-Moskou heeft de- mensheid in haar —hoop bedrogen— ACHT KINDEREN BIJ POLITIE OP STOEP Tweespalt JONGE DADER VAN AANSLAG GEPAKT onder de neutralen Terwijl Westen Rusland aanklaagt in Genève AANRIJDING IN SPANJE MET DUUR STAARTJE Gorcumer slaat vriend dood na ruzie De Bilt: Regen Vaag spoor in moord liep dood Engelsman slaat treiteraar met hamer neer GESLAAGDE „OPERATIE DUIF" ANGELA (12) GING EVEN BOSTON ZIEN OP ZELFDE PLAATS ALS EERSTE Het weer overal PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND WAARBORG MEER LEED VERZET GESTAAKT IN BRAZILIË Moeder weggelopen, vader in wanhoop Minachting Plan Na ile straf horen ze meer van me" PLEZIERBOOTJE ZONK: 26 DODEN EEN OF TWEE BEKENDE DEENSE KRANT VERDWIJNT Putten leeg Directeur: JACQ. DE SMIT: Chefred.: G. J. Breuker. Kantoren te: Middelburg, Plein 1940 nrs. 68, Postbus 26. Giro 116666, telefoon 011802009 en 4469. Goes, Lange Vorststraat 84, Postbus 4, telefoon 011006901. Vlissingen, Nieuwendijk 33, Postbus 24, telefoon 011843224. Terneuzen, Nieuwstraaf 40, Postbus 53, tefefoon 011503189, Zierikzee, Havenpark 24, telefoon 01110—2991. Zeenwsch Dagblad Losse nummers 13 cent. Abonnementsprijs 0,56 per week, 7,per kwartaal Advertentietarieven op aanvrage. - Rubriek Kabouter» T cent per woord met een minimum van I,—. 16e JAARGANG No. 4956 Dinsdag 5 september 1961 TWEEDE KERNEXPLOSIE IN DAMPKRING Van onze correspondent AMERSFOORT Drie jonge Amersfoorters, de gebroeders Evert en Adri Verschuur en hun vriend Ben Beyer zitten knap in moeilijkheden na een, zo vertel den zij, onschuldig aanrijdinkje in het dorpje San Seloni bij Bar celona. Zij hadden ongeveer zes weken ge leden gedrieën met een in Amers foort gehuurd autootje de (Spaanse) zon opgezocht. In San Seloni staken twee vrouwen on verhoeds de weg over. Adri (27), die stuurde, remde terstond, maar een van de dames kwam toch te vallen. Zij brak haar pols. Het was misschien allemaal erg meegevallen als die Spaanse niet toevallig de moeder van de plaat selijke politiecommissaris was geweest. Er was geen praten te gen. Hij vond het nodig om de auto in beslag te nemen. Zij kon den hem pas terugkrijgen als zij een waarborgsom van tweehon derdduizend peseta's, ongeveer twaalfduizend gulden, op tafel zouden leggen. Deze voorwaarde werd doorgege ven aan de verzekeringsmaat schappij Ons Belang, waar de auto was verzekerd. Zij voelde niets voor het voorstel, zodat de zo zonnig begonnen vakantie van de Amersfoorters naar vijf we ken triest wachten groeide. Er kwam geen geld en de Spaanse politie volhardde in haar besluit. De auto bleef op het bureau en daar is hij nog. Het paspoort van Adri Verschuur berustte daar aanvankelijk ook, maar met enige moeite kreeg hij dat weer in handen. Met geld van het Ne derlandse consulaat zijn de drie onfortuinlijke vakantiegangers naar huis teruggekeerd. Daarmee is het leed nog niet ge leden: De autoverhuurder vraagt veertig gulden voor iedere dag dat hij zijn auto langer mist dan de gecontracteerde veertien da gen. De jongelui hebben zich in middels verzekerd van juridische bijstand. Ook de directeur van de plasticfabriek waar zij wer ken, heeft hulp toegezegd. RIO DE JANEIRO (Reuter/AP) De dreiging van een burgeroorlog in Brazilië is voorbij. De drie ministers van de strijdkrachten hebben hun ver- Zet tegen de linkse Joao Gouiart ge staakt en ermee ingestemd hem pre sident met een vooral representatieve taak te laten worden. Gouiart zelf heeft laten weten dat ook hij akkoord gaat met een grond wetswijziging, waardoor de uitvoeren de macht voor het eerst in Brazilië's geschiedenis aan een premier zal ko men. Zijn inauguratie in de hoofdstad Brasilia is op verzoek van waarne mend-president Mazzili een dag uit gesteld en zal vandaag geschieden. De regeringsgezinde strijdkrachten hebben inmiddels opdracht gekregen om zich terug te trekken uit de zuide lijke kuststaat Santa Catarina teneinde conflicten