RODE ATTACHÉ: ONGERUSTHEID OOK BIJ ONS Actiecomité gaf brief af bij legatie in Amsterdam Demonstraties tegen kernproeven zonder incidenten verlopen LOON VOOR VROUWEN 35 PCT. IJmuiden sprak - via naalden - tot Curasao HAAGSE BAKKERS HEFFEN BAKLOZE MAANDAG OP— I BBf Mft; Zuivering moet kritiek in partij muilkorven Sita Posthumus dient klacht in bij NeS.F. Geen oud brood meer Vlieger kwam om bij noodlanding van helikopter OVERBEMANDE BROMFIETS VERBEURD Vechtpartij van studenten wordt onderzocht PRAWDA EN ANTIPARTIJGROEP TV-SPELEN OP KOSTEN EUROVISIE Vluchteling weer gearresteerd De Bilt: Onvast PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND Doping vermoed Spandoeken Tas op bel Ook in Den Haag Lagere premie voor ziekenfonds Groentehandelaar blijft in arrest Hervormde kerk doet beroep op zusterkerk Vragen in Delft over studentenrelletjes LAATSTE NIEUWS C.P.N. HEEFT HET IN NEDERLAND NIET MAKKELIJK Kamer niet gelukkig met verhoging soldij Directeur: JACQ. DE SMIT; Chefred.: G. J. Breuker. Kantoren te: Middelburg, Plein 1940 nrs. 6—8, Postbus 26. Giro 116666, telefoon 01180—2009 en 4469. Goes, Lange Vorststraat 84, Postbus 4, telefoon 01100—6901. Vlissingen, Nieuwendijk 33, Postbus 24, telefoon 01184—3224. Temeuzen, Nieuwstraat 40, Postbus 53, tefefoon 011503189, Zierlkzee, Havenpark 24, telefoon 011102991. Zeeuwseh Dagblad Losse nummer» 13 cent Abonnementsprijs 0,56 per week, f 7,— per kwartaal Advertentietarieven op aanvrage. - Rubriek Kabouters T cent per woord met een minimum van 1, 16e jaargang No. 4994 Donderdag 26 oktober 1961 Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM De Russische handelsattaché in Amsterdam heeft gisteravond gezegd, te begrijpen dat er in de wereld onge rustheid heerst over de proeven met kernbommen die in de Sowjetunie worden genomen. Hij verklaarde dat die ongerustheid ook onder de Russische bevolking leeft. Het is voor het eerst, dat een officiële Russische vertegenwoordiger het bestaan van die ongerustheid toegeeft. Deze mededeling deed gisteravond schrijver A. den Doolaard, nadat hij en enige anderen op de legatie waren ontvangen en de gelegenheid hadden gekregen een brief aan de attaché te overhandigen. In die brief werd de onmiddellijke stopzetting geëist van de proeven, „die het menselijk bestaan bedreigen." De mensheid, zo wordt in de brief gezegd, is niet geschapen voor zulk een zinloze vernietiging. Plan van regering: BRUSSEL (ANP) De Neder landse regering is van plan bij het particuliere bedrijfsleven haar in vloed aan te wenden om de ver schillen in beloning van mannen- en vrouwenarbeid te verkleinen. Ge dacht wordt aan het optrekken van de lonen voor vrouwenarbeid tot 85 procent van die voor mannenarbeid. Dit heeft de minister van sociale zaken en volksgezondheid, drs. G. M. J. Veldkamp gisteren aan de minister raad van de E.E.G. in Brussel mee gedeeld. De minister zei dat hij geen positie ve toezegging over deze stap kon doen. Eerst dient hierover het advies te worden ingewonnen van de Stich ting van de Arbeid. Nagegaan moet ook worden of er „ruimte" is voor een dergelijke aanpassing. In de over heidssector is de gelijke beloning vrij wel bereikt. