S ZEEUWSCH DAGBLAD V£« Y^' S#. ONDERWIJZER NIEUWS M.J.v.d.Vooren eerste bediende Zestienjarige padvinder kreeg gouden Jan van Hoofkruis De huisvesting van de PZEM wordt een lange lijdensweg Maandag 12 juni 1961 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 8 6901 6808 6510 6159 01130-232 7107 6407 3752 2295 2003 327S 3807 2362 2935 3353 s\^6 255 ZZalf zwaar* heel lekkerS Voortreffelijk van kwaliteit! in plastic tabakszakT GRAND GOES - tel. 5165 Liefde en begeerte Pal Joey, de nachtclub-artist LUXOR VLISSINGEN Kom van dat dak af ALHAMBRA VLISSINGEN - tel. 2260 De Perzische maagdenroof CITY THEATER - tel. 2281 - M'burg ELECTRO BIOSCOOP - Middelburg Vrije zaterdag wreekt zich op wethouder Vergadering Ned. Mij. Nijverheid en handel Voorbereidiingscommisaie ruilverkaveling Noord Beveland UIT JAARVERSLAG BLIJKT: Ruime stijging van de productie Lijdensweg Torino contracteerde Dennis Law Heden is zacht en kalm van mij heengegaan, mijn innig geliefde Man SIMON VREEKE Op de leeftijd van 70 jaar. S. M. VREEKE— van de Putte O. en W. Souburg, 11 juni 1961. Vlissingsestraat 23. Liever geen bezoek en geen bloemen. De teraardebestelling zal plaats hebben op woens dag 14 juni a.s. Vertrek Vlissingsestraat 23 des namiddags 2 uur. ft D.V. zaterdag 17 juni 5 m hopen onze geliefde ■J. Ouders 'i L. A. JACOBSE J. JACOBSELouws hun 25-jarige echtver- j j eniging te herdenken. Hun dankbare kinderen JAN JO ADRIE Koudekerke, JLangeweegje 1. Receptie van 4 tot 5 uur in Hotel Walcheren. EScSc§eg<ScSeScfc§ci§<S<iClie Voor de vele bewijzen van deelneming, ontvangen na het overlijden van onze lieve Man, Vader, Behuwd- en Grootvader M. VAN BOVEN betuigen wij onze harte lijke dank. Wed. J. J. v. BOVEN— Poley en Kinderen Lewedorp, juni 1961. FAMILIEBERICHTEN kunt U ook opgeven agenten en bezorgers ADVERTEREN DOET U PAS GOED. AIS V HET VAAK EN REGELMATIG IN HET DOET. B'ie deze adresten belt krijgt waar voor zijn geld Kengetal Goes 01100 Abonnementen en advertenties Zeenwscb Dagblad, Goes Autorijschool Paardekooper Uitstekende opleiding voor alle rijbewijzen. Verkeerslessen elke dinsdagavond 8 uur O. Ryksweg 4 's-H. H. Kinderen Dagelijkse autodiensten Het vlugst met.... Expeditie Roose Goes Fotohandel en Fotoateiier A. W. Verschoore Grote Mai kt 7 Goes Rijksweg 45 Kruimngen Kantoormachines v. d. Graaf's Alg. kant.mach.handel Verkoop, reparatie, onderhoud Magdalenastraat 4 Goes Lunchroom Banketbakkerij Lutejjn Betere kwaliteit. Grotere sortering Lange Kerkstraat 46-48 Goes Kengetal Middelburg 01180 Aardappel-, Groente- en Fruitzaak W. Verstraate, Langeviele 81 Middelburg Brandstoffenhandel Fa. W. P. Wattel en Zn. K. Noordstr 25-27 - Middelburg Herenmodes, confectie en Bedrijfskleding Kledingmagazijn Van Loo Korte Noordstr. 4 Middelburg Kinderseries aan huis Foto les Lamain L. Noordstraat 27 Middelburg Piano- en Orgelhandel stemmen - repareren - verhuren - inruilen Fa. Gebr. van Damme L. Noordstr. 16 Middelburg 01180-3097 P. Krugerstr. 16 Vlissingen 01184-2546 Phoenix - Locomotief Simplex rijwielen Rijwielhandel tVibra Nieuwe Haven 3 Middelburg Schoenhandel en pedicure Fa. J. AUewijn en Zn. Langeviele 2 Middelburg Radio, Televisie, Wasmachines Fa. H. J. v. d. Meer en Zonen De enige speciaalzaak Eigen servicedienst. Korte Delft 32 Middelburg Verlovingsringen J. V. d. Berge Lange Delft 40 Middelburg V\U" 1 e^°^aüT°^V\ boe'^U* $0 o*" e\* >TeO- der,etter^d verl0\bu^ A\e*° vu UW - v°°r in^e -,c va" hef beste franse sigarettenpapier OOST- EN WEST-SOUBURG Aan de openbare lagere Pieter Louwerse- school (hoofd dhr. D. C. Steur) wordt gevraagd een Sollicitaties binnen 10 dagen na het ver schijnen van dit blad aan de Burgemeester Oost- en West-Souburg, 9 juni 1961 Woninginrichting Gratis advies van woningadviseur