Kennedy doet beroep op de Gaulle Informeel gesprek met Sow jetunie PRETTIGE WASDAG qiide tflffis*; ZON IS TERUG VAIN VAKANTIE Fotograaf moest etmaal op juiste behandeling in ziekenhuis wachten *T SUNIL VÉRSTEKE1 INGE HAD NIET VEEL SUCCES Rus in Keulen gearresteerd Ferhat Abbas heengezonden De Bilt: Zonnig Ontvoerderr en verloofde in Maastricht gearresteerd V uilnisbakkenluik gaf vrije toegang Anna te Drieën in tuin gevonden PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND K. wil wel Weer protest Met hersenbloeding vervoerd MYSTERIE VAN HASSELT OPGELOST I NEDERLANDS MEEST GEBRUIKTE WASMIDDEL ANTWERPEN NOG NIET EENS OVER TUNNEL WEER LOSSE MELK IN BREDA Zij vroeg een anderehut TORREN VEROORZAKEN INSTORTING IN KERK Fellere premier aan hoofd van voorlopige Algerijnse regering Niet alles goud dat er blinkt HET WEER OVERAL Directeur: JACQ. DE SMIT; Chefred.: G. i. Breuker. Kantoren te: Middelburg, Plein 1940 nrs. 6—8, Postbus 26. Giro 116666, telefoon 01180—2009 en 4469. Goes, Lange Vorststraat 84, Postbus 4, telefoon 011006901. Vlissingen, Nieuwendijk 33, Postbus 24, telefoon 011843224. Terneuzen, Nieuwstraat 40, Postbus 53, tefefoon 01150—3189, Zierikzee, Havenpark 24, telefoon 01110—2991. Zeeuwsen Dagblad Losse nummers 13 cent Abonnementsprijs t 0,56 per week, 7,— per kwartetf Advertentietarieven op aanvrage. - Rubriek Kabouter* T cent per woord met een minimum van 1,—» 16e JAARGANG No. 4943 Maandag 28 augustus 1961 WESTEN WIL GAAN PRATEN WASHINGTON (Reuter) President Kennedy heeft een beroep op de Franse president de Gaulle gedaan om in de stemmen met het houden van een informele conferentie van ministers vau buiten landse zaken van de Westelijke grote drie en de Sowjetunie. On derwerp van deze conferentie, die in New York zou worden ge houden, zou de kwestie-Berlijn zijn. De nota's waarin het Westen het Kremlin voor deze conferentie uitnodigt zijn practisch gereed maar zij kunnen niet worden verzonden eer ook de Franse rege ring er haar goedkeuring aan heeft gehecht. Het meningsverschil tussen de Britse en de Amerikaanse regering en de Gaulle heeft geen betrekking op de wenselijkheid van een confe rentie met de Russen, maar op het meest geschikte tijdstip. De Gaulle meent dat er op dit ogenblik geen voordeel te behalen is op een con ferentie terwijl de Engelsen en Amerikanen hopen door de Russen uit te nodigen voor een nieuw ge sprek het initiatief in handen te kun nen krijgen. De Russische regering schijnt niet onwelwillend tegenover het idee van een dergelijke conferentie te staan. In een interview met een Ameri kaanse journalist heeft Kroesjtsjef te kennen gegeven dat hij bereid is onderhandelingen te openen. Ook in een gisteren gepubliceerde brief van Kroesjtsjef aan de Italiaanse premier Panfani wordt gezegd dat de Sow jetunie bereid is alle vraagstukken door middel van onderhandelingen te regelen. Voordat nu de Russische regering zelf met een voorstel tot nieuwe besprekingen voor de dag komt waardoor zij opnieuw het initiatief in handen zou krijgen hopen de Engelsen en Amerikanen zelf met een voorstel te kunnen komen. Zij willen daarbij echter onder geen beding de Franse president passeren omdat de eenheid van het Westen nu minder dan ooit tevoren geschaad mag worden. De drie Westelijke mogendheden hebben het afgelopen weekeind de Sowjetunie gewaarschuwd, zich niet te bemoeien met het Westelijke luchtverkeer op en van Berlijn. Aan randing