m\ Tsjombe 1963 voor huurverhoging op IV2 pet. geraamd Kennedy beraadt zich op Berlijn I Snelle beslissing na akkoord over loonbeleid ROTTERDAMMER DOODT HAMBURGER BIJ SCHIETPARTIJ draait in Delfzijl AKU Compensatie ZONNIG Bretonse boeren weer actief N.S. willen acht miljoen steken in toeslagen PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND Lübke is tevreden over Franse reis Wilde jacht na brutale overval van twee Nederlanders op juwelier Fa. C. Oranje Lzn. fU bent altijd ivelkom bij... - CITY THEATER T «7 afloop Restaurant WÖHLER ELECTRO BIOSCOOP „De Gordijnen Specialist" MAIS0N VAN WESTEN Schrijvers's Stoffenhuis 't Interlockhuis Viola DE MUYNCK Bevahuis De Gaulle naar Bonn Gered Onzekerheid „KROESJTSJEF LIJKT OP GOERING" Staking leidt tot massaal ontslag LAATSTE NIEUWS GEZAGVOERDER VAN SIRIUS VLOOG TERUG De Bilt: Droog Directeur: JACQ. DE SMIT; Chefred.: G. J. Breuker. Kantoren te: Middelburg, Plein 1940 nrs. 6—8, Postbus 26. Giro 116666, telefoon 01180—2009 en 4469. Goes, Lange Vorststraat 84, Postbus 4, telefoon 011006901. Vlissingen, Nieuwendijk 33, Postbus 24, telefoon 01184—3224. Terneuzen, Nieuwstraat 38, telefoon 01150—3189. Zierikzee, Havenpark 24, telefoon 01110—2991. Zeeuwseh Dagblad Losse nummers 13 cent. Abonnementsprijs 0,56 per week, 7,per kwartas® Advertentietarieven op aanvrage. - Rubriek Kabouters T cent per woord met een minimum van 1,—» 16e JAARGANG No. 488T Zaterdag 24 juni 1961 8,7 PROCENT VOOR „METAAL LEOPOLDSTAD De blijdschap over president Tsjombes vrijlating werd gisteren in de Katangaanse hoofd stad Elisabethstad bijna overstemd door verbazing over zijn opvallend vriendschappelijke houding jegens zijn vroegere vijanden die hem toch twee maanden gevangen gehouden hadden. Er werd op gezinspeeld dat Tsjombe misschien verklaringen on der druk had afgelegd of dat zijn houding uit gelegenheidstactiek dan wel uit politieke overwegingen niet oprecht zou zijn. De enige betrouw bare verklaring van de president is die, welke hij hier na zijn terug komst zal afleggen, zo redeagerde men in Elisabethstad. Men wilde wel geloven dat hij enige toegevendheid zou hebben betracht maar niet dat hij zover was gegaan als uit de verklaringen van gisteren had moeten blijken. Vermoedelijk met deze twijfel in verband staat ook de plotselinge reis van de Katan gaanse minister van binnenlandse zaken, Moenongo, naar Brazzaville in de (voormalig Franse) Republiek Congo, waar hij zou trachten contact op te nemen met de Katangaanse president in Leopoldstad aan de andere kant van de rivier de Congo. Opgewonden Er heerste een ietwat opgewonden sfeer in Tsjombes residentie na het bekend worden van zijn vrijlating en zijn uitlatingen op de perscon ferentie nadien. Er scheen enige teleurstelling te heersen over Tsjom bes plotselinge toegewijdheid aan de centrale regering. De hele stad is in afwachting van zijn terugkeer, die met dat al nog steeds geen feit is. Vele inwoners houden voortdu rend de radio aan om te kunnen horen wanneer zijn vliegtuig zal binnenkomen. Er zijn ook voorbe reidingen getroffen om Tsjombes terugkeer feestelijk te vieren. Ook in Congo's hoofdstad vinden velen dat Tsjombe de ommekeer in zijn houding nog waar moet maken. Toen de Katangaanse president gis teren in gezelschap van generaal Moboetoe, sinds zijn vrijlating hoge lijk geprezen, bezoeken bracht aan oude vrienden en vijanden in Leopoldstad, gaf Tsjombe op een gegeven moment een vertoning die iedereen voor raadsels stelde. Op uitbundige wijze omhelsde de pre sident de vice-premier van Congo. Jean Bolikango, die van het begin af zijn aartsvijand is geweest. „Als u ooit een tigiuwe vriend nodis hebt. kunt u op mij rekenen", verzekerde Tsjombe aan Bolikango. Deze scheen Tsjombes houding ook niet zo goed te kunnen verwerken, want hij zei stotterend slechts dat hij hoopte dat de hele Congo nu „in eerlijkheid en