Na vuurgevechten met veertig doden Tsjombe: verraad van Uno NIET OPZIJ VOOR RODE CHANTAGE I ghs m»; bezorgd om reis REISJE ZEEUWSCH DAGBLAD HONGAARSE REGERING GEZUIVERD De BiltKoeler PARADE VAN RUITERS IN UTRECHT Lonen omhoog voor personeel in bakkerijen INDONESIË WIL WEL" EERST NAAR NACHTCLUBS DAN VREDE HET IS NU PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND Slachtoffers Op verzoek Kwade trouw Afkeuring Kennedy tot Soekarno en Keita Nog twee rode bommen Kwart cent meer voor melkhandel Personeel General Motors staakt nog HET WEER OVERAL Waarom nu het Zeeuwsch Dagblad? DE VROEGE KRANT VOOR ZEELAND Directeur: JACQ. DE SMIT: Chefred.: O. I. Breuker. Kantoren te. Middelburg, Plein 1940 nrs. 68, Postbus 26. Giro 116666, telefoon 011802009 en 4469. Goes, Lange Vorststraat 84, Postbus 4, telefoon 011006901. Vlissingen, Nieuwendijk 33, Postbus 24, telefoon 011843224. Terneuzen, Nieuwstraat 40, Postbus 53, tefefoon 011503189, Zierikzee, Havenpark 24, telefoon 01110—2991. Zeeuwsch Dagblad Losse rwmttens 13 «ent Abonnementsprijs 0,56 per week, f 7,— per kw«rtftftf Advertentietarieven op aanvrage. - Rubriek Kabouters T cent per woord met een minimum van 16c JAARGANG No. 4959 Donderdag 14 september 1961 KATANGA INGELIJFD Eigen nieuwsdienst ELISABETHSTAD. Het onaf hankelijke Katanga van presi dent Moïse Tsjombe is niet meer. Gisterochtend hebben in ternationale troepen met mede weten van de centrale regering het heft in handen genomen en de staat Katanga gewapender hand tot provincie gedegra deerd. Veertig doden aan weers zijden is de voorlopige balans. Vele Katangaanse ministers zijn ge arresteerd; president Tsjombe, in met bloed bevlekte kleren en gegriefd over het „verraad van de Uno", is gevlucht. Hij zal zonder twijfel een hartelijke ontvangst krijgen in het buurland Rhodesië, waarvan de pre mier, Sir Roy Welensky, zich hijzon der verbolgen heeft getoond over het hardhandig optreden van de Uno. De internationale actie voor terugkees van het rijke Katanga in het staats bestel van de republiek Congo begon gisteren in de prille ochtenduren. Indische en Zweedse troepen van de strijdmacht der Verenigde Naties trachtten het postkantoor van Katan ga's hoofdstad over te nemen van de katangaanse gendarmerie die al weken lang bij het gebouw gepost had. Vol gens de Uno weigerden Tsjombe's mannen aan het bevel te voldoen en schoten zij het eerst. Binnen korte tijd was er een formeel vuurgevecht aan de gang, dat aan weerszijden slachtoffers vroeg". Toen de Katangancn zich tenslotte hadden overgegeven bleek de strijd zich in middels over de hele stad verspreid te hebben. Uno-troepen trachtten over al strategische punten te bezetten. Gisteravond werden er nog steeds schoten in de stad gehoord, maar het was wel duidelijk aan wie de overwinning was. In zijn schuilplaats buiten de stad, van waaruit hij de Rhodesische federatie zou trachten te bereiken, gaf Tsjombe een verklaring uit. „De Verenigde Naties hebben mij tot het laatste toe bedrogen. Nog gisteravond gaven zij mij de plechtige verzekering dat zij niet tegen mijn regiem zouden op treden en ook geen Katangaanse troe pen wilden ontwapenen. Maar van morgen deelden zij mij mee dat zij drie van mijn ministers gingen arres teren en mijzelf naar Leopoldstad zouden overbrengen". De bevelhebber van de Uno in Katanga, de Ier O'Brien, beperkte zich tot een formele verklaring: „De internationale actie is ondernomen op verzoek van de centrale regering in Leopoldstad, die zo snel mogelijk een regeringscommissaris naar Katanga zal sturen. Ons motief om aan dit verzoek gehoor te geven lag slechts in het vermijden van het alter natief invasie van Noord-Katanga door regeringstroepen uit Leopoldstad en een langdurige burgerkrijg". Volgens O'Brien, die bevestigde dat de gendarmes die ochtend het vuur had den geopend, was hij in het bezit van arrestatiebevelen