Verstelle 2QAC Lange Delft 103-105 - Middelburg Kengetal Vlissingen 01184 Doe de was de deur uit naar WASSERIJ EDELWEIS Paul Krugerstraat 250 2589 Vlissingen Kengetal Krabbendijke 01134 Nieuwe motoren Ruilmotoren Motorenrevisie Motorenrevisiebedrijf C. F. Weststrate Oostweg 27 - Krabbendijke Patroontekenen en knip pen voor gev. in het naaien. Opl. voor costumière, cou peuse, lerares. Aangifte dag. (beh. zaterdags) 1012 en 2—4 uur. Maandags- en don- derdagsav. van 810 uur. I. de Leeuw van Rees, Sta tionstraat 9, Middelburg. Tel. 3082. Goede tip voor Vader dag Treffer Enkalon Tri cot Overhemden, absoluut niet strijken, gegarandeerd bestand tegen minstens 100 wasbeurten, prijs 14.75, in Speciaalzaken 't Interlock- huis Viola, Lange Vorst- straat 4547, Goes. Goede tip voor Vader dag prachtige non-iron poplin heren Overhemden moderne non-iron heren Weekendshirts in alle mo derne dessins, 6.50 - 8.50 - 10.50 - 12.50 - 14.90 en 10% korting in Speciaalzaken 't Interlockhuis Viola, Lange Vorststraat 45—47, Goes. m Goede tip voor Vader dag kiest zelf uit hon derden moderne kreukvrije Terlenka zelfbinders, maar 2.95 en 10% korting in Spe ciaalzaken 't Interlockhuis Viola, Lange Vorststraat 45 47, Goes. Goede tip voor Vader dag kiest zelf uit hon derden paren moderne heren sokken en ankiets in wol en crêpe mousse voor 98 et - 1.95 - 1.98 - 2.29 - 2.69 - 3.45. Speciaalzaken 't Interlock huis Viola, Lange Vorst straat 4547, Goes. Goede tip voor Vader dag ook voor prachtige heren zakdoeken, moderne heren pyjama's en losse py jamajasjes met 10% korting is uw adres Speciaalzaken 't Interlockhuis Viola, Lange Vorststraat 4547, Goes. Wenst u goed stencilwerk en snel geleverd? Ga dan in onze stencilafdeling praten. Lange Vorststraat, Goes. Fa. S. Birkhoff en Zn. Gezonde mensen, geluk kige mensen. Het maand blad Spreekuur Thuis geeft een gezonde kijk op Uw ge zondheid. Het is het voor lichtingsblad van de Kon. Nederlandse Maatschappij tot Bevordering der Ge neeskunst. Bijna alle Ne derlandse artsen zijn hier in verenigd. Doktoren met een grote praktijkervaring vertellen in begrijpelijke taal hoe U gezond kunt zijn en blijven. Zij houden als 't ware „Spreekuur bij U thuis". Spreekuur thuis bevordert uw gezondheid en die van uw naasten. Lees het bijzonder interes sante nummer van deze maand. Het is verkrijgbaar bij kiosken en de boekhan del. Het kan echter ook worden besteld door een briefkaart met 0,90 post zegels extra gefrankeerd te sturen aan Maandblad Spreekuur Thuis, postbus 705, Rotterdam, met ver melding: „Voor het num mer van deze maand". Hebt U een girorekening? Dan is het gemakkelijker 0,90 over te schrijven op postrekening nr. 121000 met op het „bij"-strookje de zelfde aantekening. -#• Naaien en knippen voor eigen gebruik, aangifte da gelijks (beh. zaterdags) van 1012 en 24 uur. Maan dags- en donderdagsav. van 8—10 uur. I. de Leeuw van Rees, Stationstraat 9, Mid delburg. Tel. 3082. Wat doet U in Uw vrije tijd? Doe het zelf! Het is een nuttige en aangename vrijetijdsbesteding, die ont spanning geeft en geld spaart. Het tijdschrift Doe Het Zelf biedt beginners en gevorderden de helpende hand. Het is de vraagbaak voor actieve mensen, die graag zelf de handen uit de mouwen steken. Het maakt U óók wegwijs op het gebied van amateurfo tografie, electronica en de verzorging van bloemen en planten. In Doe Het Zelf staat voor elk wat wils. Koop het bijzonder interes sante nummer van deze maand bij een kiosk of boekhandel. Indien .niet meer voorradig kan het ook worden besteld door een briefkaart met 0,90 post zegels extra gefrankeerd te sturen aan maandblad Doe Het Zelf, postbus 955, Rot terdam met vermelding: „Voor het nummer van de ze maand". Hebt U een gi rorekening? Dan is het ge