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG. De zwemster Sita Posthumus heeft officieel een aan klacht ingediend bij de Nederlandse Sportfederatie (NSF). Tegen wie de aanklacht gericht is werd gister-* avond niemand duidelijk. De secre taris van de NSF, dr. W. van Zijll, deelde ons mede inderdaad een aan getekende brief te hebben ontvan gen. Ook heeft hij de brief geopend, mqar, naar hij vertelde, de inhoud had hij niet gelezen. Het schrijven van Sita Posthumus had hij, met de bijgevoegde stukken, aan de voor zitter van de medische commissie van de NSF prof. Jongbloed over handigd. De aanklacht zal vermoedelijk ge richt zijn tegen de sportcommissie van de Koninklijke Nederlandse Zwem- bond of tegen de arts die enige zwem sters op de Olympische Spelen heeft behandeld, de heer J. H. Rolink. In het schrijven van Sita Posthumus zal verder voorkomen dat zij gezien heeft dat zwemsters voor de start in Rome iets „gebruikten" en dat zij haar ver moeden van stimulerende middelen onder meer heeft gebaseerd op een recept, dat zij uit de tas van een van haar zwemvriendinnen te Rome heeft weggenomen. Dit recept zal vermoe delijk bij de uitspraak van de medi sche commissie van bijzondere bete kenis zijn. Sita Posthumus heeft gelukkig niet gewacht tot de termijn van drie weken die de KNZB heeft toegestaan om de klacht bij hem of bij de NSF in te dienen, bijna verstreken zijn. Binnen een week heeft zij geantwoord. Gelijk met de aangetekende brief die bü de NSF was gekomen, ontving de KNZB een brief van de zwemster dat de klacht rechtstreeks naar de NSF was gezonden. De brief werd overhandigd aan het eind van een protestdemonstratie, waar aan ruim twee duizend Amsterdammers hadden deelgenomen. Bijzonder rustig is de optocht door de Amsterdamse straten getrokken, van het Leidse- plern naar het Museumplein, waar de legatie is gevestigd. De demonstranten voerden span doeken mee met teksten als „Elk plan met een bom is misdadig en stom" en „De aarde werd weer woest en ledig". De organisatoren hadden over de- demonstranten heen de mededeling uitgeschreeuwd, dat alleen de aanwij zingen van de politie moesten worden opgevolgd. Personeel van het bureau Leidseplein en een aantal bereden agenten leidden de optocht zonder veel moeite in goede banen. Voor het gebouw van de legatie werd de massa op een flinke afstand gehou den. Slechts het actiecomité kreeg gele genheid aan te bellen. Het werd terstond binnen genodigd. In het schelle licht van enkele fakkels zagen de demon stranten hun voormannen in de zij-in gang van het gebouw verdwijnen. Na ongeveer een kwartier kwam een van de leden van de legatie naar buiten. Fotografen richtten hun camera's en de schijnwerpers van de televisie zetten de man in volle gloed. Hij kwam slechts kijken wie er voortdurend de bel inge drukt hield. Het bleek, dat een foto graaf zijn tas aan een van de spijlen van het hek had gehangen, juist tegen de bel aan. Korte tijd later kwam het comité te rug, uitgeleide gedaan door dezelfde, vriendelijk ten afscheid zwaaiende Rus. In Den Haag wil een groep jongeren vrijdag een protestmars naar de Russi sche ambassade houden om een mani fest aan te bieden waarin staking van de Russische kemproeven wordt ge vraagd. Vandaag zal het actiecomité van de groep bij het kabinet van de burge meester toestemming vragen voor het houden van de mars. Van een onzer verslaggevers IJMUIDEN Vannacht heeft de chef-seinzaal van Scheveningen radio, het kuststation in IJmui den, geprobeerd via de gordel van koperen naalden rondom de aarde verbinding met Curagao te krijgen. Curacao-radio gaf geen antwoord. Dat wil niet zeggen, dat de mensen in het kuststation te Willemstad IJmui den niet hebben gehoord. Zij hebben gisteren de gesprekken van het Neder landse station met een Nederlands en een Deens schip woordelijk kunnen verstaan, hoewel deze gesprekken (op de 137,5 m band) onder normale om standigheden lang niet