tegen enkele Katan gaanse ministers, onder wie de omstre den figuur van Moenongo. Over de houding van de Uno jegens Tsjombe weigerde hij zich uit te laten, al zei hij hem „nog steeds als voorzitter van de provincie Katanga" te erkennen. Premier Adoela in Leopoldstad betoogde dat de Katangaanse kwestie een zuiver Congolese aangelegenheid is en dat geen land mag interveniëren. Hij voeg de er aan toe dat hij nog steeds bereid was Tsjombe te ontmoeten „al had men nu eigenlijk het onderhandelingssta dium wel al wat overschreden." Zijns inziens had Katanga („van vitaal be lang om onze grenzen te kunnen hand haven"! slechts kwade trouw getoond. Met het oog op de gebeurtenissen in Katanga stuurde premier Welensky van de Rhodesische federatie gisteren in allerijl troepen naar de grens van Noord-Rhodesic en Katanga. Wat er gisteren in Elisabethstad is gebeurd, noemde Sir Roy in het parlement te Salisbury een „ernstige bedreiging van Rhodesië's veiligheid". Welensky zei dat Hammarskjoeld die juist giste ren in Leopoldstad is aangekomen voor overleg niet Adoela geen enkel recht bezit om geweld te gebruiken teneinde de macht over een land over te nemen. Wat er is gebeurd, aldus de verbolgen premier, is „de wet vau het oerwoud" Men verwacht dat een stroom van vluchtelingen uit Katanga de eerstkomende dagen in Noord- Rhodesië zal aankomen. Ook in Engeland waren de eerste reac ties op de gebeurtenissen in Katanga afwijzend. Volgens het Foreign Office was Engeland van mening dat Katanga deel moet uitmaken van Congo, maar eenmaking moest op vreedzame wijze geschieden. Uit Brussel is nog geen officiële reactie vernomen. Wel trof men voorbereidingen op het vliegveld bij Brussel om een eventuele evacuatie van Belgen uit Katanga te kunnen op vangen. Van onze correspondent WASHINGTON. De Indonesische president Soekarno en Mobido Keita, de president van Mali, hebben gisteren de boodschap van de niet-verbonden landen aan president Kennedy overhandigd, zcals de Indische premier Nehroe een week geleden dezelfde boodschap overhandigde aan Kroesjtsjef. Nehroe kreeg bij Kroesjtsjef nauwelijks voet aan de grond en er zijn aanwijzingen dat het succes van Soekarno en Keita bij president Kennedy niet veel groter is geweest. Van onze correspondent PARIJS President de Gaulle heeft ondanks de recente aan slag op zijn leven besloten zijn reis naar de departementen Aveyron Lozère en Ardèch in de hooglanden van Auvergne te laten doorgaan. De reis door deze „armste aller departemen ten" begint op 21 september te Villefranche-de-Routergue en eindigt op 24 september. Het staat wel vast dat de presi dent deze reis heeft doorgezet tegen de wil van zijn omgeving in. „Als hij maar een bescher ming wilde accepteren! Als hij maar niet zo veel onvoorzichtig heden beging!" zuchtten nu zijn lijfwacht, de inspecteurs van politie en de organisatoren van de officiële reizen. Allen zijn het er over eens dat de Gaulle hun taak uitermate verzwaart. De Gaulle zelf haalt slechts zijn schouders op. Legertje Het spreekt vanzelf dat de presi dent van de republiek beschermd moet worden. Een klein leger is daarmee belast. Deze taak be gint op het Elysée, waar vijftig leden van de republikeinse garde dag en nacht de toegangen, de schuttingen en de tuin van het paleis bewaken. Vijftien Parijse politieagenten, geassisteerd door enkele politiewagens surveilleren oo de trottoirs rondom het paleis- Bij het geringste alarm kunnen tweehonderd politieagenten, ge legerd in het ministerie van binnenlandse zaken, in vijfen veertig seconden ter plaatse zijn. Geen overwegen Veel moeilijker wordt het als de Gaulle op reis gaat. In de eerste plaats moet men zich op de hoogte stellen van de topografie van de plaatsen waar de pre sident heen gaat. Dan moet de plaatselijke gendarmerie" gemo biliseerd en geïnstrueerd wor den. Twee weken voor deze be zoeken