Voetgangers heer en meester op zebra's Burgemeester van Gennep hield zelf woonwagen tegen Verrassend Frans welkom voor Engeland Toetreding mogelijk tot andere Gemeenschappen Adri Voorting overleden Niet rouwig Kunstmaan met twee man ruimte in MOSSELEN MAKEN ZEEUWEN ZIEK Brood in deel van Brabant duurder De Bilt: Koeler Economische hoycot als antwoord op Oostduitse epidemie DUBBELE T( PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND Woensdag 2 augustus 1961 - NA 1 NOVEMBER - GERUCHT IN MOSKOU: Kennedy kreeg meer dan hij vroeg Leo ging lopen Politiek Volgens verdrag Geen bezwaar EIGENAAR ONVERRICHTERZAKE WEG - NA AUTO-ONGELUK - Beslissing over burgemeester van Goes verwacht LAATSTE NIEUWS Kampeerterreinen op Waddeneilanden gevaarlijk voor volksgezondheid Het weer overal Directeur: JACQ. DE SMIT; Chefred.: G. J. Breuker. Kantoren te: Middelburg, Plein 1940 nrs. 6—8, Postbus 26. Giro 116666, telefoon 01180—2009 en 4469. Goes, Lange Vorststraat 84, Postbus 4, telefoon 01100—6901. Vlissingen, Nieuwendijk 33, Postbus 24, telefoon 01184—3224. Terneuzen, Nieuwstraat 38, telefoon 01150—3189. Zierikzee, Havenpark 24, telefoon 01110—2991. Zeeuwsch Dagblad Losse nummers 13 cent. Abonnementsprijs 0,56 per week, 7,— per kwartaal!1 Advertentietarieven op aanvrage. Rubriek Kabouter! f cent per woord met een minimum van 1,— 16e JAARGANG No. 4921 Van onze Haagse redactie DEN HAAG Van 1 november af zullen de voetgangers in Nederland binnen de bebouwde kom heer en meester zijn op alle zebrapaden. Al het verkeer zal voor hen moeten stoppen. De knipperbollen in de be bouwde kom zullen dan verdwijnen. Buiten de bebouwde kom hebben de voetgangers slechts voorrang indien de zebrapaden wel zijn gemarkeerd door knipperbollen. Aldus heeft de minister van verkeer en waterstaat bepaald. De A.N.W.B., die door de minister veel vuldig is geraadpleegd bij het tot stand komen van de nieuwe richt lijnen, is belast met de verdere uit werking van deze richtlijnen. Over veertien dagen zullen alle gemeente besturen een memorandum van de bond ontvangen met adviezen over ligging, aanleg en verlichting van de over steekplaatsen. BORDEN Vele thans bestaande oversteekplaatsen zullen moeten verdwijnen om plaats te maken voor gunstiger gelegen zebra's. Op plaatsen waar het snel verkeer een voetgangersoversteek plaats niet zou verwachten worden tevens borden geplaatst met de waar schuwing: „Overstekende voetgangers". In enkele gevallen zullen boven de borden gele knipperlichten worden aangebracht. Drukke kruispunten, en plaatsen met gebouwen waar veel mensen in- en uitlopen, zoals stations en postkantoren, zullen het eerst in aanmerking komen voor de aanleg van zebra's. De ge meenten zullen zelf kunnen beslissen over de ligging en de verlichting van oversteekplaatsen. Dat dient echter wel te gebeuren in een raadsbesluit. VERDWIJNEN De thans bestaande oversteekplaatsen voor fietsers zullen om verwarring te voorkomen voor 1 november moeten verdwijnen. Er komen oversteekplaat sen voor in de plaats die zijn aan gegeven door twee rijen blokvormige witte vakken met een onderlinge tus senruimte van zestig centimeter, even wijdig aan elkaar. Ook de „witte lopers", de witte strepen over de wegen, die in enkele delen van Nederland als voetgangerspaden worden gebruikt, worden vervangen door zebra's. De minister legde et de nadruk op dat de