Waterleiding uit dorp gestolen Nasution stelt gesprek met de Papoea's voor VOORBEELDIGE ONTSNAPPING VAN TIEN GEVANGENEN BAROMETER BLIJFT OPTIMISTISCH Commentaar van Soekarno na gesprek Nasution-prof. Duynstee Man wurgt echtgenote en loopt naar politie HULP AAN AFRIKAANSE LANDEN UITBREIDEN Teleurstelling voor Fabiola en de Belgen De Bilt: Warm 199 T s j echoslo waaks kabinet sterk j gewijzigd PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND Drie dayen Honderd yulden Indien nodig, ook militair Legaal contact Niet vrij Herstel mogelijk Aanbeveling op congres in Straatsburg: Oorzaak van ongeluk met Sirius was een misrekening Vooraanstaande mensen kenden geheim van dodende arts CASTRO STUURT WEER ONDERHANDELAARS Amerikaanse miljonair pleegde zelfmoord Nederlandse vlieger in Congo omgekomen Directeur: JACQ. DE SMIT; Chefred.: G. I. Breuker. Kantoren te: Middelburg, Plein 1940 nrs. 6—8, Postbus 26. Giro 116666, telefoon 01180—2009 en 4469. Goes, Lange Vorststraat 84, Postbus 4, telefoon 011006901. Vlissingen, Nieuwendijk 33, Postbus 24, telefoon 011843224. Terneuzen, Nieuwstraat 38, telefoon 01150—3189. Zierikzee, Havenpark 24, telefoon 01110—2991. Zeeuwsch Dagblad i- Losse nummers 13 cent. Abonnementsprijs 0,56 per week, 7,per kwartaal' Advertentietarieven op aanvrage. - Rubriek Kabouter» 7 cent per woord met een minimum van 1,—» 16e JAARGANG No. 4890 Maandag 26 juni 1961 OVERDRACHT NW-GUINEA BLIJFT UITGANGSPUNT I m m»; Van onze correspondent KOPENHAGEN. Vele din gen zijn reeds in de loop van de jaren door dieven buitgemaakt, doch wat drie mannen zich dezer dagen in de buurt van Kopenha gen veroorloofden, behoort toch tot de grote zeldzaamheden. Zij stalen nl. op klaarlichte dag en onder de ogen van de bevolking van een kleine gemeente de wa terleidinginstallatie. Zij demonteerden eenvoudig al lerlei leidingen en andere zaken, laadden die op een vrachtauto en brachten de buit naar een opko per van oud metaal. Pas toen de demontage al drie dagen aan de gang was, kwam toevallig de di recteur van het waterleidingbe drijf voorbij. Hij protesteerde te gen de afbraak maar de arbeiders wilden niet met hun werk ophou den. De inwoners was deze köpenic- kiade niet eerder opgevallen, om dat mededeling was gedaan dat de installatie enige dagen buiten bedrijf zou worden gesteld voor reparatie. De arbeiders werden gearres teerd; zij verklaarden dat zij van een handelaar in oude meta len de mededeling hadden gekre gen dat de installatie in de loop van het jaar buiten gebruik zou worden gesteld en dat hij zich daarom nu reeds van het metaal wilde verzekeren. Voor de gehele buit, waaronder zeer kostbare machines en gereed schappen waren, hadden ze nau welijks honderd gulden, nl. de waarde van het oude metaal, ge kregen. TOKIO „Indonesië is alleen bereid met Nederland besprekingen over westelijk Nieuw- Guinea te openen, als de Nederlanders zich tevoren bereid verklaren, de soevereiniteit over bet gebied over te dragen aan Indonesië". Dat beeft president Soekarno gisteren verklaard in Tokio op een bijeenkomst van de Indonesische gemeenschap. 99 „Indien de Nederlanders in hun tegenwoordige houding volharden", aldus Soekarno, „zal de Indonesische regering geen andere keus hehben dan haar gedragslijn te blijven volgen: zich in alle opzichten tegenover de Nederlanders te stellen politiek, economisch, en indien nodig, ook militair." Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM. In een van de kleine huisjes, die aan de Charloise Kerksingel in Rotterdam aan het erf van de Nederlandse Hervormde kerk grenzen, heeft zaterdagmiddag de 32-jarige metaalbewerker Chr. A. B. zijn 24-jarige echtgenote, van wie hij sedert enige maanden gescheiden leefde, door wurging om het leven gebracht. Een buurman zag omstreeks twee uur de jonge vrouw het sedert enke le weken door haar man bewoonde huisje binnengaan. Zij had boodschap pen gehaald en op haar arm droeg zij haar baby, de vier maanden oude Donald. Met de baby Even later zag die buurman dat op nummer 5 de gordijnen werden geslo ten en onmiddellijk daarop zag hij B. met Donald op zijn arm naar buiten komen. Uiterlijk kalm begaf B. zich naar het vlak bij het hofje gelegen po litiebureau, waar hij stamelend be kende dat hij zojuist zijn vrouw had vermoord. Na een korte woordenwis seling zou hij haar in een plotselinge driftuitbarsting naar de keel zijn ge vlogen. Weinige minuten later vond de re cherche in B.'s woning het ontzielde lichaam van diens jeugdige eehtgeno- De ter beschikking van de justitie glestelde metaalbewerker, die zich eer- d;er aan vermogens- en zedendelicten ?.6u hebben schuldig gemaakt, was verleden jaar augustus voor de twee de keer getrouwd. Met zijn tweede vrouw betrok hij PRAAG (Reuter) Het kabinet ■Van Tsjechoslowakije is nogal in grijpend gewijzigd. Radio-Praag heeft de veranderingen zaterdag bekendgemaakt. De oorzaak van de kabinetswijziging moet worden gezocht in moeilijkheden in de landbouw. De laatste tijd stonden er geregeld berichten in de Tsjechische kranten over lange rijen mensen die voor sla gerijen stonden en over een schaarste aan melk die invoer nodig had ge maakt. Premier Antonin Novotny deed donderdag een felle aanval op het be leid van plaatselijke agrarische com- mité's en op de departementen die bij de voedselproduktie en -distributie zijn betrokken. Hij kondigde toen een strenger toezicht van de regering aan Twee dagen later kwam de be kendmaking dat een secretaris van de communistische partij, Vratislav Krutina, was benoemd tot minister ■van landbouw. De man die tot dusver re die functie bekleedde, Lubomir Strougal, werd minister van binnen landse zaken. De voormalige minis ter van binnenlandse zaken, Rudolf Barak, is daardoor zonder portefeuil le gekomen. Hij is plaatsvervangend premier gebleven. i Verder is de minister van binnen landse handel van zijn taak ontheven. Hij kreeg de lagere post van adminis trateur van de rijksmateriaaldepöts toebedeeld. De minister voor de voe dingsmiddelenindustrie, Jindrich Uher, heeft de portefeuille van bin nenlandse handel overgenomen. een huisje in het hofje van De Boer, aan de andere zijde van de Charloise Kerksingel. Ook dat tweede huwelijk strandde en kort nadat er In februari een baby was gekomen besloten B. en zijn vrouw uit elkaar te gaan. Medio maart braken zij hun huishoudinkje op en daarna kwam de jonge vrouw elke vrijdag bij B. op bezoek om hem aan zijn onderhoudsplicht voor de ba by te herinneren. Vrijdag zou B. zijn vrouw hebben gevraagd hem de baby eens te laten zien en dat leidde zaterdagmiddag tot zulk een dramatisch einde. Jonge Amsterdammers in hoofd zaak middelbare scholieren en studenten hebben zaterdagmiddag in de bin nenstad van Amsterdam hun sympathie betuigd met de twee mannen die zich in het geruchtmakende valsemunters- proces moeten verantwoorden voor hun aandeel in het drukken van vals geld. Zij hadden hun vrienden van het Alge rijnse bevrijdingsfront willen helpen door in Frankrijk voor 96 miljoen aan nieuwe franken te verspreiden en zo een inflatie te veroorzaken. De Amster damse politie maakte zaterdag korte metten met de jeugdige betogers. Voor zij het goed en wel wisten zaten zij op het politiebureau wat af te koelen. De Indonesische president zei dat naar aanleiding van berichten over de informele bespreking, die de Nederlandse hoogleraar prof. mr. F. J. F. M. Duynstee vrijdag in Parijs heeft gehad met de Indo nesische minister van defensie generaal Nasution. In sommige berichten werd gemeld, dat Indonesië zich bij monde van Na sution bereid zou hebben verklaard, de Indonesische aanspraak op de soeverei niteit over westelijk Nieuw-Guinea niet langer als uitgangspunt te stellen. Zo wel de Indonesische ambassade in Parijs als prof. Duynstee heeft deze be richten inmiddels met nadruk tegen gesproken. Prof. Duynstee, een geestverwant van de zgn. groep-Rijkens besprak in Parijs met Nasution een Indonesisch plan om te komen tot een