makkelijker 0,90 over te schrijven op postrekening nr. 4530 met op -het „bij"- strookje dezelfde aanteke ning. Te koop wegens verhui zing: pluche stoelen, schil derij (stilleven), spiegel (eiken), wandkast (boven stuk buffet eiken), trap loper, armstoel (eiken). De Ruijtërstraat 28, Middelburg. moet de klankbodem vor men voor Uw reklame. Dagelijks grijpt heel de Rijnstreek naar 't nieuws. HERZIENING UITBREIDINGSPLAN Het hoofd van het gemeen tebestuur van Kruiningen maakt bekend, dat een ontwerp voor een partiële herziening van het uitbrei dingsplan in onderdelen voor de kom Kruiningen, in een uitvoerige kaart uitgewerkt, met bebou wingsvoorschriften, ter se cretarie der gemeente voor een ieder ter inzage ligt van 15 juni 1961 tot en met 12 juli 1961 en dat be langhebbenden vóór 13 juli 1961 hun bezwaren tegen het ontwerp en de bebouwingsvoorschriften kunnen indienen bij de gemeenteraad. Kruiningen, 9 juni 1961, Het hoofd van het gemeente bestuur voornoemd, A. SCHIPPER WEGENS VERHUIZING van Elzenlaan 3 naar Seislaan 10 zal specialiste voor kinderziekten dinsdag 13, woensdag 14 en donderdag 15 juni geen consultatiebureau en geen polikliniek houden. GEVRAAGD: een of flinke TWEEDE BEDIENDE Banketbakkerij Bastiaanse Langeviele 7, Tel. 3019 Middelburg Dinsdag en woensdag 8 uur: met Christian Marquand en Lucile Saint, een pikante film over een meisje dat te gemakkelijk liefhad. 18 jaar. Donderdag 15 juni om 8 uur: Rita Hayworth - Frank Sinatra - Kim Novak in De kostelijke geschiedenis van een nachtclub-artist. 18 jaar. Dinsdag t.m. donderdag 8 uur: de Drie Stooges in de kolderfilm Alle leeftijden. Dinsdag t.m. donderdag 8 uur: (ESTHER AND THE KING) met Joan Collins en Richard Egan. Zij werd samen gedreven met de andere jonge maagden uit den lande en het behaagde de Koning aller Perzen haar, Esther, tot Koningin te kronen. Toegang 18 jaar. dinsdag en donderdag Eddie Constantine in Peter Cheyney's HET GROENE MASKER 8 uur - 18 jaar woensdag - CFA MIJNT VRIEND DE VIJAND 8 uur - alle leeftijden dinsdag tot en met donderdag Montgomery Clift in Alfred Hitcock's IK DEKEN 7.30 uur - 18 jaar VLISSINGEN. Hoewel nog maar zestien jaar oud, mag „Watergeus" Piet Loekemeijer uit Vlissingen, zich toch al verheugen VIERPOLDERS De vlag was al ge hesen toen de Rotterdamse wethouder van onderwijs, de heer A. J. van der Vlerk, op het zaterdagmiddag in gebruik genomen kampeerterrein van Vierpolders arriveerde. Dat kampeerterrein is het eerste object van Recreatie rond Rotter dam, een stichting waarin vrijwel alle Rotterdamse jeugdverenigingen zijn op genomen. Geheel in stijl had wethouder Van der Vlerk zijn chauffeur zaterdag vrij-af gegeven en voor zijn dienstreisje naar Vierpolders een bromfiets genomen. Onderweg klopte er iets niet met dat vehikel en zo geviel het dat de sportieve wethouder te laat op het kampeerterrein kwam om zijn ambtgenoot Blom als loco burgemeester van Vierpolders de vlag te zien hijsen. Hij kwam aangebromd juist op het moment dat de Brielse harmonie Liberta- tis een feestmars inzette. Zonder het décorum te schaden kon hij zich nog met wethouder Blom aan de kop van de stoet scharen voor een feestelijke ommegang over het terrein. in het bezit van een gouden onder scheiding. Met gevaar voor eigen leven haalde hij nl. de kleine Richard van den Bosch uit Souburg uit het kanaal. Voor deze moedige daad werd hij zaterdag in de Willem III-kazerne beloond met het gou den Jan van Hoofkruis. Piet Loekemeijer, die behoort bij groep III van de zeeverkenners, maakte met een stel anderen van de groep een tocht door het kanaal, toen dicht bij de brug de zesjarige Richard te water viel. Piet bedacht zich niet lang, maar sprong hem na en kon hem weer heelhuids aan de wal brengen. De hoofdcommissaris