NA AFTREDEN VAN MINISTER VAN Volgende week begint reces zeeman Nederlandse moord verdacht op Engels meisje van Bakkersbedrijf wil iverkdag zonder brood FABRIEKSBRAND ZETTE SCHIEDAM IN DE ROOK Vijfduizend Engelsen waken over Koeweit Weer pech voor N.S. BS* KSS>; NEDERLANDSE TOURPLOEG VAN ELF TOT ZEVEN PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND Dinsdag 4 juli 1961 Tegenstand Staatssecretaris Zondag al Niet gegrepen Journalisten krijgen nieuw „home" Opvolging Zie verder pag. 5 Prins Albert contra twee fotografen Beurs weer vast Aanval op Carstensz-top in Nieuw-Guinea afgelast KOREA'S STERKE MAN TREKT ZICH TERUG Venezolaanse rebellen naar Nederland De Bilt: Wind Het weer overal Directeur: JACQ. DE SMIT; Chefred.: G. J. Breuker. Kantoren te: Middelburg, Plein 1940 nrs. 68, Postbus 26. Giro 116666, telefoon 011802009 en 4469. Goes, Lange Vorststraat 84, Postbus 4, telefoon 011006901. Vlissingen, Nieuwendijk 33, Postbus 24, telefoon 01184—3224. Terneuzen^ Nieuwstraat 38, telefoon 01150—3189. Zierikzee, Havenpark 24, telefoon 01110—2991. Zeeuwsch Dagblad Losse nummers 13 cent Abonnementsprijs 0,56 per week, 7,— per kwartaal1 Advertentietarieven op aanvrage. - Rubriek Kabouter* T oent per woord met een minimum van t 1,—» 16e JAARGANG No. 4897 KINDERBIJSLAG OP LANGE BAAN Van onze parlementaire redacteur DEN HAAG Een nieuwe regeling voor de kinderbijslag is voorlopig van de baan. Dr. Van Rooy, die de voorstellen als mi nister van sociale zaken bad te verdedigen, is afgetreden. Zijn ontslagaanvrage is door de Koningin aanvaard. De Tweede Kamer is verder nog steeds niet in bet bezit van de toegezegde wijzigingen betreffende de waardevastheid van de bijslag en de handhaving Van de bestaande premieheffing. meer tegenop hebben gekund. Op het kritieke ogenblik, toen hij tenslotte weer voor de Kamer verscheen om zijn laatste woord te zeggen, bij de alge mene beschouwingen over het wets ontwerp. moet dr. Van Rooy in het be zit zijn geweest van de toezegging van het kabinet dat deze omstreden zaak van de bijslag voor zelfstandigen om advies naar de Sociaal-Economische Raad zou kunnen worden gezonden. Om onverklaarbare redenen moet dr. Van Rooy daarvan geen gewag hebben gemaakt. Het voor de K.V.P. verlos sende woord werd dus niet uitgespro ken. De reddende hand, hem door zijn politieke vrienden van de K.V.P. toe gestoken en door het kabinet aanvaard, is door de minister zelf niet gegrepen. In zijn antwoord, dat star afwijzend bleef en geen enkel nieuw argument aan zijn vroegere afwijzingen toevoeg de, liet hij dit nieuwe gezichtspunt achterwege. Op de Kamervergadering zijn verscheidene kabinetsbesprekingen gevolgd. Vanmiddag zal de Tweede Kamer wel in het bezit zijn van een mede deling van regeringswege inzake het ontwerp over de kinderbijslag. Verga deringen van de fracties zullen daar aan wel vooraf gaan. Schorsing van de beraadslaging over de kinderbijslag zal waarschijnlijk bij de socialistische op positie op tegenstand stuiten. Terecht kan dpze erop wijzen dat de schorsing geheel voor de verantwoordelijkheid van de regering komt. Deze is immers in gebreke gebleven, ten eerste door de beloofde nota van wijzigingen achter te houden en voorts door tijdens het weekeinde de gesprekspartner te ver donkeremanen. Ook kan de Partij van de Arbeid het argument ter tafel bren gen dat een minister van sociale zaken ad interim in staat moet worden ge acht de afgetreden minister te ver vangen. Al deze redeneringen zullen echter moeten zwichten voor'de feiten. Van een voortzetting van de be handeling, die vorige week reeds een eind op streek was geraakt, zal dus vandaag geen sprake kunnen zijn. Bovendien gaat de Kamer volgende week op reces tot midden september. Zelfs indien er dan in de tussentijd een nieuwe minister van sociale zaken zou zijn gevonden, zal het nog zeer de