20 JUNI LAATSTE DAG! Directie: tekort aan mensen zit dienstregeling dwars - /l) WAAROM NIET EEN EIGEN BELEID I GguE ms»; Personeelraad N.S. wil uitspraak over betere betaling VANDALEN RUINEREN HAARLEMSE SCHOLEN PRINSES GRACIA KON HAAR TRANEN NIET BEDWINGEN FORENSENTREINEN BIJ STUTTGART OP ELKAAR GEREDEN ZWERVER VERMOORDDE ZIJN BEJAARDE VRIEND Beter VANDAAG BERGING FRIDTJOF NANSEN De BiltOpklaringen Minister Zijlstra kreeg een zoon Dertig doden - tientallen gewonden Stichting pleegt overleg met staatssecretaris Slachtoffer werd in kast verborgen Beet voor dank PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND Belastingmensen: Onbehagen Walkie-talkie voor perronehef Maatregelen Kwetsbaar Moeilijkheden PU Nederlands voorstel tot fusie Europese uitvoerende organen West-Duitsland bouwt meeste huizen Nieuwsgierige massa remde reddingswerk HEVRCOMPETSSATIE Stichting opgericht voor bejaardenhuizen Haagse politie arresteert dader: HET WEER OVERAL Directeur: JACQ. DE SMIT; Chefred.: G. J. Breuker. Kantoren te: Middelburg, Plein 1940 nrs. 6—8, Postbus 26. Giro 116666, telefoon 01180—2009 en 4469. Goes, Lange Vorststraat 84, Postbus 4, telefoon 011006901. Vlissingen, Nieuwendijk 33, Postbus 24, telefoon 01184—3224. Terneuzen, Nieuwstraat 38, telefoon 01150—3189. Zierikzee, Havenpark 24, telefoon 01110—2991. Zeeuwsch Dagblad Losse nummers 13 cent. Abonnementsprijs 0,56 per week, f 7,— per kwartaal' Advertentietarieven op aanvrage. - Rubriek Kabouter*' T cent per woord met een minimum van 1,— 16e JAARGANG No. 4879 Woensdag 14 juni 1961 TREINEN TRAAG DOOR LAAG LOON Van onze correspondent NIJMEGEN De twintigste juni be looft een kritieke dag te worden voor 's rijks belastingen. Wordt op die dag geen voor de ambtenaren bevredigende salaris- en promotie- regeling bereikt, dan zal een belang rijk deel van hen elk verder overleg verbreken en tot tegenacties over gaan. Welke deze acties zullen zijn, houdt het hoofdbestuur van de Bond van personeel bij 's rijks belastingen in Nederland nog geheim. De bond besloot tot dit krachtige stand punt tijdens de gisteren voortgezette jaarvergadering te Nijmegen. Tijdens die bijeenkomst werd met algemene stemmen een motie aangenomen, waar in de vergadering in de bijzondere commissie van georganiseerd overleg op het Ministerie van financiën (20 juni) voorlopig als de laatste wordt aangewezen. Wordt hierin geen bevre digende oplossing bereikt, zo heet. het in de motie, dan zal het hoofdbestuur van de bond alle gepaste maatregelen moeten nemen die kunnen leiden tot het wegnemen van de steeds toenemen de onrust en verontwaardiging onder het belastingpersoneel. STIPTHEIDSACTIES Van deze motie zijn de ministers van financiën en van binnenlandse zaken telegrafisch op de hoogte gesteld. Ook de vaste Kamercommissie voor finan ciën heeft een telegram over deze zaak ontvangen. Aan het slot van dat tele gram wijst het hoofdbestuur erop dat de bond „zijn leden niet zal kunnen weerhouden van een gedragslijn, waar van het dienstbelang schade zou kun nen ondervinden". Tekenend is, dat enkele bestuursleden reeds bij het Ministerie van justitie hebben laten informeren naar de mo gelijkheid om stiptheidsacties te voe ren. Dit kan geschieden, mits die acties niet als zodanig worden aangekondigd en niet openlijk worden gevoerd. De stemming onder de leden van de bond, die een belangrijk deel van 's rijks belastingambtenaren bundelt, is ge spannen genoeg om van deze weten schap een deugdelijk gebruik te maken. Van