Waarschuwing dankzij kunstmanen redt mensentevens WESTEN BEREIDT GESPREK VOOR INTERNATIONALE GARANTIE VOOR NIEUW- GUINEA Grootste cycloon van deze eeuw teistert Amerika I aft Hfö»; ITALIANEN ZOEKEN WERK IN WESTEN ZEEUWSCH DAGBLAD Reeks inbraken in N.-Brabant opgehelderd Adenauer Noord Holland en bemanning wèl Delegatie van Papoea's Ongeregeldheden in Liberia GEDENKTEKEN VOOR ROMMEL EISENHOWER ZEER ROOS De Bilt: Wind PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND Extra steun Franse hinderpaal Dossier van Delftse adjudant ter inzage Duitsers in Arnliem besteden f 46,50 Uno in Berlijn BADTNGS DOCENT Bejaard echtpaar door kolendamp vergiftigd Staking bij General Motors begonnen Voor tv Eén slachtoffer UITGEPUTTE MAN Driemaal doodstraf GEVONDEN IN WEILAND geëist in Korea HET IS NU Waarom nu het Zeeuwsch Dagblad? DE VROEGE KRANT VOOR ZEELAND Vorstelijke verloving Jonge Duitsers vallen meisje (15) lastig Het weer overal Directeur: JACQ. DE SMIT; Chefred.: G. J. Breuker. Kantoren te: Middelburg, Plein 1940 nrs. 6—8, Postbus 26. Giro 116666, telefoon 01180—2009 en 4469. Goes, Lange Vorststraat 84, Postbus 4, telefoon 011006901. Vlissingen, Nieuwendijk 33, Postbus 24, telefoon 011843224 Terneuzen, Nieuwstraat 40, Postbus 53, tefefoon 01150—3189, Zierikzee, Havenpark 24, telefoon 01110—2991. Zeeuwsen Dagblad Losse nummers 13 cent Abonnementsprijs 0,56 per week, 7,per kwartaal Advertentietarieven op aanvrage. - Rubriek Kabouters T cent per woord met een minimum van X,—» 16c jaargang No. 4957 Dinsdag 12 september 1961 MASSALE VLUCHT VOOR „CARLA Van onze correspondent BONN. Het Westen is druk bezig met voorbereidingen voor onderhandelingen met de Sow- jetunie. De Russen zullen geen zwakke gesprekspartners tegen over zich vinden: het Westen zal sterk zijn. Bondskanselier Ade nauer, die dit gisteren op een verkiezingsbijeenkomst in Min den verklaarde, verduidelijkte dit op een andere vergadering in Herford. Daar zei Adenauer dat het Westen waarschijnlijk tijdens de komende algemene vergadering van de Verenigde Naties voeling zal zoeken met de Sowjetunie over het openen van onderhandelingen. Strauss, de Westduitse minister van defensie, onthulde gisteren in Bad Tölz (Beieren) dat Adenauer na een eventuele herverkiezing als bonds kanselier over twee jaar zal aftreden, maar dan in elk geval voor de duur van de Berlijnse crisis zal aanblijven. De Russische ambassadeur in Oost- Berlijn. Perwoechin, heeft gisteren het westelijke protest tegen de oprichting van de muur langs de sektorgrens in Berlijn van de hand gewezen en de Westelijke mogendheden verwezen naar de Oostduitse regering in Pan- kow als enige bevoegde instantie. tllllllilllllllllllillllllllllllllllllflL De regering in Bonn heeft het West, berlijnse gemeentebestuur gisteren als extra hulp een half miljard mark ter beschikking gesteld voor het bestrij den van de kosten die de sluiting van de sektorgrens met Oost-Berlijn ver oorzaakt heeft. Deze grenssluiting heeft West-Berlijn voor bijzondere uit gaven gesteld, zoals steun aan getrof fen middenstanders en hulp aan de be drijven die het opeens zonder Oost- berlijnse arbeiders moeten stellen. De bondsregering heeft bij deze ge legenheid een opsomming gegeven van de Westduitse hulp voor West-Berlijn. De stad ontvangt dit jaar uit de West duitse begroting 1,1 miljard mark waardoor zij haar gemeentelijke taak kan vervullen, haar woningbouwpro gramma kan uitvoeren en haar wegen net kan verbeteren. Verder is West-Berlijn geholpen uit het E.R.P.