NOG GEEN VERHOGING VAN PARAATHEID Titof kwam aan valscherm neer Nederlandse werven vissen achter het net Strijd laait Algerije weer op I Nederlandse regering nam beslissing na overleg met het opperbevel van de Navo ZEEMAN JOHN L. IN DEN HAAG GEPAKT m Kroesjtsjef Het gaat om onze grootheid Papieren voor spijtoptanten vlugger klaar REVALUATIE CONTRA GOEDE REPUTATIE SMAKELOZE RECLAME Vele klachten bij politie in Australië CAFETARIA IN ZIEKENHUIS De Bilt: Koeler TIJDELIJK BETER Het weer overal Slechte eetlust - last van de oren, maar het sanitair was uitstekend \erdacht van moord in Hamburg Geen erkenning i PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND verklaring Nieuwe van Russische ruimtevaarder Maatregelen op korte termijn mogelijk Zie verder pagina 10 CITY TKEATiR ELECTRO BIOSCOOP Restaurant WÖHIER „De Gordijnen Spécial»!" MAJS0N VAN WESTEN Schrijvers'! Stoffenhuis 't Interlockhuis Viola DE MUYNCK Bevahnis La Courtine Stoornis Zie verder pagina 10 Jammei* Schip wou niet Sneu OCUÓ Ondergrondse beweging op Nieuw-Guinea opgerold Directeur: J.4CQ. DE SMIT; Chefred.: G. J. Breuker. Kantoren te: Middelburg, Plein 1940 nrs. 68, Postbus 26. Giro 116666, telefoon 011802009 en 4469. Goes, Lange Vorststraat 84, Postbus 4, telefoon 011006901. Vlissingen, Nieuwendijk 33, Postbus 24, telefoon 01184—3224. Terneuzen, Nieuwstraat 38, telefoon 01150—3189. Zierikzee, Havenpark 24, telefoon 011102991. Af Zeeuwsch Dagblad "*W lW* f- Losse nummers 13 cent. Abonnementsprijs 0,56 per week, 7,per kwartatf Advertentietarieven op aanvrage. - Rubriek Kabouter» 7 cent per woord met een minimum van 1,—» 16e JAARGANG No. 4930 Zaterdag 12 augustus 1961 MOSKOU (Reuter, A.P.) Premier Kroesjtsjef is er giste ren voor het eerst rond voor uitgekomen dat zijn eisen inzake Berlijn verband houden met het prestige van zijn land in de wereld. „Het gaat in deze strijd om de erkenning van onze groot heid", zei hij tijdens een receptie in het Kremlin. „Het was de grootheid van de arbeidende klasse die de macht in Rusland overnam en de staat creëer de die jullie kolonialisten en impe rialisten nu als gelijke zullen moeten erkennen, waarmee jullie nu reke ning mee moeten houden", riep hij met stemverheffing. Woede Telkens wanneer Kroesjtsjef in zijn rede. die een uur en twintig minuten duurde, het thema van de niet-erken- ning van de grootheid van de Sowjet- unie door het westen aansneed, strui kelde hij in woede over zijn eigen woorden en begon hij te schreeuwen. Kroesjtsjef klaagde er over dat pre sident Kennedy in Wenen had gezegd dat Amerika een „groot land" was en de indruk had gewekt dat de Sowjet- unie zich daarmee niet kon meten. Kroesjtsjef sloeg met de vlakke hand op de lessenaar en vertelde zijn gehoor: ,.Ik bracht hem aan zijn verstand dat ons laqd ook groot is." Ook groot Hetzelfde, zo vertelde hij, was hem overkomen in 1960, na het mislukken van de topconferentie. Premier Mac- millan van Engeland had hem toen voorgehouden dat hij toch moest begrij pen dat de president van een zo groot land als Amerika, Eisenhower, hem niet zomaar zijn verontschuldigingen kon gaan aanbieden. Kroesjtsjef zei dat hij toen tegen Macmillan had gezegd: „Ons land is ook groot; wij eisen een verontschul diging." Geen datum Evenals in zijn televisierede van maandag noemde Kroesjtsjef, spre kend over 't Berlijnse vraagstuk, geen datum voor de