met de aanhangers van Gouiart te vermijden. VENLO Een in burger geklede Engelse militair heeft in Venlo de 21-ja- rige opperman J. R. met een hamer een zo harde klap op het hoofd gegeven dat hij bewusteloos in elkaar zeeg. R. had de militair, die met zijn vrouw en een vriendin uit Roermond in een geparkeerde auto zat, op een ergerlijke manier lastig gevallen. Met twee vrien den was hij bij de auto gaan staan en had toen allerlei onvriendelijke opmer kingen en vuige insinuaties gemaakt. De Engelsman had al een heleboel ge slikt, maar toen R. die al vaker vreemdelingen heeft lastig gevallen de Roermondse meende te moeten waar schuwen door te zeggen: „Als hij niet maakt dat hij uit Venlo komt, sla ik hem de tanden uit zijn mond", verloor hij zijn zelfbeheersing. De militair greep een bij de hand lig gende hamer, stapte uit de auto en gaf R. daarmee een klap op het hoofd, nog voordat hij de kans kreeg zich uit de voeten te maken. De opperman ligt in het ziekenhuis. De militair kreeg een bekeuring. WASHINGTON (Reuter) - De Sowjetunie heelt een twee de kernwapen in de damp kring tot ontploffing gebracht. Dit gebeurde volgens de Ame; rikaanse commissie voor atoomenergie gistermorgen vroeg, opnieuw in de streek van Semipalatinsk, in het noordoosten van Kazachstan. Evenals het vorige was ook dit kernwapen van midden- zwaar kaliber enige malen zo krachtig als de allereerste kernwapens maar zeer zwak vergeleken bij de kracht van de bestaande Amerikaanse waterstofbommen. Het nieuws over deze twee de kernexplosie in de damp kring werd gisteren bekend gemaakt door de voorzitter van de Amerikaanse commis sie voor atoomenergie, de no- belprijswinnaar Glenn Sea- borg. Enige uren eerder had den in Genève de twee weste lijke kernwapenmogsndheden de Sowjetunie dringend ver zocht voor zaterdagmiddag drie uur in Genève te ant woorden op het nieuwe weste lijke voorstel over een verbod vah alle proeven met kern wapens in de atmosfeer die radioactieve neerslag zouden kunnen veroorzaken. De voorganger van Seaborg, admiraal Lewis Strauss, had eerder op de dag al ver klaard dat de Sowjetunie zich nooit had gehouden aan de afspraak, geen kernproeven te nemen tijdens het Geneefse overleg, en daarop de eis la ten volgen dat Amerika de kernproeven zou hervatten. Het zag er echter voorlopig niet naar uit dat de Ameri kaanse regering aan die eis gevolg zou geven. Eigen nieuwsdienst GENÈVE. Amerika en Engeland hebben gisteren de wens te kennen gegeven dat de Sowjetunie voor zaterdagmiddag drie uur akkoord zal gaan met het nieuwe westelijke voorstel over een verbod van proeven in de dampkring met kernwa pens die radioactieve neerslag kunnen veroorzaken. Eigen nieuwsdienst GORINCHEM Onderweg van Hardinxveld-Giessendam naar Go- rinchem heeft gisternacht de 21-ja- rige N. P. de 56-jarige J. van der Zouwe doodgeslagen. P. werd ge arresteerd en opgesloten in het poli tiebureau van Gorinchem. Van der Zouwe en P. beiden vrij gezel hadden in Hardinxveld-Gies sendam een plezierig avondje gehad in een café. Na sluitingstijd had Van der Zouwe zijn vriend aangeboden hem met zijn bromfiets even naar zijn huis in Gorinchem te brengen. Een kleine persoonlijke kwestie leid de onderweg tot een woordenwisseling, die vlak bij het huis van P. ontaardde in een kloppartij. De Gorcumer een van nature wat nerveus mens gaf daarbij Van der Zouwe een harde stomp midden in het gezicht. Deze zakte in elkaar en bleef dood op straat liggen. Pistolen worden dit jaar hoger gedra gen, Jet Zij maakten die wens kenbaar in de 339e vergadering van de driemogend- hedeneonferentie over een oplossing van het kernwapenvraagstuk. Zij voeg den er aan toe eerder dan dat uiterste tijdstip met de Russische delegatie aan de conferentietafel te willen gaan zit ten indien de Sowjetunie voor zater dagmiddag mocht willen antwoorden. De Amerikaanse onderhandelaar Stel le legde deze veel op een ultimatum