door ontmoeting Kroesjtsjef-Kennedy I SJAH IN ZORG OM TROON UITSLAG ZAL POLITIEK IN V.S. BEPALEN Daverende pijperdag in Biezelinge Strijd tegen corruptie U.S. drie vernield QgDE m*] GRIEZELIGE DIEFSTAL ALGERIJNEN WILLEN GEEN DUBBELE NATIONALITEIT De Bilt: Zachter Romeins graf bij gemeentereiniging Zakenman verrast RUSLAND EIST DRIE RECORDS VOOR GAGARIN Nachtvorst overviel hoeren Sabotage telexstations Oostelijke landen niet op congres DUITSE STRAF TE GRIJS VOOR GROENE KAART 4 doodvonnissen in Albanië MOEDER-DAG RECORD-KOU PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND Vastbesloten Beter begrip Beg in NIEUWE GRONDWET IN TURKIJE Poging tot doodslag op prostituee Arrestaties in Oostenrijk IN ZUID-KOREA VISSER VERDACHT VAN INBRAKEN Papegaaieziekte ook in West-Duitsland? UI Boudewijn en Fabiola terug in Brussel Pieringang te laag voor tv-wagen Twee doden op overweg Eerste schermutselingen in Evian Dertig man bedwongen brand in Eindhoven Directeur: JACQ. DE SMIT; Chefred.: G. J. Breuker. Kantoren te: Middelburg, Plein 1940 nrs. 68, Postbus 26. Giro 116666, telefoon 011802009 en 4469. Goes, Lange Vorststraat 84, Postbus 4, telefoon 011006901. Vlissingen, Nieuwendijk 33, Postbus 24, telefoon 01184—3224. Terneuzen, Nieuwstraat 38, telefoon 011503189. Zierikzee, Havenpark 24, telefoon 011102991. Zeeuwsch Dagblad Lom# nummert 1> cent Abonnementsprijs 0,56 per week, 7,— per kwarto*!1 Advertentietarieven op aanvrage. - Rubriek Kabouters T cent per woord met een minimum van f 1,— 16e JAARGANG No. 4866 Maandag 29 mei 1961 WENEN WORDT KRACHTPROEF Van onze correspondent MOSKOU. Kroesjtsjef is ver trokken uit Moskou en hij zal pas in zijn hoofdstad terugkeren na zijn eerste ontmoeting met president Kennedy in Wenen. Uit wat hier bekend is geworden kan men opmaken dat de Rus sische premier weliswaar de kwestie-Berlijn, de ontwapening en het stopzetten van de proeven met kernwapens zal aansnijden, maar dat de persoonlijke kennis making met zijn Amerikaanse tegenspeler toch het voornaam ste doel van zijn reis is. Van werkelijke onderhandelingen, waarover ook, zal volstrekt geen sprake zijn. Kroesjtsjef logeerde gisteravond in Kief, de hoofdstad van de Oekraine. Daarna gaat hij naar Praag om daar overleg te plegen met de Tsjechoslowaakse re gering over de komende ontmoeting met Kennedy. Men mag aannemen dat hij ook reeds overleg gepleegd heeft met de regeringen van andere com munistische landen. Wat dat betreft is zijn gedragslijn precies als die van Kennedy, die ook, het eerst met pre sident De Gaulle, overleg zal plegen met zijn voornaamste bondgenoten al vorens met Kroesjtsjef aan tafel te gaan zitten. Kennedy heeft te kennen gegeven dat hij zijn reis naar Wenen ziet als „een onderzoekingstocht naar wegen die tot vrede kunnen leiden". Hij zal niet pro beren oplossingen te vinden voor de problemen van onze tijd. Wel wil hij het Kroesjtsjef duidelijk maken dat de Verenigde Staten vastbesloten zijn zich te verzetten tegen elke poging van Russische zijde om de vrijheid te ver nietigen. Zoals Kroesjtsjef ongetwijfeld de kwes tie-Berlijn en het Duitse vraagstuk naar voren zal schuiven, zo zal Kenne dy ongetwijfeld de kwestie-Laos ter tafel brengen. De ontwapening en de mislukkende conferentie over het stop zetten van de proeven met kernwa pens zijn vraagstukken die Kroesjtsjef en Kennedy beide besproken wensen te zien. Hoewel men in Washington al het mo gelijke doet om voorbarig optimisme over de uitslag van het eerste onder houd tussen Kroesjtsjef en Kennedy tegen te gaan, overheerst kennelijk de mening dat het gesprek te Wenen van grote invloed zal zijn op het bepalen van de richtlijnen voor de toekom stige buitenlandse politiek van de Ver enigde Staten. Het