vraag zijn of het kabinet het gesprek met de Tweede Kamer over de voorstellen, zoals die nu aanhan gig zijn, zal willen voortzetten. Het is dus wel zeker dat dé Tweede Kamer vanmiddag zal besluiten de de batten over de kinderbijslag tot nader order te schorsen. Minister Van Rooy heeft een uit spraak van de Tweede Kamer niet af gewacht. maar de Koningin zijn ontslag gevraagd als minister van sociale zaken ..om redenen van persoonlijke aard, verband houdende met het verloop der besprekingen over het wetsontwerp Algemene kinderbijslagverzekering". Zo staat het in de officiële mededeling die het Kabinet van de Koningin er giste ren over' verstrekte. De Koningin heeft het ontslag op de meest eervolle wijze verleend. Volgens het staatsrechtelijk gebruik heeft ook staatssecretaris B. Roolvink om ontslag verzocht. Deze aanvraag heeft de Koningin in beraad genomen. Minister mr. V. G. M. Marijnen (land bouw en visserij) heeft nu de porte feuille van sociale zaken tijdelijk onder zijn beheer genomen. Deze gang van zaken verheldert de situatie, zoals die vorige week donder dag was ontstaan na het onbevredigen de antwoord van regeringszijde in tweede instantie tijdens de behandeling van de kinderbijslag, slechts op één enkel punt: dr. Van Rooy zal in ieder geval niet meer voor de Kamer ver schijnen. Dr. Van Rooy heeft zondag zijn ont slagaanvraag ingediend, nadat hij za terdag nog met de minister-president had gesproken. In dit onderhoud zal wel de beslissing zijn gevallen waarover de ministerraad van vrijdag reeds had be raadslaagd. Het zal niet eenvoudig zijn geweest om tot een besluit te komen, daar er immers geen uitspraak van de Tweede Kamer Was. In feite had de behande ling van de kinderbijslag in de Kamer tot op dat ogenblik nog in het geheel niets opgeleverd, dat dr. Van Rooy aan leiding kon geven heen te gaan. Tijdens de debatten is er zelfs met geen woord op gezinspeeld dat hij eigenlijk maar beter kon vertrekken. De uitbarsting van de Kamer kwam pas in de wandelgangen, nadat de ver gadering was gesloten. De verontwaar diging over de manier, waarop dr. Van Rooy zijn laatste woord meende te moe ten afdoen, was algemeen. De Kamer had verwacht, dat er zoal niet een toezegging zou worden gedaan over het kardinale punt van de bijslag voor de twee eerste kinderen van zelf standigen, dan toch wel dat van rege ringswege iets zou worden gezegd, dat althans voor de K.V.P. enig perspectief zou hebben geboden. De woordvoerder van de K.V.P., dr. De Kort onlangs genoemd als de aanstaande fractievoorzitter, opvolger van prof. Romme, maar dat is nu wel over had het de minister trouwens in de mond gelegd: Laat deze kwestie in studie nemen! Op dit punt beginnen de geheimzin nigheden. die gedurende de afgelopen dagen druk besproken zijn m politieke kringen, naar aanleiding van een uit lating van dr. De Kort, als zou dr. Van Rooy gedurende de kinderbijslag debatten onder „psychischè druk heb ben gestaan. De minister zou er, om het in gewone woorden te zeggen, niet DEN HAAG. Ruim honderd journa listen van de binnen- en buitenlandse persverenigingen zijn gistermiddag ge tuige geweest van een voor hen bijzon der feestelijke gebeurtenis: het be gin van het verbouwingswerk van het perscentrum Nieuwspoort aan de Hof singel naast het Binnenhof. Tijdens deze plechtigheid werden her inneringen opgeroepen aan de slag bij Nieuwpoort op 2 juli 1600. De slag bij perscentrum Nieuwspoort werd geleverd door minister mr. J. van Aartsen. die met een stormram een stukje muur, grenzend aan het vroegere vioolbouwers huisje, wegbrak. Daarna werd in de voormalige bottelarij onder de grafelij ke zalen aan het Binnenhof een glas heilbier gedronken. DJAKARTA (Reuter, AP) In Dja karta zijn twee Russische lange-af- standsbommenwerpers aangekomen, de eerste toestellen van een aantal dat de Sowjetunie aan Indonesië