gelijkende verklaring mede uit naam van Engeland af. Daaraan vooraf ging de voorlezing van de tekst van het voorstel van president Kennedy en pre mier Macmillan. De Russische onder handelaar, Tsarapkin, wist geen ander antwoord te geven dan een volledige herhaling van de ellenlange motivering van het recente Russische besluit ter hervatting van de proeven met kern wapens. Na aandrang van de twee westelijke delegaties moest hij toegé ven dat het toch niet het definitieve Russische antwoord was. heeft willen confereren, zoals een ver bod van militair gebruik van de we reldruimte, aanvaarding van het begin sel van zelfbeschikkingsrecht voor alle naties, en vastlegging van waarborgen tegen agressie door middel van subver sieve acties of onverhoedse aanvallen. Over de tekst van dit veelomvattende plan zou al druk diplomatiek overleg gaande zijn tussen Amerika en de wes telijke bondgenoten. Tussen al die mannen die de dele gaties vormen van de niet-verbonden landen naar de conferentie te Belgrado zit één vrouw. Dat is Sirimavo Ban- darenaike, de enige vrouwelijke eerste- 'minister ter wereld. Zij is de premier van Ceylon. Haar redevoering trok de aandacht in de gehele wereld omdat zij de Bussen duidelijk veroordeelde wegens het hervatten van de proeven met kernwapens, terwijl vele andere afgevaardigden pogingen deden om de houding van de Sowjetunie te verdedigen. De regering van Jordanië heeft be sloten om de aan de luchtvaartmaat schappij Air Jordan Company verleen de concessie in te trekken en de dien sten van de maatschappij te stoppen. De regering wil nu een nationale lucht vaartmaatschappij op touw zetten. Stelle en Sir Michael Wright, de fungerende leiders van de twee wes telijke delegaties, wonden er in hun oordeel over het Russische besluit geen doekjes om. „De minachting van de Sowjetunie voor de gehele mens heid blijkt duidelijk uit het besluit van dat land weer proeven te gaan nemen", zei Stelle. „Het was een in het geheim genomen besluit; aan de uitvoering ervan moest men maanden geleden al op de proefterreinen zijn begonnen. Hoe juist was het besluit van het wes ten te staan op doeltreffend internatio naal toezicht op nakoming van Russi sche beloften, zich te houden aan een verbod van proeven met kernwapens. Zonder dergelijk toezicht zou immers de gesloten Russische maatschappij de gelegenheid hebben andere landen voor even grote verrassingen te stellen als die welke pas de gehele mensheid werd bereid. De gehele wereld heeft nu kunnen constateren en zal zich dit ook blij ven herinneren dat de houding van de Sowjetunie in deze conferentie trou weloos is geweest en dat de Sowjetunie de gehele mensheid in haar hoop heeft bedrogen. Sir Michael Wright deelde in een weinig minder scherpe veroordeling van de houding van de Sowjetunie mee dat Engeland zo nodig in de Algemene Vergadering van de Üno een uitspraak van het grootste deel van de mensheid over dit probleem zal vragen. Die woorden sloten aan op de algemene verwachting dat president Kennedy voornemens is zich deze maand persoonlijk tot de Algemene Vergadering te richten met een veel omvattend ontwapeningsplan voor ge leidelijke overgang naar algemene en totale ontwapening onder toezicht van een internationaal orgaan van de vol kerenorganisatie. Dat plan zou ook voorzien in maatregelen waarover de Sowjetunie tot nu toe niet of nauwelijks V-n onze correspondent DELFT. „Als er geen telefoon is en men wil toch snel op de hoogte ge bracht worden van de gang van zaken, dan maar een postduif". Deze gedachte moet een inwoner van 's-Gravenzande gehad hebben, toen zijn vrouw in Delft geopereerd moest worden. Hij liet in het ziekenhuis een mand je met een postduif achter en gaf de nodige instructies aan de afdelings- zuster. Deze heeft haar taak uitstekend uitgevoerd: dadelijk na de geslaagde operatie bevestigde zij een berichtje aan een poot van de duif en gaf die de vrijheid. Plichtsgetrouw vloog het dier recht naar huis. Een half uur na verzending had de man het goede nieuws over zijn vrouw in handen. 