beste wat men van de eerste ken nismaking mag verwachten, zo meent men in Washington, is dat Kroesjtsjef en Kennedy beter begrip krijgen voor eikaars standpunt. Veel hangt natuur lijk af van de mate waarin de twee he ren sympathie voor elkaar krijgen. Persoonlijke waardering is in deze ge vallen van het grootste belang. Zou in dat opzicht de ontmoeting te Wenen een succes zijn, dan zou zij het begin kunnen vormen van een nieuwe periode van ontspanning. De Verenig de Staten zouden bereid zijn deze ont spanning te bevorderen door enkele concessies te doen aan het Kremlin. Zo zou de opheffing worden overwo gen van sommige overzeese bases. Het nut daarvan is overigens reeds vermin derd door het in gebruik nemen van mobiele lanceerinstallaties voor ra ketten, zoals de reactoronderzeeboten, !die raketten van het type Polaris kun nen afschieten. Op de foto: Pijpers in Biezelinge Men rekent in Washington echter geens zins op spoedige ontspanning. Eerst zouden immers kwesties zoals Laos en de stopzetting van proeven met kern wapens uit de wereld moeten zijn ge holpen. Daarom houdt men het er maar op dat de ontmoeting te Wenen toch een krachtproef wordt tussen twee reuzen van wier posities in het machtsevenwicht in de wereld afhangt of het overleg althans een begin van toenadering kan opleveren. ANKARA (AP) Turkije heeft gisteren, precies een jaar na de staats greep die Menderes ten val bracht, een nieuwe grondwet gekregen. Het in terim-parlement dat tot aan de ver kiezingen in het najaar zal aanblij ven, heeft de grondwet zonder een enkele stem tegen aangenomen. Er waren twee onthoudingen, 31 leden waren afwezig. De nieuwe grondwet waarborgt o.a. de vrijheid van meningsuiting en de vrijheid van drukpers en voorziet in parlementaire controle-organen en de instelling van een hooggerechtshof met verstrekkende bevoegdheden. Op Tahiti zijn de opnamen begonnen voor de film ,.De muiterij op de Boun ty". Marlon Brando speelt de hoofdrol. Tot buitengewoon en gevolmachtigd ambassadeur in Finland is benoemd jhr. mr. H. Th. A. M. van Rijckevorsel Van onze correspondent AMERSFOORT. In a'e garage van de gemeentereiniging van Amersfoort staat een Romeins graf uit het begin van onze jaartelling. Soldaten van het wapen der genie hebben het daar ge bracht. Het is bestemd voor de Rijks dienst voor oudheidkundig bodemon derzoek, die het over veertien o'agen gaat uitpakken om het te bestuderen. Het graf is ontdekt bij opgravingen van de rijksdienst te Esch in Noord- Brabant. Vorige week is het door de genie uit Den Bosch in een stalen man tel geplaatst om het in zijn geheel naar Amersfoort te kunnen brengen. Het transport tijdens het afgelopen weekeinde heeft nogal wat voeten in de aarde gehad. Er werdten twee kranen gebruikt om de reusachtige stalen doos op een „lolo" (trekker met oplegger voor zwaar vervoer) te laden. Een van de twee kranen bleek te zwaar belast te zijn en sloeg om. Er werd, behalve aan de kraan, geen schade aangericht. Later is het graf toch op de auto geplaatst en met es corte van de rijkspolitie naar Amers foort gebracht. Van onze Amsterdamse redactie AMSTERDAM. De negentienjarige Amsterdammer C. H. zal, verdacht van poging tot doodslag, morgen voor de officier van justitie worden geleid. H. werd gearresteerd, nadat hij een 22-jarige prostituée naar de keel zou zijn gevlogen. De man was op de Oude Zijds Achter burgwal bij de vrouw op bezoek, toen hij plotseling agressieve neigingen ver toonde. Volgens de vrouw had hij ge tracht haar te wurgen. In de worsteling die hierop volgde, wist het slachtoffer de kamer uit te vluchten. Zij had de tegenwoordigheid van geest om de deur aan de gangzijde af te slui ten. Toen de politie op het alarm arri veerde, kon H. dan ook gemakkelijk in de kraag worden gevat. Hij kon geen motief voor zijn optreden geven. Inmiddels is gebleken, dat de dader nimmer betrokken is geweest bij soort gelijke voorvallen in Amsterdams rosse buurt. WENEN (APA). Er zijn in de af gelopen weken in Oostenrijk negen ar restaties verricht die verband houden met het proces-Eichmann in Jeruzalem. Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM. Een week of zes ge leden deed de 35-jarige kunstmesthan- delaar P. J. S. uit Terneuzen op het Rotterdamse hoofdbureau van politie aangifte dat hij in de buurt van de Cool- singel een enveloppe met twintig biljet ten van duizend gulden had verloren. Dat grote verlies weerhield hem er niet van de volgende dag voor zaken naar Zuid-Amerika te vliegen. Toen S. vrijdagmiddag, terug van zijn verre reis, op Schiphol arriveerde, werd hij daar verwelkomd door twee Rotter damse rechercheurs, die inmiddels niet het geld maar wel enige voor S. zeer bezwaarlijke feiten hadden gevonden. Uit hun onderzoek was komen vast te staan dat de kunstmesthandelaar zich tot een bedrag van twintig mille had ver zekerd tegen het verliezen van geld en/of kostbaarheden. Verleden jaar had de verzekeringsmaatschappij hem het verlies van een fototoestel en een polshorloge vergoed. De tas van dat fototoestel von den de rechercheurs terug in de woning van S. en het dure horloge had hij om zijn pols toen hij op Schiphol uit het vliegtuig stapte. Verrast door alle feiten die de recher cheurs hadden weten te achterhalen be kende S. al zijn verliezen te hebben ge fingeerd om de verzekeringspenningen te kunnen incasseren. Verdacht van oplichting is hij in ver zekerde bewaring gesteld. Ritter von Lex is gekozen tot voor zitter van het Duitse Rode Kruis. Hij is de opvolger van dr. Weitz. Von Lex is van 1949 tot 1960 staatssecretaris van binnenlandse zaken geweest. Advertentie DE SIKKEHS GROEP BIEZELINGE. Het was wel wat koud en het waaide wel hard en er viel zelfs nog een buitje, maar dat alles vermocht niet de feestvreugde te temperen die er zaterdagmiddag heerste in Bieze linge ter gelegenheid van het 25- jarig bestaan van het tamboer- en pijperkorps „Jonge Kracht". Er werd een pijperdag gehouden in Biezelinge, die is bijzonder ge slaagd. De gehele middag was de lucht vervuld met de vlotte en vrolijke klanken van de vier korp sen, die aan deze dag deelnamen en marsen maakten door Bieze linge en door Kapelle. Het waren „Juliana" uit Middelburg, „Excelsior" uit Goes, „Nicoleen" uit Kamperland en „Jonge Kracht" uit Bie zelinge. De pijperdag bereikte ongetwijfëld haar hoogtepunt 's avonds in. de veiling hal, toen eerst de verschillende korpsen concerten gaven en daarna de pijperdag besloten werd met een grootse taptoe van alle korpsen. Toen daverde het machtige veilingcomplex op zijn grond vesten van de geweldige klanken die trommen, fluiten en trompetten voort brachten. Hiermede kwam het einde van een bijzonder geslaagde bijeenkomst in de veilinghallen, die door enkele honderden werd bezocht. De feestelijkheden begonnen 's mid dags om halfvier toen de korpsen van de veilinghallen marcheerden naar het marktplein in Biezelinge, waar voorzit ter H. v. d. Velde van „Jonge Kracht" een welkomstwoord sprak. Daarna begonnen de marsen van elk der vier korpsen afzonderlijk. Het SEOEL (Reuter) Verder op tredend tegen de corruptie heeft het Koreaanse militaire bewind 26 mensen gearresteerd wegens on wettige verrijking in de afgelopen acht jaren en bij decreet een reeks maatregelen ter bestrijding van de corruptie getroffen. De 26 gearresteerden zijn elf grote zakenlieden, tien gewezen hoge amb tenaren en vijf afgezette hoge officie ren. Een van de laatstgenoemde vijf is de vroegere