onze correspondent HAARLEM. Onverlaten hebben gisternacht in drie scholen aan de Planetenlaan in Haarlem de boel kort en klein geslagen. Het moet hen kennelijk om de vernieling te doen zijn geweest. Er werden slechts enkele kleine geldbedragen vermist. Kostbare radio's, pick ups en grammofoonplaten zijn blij ven staan. In de Luciaschool hebben de vanda len het ergst huisgehouden. De in houd van kasten en lessenaars lag overal over de grond, toestellen in het natuurkundelokaal waren door de lucht gesmeten, een kroon lag vergrui- zeld op de vloer en elektrische appa raten waren van de muur getrokken. Snoep Een grote hoeveelheid snoepgoed het hoofd van de school viert volgen de week haar naamdag was over de grond gestrooid. Merkwaardiger wijs waren de talrijke heiligenbeelden in de school ongeschonden gebleven. In de Führopschool vernielden de indringers een filmprojector die door de leerlingen bijeen was gespaard. In deze school en in het Marnix van Sint Aldegondelyeeum kon door de ra vage evenals in de Luciaschool gister ochtend van lesgeven geen sprake zijn. Pas 's middags, toen de groot ste rommel was opgeruimd konden de lessen weer beginnen. Bloedspatten De politie beschikt inmiddels over een groot aantal vingerafdrukken. Bo vendien zijn op een vitrage van de Luciaschool bloedspatten gevonden van een van de vernielzuchtigen. Hij moet zich hebben verwond, toen hij een ruit insloeg. Een vrouw heeft de politie verteld, dat zij omstreeks half twaalf twee haveloos geklede jon gens om het lyceum heeft zien rond scharrelen. 6 Het is niet uitgesloten dat de van dalen zondagnacht in Zandvoort op strooptocht zijn geweest. Daar trof men maandagochtend een grote ra vage aan in de Wilhelminaschool. Van een onzer verslaggevers UTRECHT De directie en de personeelraad van de Nederlandse Spoorwegen zullen mor gen op hun maandelijkse vergadering de moeilijkheden hespreken, die zijn ontstaan hij de invoe ring van de zomerdienstregeling. De raad verwacht van de directie dat zij daarbij een duidelijke uitspraak zal doen over de betere beloning „voor de onaangenaamheden, die aan de spoorwegar- beid verbonden zijn," waarom de spoorwegma nnen hebben gevraagd. Ondanks aHe inspanningen van het spoorwegpersoneel konden de moeilijk heden, die altijd al aan de invoering van een nieuwe dienstregeling zijn ver bonden, deze keer niet worden over wonnen. Dat komt in de eerste plaats door het grote tekort aan personeel", zo zegt de personeelraad in een giste ren uitgegeven verklaring. De besturen van de drie erkende vakbonden hadden tevoren de stemming onder het perso neel in het land gepeild. In de te krappe personeelsbezetting en in de onmogelijkheid, althans voor de vitale bedrijfsonderdelen voldoende nieuwe werkkrachten te werven, wreekt zich nu, volgens de raad, het feit, dat de bijzondere aard en arbeidsomstan digheden van het spoorwegbedrijf on voldoende in de beloning en andere ar beidsvoorwaarden tot uitdrukking zijn gebracht. Daardoor, zo constateert de raad, is onder het personeel al geruime tijd een gevoel van onbehagen en ontstemming ontstaan. Bovendien heeft herhaald in grijpen van de overheid het vertrouwen van het personeel in het overleg tussen de bonafide vakorganisaties en de di rectie van de N.S. ondermijnd. De personeelraad begrijpt volkomen, dat deze ontstemming bij de invoering van de nieuwe dienstregeling tot uiting is gekomen. Hij meent dat de onder handelingen met de directie over de secundaire arbeidsvoorwaarden