zebrapaden op alle uren van de dag goed zichtbaar moeten zijn. Goede verlichting van de trottoirs en de stoepranden is hierbij zeer belangrijk. MOSKOU (AP) In de Rus sische hoofdstad ging gisteren het gerucht dat getracht zou worden binnen tien dagen een bemande kunstmaan in een baan om de aarde te brengen. Officiële bevestiging was niet te krijgen. Men achtte het mogelijk dat het deze keer zou gaan om een kunstmaan met een bemanning van twee koppen. Van onze correspondent YERSEKE. Inwoners van Zeeland die van palen geplukte of van stenen opgeraapte mosselen hebben gegeten, hebben als gevolg daarvan last van darmstoornis sen gekregen. De ziekte, die overi gens slechts twee of drie dagen duurt, wekt associaties met lich te buikgriep. De rijksinspectie voor de volks gezondheid en de rijksdienst voor visserijonderzoek stellen een on derzoek in naar de oorzaak van de ziekte. De bacterioloog dr. H. Grijns uit Bergen op Zoom, ver antwoordelijk voor de bacteriolo gische zuiverheid in de Zeeuwse wateren, zoekt de oorzaak in het voedsel dat de mosselen tot zich nemen. In plankton kan zich bij temperatuursstijgingen en regen val een stof vormen, die schade lijk voor de gezondheid is. Een dergelijke ziekte is in geen 34 jaar voorgekomen. Een voorlopig onderzoek heeft uitgewezen, dat mensen die de normale handelsmosselen hadden gegeten, niet ziek zijn geworden. LONDEN: OOK POLITIEKE BONN (AP/Reuter. De Oost duitse communisten hebben een nieuw argument gevonden om het reisverkeer tussen de beide Duitslanden te belemmeren. In de Bondsrepubliek zou een kin derverlammingsepidemie heer sen en door reisbeperkingen tracht men verspreiding van de ziekte in de Democratische Re publiek tegen te gaan. Er zijn inderdaad gevallen van kinder verlamming gemeld, maar er is geen sprake van „epidemie" en westelijke waarnemers beschouwen het Oostduitse argument dan ook slechts als een voor wendsel om de vluchtelingenstroom met nieuwe en mogelijk zeer drastische maatregelen te kunnen indammen. VOORSTEL Een economische boycot is het westelijk antwoord dat Ernst Lemmer, de West- duitse minister voor pan-Duitse aan gelegenheden, gisteren voorstelde te geven. Lemmer kondigde aan een han delsboycot in te zullen stellen zodra Pankow het verkeer naar en van Ber lijn belemmeringen in de weg gaat leggen. Oost-Duitsland is afhankelijk van West-Duitsland wat ijzer, staal, steenkolen, buizen, machines en voer tuigen betreft. Een boycot zou de Oost duitse economie voor onoverkomelijke problemen plaatsen. MELDINGEN Een week geleden maakte het Oostduitse persbureau ADN al bekend „dat talrijke Westduitse toeristen met polio-ver schijnselen in Oostduitse ziekenhuizen opgenomen waren." Het ministerie van volksgezondheid waarschuwde toen geen bezoeken aan West-Duitsland te brengen of verwanten uit het Westen te ontvangen om besmetting te voor komen. Niettemin meldt de wereldgezondheids organisatie in Genève dat er in mei en juni driemaal (772) zoveel gevallen van kinderverlamming in West-Duitsland zijn geregistreerd als in dezelfde pe riode van het voorgaande jaar. De mel dingen, die overigens alweer door Bonn zijn tegengesproken, kwamen vooral uit de buurt van Diisseldorf. Aan de waarschuwing van het Oostduitse ministerie was een aanbod voorafge gaan om de Bondsrepubliek drie mil joen eenheden poliovaccin te verstrek ken ter bestrijding van „de grote Zie verder pag. 7 WASHINGTON (Reuter) Do delijk geschrokken staarde de kas sier van de handelsbank in Gibson in de Amerikaanse staat Zuid-Caro- lina in de loop van een trillende revolver, die werd vastgehouden door een nog sterker trillende slanke jonge vrouw. De gewapende bandiete eiste de kassa op en ging er met ruim 15.000 dollar (ongeveer 56.000 gulden) van door. „Zij zag er aardig uit", vertelde de nog nabevende kassier aan de politie, „maar haar pistool trilde verschrikkelijk en ik trilde even hard mee". -X- In de Oscarkerk in Stock holm zijn graaf Sigvard Berna - dotte en Marianne Lindberg, een vroegere actrice, getrouwd. Het bruidspaar was zeker niet een en ai gelukzaligheid toen buiten de kerk deze trouwfoto werd gemaakt. Zweden mogen dan de naam hebben nogal stug te zijn voor deze gelegen heid had er toch een lachje af moeten kunnen. MINISTERIE ONDERZOEKT Van onze correspondent TILBURG De bakkers in Til burg, de Langstraat en Den Bosch hebben deze week hun luxe brood twee cent duurder gemaakt. Het Ministerie van economische zaken onderzoekt deze prijsverhoging, waarvoor het geen toestemming heeft gegeven. Die toestemming was niet nodig, aldus de Katholieke Ne derlandse Bakkersbond, want de prijs van luxe brood is vrij. Alleen met de prijs van het volksbrood heeft de regering bemoeienis, aldus de bond. De bakkers verklaarden tegenover de verbolgen Brabantse huismoeders de onaangekondigde prijsverhoging met de mededeling dat er meer sui ker en vet in het brood zit. Dat hadden zij onder elkaar afgesproken, zo zeiden zij, omdat het brood daar door langer houdbaar is, wat vooral in deze tijd van vakanties voorde lig is. Het hogere suiker- en vetgehalte, en dus de hogere prijs, zouden ech ter ook na de vakantietijd worden gehandhaafd. WASHINGTON (Reuter, AP) De senaatscommissie voor de toewij zingen heeft gisteren de door presi dent Kennedy gevraagde aanvullen de som voor versterking van het Amerikaanse defensieapparaat ver hoogd met een miljard dollar tot ongeveer 4,5 miljard dollar. Die som zal worden gebruikt voor de aankoop van meer bommenwer pers, raketten en kunstmanen. De commissie nam haar besluit met algemene stemmen. WAARDENBURG. In het plaats je Waardenburg bij Zaltbommel heb ben zich drie gevallen van kinderver lamming voorgedaan. Twee slachtof fers' zijn opgenomen in het protes tantse ziekenhuis in Den Bosch, de derde ligt in het Academische zieken huis in Utrecht. Een tweeëntwintigjarige in Essen ge boren man is maandag, hangend onder een wagon van een interzonale trein uit Oost-Duitsland, in West-Duitsland aan gekomen. Hij zei een maand geleden door een kennis naar Oost-Duitsland gelokt te zijn en in Leipzig aan het werk te zijn gezet. Het was hem verboden Leipzig te verlaten. BINDING Van onze speciale verslaggever PARIJS. Op de bijeenkomst van de Raad van Ministers van de Westeuropese Unie waarvan behalve de zes landen van de Euro pese Economische Gemeenschap ook Engeland lid is, tekende zich gisteren te Parijs de volgende zeer gunstige ontwikkeling af: Engeland zal er niet voor terugdeinzen om niet alleen tot de E.E.G., maar ook tot de beide andere Europese gemeenschappen de Europese Gemeenschap voor Kolen en Staal en de Europese Atoomgemeenschap toe te treden. Dit zal geschieden als tijdens het komende Europees-Engelse overleg blijkt dat een dergelijke stap logisch geacht moet worden. 