbeidslonen van drie schilders die de 's nachts bekladde muren hebben overgeverfd en van het personeel dat heeft overgewerkt. -JF Mijn dochter en ik zien in het vinden van een benzineblik een goed voor teken. Wij keren daarom nog niet naar huis terug." Dit vertelde gouverneur Rockefeller zaterdag tijdens een persconferentie in Merauke. De spanning waarin de Rockefellers in deze dagen van angst en hoop levenis duidelijk op de gezichten van de gouverneur en zijn dochter af te lezen. Naast de gouverneur zit de resident van zuidelijk Nicuiv-Guinea, de heer Bibrink Jansendie de hulp verlening coördineert. stad alleen vvelvm reeds v#jt doden en ongeveer dertig gewonden. Bijna de gehele markt, die de Arabieren op zon dagochtend in de marinewijk van deze stad plegen te houden, werd verwoest. Verder werden auto's in brand gesto ken en autobussen overvallen. Uitzendingen In twee clandestiene uitzendingen, die uitsluitend in Oran te horen wa ren, heeft ex-generaal Joutoaud de Eu ropeanen bescherming beloofd tegen de aanvallen van de Algerijnse natio nalisten door de vorming van speciale brigades, die tot opdracht hebben Al gerijnse „terroristen op te sporen en te liquideren". Vermoedelijk is het deze uitzending geweest, die in enkele ste den langs de Middellandse Zee in Frankrijk o.m. te Nice, Cannes en Grasse te horen was. Zij duurde tien minuten, meer dan de woorden „Frans Algerije" en „generaal Salan" kon men niet verstaan. Inmiddels heeft de O.A.S. haar aan hangers gewaarschuwd tegen een an dere brigade: „een contingent vrouwen, van twijfelachtige reputatie, dat naar Algerije is gestuurd met de opdracht om door middel van hun charmes de schuilplaatsen van patriotten te ont dekken. „Opgepast", zo zegt het vlug schrift. „voor al te gewillige pinups De instructies voor een mobilisatie zül- len u via hiërarchieke weg worden to- gezonden!" Eigen nieuwsdienst GEILENKIRCHEN. De Belgische spoorwegarbeider Joel Baarland (371 heeft zaterdagavond met het snoer van een radio zijn Nederlandse vrouw ge wurgd. De 31 jaar oude vrouw was uit Brunssum afkomstig. Het echtpaar leefde, sinds de vrouw drie jaar geleden van haar man weg liep, gescheiden. Zij nam haar intrek in Bleckden, een dorp in de buurt van de Westduitse plaats Geilenkirchen. Daar kwam Bourland haar zaterdag avond opzoeken. Hij had zich met zijn vrouw willen verzoenen en haar ertoe willen bewegen haar eis tot echtschei ding in te trekken. Het gesprek draaide uit op een hevi ge ruzie. De Belg raakte zo over zijn toeren dat hij zijn vrouw van het leven beroofde. Bourland sloeg na zijn daad op de vlucht. Hij werd later op de avond aan gehouden. De man heeft bekend. AMSTERDAM (ANP) Verenigd Verzet 19401945, een organisatie van oud-verzetsstrijders, zal de mi nister van justitie verzoeken de Hinag te verbieden. De Hinag is een vereniging van vroegere N.S.B.'ers, S.S.'ers en N.S.K.K.'ers. Zij ontplooit volgens Verenigd Verzet activiteiten die in strijd zijn met het Koninklijk Be- siuit van 1944 waarbij alle natio naal socialistische organisaties of voortzettingen daarvan werden ver boden. Verenigd Verzet zal bovendien het Amsterdamse gemeentebestuur vra gen de Hinag te verbieden op straat nazi-lectuur te verspreiden. CINT NICOLAAS, een klein jongetje met een gitaar en een auto van de Nederland se P.T.T. het was allemaal zaterdagmiddag in het Belgi sche Namen te zien als sluit stuk rond Jean-Marc, een zevenjarige leerling van de lagere school. Ballonnen, ze hingen bij bossen aan de open auto van de Sint en niet toe vallig. Want het was een bal lonnetje geweest, dat Jean- Marc de vorige maand langs de twee bomen in de Namense rue Bruno de lucht in had laten vliegen. Een ballonetje met daaraan een briefje „Aan Sint Nicolaas". De Kinder vriend heeft het briefje gevon den, zij het niet in Spanje, maar vlakbij Roermond. En zaterdag reisde hij naar Bel gië om voor Jean-Marc en zijn familie een onvergetelijke dag in te richten. „Gehoord en Gezien" was erbij en vertelt u op pag. 2 wat er in Namen gebeurde. Van onze correspondent OSS. In de Eksterstraat in Oss is zaterdagmiddag de twaalfjarige G. v. Amstel tegen de tot boot omgebouwde vrachtwagen opgelopen, waarmee Sint Nicolaas zijn intocht in Oss maakte. De