aangekondigde onder tekening van een vredesverdrag met Oost-Duitsland. Hij herhaalde de be kende argumenten, gaf weer uiting aan het verlangen naar onderhandelingen, maar voegde daaraan geen nieuwe ge zichtspunten toe. Geen dreiging C Kroesjtsjef zei dat de Sowjetunie geen enkel land bedreigt. Wie in deze tijd van kernwapens met een oorlog dreigt is krankzinnig, zei hij. Toch zei hij ook dat in geval van een gewapend conflict om Berlijn niet alleen de lan den die dat conflict zouden beginnen vernietigende slagen toegebracht zou den worden maar dat ook de bases van die landen in alle andere landen van de Navo zouden worden uitgeschakeld. Ik heb met een gewoon toestel foto's van de aarde gemaakt in de Wostok 2zei Titof. Hier ziet u hem met zijn spiegelreflexcamera in de hand Van onze parlementaire redacteur DEN HAAG Nog niet. Deze twee woorden omvatten nauwkeurig de betekenis van het gisteren door het kabinet genomen besluit om „na overleg met de opperbevelhebber van de Navo-strijdkrachten in Europa, generaal Norstad op dit ogenblik nog geen bijzondere maatregelen te nemen tot verdere verhoging van de paraatheid van de Nederland se landstrijdkrachten." TAEZE korte officiële mededeling houdt in haar beknoptheid dui delijk in dat in de nabije toekomst maatregelen niet uitgesloten zijn. Met name is niet te verwachten dat de dienstplichtigen die in de twee de helft van september zouden af zwaaien, naar huis kunnen gaan. Het kabinet volgt de ontwikkeling van de internationale verhoudin gen met „grote zorgvuldigheid". Het pleegt voortdurend overleg met het opperbevel van de NAVO te Parijs, in ieder geval van week tot week. De kabinetsbeslissing van gisteren is ook in en na overleg met generaal Norstad genomen. Aan Nederlandse kant heeft hierbij niet zozeer de be oordeling van de internationale situatie en de daarmee ten nauwste ver bonden noodzaak tot het treffen van voorbereidingen door de Navo de doorslag gegeven, als wel de over weging dat bijzondere maatregelen op het ogenblik de normale opbouw van MOSKOU (Reuter, A.P.). Ger man Titof heeft zijn kansen op een nieuw wereldrecord ruimtevaren Van onze Haagse redactie DEN HAAG. De Haagse recherche heeft gisteravond even over achten de 28-jarige Rotterdamse zeeman John J. L., die werd gezocht voor de moord op een Duitser in Ham burg, aangehouden. Hij is de man, die op 23 juni in Hamburg een mislukte over val pleegde op een juwelier. Een buurman, die de juwelier te hulp wilde komen, werd daarbij doodgeschoten. L. werd aangehouden in het baga gedepot van het station Hollands Spoor in Den Haag, toen hij twee, daar in bewaring gegeven koffers kwam afhalen. Hij had een pistool bij zich. Daar zaten nog vier patro nen in en het stond op scherp. De politie weet nog niet wanneer L. Nederland binnen is gekomen. Zoals men zich zal herinneren zou hij op 2 augustus in Hoek van Holland zijn gesignaleerd en aangeschoten door een politieman. Grond te heet L. heeft in Den Haag gelogeerd bij kennissen, die hem wel van gezicht maar niet van naam kenden. Het afge lopen weekeinde werd hem de grond blijkbaar te heet onder de voeten. Hij verdween in de nacht van zaterdag op zondag van zijn logeeradres met mede neming van twee koffers, kledingstuk- WASHINGTON (AP) Amerika heeft besloten communistisch Buiten- Mongolië voor het ogenblik nog niet te erkennen, zo heeft het State De