worden vijf mensen be last met de organisatie van de reis. Zij zoeken de wegen uit en kijken de treinenloop na om de president niet voor gesloten overwegen te laten wachten, controleren de hotels en snuffe len de plaatselijke politie-ar- chieven na. Gorilla's De persoonlijke veiligheid van de president is de zaak van een zeer klein commando van vier mensen. Dat zijn de vier „go rilla's", zoals de Parijzenaars hen noemen. Deze vier mannen, snel. oersterk, waakzaam en zeer nauwkeurig met vuurwapens, vormen de gehele persoonlijke lijfwacht van de president. Zij vergezellen hem op alle tochten en alle reizen, zelfs wanneer hij zich in Parijs verplaatst. Van onze parlementaire redacteur. DEN HAAG. (Vijfentwintig Tweede- Kamerleden zijn gistermiddag van Schiphol naar New York vertrokken om op het vliegveld Idlewild een studie te maken van de ontwikkeling van het verkeer met straalvliegtuigen. Het gezelschap bestaat uit: elf leden van de vaste commissie voor verkeer en waterstaat, tien plaatsvervangende leden van deze commissie, en dan nog vier andere Kamerleden die weliswaar met deze commissie niets te maken hebben, maar die mogelijk de plaatsen innemen van leden of plaatsvervangen de leden, die verhinderd waren. Van dit viertal houdt er een zich bezig met de landbouw, een ander met sociale vraagstukken, de derde met juridische en sportzaken en de vierde is gespecia liseerd in belastingen. ASSISTENTIE Eeri Tweede-Kamercommissie die op reis gaat is altijd vergezeld van een griffier en dat is ditmaal dus ook het geval. Waarschijnlijk vanwege de talrijkheid van het gezelschap heeft deze griffier zich nu nog doen vergezellen van een (vrouwelijke) assistent. De vijfentwintig Tweede-Kamerleden zullen in New York voorts de gast zijn van de Port of New York authority, een instelling die de New Yorkse ha vens en vliegvelden beheert. Zaterdag middag komt het gezelschap weer te rug. De reis wordt gemaakt met een toestel van de K L.M. en enkele leden van de directie van deze maatschappij zijn ook meegegaan. DE LAATSTE Tot het gezelschap dat dit transatlanti sche tripje maakt behoort een van de communistische volksvertegenwoordi gers die dus ook moest worden voor zien van een visum zonder welk bewijs een vreemdeling de Verenigde Staten niet binnenkomt. Blijkbaar heeft men er op het Amerikaanse consulaat in Amsterdam wel even tegen aan zitten kijken want zijn visum was het laatste dat werd afgegeven! 1 2,5 De noodzaak een althans naar het aantal zo zware delegatie naar New York te zenden ontgaat ons totaal. Hoogst merkwaardig ook achten wij het dat er tien plaatsvervangende leden mee moeten terwijl van de vaste leden der commissie in to taal vijftien mensen er maar vier thuis blijnen. Vraag: Zijn, om vier vaste leden te vervangen, tien plaatsvervangende leden nodig, of tewel: is een vast lid 2,5 maal zo belangrijk als een plaatsvervangend lid? Over de vier „toevalligen" die bovendien nog meegaan, de niet- gebondenen zullen we maar zeggen, tasten we geheel in het duister. Het gezelschap vertrok gisteren en is zaterdag weer thuis. Ruimschoots tijd voor een heel gedegen studie! Vliegvelden zijn erg belangrijk. Ef ficiency eveneens, ook bij het werk van de Tweede Kamer. Redactie, WASHINGTON (Reuter) De Sow- jetunie heeft woensdag twee kernproe ven in de dampkring genomen. zo heeft de Amerikaanse commissie voor atoomenergie bekend gemaakt. De kernbommen die bij deze achtste en negende Sowjetrussisehe proef tot ontploffing werden gebracht waren vol gens de commissie va-- lage of de middenklasse. Een ke: ef werd ge nomen in het gebied van emipalatinsk, in centraal Azië, de andere bij Nova Zembla. PRINSES Beatrix lieeft gisteren in Utrecht een parade afge nomen van deelnemers aan de nationale kampioenschappen van de Koninklijke federatie van lan delijke ryverenigingen. Zij droeg een donkerblauw amazonekostuum