jongen viel en kreeg een wiel over zich heen. Hij werd ernstig gewond. Zeer veel geld op zak Van onze Amsterdamse redactie AMSTERDAM De Amsterdam se politie stelt een onderzoek in naar' de raadselachtige verdwijning van de 25-jarige vertegenwoordiger Bruno Colombo uit het Italiaanse Parabiago. De man heeft in de nacht van zaterdag 11 op zondag 12 november in het Museumhotel in Amsterdam gelogeerd en is voor zover de politie weet in een Italiaans restaurant in Amsterdam in contact gekomen met drie landgenoten. Sindsdien heeft niemand meer iets van hem vernomen. De drie Italianen met wie Colombo is omgegaan, zijn ook verdwenen. De Amsterdamse politie heeft via Interpol opsporing en aanhouding verzocht. Twee van hen woonden in een hotel letje in de Marnixstraat. Men weet daar niet beter of het waren studenten. Ze zijn 16 november vertrokken. De derde woonde in een kosthuis. Hij had zich als horlogemaker uitgegeven. Hij is 1? november vertrokken. Misdrijf? De Amsterdamse recherche acht het niet uitgesloten dat de vertegenwoor diger het slachtoffer van een misdrijf is geworden. Hij had zeer veel geld bij zich en reed in een witte Alfa Romeo, een Guilietta T.I. met het kenteken MI. 486822. Voor hij naar Amsterdam ging, lo geerde hij in Brussel. In zijn hotel daar had hij gezegd dat hij slechts voor een weekend weg zou blijven. Zijn lijf goed en een monstercollectie schoenen had hij achtergelaten. Hij is nooit te rug geweest om die eigendommen op te halen. In zijn woonplaats is ook niets meer van hem vernomen. De Amsterdamse politie is op de zaak attent gemaakt door een broer van Colombo, die naar Nederland is ge reisd en om opsrv>rimg beeft gevraagd! In het Museumhotel heeft men niets vreemds aan Colombo gemerkt. Hij diende er zich in de nacht van zater dag 11 op zondag 12 november aan en vertrok 's zondagsmorgens om tien uur. Hij betaalde met een bankbiljet van tienduizend lire. Dank je, maar ik heb het echt niet nodigik ben ook een excentrieke miljonair! Van onze correspondent BONN. De raffinaderij van de Shell te Godorf bij Keulen, die verbonden is met de pijpleiding van Rotterdam uit, is geteisterd door een brand. In de nacht op zaterdag brak in de destillatie-inrich ting een grote brand uit, die twee kleine explosies als gevolg had. Naar verluidt zal de produktie in de raffinaderij enige weken moeten worden gestaakt. Men zou echter genoeg voorraad hebben om de afnemers te kunnen voorzien. Als oor zaak van de brand wordt kortsluiting genoemd. De brand bij de Shell te Keulen is de vierde brand in Duitse raffinaderijen in twee maanden. De overige branden wa ren bij twee andere raffinaderijen bij Keulen en één in Hamburg. Eigen nieuwsdienst SCHIPHOL Een dichte grond mist heeft gisterochtend het lucht verkeer naar Schiphol verlamd. Er kon geen enkel vliegtuig landen. Een aantal uitgaande vluchten moest wor den geannuleerd. In de loop van de middag werd Schiphol weer bereikbaar. Toen kon den ook drie machines van de K.L.M. naar hun bestemming vliegen. Het waren alle toestellen van het type DC-8, twee uit New York en één uit Tokio. Zij waren naar Duitsland uit geweken. -if Bruno Colombode 25-jarige Italiaanse vertegenwoordigerdie tijdens een weekend-uitstapje naar Amsterdam is verdwenen. Van onze correspondent LONDEN De Britse premier Maemillan heeft zaterdag met een bekendmaking van het Britse mi nisterie van buitenlandse zaken ge probeerd een einde te maken aan wat op een diplomatiek schandaal begon te lijken. Meegedeeld werd dat de regeringen van het Britse Gemenebest en die van de partners in de Europese Vrijhandels Associa tie de letterlijke tekst zullen ont vangen van de rede die minister Edward Heath op 10 oktober in Pa rijs heeft gehouden bij het begin van de onderhandelingen tussen Enge land en de landen van de Europese Economische Gemeenschap. De tekst van de verklaring die mi nister Heath heeft afgelegd, zou, aldus hardnekkige berichten, in handen zijn gespeeld van de Amerikaanse regering. Deze zou op haar beurt de regering van Canada op de hoogte hebben ge bracht met de inhoud van de rede. Belofte Zoals men weet heeft de Britse re gering, vóór zij in zee ging met de zes landen van „Klein Europa", beloofd de regeringen van het