COMPROMIS VOOR NW.- GUINEA KONINGIN BEZOCHT AMATEURTONEEL IN DE MAAK Indonesië tracht positie van Luns te nen KAMER MAAKT OMMEZWAAI SPREEK NIET ZO SEORDIG eerst gesprek met Djakartadan commissie van Uno) ,NIJENR0DE7 VERANDERT UNIT AS' IN PUINHOOP REGEN VAN BONNEN OP DE ZEBRA'S Behandeling begroting in het nauw Akkoord over spijtoptanten Dr. Adams mag weer praktijk uitoefenen De Bilt: Zachter V.S.: AANSPRAKEN VAN INDONESIË NIET TE NEGEREN KAREL DOORMAN KAN ZIJN TAAK VOORLOPIG AAN Vallende heistelling doodt twee kinderen iJ?5SmrJfSSU8?Wti MaAAmiwI GALVAO KRIJGT ASIEL IN CHILI PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND Duitse order voor Starfighters Koning Boudewijn: Zie verder pag. 9 Basis De prijs Contact Hinderpaal LAATSTE NIEUWS ZOEKEN GESTAAKT Drama bij bouw flatwoningen in Dordrecht MINISTÊFVISSER: Eerder pensioen bij land- en luchtmacht Otrectenr: JACQ. DE SMIT: Chefred.: G. I. Breaker. Kantoren te: Middelburg, Plein 1940 nrs. 6—8, Postbus 26. Giro 116666, telefoon 011SO2009 en 4469. Goes, Lange Vorststraat 84, Postbus 4, telefoon 01100—6901. Vlissingen, Nieuwendijk 33, Postbus 24, telefoon 01184—3224. Terneuzen, Nieuwstraat 40, Postbus 53. tefefoon 011503189, Zierikzee, Havenpark 24, telefoon 011102991. Zeeuwscli Dagblad tome nummers 18 cent. Abonnementsprijs 0,56 per week, f 7,— per kwartsSl' Advertentietarieven op aanvrage. - Rubriek Kabouters T eent per woord met een minimum van 1,— i6e jaargang No. 5019 Donderdag 23 november 1961 Van onze correspondent UTRECHT Het interieur van de Utrechtse studentensociëteit Unitas is: gisteravond, aan de vooravvond van het tiende lustrum, veranderd in een puinhoop. Een als grap opgezette wraakoefening van de Nijenrode Studentenroeiver eniging Het Galjoen is uitgelopen op een forse rel. Met toestemming van de leiding van het instituut Nijenrode is tegen ach ten een strafexpeditie naar Utrecht vertrokken, bestaande uit bussen, auto's en scooters. De Nijenroders wis ten, dat de soos tegen negenen leeg zou staan wegens een fakkeloptocht van de Utrechtse studenten. De indringers gooiden in het gebouw Symposion aan het Lucas Bolwerk niet alleen alle tafels en stoelen ka pot maar strooiden bowendien de wintervoorraad kolen over de restan ten heen. Verscheidene trofeeën werden meegeno men naar Nijenrode en bij wijze van afscheidsgroet zijn de ramen van de Utrechtse sociëteit volgeplakt met lus trumplaatjes van de Nijenroders. Op straat is het tot een vechtpartij ge komen. maar de politie wist de strijd- lustigen met zachte hand te verwijde ren nadat een commissaris hen vrien delijk had toegesproken. Van onze verslaggever* AMSTERDAM. De voetgangers in Am sterdam nemen het in, het algemeen niet zo nauw met de verplichtingen die aan hun nieuwe rechten op de ze brapaden zijn verbonden. De politie heeft er in ruim een week tijds dui zend voetgangers bekeurd. Een officier van de verkeerspolitie vond het gedrag van de wandelende Am sterdammers „bar en boos". „We kun nen niet tolerant blijven", zei hij. „We zullen daarom streng blijven optreden tegen de voetgangers die weigeren zich aan de voorschriften te houden". Den Haag In de eerste week dat de Haagse politie bekeuringen is gaan uitdelen, kregen 228 mensen een bon op 34 na allen voetgangers. Honderd bekeuringen gin gen naar mensen die binnen dertig meter van een zebra overstaken. Voor het negeren van het rode voet gangerslicht kregen 39 mensen een bon en 43 voetgangers werden bekeurd om dat zij niet goed hadden uitgekeken voordat zij de weg op liepen of het verkeer in gevaar hadden gebracht door te treuzelen. Rotterdam In Rotterdam schijnt het nogal mee te vallen. De politie is in het algemeen niet ontevreden over de houding van de mensen op de weg. Er zijn nog geen cijfers over het aantal bekeuringen dat er is uitgedeeld. Van onze