chef-staf van de mari ne. Krachtens de nieuwe decreten zul len ambtenaren en partijbestuurders die zich schromelijk hebben verrijkt, vrijheidsstraffen ondergaan en de be dragen waarmee zij zich hebben ver rijkt, terug moeten betalen. Drie profiteurs worden nog gezocht. Er is een arrestatiebevel tegen hen uitgevaardigd. Een van de drie is de minister van financiën uit het afgezet te kabinet-Tsjang. Het militaire bewind trok het afge lopen weekeinde het besluit tot op heffing van de vrije zondag weer in. Ook maakte het een einde aan de golf van arrestaties zonder vorm van proces. Het bepaalde dat voortaan zonder arrestatiebevel niemand van zijn vrijheid mag worden beroofd, en dat ten onrechte gearresteerden zo spoedig mogelijk hun vrijheid zullen herkrijgen. LONDEN (Reuter, A.P.) De Rus sische vereniging voor luchtvaart heeft voor majoor Joeri Gagarin drie wereld records opgeëist. Het zijn de records voor de maximaal bereikte hoogte, voor de duur van de vlucht en voor het gewicht van Gagarins voertuig, de Woslok. Zij zijn al als Russische re cords erkend. De vereniging heeft alle op Gagarins vlucht betrekking hebbende documen ten aan het secretariaat van de inter nationale luchtvaartfederatie (F.A.I.) in Parijs gestuurd en de F.A.I. verzocht de drie records ruimtevaren als we reldrecords te erkennen, aldus het pers bureau Tass. avondprogramma begon met een fi guurmars, die werd uitgevoerd door „Nicoleen" uit Kamperland voor het veilinggebouw. De jongens en meisjes van dit krani ge Noordfaevelandse korps toonden dat ze op dat gebied heel wat in hun mars hebben. In twee groepen werd daarna nog een ■mars door Biezelinge en Kapelle ge maakt, die voor beide groepen weer eindigde in de veiling. Toen begon het avondprogramma van concerten. Voorzitter Van de Velde sprak een welkomstwoord. Ook sprak burgemees ter H. G. van Suylekom, die erop wees dat het voor de jeugd zo belangrijk is dat zij een gezonde vrijetijdsbesteding kent. Ook zei burgemeester Van Suyle kom dat het gemeentebestuur zich ge lukkig prijst dat er een tamboer-en-pij- perkorps in de gemeente reeds 25 jaar bestaat. Hulde bracht hij aan hen die steeds daaraan leiding geven. DEN HAAG Na dagenlang speuren heeft de rijksrecherche zaterdagmiddag in Den Haag de 45-jarige visser J. D. gearresteerd. Deze man, die geen vaste woonplaats heeft, wordt ervan verdacht tientallen inbraken te hebben gepleegd in scholen in het westen van het land. Tonnen schade Van onze correspondent LEEUWARDEN. In de ge meente Ooststellingwerf in het zuidoosten van Friesland en in gedeelten van Drente heeft de vorst in de nacht van zaterdag op zondag voor enkele tonnen schade aan pootaardappelen aan gericht. In enkele bedrijven be draagt de schade ongeveer der tigduizend gulden. De pootaardappelen hebben ern stig onder de vorst geleden. Vrij wel overal zijn zij zó aangetast, dat zij niet zullen kunnen voldoen aan de eisen van de binnenkort te houden keuringen. Enkele boe ren hebben meer dan de helft van hun poters moeten afschrijven. Inmiddels denken steeds meer landbouwers erover geen poot aardappelen meer te verbouwen, omdat zij het risico niet langer kunnen dragen. Alleen het vorige jaar heeft men weinig met tegen slag te kampen gehad. De aardbeientelers in Kenne- merland zijn door het oog van een naald gekropen. Langs de duinrand, het centrum van de aardbeiencultuur, werd geen graad vorst gemeten. In de pol ders even verderop was de tem peratuur enkele graden onder nul. Van onze correspondent BONN. De gevreesde papegaaie' ziekte heeft in Oost-Duitsland zo sterk om zich heen gegrepen, dat prof. Ortel van de universiteit in Halle op een art sencongres in Berlijn gemeend heeft er voor te moeten waarschuwen dat de