tot Curacao doordringen. De gordel van koperen naalden, uitge stoten door een Amerikaanse satelliet, weerkaatsen de korte golven met het gevolg dat er hier en daar vreemde televisieprogramma's worden ontvan gen en radioverbindingen over de hele wereld gaan dwalen. Zodra er een directe verbinding met Curagao is, zal IJmuiden de ontvangst van de merkwaardige uitzending be vestigd proberen te krijgen. AMSTERDAM. De Ziekenfonds raad heeft de minister van sociale zaken en volKsgezondheid geadviseerd de premie voor de verplichte zieken fondsverzekering volgend jaar te ver lagen tot 4,8 procent. De premie be draagt thans 4,9 procent. Van onze Haagse redactie DEN HAAG. Maandag zal in Den Haag weer vers brood verkrijgbaar zijn. Alle bakkers, dus ook de grootbedrijven, zullen maandag weer bakken en vers brood verkopen. er toe bijgedragen, dat de grootbedrij ven nu overstag zijn gegaan. Maar ook de grote weerstand van de consument, die niet voor vier dagen brood wil in slaan, is van invloed geweest. Zoals gemeld adviseerde de consumentenbond zelfs de bedrijven die maandag geslo ten waren te boycotten, door geen ge bak of koek meer bij die bedrijven te kopen. COMPENSATIE? De Haagse bakkerij-commissie be treurt de houding van de zelfstandige bakkers die maandag hebben gewelkt, omdat juist daardoor de weerstand van het publiek groter is geworden. Overigens zijn de personeelsmoeilijk- heden bij de Haagse grootbedrijven nog niet opgelost, maar integendeel groter geworden. Hoewel de meningen onder het personeel verdeeld zijn en vele werknemers tegen de vrije maandag bezwaar hadden, omdat zij vrijdag avond al om tien uur moesten begin nen. zijn er ook die het wegvallen van de resterende twee vrije maandagen een tegenvaller vinden. Op korte termijn zal nu worden over legd tussen werkgevers- en werkne mersbonden, om te komen tot een com pensatie voor het werken op zaterdag. Indien deze compensatie niet kan wor den gevonden in het geven van vrije dagen, zal het college van rijksbemid delaars nogmaals worden gevraagd of de niet realiseerbare vrije daigen in geld mogen worden uitgekeerd. - verdacht van moord - Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM De van moord op zijn echtgenote verdachte 32-jarige groentehandelaar C. H. van W. van de Dalweg in Tuindorp Vreewijk is gis termiddag gehoord door de officier van justitie mr. H. van Buuren. In afwach ting van zijn berechting zal hij naar het Huis van Bewaring worden over gebracht zodra de politie de omstan digheden waaronder de dertigjarige Jannetje van W.-van V. om het leven kwam tot in alle détails heeft onder zocht. Onopgelost is nog de vraag of de groentehandelaar zijn vrouw het dode lijke vergif persoonlijk heeft toegediend dan wel of zij het zélf innam zonder te weten dat het vergif was. Verdachte bekende tegenover de politie in bijzijn van de officier van justitie dat hij het eerder te Vlaar- dingen gekochte zeer snel werkende dodelijke gif een insecticide had overgeheveld in een medicijnflesje dat zijn echtgenote al enige tijd gebruikte. In de groentewinkel aan de Dalweg is wel op een ongebruikelijke plaats een koffiekopje gevonden, maar daar in zouden geen .sporen van vergif zijn aangetroffen. De hoofdinspecteur van politie die het onderzoek in handen heeft ver klaarde dat het aan Van W.'s schuld weinig afdoet of hij het vergif recht streeks bijvoorbeeld in de koffie dan wel via het medicijnflesje toe diende, maar volledigheidshalve dienen ook deze détails volledig te worden opgehelderd. Bij een der verhoren heeft Van W. nog