van de vrijheid van de Westelijke vliegtuigen in de lucht- corridors zou ernstige gevolgen kunnen hebben, waarvoor de Sow jetunie de volledige verantwoorde lijkheid zou moeten dragen, zo heet het. Tevens hebben de ambassadeurs te Bonn van de Verenigde Staten, Engeland en Frankrijk bij de Russi sche ambassadeur in Oost-Berlijn geprotesteerd tegen de sluiting van de grens van Oost-Berlijn en dus tegen de onderbreking van het vrije verkeer tussen beide delen van de stad. De Westelijke waarschuwing is het antwoord op de nota van de Sow jetunie van woensdag waarin de Westelijke mogendheden ervan wer den beticht de luchtcorridors te mis bruiken. De Russen hadden het standpunt ingenomen dat de lucht corridors in 1945 aan de Westelijke mogendheden waren toegewezen ten behoeve van hun garnizoenen in Berlijn. In werkelijkheid, aldus de Russen, vervoeren Westelijke vliegtuigen „agenten, provocateurs en revanchis- ten" aaar Berlijn. Zie verder pag. 5 Van onze Amsterdamse redactie AMSTERDAM Een Amsterdamse fotograaf, die aan een hersen bloeding leed, is vorige week in het Binnengasthuis voor een psychiatrisch geval aangezien en heeft dientengevolge bijna 24 uur moeten wachten voordat hij de juiste behandeling kreeg. Hij was 's avonds in de donkere kamer van het reclamebureau waar hij werkte onwel geworden. Een concierge vond hem en waarschuwde de G.G.D. Die presenteerde hem in de wachtkamer van het Binnengasthuis. De fotograaf vertoonde verschijnse len, die volgens de dienstdoende ge neesheer het consult van een psychia ter wettigden. De conclusie van het onderzoek luidde, dat de patiënt naar een psychiatrische inrichting moest worden vervoerd. De dichtstbijzijnde beschikbare ruimte bleek men te kun nen verkrijgen in een instelling te Warnsveld, in de buurt van Zutfen. Daar werd geconstateerd dat de foto graaf een hersenbloeding had en dat hij dus nimmer had worden vervoerd. mogen worden Van een onzer verslaggevers MAASTRICHT Het mysterie van Hasselt is niet lang een onop losbaar raadsel gebleven: zater dagmiddag werden de „ontvoerder" en zijn „verloofde" na hevig ver zet in Maastricht gearresteerd. Van daag zullen beiden voor de officier van justitie te Maastricht worden geleid. De sluier over de „ontvoering" te Hasselt werd opgelicht, toen de politie zaterdagmiddag om vijf uur telefo nisch werd gealarmeerd voor een dronken autobestuurder, die de straten van Maastricht onveilig maakte. Het nummer van de wagen klopte met een van de nummers, die de Hasseltse po litie bekend had gemaakt na de „ont voering". Heftig verset Op het Onze Lieve Vrouwenplein werd de dronken bestuurder van de auto aangehouden. Hij verzette zich, daarbij gesteund door een nog jonge vrouw, die een hamer uit de auto greep, daarmee de politiemannen be dreigend. Met vereende krachten slaagden de agenten erin de man zowel als het meisje naar het hoofdbureau over te brengen Daar kwam spoedig aan het licht, dat zij het waren, die het Hasseltse „ontvoeringsdrama had- den opgevoerd. De auto bleek ook al dezelfde te zijn, al had men er niet een Oldsmobile in herkend. Advertentie De man is de in België geboren Ne derlander L. F. (26), die zwervende was. Het meisje is de 23-jarige E. S. uit Arnhem, die al enige weken met E. door België en Nederland had rond getrokken. Mishandeld Zij bekende verleden week woens- na een hevige ruzie met haar „ver loofde" voor hem te zijn gevlucht. Zij vroeg toen een