partment gisteren bekend gemaakt. Het ministerie verklaarde dat het met het oog op de toestand in de wereld op het ogenblik niet in het belang van de Verenigde Staten zou zijn om het regime te erkennen. ken, een reiswekkertje en drieduizend gulden. Tot dat ogenblik hebben zijn gast heren niet geweten dat zij een gevaar lijke misdadiger in huis hadden. Daar kwamen zij pas achter toen zij zondag aangifte deden van de diefstal van hun eigendommen. Zij herkenden hun gast uit een opsporingsblad dat zij toevallig bij de politie zagen liggen. De recherche is terstond na de aan gifte op zoek gegaan naar de koffers. Zij werden gevonden in het bagagede pot. Gisteravond, na vijf dagen posten, kwam L. zijn koffers afhalen. Hij was zijn requ's kwijt. Terwijl hij nog bezig was de loketbeambte een beschrijving van de koffers te geven, greep een rechercheur hem van achteren in de nek. Een tweede rechercheur deed hem de handboeien om voor L. ook maar kon reageren. Het pistool zat in zijn rechter achterzak. L. had de laatste tijd onder valse naam in een Haags hotel gewerkt. Hij gebruikte daarvoor een paspoort dat hij van een kennis had gestolen. deze keer een nieuw duurrecord verspeeld. Dat gebeurde bij de lan ding, toen bij de Wostok, naar hij gisteren onthulde, aan een val scherm verliet voordat ook het ruim teschip zelf aan een valscherm de aarde bereikte. Volgens de regels van de Fédération Aeronautique Internationale, de F.A.I., kunnen alleen zij aanspraak maken op een van de wereldrecords ruimtevaren die gezeten in hun ruimtevaartuig on gedeerd naar de aarde terugkeren. Titof was gisteren het middelpunt van een persconferentie in de aula van de universiteit van Moskou. Onder zijn gehoor waren ongeveer duizend jour nalisten, onder wie enige honderden buitenlanders, en vele deelnemers aan het internationale congres van bio chemici. Heel rustig De overgang van de gewichtloosheid (bij een snelheid van ongeveer 28.000 kilometer per uur. Red.) naar de terug keer van zijn normale gewicht (bij gewone aardse snelheden van enige honderden kilometers per uur. Red.) was heel rustig en geleidelijk gegaan, zei Titof. „Ik had eenvoudig het gevoel dat ik mijn gewone gewicht terug gekregen had", zei hij. Tijdens zijn tochten om de aarde had hij uit zijn patrijspoort rivieren, ber gen, bebouwde en onbebouwde akkers kunnen zien en evenals Gagarin eerder het verschil kunnen onder scheiden tussen omgeploegde akkers, akkers met nog niet geoogst gewas en grasland. Kiekjes Hij vertelde ook dat hij uit de patrijs poort foto's had gemaakt van de aarde. Titof kon echter niet beloven dat die ook gepubliceerd zouden worden. Hij wilde liever eerst afwachten of ze goed waren uitgevallen. Advertentie U bént altijd welkom bij WODBLStfM «O. mm ffloop bif ha SHRUG ofldw-snsj* „UW SPECIAALZAAK" voor x«er modtmo vitrag#* «n d#kor«tlw4afi#n. ■ort Lang* VonUtTaat-Oanr#; mfaxi G«m Telefoon 7«« Uw speciaal adres voor WERÉN- e» KINDERKLEDING L*nf# TtarMut Oom L*ng« Vorst Om fvaolKc to winkelen. Toonaangevend# collect!