Militair konvooi in hinderlaag Dossier van de zaak Smeets OFFICIEELzoek f Gfflf Mfö*,' Leiders sporen bevrijdingsleger en ondergrondse aan: Zwitserse parachutisten weren nachtelijke aanval op Algerijnen snel af Aardbeving bij Turkije Schrootproces aangehouden Te lang gewacht met verzending V) AANVALLEN VERDUBBELD TIEN MAN GEDOOD ARNHEM BETAALT VOOR EEN WEEK VAKANTIE 10# PATIËNTEN VAN TANDARTS DOOR POLITIE GEHOORD Politie verstoort nachtrust Gevangenisstraffen voor verkoop van methylalcohol Korter werken in de zomer nog korter in de winter Havenplannen in Hamburg weer op losse schroeven Traag ongeluk Koningin Fabiola in verwachting Handelaar wegens oplichting cel in De Bilt: Bewolkt PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND KEIZERIN! FILMT TOE SCHOL WERTJES Parna wil overdracht uiterlij k in 1970 HERTOG VAN KENT EN ZIJN BRUID OP TELEVISIE Directie N.S. stelt voor: 500 premiewoningen uit extra contingent voor militairen WEST-DUITSLAND TEVREDEN MET „IMMIGRANTEN" Directeur: JACQ. DE SMIT; Chefred.: G. J. Breuker. Kantoren te; Middelburg, Plein 1940 nrs. 6—8, Postbus 26. Giro 116666, telefoon 01180—2009 en 4469. Goes, Lange Vorststraat 84, Postbus 4, telefoon 011006901. Vlissingen, Nieuwendijk 33, Postbus 24, telefoon 01184—3224. Terneuzen, Nieuwstraat 38, telefoon 01150—3189. Zierikzee, Havenpark 24, telefoon 01110—2991. Zeeuwsch Dagblad Lo»se nummers 13 cent. Abonnementsprijs 0,56 per week, 7,— per kwartaal' Advertentietarieven op aanvrage. - Rubriek Kabouter» T cent per woord met een minimum van 1,-— 16e JAARGANG No. 4862 Woensdag 24 mei 1961 „VECHT DOOR IN ALGERIJE Van onze correspondent PARIJS De Algerijnse leiders in Tunis hebben het Alge rijnse bevrijdingsleger en de ondergrondse Algerijnse strijd krachten opdracht gegeven de strijd onverminderd voort te zet ten. Dit in antwoord op de eenzijdige staking van de offënsieve acties door de Franse regering. Als gevolg van het bevel schijnen de aanvallen op de driehon derd kilometer lange versterking langs de Algerijns-Marokkaanse grens verdubbeld te zijn. Deze aanvallen zouden zo hevig zijn, dat de opperbevelhebber van het Franse leger in Algerije, generaal Gambiez, zelf naar de grens vertrokken is om een onderzoek in te stellen. Hij heeft alle journalisten verboden de grensstrook te be treden. Volgens de Marokkaanse persbureaus zouden een groot aantal detachemen ten van het Algerijnse vrijheidsleger, gesteund door zwaar artillerievuur, proberen de linies van de Fransen te doorbreken. In Algerije zelf is in de buurt van Miliana, ongeveer honderd kilometer ten zuidwesten van Algiers, een militair konvooi in een hinderlaag gevallen. Hierbij en tijdens de gevechten? die daarop volgden, werden twee officieren en acht manschappen gedood en vijf gewond. Vliegtuigen zoeken de streek af naar de overvallers. In de grote steden is het vrij rustig. Keizerin Farah van Perzië brengt op het ogenblik samen met haar gemaal een bezoek aan Noorwegen, waar het vorstenpaar een hartelijk welkom ten deel viel. De keizerin kon het niet nalaten vele van de tafereeltjes met de filmcamera vast te leggen. Hier filmt zij (links) het enthousiaste wuiven met vlaggetjes door Noorse schoolkinderen in Hjuksebo, een dorpje tussen Oslo en Tinnoset, waar zij met de staatsietrein van koning Olaf heen waren gereden. Tekort aan buschauffeurs Van onze correspondent ARNHEM De directie van het Ge meentelijk Vervoersbedrijf te Arnhem heeft haar buschauffeurs gevraagd een week vakantie op te offeren. De chauf feurs krijgen daarvoor een bedrag van honderd gulden netto vergoed. Er zijn 150 chauffeurs in dienst, die elk zeventien dagen vakantie hebben. Het aantal chauffeurs is volgens de di rectie niet voldoende