zal leveren. Het waren straalvliegtuigen van het ty pe TU16. die volgens de chef-staf van (In -1 T9U- schalk Sur.vadarma. niet alleen het hele Indonesische gebied kunnen bestriiken. maar ook daarbuiten bombardements- vluchten kunnen uitvoeren. Het kabinet zal er eerst met zichzelf over in het reine moeten komen hoe het verder met de kinderbijslag moet gaan, voordat ze met dit wetsontwerp weer voor de Kamer verschijnt. Over de opvolging van dr. Van Rooy is gisteren veel gesproken in de poli tieke kringen, die over deze soort van onderwerpen nogal goed zijn ingelicht. Over het algemeen was men het erover eens dat staatssecretaris dr. Veldkamp (economische zaken) een geschikte en bekwame opvolger zou zijn. Over deze perspectieven was gisteravond echter nog niets bekend. LONDEN (Reuter) Enige honderden Britse parachutisten zijn gis teren in Koeweit geland ter versterking van de Britse troepenmacht die daar al eerder was aangekomen. In totaal zijn er nu meer dan vijfduizend man Britse troepen naar Koeweit overgebracht, per schip zowel als door de lucht. Premier Macmillan heeft gistermid dag in het Lagerhuis een verklaring over Koeweit afgelegd. Hij zei dat de Britse troepen juist op tijd waren ge arriveerd omdat Irak op het punt stond het kleine sjeikdom binnen te vallen. De Britse troepen zullen er niet langer blijven dan nodig is. Het is aan de sjeik van Koeweit om te zeggen wanneer hij vindt dat de En gelsen weer kunnen worden terugge trokken. Nog meer Vermoedelijk zal de Britse expedi tionaire macht naar Koeweit in de komende dagen nog meer versterkin gen ontvangen. Er is reeds sprake van een geregelde luchtbrug tussen de kolonie Kenja en het sjeikdom Bahrein aan de Perzische Golf, dat niet ver van Koeweit ligt. Bovendien Eigen nieuwsdienst LIVERPOOL. Na een groot scheepse jacht is gisterochtend in Liverpool een dertigjarige Neder landse zeeman aangehouden, die ér- van wordt verdacht zaterdag de 21- jarige Margaret Hughes in haar slaapkamer in Menai op het eiland je Anglesey in het noorden van Wa les te hebben vermoord. De man is afkomstig van de kust vaarder Wiema, een schip van 265 ton van de Groningse rederij Wa genborg. Tachtig rechercheurs werden zater dag opgeroepen voor de speurtocht, nadaf het lijk van het meisje naakt en verminkt was gevonden in het' huis van de 63-jarige dokter Henry Fisher in Menai. Daar had Margaret negen maanden als dienstbode gewerkt. Vingerafdrukken James Morris, die het onderzoek leidde, beval dat van iedere man bo ven de veertien jaar, die in de nacht van vrijdag op zaterdag in Menai was geweest, vingerafdrukken zouden wor den genomen. Honderdveertig soldaten in het le gerkamp Ynys Gaint werden meteen na de reveille ondervraagd. Kampeer plaatsen en bungalowdorpen in d-^ buurt werden uitgekamd. Later op de dag trokken politieauto's erop uit om via luidsprekers de badgasten en va kantiegangers op te roepen de politie te helpen. Intensieve jacht Na een intensieve jacht meende Morris de moordenaar te hebben ge vonden. De Nederlandse zeeman was zaterdag met zijn schip uit Menai ver trokken. Vlak nadat de Wiema in Li verpool was afgemeerd werd hij gear resteerd. Zi.in naam zal vandaag pas bekend worden gemaakt, wanneer hij officieel voor de rechtbank van Angle- MARGARET HUGHES sey in staat van beschuldiging is ge steld De politie neemt aan, dat de moor denaar via een schuur achter het huis van de arts op het schuin aflopende dak is geklommen en daarna door het kleine raam van de badkamer naar binnen is gekropen. Margaret, vrijdag nog op bezoek ge weest bij haar moeder in Lianggefni, moet hebben geslapen toen haar bela ger zijn daad pleegde. Niemand heeft haar tenminste horen gillen. Haar lijk werd zaterdagochtend omstreeks half negen gevonden door de doktersvrouw Marion Fisher. liggen er in de Perzische Golf ver scheidene Britse