correspondent LONDEN. De 62-jarige dokter John Bodkin Adams wordt weer ingeschre ven in het register van de Britse alge mene medische raad, dat wil zeggen dat hij weer de bevoegdheid heeft gekre gen de geneeskunst uit te oefenen. Dokter Adams werd in 1957 na een opzienbarende reeks processen veroor-: deeld tot een boete van 2400 pond we gens het vervalsen van recepten. Ook! werd hij schuldig bevonden aan een overtreding van de wet op de crematie en van die inzake gevaarlijke medicij nen. Maar het voornaamste feit waar de arts uit de badplaats Eastbourne voor terecht stond: moord op mevrouw Edith Alice Morrell, een van zijn pa- tienten, werd niet bewezen geacht. Na 111 dagen in voorarrest te hebben ge zeten werd hij in de Old Bailey niet schuldig bevonden aan de moord. Twee keer eerder al deed dokter Adams een poging weer te worden op genomen in het medische beroepsregis ter. Pas de derde keer gaf de commissie voor de discipline hem zijn zin. Hij zei gisteren dat hij niet van plan was weer een huisartsenpraktijk te beginnen. De weersverwachting van het K.N.M.I. in De Bilt, geldig tot vanavond: Droog en aan vankelijk vrij zon- j^nig weer, maar later meer bewol king. Zwakke tot matige wind tus sen zuidoost en zuidwest. Dezelfde of iets hogere tem peraturen. MIESJE: Het was geen strenge win ter. 24- november: zon op 8.14, zon onder 16.39; maan op 18.43, maan onder 9.57. Koningin Juliana, die door haar aanwezigheid luister bijzette aan het jubileum van de .Maasstad spelers", werd bij aankomst in de hal van de Rotterdamse Schouw burg ontvangen door burgemeester Van Walsum en mr. J. Klaaszes. De negenjarige Anneke v%p der Hoogte bood haar daarna een boe ket bloemen aan met een parman tig „Namens alle Maasstadspelers". In de pauze onderhield de Ko ningin zich in de grote foyer met bestuursleden en spelers van de Rotterdamse amateurtoneelgroep, die aan haar waren voorgesteld- Van onze correspondent NEW YORK Pakistan heeft gisteren in de Assemblee een beroep gedaan op Nederland om zijn ontwerp-resolutie inzake Nieuw-Guinea in te trekken en te trachten een minnelijke schik king met Indonesië te treffen. Mocht Nederland zijn voorstel niet willen intrekken dan zal Pakistan genoopt zijn tegen te stemmen. In het Nederlandse kamp had men bij het indienen van de Neder landse voorstellen stellig gehoopt dat Pakistan zich niet tegen de Nederlandse resolutie zou verzetten en zich bij de stemming zou onthouden. Hoewel de Pakistaanse gedelegeerde waardering uit sprak voor de Nederlandse voorstellen, konden deze volgens hem toch niet dienen als regeling voor het Nederlands-Indonesisch geschil. Ken aantal leden van de Brazzavil- legroep (voormalige Frans-Afri kaanse gebieden) poogt thans een ontwerp-resolutie uit te werken, die enkele elementen bevat van de reeds ingediende Indische resolutie èn es sentiële punten van de te verwachten resolutie, die de steun zal hebben van de Verenigde Staten. Die laatste resolutie zal vermoedelijk spoedig worden ingediend. Een van de voor naamste opstellers zal Venezuela zijn en zij zal in hoofdtrekken het stand punt van de Verenigde Staten weer spiegelen. Indien het ontwerp van de Brazza- villegroep vaste vorm aanneemt zal het vermoedelijk neerkomen op een Dr. Kortenhorst leed nederlaag in Kamer Van onze parlementaire redacteur DEN HAAG Het gebeurt heel zelden dat de Tweede-Kamervoor zitter zijn zin niet krijgt bij het vaststellen van de agenda, maar gisteren leed dr. Kortenhorst toch een pijnlijke nederlaag, toen zijn voorstel om volgende week de be groting van defensie in openbare be handeling te nemen, werd verwor pen. De reden was dat de datum van deze behandeling al enkele malen was verschoven en dat de Kamerleden die ook nog werk hebben in Straatsburg, Brussel en Parijs, het nu vertikten voor de vierde keer hun afspraken