bekend dat het begin van brand dat op 21 augustus in de kelder van zijn groentewinkel werd ontdekt door hemzelf was gesticht. Hij noemde dat een wanhoopsdaad, gepleegd onder de druk van de slechte huwelijksverhoudingen waaraan hij overigens zelf debet was door de aan gehouden betrekkingen met het min derjarige meisje uit de Betuwe. De Haagse contactcommissie voor de bakkerij, waarin vertegenwoordigers van alle organisaties van werkgevers en werknemers in het bakkersbedrijf zitten, heeft gistermiddag eenstemmig besloten de maatregel van drie bakloze maandagen in te trekken. De commis sie wilde deze maatregel niet verder doorzetten. Er zal nog worden overlegd op welke wijze het personeel een com pensatie kan worden gegeven voor het werken op zaterdag. FIASCO De eerste bakloze maandag is voor de bakkerijen, die* maandag gesloten waren, een grote tegenvaller geweest. De meeste bakkers die maandag waren gesloten en zaterdag dus op een extra omzet hadden gerekend, zijn van een koude kermis thuisgekomen: zij bleven met oud brood zitten. Dit kwam voornamelijk omdat onge veer de heift van de zelfstandige bak kers maandag gewoon vers brood heb ben verkocht. Deze bakkers hebben maandag een grotere omzet gehad dan op andere maandagen. Velen van deze zelfstandige bakkers waren van mening dat zij maandag eenvoudig niet konden sluiten. Zij wa ren zich bewust van het feit dat de bakkerij een dienstverlenend bedrijf is. Andere bedrijven waren bang belang rijke afnemers, zoals cafetaria's, te verhezen. OVERSTAG Overigens heeft één grootbedrijf in Den Haag maandag wel vers brood ge bakken voor zijn filialen in Leidschen- dam, waar de bakkers normaal open waren. De meeste zelfstandige bakkers had den al voor de Haagse contactcommis sie voor de bakkerij gistermiddag ver gaderde, besloten maandag normaal te werken. De houding van de zelfstandige bak kers en de verminderde omzet hebben APARTHEIDSPOLITIEK Eigen nieuwsdienst DEN HAAG. Het moderamen van de Generale Synode der Nederlandse Hervormde Kerk heeft een beroep ge daan op de Nederduits Hervormde Kerk in Pretoria (Zuid-Afrika) om geen beslissingen te nemen, „waar door het christelijke getuigenis zou kunnen worden geschaad en het con tact met andere kerken bemoeilijkt". Het telegram siaat op de moeilijkhe den, die tussen de Zuidafrikaanse Kerk en de hoogleraren in de theologie Gey ser en Van Selms zijn gerezen. Beide hoogleraren verzetten zich al jaren te gen de apartheid binnen de kerk en moeten zich nu verantwoorden voor de Nederduits Hervormde Kerk. De hervormde synode vreest dat voortzetting van het beleid van haar Zuidafrikaanse zusterkerk jegens mede gelovigen van ander ras de reformati- sche grondslagen zal schenden. BREMEN. De eerste van een se rie van twaalf patrouilleboten voor de Indonesische douane is bij de Lurssen- werf in Bremen van stapel gelopen. De ze schepen zijn 28 meter lang en 5,5 meter breed! bezitten een houten romp en een waterverplaatsing van zestig ton. Voorts zijn ze uitgerust met twee Daimler Benz dieselmotoren van ieder 1050 pk, die een snelheid geven van 26 mijl per uur. Op waardige wijze hebben gister avond tweeduizend Amsterdammers handelsvertegenwoordiging laten met een mars naar de Russi sche handelsvertegenwoordiging la ten blijken van hun afschuw van de nog steeds voortdurende reeks Rus sische kemproeven. Het gebouw van de handelsmissie werd zwaar be waakt door de politie. Tot de dele gatie die in het gebouw werd toege laten behoorden A. den Doolaard, Wim lbo, Ed van der Elsken, Simon Vinkenoog, Remco