en zat op een dameszadel, dat zij van haar grootmoeder, prinses Wilhelmiiia, had gekregen. NA het défilé verliet zij op de prachtige Ierse schimmel Cor tina het terrein, om enkele minu ten later in een wat sportievere rijbroek op de eretribune te ver schijnen. Als „gewoon" toeschouwster volgde zij daarna nog een half uur het verdere programma van het ruiterfestijn, dat haar kennelijk hijzonder beviel. WENEN (Reuter) Radio-Boeda- pest heeft gisteravond geheel onver wachts bekend gemaakt dat er grote veranderingen zijn aangebracht in de samenstelling van de regering van de volksrepubliek Hongarije. Janos Kadar, de eerste secretaris "an de communistische partij, is premier geworden in de plaats van Ferenc Münnich. Münnich is gedegradeerd tot minister van staat zonder nadere aanduiding. Kadar blijft eerste se cretaris van de partij. Deze verandering was nodig, aldus Radio-Boedapest, om Hongarije een krachtiger leiding te geven. Verdere veranderingen zijn: Endre Sik, de minister van buiten landse zaken, is van zijn functie ont heven en vervanger, door Janos Peter. Mevrouw Valeria Benke is als minis ter van onderwijs en cultuur ontslagen en vervangen door Karoly Ilku. De minister van binnenlandse zaken, Beia Bizsku, is evenjeens ontslagen en wordt opgevolgd door Janos Papp. Voorts is er een nieuwe voorzitter aangewezen voor het staatsplanbureau. Er is een nieuw staatsbureau gesticht voor de ontwikkeling van de techniek met aan het hoofd een minister. De eerste vice-premier Kallai is in rang teruggezet en rs voortaan vierde vice- premier. DEN HAAG De c.a.o.-commis- sie van het Melk Detail Handels bedrijf heeft van minister De Pous toestemming gekregen de marges in de detailhandel van melk en karne melk met een kwart cent te ver hogen. Dit zal gebeuren met terug werkende kracht van 1 januari 1961 af en alleen voor de jaren 1961 en '62. De minister heeft voor het uit voeren van de verhoging advies gevraagd aan het produktschap voor zuivel. Wanneer de melk duurder zal worden en hoe de kwart cent zal worden doorberekend in de straat- prijzen hangt van het produkt schap af. De twee presidenten overhandigden Kennedy de wensen van de conferen tie van Belgrado, waar de niet-verbon- den staten meer dan een week geleden bijeen zijn geweest. De boodschap be helst een beroep op de Amerikaanse president en op de Russische premier om onverwijld contact met elkaar op te nemen teneinde de kansen op het uitbreken van een oorlog te verminde ren. GEEN BASIS Zoals Kroesjtsjef heeft geantwoord dat hij wel wil praten, maar op basis van zijn eigen voorstellen (zakelijke discussies noemde hij dat) zo heeft Kennedy laten weten dat er op het ogenblik geen basis kan worden ge vonden voor een vruchtbaar gesprek met de Russische premier. De Ameri kaanse president vindt het voorlopig voldoende wanneer de ministers van buitenlandse zaken van het Westen die ter gelegenheid van de bijeenkomst van de Algemene vergadering van de Uno in Amerika zijn, een ontmoeting hebben met hun Russische ambtge noot. Zij kunnen dan als de Sowjet- unie dat tenminste wil ernstig pra ten over Duitsland en andere vraag stukken. De Verenigde Staten, zo heeft Ken nedy uitgelegd, willen de kwestie- Berlijn graag op vreedzame wijze re gelen, maar zij kunnen niet uit de weg gaan voor Kroesjtsjefs „atoom- chantage". APART Keita en Soekarno werden afzon derlijk door de Amerikaanse president ontvangen. Dat was. naar het Witte Huis meedeelde, zo geregeld om de be zoekers gelegenheid te geven ook hun eigen problemen met Kennedy te he spreken. Voor Soekarno was dat in de eerste plaats de kwestie-Nieuw- Guinea, die in Belgrado slechts op weinig afgevaardigden indruk schijnt te hebben gemaakt. De Indonesische minister van buitenlandse zaken, Soe- brandrio, heeft gisteren besprekingen gevoerd met de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken. Het