-tegenwaardefonds voor de we deropbouw van de industrie. Ten slotte wordt de Westberlijners verlichting gegeven bij de omzet- en inkomstenbe lasting. Deze verlichting maakt voor de Westberlijnse belastingbetaler 150 miljoen mark per jaar uit. Mlllllllllllllllllllllllllllllllllllllillilllilfllllllill Onze correspondent uit Londen meldde gisteravond dat het er naar uitziet dat premier Macmillan, die gisteren van vakantie in Londen terug is gekeerd, weldra een nieuw initiatief zal ont plooien om de spanning rondom Ber lijn te doen afnemen. Vandaag en mor gen zal hij overleg plegen met een aantal leden van het Britse kabinet, vooral met Lord Home, de minister van buitenlandse zaken die woensdag naar Amerika vertrekt om daar het Westelijk overleg over Berlijn bij te wonen. Het is er de Britse premier in de eerste plaats om te doen de positie van het Westen iets dichter bij besprekingen met de Sowjetunie te brengen, in welke vorm en met wie dan ook. De koppige houding van president de Gaulle is nog altijd een hinderpaal, aldus meent men in Londen. Die voelt nog altijd niets voor enig initiatief dat door Kroesjtsjef als een verslap ping van de Westelijke houding kan worden uitgelegd. Hoewel ook Whitehall heeft gecon stateerd dat de jongste rede van Van onze Amsterdamse redactie AMSTERDAM Met de bemanning van de zeesleper Noord Holland, die 3 september tijdens een bergingspoging in de Indonesische wateren werd aan gehouden, gaat het goed. Ook het schip zelf verkeert in goede staat. Deze mede deling heeft de firma Wijsmuller dezer dagen langs telegrafische weg ont vangen. Over de afzender van de bood schap wilde men zich in IJmuiden niet uitloten. Officieel hebben de eigenaren van de Noord Holland nog niets vernomen. Zo als bekend tracht de firma Wijsmuller langs niet-diplomatieke weg de zaak tot een oplossing te brengen. In hoeverre deze pogingen succes heb ben kon nog niet worden gezegd. In lange rijen staan de duizenden die tijdig de kuststrook van de staten Texas en South Carolina hebben kunnen verlaten, in de rij om ge registreerd te worden en een warme maaltijd te krijgen. Rode kruis, ieger, politie en luchtbescherming werken eendrachtig samen om het lot van de vierhonderdduizend vluchtelingen zo dragelijk mogelijk te maken. (Telefoto) DEN HAAG Het dossier van de Delftse adjudant van politie J. L. B. is vertrouwelijk ter inzage aan de leden van de Tweede Kamer voor gelegd. Hierin komt minister Toxopeus tegemoet aan het verlangen van het socialistische Tweede-Kamerlid Scheps, dat hierom had gevraagd. De bewindsman verklaart in ant woord op de vraag van de heer Scheps nogmaals dat tegen B. na afloop van de oorlog geen enkele klacht is ingediend bij een tribunaal of enige instantie van zuivering van de politie. Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM Wij zijn wel tot het inzicht gekomen dat een bepaalde vorm van internationalisatie voor westelijk Nieuw-Guinea aanbevelens waardig is, zo zei een van de negen leden van de delegatie uit de Nieuw- Guinearaad, die gisteren een bezoek brachten aan Rotterdam. De gedachten gingen daarbij uit naar een internationale garantie voor het zelfbeschik kingsrecht van de Papoea's. „Een commissie van de Verenigde Naties zal bij ons welkom zijn. Zij kan dan zien wat daar wordt gedaan en daarover aan de Uno rapporteren. Verdere consequenties zullen aan dat bezoek niet mogen worden verbonden", aldus het raadslid. MONROVIA (Reuter). Na een op roep van de vakbonden tot een alge mene staking is het gisteren in de Liberiaanse hoofdstad tot ongeregeld heden gekomen. De politie en de ordedienst van het leger raakten slaags met stakers, die in verschillende groepen in de richting van het paleis van de president marcheer den. Vier arbeiders werden gewond en twaalf gearresteerd. Tevoren hadden de stakers werkwilli gen afgeranseld en ruiten van winkels ingegooid. De staking heeft de handel en industrie van Monrovia bijna geheel lamgelegd. Voordat werd opgeroepen tot een al gemene staking hadden de vakbonden een weeklang een heftige actie gevoerd voor hogere lonen. ARNHEM. De Duitsers, die Arn hem bezoeken besteden gemiddeld 46,50 gulden, Dat is uitgerekend aan de Russische premier iets kalmer van de hand van een enquête, die zes man toon was, kon men er toch geen elementen in ontdekken die er op wijzen dat Moskou bereid is op een andere basis over Berlijn te praten dan van een opgeven door het Westen van de rechten die het in het Westelijk deel van de stad heeft. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii» Intussen is het van belang te vermelden dat m steeds meer commentaren en hoofdartikelen van de voornaamste Britse bladen gezinspeeld wordt op de mogelijkheid om de Verenigde Naties in te schakelen in Berlijn. Gedacht wordt o.a. aan het vestigen van het hoofdkwartier van de wereldorganisa tie in deze stad, althans van een be langrijke „aanwezigheid" van de Uno in West-Berliin, teneinde daarmee de onafhankelijkheid van deze stad te garanderen. Eigen nieuwsdienst UTRECHT. Aan ir. Henk Badings is bij ministerieel besluit opdracht ver leend om in de faculteit der letteren en wijsbegeerte aan de Utrechtse universi teit onderwijs te geven in de geluidsleer der muziek. op zes parkeerplaatsen hebben gehou den. Zij ondervroegen de inzittenden van 124 auto's; 104 auto's waren voor één dag in Arnhem, de andere bleven lan ger De Duitsers uit 66 auto's besteed den voor 925 gulden aan levensmidde len, voor 815 gulden aan textiel, 650 gulden aan hotels en 690 gulden aan overige uitgaven. De inzittenden van vijftig auto's waren uitsluitend gekomen om te kopen mensen uit tien auto's gin gen op de Hoge Veluwe en in het KrÖl- Ier-Müllermuseum kijken en de Duit sers uit 67 auto's gingen een restaurant binnen. Volgend jaar zullen drie enquêtes wor- worden gehouden. Er zijn heel wat or ganisaties die grote belangstelling heb ben voor de betekenis van het Duitse vreemdelingenverkeer. GRONINGEN. Buren hebben gis termorgen in bed de lijken gevonden van het bejaarde echtpaar M. Boers- ma-Vink te Groningen. Het is vrijwel zeker dat het paar de man was 89, de vrouw 83 is ver giftigd door kolendamp. Dat kan al in de nacht van zaterdag op zondag zijn gebeurd. Op onze vraag of hij tijdens de be sprekingen, die de delegatie in Neder land had gevoerd, de indruk had ge kregen dat een dergelijke vorm van internationalisatie kans van slagen in de Uno had, antwoordde het raadslid: „Daarover zullen te zijner tijd mede delingen worden gedaan". Discretie Het was een antwoord dat de dis cretie tekende, waarmee de leden van de delegatie dit soort politieke onder werpen behandelen. Minder terughou den waren zij in hun oordeel over de groep-Rijkens. „Wij herkennen in die groep en evenzeer in de hoogleraren, die zich in adres of manifest in feite uitspreken voor overdracht van wes telijk Nieuw-Guinea aan Indonesië, de figuur van Judas. Het enige