betere verstandhou ding tussen Indonesië en Nederland. Nasution, die uitdrukkelijk verklaarde voor de gehele „Indonesische regering te kunnen spreken, stelde voor, dat In donesië langs legale weg in contact zou kunnen treden met de Papoea's, en in het bijzonder met leden van de Nieuw-Guinearaad. Doel van dit contact zou zijn, de Pa poea's een inzicht te geven in de In donesische bedoelingen ten aanzien van Nederlands Nieuw-Guinea Als eerste stap daartoe denkt Nasution aan de vorming van een volstrekt in formele, gemengd Nederlands-Indo nesische commissie, die vrijelijk con tacten. zou moeten kunnen leggen. DEN HAAG Luitenant-kolonel-arts J. P. öfner vertrekt over drie weken met enige onderofficieren van de ge neeskundige afdelingen van marine en landmacht naar Congo. De overste krijgt Leopoldstad als standplaats. De onderofficieren gaan als hygiëne-in- specteurs in de kampen van de Uno in Katanga werken. De militairen zijn ter beschikking ge steld van de secretaris-generaal van de Uno. Luitenant-kolonel öfner gaat kapi- tein-luitenant-ter-zee-arts Deddes aflos sen. Deze werkt al een jaar als mili tair arts in Congo. „Er is bepaald geen sprake van, dat Indonesië de Papoea's de vrijheid zou willen laten los van Indonesië te blij ven, indien zij dat wensen," zo lichtte prof. Dnynstee ons het Indonesische voorstel toe. „Men gaat er aan Indonesische kant van uit, dat de Papoea's ervan over tuigd zijn dat westelijk Nieuw-Guinea een deel van Indonesië moet worden, of althans dat zij daarvan overtuigd Eigen nieuwsdienst LONDEN. Keurig netjes in het gelid marcheerden tien gevangenen van de gevangenis Wandsworth in het zuiden van Londen' zaterdag morgen over het gevangenisterrein. Stram liepen zij voorbij de huizen van hun bewakers. Kennelijk waren zij op weg naar het een of andere karweitje. Een keer uit het gezicht renden zij echter naar de muur rond de gevangenis, klommen er over en waren verdwenen. Zo straf als de tien vluchtelingen marcheerden was ook de organisatie van de ontsnapping. „Alles verliep als een goed geleide militaire operatie", schreven de Engelse zondagsbladen met nauw verholen bewondering. „Gevecht" Zoals altijd waren er zaterdag meer dan honderd gevangenen aan het werk in de zakkenfabriek van de gevange nis. Alles leek rustig. Opeens brak er een hevige vechtpartij uit tussen enige gevangenen. De vier bewakers stortten zich onmiddellijk in het gevecht om er een einde aan te maken. De vech tende gevangenen overweldigden hen echter. Een van hen kwam met lange repen jute (voor de zakken) te voor schijn en de bewakers werden grondig gekneveld en gebonden. De tien „vech tersbazen" verdwenen vervolgens door het raam van de zakkenfabriek. Zij marcheerden daarop over het gevangenisterrein en klommen over de muur. Bij het neerkomen brak een van hen een been. Hij werd verder door de anderen gedragen. Aan de andere kant van de muur is een sportterrein. De kanten zijn be plant met struiken en bosjes. De vluch telingen liepen daar snel door naar de straat. Op de straat aangekomen probeerden zij een geparkeerde auto open te bre ken. Dat lukte niet. Een auto een eindje verder bleek niet afgesloten, maar wilde niet starten. Hij werd snel aan geduwd. Alle tien kropen de mannen erin. Door zijn veren slaand reed de auto weg. Een paar kilometer verder stopte het gezelschap naast een geparkeerde auto. Vijf van de vluchtelingen stapten over en kregen de wagen aan de gang. De auto's doken onder in het drukke ver keer van Londen. I In de gevangenis was alles nog rus tig. In de zakkenfabriek stonden de andere gevangenen te kijken hoe de gebonden bewakers kronkelden om los te komen. Zij staken geen vinger uit om te helpen. Dat deed de gevangenis directeur zelf later, tijdens zijn och tendronde. Toen werd ook groot alarm geslagen. Twee zullen raken. Voor de mogelijkheid, dat de Papoea's dit niet zouden willen, is in de Indonesische gedachtengang geen plaats." „Indonesië is wel bereid, de kwestie van