Gemenebest en de landen van de E.V.A. volledig op de hoogte te houden van het verloop der onderhandelingen. Minister Heath heeft dat ook gedaan wat zijn verklaring van Parijs betreft. Dat wil zeggen: hij bracht elk der betrokken regeringen op de hoogte van die passages uit zijn rede die op hun landen sloegen! Londen besloot tenslotte toch open kaart te spelen na overleg met de Zes van de E.E.G., om een einde te maken aan allerlei wilde speculaties over het Britse standpunt. Het mysterie had vorige week namelijk een dramatisch karakter gekregen toen premier Mae millan de Canadese minister van finan ciën Fleming, die in Londen was, de volledige tekst van de rede van minis ter Heath ronduit weigerde. Fleming kwam er speciaal voor naar Londen om de tekst in handen te krijgen. Weinig nieuws Naar in Londen verluidt zal de vol ledige verklaring van minister Heath de regeringen van het Gemenebest maar heel weinig nieuwe bijzonder heden leren. De passages die zij al ter kennisneming voorgelegd kregen, wa ren inderdaad zeer volledig. De rest van de verklaring sloeg op ander lan den en vooral op de positie van Enge land zelf. Dat er inzake deze kwestie een lek is geweest, schijnt-wel zeker te zijn. Of dat in Parijs moet worden gezocht dan wel in een der andere „Europese" hoofdsteden is een open vraag. Dat de socialistische oppositie in het Britse parlement uit deze onverkwikkelijke gang van zaken politieke munt pro beert te slaan, spreekt vanzelf. Vooral omdat Labour zich wat een toetreding van Engeland tot de E.E.G. betreft, nog altijd op de vlakte houdt. LONDEN (AP) De sterrenwacht in Greenwich heeft gisteren besloten het aantal tijdseinen, die tot dusver twee keer per dag werden uitgezonden, te verdubbelen. Zij is daartoe over gegaan om tegemoet te komen aan de gestegen behoeften van het ruimte onderzoek en andere wetenschappe lijke onderzoekingen. Het observatorium, dat al sinds 1833 de juiste tijd geeft gesteld, zal met ingang van 1 december tijdseinen uit zenden om 4 uur, 10 uur, 16 uur en 22 uur. JOHANNESBURG (AP). De Zuid- afrikaanse joodse raad van afgevaar digden heeft gisteren een verklaring uitgegeven waarin hij zegt erop te ver trouwen dat aan de oproep van pre mier Verwoerd om Zuid-Afrika vrij te houden van anti-semitisme gevolg ge geven zal worden. De verklaring was ondertekend door dr. T. Schneider, voorzitter van het da gelijks bestuur van de raad. Woensdagavond ontkende Verwoerd op een partij vergadering naar aanleiding van een brief die hij aan een joodse ad vocaat in Kaapstad had geschreven dat zijn regering ooit anti-semitisch is geweest en hij voegde daaraan toe dat hij in zijn partij geen anti-semitisme zou gedogen. Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM De fiscale recher che heeft de 48-jarige tandarts en kaakchirurg M. J. van der S. uit Rijsoord gearresteerd onder verden king van belastingfraude. Van der S., die in Rotterdam-Zuid een bloeiende praktijk heeft, zou gedurende tien of twaalf jaar bij elke belastingaangifte een aanzienlijk deel van zijn inkomen hebben verzwegen. Daarmee zou hij, op zijn minst een ton belasting hebben ontdoken. Hoe veel groter de omvang van deze be lastingfraude zou zijn moet blijken uit een accountantsonderzoek dat ge ruime tijd zal vergen. Op last van de rechter-commissaris is Van der S. in het Huis van Bewa ring te Rotterdam opgesloten. Aan de gevolgen van een ongeluk met zijn motorfiets twee weken geleden is vrijdagavond de 41-jarige J. Hulst uit Delft bezweken. Hij is na het ongeluk niet meer bij kennis geweest. Een felle brand heeft gistermiddag het huis van de familie G. Scholte aan de Lange Wijk in Nieuwe Pekela verwoest. Van de inboedel kon niets worden gered'. Advertentie DAGELIJKS al het bouwnieuws in het vakdagblad voor de bouwwereld ABONNEMENTEN C0B0UW, POSTBUS 1067, DEN HAAü Weersverwachting van het K.N.M.I. in De Bilt, geldig tot hedenavond: Zwaar bewolkt met tijdelijk regen. Ma tige tot krachtige noordoostelijke, la ter noordelijke wind. Aan de kust tijdelijk harde wind. Weinig ver andering in tem peratuur. MIESJE: Nu komen er brokken. 28 november: zon op 820, zon onder 16.35; maan op 22.31, maan pnder 12.51. J,

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 1