* SPECIAALZAKEN ontvangt elke dag 10% korting het gehele jaar door. Lange Vorststraat 45-47 Goeg Oma FOTON* NOU Ijp IW T M Hl L. Voretgtraat 64 GOES Maak eens ken nis met Oxford en Superdam cos- tuums. In onze xaak voordeliger.' Ook ais maat- I confectie f de paraatheid van onze landmacht in het ongerede zouden brengen. Tegen deze achtergrond zijn het belang van de paraatheid van dit ogenblik en de voortgang van de oefeningen van de brigades in Frankrijk, afgewogen tegen de gevolgen van bijzondere maat regelen. Zoals gemeld, kunnen deze bestaan uit het intrekken van het klein verlof, legering van een brigade in West-Duitsland en verkorting van de basisopleiding in de depots. De eerste twee maatregelen zouden meteen al stopzetting van de brigade oefeningen in Frankrijk betekenen, in ieder geval van de oefeningen, die daar voor de tweede week van september op het programma staan. De brigade, die nu in La Courtine is, zal tegen het einde van deze maand naar ons land terugkeren. Een ontredderde divisie zou het resultaat zijn van een ingrijpen op dit ogenblik. De legering van een brigade in West-Duitsland zou op personeel- technisch en militair-organisatorisch gebied vele moeilijkheden met zich brengen, vooral als toch nog tegelijker tijd een andere brigade volgens het oefenprogramma naar La Courtine zou moeten gaan. DEN HAAG. Sinds enige weken behoeven de spijtoptanten in Indo nesië veel minder lang dan vroeger op hun uitreispapieren te wachten, zo blijkt uit berichten die op het Ministerie van buitenlandse zaken zijn binnengekomen. Voor spijtop tanten die in de buurt van Djakarta wonen bijvoorbeeld, is de wachttijd in het algemeen n;et langer dan ongeveer een week. Dit is het gevolg van een sterke vereenvoudiging van de procedure voor het verkrijgen van een uitreis visum. NEW YORK (Ass. Press). Ame rican Airlines heeft bij Boeing 25 straalvliegtuigen van het type 727 be steld. Deze toestellen, die totaal 131,5 miljoen dollar (ongeveer 473,4 miljoen gulden) zullen kosten, zullen in 1964 en 1965 worden afgeleverd. Het type Boeing 727 is een vliegtuig voor de korte afstanden. Het is uit gerust met drie motoren. Het is meer dan dertig jaar geleden, dat in de Verenigde Staten een driemotorig toe stel werd gebouwd. Van onze scheepvaartredacteur SLIKKERVEER. Marinus Smits, een Nederlandse te Kopen hagen wonende reder, heeft zijn goede vriend A. van Vliet, directeur van de Slikkerveerse scheepswerf De Groot en Van Vliet, een opdracht voor drie vrachtschepen van 1100 ton moeten onthouden. „Dat komt door de revaluatie", deelde hij ons gister middag mee. Hij voegde eraan toe, dat een be vriende Deense reder de onderhan delingen over de bouw van twee schepen bij een andere Nederlandse werf ook wegens de revaluatie heeft laten afspringen. De heer Van Vliet vertrouwde ons vervolgens toe, dat een Noorse reder, voor wie hij een tankschip heeft gebouwd, thans ern stige bedenkingen heeft om een tweede schip bij hem te bestellen. De heer Smits is een doortastend zakenman van 35 jaar. Zijn vader was nog poelier aan de Spiering straat te Gouda. Hij verzorgt met eigen schepen grote veetransporten van Denemarken naar Duitsland. Daarnaast exploiteert hij twee sche pen in de wilde vaart. Daar komen er dit jaar nog twee bij. „Ik had er nu tegelijk drie willen bijbestellen met optie op nog twee. Ik probeer zoveel mogelijk met Ne derland zaken te doen. Door de re valuatie gaat dat niet meer. Ik vind dat jammer, vooral omdat bijvoor beeld de landsregering van Slees- wijk-Holstein. waar verscheidene be langrijke werven zijn, overweegt de ■scheepsbouw faciliteiten te verlenen om het door de revaluatie van de mark ontstane prijsverschil op te heffen. Voor mijn nieuwe