Campert en Frits Miiller. NAAST KAREL DOORMAN SUTHERLAND Een helikopter van de Karei Doorman heeft gis termiddag vlak naast het Neder landse vliegdekschip een noodlan ding gemaakt. De tweede bestuurder, de adju dantvlieger J. F. van Maas uit Kat wijk aan de Rijn, is .daarbij omge komen. Drie andere inzittenden werden gered. Het toestel, een Sikorski HSS-IN, dat uitgerust is voor de bestrijding van onderzeeboten, was aan een oefening bezig voor de kust van Schotland ter hoogte van Helmsdale. Door een motorstoring moest de bestuurder de machine op het water neerzetten. Onmiddellijk schoten twee Grum- man-trackers van de Karei Doorman toe en drie helikopters probeerden de inzittenden van de verongelukte machine te redden. Voor de tweede bestuurder kwam deze hulp te laat. Er is tot diep in de avond naar de vermiste gezocht door de Neder landse onderzeebootjagei Groningen en de Engelse jager Scorpion. Van onze correspondent ROERMOND De kantonrechter te Sit- tard, mr, H. H. Engelen, heeft een teken aan de (verkeers)wand geplaatst door een jeugdige bromfietser voor verschillende overtredingen niet alleen een boete op te leggen, maar ook ver beurdverklaring van zijn bromfiets te gelasten. De verkeerszondaar was een leerling van de Mijnvakschool uit Sittard, die in de avond van 11 september met vier vrienden op zijn bromfiets in volle vaart door de straten van Sittard had gereden. Toen een politie-agent het brommende vijftal tot stoppen dwong, waren er gauw een paar passagiers afgesprongen. VIJF MANNEN Volgens het procesverbaal van de agent had hij toch gezien dat twee jongelui op de benzinetank hadden ge zeten. Twee anderen hadden op het tweeper&oonszadel een plaats gevon den en vijfde had op het stuur gehan gen. De bestuurder had nooit kunnen remmen op die manier, meende de agent. De jongeman had bovendien nog een aanrijding op zijn geweten, die hij een week eerder met zijn brom mer had gemaakt. Voor die aanrijding kreeg hij veertig gulden boete; voor de overbemanning van de brommer was de boete 25 gul den. Voor de verbeurdverklaring van de bromfiets gaf de rechter de verblekende mijnwerker in-spé als motivering: „Ik vind het niet te ver antwoorden dat u een bromfiets be rijdt. U hebt er duidelijk blijk van gegeven de spelregels van het verkeer niet te willen volgen." Eigen nieuwsdienst AMSTERDAM. De senaat van het studentenkorps aan De Vrije Universi teit in Amsterdam heeft een commis sie benoemd, die de vechtpartij van dinsdag moet onderzoeken. In de com missie zitten prof. mr. S- Gerbrandy, prof. dr. H. R. Wijngaarden en mr. D. W. O. Grosheide. In de sociëteit van dit korps werd dinsdag bij een vechtpartij de 24-jarige student H. Behrendt ernstig gewond. De politie van het vijftig meter verder gelegen bureau, die zich anders niet bemoeit met de vechtpartijen binnen de muren van de sociëteit, heeft een onderzoek ingesteld. Toen echter enkele agenten bij het gebouw kwamen, waren de sporen van de vechtpartij al weggewerkt. De ver moedelijke dader is inmiddels naar Su riname vertrokken. Van onze correspondent DELFT. De botsingen tussen leden van de rooms-katholieke Sanctus Virgi- lius en de Delftse politie op 13 oktober zijn voor twee leden van de Delftse gemeenteraad aanleiding geweest gister avond vragen aan het college van bur gemeester en wethouders te stellen. Ir. G. Plantema (soc.) vroeg of het college, als de studenten zich inderdaad ernstig hebben misdragen, bereid is de openbare activiteiten van de vereniging voor geruime tijd te verbieden. Hij her innerde eraan dat