ornitose-psittacose eerstdaags de grens van Oost- naar West-Duitsland zal over schrijder!. Vooral in de buurt van Leip zig, Halle, Dresden en Erfurth zijn tal rijke gevallen geconstateerd. In het Huis Van Looy te Haarlem wordt van 27 mei tot 25 juni een ten toonstelling gehouden van tekeningen uit de verzameling D. Harting te Heem stede. De titel van de expositie is: Drie eeuwen prentkunst. WASHINGTON (Reuter, AP). Drie transcontinentale telecommu- nicatiestations in de Verenigde Sta ten zijn gisteren door ontploffingen vernield. Twee in de staat Utah en één in Nevada. De stations werk ten geheel automatisch en werden niet bewaakt. Het telexverkeer in het westen van de Verenigde Sta ten en tussen New York en Tokio heeft verscheidene uren ernstige moeilijkheden ondervonden. Op wacht Er bestaan sterke vermoedens dat de ontploffingen aan sabotage moe ten worden toegeschreven. Bij een van de stations zijn sporen van tnt (een sterke explosieve stof) gevonden. De nationale garde is in Utah en Ne vada opgeroepen om bij de andere zestien stations te patrouilleren. De politie acht het mogelijk dat één persoon of organisatie de drie ont ploffingen heeft veroorzaakt. Zij had den kort na elkaar plaats met een tijdsverschil dat voldoende was om iemand in staat te stellen per auto van het ene station naar het andere te rijden. PARIJS (AP) Koning Boudewijn en koningin Fabiola zijn gisteren na hun driedaags staatsbezoek aan Frank rijk met een militair toestel weer in Brussel aangekomen. Eigenlijk zouden zij reeds zaterdag naar België zijn te ruggekeerd, maar vanwege de ziekte van koningin Fabiola, die een lichte keelontsteking heeft, werd de terugreis uitgesteld. De behandelende artsen vonden haar toestand gisteren voldoende verbeterd om haar de reis naar Brussel toe te staan. De Franse minister van buitenlandse zaken Couve da Murville heeft het ko ninklijk paar uitgeleide gedaan. Van president de Gaulle was reeds afscheid genomen bij het einde van het offi ciële gedeelte van het bezoek. Eigen nieuwsdienst DEN HAAG De televisie-uitzen ding van de nieuwe Seheveningse pier van vrijdag 2 juni komt gedeeltelijk te vervallen omdat de reportage wagen van de t.v. niet door de ingangs hekken kan. De auto is 29 centimeter te hoog. Het amusementsprogramma uit het restaurant krijgen de kijkers daarom niet te zien. Het documentaire ge deelte van het programma gaat wel door. Van onze correspondent BONN De landen van het oostelijk blok hebben besloten niet deel te nemen aan het internationale congres voor wa tervoorziening dat vandaag in West- Berlijn begint. Het is een protest tegen het feit dat de Westduitse Bondspresi dent Lübke het beschermheerschap van het congres op zich heeft genomen en vooraanstaande vertegenwoordigers van de Bondsregering aan het congres zullen deelnemen. De landen van het oostelijk blok staan met de regering van 'de Sow- jetunie op het standpunt dat West-Ber- lijn niet tot het gebied van de Bondsre publiek behoort en dat Lübke dus met het aanvaarden van het beschermheer schap van het congres te West-Berlijn buiten zijn boekje gaat. Alkmaarder eist 1000 mark Van onze correspondent ALKMAAR De 33-jarige Aikmaarse vertegenwoordiger C. van Zadelhof heeft bij de Westduitse Bondsrepubliek een eis tot schadevergoeding inge diend van duizend mark, omdat hij vindt dat de politie van Frankfurt hem wat al te minderwaardig heeft behandeld. De heer Van Zadelhof werd in februari gearresteerd, omdat zijn groene ver- zekeringskaart was verlopen. Drie agenten stopten hem in een arrestan tenwagen, lieten zijn auto wegslepen en duwden hem na het invullen van enkele formulieren in een cel. Zonder warm eten bracht de vertegen woordiger er negentien uur in door. Hij moest