schepen ben ik nu in onderhandeling met Duitsland en Zweden." De heer Van Vliet beaamde 's he ren Smits' voorkeur voor Nederland: „Wij hebben zijn veeschepen ver bouwd. Daarna kreeg ik d.e order voor drie schepen, waarmee wij nu bezig zijn. Dat de nieuwe serie niet doorgaat, scheelt ons zeker vijf mil joen gulden en anderhalf jaar werk." De klacht van de Noorse reder Skaugen, enkele weken geleden geuit bij de tewaterlating van een bij Ver- olme te Alblasserdam voor hem ge bouwd schip, blijkt derhalve geen incidenteel geval te zijn. Het niet doorgaan van bestellingen werkt uiteraard door bij de onderleveran ciers. Gistermiddag, toen de Kirsten Smits te water zou worden gelaten. klampten enkele vertegenwoordi gers van de seheepsmotorenfabriek M.A.N. de heer Smits aan „om een» verder te praten". Ook hen moest de heer Smits tot hun grote verba zing teleurstellen. De dag werd nog triester op de werf van De Groot en Van Vliet, doordat de Kirsten Smits niet de helling verkoos te verlaten. Mevrouw M. Smits-van der Post, moeder van de reder, had wel de fles champagne tegen de boeg kapot laten kletsen, maar het schip schoof daarna slechts millimeter na millimeter omlaag. Daarbij werd het nog geholpen door een hydraulische pers. Werfarbei- ders probeerden er gang in te krij gen door met balken onder de bo dem te wrikken. Omdat de hydrau lische pers niet meer kon worden gebruikt, werd met een kelderwind gekrikt. Ook werd geprobeerd met behulp van een elektrische lier het schip van de helling te sleuren. Niets hielp. Na drie kwartier was de Kir sten Smits twee meter opgeschoten. De directie besloot de weggeslagen stoppings weer te laten aanbrengen. De periode van stil water verliep en het was duidelijk geworden, dat er dagen werk nodig zijn om het schip in zijn element te krijgen. Men hoopt, dat dit eind volgende week zal gebeuren. De heer Van Vliet reageerde: „Dat is het risico van iedere scheepsbou wer. Het is mij vóór de oorlog ook enkele keren overkomen. Toen ge bruikten wij ander afloopvet dan nu. Na de oorlog heb ik evenwel tachtig schepen gebouwd en ik heb nog nooit zoiets beleefd. Het is vooral sneu voor de buitenlandse gasten." De heer Smits had namelijk voor deze plechtigheid met zijn tweede in Nederland gebouwde schip niet al leen zijn familie in het vaderland uitgenodigd. Tot zijn gasten be hoorden ook zestig mensen uit Zwe den, Denemarken, Engeland, Frank rijk, Zwitserland en Canada. Advertentie l speciaal voor BRILLEN ALGIERS (Reuter). Frankrijk heeft gisteren zijn operaties tegen de Algerijnse vrijheidsstrijders her vat. Drie maanden geleden had het eenzijdig zijn eenheden bevel gege ven alle offensieve acties op te MtlNCHEN (API. Het Westduit- se medische tijdschrift Euromed is van leer getrokken tegen een firma in farmaceutische artikelen, die in een prospectus voor artsen reclame had gemaakt voor een van haar produkten door erop te wijzen, dat het middel zijn doeltreffendheid had bewezen in het nazi-concentratiekamp te Dachau. De firma zette in haar prospectus uiteen dat menselijke proefkonijnen in het gevreesde kamp na toediening van het middel een daling van hun li chaamstemperatuur tot 13 graden Cel sius hadden overleefd en dat de Reichs- lührer SS. Heinrich Himmler, het in Dachau beproefde recept later per soonlijk had gekocht. Euromed noem de deze reclame „smakeloos". De firma diende