op kor te termijn resultaat zullen moeten heb ben. Het spoorwegpersoneel blijft op het stuk van compensatie voor zijn bij zondere opofferingen ver achter bij wat overal elders in het bedrijfsleven wordt toegestaan. De raad houdt er zich overigens van verzekerd, dat het personeel in afwach ting van de resultaten, de goede gang van zaken in het bedrijf zal blijven bevorderen. De perronopzichters van de Nederlandse Spoorwegen krijgen walkie-talkies. Dit gebeurt in de hoop, dat zij sneller geïnformeerd zullen zijn over aan komende en vertrekkende treinen. Ook kunnen op deze manier instructies worden gegeven over de verblijfsduur van de treinen op de stations. De nieuwste horloges zullen geëxpo seerd worden op de tentoonstelling „Mon- tres et Bijoux 1961" welke van 8 sep tember tot 1 oktober in het Rathmuse- um te Genève zal worden gehouden. Horlogemakers uit verscheidene landen nemen aan de expositie deel. o.a. uit Zwitserland, Frankrijk. Italië, Duitsland en de Verenigde Staten. De directie van de Nederlandse Spoorwegen heeft gisteren officieel de maatregelen bekend gemaakt, waarvan zij verwacht dat zij de regelmaat van de treinenloop zullen verbeteren. Het zijn de maatregelen waarvan wij gis teren de komst al hebben aangekon digd. In haar verklaring zegt de directie verder: „Hoewel zich dit in eerste in stantie niet liet aanzien, heeft het rei zend publiek helaas moeten ervaren, dat de uitvoering van de nieuwe dienst regeling op niet geringe moeilijkheden is gestuit. Wij betreuren dit in hoge mate en niet het minst, omdat wij stel lig menen met deze nieuwe dienstrege ling het publiek betere diensten te kun nen bewijzen dan voorheen. Wij blijven deze mening onverkort toegedaan, maar moeten erkennen dat de aanvangsmoei- lijkheden ditmaal zwaarder en hard nekkiger zijn dan gewoonlijk, mede als gevolg van het steeds toenemende per soneelstekort." „De nieuwe dienstregeling, tot welker invoering in 1959 werd besloten en waarvan de eerste fase in mei 1960 haar beslag kreeg, heeft voornamelijk ten doel: verkorting van de reisduur in lange-afstandsverbindingen en zoveel mogelijk ook van daarop aansluitende verbindingen. Bovendien werd op een aantal baan vakken de treinfrequentie vergroot. De ze verbeteringen hebben een intensie ver gebruik van materieel en sporen tot gevolg. Het was niet te vermijden dat de kwetsbaarheid van de dienst regeling, met name ten aanzien van de aansluitingen, door de verbeteringen werd vergroot. Meer dan voorheen heb ben eenmaal ontstane vertragingen de neiging zich voort te planten." Tot zover dë directie van de N.S. Haar laatste mededeling heeft zich ook gisteren weer in heel haar waar heid gedemonstreerd. De technische storing maandagavond in het NX-be- veiligingssysteem te Amersfoort heeft het goederenvervoer in de nacht van maandag op dinsdag lelijk ontwricht. Zij had ook gisterochtend bij de aan vang van de dienst nog gevolgen voor het passagiersvervoer. Een aantal ma chinisten, conducteurs en locomotieven zat ergens anders dan waar zij hadden moeten zijn. Er zijn anderen te hulp geroepen en reserves ingezet. Niettemin waren er gisteren de eerste uren weer moeilijk heden. Een trein vol reizigers moest tien minuten wachten totdat er een lo comotief beschikbaar kwam. De eerste trein UtrechtRotterdam, die om 5,12 uur had moeten vertrekken, kreeg 24 minuten vertraging. Van onze Haagse redactie DEN HAAG. De minister van fi nanciën, prof. dr. J. Zijlstra, is vader geworden van een welgeschapen