oorlogsschepen waar onder het vliegdekschip Bulwark. Enkele schepen zijn van Malta naar Koeweit onderweg. Uit Kaapstad zijn vijf Amerikaanse oorlogsschepen naar Koeweit vertrok ken bij wijze van waarschuwing aan Irak. Zij zullen kunnen worden ge bruikt voor het afvoeren van Ameri kaanse onderdanen in het geval dat Irak werkelijk een inval in Koeweit waagt. Ontkenning De regering van Irak houdt vol wat zij, ook al tijdens de bijeenkomst van de Veiligheidsraad naar voren heeft gebracht, nl. dat er geen sprake is van een concentratie van Iraakse troepen langs de grens met Koeweit. De landing van Britse troepen in Koe weit noemt zij een ernstige bedreiging van de veiligheid van Irak. Vandaag komt in Kairo de Arabi sche liga bijeen. De ambassadeurs van de Arabische landen die lid zijn van de liga zullen de kwestie-Koe- weit bespreken. Gisteren heeft ook Li- bye een beroep op de regering van Irak gedaan om zich van geweld te onthouden. UTRECHT De obsessie voor het Spoorwegbedrijf: een aan alle kan ten rammelende dienstregeling, duurt voort. Gisteravond was een kapotte overweginstallatie tussen Schiedam en Delft er de schuld van, dat de treinen tussen Rotterdam en Am sterdam gemiddeld een half uur te laat waren. Het was een overweg met auto matische halve bomen, die de geest gaf. Daardoor moest het treinver keer niet alleen met de hand wor den geleid, maar bovendien kon het de overweg maar voorzichtig passe ren. Dit veroorzaakt al gauw een stevige vertraging. Op de luslijnen van het zuiden naar Utrecht en Rotterdam kwamen vertragingen van gemiddeld vijftien minuten voor. Het treinverkeer met het oosten en het noorden reed met vier tot acht minuten vertraging. VIAREGGIO (A.P.). Prins Albert van België heeft tijdens zijn Italiaanse vakantie twee persfotografen tegen de grond geslagen. De fotografen hadden hem en zijn vrouw al hun hele vakantie achter volgd. Zaterdagavond bezochten prin ses Paola en haar man een nachtclub in Viareggio. Toen zij er uit kwamen werden zij verrast door flitslichten. Prins Albert werd kwaad en rende op een fotograaf af. Die sloeg op de vlucht. De prins achtervolgde hem en gooide hem op de grond. Een luid gillende prinses Paola en de andere fotografen renden achter prins Albert aan. Hij had daardoor nog gelegenheid een tweede onder handen te nemen eer het personeel van de nachtclub een einde maakte aan de vechtpartij. Prins Albert en prinses Paola liepen na afloop gearmd en lachend naar hun auto. De meer dan vijfduizend man Britse troepen in Koe weit schikken zich zo goed mogelijk in de ongemakken die het leven in een woestijn- staat meebrengt. Deze man nen zijn bijzonder goed af want zij werden gelegerd in het waterleidingbedrijf, waar zij geen last hebben van zand stormen of schroeiende woes tijnwind. Het is er koel en er is water in overvloed. Eigen nieuwsdienst GRENOBLE. De Nederlandse wielerploeg in de Tour de France heeft gisteren een zware klap ge had. Vier mannen waaronder de oude houwdegens, die met hun routine zoveel voor het team had den kunnen betekenen, Wagtmans en Wim van Est gaven op. Twee van de jongeren, Coen Niesten en Jo de Haan konden in deze etap pe waarin een paar „echte" her gen waren opgenomen niet verder en belandden eveneens in de be zemwagen. En dat alles juist in de etappe waarin Gaul zijn eerste aanval lanceerde op Anquetils po sitie. In de Ronde van de Toekomst heeft Huub Zilverberg voor enige compensatie kunnen zorgen door een tweede plaats in de tweede etappe. De vreugde had hier echter veel groter kunnen zijn als hij zich niet vergist had: bij het voor de eerste maal passeren van de finish meende hij gewonnen te hebben. Hij moest echter nog een ronde rijden. Voor hij dat in de gaten had, was de Engelsman Ramsbottom hem al voorbij. AMSTERDAM. De Nederlandse internationale aandelen hebben zich in de avondhandel