af te zeggen. Het wordt nu wel een beet je overdreven, meende de KVP'erj Fens. Maar 4 daarvoor hebben wij de Kamer toch'uitgebreid,riep dr. Kor tenhorst. Zijn dringend beroep op de Kamer om zijn voorstel te aanvaarden, daar anders de hele begrotingsbehandeling in de verdrukking zou raken, was ech ter tevergeefs. Het werd in een ver deelde stemming verworpen met 52 te gen veertig stemmen. Onder luid ge lach merkte dr. Kortenhorst goedmoe dig op, dat hij de consequenties hier van niet kon overzien, alsof het een portefeuillekwestie betrof. IN DE WAR Een feit is nu dat het werkschema i van de Kamer grondig in de war is geraakt. Volgende week komt na de - interpellatie-Baart de begroting voor maatschappelijk werk aan de orde. In de Sinterklaasweek kan de Kamer so ciale zaken behandelen. In de plaats van mr. Cals, die nog steeds onder behandeling is, heeft minister mejuf frouw Klompé zich bereid verklaard ad interim de onderwijsbegroting nog vóór Kerstmis te verdedigen en dit kan in de week van 12 december gebeu ren. Dan komt de kinderbijslag in de week daarop. De grote vraag is dan echter hoe het moet gaan als de Verenigde Na ties een resolutie aannemen die voor ons land onaanvaardbaar is en als de Tweede Kamer hierover de regering wenst te interpelleren. In dat geval en het is niet denk beeldig dat er zo'n debat over Nieuw- Guinea komt moet het schema nog weer eens overhoop worden gehaald en zal het einde de lasten dragen, zo als dr. Kortenhorst gisteren voorspel de Dan komen alle grote brokken, zo als defensie, buitenlandse zaken, land bouw en wat er dan nog van decem ber is blijven liggen, pas in januari aan de orde en daarmee is de Tweede Kamer verder dan ooit afgeraakt van de verwezenlijking van haar schone voornemens om vijpr Kerstmis gereed te zijn met de begrotingsbehandeling. DEN HAAG. De Staat der Neder landen zal ten behoeve van de Duitse Bondsrepubliek bij de Nederlandse in dustrie verplichtingen aangaan voor de bouw van een aantal Starfighters. De Duitse order zal naar raming een bedrag van zeshonderd miljoen gulden belopen, aldus blijkt uit een wijziging van de defensiebegroting. Brussel. Koning Boudewijn heeft de Belgen verweten dat zij hun taal vaak slordig en onjuist gebruiken. De koning sprak gistermiddag in het koninklijke paleis in Brus sel bij een ontvangst van een de legatie van de Koninklijke Vlaam se academie, die 75 jaar bestaat. Voornaam De koning zei onder meer: „Om de Vlaamse cultuur te bevorde ren dient ook de omgangstaal, geschreven of gesproken, het voor werp van onze zorgen te zijn. Zij weze voornaam en correct, want hieraan wordt het ontwikkelings peil van het volk getóetst. Wij I moeten er voor zorgen dat wij haar geen geweld aandoen, maar haar steeds beter en grondiger leren beoefenen. Wij stellen echter vast. zowel in het noorden als in het zuiden van ons land. dat beide talen vaak slordig en onjuist worden ge bruikt. De leerkrachten valt de taak te beurt hierover op zeer speciale wijze te waken door allereerst voor zichzelf veeleisend te zijn. want hun voorbeeld zal tot na volging strekken". Waardering Tijdens de bijeenkomst, die ook door koningin Fabiola werd bij gewoond, uitte de vorst zijn gro te waardering voor de jubilerende academie, „die het geestelijk le ven in het Vlaamse land heeft doen opbloeien en de luister van de Belgische literatuur in hoge mate heeft gestimuleerd". Van onze parlementaire redacteur DEN HAAG. De Tweede Ka mer heeft zich gisteren bij het beleid van minister Beerman in zake de spijtoptanten neergelegd, behalve de socialisten wier woord voerder mr. Kranenburg betoog de dat de minister eigenlijk ver plicht was af te treden. De ex-staatssecretaris van oorlog, die zelf in 1958 na het helmendebat niet aftrad en pas twee maanden daarna I heenging toen in de Eerste Kamer de K.V.P.'er