2 De vertegenwoordigers van de zes landen van de E.E.G. hebben allen duidelijk en zonder omwegen instemming geuit met het Britse besluit om te gaan onderhandelen over toelating tot de E.E.G. Deze onderhandelingen zullen in geen geval door de Commissie van de E.E.G. in Brussel, maar door de regeringen van de zes landen met Engeland worden gevoerd. SCHIPHOL (A.N.P.) „Als u mij naar Deurne brengt, dan vindt ik de weg verder zelf wel", zei de zevenjarige Leo van Rijt uit dat Noordbrabantse dorp gisteravond om zeven uur tegen een dame die hem op de dijk in Vijfhuizen in Noordholland tegenkwam. De da me waarschuwde de politie en daarmee kwam een einde aan een middag van ernstige ongerustheid voor de onderwijzers van de rooms-katholieke jongensschool uit Deurne. De school maakte een school reisje, waarbij 's ochtends Schiphol werd bezocht. Toen om twaalf uur de neuzen van de ongeveer tachtig kinderen werden geteld, bleek Leo te ontbreken. Eerst zocht de hele groep, maar toen dat niets op leverde, waarschuwde de hoofd onderwijzer de politie op Schiphol. Ondertusssen vertrokken de kin deren en de onderwijzers in twee bussen naar Amsterdam, om het schoolreisje voort te zetten. De hoofdonderwijzer bleef met een van de onderwijzers op Schiphol. Toen om zes uur de bussen uit Amsterdam terugkwamen, was Leo er nog niet. De hoofdonderwijzer ging mee terug naar Deurne. Leo's vader stond in Deurne op de bus te wachten. Net wilde de hoofdonderwijzer beginnen met hem voorzichtig op de hoogte te brengen, toen iemand anders van de school het bericht van de vondst van Leo kwam brengen. Leo was op de luchthaven zijn klasgenoten kwijtgeraakt, was toen de poort uit en langs de ringvaart gelopen. Hij had al vijftien kilo meter gewandeld toen de dame uit Vijfhuizen hem vond. De ministers Heath (Engeland), Couve de Murville (Frankrijk), Von Brentano (West-Duitsland), Luns (Ne derland), Spaak (België), Schouss (Luxemburg) en de Italiaanse staats secretaris Russo hebben gisteren vele uren besteed aan de Britse stap in de richting van Europa. De ministers van de E.E.G hoorden daarbij tot hun vreugde dat Heath in feite verder ging dan premier Macmillan in het Lager huis maandag was gegaan. De premier had slechts gesproken over zijn besluit om gebruik te maken van artikel 237 van het verdrag van de E.E.G. teneinde te gaan onderhandelen over het Britse lidmaatschap. Heath deed meer: hij liet duidelijk merken dat Engeland kan besluiten ook toe te treden tot de E.G.K.S. en EurMom. Daarmee zou Engeland niet slechts op handelsgebied ma$r ook op het terrein der kolen- en staalproduktie en van de atoomsamenwerking bevoegdheden moeten overdragen, en worden inge schakeld in het Europese proces van integratie op zeer brede basis. f In het communiqué dat na deze bij- eenxomst van de ministers van de W.E.U. werd uitgegeven, zijn het be sluit van Macmillan en de uitlatingen van Heath ruim gehonoreerd. Er werd nl. gezegd dat de vertegenwoordigers van de zes landen van de E.E.G. het Britse initiatief „van het grootste be lang voor de politieke en economische toekomst van Europa" achten. Daar mee gingen de Engelsen akkoord en daaruit blijkt dat zij niet slechts eco nomische doeleinden met hun toetre ding op het oog hebben maar ook van plan zijn politiek de Europese zaak te versterken. Van Franse kant toonde men zich