oprechtheid" verenigd zou kun nen worden. Voldongen feit Een ander vreemd gerucht dat in Leopoldstad de ronde doet is dat ge neraal Moboetoe Tsjombe op eigen initiatief vrij gelaten heeft en daar mee de centrale regering van pre sident Kasavoeboe voor een voldon gen feit heeft gesteld. Waarnemers wijzen voorts op de afwezigheid van Kasavoeboe bij alle jongste gebeur tenissen rondom Tsjombe. Naar men aanneemt zal Tjombe nog vandaag naar Katanga te rugvliegen, waarbij hij dan moge lijk vergezeld zal zijn van een aan tal Congolese officieren ter voor bereiding van de aangekondigde fusie tussen beide strijdkrachten. Waarschijnlijk zal de bijeenkomst van het nationale parlement op zondag geen doorgang vinden omdat de tijd van voorbereiding hiervoor te kort was. PARIJS (DPA). Wat het diepste indruk op de Westduitse president, dr. Lübke, tijdens diens statiebezoek aan Frankrijk heeft gemaakt, was zijn ont moeting met president de Gaulle. Dr. Lübke vertelde gisteren bij zijn terugreis dat men met de Gaulle rechtuit kan praten en steeds een dui delijk antwoord krijgt. Lübke had de overtuiging dat de bezegeling van een goede verstandhouding tussen Frankrijk en Duitsland de Gaulle zeer na aan het hart ligt. Hij zei uiterst tevreden te zijn over zijn reis naar Frankrijk en de waar dige houding van het Franse volk dat, hoewel gereserveerd, steeds meer be langstelling voor zijn bezoek had ge toond, zeer gewaardeerd te hebben. Advertentie -K- Voor de handboeien Kurt W. (25) om de polsen klikten en een jonge Hamburgse agent deze Amsterdammer in een overvalwagen kon stoppen had het drukke centrum van Hamburg een paar benauwende ogenblikken beleefd. Een juwelier werd beroofd en er viel een dode onder de toe vallige voorbijgangers. Twee Nederlanders wachten nu in een politie- cachot op hun berechting Van onze speciale verslaggever HAMBURG De Hamburgse politie heeft gisterochtend met man en macht aangejaagd achter twee bandieten Nederlan ders van wie er één in het wilde weg om zich heen schietend een 58-jarige man dodelijk had getroffen. Een politieagent van twintig jaar wist een van de daders, de 25-jarige Kurt W. uit Amsterdam, na een felle worsteling te overmeesteren. De an dere, de 28-jarige John L. uit Rotter dam, kon later worden gegrepen. PLOERTENDODER De beide mannen hadden 's mor gens om half negen de 56-jarige ju welier Kurt Clusmann in zijn zaak aan de Gerhofstrasse, met een ploer tendoder bewusteloos geslagen. Zij waren er met een portefeuüle met 720 mark vandoor gegaan. De twee Nederlanders verbleven al een paar dagen in Hamburg; een vast adres hadden zij niet. De nacht van donderdag op vrijdag hadden zij in een hotel bij het centraal station ge slapen. Om vijf voor half negen verschenen de twee in de juwelierswinkel. Zij gaven de eigenaar Clusmann, die al leen in de zaak was, een horloge in reparatie. Toen Clusmann met het klokje naar zijn werkplaats achter de winkel liep, ging het tweetal hem on gemerkt achterna. W. haalde een ploertendoder uit zijn zak en sloeg toe. Clusmann zakte hevig bloedend in el kaar en verloor het bewustzijn. Toen de overvallers hem zijn portefeuille ontfutselden, kwam hij weer bij en be gon hij hard om hulp te schreeuwen. De bandieten gingen er als de wind vandoor. ALARM Clusmann slaagde erin met inspan ning van zijn laatste krachten zijo buurman te bereiken, de drogist Carl Passburg. ..Wankelend stond hij voor mij, met bloed overstroomd", vertel de Passburg. „Hij kreunde, dat de bandieten donderdagmiddag al met een smoesje bij hem waren geweest. Hij had ze onmiddellijk herkend." Tegelijkertijd begon in de Gerhof strasse een van de opwindendste ach tervolgingen die daar sinds de oorlog waren geweest. Het geroep om hulp uit de juwelierszaak had alle voorbij gangers gealarmeerd. „Ik stond aan de overkant om mijn post te halen", zei de 63-jarige koopman die in het huis naast