zijn portemonnaie, horloge, stropdas en veters afgeven. Door een gevangenisarts werd hij van top tot teen onderzocht. Betalen De volgende dag werd hij naar het hoofdbureau van politie gebracht. Daar werd hij officieel ontslagen na beta ling van zeven en een halve mark voor het wegslepen van zijn wagen en vier en een halve mark voor het over nachten. Een inspecteur liet zich toen ontvallen niet te begrijpen, dat de vertegen woordiger voor zo'n onbelangrijke kwestie in de cel had gezeten. i Nee, deze hamer vind ik te klein! Eigen nieuwsdienst BREDA. Op de met knipperlichten beveiligde overweg in de Oosterhoutse- weg onder Rijen hebben zondagmiddag de 22-jarige C. Verwijmeren en de elf jarige P. van Bijnen uit Teteringen het leven verloren. Het tweetal had gewacht tot de trein uit Tilburg was gepasseerd en was met de bromfiets de overweg opgereden, juist toen de trein uit Breda kwam aandende- ren. De 63-jarige stortbaas J. van Kuil uit Overschie kwam zaterdag om het leven, doordat hij voor de wielen van een zand- auto viel. BERLIJN (Reuter) Merkwaardig mag de diefstal worden genoemd die zaterdag werd gepleegd in de dierentuin van West-Berlijn. Iemand heeft daar de ruit van een terrarium ingedrukt en is er toen met een vergiftige spin vandoor gegaan. De spin komt veel in tropische gebieden voor en jaagt niet alleen op insecten maar ook op kleine dieren, zoals vogels. Een beet van deze spin is dodelijk voor insecten en dieren en kan bij mensen verlammingen veroor zaken. Eigen nieuwsdienst ROME De sjah van Perzië en zijn vrouw bevinden zich nu in Rome, waar zij schijnen af te wach ten of de toestand in Perzië zich zo danig zal ontwikkelen dat zü veilig naar Teheran kunnen terugkeren. Zij hebben, zoals gemeld, hun bezoek aan Noorwegen bekort. Als officiële re den daarvoor werd te Oslo opgegeven dat het in het noorden van Noorwe gen te koud was. Tijdens zijn bezoek aan Noorwegen heeft de sjah voortdurend in telefonisch contact gestaan met Teheran. Zodra hij in Rome was aangekomen ontving hij de Perzische ambassadeur te Wash ington, wat wordt uitgelegd als een teken dat de sjah wil weten wat de Verenigde Staten zullen ondernemen om hem te helpen wanneer zijn positie in gevaar mocht komen. Amerikaanse deskundigen zouden de nieuwe Perzi sche regering bijstaan bij het uitvoeren van zuiveringsoperaties onder de Perzi sche politici en officieren. ONRUST Wat er precies aan de hand is schijnt niemand precies te weten. Er heerst ■onrust in het land, er wordt gesproken van een militaire staatsgreep die op handen zou zijn en men hoort zelfs ver tellen dat de 84-jarige Mossadek, die enige jaren geleden de troon aan het wankelen bracht, een poging zou wil len doen om de sjah te verdrijven. Hij heeft nog altijd huisarrest, maar er zijn politieke partijen die hem steunen. Een daarvan is het Nationale front dat onmiddellijk algemene verkiezingen wil laten houden. Deze partij wenst van Perzië een neutrale staat te maken die noch aan het Westen noch aan de Sow- jetunie gebonden is. Van onze correspondent PARIJS. De Frans-Algerijnse be sprekingen te Evian hebben einde lijk het stadium van de werkelijke onderhandelingen bereikt. De toon is nog altijd hoffelijk maar uit de schaarse mededelingen kan men op maken dat de eerste schermutse lingen in volle gang zijn. Onderwerp van deze schermutselingen is de door de Fransen voorgestelde dubbele nationaliteit. De Algerijnen willen daar niet aan. Naar aanleiding van hetgeen daarover van Franse zij de naar voren is gebracht, hebben de Algerijnen laten weten dat zij niets gevoelen voor de aanwezigheid van een groep bevoorrechten (de Fransen) in hun land. Zij zijn daarentegen bereid alle moge lijke garanties te geven aan Fransen