uiterst royaal. In de rede van Couve de Murville viel geen spoor te beluisteren van Franse afgunst of vrees. Hij ver klaarde daarentegen dat Frankrijk „met een maximum van goede wil" de a.s. onderhandelingen met Engeland zou beginnen. De Fransen hebben de boot dus zeker niet afgehouden. Ook zij hielpen gis teren mee om de moeilijke weg, die Macmillan deze week in het Lagerhuis zal moeten bewandelen, te plaveien. Kennelijk zat deze bedoeling gisteren bij alle ministers voor: Macmillan nü helpen. Later zal dan het duel E.E.G. Engeland in alle scherpte wel kunnen worden gehouden. De Fransen vielen dus erg mee, wat niet verhinderde dat in het communi qué de volgende veelzeggende zin, reeds geproduceerd tijdens de onlangs gehouden Europese topconferentie te Bonn, voorkomt: „De ministers van de E.E.G. herinneren eraan dat zij altijd hadden gehoopt dat Europese staten, die bereid waren om dezelfde verant woordelijkheid en dezelfde verplich tingen op ieder gebied te aanvaarden, zouden toetreden tot de Europese ge meenschap". Dat wtl zeggen: aan het verdrag van Rome betreffende de E.E.G. mag niet worden geknutseld teneinde de Britten de toegang tot de E.E.G. te vergemakkelijken. Deze Franse gedach- tengang is thans ook door andere lan den van de E.E.G. volledig aanvaard. Tot ieders verbazing toonden de En gelsen gisteren geen enkel bezwaar tegen de bedoelde passage. Zij slikten alles als zoete koek. Hun achterdocht tegen de Fransen is sterk afgenomen nu Couve de Murville gisteren veel meer deed dan van hem werd ver wacht. Wat er nu zal gebeuren met de Euro pese vrijhandelszone is nog een raad sel. Van de Eva zijn behalve Enge land Denemarken, Noorwegen, Zweden, Zwitserland, Portugal en Oos tenrijk volledig lid. Finland is ge associeerd lid. Op de conferentie van gisteren bleek dat er een duidelijke neiging bestaat tot schepping van een markt van driehonderd miljoen men sen dat zou de volledige overgang van de Eva in de E.E.G. betekenen. In de praktijk zal daarvan echter niets kunnen komen. Engeland, Dene marken, Noorwegen en Portugal zullen hun volledige lidmaatschap van de E.E.G. wel kunnen aanvaarden. Voor de neutrale staten Zweden, Zwitser land en Oostenrijk en vooral voor het aan Rusland gebonden Finland kan daarvan geen sprake zijn. Voor hen komt daarom niet artikel 237 betreffend het lid worden, maar artikel 238 betreffende associatie van het verdrag van de E.E.G. in aan merking. Van onze correspondent NIJMEGEN Door er pal voor te gaan staan heeft de burgemeester van Gennep, dr. J. H. Gilissen, het wegrijden van een woonwagen belet. Dat gebeurde naast het gemeentehuis op de markt van het Noordlimburgse stadje. Van Meteren, de bewoner van de wagen, zat intussen doodgemoe dereerd in een luie stoel op het trottoir dat alles aan te kijken. Adri Voorting Van onze correspondent BERGEN OP ZOOM. De wiel renner Adri Voorting'is gisteravond in het Algemeen Burger Gasthuis te Bergen op Zoom overleden. Vorige week woensdag werd hij op de weg Bergen op ZoomGoes aangereden door een Duitse wagen, die in volle vaart op de auto van Adri Voorting vloog. Zijn verwondingen is hij niet te boven gekomen. De echtgenote van Adri Voorting, die ook in de auto zat, wordt nog steeds in het zelfde ziekenhuis verpleegd. De zo tragisch om het leven gekomen Adri Voorting was de jongste uit een gezin met tien kinderen. Hij is