99- Van onze correspondent ROERMOND. De dertienjarige Jos. H. H. uit Roermond die zon dagavond twee Roermondse dames heeft aangevallen, is gisteren in de buurt van Echt aangehouden. Vlak na de arrestatie zei hij er zeker van te zijn zeven jaar tuchthuisstraf te krijgen, laten horen", voegde hij eraan toe. De jongen had sinds hij tien dagen geleden van huis wegliep op een kampeerterrein in Valkenburg zijn bivak opgeslagen. De uitrusting daar voor had hij gekocht van geld, dat hij thuis had gestolen. De dolk, waarmee hij zondagavond de aanslag pleegde, had hij zich voor achttien gulden in Heerlen aangeschaft. Het plan voor de overval kwam bij hem op, toen hij geen geld meer had. Hij heeft waarschijnlijk vermoed, dat hij in de sigarenwinkel op de Schuiten- berg in Roermond, die hij voor zijn daad had uitgekozen en waarvan hij de eigenares kende, alleen de 73-jarige moeder van de winkelierster Elly Ver stegen (49) zou treffen. Op zijn bellen had de winkelierster evenwel zelf opengedaan. Jos H. had toen gevraagd om een doosje sigaren voor zijn (gefingeerde) opa. Toen de vrouw weigerde, had de jongen de dolk uit zijn jaszak getrokken en me juffrouw Verstegen in de rug gestoken. De moeder van het slachtoffer, die op het rumoer was toegesneld, had het mes uit de wond getrokken. Een ogenblik later lag zij met een gebro ken arm en een gebroken been op de grond. In een poging het mes te be machtigen had de jongen de vrouw een harde vuistslag gegeven. Na de overval had Jos zich in zijn tent in Valkenburg teruggetrokken. Gisterochtend ging hij opnieuw naar Roermond. Hij werd tussen Susteren en Roermond gesignaleerd. Een recher cheur uit Roermond reed met een bromfiets naar Echt om hem op te vangen. De politie in Echt werd uit voorzorg gewaarschuwd Op de rijksweg Sittard—Roermond werd Jos gearresteerd, nadat hij al verscheidene auto's had aangehouden BOGOTA (Reuter). Voor de Co- lumbiaanse kust is zondagavond een plezierbootje gezonken dat ongeveer tweehonderd mensen aan boord had. Waarschijnlijk zijn 26 van hen verdron ken; er zijn negen lijken geborgen en zeventien mensen worden nog vermist. „Maar daarna zal ik nader van mij om aan een lift naar Roermond te komen. Mej. Verstegen is inmiddels uit het ziekenhuis ontslagen. De wond aan haar rug bleek niet zo ernstig te zijn. „Overigens heeft het een haar ge scheeld of de steek was dodelijk ge weest", vertelden de doktoren. De moe der moet nog in het ziekenhuis blij ven. Weersverwachting van het K.N.M.I. in De Bilt, geldig tot hedenavond: Half tot zwaar bewolkt en hier en daar enige regen met een kans op onweer. Zwakke tot ma tige wind. Over het algemeen iets lagere tempera- turen. MIESJE: Maar vast een paar overschoenen kopen! 6 september: zon op 5.59, zon onder 19.19; maan op 2.07, maan onder 17.43. weer wind max.t. nsl. Helsinki onbew. wnw 13 1 Stockholm l.bew. n 17 0 Oslo h.bew. z 16 0 Kopenhagenl.bew. zzo 39 0 Aberdeen zw.bew. zzw 16 0 Londen g.bew. nnw 18 1 Amsterdam onbew. stil 22 0 Brussel regen wzw 22 4 Luxemburg zw.bew. wzw 24 0 Parijs onweer ono 23 20 Bordeaux zw.bew. nw 23 0 Grenoble regen stil 26 0.4 Nice zw.bew. o 26 0 Berlijn onweer O 26 0 Frankfurt zw.bew. zo 27 0 München h.bew. no 29 0 Zürich zw.bew. stil 26 0 Genève zw.bew. zw 25 0 Locarno zw.bew. stil 27 0 Wenen h.bew. stil 29 0 Innsbrück zw.bew. wzw 26 0 Belgrado onbew. stil 29 0 Athene onbew. stil 30 0 Rome onbew. wzw 30 0 Ajaccio zw.bew. stil 30 0 Madrid zw.bew. n 22 0 Mallorc^ h.bew. wzw 29 0 Lissabon onbew. nnw 25 0 Eigen nieuwsdienst BELGRADO. Van de aanvan kelijke eenstemmigheid op de con ferentie van „neutralen" te Belgrado is nog maar bitter weinig over. Er worden nu, in een speciale commis sie, pogingen gedaan om de wereld een slotverklaring voor te leggen en daarbij wordt