zoon. De nieuwe telg van zijn geslacht is de vijfde in het gezin Zijlstra. Maandag zegde de minister plotseling een voorgenomen bezoek aan Zuid- Limburg af. De reden hiervan is nu duidelijk, want maandagavond zag zijn zoontje het levenslicht. Prinses Gracia van Monaco heeft tijdens het staatsbezoek dat zij met haar echtgenoot prins Rainier aan Ierland brengt o.a. een -weeshuis en een kinderziekenhuis in Dublin bezocht. De kinderen beleefden veel plezier aan het bezoek, voor de prinses werd het op een ge geven ogenblik te veel: zij kon haar tranen niet meer bedwingen. Prinses Gracia heeft gisteren nog meer moeilijke ogenblikken door gemaakt. Een menigte van onge veer twintigduizend mensen ver brak het politiecordon dat voor een hotel in de Ierse hoofdstad Dublin was opgesteld. De massa omringde de hofauto van het prinselijk paar. Verscheidene mensen vielen flauw, twaalf moesten er na£r een zie kenhuis worden gebracht. Twintig minuten hebben de prins en de prinses hulpeloos in de auto ge zeten. Prinses Gracia kon het alle maal niet aanzien: zij liet haar tranen de vrije loop. Het officiële staatsbezoek is nu afgelopen. De hoge gasten blijven echter nog veertien dagen in Ier land voor een vakantie met hun kinderen, prinses Caroline en prins Albert, die gisteravond in de Ierse hoofdstad zijn aangekomen. Van onze correspondent BRUSSEL. De Nederlandse re gering zal in de vergadering van de raad van ministers van de Europese economische gemeenschap met een voorstel komen voor een fusie van de uitvoerende organen van de Europe se gemeenschappen. Het betreft hier de Hoge autoriteit van de Europese gemeenschap voor kolen en staal, de Commissie van de E.E.G. en de Commissie van Euratom. De indiening van het voorstel werd in de ministerraad van de E.E.G. aangekon digd door de Nederlandse minister van buitenlandse zaken, mi\ Luns. Tot dusver heeft deze raad geen medewerking willen verlenen aan de voorstellen van minister Luns op dit stuk. Thans staat het vast dat het Ne derlandse voorstel nog voor de volgen de raadsvergadering, die op 3 en 4 juli te Brussel wordt gehouden, ingediend zal worden. Minister Luns, die zich in de zittin gen van de raad gewoonlijk van het Frans bedient, sprak ditmaal Neder lands. Dit is waarschijnlijk toe te schrijven aan het feit dat Fayat, de Belgische onderminister van buiten landse zaken, die de raadszitting giste ren presideerde, zich als goed Vlaming consequent van zijn eigen taal pleegt te bedienen. Van een onzer verslaggevers LISSABON. Duikers van het ber gingsschip Petrel van de Amerikaanse marine zullen vandaag een begin ma ken met de berging van de Fridtjof Nansen van de K.L.M., die op 30 mei voor de kust van Caparica bij Lissabon in zee is gestort. Maandag werd het wrak van de DC-8 op drie kilometer uit de kust door dui kers gevonden. Gisteren hebben zij de resten van de romp onderzocht. Daar na vertelden zij dat het wrak binnen drie dagen kan worden geborgen. BIJ de hiernaast afgedrukte ver klaringen zouden wij het vol gende willen aantekenen: De directie van de spoorwegen weet uiteraard zeer goed, dat er om het zacht te zeggen bepaalde wensen leven onder het personeel. Het is misschien goed eens te zeg gen, dat de directie gebonden is en blijft aan wensen en voorschrif ten, door het ministerie van ver keer en waterstaat of uit naam daarvan door het college van Rijksbemiddelaars verstrekt. Waar een wil is is dus in dit geval nog niet altijd een weg. Zo gezien zou de vraag kunnen rijzen, of