de soevereiniteit niet te beschou wen als een hinderpaal voor het voor gestelde contact met de Papoea's, maar de aanspraak op die soe vereiniteit blijft onverkort gehand haafd. Voor de Papoea's zou het aanvaarden van de Indonesische soe vereiniteit dus neerkomen op de er kenning van een status die de jure nu al bestaat." Indonesië zou rechtstreeks aan de Papoea's aanbiedingen willen gaan doen over de plaats van westelijk Nieuw-Guinea binnen Indonesië. Wan neer het contact tussen Indonesië en Nederland zich gunstig zou ontwikke len en wanneer mede onder Neder landse invloed -r- de Papoea's op de Indonesische voorstellen zouden in gaan, zou naar mijn indruk herstel van de normale betrekkingen tussen Indo nesië en Nederland, en uitbetaling van vergoeding van de genaaste Nederland se bezittingen in Indonesië op basis van de bestaande Indonesische wetge ving verwacht mogen worden," al dus prof. Duynstee. De Nijmeegse hoogleraar legde er nog de nadruk op, dat het door Nasu tion vertolkte standpunt over de soe- vereiniteitskwestie in geen enkel op zicht in tegenspraak is met.Soekarno's uitspraak in Tokio. Prof. Duynstee had minister-president De Quay en enige andere leden van het kabinet tevoren ingelicht over zijn gesprek met generaal Nasution. Zater dag is van regeringszijde verklaard, dat het kabinet prof. Duynstee deze stap krachtig had ontraden. Prof. Duynstee gaf hierop als com mentaar: „Staatssecretaris Bot heeft mij de bespreking ontraden, maar ik had toen de indruk dat hij zijn per soonlijk oordeel uitsprak, en niet dat van het kabinet." Prof. Duynstee heeft inmiddels over de bespreking rapport uitgebracht aan de minister-president en aan dr. Paul Rijkens. Deze week zal Nasution in Bonn waarschijnlijk een ontmoeting hebben met het socialistische Kamerlid prof. dr C. L. Patijn. Volgens het Indonesische persbureau Antara heeft de voorzitter van de Ka tholieke Partij in Indonesië, de heer I. J. Kasimo, dezer dagen aangedron gen op gedachtenwisseling „op indi viduele basis" tussen Indonesië en Ne derland. In een brief aan de Nederlandse katholieken bepleit de heer Kasimo ontmoetingen tussen Nederlandse rooms-katholieke leiders en minister Nasution, waardoor wederzijds een dui delijker beeld zou worden verkregen over de geschillen tussen beide landen. De voorzitter van de Katholieke Volkspartij, mr. H. W. van Doorn, heeft over deze brief gezegd dat ka tholieke politici in Nederland stellig bereid zijn tot contact, wanneer daarom van Indonesische kant wordt gevraagd. Wanneer echter de minister van defensie van een land, waarmee Nederland geen diplomatieke betrek kingen onderhoudt, met ons in con tact zou willen treden, dan zou dit een zo vérstrekkende suggestie zijn, dat het partijbestuur zich daarover eerst zou moeten beraden. Geen plichtplegingen; nito. 1 ik reis incog- gepakt De politie verrichtte reeksen huis zoekingen in Londen. Alle familieleden van de ontsnapte mannen werden on dervraagd. Tenslotte werd een van de vluchtelingen gevonden, de man met het gebroken been. Ironisch genoeg is hij de man die het minste- op zijn kerfstok had. Hij zat een straf uit van drie jaar voor een overval. De straffen van de andere negen variëerden van vijf tot vijftien jaar gevangenisstraf, opgelegd wegens diefstallen en inbraken, al dan niet ge wapenderhand gepleegd. Zondagavond laat werd uit Liverpool de arrestatie gemeld van een tweede ontvluchte gevangene. Commissie van onderzoek: KAIRO. De commissie die een onderzoek heeft ingesteld naar het verongelukken van de Electra Sirius van de K.L.M. op het vliegveld van Kairo heeft gisteren in een voorlopig rapport verklaard dat uit haar onder zoek gebleken is dat gezagvoerder K. J. Reynolds zich misrekend heeft met betrekking tot de hoogte van het vliegtuig vlak voor de landing. Ahmed Seif, de directeur van de Egyptische burgerluchtvaart, verklaarde dat het rapport van de gemengde Nederlands-Egyptische commissie had aangetoond dat de instrumenten van het