lift aan de heer P. d'Haese uit Kuringen (onder Hasselt), waarbij het tot een ware achtervol gingsrace kwam. Deze eindigde in Hasselt, waar de „verloofde" met zijn wagen de auto met de heer d'Haese en het liftende meisje van achter aan reed. Zij was tijdens de ruzie zwaar door de man mishandeld. Dit belette haar niet het bij diens arrestatie voor hem op te nemen. Het proces-verbaal over de „ontvoe ring" zal de Hasseltse politie naar Maastricht opsturen. Ongetwijfeld zal de heer d'Haese daarbij nog een nota voegen voor de schade die hij aan zijn auto heeft geleden. ANTWEPEN (ANP).' De techni- sche commissie die moést beslissen of de tweede verbinding tussen de Schel- de-oevers bij Antwerpen een brug of een tunnel zal worden, heeft geen keus kunnen maken. In plaats van zelf een advies uit te brengen zal de commissie nu een „wed strijd-aanbesteding" uitschrijven voor een oeververbinding. De maatschappijen die meedoen moeten inschrijven op een brug of tunnel volgens eigen ontwerp. Aan de hand van de inzendingen wil men in Antwerpen voor februari vol gend jaar een definitieve beslissing ne men. De commissie die geen kans zag de knoop nu al door te hakken is vastge lopen op de zeer sterk uiteenlopende ramingen van de kosten van de bouw van een brug of een tunnel. In Warnsveld ontbrak het aan de voor de behandeling van deze gevallen noodzakelijke apparatuur en daarom werd de patiënt naar het ziekenhuis in Enschede overgebracht. In het Binnengasthuis en bij de Amsterdamse G.G.D heeft deze zaak begrijpelijkerwijs enige beroering te weeg gebracht. Men stelt zich overi gens op het standpunt, dat hier nau welijks van een foute diagnose kan worden gesproken. Volgens de plaats vervangend geneesheer-directeur had men uit de verschijnselen die de foto graaf vertoonde (ze werden aangeduid met het begrip „deliriaal") niet kun nen afleiden dat er sprake was van een hersenbloeding. Geen bed Een andere deskundige zegsman zei ons echter, dat deliriale verschijnselen wel degelijk een hersenbloeding kun nen inluiden, maar dit komt bijzonder weinig voor. Onze zegsman achtte het begrijpelijk dat de dienstdoende ge neesheer bij zijn onderzoek daaraan niet heeft gedacht. Een andere moeilijkheid in de zaak is deze: de fotograaf is, toen hij nog werd aangezien voor een psychiatrisch geval, helemaal naar het oosten van het land gebracht. In Amsterdam en directe omstreken was geen bed te vinden. BREDA. Met ingang van van daag zal in Breda weer losse melk worden verkocht. De melkinrichtin gen en zelfstandige slijters hebben daartoe besloten na een bespreking met de Algemene vereniging voor melkvoorziening in Noordbrabant (A.V.M.). In die bespreking kwam tot uiting, aldus de A.V.M., dat het besluit van de melkinrichtingen en zelfstandige slijters om geen losse melk meer te verkopen niet in strijd kon worden geacht met de bestaande wettelijke voorschriften. Toch bleken de melkin richtingen en de slijters bereid te voldoen aan het verzoek van de A.V.M. om weer losse melk te gaan verkopen. Door deze gang van zaken is een van de twee vragen achterhaald, die het Tweede-kamerlid de ,heer H. Pe- schar (soc.) de minister van econo mische zaken heeft gesteld. Hij vroeg de minister onder andere te bevorde ren, dat de verkoop van de (goedko pere) losse melk in Breda zo gauw mogelijk zou worden hervat. Verder wilde hij weten of met het ministerie van economische zaken overleg is gepleegd over het