onder werp was niet bekend, maar vermoe delijk ging het gesprek over Nieuw- Guinea. de betrekkingen tussen Ame rika en' Indonesië en over de hulp die Indonesië nog graag uit Amerika zou ontvangen. HOME: VOORZICHTIG Evenmin als president Kennedy is Lord Home, de Britse minister van buitenlandse zaken, geestdriftig over de mogelijkheden voor een spoedige topconferentie van West en Oost. Onze Londense correspondent telefoneerde ons gisteravond: „Wij willen geen nieuwe misluk king", zei minister Home. „Wij zijn altijd van mening geweest dat de toe stand door middel van onderhande lingen geregeld kan worden. Willen die onderhandelingen echter met suc ces bekroond worden, dan is het nood zakelijk, dat ze uiterst voorzichtig worden voorbereid. Lord Home zal in Washington drie dagen lang besprekingen voeren met zijn Amerikaanse, Franse en West- duitsë ambtgenoten. De minister liet duidelijk uitkomen dat het voor de Westduitsers welhaast onmogelijk is over onderhandelingen met de Russen te praten zolang de verkiezingsstrijd in de bondsrepubliek voortduurt. DOOR DE BOMMEN Op een vraag of hij meende dat de betrekkkingen tussen Oost en West nog slechter kunnen worden, had de Britse minister van buitenlandse zaken dit te zeggen: „De spanning is toegeno-' men en de internationale sfeer is ver slechterd als gevolg van het feit dat Rusland bommen laat ontploffen." Evenals zijn collega van defensie vorige week had gedaan, waarschuw de Lord Home premier Kroesjtsjef dat de eenheid van het Westen een niet te onderschatten feit is. Men moet niet denken dat die eenheid niet bestaat, zei hij. Eigen nieuwsdienst DEN HAAG. Het binnenpersoneel van de bakkerij, dat zelf geen brood bezorgt, krijgt met terugwerkende kracht van 1 juli af een loonsverhoging van tien procent. Het overige personeel ontvangt vijf procent meer. Dit kwa men gisteren in Den Haag de werkge vers- en werknemersorganisaties in de bakkersbedrijven overeen na moeizame besprekingen over de nieuwe C.A.O. De C.A.O. geldt thans slechts onder speciale door het College van Rijksbe middelaars gestelde voorwaarden. Over de gehele linie houdt zij een loonsver hoging in van vijf procent. Maar een aparte regeling is gemaakt voor het bin nenpersoneel dat niet tevens voor de broodbezorging zorgt. Dit personeel krijgt de extra verhoging van vijf procent, dus in totaal tien procent loonsverhoging van 1 juli af. Vergunning voor de tweede vijf pro cent moet echter per onderneming wor den aangevraagd bij de Adviescommissï* Arbeidsvoorwaarden Bakkersbedrijf. Zij kan gegeven worden als de ondernemer een productiviteitsverhoging kan aanto nen, een prijzenverklaring tekent en een kwaliteitsonderzoek toelaat. Dat zijn de voorwaarden die het College van Rijks bemiddelaars stelt. Voor deze tweede vijf procent zou slechts een kleine categorie bakkersbe drijven in aanmerking komen. De bak kers-bezorgers vormen namelijk 90 pro cent van het totale aantal werknemers in het bakkersbedrijf in ons land. WASHINGTON (AP) Presi dent Soekarno heeft gisteren tij dens zijn besprekingen met pre sident Kennedy het Nederlands- Indonesische geschil over Nieuw- Guinea ter sprake gebracht. Hij heeft de Amerikaanse president meegedeeld dat Indonesië bereid is Nederland op zekere voorwaar den „de vriendschapshand toe te steken", aldus de persattaché van de Indonesische ambassade, Su- marjo. Indonesië is bereid, aldus Sumarjo. met Nederland te on derhandelen over de overdracht van Nieuw-Guinea aan Indonesië. De soevereiniteit over het om streden gebied zou geen onder werp van gesprek kunnen uit maken. „Als er een aanwijzing bestaat dat Den Haag oprecht bereid is het beheer over Nieuw-Guinea over te dragen", zo zei hij, „dan kunnen onderhandelingen worden geopend over de middelen om dat fce bereiken, het tijdstip waarop dat zou moeten gebeuren en der gelijke". KRITIEK IN OOSTENRIJK