vliegtuig in orde waren terwijl een landingsproef met een andere Electra bevredigend was verlopen. Seif zei dat het definitieve rapport over twee weken gereed zou zijn. De beide Nederlandse deskundigen van de commissie zullen vandaag na de ondertekening van het voorlopige rap port naar Amsterdam terugkeren. Gezagvoerder Reynolds is al eerder naar Nederland teruggekomen. BRUSSEL. De hoop van het Belgische volk dat koningin Fabiola haar echtgenoot en haar onderda nen eerlang een troonopvolger zal schenken, zal helaas voorlopig niet in vervulling gaan. Zulks blijkt uit een mededeling, die de opperhof maarschalk gisteren heeft verstrekt. Verder wordt over de gezond heidstoestand van de koningin me degedeeld dat zij binnen een paar dagen hersteld zal zijn. Van onze correspondent BONN Twintig vooraanstaande personen hebben, aldus een rapport van de enquêtecommissie van de land dag van Sleeswijk-Holstein, geweten dat de Flensburgse arts dr. Sawa-de identiek was aan de gezochte prof. Heyde, die ervan wordt verdacht me de te hebben gewerkt aan het zg. euthanasieprogramma van het Derde Rijk. Dat hield in het doden van zwakzin nige mensen en andere volgens de na tions al-socialisten waardeloze men sen". Heyde, die zich vermoedelijkdit jaar nog voor de rechtbank te Lüne- bürg moet verantwoorden, is in 1947 uit Amerikaanse gevangenschap ge vlucht. Hij wist onder de naam Sawa- de te Flensburg onder te duiken en slaagde erin om, geholpen door oude kameraden, als geneeskundig adviseur te worden aangesteld bij de rechtbank en een nieuwe medische praktijk te beginnen. WASHINGTON (Reuter). Opnieuw zijn tien Cubaanse gevangenen naar de Verenigde Staten vertrokken om het standpunt van Fidel Castro over een ruil van twaalfhonderd gevangenen voor vijfhonderd tractors toe te lichten. Zo als reeds eerder werd gemeld zijn de onderhandelingen tussen het Amerikaan se comité en de Cubaanse regering vast gelopen. Volgens een Amerikaanse ambtenaar in Washington is er geen reden om de gevangenen in de Verenigde Staten toe te laten, nu het comité zijn werk heeft gestaakt. Een beslissing daarover zal echter door de immigratiedienst in Flo rida worden genomen. SAN FRANCISCO (Reuter). De 47- jarige Amerikaanse miljona'r George Vanderbilt zijn fortuin bedroeg veer tig miljoen dollar is gisteren van de tiende verdieping van een hotel in San Francisco naar beneden gesprongen en om het leven gekomen. Hij zou de laatste tijd ..zakelijke moeilijkheden" hebben gehad. De miljonair bracht mat zijn vierde vrouw, met wie hij drie maanden gele den getrouwd was, een «veeheinde door in San Francisco. Hij woonde in een luxueuze villa in Noord-Californië. Eigen nieuwsdienst STRAATSBURG. De hulp aan de Afrikaanse landen moet worden uitgebreid, onder andere door die landen een bepaalde afzet voor hun produkten tegen redelijke prijzen op de Euromarkt te garanderen. Dit is een van de aanbevelingen die de Europees-Afrikaanse parlementaire conferentie in Straatsburg heeft ge daan. Alleen van Nederlandse kant werden tegen een voorkeursbehan deling voor Afrikaanse produkten op de Europese markt bedenkingen geopperd. Dr. W. J. Schuyt verklaarde, dat hij zich alleen achter de aanbeveling kon stellen als rekening zou worden gehou den met de bijzondere structuur van de Nederlandse economie. Die is nu eenmaal van ouds afhankelijk van een zo vrij mogelijke handel met de gehele wereld, zo merkte hij op. De conferentie waaraan werd deel genomen door ó<e 142 afgevaardigden van hef Europese parlement en ruim honderd vertegenwoordigers van zes tien jonge Afrikaanse landen is za terdag geëindigd'. In een aantal reso luties spraken de afgevaardigden zich onder andere uie voor het vernieuwen van de vorm van associatie van de onafhankelijk geworden Afrikaanse landen met de Europese economische gemeenschap en voor het openstellen van de nieuwe associatie ook voor an dere landen in Afrika. Over de politieke kant van de asso ciatie merkte de conferentie op, dat