het geen tijd wordt dat de Nederlandse Spoorwegen een zelfstandig be drijf worden met een eigen perso- neelbeleid. OUDE KOEK Wij wagen te betwijfelen, of de nu afgelegde verklaringen onder het personeel veel zoden aan de dijk zullen zetten. Menig spoor- man zal deze teksten „oude koek" vinden en er onmiddellijk op la ten volgen, dat er vóór deze dienstregeling ook al ontevreden heid onder het personeel heerste. Een conducteur formuleerde de toestand zo: De vertragingen zijn echt niet te wijten aan het perso neel of aan een gesuggereerde actie. De vertragingen zouden ech ter wel veel minder groot zijn ge weest, ais het personeel niet down" zou zijn, en precies dat tik keltje harder zou lopen waarvan een goede functionering van deze regeling afhankelijk is. Juist die extra inspanning kan het perso neel onder deze omstandigheden niet opbrengen. GRAANTJE MEE Een collega viel hem bij en meende: Wij willen ook eindelijk eens een graantje meepikken van de welvaart waaraan onze vrien den in andere bedrijven wel deel hebben. Wat wij hebben verloren is het vertrouwen in onze vak bonden, doodeenvoudig omdat zij met zich laten sollen. Een machinist, lid van het NVV: Vorig jaar augustus heeft de bond ons toegezegd dat er zou wonden gesproken over verhoging van de onregelmatigheidstoeslag. Wij heb ben er nog niets van gehoord. Zon dag heb ik 714 uur dienst gedaan. Ik heb er 7)4 maal 38 cent extra mee verdiend. De vorige week heb ik 57 uur gewerkt. Extra-ontvang sten: 44 maal 38 cent, ook al waren het zes nachten. Donderdag wordt er over gesproken? Wij moeten het eerst nog zien! BONN. West-Duitsland stond, vol gens het Duitse industrie-instituut te Keulen, in 1960 met de bouw van 10,5 nieuwe woningen op duizend inwoners aan het hoofd van de Europese landen. Op West-Duitsland volgden Zweden met 9.1, Zwitserland met 7,6, Nederland en Noorwegen elk met 7,4, Frankrijk met 6,9, Engeland met 5,9 en Italië met 5,4 woningen op duizend inwoners. STUTTGART (A.P.) Twee volle forensentreinen zijn gister middag nabij Stuttgart in West- Duitsland frontaal met elkaar in botsing gekomen. Dertig mensen verloren het leven; men telt ongeveer evenveel zwaargewon den en voorts honderden lichtge wonden. Onoplettendheid van een der treinbestuurders die een onveilig sein niet had opgemerkt, is de oorzaak van de ramp. Duizenden nieuwsgierigen die naar de plaats van de ramp stroomden, belemmerden aan vankelijk de reddingswerkzaam heden zeer. Omstreeks vijf uur reden de beide treinen, vol met naar huis terugke rende huismoeders die inkopen had den gedaan en arbeiders wier dag taak er op zat, in tegengestelde richting op de lijn Stuttgart-Esslingen. Over een korte afstand dicht bij Ess- lingen wordt het treinverkeer sedert dinsdag wegens reparaties over één spoor geleid en het was hier dat de machinist van de naar Stuttgart rij dende trein het onveilig sein niet op merkte. ALS EEN TELESCOOP In volle vaart botsten de beide trein stellen op elkaar. De machinisten moeten op slag dood zijn geweest; de eerste houten wagons schoven als een telescoop in elkaar. De stilte na de enorme klap deed even de oren tuiten, daarna hoorde men allerwegen gekerm en gesteun uit de ontspoorde of gekantelde wa gons komen. Vele slachtoffers zaten bekneld tussen de wrakstukken, an dere waren door de schok naar huiten geslingerd. OPDRINGERIG Een ooggetuige had langs de spoor baan één en twintig lijken geteld. Amerikaanse ambulances, brandweer wagens en militaire hulpploegen ston