echter bij een plaatselijke rechtbank het verzoek in om het tijdschrift te verbieden deze term te gebruiken. De rechter weiger de dit te doen zolang de zaak nog in onderzoek is. schorten voor zolang de onderhan delingen met de Algerijnse rege ring in Evian zouden duren. Nu de ze door het weglopen van de Alge rijnse delegatie voorlopig op de lan ge baan gesteld schijnen, kreeg het opperbevel in Algerije gisteren op nieuw de vrije hand in het optreden tegen de vrijheidsstrijders. De regering in Parijs legde er in haar bekendmaking de nadruk op dat het geen kwestie was van een alge mene maatregel, voortvloeiend uit de dwang der omstandigheden- in Alge rije, maar dat men slechts het opper bevel de noodzakelijke vrijheid wilde hergeven om personen en goederen doelmatig te kunnen beschermen. Het Franse hoofdkwartier in Al giers voegde aan de bekendmaking toe dat het aantal acties van de re bellen tijdens de bestandsperiode ge stegen was van twintig tot 37 per dag. Bij een vuurgevecht dat gisteroch tend in Sidi el Abbes werd gevoerd en bijna drie uur duurde, sneuvelden vijf mensen: drie vrijheidsstrijders en twee Franse soldaten. Het was voor het eerst dat in deze stad werd ge vochten. JERUZALEM Zeer kort na de al gemene verkiezingen die dinsdag wor den gehouden, kan de lancering van Israels derde meteorologische raket worden verwacht. De raket, de Sjavit-3, is al klaar, intussen werkt men al aan nummer vier. Van onze Haagse redactie DEN HAAG Interpol in Den Haag heeft nog geen verzoek ont vangen om inlichtingen over de 41-jarige Nederlandse emigrant A. B., naar wiens gedragingen de Australische politie een onderzoek zou instellen. Niet alleen uit Melbourne, ook uit allerlei andere plaatsen komen klach ten binnen. Door advertenties in het immigrantenblad Dutch-Australian Weekly had B. een wijdverspreide klantenkring verworven. Woonruimte B. vertrok in 1956 met de Johan van Oldebarnevelt naar zijn nieuwe vader land, samen met vrouw en kind. De voormalige onderdirecteur van een handelsonderneming verliet zijn woon plaats Den Haag om in het buitenland als zakenman zijn geluk te gaan beproeven. In Melbourne opende hij het Dutch- Australian Consultation Office, dat o.a. bemiddeling verleende bij het zoeken naar huisvesting. Vele Nederlandse immigranten, die woonruimte zochten, namen contact met hun landgenoot op. Ook talloze immigranten van andere nationaliteiten stelden vertrouwen in de gewiekste Nederlandse zakenman. Reisbureau In 1958 begon B. meer brood te zien in het voorbereiden van vakantiereizen voor immigranten; hij besloot zijn onder neming om te zetten in eer reisbureau. Voor scheepvaartmaatschappijen ver richtte hij boekingen, o.a. voor de Koninklijke Rotterdamsche Lloyd en de Stoomvaart Maatschappij Nederland. Goed ingewerkt in het scheepvaartver keer was hij nog niet, want een Neder lander die op zijn advies vracht ver scheepte, schoot er door zijn verkeerde voorlichting een paar honderd gulden bij in. Dat leidde tot een klacht bii de Nederlandse emigratiedienst te Can berra, die van mening was, dat een verkeerd advies geen reden tot actie tegen B. kon zijn. Voor de Lloyd en de Nederland was dat evenwel aan leiding de relatie met B. te verbreken. Voordat ik besluit naar binnen te gaan: wat hebben jullie voor een orkest? HOLLANDIA (ANP) In Sorong is weer een subversieve beweging op gerold. Het