verschil is dat het hier niet gaat om zilverlin gen, maar om roepiahs". Of een van de delegatieleden die nu toch al drie weken in Nederland zijn wellicht was benaderd door enig lid van de groep-Rijkens? „Neen", was het gedecideerde antwoord. „Maar ja, wij zijn ook geen Indonesiërs." Of de delegatie contact met iemand van de groep-Rijkens op prijs zou stellen? „Och, wij zullen op een onderhoud niet aandringen", zo was het antwoord, „maar als het initiatief van de andere kant zou komen, zouden wij uit be- leefheid tot een gesprek bereid zijn". De delegatie heeft gisteren in Rot terdam de gemeentelijke dienst van sociale zaken en het museum voor land- en volkenkunde bezocht. Zij maakten een rondvaart door de havens en dronken tenslotte thee boven in de Euromast. Tegen half zes keerden zij terug naar Den Haag. DETROIT (Reuter) Bij de fabrie ken van General Motors Corporation is de staking van arbeiders begonnen. Gisteren is namelijk de oude collec tieve arbeidsovereenkomst afgelopen. Vorige week was overeeenstemming bereikt over het nieuwe loonpeil in de gehele Amerikaanse auto-industrie, maar er resteerden nog tal van onder geschikte punten. Tegen de avond zijn alle fabrieken van General Motors komen stil te liggen. Van onze correspondent WASHINGTON Op honder den kilometers afstand van hun verlaten huizen wachtten gis teravond vierhonderdduizend geëvacueerde Amerikanen op nieuws van de kust. Waarne mers van de meteorologische dienst, geholpen door de foto's die worden uitgezonden door de kunstmaan Tiros, hielden nauw keurig de bewegingen in het oog van de cycloon Carla, die op honderd kilometer buiten de kust van Texas weliswaar de golven tot ongekende hoogte op stuwde maar verder op onge veer dezelfde plaats bleef. Be geleidende stormen en slagre gens hadden echter al voor tien tallen miljoenen dollars schade veroorzaakt aan wegen, gebou wen en landbouwgewassen. De wervelstorm die de naam Carla draagt, is in de afgelopen dagen uit de Golf van Mexico met een gemiddelde snelheid van zestien kilometer per uur naar de kust van Texas en South Caro lina getrokken. Tijdig was de bevolking gewaarschuwd en zondag begon een van de grootste georganiseerde volks verhuizingen uit de geschiedenis. Hele steden werden in enkele uren tijds ont ruimd terwijl het door de storm opge zweepte water reeds door de straten stroomde. Het regende onafgebroken en windstoten tot 270 km per uur joe gen glas en puin tientallen kilometers ver landinwaarts. de wervelstorm zijn tocht naar de kust zou vervolgen, begonnen in weerwil van het noodweer sommigen al naar hun huizen terug te keren, maar omdat de wegen langs de kust op vele plaat sen drie meter onder water staan kwa men zij niet ver. Daar deze mensen de hulpcolonnes in hun werk belemmerden heeft de nationale garde (landstorm) hier en daar versperringen opgericht. De meeste geëvacueerden bleven waar zij waren, wetend dat wervel stormen van dit soort onberekenbaar zijn en dat een rustpauze van een et maal niets bijzonders is. Zij zaten bij een in haastig ontruimde scholen, garages en kerken, enige honderden kilometers achter de bedreigde kust lijn. Hun bezittingen, meegesjouwd in auto's, op wagens of op de rug, lagen in de regen. Velen wisten dat zij waarschijnlijk niets meer zouden terugvinden van wat zij hadden moe ten achterlaten. Radio en televisie zorgen ervoor dat de vluchtelingen voortdurend op de hoogte blijven van hetgeen z>ch langs de kust afspeelt. Zo konden sommigen zien hoe golven van bijna tien meter hoogte zich op de stranden stortten, palmbomen ontwortelend en telefoon palen krakend. Zij zagen hoe auto's en bussen werden meegesleept door kolkend zeewater, hoe huizen instort ten na door de vloed ondermijnd te zijn, hoe de wegen, bruggen en spoor lijnen waarlangs zijzelf nog in veilig heid waren gebracht, verzwolgen werden. Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM Van de groep van zestien Italianen uit Twente, die naar Amsterdam zijn gekomen om daar werk te zoeken, zijn er zes in bedrijven in en om Amsterdam ge plaatst: vijf in een textielfabriek in de Haarlemmermeer, een bij de Amsterdamse Droogdokmaatschappij. Vijf werkzoekende Italianen zijn terug gegaan naar Oldenzaal. Zij zien de toe stand niet meer zo somber in en hopen nu bij hun werkgever te kunnen blijven werken. TERUG Vijf andere Italianen zijn, eveneens na een bespreking met de Italiaanse con sul en het gewestelijk arbeidsbureau, toch naar Italië teruggekeerd. Zij zijn gisteren uit Amsterdam vertrokken. In Rotterdam heeft zich tot gisteren slechts één Italiaanse arbeider uit Twente bij het gewestelijk arbeids bureau gemeld. Drie hebben er schrif telijk geïnformeerd naar de mogelijk heid in Rotterdam passend werk te vinden. Het arbeidsbureau onderzoekt of er voor hen plaats in Rotterdam is, ZORG De directeur van het gewestelijk arbeids bureau te Rotterdam maakte zich overigens wel enige zorg over de mo gelijkheid thans in Spanje arbeids krachten te werven. Zoals men weet is Rotterdam onder meer van plan Span jaarden als trambestuurder aa" te stellen. De gebeurtenissen in Twente zullen On getwijfeld een terugslag geven op de werving van arbeiders in Spanje, aldus de directeur. „Het liep bij ons ^met die Spanjaarden nu juist zo aardig". De stad Galveston, 75.000 inwoners, is geheel omgeven door zeewater. Vlak voor een vloedgolf van meer dan drie meter hoogte zich op het land stortte en alle wegen afsneed hadden zestig duizend mensen nog kans gezien de be dreigde stad te verlaten. De evacuatie die wordt geleid door het Rode Kruis, verliep ordelijk en sneL In Corpus Christi, dat ook gedeeltelijk door de vloedgolf is overstroomd viel bovendien nog twaalf centimeter regen in twaalf uur tijds. Een groot deel van de bevolking heeft de stad verlaten. Er zijn ook steden en dorpen die geheel verlaten zijn. Daar zijn versterkingen heengezonden van de burgerwacht om plundering te voorkomen. Het is al verscheidene malen voorgekomen dat men plunderaars op heterdaad kon be trappen. De kuststrook die door de cycloon Carla wordt bedreigd is meer dan acht honderd kilometer lang. In vredestijd heeft men in de Verenigde Staten nog nooit een evacuatie op zo grote schaal moeten uitvoeren. De luchtbescherming, de burgerwacht, de politie en het leger werken nauw samen en in Washington is met voldoening geconstateerd dat alles glad verloopt in weerwil van de onvoorstelbaar moeilijke omstandig heden waaronder de helpers in het rampgebied moeten werken. Waarschijnlijk is Carla de grootste cycloon die de Verenigde Staten sinds het begin van deze eeuw heeft getrof fen. Tot nu toe is er slechts één slacht offer gevallen, een baby van vier maanden. Het moderne waarschuwings systeem. dat werkt met observatievlieg tuigen en zelfs kunstmanen, heeft het mogelijk gemaakt maatregelen te nemen eer de wervelstorm de kust dicht ge noeg is genaderd om slachtoffers onder de bevolking te kunnen maken. Toen het gisteravond