de winkel van Clusmann woonde. GEGREPEN „Twee mannen stormden de winkel uit en een paar mensen begonnen te schreeuwen." De koopman aarzelde geen ogenblik. Hij ging een van de vluchtelingen, Kurt W„ achterna, dwars door de Gerhofstrasse de Gan- semarkt op en greep hem bij zijn arm. De overvaller rukte zich los en stoof verder. Van achter het gebouw van het Ham burger Abendblatt zag de 51-jarige verkoper van het Abendblatt, Kurt Kerz, een groep mensen de Gerhof strasse uit rennen. Voor hen uit hol de een jongeman. Kerz 'reageerde meteen. Hij liep de vluchteling tege moet en ging met uitgestrekte armen midden op straat staan. Op hetzelfde ogenblik sprong de twintigjarige wachtmeester Wolfgang Nagel naar voren. Hij wist de man te grijpen. Met een overvalwagen werd W. naar het politiebureau gebracht. Daar vond men de ploertendoder waarmee de juwelier was neergesla gen. SCHOT De andere overvaller, John L., was ook in de richting van de Gansemarkt weggevlucht. Het lukte hem steeds weer zijn achtervolgers van zich af te schudden. Tenslotte verdween hij tussen de menigte. Ooggetuigen ver telden, dat de vluchteling verscheide ne schoten op zijn achtervolgers had gelost. Een schot had de 58-jarige Hein- rich Schockmann getroffen, de eige naar van een schoenenwinkel aan de Gerhofstrasse. ,,Ik zag hem doodstil op het plaveisel liggen", vertelde Manfred Franck. een redactiebedien- de van het Duitse blad Kristall. In het havenziekenhuis vochten de artsen vergeefs voor zijn leven. In hetzelfde ziekenhuis wordt nu de zwaar gewonde juwelier verpleegd. Van een onzer verslaggevers ARNHEM In Delfzijl moet in 1963 een nieuwe chemische fabriek van de AKU draaien. Op vijftien hectare industrieterrein, later naar, wens met nog eens veertien hectare uit te breiden, zal een fabriek wor den gebouwd die een nieuw che misch produkt moet vervaardigen. Bij de AKU is men nogal ge heimzinnig met dit project, dat met het oog op de aanwezigheid van grote voorraden aardgas in de Gro ningse bodem en de nabijheid van de soda-fabriek van groot belang kan worden voor de hele chemische industrie in Nederland. Aardgas is een grondstof, die een lange serie nieuwe grondstoffen kan opleveren, waarbij zowel de plasticindustrie als de fabrieken van kunstmest gebaat zijn. Geautomatiseerd In de nieuwe vestiging van AKU zullen voorlopig ongeveer 150 ar beiders werk vinden. Het wordt een zeer kapitaalintensieve en tot het uiterste geautomatiseerde fabriek. De AKU heeft met een Groningse rederij informatieve besprekingen geopend om de aanvoer van over zeese grondstoffen te regelen. Voorts wordt de aanleg van een directe pijpleiding tussen de sodafabriek, de vindplaatsen van aardgas en het nieuwe bedrijf van de AKU over wogen. Soda groter Het havenschap van Delfzijl houdt op zijn begroting voor 1962 reke ning met een verdere uitbreiding van de Koninklijke Nederlandse Soda industrie, die er nog eens der tien hectare industrieterrein bij krijgt. Van andere kanten neemt de be langstelling voor het vestigen van fabrieken rondom Delfzijl eveneens toe; het havenschap gaat het vol gend jaar voorlopig drie en een half miljoen steken in het bouwrijp maken van nieuwe fabrieksgronden. Haven hreder De binnen- en buitenhaven worden in 1962 belangrijk uitge- breid, waarbij rekening wordt ge houden met een uitbreiding in de verdere toekomst tot aan Oterdum, het dorpje aan de kust van de Eems, waar de Staatsmijnen een optie op grond hebben voor de bouw van een eigen chemisch bedrijf. Of dit dure en omvangrijke werk doorgaat hangt af van de belangstelling aan de kant van de industri'e, die voor haar aan- en afvoer op dén duur waarschijnlijk niet uitkomt met een min of meer vergrote haven van Delfzijl. Advertentie TUINMEUBELEN ZONNESCHERMEN VOORSTADGOES PARIJS (Reuter, AP). Bretonse boeren zijn ook gisteren weer in actie gekomen om het de Franse regering dui