mr. De Gou zijn beleid op de korrel nam. probeerde nu aan te tonen dat minister Beerman slechts de keus had tussen de belofte de motie-Van i Doorn uit te voeren of af te treden. Als precedent noemde mr. Kranen burg de moties-Marchant in 1918, die toen minister Bosboom deden vallen, j Nu heeft de Kamer met de motie-Van Doorn van 12 juli het beleid van minis ter Beerman afgekeurd. Deze motie is aangenomen, hoewel de regering dui delijk had aangekondigd haar niet te zullen uitvoeren. Naderhand heeft de minister-president nog gezegd dat hij het aannemen van deze motie betreur de. Dit is een kwestie van buigen of barsten, zei mr. Kranenburg, en hij vroeg: Wat gebeurt er nu „NONSENSVERHAAL" Niets, riep de fractievoorzitter van de liberalen, prof. Oud, die de socia listische afgevaardigde toen deze was uitgesproken en naar zijn plaats terug liep nog hoorbaar toevoegde; U hebt een nonsensverhaal gehouden. Dit verhaal had intussen bijna de indruk uitgewist van de ommezwaai van de meerderheid van de Tweede Kamer. Zeffs de pacifist Lankhorst erkende dat minister Beerman had ge zorgd voor verruiming in de toelating van spijtoptanten uit Indonesië. Ook de K.V.P.'er mr. Van Doorn kwam, zij het met enige teleurstelling, tot de slot som dat de Kamer de minister niet tot een andere methode kon dwingen en hij gaf hem nu respijt tot volgend jaar augustus. Dan zou hij echter, als de minister zijn toezegging om twee-. duizend spijtoptanten toe te laten niet waar had gemaakt ..met voortgezette grimmigheid de strijd hervatten". Dit ontlokte de grinnikende socialis ten de opmerking: uitgestelde grimmig heid GEEN MOTIES MEER De anti-revolutionaire afgevaardigde mr. Meulink had aan moties verder geen behoefte. Die zouden de sfeer alleen nog maar meer vertroebelen. Het gaat in ieder geval beter dan onder vorige ministers. De liberale afgevaar digde mejuffrouw mr. Ten Broecke Hoekstra erkende dat er sinds december wel wat verruiming was gekomen, maar zij bleef sterk aandringen op snel lere afdoening van de, visumaanvragen en soepeier maatstaven. De c.h.-afgevaardigde mejuffrouw mr. Wttewaail van Stoetwegen vond zelfs dat de minister uitvoering had gegeven aan de eerste motie-Van Doorn van 8 december 1960, Haar fractie was niet bereid dit beleid af te keuren. voorstel tot aanpak van het probleem Nieuw-Guinea in twee fasen. Het eer ste zou een gesprek tussen Nederland en Indonesië onder auspiciën van de Uno inluiden. Indien na enige maanden niet vol doende overeenstemming zou zijn be reikt over de hoofdpunten van een bonafide zelfbeschikking door de Papoea's en internationaal bestuur, zou als tweede fase de uitzending van een commissie van de Uno moeten volgen. Die commissie zou dan aan de Assem blee van volgend jaar verslag moeten uitbrengen, zoals door Nederland voor gesteld. In de voorgestelde werkwijze ziet men een mogelijkheid, die tot een be hoorlijke basis voor een oplossing kan leiden en die veel kans kan maken op een tweederden meerderheid in de Assemblee. Zo beginnen zich reeds de grote lijnen van een mogelijk compro mis af te tekenen. Het blijft hierbij echter een grote vraag of de definitieve tekst van de resolutie van Brazzaville voor Neder land en Indonesië, als naast betrokke nen, aanvaardbaar zal zijn. In dit ver band is veelzeggend dat in Indonesische kringen met steeds meer nadruk het wachtwoord: „Luns moet weg", wordt aangeheven. Het lijkt wel of de Indonesiërs menen dat wanneer zij maar hardnekkig ge noeg op dit aambeeld blijven hameren, politieke kringen in Nederland, die naar een vergelijk met Indonesië stre ven, op een regeringscrisis zullen aan sturen. De verwachting is dan dat een nieuwe minister van buitenlandse zaken ook in staat zal zijn een nieuwe koers te volgen, die zal leiden tot op lossing van het vraagstuk Nieuw- Guinea en