stopzet ten van de verkoop van losse melk. Een grote vloedgolf in de rivier de Hudson heeft twee vrachtauto's en eni ge boten van de Amerikaanse militaire academie te West Point meegesleurd. Er werd niemand gewond. Volgens ooggetuigen was de golf ongeveer tv;*»e- en-halve meter hoog. Later bleek dat een paar kilometer stroomopwaarts een pas gedempt stuk van de rivier was verzakt. Tot voor enige dagen werd in de strijd om Wesl-Berlijn geen rekening' gehouden met de belangen van de 12- jarige Erwin Schabe. Hij mocht van de Oostduitse bewakers van de zonegrens niet naar school. Erwin woont in het dorpje Eiskellerdat geheel is omringd door Oostduits gebied maarevenals en kele andere kleine enclavesbij West- Berlijn hoort. Erwin had het volste recht over de smalle weg die zijn dorpje met West- Berlijn verbindt naar school te fietsen. De bewpkers yan de-z,onagi:ensJieten hem echter niet door. Nu kan Erwin weer naar schoolmaar het is geen schoolgang die wij onze kin deren gunnen. Voor hem en achter hem rijdt een pantserwagen van het Britse leger. Voor deze bescherming bezwijkt tweemaal per dag de Oostduitse onwil aan weerszijden van de weg van Eiskeller naar West-Berlijn. KEULEN (D.P.A.) Een lid van het Russische consulaat te Keulen, ingenieur Tripolzef, zou in de nacht van vrijdag op zaterdag door de Westduitse politie zijn gearresteerd. De Russische ambassade te Bonn, die dit meedeelde, heeft tot dusverre tever geefs geprobeerd inlichtingen van de politie over het geval-Tripolzef te krijgen. Bij een treinongeluk in Spanje, op dertien kilometer afstand van Barcelo na; zijn zaterdagavond vier mensen om het leven gekomen en zeventig ge wond. Alle slachtoffers waren Span jaarden. Het ongeluk gebeurde doordat de locomotief uit de rails liep. Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM. Marian Swaap (19) heeft weinig, zeg helemaal geen plezier gehad van haar poging om clandestien van New York naar Rotterdam te varen. Na een ver blijf van nog geen etmaal op va derlandse bodem ging zij per ke rende boot terug. Zij onderging het lot, dat iedere verstekeling wacht. Marian was nog maar een klein meisje, toen zij in 1954 met haar ouders emigreerde naar de Verenig de Staten. Het leek geen dom Inbrekers maken 4800 buit Van onze Amsterdamse redactie AMSTERDAM. Een luik, dat doorgaans wordt gebruikt voor het weghalen van vuilnisbakken uit keu kens van flats, heeft zaterdagavond gediend als toegangsweg voor inbre kers. Aldus binnengekomen dieven sloegen in een flat op de zesde gaan derij van een woonblok aan de Rijs- wijksestraat een slag van 4.800 gul den. Eerst haalden ze door het luik de vuilnisemmer vanonder de gootsteen vandaan en zetten die buiten. Daar na kropen ze zelf in de kleine ruim te en forceerden daar het deurtje van het gootsteenkastje, dat de enige barrière tussen hen en de woning vormde. Het geld vonden ze in een la in de huiskamer. De dieven hebben waar schijnlijk geweten waar het zich moest bevinden, want ze hebben be halve een paar andere laden niets overhoop gehaald. De woning behoort toe aan een expediteur. Van onze correspondent ZUTFEN. Een door boktbrren aan gevreten oude balk in de rooms-katholie- ke kerk te Brummen is gisterochtend kort na het einde van de hoogmis naar beneden gekomen, met een deel van het gewelf dat op de balk steunde. Omdat de kerk al was verlaten, was er alleen materiële schade. De Brummense rooms-katholieke kerk