delijk te maken dat zij onmiddellijk hulp nodig hebben. Zij wierpen barrica den op rondom drie steden die tot nu toe buiten de demonstraties waren ge bleven. Er was geen verkeer meer mo gelijk. Zij gebruiken nu een nieuwe taktiek. In plaats van één grote actie uit te voe ren treden zij met kleine groepen op ve le plaatsen tegelijk op, zodat het de po litie bijna onmogelijk is om met een schijn van succes op te treden. In Fonte- nay-le-Comte werden alle toegangswe gen geblokkeerd door tractoren en wa gens zodat niemand van buiten de plaatselijke kermis kon bezoeken. Er hebben zich gisteren nergens inci denten voorgedaan. Advertentie I een GEZELLIG onder-onsje MIDDELBURG „UW SPECIAALZAAK" voor zeer moderne vitrages en dekoratieatoffen. Hoek Lange Voritstraat-Ganzepoortatraat Goes Telefoon 7814 Uw speciaal adres voor HEREN- en KINDERKLEDING Lange Vorststraat Goes Lange Vorst Om gezellig ie winkelen. Toonaangevende collectie modeetoffen. SPECIAALZAKEN U ontvangt elke dag 10% korting het gehele jaar door. Lange Vorststraat 45-47 Goes OPTIEK F0T0HANDEI Gantepoortstraat 5 Goei Tel. S2I4 L. Vorststraat 64 GOES 'Maak eens ken- nis met Oxford I en Superdam cos- tuums. In onze jzaak voordeliger! Ook als maat- J confectie Van onze Haagse redactie DEN HAAG De loonvoorstellen van de metaalindustrie zijn door het College van rijksbemiddelaars goedgekeurd. Met ingang van 1 juli gaan de uurlonen omhoog met tien cent, gevolgd door een verhoging op 1 april 1962 van vijf cent. In procenten uitgedrukt is de loonsverhoging becijferd op 8,7 procent. De goedkeuring' van het College van rijksbemiddelaars is gekomen nog geen 24 uur nadat tussen de Stichting van de arbeid en de regering over eenstemming was bereikt. Zoals wij gisteren in een deel onzer edities reeds meldden houdt deze overeenstemming in, dat het college tot 1 november gewoon door gaat met het tot nu toe gevolgde beleid inzake de loonvoor stellen. zonder rekening te houden met de plannen voor een huurverhoging van tien procent per 1 aapril 1962. Het wetsontwerp voor die huur verhoging zal nog voor het zomer reces van de Tweede Kamer (dat ingaat op 15 juli) worden ingediend. De regering verwacht blijkbaar nog voor 1 november een beslissing van de Kamer. Van onze weerkundige medewerker De zomer heeft tot nu toe zijn beste beentje voorgezet. Regen is er nog nauwelijks gevallen. De temperatuur was overdag redelijk en de zon heeft vooral aan de kust veel succes geoogst. Het zag er gisteravond naar uit dat dit tijdens het weekeinde zo zou blijven. De belangrijkste factor, die van invloed is op het weer is een gebied van hoge 'druk dat nog steeds van heel ver boven de oceaan tot heel ver in Rusland reikt. Ten noorden van deze uit gestrekte gordel bewegen zich de depressies van het westen naar het oosten. Deze depressies hebben weinig betekenis. Boven dien zijn ze te ver weg om in vloed van betekenis te hebben. In dat gebied van hoge druk iS"Tiet weer 'rustig, zonnig en veelal smoorheet. In Frankrijk en het Middellandse Zeegebied liep de temperatuur gistermid dag tot dertig graden en meer op. In onze streken komt het kwik j niet veel hoger dan twintig gra den. Gistermiddag werd in Vol- kel 24 graden gemeten, in Den Helder was zeventien graden de hoogste temperatuur. Deze be perking van de warmte is een gevolg van het feit, dat de wind westelijk is en dus van het noor delijke gedeelte van de oceaan komt. Veel warmer zal het dit week einde in ons land niet worden. PARIJS (Reuter). President de Gaulle zal op uitnodiging van de Westduitse president Lübke een offi cieel bezoek aan Bonn brengen. De da' tum zal later worden vastgesteld. President Lübke is gisteren naar Bonn teruggekeerd na een staatsbezoek van drie dagen aan Frankrijk. De looncompensatie voor deze huurverhoging, die geraamd wordt op een algemene loonronde van ruim anderhalf procent zal volgens het