van de Neder landse Vereniging van Padvinders ou- baas Volkmars was speciaal naar Vlis singen gekomen om hem het gouden kruis voor mensenredders op te spelden, waarbij hij hem ten voorbeeld stelde aan alle padvinders die bij deze plechtigheid aanwezig waren. Ook de ouders van de kleine drenke ling bedankten hem nogmaals want al behoort het voor de padvinder de ge woonste zaak van de wereld te zijn, te helpen waar dat mogelijk is, een bij zondere prestatie was het toch wel. VLISSINGEN. Het departement Zeeland van de Nederlandsche Maat schappij voor Nijverheid en Handel kwam dezer dagen onder voorzitter schap van de heer J. Berdenis van Berlekom in het Strandhotel bijeen. In deze algemene vergadering van het de partement Zeeland, een overkoepelend orgaan van de belangrijkste Zeeuwse industriële, handels- en agrarische on dernemingen, was het bestuur periodiek aftredend. Het door de penningmeester, de heer A. J. van Heel, voorgelezen financiële jaarverslag, in tegenstelling tot vorig jaar sluitend met een batig saldo, werd met algemene stemmen goedgekeurd. De heer Berdenis van Berlekom wees op de vele belangrijke werkzaamheden van de maatschappij, vooral in de ja ren na de oorlog, en het niet geringe prestige dat hiermede in regeringskrin gen werd verworven. Met tevredenheid kon hij opmerken dat het juist het de partement Zeeland was dat eeri belang rijke rol heeft gespeeld bij de totstand koming van de eerste plannen voor het Deltaproject. Voorts onderstreepte hij nog eens het doel der maatschappij wel ke in de eerste plaats de bevordering der volkswelvaart is. De heer Berdenis van Berlekom toon de verder zijn grote instemming met het feit dat ditmaal de nieuwe voorzit ter. de heer A. Dirkzwager, uit de voor de provincie zo belangrijke agrarische sector afkomstig is. Mededeling werd voorts gedaan dat de gemeenten Middelburg, Vlissingen, Zierikzee en St. Maartensdijk als dona teur tot het departement, dat nu 278 leden omvat, waren toegetreden. De nieuwe voorzitter, de heer A. Dirkzwa ger. beklemtoonde in zijn wederwoord de grote diensten die zijn voorganger aan de maatschappij heeft bewezen. GOES. De hoofd-ingenieur-directeur van de cultuurtechnische dienst, ir, D. van der Zaken heeft een voorbereidings commissie voor de voorbereiding van een ruilverkaveling op Noord Beveland geïnstalleerd. Deze commissie ziet er als volgt uit: De heer S. van Langeraad, voorzitter, de heer G. M. F. Bom, plaatsvervan gend voorzitter en voorts als leden de heren M. W. van Arenthals, J. Breure Nzn, ir. A. E. Bruyning, M. J. Doele- man, A. Sandee en R, J. Scheele. Het secretariaat zal worden waargenomen door de cultuurtechnische dienst. Van het ruilverkavelingsbureau te Middel burg en van de landbouwvoorlichtings- dienst zullen vertegenwoordigers de vergadering bijwonen. De taak van de commissie zal in het bijzonder zijn de ruilverkaveling Noord- Beveland voor te bereiden, en voorlich ting omtrent de plannen te geven. Voor het te 's-Gravenhage afgeno men mondelinge gedeelte van het exa men gemeenteadministratie I slaagde mej. D. C. Maartense. werkzaam ter provinciale griffie van Zeeland te Mid delburg. In de zomeravond voetbalcompetitie te Terneuzcn werd de wedstrijd Rijks Waterstaat I—Rijks Waterstaat II ge speeld, die door Rijks Waterstaat I met 51 gewonnen werd. Enige hilariteit verwekte zijn opmer king dat hem, bij onderzoek, was ge bleken dat van 1761 tot 1802 reeds een Berdenis van Berlekom lid was van het Comité voor Algemeen Welzijn. MIDDELBURG In verband met de voortgaande industrialisatie van ons gewest, is de jaarproduktie van de n.v. P.Z.E.M. aanzienlijk gestegen in vergelijking met voorgaande jaren, zo blijkt uit het concept jaarverslag, dat de raad van bestuur heeft aangeboden