tot herstel van de vriend schapsbanden met Indonesië. Dat stellen de Indonesiërs ook als een direct gevolg in het vooruitzicht. Intussen dient wel te worden begrepen dat daarvoor een prijs moet worden betaald. Die prijs is overdracht van het feitelijke bestuur in Nieuw-Guinea aan Indonesië. Dat kan eventueel geschieden via een overgangsperiode en met een zekere inschakeling van de Uno. Het eind resultaat moet echter zijn: Nieuw- Guiriea in Indonesisch verband. Daarna zou dan een soort zelfbeschikkings- comedie kunnen worden opgevoerd. Het is begrijpelijk dat de Indonesiërs met belangstelling de ontwikkeling volgen van de opvattingen, die in Ne derland op de voorgrond treden. Het is echter tevens duidelijk dat zij de oppositie tegen de politiek van de Ne derlandse regering trachten aan te wakkeren. Achter de schermen blijven zij con tact houden met de groep-Rijkens, evenais met andere Nederlandse krin gen. Ook de journalist Oltmans wordt klaarblijkelijk gebruikt om voor de po sitie van minister Luns in eigen land en eigen kring achterdocht te wekken. Van onzè correspondent NEW YORK De Nederlandse resolutie geeft volledig het inzicht weer van de indiener, maar erkent in niet voldoende mate het intense Indonesische belang in het gebied. Het heeft geen zin om te trachten de aanspraken van Indonesië op Nieuw- Guinea te negeren, aldus sprak gistermiddag in de Assemblee J. B. Bingham voor de Amerikaanse delegatie. De Assemblee moet niet worden ge vraagd hetzij de Nederlandse hetztf de Indonesische aanspraak op het gebied te aanvaarden. De meest geschikte ge dragslijn schijnt te zijn de bevolking van het gebied de gelegenheid te ge ven te gelegener tijd haar keuze over haar toekomst te doen onder auspiciën van de Uno. Daartoe zou het gebied op een vast te stellen datum aan de Uno moeten worden overgedragen. De voorwaarden daarvoor zouden door de Assemblee van volgend jaar kunnen worden vast gesteld, na aanbevelingen van een kleine commissie van niet-belangheb- benden leden-staten. Indonesië zou zo onder onpartijdig bestuur toegang tot het gebied hebben en elke redelijke gelegenheid krijgen de integratie van het gebied met Indo nesië na te streven. Dit schijnt een gebied te zijn waar voor het beginsel van de zelfbeschik king volkomen geldt. Wij hebben elke reden te hopen en te geloven dat de In donesische regering het denkbeeld van zelfbeschikking voor westelijk Nieuw- Guinea kan en zal aanvaarden op voor waarde dat de regeling van dit proces onpartijdig is. Het zou Indonesië's be lang zijn de Nederlandse terugtrekking te aanvaarden, aldus de heer Bingham. DEN HAAG (A.N.P.) De Ko ninklijke Marine heeft het zoeken naar Michael Rockefeller gestaakt. Het wordt hoogst onwaarschijnlijk geacht dat iemand die zondag vroeg te water is geraakt, zich 1111 nog le vend in het water zou bevinden. De Neptune-vliegtuigen van de marine zijn te snel om iemand te kunnen ont dekken in de mangrovebossen aan de kust. Hel zoeken in de moerassen wordt voortgezet met hulp van de plaatselijke bevolking en Beaver-vliegtuigen. Met je snertaulo! Geld voor een kinderwagen kan er niet af hè? - Van onze Haagse redactie DEN HAAG Het vliegkampschip Hr. Ms. Karei Doorman is thans uit gerust met moderne vliegtuigen voor de bestrijding van onderzeeboten. Het schip kan nvt zijn plaats onder het mo derne, materieel van de maritieme lan den van de Navo nog vele jaren hand haven, aldus de minister van defensie in zijn memorie van antwoord De minister zegt dat het niet onmo gelijk is dat er toch nog Seahawks aan boord van de Karei Doorman worden genomen als overbrugging naar de pe riode, waarin een effectief geleid wa pen als luchtbestrijdingsmiddel beschik baar komt. De ervaringen wijzen uit dat aan boord met grotere aantallen S2F vlieg tuigen en helikopters operatief beter kan worden