den de tientallen Duitse politiemensen en ziekendragers bij, die in hun bewe gingen echter danig door een op dringerige menigte nieuwsgierigen uit het nabije Esslingen en ook uit de treinen zelf werden gehinderd. Korte tijd later arriveerden ook tal rijke ziekenwagens met medisch per soneel uit Stuttgart, dat tien kilometer verder noordwestelijk ligt. Van onze Haagse redactie DEN HAAG. De Stichting van den Arbeid zal binnenkort overleg plegen met de staatssecretaris van sociale za< ken, de heer B. Roolvink. Onderwerp van gesprek zal zijn de compensatie in de lonen bij een huurverhoging van tien procent, die de regering op 1 april 1962 wil invoeren. De staatssecretaris had de stichting om advies gevraagd; hij had haar laten weten open te staan voor ieder overleg op dit punt. Bij de Stichting van den Arbeid zijn voorts de loonvoorstellen van de metaal industrie in behandeling. De stichting heeft laten weten dat zij haar advies over deze voorstellen niet zal laten wachten op de beslissing over de hUur- compensatie. Zij wil deze voorstellen zonder vertraging afhandelen. Er is vanmorgen zo'n aardige koop man aan de deur geweestHenri Eigen niéuwsdienst HAARLEM. In Haarlem is een stichting opgericht die als voornaamste doel heeft de bouw, inrichting en ex ploitatie van tehuizen voor bejaarden. De voorzitter is de vroegere inspecteur van de volksgezondheid B. Wartena uit Leeuwarden. De stichting wil helpen bij het oplos sen van de vele moeilijkheden die zich bij de huisvesting van bejaarden voor doen. Verscheidene deskundigen zullen de stichting bijstaan. Daardoor hoopt men bij ieder vraagstuk een advies te kunnen geven. Van onze Haagse redactie DEN HAAG Nog geen twaalf uur nadat de krijtwitte maga zijnbediende W. Ponsen de po litie was komen vertellen dat hij het lijk van zijn oom opgevouwen in een kast had gevonden, is de dader van de moord in de kraag gegrepen. Het slachtoffer was de 71-jarige gepen sioneerde archiefbediende J. van der Grufte, die in een van de hofjeswo ningen aan de Uilenbomen in Den Haag woonde. De dader is de 32-jarï- ge G. A. I., een zwerver, die tot voor kort werd verpleegd in de inrichting voor psychopaten te Avereest. I. werd al sinds 6 juni gezocht, om dat hij van die datum af niet meer op het contactadres in het Overijselse Wit haren was geweest. Hij was daar voor de duur van zijn proefverlof geplaatst. Vorige week woensdag belde de man bij Jan van der Grufte aan. Hij kon voor een gulden per nacht onderdak krijgen tot hij vast werk zou hebben. De twee waren kennelijk oude beken den, want donderdagavond kregen zij ruzie over een kwestie van enige ja ren terug. In muurkast De logé wond zich daarbij zo op, dat hij de bejaarde man op de rug sprong en hem met zijn handen wurgde. Ver volgens bond hij nek en voeten met een touw, vouwde het lichaam dubbel en perste het zo in een muurkast in de kamer. Daar werd het maandagmiddag door de neef W. Ponsen en zijn verloof de gevonden. Het lijk was slechts be dekt door wat ondergoed. De kleren van de heer Van der Gruf te en een bromfiets had de psychopaat naar een opkoper in Den Haag ge bracht. Eén pak van zijn slachtoffer had I. zelf aangetrokken. Tot maandag bleef de zwerver in het huis van de oude baas. Daardoor ont moette hij ook de neef. Die was zon dagavond met zijn verloofde naar de Uilenbomen gegaan om oom Jan op te zoeken. I. gekleed in het pak van de heer Van der Grufte deed open en vertelde, dat de oom niet thuis was. Na wat praten over koetjes en