onzeker was of Van onze Haagse redactie DEN HAAG Drie dagen en drie nachten heeft de zeventigjarige T. A. H. uit Den Haag in de Haagse Wijk Maria- hoeve in de struiken gelegen. Pas zon dagmiddag werd de man ernstig ver zwakt gevonden door wandelaars. H. is waker op een bouwwerk in Ma- riahoeve. Donderdag had hij tegen het einde van de dag dwars door het land naar de dichtstbijzijnde tramhalte willen lopen. Onderweg struikelde hij. Hij viel on gelukkig en raakte wat versuft. Hij zag geen kans meer overeind te komen. De eerste uren heeft hij zo hard moge lijk geschreeuwd telkens als hij iemand gewaar werd. Na verloop van tijd werd hij zo moe, dat hij de kracht daar toe niet meer kon opbrengen. De man heeft geen lichamelijk letsel, Hij is opgenomen in het ziekenhuis Zuid- wal. Hij moet daar op krachten komen. SEOEL (AP). Tegen drie naaste medewerkers van ex-president Syng. man Rhee heeft het revolutionaire tri bunaal gisteren de doodstraf geëist. Een twintigtal anderen hoorden gevangenis straffen tegen zich eisen, variërend van vijf tot twintig jaar. De verdachten werden beschuldigd van vervalsing van de uitslagen van de pre sidentsverkiezingen in maart 1960. Allen waren leden van de vrijheidspartij. BONN. Ter ere van maarschalk Rommel, die in 1944 zelfmoord pleegde, omdat Hitier hem geen andere keus liet, zal op 15 november, de dag waar op Rommel zeventig jaar zou zijn geworden, in zijn geboorteplaats Hei- denheim een gedenkteken worden ont huld. WASHINGTON (AP) Ex-presi dent Eisenhower is zeer boos gewor den over een brochure die door het ministerie van buitenlandse zaken is uitgegeven onder de titel: „Achter grond Berlijn 1961" en waar in staat dat Eisenhower tegen het einde van de tweede wereldoorlog be sloot de verovering van Berlijn aan de Russen over te laten. In de brochure staat o.m.: „De Wester se legers hadden Berlijn kunnen verove ren of hadden op zijn minst kunnen deel nemen aan de verovering, maar de ge allieerde opperbevelhebber. generaal Eisenhower, geloofde dat zij nuttiger werk konden verrichten tegen machtige Duitse strijdkrachten op andere plaat sen. Zo konden de Russen Berlijn ver overen. Protest Men verwacht dat Eisenhower zijn ge moed zal luchten tijdens het bezoek dat 42 Republikeinse leden van het congres aan zijn boerderij in Gettysburg zullen brengen. Enkele congresleden zouden van plan zijn vragen te stellen over de brochure. De Republikeinse afgevaardigde Mei vin Laird heeft al een krachtig protest laten horen tegen wat hij noemde: „op zettelijk onjuiste interpretaties". Hij eis te dat de brochure uit de circulatie ge nomen zou worden. Laird zei dat het besluit geen Ameri kaanse troepen naar Berlijn te sturen op het hoogste niveau werd genomen en niet door de commandant te velde. HET OGENBLIK HET ZEEUWSCH DAGBLAD TE LEZEN het laatste nieuws het éérst, gloeiendlieet van de naald. onafhankelijk, dus ongekleurde, betrouwbare bericht geving. betrouwbare bezorging door EIGEN bezorgdienst, 's morgens vroeg. Kortom, DE krant voor het nieuws, waarover U niet vroeg en uitvoerig genoeg ingelicht kunt worden. En dat is veel waard, in deze spannende maanden. Administratie Zeeuwsch Dagblad, Postbus 26, Middelburg. AKKOORD. Ik wil uitvoerig en betroutvbaar voorgelicht ivorden over het belangrijke wereldnieuws, binnenlandse en Zeeuwse nieuws, sport, enz. Noteer mij: voor gratis bezorging van het Zeeuwsch Dagblad gedurende een week. voor 4 weken bezorging voor slechts 1,12 weekabonnee