de nieuwe verhouding tussen de Afri kaanse landen en de E.E.G. moet zijn gebaseerd op de erkenning van de soe vereine gelijkheid op het beginsel van de onaantastbaarheid van het grond gebied en op de rechten en fundamen tele vrijhed van de mens. De nieuwe associatie moet een onbe perkte geldigheidsduur hebben en voor de leden van het Gemenebest in Afri ka openstaan, op voorwaarde echter, dat een geassocieerd land niet van twee groepen tegelijk kan profiteren. Zo spoedig mogelijk zou volgens de afgevaardigden een Raad van associ atie moeten worden opgericht, bestaan de uit een vertegenwoordiger voor elk van de zestien geassocieerde Afrikaan se landen aan de ene kant en de zes ministers van de Ministerraad van de E.E.G. en de negen leden van de Euro pese commissie aan de andere kant. Ook zou minstens een maal per jaar een parlementaire conferentie moeten worden gehouden naar het voorbeeld van de conferentie van vorige week in Straatsburg. Verder pleiten de afgevaardigden voor het instellen van een Hof van arbitrage, dat over alle geschillen bij de toepassing van de overeenkomst voor de associatie moet beslissen. DE zon heeft dit weekeinde goed werk verricht. In het zuidoosten van het land werd zaterdag plaat selijk 27 en zondag 28 graden ge meten; aan de kust werd het za terdag twintig en zondag negentien graden. De oorzaak van de kleine stijging van de temperatuur moet in een kleine draaiing van de wind wor den gezocht: van west naar zuid west. Daardoor had de kurkdro ge lucht een lange weg over land af te leggen alvorens het zuidoos ten van het land te bereiken. Voor de kust maakt het weinig verschil of de wind west of zuid west is, daar was van een stijging van de temperatuur dan ook nauwe lijks sprake. Vooral in Frankrijk is de tempe ratuur dit weekeinde ver opgelopen; daar werd plaatselijk 34 graden ge meten. Het kwam er gistermiddag dan ook tot onweer. Een onweers- haard bevond zich gisteravond nog in het zuidwesten en in het noord oosten. Gezien de daling van de luchtdruk in West-Europa wordt het weer er niet stabieler op en ook in ons land zal er vandaag wat meer bewolking zijn, te meer omdat over de Brit se eilanden een front nadert. Dit zal ons land de komende avond of nacht passeren en een onweersbui tje behoort niet tot de onmogelijk heden. Vandaag zal het daarbij nog warm zijn. De stijging van .de barometer in het verre westen doet verwachten dat de inzinking bij het weer maar van tijdelijke aard zal zijn. 250 strandvondelingen Van onze Haagse redactie DEN HAAG. Tweehonderdvijftig kinderen zijn gisteren op het Sche- veningse strand bij moeder weggelo- lopen en in de drukte verdwaald. Zij kwamen terecht bij de politie, waar zij gastvrij onderdak genoten. Alle moeders kwamen hun spruiten vrij vlug ophalen. ELISABETHSTAD (Reuter). De Nederlandse vlieger L. Koch (23) ;s vrijdag door een vliegtuigongeluk in een buitenwijk van Elisabetihstad om gekomen. De heer Koch vloog met een straalja ger in een formatie-, toen hij in moei lijkheden kwam en neerstortte. Bij het ongeluk kwam ook een politieman om het leven. De heer Koch was gehuwd en had een kind. ROTTERDAM. In de Essenburger- straat is zondagmiddag een gevelsteen van boven het kozijn op de derde eta ge losgeraakt en naar beneden gekomen. De steen trof de driejarige Josje Noord man, die voor de ouderlijke woning op straat speelde. Hij is door een automo bilist naar het ziekenhuis Dijkzigt ge bracht, waar een beschadiging van de schedel werd vastgesteld. Het K.N.M.I. in De Bilt berichtte gisteravond om 23.15 uur: Aanvankelijk zon nig en warm weer, maar in de mid dag toenemende bewolking met plaatselijk regen of onweer, gevolgd door enige daling van de tempera tuur. In het bin nenland weinig wind, aan de kust zwakke tot matige wind uit zuidwest tot noordwest. MIESJE: Had de olie gezeten. ik maar goed in 27 juni: zon op 4.21; zon onder 21.04; maan 19.43, maan onder 3.42. 3

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 1