om in het zomer seizoen, dat in Arnhem wegens allerlei festiviteiten bijzonder druk belooft te worden, een geregelde busdienst te blij ven onderhouden. Reeds 45 chauffeurs hebben te ken nen gegeven een week vakantie te wil len opofferen. Of deze „vakantiever koop" inderdaad door zal gaan, hangt af van de vraag of de daarvoor vereis te toestemmingen zullen worden ver leend. HAARLEM Een viertal patiënten van de Haarlemse huis- en mondarts dokter E. E. Vrijdag zijn gisteravond, kort nadat zij het huis van de arts had den verlaten, door de Haarlemse politi® aangehouden en naar het politiebureau overgebracht. De patiënten vervoegden zich gister avond bij dokter Vrijdag om hun gebit onder narcose te laten trekken. De vrouw van de arts vertelde de bezoekers dat haar man niet thuis was en dat zij er beter aan deden later nog eens terug te komen. Zonder behandeld te zijn ver lieten de bezoekers het huis om even later door de politie te worden aan gehouden. Sommige patiënten, die bij dokter Vrij dag een narcosebehandeling ondergaan, wenden zich vervolgens tot de heer Jean van Wijk, eigenaar van de veelomstreden tandheelkundige inrichting Vacupan in Rotterdam, om daar een nieuw gebit te passen. De Haarlemse politie wenste vannacht geen nadere mededelingen te verstrekken. „We moeten nog uitzoeken of hier straf bare feiten zijn gepleegd", zo deelde men mee. Streefdatum van Papoea's HOLLANDIA (AP) Uiterlijk in 1970 zal de soevereiniteit over Neder lands Nieuw-Guinea volledig moeten worden overgedragen aan de Papoese bevolking. Aldus luidt een nieuw punt, dat is opgenomen in het programma van de Partei Nasional. De Parna is daarmee de eerste Nieuwguinese partij, die een streefdatum voor de soevereini teitsoverdracht in haar programma heeft opgenomen. Van onze correspondent PARIJS Na bijna 72 uur lang overleg te hebben gepleegd met haar regering heeft de Algerijnse delegatie naar Evian Frankrijk gisteren ant woord gegeven. Belkacem deed dat in de vorm van een nieuwe uiteenzet- UTRECHT. De activiteit van de politie in Utrecht heeft gisteren de nachtrust van een familie aan de Ba lijelaan verstoord. Het -gezin werd gewekt door een soort Sinterklaasbons op de slaapkamerdeur. Enkele dochters des huizes begonnen te -gillen, waarop htm vader, die meen de dat ze door een Indringer werden belaagd, in haast zijn bed uitsprong. In de gang nam hij de bokshouding aan tegenover twee donkere figuren, die bij nadere beschouwing agenten van poli tie bleken te zijn. De buitendeur van bet gezin had open gestaan en bovendien had er een touwtje uit de brievenbus gehangen, pat was voor de politie reden tot ac tie gew-ast. temeer toen bleek dat er fn de gang vier fietsen stonden die niet op slot waren. ting van het Algerijnse standpunt, namens de Franse delegatie. Wij zullen echter niet te horen krij gen wat er is besproken. Na afloop van de vergadering deelde de woordvoerder van de Franse delegatie mee dat de twee partijen hebben besloten volledige discretie te betrachten over de pro blemen die ter sprake zijn gekomen en over de argumenten die ter tafel zijn gebracht. Om de dag Verder hebben de delegaties besloten slechts eens in de twee dagen bijeen te komen, zodat er steeds een dag beschik baar zal zijn voor overleg met de rege ringen. Ook zonder dat besluit zou er vandaag toch niet zijn vergaderd van wege het mohammedaanse feest Aid el Kebir. Juist de bekendmaking dat de onder handelingen volkomen geheim zullen zijn maakte de persconferentie die Bel kacem Krim gisteravond heeft gehou den tot een grote verrassing. De leider van de Algerijnse delegatie ontvouwde de politieke beginselen die de houding van de Algerijnen ter conferentie zul len bepalen. Hij legde