is al oud. Een nieuwe is in aanbouw; totdat die klaar is in oktober waar schijnlijk zal worden geprobeerd de diensten in het oude kerkgebouw voort te zetten. Enkele maanden geleden bedreigden boktorren al een kerk in Gorssel bij De venter, maar daar zijn. de schadelijke dieren tijdig verdelgd. meisje, want zij werkte er tot haar mislukte escapade als secretaresse. Toch beviel de Nieuwe wereld haar niet. In het jonge hoofdje zette zich steeds sterker de avontuurlijke maar onza lige gedachte vast aan boord te slui pen van een groot passagiersschip. Op zo'n zeekasteel zou een passagier meer of minder toch niet opvallen. Niet nodig Het lukte haar vrij eenvoudig onop vallend aan boord te komen van de Rotterdam van de Holland-Arrierika Lijn. Het was daar op Nederlands grootste en mooiste passagiersschip ook helemaal niet nodig eën schuil plaats te zoeken. In de uren die aan vertrek vooraf gaan, is het toch roezemoezig in de salons en op de vele dekken. Toen de Rotterdam eenmaal in vol le zee was, moest Marian spijkers met koppen slaan. Zo rustig mogelijk, maar met een kloppend hart, klamp te zij een hofmeester aan met het ver zoek ,om een andere hut. Zonder argwaan vroeg de hofmees ter haar sleutel om te weten welke hut zij nu dan wel had. Het was toen meteen gebeurd met Marian, want zij had geen sleute1 Marian had zelf ge zorgd voor de ontmaskering. De reis ging weliswaar door, maar niet als een zalig-genietende passagier. Wel als hulpje in de keuken. Zaterdagochtend arriveerde de Rot terdam in de thuishaven. Daar werd Marian opgewacht door de Rotterdam se rivierpolitie. Het probleem van de terugreis was in dit geval zeer snel opgelost, want om twee uur in de nacht van zaterdag op zondag zou het vrachtschip Sloterdyk vertrekken. Gezellig Met deze boot is Marian Swaap nu onderweg naar New York. De poli tie heeft haar de uren aan de wal zo gezellig mogelijk gemaakt. Aan boord van een politieboot heeft zij urenlang door de Rotterdamse havens gevaren. Pas toen het vertrek naderde, werd het weer wat spannend. Op het mo ment. dat sleepboten de Sloterdyk van de kade zouden trekken, vertrok een snelle politieboot uit de Parkhaven en stak schuin de Nieuwe Maas over naar de Wilhelminakade, waar het meisje onder geleide van een politieman aan boord werd gebracht. Die politieman voer zelfs mee tot Hoek van Holland. Pas waar de branding van de zee hoorbaar werd, werd Marian verlost van de sterke arm. Zij mocht eens in de Waterweg hebben willen duiken om de vrijheid tegemoet te zwemmen. Stromen brandende cognac golfden zaterdag een in brand staand gedeelte van de cognacfabriek Domecq in het zuiden van Spanje uit. Er gingen drie duizend volle fusten verloren. De scha de wordt op drie miljoen gulden ge schat. Van onze correspon lent PARIJS. Ferhat Abbas is geen premier meer van de voorlo pige Algerijnse regering. Gedwon gen door de nationale revolutionai re raad heeft hij gisteren zijn ont slag genomen. Hij is vervangen door een heel wat minder gema tigd politicus, Ben Youssef ben Khedda, oud-minister van sociale zaken en sterk Pnks georiënteerd. Ferhat Abbas bekleedt geen enke le post meer in de Algerijnse voor lopige regering (G.P.R.A.) en is voorlopig met verlof gezonden. Ben Youssef ben Khedda is minis ter geweest in de eerste Algerijnse regering die in 1958 in Kairo werd geboren, maar sinds 1960 was hij rei zend ambassadeur en bezocht Indone sië, Syrië, Zuidslavië, Zuid-Amerika