OP SOEKARNO'S GEDRAG Van onze correspondent BONN Een Oostenrijks blad heeft scherpe kritiek geoefend op het gedrag van president Soekarno tijdens zijn jongste bezoek aan Wenen. Hij is daar van vorige week vrijdag tot dinsdag geweest. Het blad, de Oesterreichische Neue Tageszeitung, schrijft: „De urgentie, die de toenemende verscherping van de toestand in de wereld aan het beroep van de niet-gebonden landen na de con ferentie van Belgrado heeft gegeven, het protest dat uit de resolutie bleek, de ontsteltenis over de proeven met kernwapens en de angst voor de ge volgen daarvan, dit alles werd te niet gedaan door een Soekarno, die bijna een week lang particulier met zijn ge volg van veertig koppen (inclusief vier stewardessen) in Wenen huishield, die zich in het Prater kinderlijk amuseerde en weelderige maaltijden gaf met zeven tig zwaluwnestjessoepen. Het gesprek over de vrede in de wereld, waarmee Soekarno zich te Belgrado en elders legitimeerde, moest wachten totdat dins dag eindelijk de toer door de nachtclubs van Wenen eindigde". Soekarno verspeelde volgens het blad zo het prestige dat hij zich in Belgrado had verworven. „Hij nam door zijn ge drag- veel weg van het gewicht van de conferentie van Belgrado en haar re solutie, en hij maakte tot een farce wat de mensheid op het ogenblik bezig houdt." Wacht maar niet op me, lieveling NEW YORK (Reuter). De onder handelingen over de nieuwe collectie ve arbeidsovereenkomst in de Ameri kaanse auto-industrie zijn vastgelopen. Daardoor is het werk bij General Mo tors nu vrijwel geheel stil komen te lig gen. Ook Chrysler is door de stakingen aangetast, zij het op iets bescheidener schaal. Hier werden gisteren twee gro te assemblagebedrijven in Detroit ge sloten. Over de belangrijkste punten, waar onder de lonen, schijnen de partijen het eens te zijn geworden. Een aantal on dergeschikte punten, waaronder de lengte van de werktijd, zijn blijkbaar nog onverteerbare brokken gebleken. De New Yorkse beurs die verwachtte, dat de staking vandaag tot het verleden zou behoren, heeft door de nieuwe ont wikkeling een afwachtende houding aangenomen. De weersverwachting van het K.N.M.I. in De Bilt, geldig tot hedenavond: Half tot zwaar bewolkt met nu en dan regen. Ma tige tot krachtige, aan de kust wel licht harde wind tussen zuidwest en zuid. In het alge meen iets lagere temperaturen dan gisteren. MIESJE: Het wordt weer tijd voor stamppot. 15 september: zon op 6.13, zon onder 18.56; maan op 11.44, maan onder 21.32. weer wind max.t. n.sl. Helsinki geh.bew. NNO 13 0.1 Stockh. zw-bew. O 17 0 Oslo regen O 16 1 Kopenh. regen zzo 15 1 Aberdeen l.bew. WZW 17 0 Londen geh.bew. zzw 20 16 Amsterd. regen zzw 18 8 Brussel geh.bew. z 22 0 Luxemb. zw.bew. zzw 22 0 Parijs regen zw 26 3 Bordeaux zw.bew. WNW 28 0 Grenoble onbew. zzw 28 0 Nice zw.bew. zzw 25 0 Berlijn geh.bew. zzo 19 0 Frankf. zw.bew. z 24 0 München h.bew. z 25 0 HET OGENBLIK HET ZEEUWSCH DAGBLAD TE LEZEN het laatste nieuws het éérst, gloeiendheet van de naald. onafhankelijk, dus ongekleurde, betrouwbare bericht geving. betrouwbare bezorging door EIGEN bezorgdienst, 's morgens vroeg. Kortom, DE krant voor het nieuws, waarover V niet vroeg en uitvoerig genoeg ingelicht kunt worden. En dat is veel waard, in deze spannende maanden. Administratie Zeeuwsch Dagblad, Postbus 26, Middelburg. AKKOORD. Ik wil uitvoerig en betrouwbaar voorgelicht worden over het belangrijke wereldnieuws, binnenlandse en Zeeuwse nieuws, sport, enz. Noteer mij: voor gratis bezorging van het Zeeuwsch Dagblad gedurende een week. voor 4 weken bezorging voor slechts 1,12 weekabonnee voor 0,56 per week noteer mij als1 kwartaalabonnee voor 7,- per kw. (Doorhalen wat niet verlangd wordt. Punt 3 kunt U desgewenst combineren met punt 1 of 2). Naam:Handtekening: Adres Plaats:Datum:

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 1