regeringsbesluit moeten komen uit de „produktiviteitsruimte". Daar uit moeten ook de loonsverhogingen komen. Voor de metaalindustrie is de loonsverhoging van 1 april 1962 nu gered, doordat de Stichting van de arbeid heeft geadviseerd om door lopende c.a.o.'s te verlengen die ruimte voor de huurverhoging in te verdienen. De Vakraad voor de me taalindustrie heeft verklaard hiertoe bereid te zijn. Een grote bedrijfstak waarvan de lonen mogelijk door de huurverho ging in het nauw zullen komen, is het bouwbedrijf. Van deze loopt de e.a.o. precies op 1 april af, zodat hier nog wel enige moeilijkheden liggen. De huurverhoging van 1 april 1962 moet volgens de regeringsplannen worden gevolgd door gelijke verho gingen in 1964 en 1966 tot een totale verhoging van dertig procent is be reikt. Het Centraal sociaal werkge vers-verbond betreurt het, zo blijkt uit een commentaar in zijn blad, dat de regering nu niet het gehele plan voor de huurverhoging aan de Ka mer gaat voorleggen. De regering wil niet verder gaan dan 1962 omdat zij haar opvolgers niet wil binden. Het C.S.W.V. merkt op, dat daardoor onzekerheid over het huurvraagstuk blijft bestaan, wat speciaal in een systeem van vrijere loonpolitiek een ernstig be zwaar is. Er zijn wel meer projecten op langere termijn, waarover beslis singen moeten vallen, aldus het ver bond. Men zou de staat niet kunnen besturen als dergelijke beslissingen niet worden genomen. In het alge meen stelt het C.S.W.V. zich achter de huurverhoging. WASHINGTON (Reuter/AP). President Kennedy heeft gisteren onverwacht zijn voornaamste advi seurs op diplomatiek en defensie terrein alsmede de congresleiders bij zich geroepen voor overleg, over de kwestie-Berlijn en andere pro blemen. Onder de vergaderden bevonden zich de ministers van buitenlandse zaken en van defensie, Dean Rusk en Robert McNamara, de Amerikaanse ambassadeur in Moskou, Llewellyn Thompson, senator William Fulbright als voorzitter van de senaatscommis sie voor buitenlandse betrekkingen, senator Russell als voorzitter van de senaatscommissie voor de strijd krachten. en senator Mike Mansfield, die kort geleden het plan om van heel Berlijn een „vrije stad" te maken, had geopperd. Opoffering Overigens heeft nog gisteren een Oostberlijns dagblad senator Mans- fields idee Verworpen als irreëel voor zover de status van vrije stad ook zou moeten gelden voor Oost-Berlijn. Het is de eerste semi-officiële reactie uit de communistische wereld op het plan. „Oost-Berlijn maakt al lange ja ren onlosmakelijk deel uit van de Duitse Democratische Republiek (Oost-Duitsland) en is zelfs haar hoofdstad. Derhalve getroost de DDR zich een opoffering wanneer het toestaat dat West-Berlijn de sta tus, van vrije gedemilitariseerde stad krijgt met alle denkbare internationale waarborgen", aldus het hoofdartikel. De New York Herald Tribune heeft gisteren geschreven dat Kroesjtsjef tijdens zijn rede van woensdag in Mos kou over de Berlijnse kwestie een griezelige „gelijkenis vertoonde met Hermann Goering". Het blad schreef; „Niet tevreden met alleen maar par tijleider en premier te zijn, mat Kroesjtsjef zich ook de uniform en stijl van een generaal van het Rode Leger aan met genoeg medailles om sterk op Hermann Goering te lij- ■ken". Commentaar leverend op de rede over Berlijn van maarschalk Tsjoe- kof, de vroegere Russische comman dant in Duitsland, zei Lincoln White, de woordvoerder van het Amerikaan se ministerie van buitenlandse za- zaken, dat Amerika, Engeland en Frankrijk ontwijfelbaar wd rechten in-'Berlijn hadden ook al hadden zij -''niet aan de straatgevechten in de stad kunnen deelnemen. „De weste lijke rechten zijn gebaseerd op over eenkomsten met Rusland, afgesloten voor het eind van de tweede wereld oorlog. Het Westen is in Berlijn als bezettingsmacht en is niet van zins van de rechten af te zien die het door militaire overwinning