krachtig hersteld. Ko ninklijke Olie kon zich eindelijk aan de flauwe stemming van de laatste da gen ontworstelen en steeg twee gulden of tien punten. Philips bereikte weer de 1000 pet. Hoogovens kon het forse herstel van de middaghandel voortzetten en steeg tot 1005 pet. De New Yorkse beurs was vast ge stemd. D'S handel kromp met 200.000 shares tot 2.180.000 shares. Het index cijfer van industrie-aandelen steeg met bijna zes punten tot 689,81. Je doet het goed, maar mam trekt ook m'n schoentjes en kousjes uit. - Van onze speciale verslaggever °P DEN HAAG In vele plaatsen in ons land overweegt het bakkers bedrijf de invoering van een brood loze dag ter compensatie van de vrije zaterdag die het personeel in bakkerijen niet kan krijgen. In de ene gemeente zou men op maandag het bakken en bezorgen van brood willen staken en de winkels willen sluiten, in de andere gemeente op dinsdag, enzovoorts. In deze be drijven ziet men geen andere mo gelijkheid om tot een vijfdaagse werkweek te komen. Ploegen De Bakkerijipara'graaf verbiedt het werken in broodbakker ij en vóór des morgens vijf uur en het verkopen van vers brood vóór tien uur. Kort gele den is uitvoerig over een eventuele wijziging van deze maatregel die vooral door de grote, gemechani seerde broodbakkerijen als verouderd wordt beschouwd gediscussieerd. Het eindresultaat van het overleg was dat de Bakkexijparagraaf ongewijzigd zou blijven. De leiding van met name de grote gemechaniseerde broodbak kerijen. kan dus niet overgaan tot het instellen van ploegendiensten en het als gevolg daarvan bekorten van de werktijd voor bakkers en broodbezor gers. Ook is het niet mogelijk werken zaterdag extra te belonen, aldus deze ondernemers, omdat deze loons verhoging niet in de prijs van het brood zal mogen worden doorbere kend. Derhalve ziet men nu als enige op lossing: in elke gemeente een werk dag per week de bakkersbedrijven dicht. Voor de gemeente 's-Gravenhage zou deze gesloten dag de dinsdag kunnen zijn. Vier dagen? Bovendien wordt op de leiding van de Haagse bakkerijbedrijven druk ge oefend om b®alve op die dinsdag, bij wijze van proef, voorlopig ook nog zes donderdagen te sluiten. (Dit laatste, naar onze mening zonderlinge, denkbeeld, dat tot een aantal vierdaagse werkweken in de Haagse bakkersbedrijven zou leiden, zou alleen kunnen zijn ingegeven door de opvatting dat het bakkersbedrijf „achterligt" bij de invoering van de vijfdaagse werkweek en dat men dus iets zou moeten „inhalen". Zij die zo rede neren zouden dienen te beseffen dat er van achterstand geen sprake is: er zijn tal van bedrijven waar de vijfdaagse werkweek nog niet is ingevoerd. Bakkers nemen in dit opzicht geen uitzonderingspositie in. Redactie A.D.) HOLLANDIA (ANP) De aanval van zes Nieuwzeelandse bergbeklimmers op de ruim vijfduizend meter hoge Car- stensztop in Nieuw-Guinea, is afgelast. Gisterochtend keerden 'zij terug op de Ilagavlakte, die ten noorden van het ge bergte ligt. Vijf van hen zijn reeds doorgevlogen naar Wamena in de Ba- liemvallei. De Nieuwzeelanders waren nog drie dagtochten van de top verwijderd, toen zij door gebrek aan voedsel terug moes ten keren. Vorige week had de Dakota van de maatschappij de Kroondulf, die voedsel zou dronpen, hen niet kunnen vinden omdat zij geen radio bij zich hadden. SEOUL (Reuter). De sterke man van Zuid-Korea, de 38-jarige generaal Do Yoeng-tsjang, heeft zich gisteren „op grond van onervarenheid" terug getrokken als regeringsleider. Hij is vervangen door de 44-jarige generaal- majoor Jung Hui-park. Dat is de man die de staatsgreep van mei opzette. Generaal Do Yoeng-tsjang is ontsla gen uit de actieve dienst. Berichten als zou hij gevangenen zijn genomen schij nen niet juist te zijn. WILLEMSTAD/DEN HAAG (ANP). De zeven Venezolaanse officieren die op 8 juni de bemanning van het vliegtuig waarin