en andere Europeanen die in Algerije zouden willen blijven en Algerijnse burgers zouden willen worden. Fransen die Fransen zouden willen blij ven, zouden de status van vreemdeling genieten. Zij zouden alle waarborgen krijgen die voortvloeien uit de Verkla ring van de rechten van de mens. Voorts willen de Algerijnen dat reeds voor de volksstemming over het lot van Algerije een deel van het be stuursapparaat aan de Fransen wordt onttrokken. Het recht van zelfbeschik king zou voor geheel Algerije moeten gelden. Algerije moet tijdig worden voorbereid op de overgang van kolo nialisme naar zelfstandigheid. Vandaag om half elf worden de be sprekingen hervat. BELGRADO (A.P.) Vier van de be klaagden die in de Albanese hoofdstad Tirana terecht hebben gestaan onder be schuldiging van staatsgevaarlijke activi teiten, zijn tot de doodstraf veroordeeld. Onder hen is de vroegere vice-admiraal van de Albanese marine Seiku. Vijf an dere beklaagden zijn tot gevangenisstraf fen veroordeeld variërend van vijftien tot 25 jaar. Tegen de doodvonnissen kan binnen een termijn van drie dagen beroep wor den aangetekend, de andere vonnissen zijn onherroepelijk. De regering van Zuidslavië heeft felle kritiek geleverd op het proces in Tirana. Zij werd ervan beschuldigd de hand ge had te hebben in het plan de Albanese regering omver te werpen. WASHINGTON (Reuter) Voor de vierde achtereenvolgende maal heeft de 22-jarige mevrouw Jea- netto Hudson uit Rochester in de Amerikaanse staat Michigan op de 27e mei het leven geschonken aan een kind. Op 27 mei 1958 werd haar dochter Cynthia geboren. Prompt een jaar later kwam Da niel, in 1960 was het Theodore en dit jaar weer een zoon. Franklin. Het echtpaar Hudson heeft nu vijf kinderen. De oudste zoon Ri chard viert zijn verjaardag moe derziel alleen. Maar veel scheelt het niet, hij is geboren op 8 mei 1957. Eigen nieuwsdienst EINDHOVEN. Ruim dertig brand weerlieden zijn gistermiddag in touw geweest om een brand te bedwingen in het bureau van de Vereniging van siga renfabrikanten aan de Bilderdijklaan in Eindhoven. Aan de zolderverdieping was weinig te doen; daarvan stond het rieten dak in lichter laaie. Tegen de avond had men de brand onder de knie. De brandschade bleef beperkt tot de bovenste etage. De eronder gelegen verdiepingen hadden alleen van bluswater te lijden gehad. Het K.N.M.I. in De Bilt berichtte gisteravond om 23.15 uur; Zonnige perioden maar ook enkele lokale buien. Iets hogere temperatu ren dan gisteren. Overwegend zwak ke wind. MIESJE: Op Feijenoord! 20 mei: zon op 4.28, zon onder 20.47; maan op 20.56, maan onder 5.07. Van onze weerkundige medewerker Het uitzonderlijk koude weer heeft dit weekeinde menigeen weer bij de kachel doen kruipen en zware nachtvorsten hebben aan dë jonge gewassen grote schade toegebracht. Zondagmorgen vroeg werd op verscheidene plaatsen in het wes ten, midden en oosten van het land op tien centimeter hoogte vier graden vorst gemeten. In De Bilt daalde het kwik zelfs op de normale waarnemingshoogte van twee meter tot iets beneden het vriespunt. Dat was deze eeuw zo laat in het voorjaar nog niet voorgekomen. Ook de maximumtemperaturen waren laag, tien tot twaalf gra den. Hier was evenwel geen spra ke van een record, want op 2 juni 1953 werd in De Bilt een maximumtemperatuur van negen graden genoteerd. In de koude buien die zaterdag en zondag vielen, werd behalve onweer en hagel hier en daar ook aatte sneeuw waargenomen. De koude lucht reikt tot grote hoogte en bedekt behalve de lage landen ook Duitsland. De tempe ratuur zal daardoor in de komen de dagen maar langzaam omhoog gaan. Er moet daarbij op enkele lokale buien worden gerekend.

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 1