dertig jaar geworden. De naam Voorting heeft in de wielersport grote bekendheid gekregen doordat vier broers deze sport gingen beoefenen: Gerrit, Adri, Wim en Piet. Hoogtepunt Adri Voorting, geboren in 1931, stap te op twintigjarige leeftijd op de fiets, als lid van de Haarlemse vereniging De Kampioen. Reeds onmiddellijk wist hij een groot aantal successen te boeken. Door deze successen aangemoedigd stapte hij al spoedig naar het profes sionalisme over. Het jaar 1953 was het hoogtepunt van zijn carrière, toen hij zowel de Nederlandse titel op de weg als in de achtervolging veroverde. In dat jaar nam hij tevens aan de Ronde van Frankrijk deel, waarin hij nr negentien etappes de strijd staakte. In 1954 reed hij de Ronde geheel uit. Twee jaar geleden vestigde hij zich in 's-Gravenmoer, waar hij een restau rant overnam. Zijn racefiets borg hij toen op. Van Meteren, afkomstig uit Schoonhoven, had de wagen op af betaling gekocht en was ermee in het woonwagenkamp gaan staan. Doordat hij geen werk kon vinden raakte de afbetaling in het gedrang. Hij raakte zelfs zo ver in de schuld, dat de eigenaar de wagen terugeiste. UITPAKKEN De Schoonhovenaar vond dat re delijk, maar hij wilde nog even uit stel, omdat hij hoopte alsnog het geld bij elkaar te krijgen. Hij stapte naar de gemeentelijke dienst voor sociale zaken met het voorstel: „Betaalt u mijn schuld". De dienst voelde er weinig voor. „Dan laad ik mijn boeltje voor het gemeente huis uit en geef de wagen terug", antwoordde de woonwagenbewoner gedecideerd. „Zoeken jullie dan maar uit of je een huis voor me hebt". In het gemeentehuis werd er har telijk om gelachen. Maar Van Me teren voegde de daad bij het woord. Hij parkeerde zijn wagen naast het gemeentehuis voor de woning van de burgemeester, laadde met zijn vrouw zijn meubeltjes uit, zette de kachel ernaast en riep tegen de uit Apeldoorn overgekomen eigenaar: „Rijen maar". INLADEN Op dat ogenblik greep burgemees ter Gilissen in. Zonder zich iets van de dreigementen van de eigenaar aan te trekken, ging hij pal voor de auto staan die de wagen weg zou slepen. Hij bleef er ruim een kwar tier staan. Pas toen er zes agenten van de rijkspolitie op de markt waren gearriveerd kon hij zijn post verlaten. Onmiddellijk nam hij zijn maat regelen. De eigenaar werd wegge stuurd en de bewoner werd gesom meerd zijn spullen in te laden. Deze staat nu weer in het Gennep- se woonwagenkamp. De eigenaar heeft inmiddels bij de kantonrech ter teruggave van zijn bezit ge vorderd. Eigen nieuwsdienst DEN HAAG Zeer binnenkort, waarschijnlijk vandaag, is een beslis sing te verwachten in de al ruim een jaar slepende burgemeesterskwestie te Goes. Na een conflict met de gemeenteraad heeft de minister van binnenlandse zaken indertijd de burgemeester, de heer H. K. Michaelis, buiten beoefening van zijn functie geplaatst. Op korte termijn, men liet ons doorschemeren dat dit vandaag reeds kan zijn, wordt nu de definitieve beslissing verwacht. De heer Michaelis zou namelijk heb ben besloten om te pogen een einde te maken aan de onzekerheid waarin hij al vele maanden verkeert en de Kroon hebben verzocht hem ontslag te ver lenen. Men verwacht dat het antwoord op dit verzoek in bevestigende zin zal worden «Tnrfoven. Gaat deze iveg naar het vliegveld? GOES. Ev enna half een vannacht is brand uitgebroken in de hangar staande vlak achter de