zij werden vervoerd, hadden gedwongen op Curagao te lan den, zijn naar Nederland overgebracht. Met hun instemming blijven zij in Ne derland totdat de koninkrijksregering zal hebben beslist op hun verzoek om politiek asiel en op het verzoek om uitlevering dat Venezuela heeft inge diend. De officieren zijn in het geheim naar ons land gebracht. Aan het personeel van de K.L.M. was zwijgplicht opgelegd. De beslissing tot het overbrengen van de Venezolanen naar Nederland is gevallen na overleg van de Antilli aanse minister van justitie Isa met de regering in Den Haag. Volgens deze bewindsman wordt dóór de overbren ging voorkomen dat tegenstanders van de Venezolaanse regering zich op de Antillen gaan verzamelen om con tact te zoeken met de gevangenen. De Antilliaanse premier Jonckheer zal in Nederland overleg over deze kwestie plegen. Van een onzer verslaggevers SCHIEDAM Vier Schiedamse brandweerlieden raakten bedwelmd door de grote rookontwikkeling tijdens een hardnekkige brand in een emballageloods van de Verenig de Glasfabrieken op het fabrieks complex aan de Buitenhavenweg te Schiedam. Onder toediening van zuurstof werden zij bij kennis ge bracht waarna zij door de genees kundige dienst naar huis werden vervoerd. De brand werd gistermiddag om streeks kwart voor drie ontdekt door personeel van de draaierij. De bedrijfs brandweer kwam meteen in actie en veiligheidshalve werd ook de Schie damse brandweer gealarmeerd. H'et vuur woedde in een grote voor raad karton; ai spoedig bleek dat de eigenlijke vuurhaard moeilijk was te bereiken. Een gestaag toenemende rookontwikkeling belemmerde ,het blus- singswerk en ondanks het gebruik van rootemaskers slaagden de brandweer lieden er niet in tot d'e vuurhaard door te dringen. Vijftien stralen water konden niet verhinderen dat de brand zich om streeks vijf uur uitbreidde tot een aan grenzende ruimte, waarin vaten pa- raffine-olie lagen opgeslagen. Roet zwarte rookwolken die de hemel ver duisterden, duidden erop dat ook die olie had vlam,gevat. De brandweercommandant D. de Jager achtte het toen raadzaam bur gemeester mr. J. W. Peek van Schie dam te verzoeken de hulp van de Rot terdamse brandweer in te roepen. Twee motorspuiten en een gereed schapswagen van de Rotterdamse brandweer werden naar Schiedam ge dirigeerd. Toch duurde het no,g tot omstreeks acht uur alvorens de samenwerkende brandweerlieden het vuur meester waren. De nablussing zou nog vele uren in beslag nemen. De schade viel gisteravond nog niet te taxeren. De emballageloods en de voorraden karton en ander verpak kingsmateriaal zijn vrijwel geheel in vlammen opgegaan, hét laboratorium van de V.G.F. kon slechts gedeeltelijk worden gespaard. De produktie van de glasfabrieken zal niet stagneren, zo heeft de direc tie meegedeeld. Het K.N.M.l. in De Bilt berichtte gisteravond om 23.15 uur: "Wisselende be wolking en op de meeste plaatsen droog. Matige tot krachtige, langs de kust tijdelijk har de wind tussen west en noord west. Dezelfde of iets lagere temperaturen dan gis teren. MEISJE: Het bevalt me nog best aan het strand! 5 juli: zon op 4.27, onder 21.02; maan op 00.30, maan onder 13.16. max.t. n.sl. Helsinki Stockh. Oslo Kopenh. Aberdeen Londen Amsterd, Brussel Luxemb. Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankf. München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome Ajaccio Madrid Majorca Lissabon weer zw.bew. zw.bew. zw.bew. l.bew. regen h.bew. zw.bew. zw.bew. zw.bew. h.bew. onbew. onweer zw.bew. h.bew. h.bew. zw.bew. zw.bew. zw.bew. onweer onbew. onweer onbew. onbew. zw.bew. h.bew. h.bew. l.bew. l.bew. wind W O Z wzw zzw wzw wzw NW NNW N NNW zw zw NNW NNW NNW W NNW WZW z w stil NNO NW WZW zzo O NNW 24 24 21 20 16 16 19 21 23 25 29 32 28 34 28 30 31 31 30 33 33 32 30 37 30 0 32 0 30 0

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 1