zijn fractie enige jaren geleden al, toen zich ook studen tenrelletjes hadden voorgedaan, op stren gere maatregelen had aangedrongen. Ir. J. van der Vegt (lib.) sprak over de ongerustheid die onder de Delftse burgerij is ontstaan door het uitblijven van maatregelen tegen studenten die po- litie-agenten molesteren. Hij vroeg het college aan het optreden van de stu denten een einde te maken. De loco-burgemeester, de heer J. M. H. Baars, antwoordde dat het college over deze kwestie eerst wil praten met de burgemeester, die nu met vakantie is. In de eerstvolgende raadsvergadering zal de kwestie opnieuw aan de orde komen. Kapitein! Het zwembad lekt. WASHINGTON (Reuter) De Russische regering heeft het Amerikaanse protest te gen het Oostduitse optreden tegen Amerikaanse militairen en burgers, die Oost-Berlijn wilden binnengaan, verwor pen. Een woordvoerder van het State Department in Wash ington zei dat de Amerikaan se regering de Russische ver werping beschouwt als een „ernstige ontwikkeling". Zij zal de zaak met spoed op nemen met de betrokken regeringen. Van onze correspondent MOSKOU De tot nu toe tame lijk historische beschouwingen over het optreden van de antipartij groep (Malenkof, Kaganowitsj en Molotof) kreeg gisteren weer actualiteit door de verklaringen van de hoofdre dacteur van het partijblad Prawda. Volgens deze gedelegeerde, Pavel A. Satyoekof, had Molotof nog voor het begin van het congres het nieuwe partijprogramma „revisio nistisch en contra-revolutionair" genoemd. In communistische terminologie is dit ongeveer even erg als wanneer men de Bijbel een geschrift van de duivel zou noemen. De verontwaardiging van het gehoor was zichtbaar groot en de reeds gevestigde overtuiging dat een man als Molotof niet meer in de partij thuishoort kreeg nog meer voedsel. MERKWAARDIG Merkwaardig is dat dit aspect op het partijcongres naar voren kwam, omdat het ongetwijfeld overeenkomt met kri tiek geuit door westerse deskundigen in marxistische orthodoxie. Ook binnen de Sowjetrussische partij zal op dit punt Kroesjtsjef onder vuur genomen zijn door'meer rechtzinnig geaarde lei ders dan hijzelf. Oppositie binnen de partij laat zich hieruit afleiden. Door Molotof en daarmede de verwerpelijke opponenten van Kroesjtsjefs partijlijn met dit standpunt te vereenzelvigen wordt bereikt dat verdere discussie bij voorbaat een tint van pariijvijandige activiteit krijgt. Eens temeer heeft het bestaan van de groep Molotof c.s zijn waarde voor de huidige leiding getoond. Voor Satyoekof voerde de minister van buitenlandse zaken Andrei Gro- myko het woord. Voor zover op het moment van schrijven de tekst van zijn toespraak bekend was heeft hij niet meer dan enige voetnoten verschaft bij Kroesjtsjefs verklaring van vorige week dinsdag. Zonder melding te maken van het vervallen van de tijdlimiet van een Duits vredesverdrag drong hij aan op dergelijk verdrag aldus Gromyko, zou niemand verliezen en ieder iets winnen. Interessant was zijn stellige verkla ring dat de ontmoeting Kennedy- Kroesjtsjef in Wenen een van de be langrijkste gebeurtenissen van deze tijd was geweest. Kroesjtsjef had, aldus schildknaap Gromyko, de Sowjetunie en het gehele communistische blok met revolutionair élan verdedigd. Dit is de derde verwijzing naar kennelijk geuite kritiek op Kroesjtsjefs reislust. Hijzelf had, met Lenins verzamelde werken in de hand, deze contacten verdedigd. Ook Mikojan maakte een toespeling die op het bestaan van verschil van opinie in dit opzicht wees. Paul de Groot, leider van de Neder landse