boerderij Mosselbank in de Wilhelminapolder. Binnen de kortst mogelijke tijd stond de hangar in lichte laaie. Van de inhoud, bestaande uit stro en hooi, kon niets gered worden. De kapitale landbouwschuur kon be houden worden dank zij het snelle op treden van de brandweren uit Goes, Kloetinge en Kattendijke,. Eigen nieuwsdienst LEEUWARDEN. De hygiënische toestanden in de kampeergelegenheden, op de Waddeneilanden vormen een ge vaar voor de volksgezondheid. Dat staat in het verslag over 1960 van de provinciale raad voor de volksgezond heid in Friesland. Van de vijftien kampeerterreinen vol doen slechts vijf aan de eisen. De te korten betreffen vooral de kleedgelegen heid, het toezicht, de kwaliteit van het drinkwater, het verzamelen en verwij deren van afval en afvalwater en de capaciteit van de closetputten. De toestand in de kampeerboerderijen is nog slechter. Slechts in één ervan waren voldoende maatregelen genomen. De andere hadden gebreken als onvol doende ventilatie, te dicht bezette slaap zalen met afscheidingen van licht ont vlambaar materiaal en het ontbreken van nooduitgangen. De raad maakt zich ernstige zorgen voor infectieziekten. „De eilanden zou den door hun sterke concentraties van sociaal toerisme gedurende de zomer maanden, weieens bronnen kunnen wor den voor het ontstaan, uitbreiden en verspreiden van infectieziekten." Over de kinderverenigingskampen wa ren geen klachten. Die werden in het verslag met waardering genoemd. AMSTERDAM Simon Carmig- gelt heeft in zijn Kronkel in Het Pa rool van 1 juni geen schade toege bracht aan de Amsterdamse centrale van georganiseerde begrafenisonder nemers. De president van de Amster damse rechtbank, voor wie de be grafenisondernemers een kort ge ding tegen de journalist, de krant en de hoofdredacteur hadden aange spannen, veroordeelde eiseres tot de kosten van het geding: tweehonderd gulden. De president zei in zijn uitspraak niet te kunnen inzien dat de centrale door „publikatie van deze op anek dotische wijze geschreven schets materiële schade zou hebben ge leden". „Misschien zijn de ondernemers wel in hun eer en goede naam aan getast, maar dat deed de schrijver zichzelf ook aan door te zeggen dat in hem „dat laaghartige verlangen naar koffie en koek rees toen hij de familie van de overledene ging con doleren"." Weersverwachting van het K.N.- M.I. in De Bilt, geldig tot heden avond; Veranderlijke be wolking met plaat selijk een bui. Zwakke tot matige wind tussen west en noord. Iets la gere temperaturen dan gisteren. MIESJE: Een maand geleden smolten we bijna weg. 3 augustus: zon op 5.04. zon onder !0.28; maan op 23.54. maan onder 13.29. weer wind max.t. n.sl. Helsinki onweer O 25 4 Stockholm h.bew. ozo 21 0 Oslo regen WNW 19 0.5 Kopenhagen h.bew. w 18 5 Aberdeen geh.bew. stil 18 3 Londen zw.bew. ZZW 24 0 Amsterd geh.bew. W 22 0 Brussel geh.bew. stil 23 0 Luxemburg h.bew. NW 23 0 Parijs zwbew. NNW 25 0 Bordeaux zw.bew. W 27 22 0 Grenoble zwbew. NW 0 Nice zw.bew. ZO 25 0 Berlijn zw.bew. w 21 0 Frankfurt onbew. w 24 0 München oirbew. NNO 27 26 0 Zürich zw.bew. NW 0 Genève zw.bew. ZW 25 0 Locarno h.bew. w 26 0 Wenen l.bew. zzo 25 0 Innsbruck l.bew. w 28 0 Athene onbew. NINO Rome onbew. ZW 31 0 Ajaccio onweer NNW 28 1 Madrid onbew. ZZW 32 0 Mallorca onbew. ZW 34 0 Lissabon onbew. NNW 30 0

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 1