vooral de nadruk op het recht van zelfbeschikking voor het gehele Algerijnse volk. Ben Bella In antwoord op vragen herhaalde hij, dat een eenzijdig bestand door de Alge rijnse leiders niet geaccepteerd kan worden, omdat dit geen technische, maar een politieke kwestie is. Voorts bevestigde hij, dat hij de vrijlating van Ben Bella en de zijnen zou blijven vra gen, daar hun positie in het Algerijnse vrijheidsfront hun aanwezigheid bij deze onderhandelingen gewenst en zelfs noodzakelijk maakt. Hij weigerde in te gaan op de besprekingen van gisteren. Alarm In de nacht van maandag op dinsdag om half twee werden de omwonenden van villa Bois d'Arvauld, waar de Al gerijnse delegatie logeert, opgeschrikt door enkele mitrailleursalvo s. Hoewel de Zwitserse politie zegt, dat het ge heel op een vergissing berustte en dat het enige slachtoffer het stekelvarken was, dat het alarm had veroorzaakt, heeft men alle reden om aan te nemen, dat er inderdaad een aanslag op de villa of haar bewoners is gepleegd. De waakzaamheid van de Zwitserse para chutisten heeft die dan verijdeld. De parachutisten schijnen gealar meerd te zijn door het geluid van voet stappen en het ritselen van bladeren. Zoals wij reeds schreven is de villa omgeven door een dubbele prikkel draadversperring. Toen de parachutisten hun salvo s hadden gelost in de richting waaruit het geluid kwam en daarna een on derzoek gingen instellen, bleek, dat aanvallers met een plank over de eer ste versperring waren geklommen. Zij hadden in de bovenste versperring ook gaten geknipt. Geen s-poor Ondanks een onderzoek met politie honden, dat onmiddellijk daarna werd ingesteld, heeft men geen spoor van de daders gevonden. Als gevolg van deze mislukte aan- slag is niet alleen de villa van de Al gerijnen onder een verscherpte bewa king gesteld, maar ook de paviljoens van de Franse delegatie. Te La Verniez is nl. een detachement artillerie aange komen, dat alle toegangswegen naar het gehucht bezet houdt. Er zijn zelfs luchtdoelmitrailleurs opgesteld. Minister Joxe antwoordde daarop Eigen nieuwsdienst LONDEN. Het huwelijk van de hertog van Kent met mej. Katherine Worsley wordt via de televisie uitge zonden. De hertog trouwt op 8 juni in York Minster. De B.B.C. zendt de reportage van de huwelijksplechtigheden naar het Eurovisienet. Nederland, Frankrijk en België hebben zich aangemeld om de uitzending over te nemen. De uitzending begint vermoedelijk om half drie en zal ongeveer 45 mi nuten duren. In druk gesprek betreden de leden van de Franse delegatie de stoep van Hotel du Pare in Evian, waar de Frans-Algerijnse besprekingen worden gehouden. Minister Joxe, het hoofd van de Franse afvaardiging, staat boven aan met het gezicht naar de camera. De 35-jarlge motorrijder H. L. Wissing uit Hoogvliet is gisteravond bij Rhoon onder een auto gekomen en verongelukt, dodelijk kon zijn. MALMÖ (ANP, AP) De rechtbank in Malmö heeft gisteren twee opvaren den van het Nederlandse vrachtschip Trigon veroordeeld. Zij hadden 25 fles sen methylalcohol als sterke drank ver kocht. De 33-jarige eerste machinist A. K. kreeg wegens dood door schuld, het toe brengen van zwaar lichamelijk letsel en het plegen van bedrog, anderhalf jaar gevangenisstraf. De tweede machinist, de 28-jarige J. S„ werd wegens het pie pen van bedrog en het toebrengen van zwaar lichamelijk letsel drie maanden gevangenisstraf opgelegd. Ongeveer veertig mensen hadden de levensgevaarlijke methylalcohol gekocht, van wie er 37 het gif hadden gedronken. Voor vier mensen kwam de hulp te laat. Hun nabestaanden zijn van plan de Ne derlanders voor schadevergoeding aan te spreken. De Nederlandse machinisten hadden de flessen methylalcohol gevonden op een vuilnishoop, waar