voor 0,56 per week noteer mij als kwartaalabonnee voor 7,- per kw. (Doorhalen wat niet verlangd wordt. Punt 3 kunt U desgewenst combineren met punt 1 of 2). Naam:Handtekening: Adres: PlaatsDatum Die laatste lap teas goed; ik loop er nóg op! NA ARRESTATIES Van een onzer verslaggevers BOXTEL De arrrestatie van drie jonge inwoners uit Den Bosch heeft geleid tot de opheldering van een reeks inbraken, die de laatste maanden zijn gepleegd in Boxtel, Tilburg: Vught en Den Bosch. Een week geleden werden de 21- jarige L. van de B. en de negentien jarige W. B. in Den Bosch aangehou den. Zij hadden samen ingebroken in een fabriek, maar werden verrast door de komst van een arbeider. In zijn angst sprong de jongste van het twee tal door een grote spiegelruit, waarbij hij aan armen en benen werd gewond. Toen hij zich in een ziekenhuis wilde laten verbinden werden zijn wonden zo ernstig geacht dat hij werd opgenomen. Daar vond de politie hem. De arrestatie van zijn collega was toen .nog maar een kwestie van tijd. Derde man De politie kwam er achter dat nog een derde man uit Den Bosch in het inbrekerscomplot zat. Deze, de 27- jarige N. van H., is in Rotterdam aangehouden. Door de arrestatie van het trio is nu in vijftien inbraken klaarheid ge bracht. De daders maakten daarbij be dragen aan geld en sieraden buit. Daarvan is nog niets achterhaald. LAUSANNE (AP) Er doen hardnek kige geruchten de ronde dat binnenkort de officiële bekendmaking te verwachten is van de verloving van prinses Sophie van Griekenland en Don Juan Carlos van Bourbon, zoon en opvolger van de Spaanse troonpretendent. Prinses Sophie is zondagavond met haar zuster prinses Irene en haar ouders ko ning Paul en koningin Frederika bij de villa van ex-koningin Victoria-Eugenia van Spanje in Lausanne aangekomen. Don Juan Carlos is daar gistermiddag eveneens gearriveerd, zijn vader, de graaf van Barcelona, werd gisteravond laat verwacht. Van onze correspondent VENLO Twee jonge Duitsers hen- ben zondagavond een vijftienjarig meis je uit Venlo lastig gevallen. Het meisje was met de jongens mee gelopen. Buitenaf werd één van de jon gens hinderlijk handtastelijk. Het meis je werd daar boos om en sloeg van zich af. Daarna werd over en weer ge slagen waarbij het meisje lichte ver- wondingen opliep. De jongens zijn gevlucht. De politie heeft hen niet kunnen achterhalen. De weersverwachting van het K.N.M.I. in De Bilt, geldig tot hedenavond: Veranderlijke be wolking met en kele verspreide buien Overwegend matige, later langs 'de kust tot krach tig toenemende zuidwestelijke wind. Weinig ver andering in tem peratuur. Miesje: Houd de ramen maar dicht met die wind. 13 september: zon op 6.10, zon onder 19.01, maan op 9.29, maan onder 20.36. Helsinki regen WZW 13 0.1 Stockh. regen ZZW 16 0.1 Oslo regen stil 16 1 Kopenh. regen ZW 18 0.1 Aberdeen l.bew. WNW 19 1 Londen zw.bew. W 21 0 Amsterd. l.bew. ZW 29 2 Brussel zw.bew. W 22 0.1 Luxemb. zw.bew. ZW zO 0 Parijs zw.bew. WNW 25 0 Bordeaux zw.bew. WNW 25 0 Grenoble zw.bew. NO 27 0 Nice zw.bew. ZZW 24 0 Berlijn l.bew. Z 20 0 Frankf. geh.bew. stil 21 0 München h.bew. verand. 23 0 Zürich zw.bew. stil 22 0 Genève zw.bew. stil 24 0 Locarno zw.bew. stil 24 0 Wenen onbew. ozo 18 0 Innsbruck l.bew. W 24 0 Belgrado onbew. stil 18 O Athene l.bew. NNO 25 0 Rome onbew. NNO 28 0 Ajaccio onbew. stil 27 0 Madrid l.bew. W 32 0 Majorca h.bew. WZW 30 0 Lissabon h.bew. NNW 25 0

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 1