en China. Wijzigingen Tegelijk met de gematigde, naar verzoening strevende Ferhat Abbas zijn uit de regering verdwenen Ah med Francis, minister van economi sche zaken en financiën en zwager van Abbas, en Abdil Hamed Mehri, minister van culturele en sociale za- k$n. Zijn departement is eenvoudig opgeheven; dat van Francis is in handen gekomen van de nieuwe pre mier. Voorts is Belkacem Krim, het hoofd van de Algerijnse delegatie bij de Frans-Algerijnse besprekingen, onthe ven van zijn functie van minister van buitenlandse zaken en oorlog en be noemd tot minister van binnenlandse zaken. Hij blijft evenwel vice-presi dent van de G.P.R.A. Ben Tobbal, die deze post bezette werd minister van staat. Tot minister van buiten landse zaken is benoemd Saad Dah- leb, oud-particulier secretaris van Messali Hadj en leider van de con currerende Algerijnse vrijheidsbewe ging M.N.A. Het ministerie van oor log schijnt te zijn opgeheven. Sensatie Ben Bella en zijn vier lotgenoten die nog altijd door de Fransen gevan gen worden gehouden, blijven als mi nisters van staat lid van de regering. Ben Youssef ben Khedda Deze veranderingen in de Algerijn se regering en vooral het verdwijnen van Ferhat Abbas hebben zowel te Tunis als te Kairo geweldig opzien gebaard. In de Egyptische hoofdstad had president Nasser zich juist opge maakt om in de loop van de dag Fer hat Abbas met groot ceremonieel te Kairo te ontvangen. Abbas zou aan het hoofd staan van de Algerijnse delegatie, die de Panarabische con ferentie zal bijwonen. Deze delegatie en de delegatie die de conferentie te Belgrado zal bijwonen zal nu worden geleid door de nieuwe premier, Ben Khedda. De revolutionaire raad die het hoogste lichaam vormt in de Alge rijnse vrijheidsbeweging en die in fei te het parlement is van de beweging, is op het ogenblik in Tripolis bijeen. Het is zijn jaarlijks congres dat twee dagen na het afbreken van de onder handelingen in Evian is begonnen. Weinig hoop Men vraagt zich af of deze onder handelingen en vooral het mislukken daarvan deze wijzigingen in het kabi net hebben veroorzaakt. Ferhat Ab bas, dr. Francis en Mehri stonden im mers bekend als gematigde leiders en als voorstanders van onderhande lingen met Frankrijk. Ze zijn alle drie de laan uit gestuurd en vervan gen door sterk links-georiënteerde mi nisters die bekend staan als voor standers van strijd tot het uiterste. Alles schijnt erop-te wijzen dat er voorlopig van hervatting van de Frans-Algerijnse besprekingen geen sprake zal zijn. Vergat ik je ei weer te koken, lieverd? PARIJS. Een drieste inbreker is zaterdag flink bij de neus geno men. In plaats van een staaf goud die hij meende te hebben bemach tigd had hij een staaf ijzer in zijn handen, die slechts bedekt was met een dun laagje goud ter waarde van 100. De inbraak werd op klaarlichte dag op een van de drukste punten van Parijs 's middags half twee in de Rue d'Amsterdam naast het Gare St. La- zare uitgevoerd. Hij was met een auto komen aanrijden en stopte voor een wisselkantoor waar veel goudstukken, buitenlandse munten en andere betaal middelen in een vitrine lagen uitge stald. Hij sloeg de ruit in met een breek ijzer, griste de staaf „goud" weg en reed meteen weg. Dit voltrok zich in een halve minuut. De enige die zich te midden van de opwinding onverstoorbaar toonde was de directeur van het kantoor. Hij ont hulde aan de politie het geheim van de „gouden" staaf. AMSTERDAM, -y