het steeds duide lijker dat er twee stromingen onder de niet-verbonden landen zijn. Die stromingen zijn moeilijk te verzoe nen en het tijdsgebrek vanavond behoort de conferentie te eindigen maakt die verzoening extra moei lijk. Ondanks de vele meningsverschillen is het toch wel waarschijnlijk dat de conferentie op zijn minst voor de dag zal komen met een beroep op de lei dende staatslieden van de grote mo gendheden om hun geschillen ten spoe digste bij te leggen opdat de wereld een nieuwe ramp wordt bespaard. Men twist nog wat over de vorm, want er zijn verscheidene mogelijkheden en elke mogelijkheid heeft haar aanhan- De meest genoemde mogelijkheden zijn: 1) Een boodschap van de conferentie aan Kroesjtsjef en Kennedy; 2) afgezanten zenden om de mening van de conferentie bij Kroesjtsjef en Kennedy uiteen te zetten; 3) stoom afblazen d.w.z. een beroep op de Sowjetunie en Amerika doen in het communiqué, maar verdere daden achterwege laten; 4) de Indische premier Nehroe op dragen persoonlijk te gaan bemid delen. Zoals men weet loopt Nehroe reeds enkele weken rond met plan nen om. tussen Amerika en de Sow jetunie tussen beide te komen. Ook schijnt te worden gepraat over de mogelijkheid om Nehroe af te vaardigen naar Moskou en Soekar- no naar Washington. Over de vraag wat ruu voorrang moet hebben in het slotcommuniqué: het kolonialisme en de bestrijding er van of het behoud van de vrede, is men het ter conferentie ook nog lang niet eens. Nehroe, die vindt dat het kolonialisme binnen afzienbare tijd een natuurlijke dood zal sterven, vindt het zonde van de tijd om aan bestrij ding ervan nog aandacht te besteden. Landen als Indonesië en de Verenigde Arabische republiek daarentegen vin den kwesties als proeven met kern wapens en Bérlijn maar betrekkelijk ondergeschikt. Voor hen staat bestrij ding van de laatste sporen van ko lonialisme als eerste punt op de agen da. Van onze correspondent KOPENHAGEN. Een van de oud ste en belangrijkste kranten van Scan dinavië, de Kopenhaagse Dagens Ny- heder, is opgeheven. De krant bestond al 93 jaar. In het begin van deze eeuw behoorde zij tot de grootste kranten van Denemarken. Van onze Haagse redactie DEN HAAG. „Ik kan niet meer voor mijn kinderen zorgen, de po litie moet het maar verder doen". Dit simpele briefje was het enige dat de tienjarige Engelien de K. zondagmorgen bij zich had, toen de Haagse politie haar met een erbar melijk huilend broertje van een jaar oud op haar arm op de stoep van het hoofdbureau van politie vond. Achter haar stonden op een rijtje de overige zes kinderen uit het gezin De K.: de negenjarige tweeling Cornelis en Karei, de achtjarige Corneha, de zesjarige Pieter, de vijfjarige Minne- kes en Christina van twee, die nog maar nauwelijks kon lopen. Zij waren zondagmorgen door hun va der, de 34-jarige fabrieksarbeider K. A. de K., op straat gezet, nadat hij wanhopig had gemerkt dat zijn vrouw voor de zoveelste maal sinds hun hu welijk was weggelopen. Hij had zij.n kinderen zelf een eindje naar het bu reau weggebracht, maar het laatste stukje moesten zij alleen. DAGWERK De politie is de hele zondag bezig ge weest om onderdak voor de kinderen te krijgen. Alle kindertehuizen waren vol. Toen eindelijk was besloten het ongelukkige achttal maar in een cel in het politiebureau te laten slapen, bleek dat het Haags hervormd wees huis in Seheveningen toch nog vier kin deren kon bergen. De vier oudsten wer den er heen gebracht. Voor de jongsten werd tenslotte een plaatsje gevonden in het kindertehuis Maris Stella, eveneens in Sehevenin gen. Zij zullen daar blijven tot een an dere oplossing is gevonden. Van onze speciale verslaggever SPRANG-CAPELLE. De dubbele moord te Sprang, waar vrijdag avond de twee gebroeders A. en H. van Zeist op brute wijze de schedel werd ingeslagen, is nog steeds een mysterie. Wel is de kring van ver dachten kleiner geworden. Politie en justitie hebben