tweemansdelegatie, kreeg giste ren gelegenheid het congres toe te spreken. Hij vertelde dat de C.P.N. het in Nederland niet gemakkelijk heeft. Ter ondersteuning van Kroesjtsjef bij diens geschil met China karakteriseer de hij de Albaniërs als „sectarische avonturiers". Met deze omschrijving bedoelde de secretaris-generaal van de C.P.N. uiting te geven aan zijn over tuiging dat Albanië zich links van het centrum-Kroesjtsjef bevond. Inzake Nieuw-Guinea stond hij zoals te ver wachten was, het Indonesische stand punt voor: directe overdracht van be stuur aan Indonesië. De onzekerheid omtrent het lot van Yoeri Gagarin, de eerste ruimtemens, en te samen met zijn collega Titow ge delegeerde op het partijcongres, is uit Rattigan de eerste HILVERSUM Terence Ratti gan, toneelschrijver van wereld faam, is de eerste, die van een aantal Europese landen gezamen lijk de opdracht voor een televisie stuk heeft gekregen. De landen, die zijn aangesloten bij de Eurovisie, hebben besloten samen de kosten te gaan dragen van een aantal oorspronkelijke televisiespelen, omdat zij ieder afzonderlijk het geld niet op kun nen brengen. In de afgelopen jaren bleken de auteursrechten keer op keer een beletsel voor een opdracht aan een schrijver van naam. Voor schrijvers, die hun stukken door de televisie zien uitgezonden, is het noodzakelijk een honorarium te vragen dat opweegt tegen het bezwaar van één enkele opvoering voor een massaal publiek. Het eerste stuk door de Euro visie „besteld" zal de Engelsman Terence Rattigan in het begin van het volgende jaar klaar hebben. Het zal dan meteen in tien landen, vertaald in veertien talen, worden uitgezonden. O AMSTERDAM. De 41-jarige T. de V., die op 9 september uit een psy chiatrische inrichting "vas ontsnapt, is gisteren op de Haarlemmerdijk in Am sterdam aangehouden. Hij wilde aan een handelaar een bromfiets verkopen die hij in Utrecht had gestolen De politie gelooft dat De V. meer bromfietsen heeft gestolen. De man werd voor inbraken gezocht door de politie uit Eindhoven, Voorschoten en Roosendaal. Van onze Haagse redactie DEN HAAG. In het voorlopig ver slag over de begroting van het ministe rie van defensie spreekt de Tweede Ka mer er haar bevreemding over uit dat de minister geen uitvoering wenst te geven aan de motie Van Viiet, die bij de behandeling van de begroting vorig jaar met grote meerderheid door de Ka mer is aangenomen. In deze motie werd gevraagd dienstplichtigen bij hun af zwaaien tegemoet te komen in de aan schaf van burgerkleding. De verhoging van de soldij op 1 ja- ituari en de daarbij in te stellen premie spaarregeling worden niet zo gelukkig geacht. Financieel zwakkeren zullen van deze regeling gebruik maken, maar fi nancieel sterkeren, die niet voor burger kleding behoeven te sparen, zullen over meer soldij gaan beschikken. Tegen de verhoudingen die dan zullen ontstaan moet nu reeds worden gewaarschuwd, aldus vele leden. De weersverwachting van het K.N.M.I. in De Bilt, geldig tot hedenavond: Plaatselijk en kele buien maar ook opklarin gen. Matige tot krachtige en aan de kust wellicht af en toe harde wind tussen zuid en zuidwest Wei nig verandering in temperatuur. MIESJE: In kopen doen tus sen de buien door. ,„21 oktober: zon °P 7-25 z°n onder 17.22; maan op 20.07, maan onder de we? geruimd. Gagarin, die enige tijd ziek is geweest, vertoonde zich gis teren weer te midden van de talloze vrouwelijke congresgangers, die door hun vasthoudende bewondering hem bemoeüyktemSVOlkSVertegenWOOTdiger

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 1