Het vijftiende eeuwse Vlaamse houten beeldje Anna te Drieën (waarde drieduizend gul den), dat enige dagen geleden uit een vitrine van een antiquair in de P. C. Hooftstraat werd ontvreemd, is te recht. Zaterdag kwamen twee kleine meis jes er mee aanzetten bij het hoofd bureau van politie. Een van hen had het in de tuin van haar ouderlijke wo ning aan de Mozartlaan gevonden. Ze had het, omdat ze het „zo'n leuk ding" vond, in de schuur opgeborgen. Het meisje had er geen idee van dat haar schat het middelpunt was van een raadselachtige geschiedenis, waar de Amsterdamse recherche vol op mee bezig was. Een vriendinnetje, dat zaterdag bij haar kwam spelen, hielp haar uit de droom. Het meisje herkende Anna te Drieën van een foto uit de krant. De kinderen hebben toen het kunst voorwerp in een zak gedaan en zijn er mee naar het hoofdbureau getogen. Daar nam men het in ontvangst. Het is inmiddels aan de eigenaar terugge geven. Rest voor de recherche de vraag: hoe kwam de kostbare Anna in een tuin aan de Mozartlaan terecht? Weersverwachting van het K.N.M.I. in De Bilt, geldig tot hedenavond: Droog en zonnig weer rnet weinig wind. Iets hogere middagtemperatu- ren. MIESJE; Net nu mijn va kantie op is. 29 augustus: zon op 5.46, zon. onder 19.35; maan op 21.27, maan onder 9.55. UTRECHT (ANP). Van het schip v«n- zijn vader is gistermiddag de zes jarige Jan Stam in Jutfaas" in het wa ter gevallen en verdronken. Het schip 1-g in een binnenhaven van de Amster damse Ballastmaatschappij. De heer Stam vond het lijkje van zijn zoon, toen hij, nadat hij het jongetje on geveer een kwartier miste, was gaan dreggen. weer wind max.t. Xl.sl. Helsinki regen Z 19 0.6 Stockh. onbew. WZW 2i O Oslo onbew. ZW 21 0.5 Kopenh. zw.bew. W 20 0 Aberdeen zw.bew. ZW 20 0 Londen h.bew. ZW 24 0 Amsterd. onbew. w 20 0 Brussel l.bew. w 23 0 Luxemb. zw.bew. NW 25 0 Parijs l.bew. N 28 0 Bordeaux onbew. N 31 0 Grenoble onbew. stil 30 0 Nice onbew. Z 27 0 Berlijn onbew. w 25 0 Frankf. zw.bew. NO 28 0 München l.bew. NW 28 0 Zürich onbew. NW 29 0 Genève onbew. ONO 28 0 Locarnó onbew. stil 28 0 Wenen l.bew. WNW 30 0 Innsbruck l.bew. stil 29 0 Belgrado onbew. stil 29 0 Rome onbew. WZW 32 0 Ajaccio h.bew. stil 26 0 Madrid onbew. verand. 37 0 Majorca onbew. ZW 31 0 Lissabon onbew. ONO 39 0 Van onze weerkundige medewerker Nu de vakanties zo langzamer hand verleden t(jd beginnen te wor den gaat het slechte weer ons ver laten om zijn plaats in te ruimen voor iets beters: droog, zonnig en warmer vakantieweer van het bo venste plankje dus. Zaterdag werd ons land al over spoeld door lucht uit het zoele zui den; in het zuiden van ons land steeg de temperatuur toen op vele plaatsen tot 25 graden. Gisteren kwam er enige reactie: het werd toen nergens warmer dan 23 graden. Een gebied van hoge druk deed de wind meer naar het westen draaien, waardoor wat koelere lucht werd aangevoerd. Dit gebied van hoge druk ver plaatst zich langzaam naar het oos ten, zodat de wind opnieuw zuide lijk zal worden en de warme lucht zal terugkeren. Gistermiddag was de temperatuur in het midden van Frankrijk al tot ongeveer dertig graden opgelopen, zodat een zuiden wind de temperatuur ook in ons land kan doen stijgen. De aangevoerde lucht is nogal droog, zodat de zon meer kan pres- Morgen zal het vermoedelijk nog wat warmer worden dan vandaag, teren dan op vorige dagen.

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 1