gisteren vastge steld dat de in Weert aangehouden Amsterdammer niets met de moord te maken heeft. Het bloed dat deze agressieve figuur op zijn kleding had kwam van een vecht partij in Amsterdam, enkele dagen voor de moord te Sprang-Capelle gepleegd. Het alibi van de man is deugdelijk bevonden. De gedragingen van de twee Duitsers, waarvan er één in Rhenen is aangehou den, worden nog onderzocht. De andere Duitser is nog voortvluchtig. De uitslag van het laboratoriumonderzoek naar het blo-ad op de auto, waarmee de Duit sers zich verplaatsten, is nog niet voltooid. Het onderzoek concentreert zich thans hoofdzakelijk op de plaats van het mis drijf en in het dorp Sprang. Een groot aantal waterputten is gisteren leegge pompt bij het zoeken naar het slag wapen, waarmee de broers de schedel is ingeslagen. Het moordtuig is nog niet gevonden. Stille getuigen Zoals gemeld heeft de 76-jarige zuster van de beide slachtoffers haar broers om zeven uur vrijdagavond nog in leven gezien. De politie wil thans nog nauwkeuriger het vermoedelijk tijdstip van de moord vaststellen. Zo wordt nagegaan op welk tijdstip de broers gewoonlijk hun avondpap op het vuur zetten en hoe lang zij nodig hadden om de pap te koken. Ook wordt getracht vast te stellen hoe veel tijd ermee heen is gegaan eer het sigaartje, dat H. van Zeist zat te roken, doofde nadat het op de asbak was gelegd. Op tafel lag behalve de krant met daar bovenop een leesbril ook een halfopgerookte sigaar, met een punt as eraan. Notaris Peters uit Waalwijk heeft gisteren het kistje geopend dat in de grote geldkist werd gevonden. De inhoud ervan leverde geen nieuwe gezichts punten op. De verdwenen portefeuille is nog niet gevonden. Advertentie EEK PR0DUKT VA* De ouders zijn gistermiddag door de politie verhoord. De politie wenste daarover geen nadere mededelingen te doen. VADER BANG De scheiding van de acht kinderen heeft nogal wat voeten in de aarde gehad. Het oudste meisje dat vooral aan haar jongste broertje, dat zij van zijn geboorte af had verzorgd, ver knocht was, ging tekeer als een beze tene toen zij hoorde dat Albert en zij in verschillende tehuizen moesten wor den ondergebracht. Zaterdag was de moeder, de dertig jarige J. de K.K. na een ruzie met haar echtgenoot weggelopen. De vader moet ten einde raad zijn geweest toen hij zijn wrede besluit nam. Hij zou bang zijn geweest zijn baan niet te kunnen houden als hij de kinderen bij zich had gehouden. De politie vond in het huis van de familie De K. slechts wat boter en sui ker. De tienjarige Engelien zorgde vaak voor het hele gezin. De politie heeft de Raad voor kinder bescherming in de arm genomen. Die moet uitmaken wat er met de kinderen gaat gebeuren. DE SJKKENS 6RQEP ANGELA Reilly (twaalf jaar) uit Londen stond zaterdagmiddag op het Londense vliegveld. Zij zag een me vrouw, die een baby en bagage droeg. Zij bood deze mevrouw aan de baby even naar liet straalvliegtuig te bren gen, dat naar Boston in Amerika vertrok. De mevrouw accepteerde en Angela stapte dapper het vliegtuig binnen. Zij toonde de bagagepapieren van de ouders van de baby, leverde de zuigeling in liet toestel keurig af en ging toen voorin op een lege stoel zitten. TJET vliegtuig vertrok. „Mijn pappie A 4- zit achterin", zei Angela als iemand haar vroeg of zij alleen vloog. „Maar ik zit liever voorin." Toen het vliegtuig zou gaan landen in Boston kwam het hoge woord „verste- kelinge" er uit bij Angela. Ook de waterlanders kwamen te voorschijn, maar die werden aan de overzijde van de oceaan snel gedroogd. Zij mocht met een lid van het personeel van de Ame rikaanse luchtvaartmaatschappij Pan American Airways mee naar diens huis. Zondag mocht zij Boston zien. Gisteren vloog Angela weer naar Londen. „Wat zal pappie wel zeggen", zei ze voor haar vertrek. Nou, pappie heeft de rest op het Londense vliegveld gezegd. JL

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 1