aan de algemene vergadering van aan deelhouders. Er werden in het verslag jaar 1960 ruim 210.000.000 kwh gepro duceerd tegen 172.000.000 kwh in het jaar daarvoor. Dit betekent een stijging van ruim 22 procent, hetgeen aanzien lijk meer is dan de gemiddelde produk- tiestijging van de Nederlandse industrie, die" volgens het centraal bureau voor de statistiek in 1960 rond dertien pro cent bedroeg. Het een en ander resulteerde in een winst over het verslagjaar van bijna anderhalf miljoen gulden. (Het vorig jaar 799.000 gulden). Bovendien werd van de winst 1959 ruim 99.000 gulden naar die van 1960 overgebracht. De raad van bestuur stelt echter voor aan deze totale winst de volgen de bestemming te geven: Voor divi dend-uitkering over het gestorte kapi taal 80.000 gulden, voor het fonds on rendabele lijnen een half miljoen en te storten in het fonds voor diverse belangen een bedrag van 975.500 gul den. Onder het hoofd „Algemene zaken" gaat het jaarverslag ook in op de lij densweg met betrekking tot de huisves ting van het hoofdkantoor, die de laatste jaren in toenemende mate onvoldoende moet worden genoemd. Het in 1940 gereedgekomen gebouw was opgezet voor een bezetting van honderd perso nen, terwijl men thans strikt genomen een limiet heeft bereikt met een be zetting van 220 personen. Bovendien zijn reeds verschillende diensten, die in feite op het hoofdkantoor thuishoren naar elders overgebracht. Over het plan tot stichting van een nieuw dienstgebouw, dat door de raad van bestuur werd goedgekeurd, schrijft men dat het te betreuren is dat tot dusver de besprekingen met de betrok ken autoriteiten de indruk hebben ge vestigd dat tal van moeilijkheden de re alisering van het bouwplan in de weg staan. Met recht moet dan ook worden ge vreesd dat het nijpende ruimtegebrek nog minstens twee tot drie jaar zal moeten voortduren, en dat terwijl reeds nu de meest bescheiden personeelsuit breiding practiseh onmogelijk is gewor den. Wil het werk niet nadelig worden be ïnvloed zal men wellicht op korte ter mijn provisorische voorzieningen moe ten treffen, en natuurlijk zullen dan veel meer kosten gemaakt worden dan oor spronkelijk was genoemd aldus het verslag. Met betrekking tot de tarieven wordt opgemerkt dat men aansluitend aan de verruiming die ir. 1960 tot stand kwam ',L!S .afn v°°rbereidende studies om in 1961 tot een meer algemene tariefs verlaging te komen. TURIJN (ANP). Dennis Law, de bekende voetbalspeler van Manchester City, heeft zaterdag een contract gete kend met de Italiaanse profclub Tori no. Alan Douglas, de voorzitter van Manchester City, wilde niet meedelen wat de Italianen voor Law hadden moe ten betalen maar volgens de geruchten gaat het om een bedrag van ruim een miljoen gulden. Eerder in de week had Torino reeds 650.000 uitgetrokken om Joe Baker van Hibernian (Schotland) over te nemen. In enkele dagen tijd heeft Engeland dus drie van zijn meest vooraanstaande spelers, namelijk Jimmy Greaves, Den nis Law en Joe Baker aan het Italiaan se voetbal moeten afstaan. In het verzorgingsgebied van de P.Z.E.M. blijkt dat in enkele kernge meenten zich industrieën vestigen, met een omvang die ver uitgaat boven de prognose die men in verband met de energie-voorziening had opgesteld. In verband daarmee was het nodig kost bare aanpassingswerken te projecteren, en de kosten daarvan zullen grotendeels voor rekening van de vennootschap worden genomen. Wat de onrendabele percelen betreft, merkt men tenslotte op dat in commissie-verband naar een algehele oplossing wordt ge zocht voor die percelen die buiten het herverkavelingsverband val len. In deze commissie zijn verte genwoordigers van de drie land- bouw-organisaties opgenomen.

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 8