kalfjes ging het paar naar huis. Kist De volgende dag ging de heer Pon sen nog eens een kijkje nemen bij de Het huis, waarin vorige week donder dag de 71-jarige heer J. van der Grufte werd gewurgd, is door de Haagse po litie in beslag genomen en verzegeld. Het staat in piet mis te verstane taal op de deur. woning. Hij vertrouwde het niet hele maal, dat de vreemde man het pak van zijn oom droeg. Bovendien was het hem opgevallen, dat voor een van de kasten een grote kist stond. Omdat bellen geen resultaat had, forceerde hij de deur. In de kamer schoof hij de kist op zij, deed de kast deur open en zag het lijk opgevouwen in de kast liggen. Op het politiebureau herkende hij uit foto's de man. die hij zondagavond in het huis van zijn oom had ontmoet. De opkoper, bij wie toevallig een routine- onderzoek werd gehouden, wees ook L aan als de man van wie hij de brom fiets had gekocht. Om vijf voor half drie maandagnacht werd de psychopaat gearresteerd. Hij was naar het huis aan de Uilenbomen gegaan en liep blindelings in de armen van de op de uitkijk staande politie mensen. VENLO. Een paard heeft gstermid- dag de 45-jarige L. Michels te Venlo als dank voor diens hulp een flinke wond in zijn linker dijbeen geheten. De heer Michels kwam van zijn werk en zag het paard hinkend rond lopen. Het dier zat met zijn rechter voorbeen verstrikt in een touw De man bevrijdde het paard en werd prompt in zijn been gebeten. Het K.N.M.I. In De Bilt berichtte gisteravond om 23.15 uur: Plaatselijk op klaringen en en kele verspreide buien, voorname lijk in het binnen land. Overwegend matige wind tus sen noord en west. Dezelfde tempera turen of iets ho gere. MIESJEHier zorg ik zelf voor opklaringen. 15 juni: zon op 4.19. zon onder 21.01; maan op 6.33, maan onder 22.28. Van onze weerkundige medewerker Een depressie die gisterochtend over Walcheren, Noordbrabant en Noord-Limburg naar Duitsland trok, heeft de zuidelijke provincies een flinke slok water bezorgd. Tien tallen millimeters regen werd er opgevangen. Daarentegen bleef het in de noordelijke provincies bijna helemaal droog. De depressie wordt gevolgd door een gebied van hoge druk. Dat betekent dat aan het koude weer niet direct een. einde komt. Na vandaag is er evenwel toch wat verbetering te verwachten. Gisteren werd het in ons land nergens warmer dan achttien gra den; plaatselijk werd zelfs niet meer dan vijftien graden gemeten. Vandaag zal de zon hier en daar een schepje op de temperatuur kunnen doen. De buien zuilen weg blijven, maar echt lekker wordt het nog niet. Een verdere verbetering is mor gen te verwachten, als het gebied van hoge druk ons land is gepas seerd, temeer omdat de nieuwe de pressies uit het westen maar lang zaam dichterbij komen. Helsinki Stockh. Oslo Kopenh. Aberdeen Londen A'dam Brussel Luxemb. Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankf. München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbr. Belgrado Athene Rome Ajaccio Madrid Majorca Lissabon weer wind temp. n.sL h. bew. zzo 23 0 1. bew. zzw 0 regen WNW 17 6 g. bew. W 16 0 onbew. N 13 0 zw. bew. N 18 3 zw. bew. NW 17 0,5 2 regen NW 17 zw. bew. W 14 8 g. bew. NW 17 0 zw. bew. WNW 20 2 regen NW 18 2 1. bew. O 22 0 regen ONO 16 8 zw. bew. WNW 19 7 regen WNW 18 8 h. bew. W 19 4 zw. bew. W regen z 17 3 g. bew. WNW 23 2 regen O 19 5 1. bew. ONO 29 0 onbew. ZZO 1. bew. zw 26 0 h. bew. zzw 23 0 onbew. zw 30 0 onbew. zzw 25 0 1. bew. NNW 24 0

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 1