heeft ver worven". LONDEN (Reuter) Een staking van tweeduizend arbeiders heeft het ontslag van meer dan twaalfduizend man in de Engelse automobielindustrie tot gevolg gehad. De tweeduizend stakers werkten voor Smiths instrumentenfabriek in Londen. Zij legden het vjerk er bij neer om hun looneisen kracht bij te zetten. Smiths was daardoor gedwongen zijn leveranties van snelheidsmeters, koel watertemperatuurmeters, oliedrukmeters en dergelijke, stop te zetten. Het gevolg daarvan was weer dat de fabrieken die deze meters van Smiths betrokken Ja guar, Morris, Standard-Triumph niet verder konden en werkeloos personeel gingen ontslaan. p* hm»! BIJNA 6000 KM PER UUR WASHINGTON (Reuter) De X-15, het experimentele vliegtuig van de Amerikaanse luchtmacht heeft een nieuw snelheidsrecord behaald. Het toestel vloog enkele minuten met een snelheid van 5938 km per uur. Van een onzer verslaggevers UTRECHT De nieuwe toesla gen voor het personeel van de NS zijn gisteren door de directie goed gekeurd. Zij moeten nog aan de vakbonden worden voorgelegd. Voor onregelmatige dienst op zon- en feestdagen tussen 0 en 24 uur zal een gulden per uur extra worden betaald. Op zaterdagen tus sen 22 en 24 uur en op maandagen tussen middernacht en vier uur 's morgens wil men 75 cent per uur extra geven. Op zaterdagen tussen 0 en 22 uur en op andere werkdagen wordt voor onregelmatige diensten tussen 0 en 6 en tussen 22 en 24 uur 50 cent extra betaald. Bovendien zijn er door de directie enkele toeslagen goedgekeurd voor degenen, die 's nachts tijd nodig hebben om in of uit dienst te komen. In totaal zullen deze maatregelen de spoorwegen acht miljoen per jaar extra kosten. Over een tariefsver hoging is nog niet gesproken. De voorgestelde verbeteringen werden gisteravond op de vergade ring in Utrecht van de bedrijfsgroep spoorwegpersoneel van de Neder landse bond van vervoerspersoneel met hoongeroep en gejouw begroet. De vergadering nam een scherpe resolutie aan waarin de toenemende ontevredenheid van het spoorweg personeel aan het uitblijven van de 45-urige werkweek werd geweten. De resolutie eist met terugwerken de kracht tot op 28 mei de datum waarop de zomerdienstregeling werd ingevoerd belangrijke ver beteringen van de arbeidsvoorwaar den en een 45-urige werkweek. Met ingang van deze maand wil de be drijfsgroep een toeslag voor nacht werk van één gulden per uur en voor zon- en feestdagen een compensatie van honderd, respectievelijk twee honderd procent. Vandaag operatie Van een onzer verslaggevers SCHIPHOL Vandaag wordt ge zagvoerder Kenneth J. Reynolds van de bij Kairo verongelukte Lockheed- Electra Sirius in het Wilhelmina- gasthuis te Amsterdam aan zijn kaak geopereerd. Hij arriveerde, gistermiddag ook met een Electra op Schiphol in gezelschap van zijn vrouw en prof. M. Hut, een bekend Amsterdams chirurg. Prof. Hut is naar Kairo ge vlogen om de heer Reynolds daar te opereren, maar toen de Engelsman na het voorlopig onderzoek naar de oorzaak van de ramp naar Amster dam terug mocht, leek het beter hem in het Wilhelminagasthuis te behandelen. Ondanks het feit, dat de heer Reynolds, die behalve een kaakfrac- tuur ook inwendige kneuzingen en twee gebroken benen opliep,- op een brancard moest worden vervoerd, noemde dr. Vaandrager, het hoofd van de medische dienst van de K.L.M. zijn toestand uitstekend. Vandaag worden de boordwerk tuigkundige J. Voogt en de naviga tor J. V. de Gooyer op Schiphol verwacht. Het 1C.N.M.I. in De Bilt bericht te gisteren om 33.15 uur: Wisselende be wolking en bijna overal droog weer. Matige tot vrij krachtige weste lijke wind. Wei nig verandering in temperatuur. Miesje: Ik blijf nog liever op het droge! 25 juni: zon op 4.20, zon onder zi 01. maan op 17.20. maan onder 2.28. J"n,: zon on 4.41, zon onder 21.04; maan op 18.33, maan onder 3.00.

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 1