gewerkt dan oorspronkelijk werd gedacht. De mogelijkheid blijft daarom bestaan een klein aantal Sea hawks aan boord te nemen zonder de gewenste onderzeeboot bestrijdings^apa- citeit tekort te doen. De Seahawks zou den tot 1965 bruikbaar zijn De vloot is overigens niet groot ge noeg om te kunnen voldoen aan de ma ritieme verplichtingen. Onder meer be tekent de bestemming van de jagers van de Frieslandklasse, die in .de wate ren rondom Nieuw-Guinea patrouille diensten verrichten, een verzwakking van de .Nederlandse bijdrage aan de strijdkrachten van de Navo. Van onze correspondent DORDRECHT. Een paar uur nadat de wethouder van openbare werken en volkshuis vesting er de eerste paal had vesting er de eerste paal zou slaan voor een complex flatwo- Ook bij de delegaties, die instemmen met het plan-Luns pogen de Indone siërs de indruk te vestigen dat dit in steeds mindere mate de Nederlandse wensen en opvattingen vertegenwoor digt. Dit verborgen diplomatieke spel is er op gericht de erkenning te doen doordringen dat de oppositie van Luns op den duur onhoudbaar zal blijken. tnttm tja ap t\/n4- t BUENOS AIRES (Reuter) Kapi- *2r vi.uo Wil vttii ut dienst bij labd- en luchtmacht op 55- jange leeftijd. Thans worden militairen bij het bereiken van de zestigjarige leef tijd gepensioneerd. Door de leeftijd Ie vervroegen, aldus minister Visser in zijn memorie van antwoord, zal na verlóóp van enkele ;iaren vanzelf een verjonging in de diverse rangen ontstaan, waarmee het dienstbelang bijzonder zal zijn ge baat. De vervroegde dienstverlatting moet op sociaal verantwoorde basis geschieden. De minister voert daarvoor nog over leg met de minister van binnenlandse zaken. Het verdient volgens minister Visser geen aanbeveling beroepsmilitairen na hun pensioengerechtigde leeftijd langer in dienst te houden voor indeling bij de B. B. "'"«1 feV-Cll tuc- stemming kreeg zich in Brazilië te vestigen, is nu op weg naar Chili. Het ministerie van buitenlandse za ken van Chili heeft kapitein Galvao en zijn volgelingen politiek asiel ver leend. In tegenstelling tot hetgeen gisteren werd gemeld, heeft it Eerste Kamer het wetsontwerp over de vestiging van een juridische faculteit en een faculteit van sociale wetenschappen aan de economi sche hogescholen nog niet behandeld. Bij een ontploffing in een druk bezet Duits cafe in een voorstad van Buenos Aires kwamen gisteren tenminste tien mensen om het leven. Meer dan veertig werden er gewond. De ravage nadat twee heistellingen in Dordrecht waren omgeslagen. De linkerpaal op de foto trof twee meisjes, die op het paadje naast de haag aan het spelen waren. De kinderen waren op slag dood. uingen de plechtigheid stuitte af op technische moeilijkheden zijn gisteren op het bouwter rein aan de Nicolaas Beetslaan in Dordrecht twee kinderen on der twee neerstortende heistel lingen om het leven gekomen. SHOCK De kinderen de zevenjarige Neel- tje Gerritsen en de tien jaar oude Wil ly Hofman waren aan het spelen in de brandgang achter de tuin van de fa milie Gerritsen. De meisjes waren met een dood. toen zij door de neerzwiepen- de stalen masten werd'en getroffen. Een paar arbeiders van het aanne mingsbedrijf dat het heiwerk uitvoerde, liepen bij het zien van het ongeluk een shock op. Het ongeluk is vermoedelijk te wij ten aan een breuk in een tui waarmee één van de stellingen overeind werd gehouden. Het tientallen meters hoge gevaarte kapseisde en nam in zijn val de andere heistelling mee. De Brouwersdijk was door de massa staal versperd'. Van een huis in de buurt was de schoorsteen kapot Een van de tuien had hem doormidden ge sneden. Een Iuchtverdedigingsoefening zal het aantal vluchten van de vliegbases Twen te, Leeuwarden en Soesterberg vandaag tot middernacht sterk verhogen.

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 1