is de Operasi pemuda Irian (operatie van Nieuwguinese jongeren), die in 1958 in Sorong door Indonesiërs is opgericht. De beweging zou honderden bijna alleeo Indonesische leden tellen, die hulp zouden verlenen bij een eventue le Indonesische invasie. Veel verder dan het registreren van leden is de be weging evenwel niet gekomen. Toen ge poogd werd ook Papoea's tot de bewe ging te doen toetreden, waarschuwden dezen de politie, UTRECHT. De verpleegsters van het Antoniusziekenhuis in Utrecht kun nen zich voortaan hoe laat ze ook aan de lunch verschijnen van een warme maaltijd verzekerd weten. In het ziekenhuis is een cafetaria in ge bruik genomen, waar driehonderd le den van het verplegend personeel da gelijks hun warme maaltijd halen. Ze krijgen borden en bestek aan het snelbuffet en daarna kunnen ze soep, vlees en aaxdappelen en groenten naar keuze laten opscheppen. Wie vroeger aan het eind van de lange tafel in de eetzaal zat, kon erop rekenen een lunch voorgezet te krijgen die in het gunstigste geval lauw was. Laatko mers moesten het met de koude rest jes doen. Plaatselijk op- If*10®3» klaringen maar ook hier en daar enkele buien, met kans op onweer. Over het alge meen iets lagere temperaturen. Overwegend ma tige wind in hoofdzaak tussen noordwest en noord. MIESJE: niet te koel voor een koele dronk. Van onze weerkundige medewerker Onze kwakkelzomer kwakkelt maar verder: nu eens kan het weer goed worden genoemd, dan weer is het slecht. Gisteren was er een inzinking toen op de meeste plaatsen in ons land de donder enige tijd rolde en de regen viel, vooral in de noordelijke provincies. Een kleine depressie was daar van de oorzaak; deze is over het Kanaal naar onze streek getrokken vergezeld van een flinke hoeveel heid kou in de bovenlucht. De depressie heeft zich naar Duits land verplaatst, terwijl over de Britse eilanden een gebied van hoge druk nadert. Daardoor zal de wind vandaag uit richtingen tussen west en noord waaien en koele lucht wor den aangevoerd, waarbij de buiig heid geleidelik zal worden onder drukt. Dit gebied van hoge druk is van veel belang voor het weer van het weekeinde. Nadat het over ons land is getrokken zal de wind terugdraaien naar zuidwest, zodat de temperatuur weer iets omhoog zal gaan. In hoeverre de depressies zondag in de loop van de dag weer van zich zullen doen spreken, was gis teravond nog moeilijk te beoor delen. Op het op 750 km ten wes ten van Ierland gelegen weerschip daalde de luchtdruk gisteravond reeds weer; de depressies zjjn dus nog niet dood en daarmee zal in de nieuwe week zeker moeten worden gerekend. Helsinki Stockh. Oslo Kopenh. Aberdeen Londen A'dam Brussel Luxemb. Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankf. München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbr. Athene Rome Ajaccio Madrid Majorca Lissabon weer onbew. onbew. zw. bew. h. bew. h. bew. zw. bew. h. bew. h. bew. zw. bew. h. bew. zw. bew. regen zw. bew. zw. bew. zw. bew. zw. bew. zw. bew. zw. bew. onweer I. bew. zw. bew, onbew. onbew. zw. bew. zw. bew. zw. bew. onbew. wind temp. n.sl. zzw 21 0 w 21 0 zzo 21 0 NNO 17 0 N 14 0 WNW 18 0 wzw 21 1 zw 21 0 wzw 21 0 NW 23 0 stil 21 0 NW 24 0 zw 28 0 z 21 0,1 w 24 2 stil 25 0 WNW 22 0,4 NNW 24 0 ZO 29 5 WNW 30 0 NNO 27 0 NNW 35 0 WZW 36 0 stil 32 0 W 30 0 ZZW 31 0 NNW 24 0

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 1