een Zweedse far maceutische firma de flessen neer had laten gooien. De veroordeelden hebben tijdens het proces staande gehouden niet te hebben geweten dat methylalcohol DEN HAAG De Haagse recht bank heeft gisteren besloten tot aan houding van het proces, dat de Ver- eveningskas voor schroot in Brussel heeft aangespannen tegen de Neder landse staat en een voormalige ambte naar van het Nederlandse ministerie van economische zaken. De Vereve- ningskas wil door dat proces de ver eveningstoeslagen terugvorderen die ten onrechte zijn uitgekeerd. Het proces is een onderdeel van de af wikkeling van de schrootfraude. Van der G. is in 1958 tot een jaar en negen maan den gevangenisstraf veroordeeld wegens het verstrekken van valse verklaringen van zg. derdelanden-schroot, waarop door de kas in Brussel ten onrechte toeslagen waren uitgekeerd. De schade als gevolg van de malversaties wordt op 2,5 miljoen gulden geschat. De Amsterdamse schilder Arie Ka ter heeft in opdracht van de staats secretaris van O., K. en W., mr. Y. Scholten. een portret vervaardigd van de toneelspeler Ko van Dijk in zijn rol van Danton in Dantons dood van ISTANBOEL (Reuter) Een hevige aardbeving heeft gister morgen vroeg het gebied van de Middellandse en Aegeïsche Zee, Zuidwest Turkije en de Griekse eilandengroep bij de Turkse kust geteisterd. De schok was zo hevig dat de seismografen van de univer siteit van Istanboel werden ver nield. Vele gebouwen en huizen zijn in gestort, waardoor een groot aantal mensen dakloos js geworden. Honder den tenten zijn riaar het getroffen ge bied in Turkije gezonden. Er zijn geen meldingen van slachtoffers. Op Rhodos is de klokketoren van de kathedraal neergestort. Het centrum van de aardbeving was gelegen op een van de eilanden van de Dodecanesos in de Middellandse Zee. De beving werd op een afstand van vijfhonderd kilometer van het getroffen gebied nog gevoeld. Eigen nieuwsdienst UTRECHT Vanochtend bereikt het personeel van de Spoorwegen een dienstorder waarin de voor stellen inzake werktijdverkorting zijn vervat die de directie van de N.S. gisteren heeft ingediend bij de minister van verkeer en waterstaat en het College van rijksbemiddelaars. Zij betreffen de werknemers die ge middeld 48 uur per week werken. Voor de zomerdienst 1961 ingaande 28 mei wordt een verkorting van de werktijd met gemiddeld l'A uur per week voorgesteld, met dien verstande dat voor het personeel in de roulerende diensten de gemiddel de werktijd gedurende de zomerdienst op 48 uur wordt gehandhaafd. Daarvoor zal echter een compensatie worden ge geven in de vorm van uitbetaling van een bedrag ineens in oktober 1961. Met ingang van de winterdienst zal dan de werktijd met gemiddeld drie uur per week verkort worden, aldus de voorstellen. Het personeel dat gemiddeld 45 uur of minder per week werkt, zal geen kortere werktijd krijgen; voor hen zal de werktijd worden verschoven. De uit voering van een en ander zal nader per aanschrijving worden geregeld. COMPROMIS Tijdens de zomerdienst zal de vijf daagse werkweek gedeeltelijk, met in gang van de winterdienst zal zij in haar algemeenheid worden ingevoerd. De voorgestelde regeling is, volgens de directie van de N.S., bedoeld als een compromis tussen de uiteenlopen de opvattingen. Zij betreurt het dat de personeelsraad zich tenslotte niet ak koord heeft kunnen verklaren met haar voorstel om de vijfdaagse werk week pas met ingang van de winter- dienstregeling geheel in te voeren. Deze raad meent nl. dat invoering daarvan al met ingang van de zomer dienst mogelijk en noodzakelijk is, ge let op de ontwikkeling van de werk tijdverkorting in den lande. De directie ziet geen mogelijkheid dit te verwezenlijken, maar wenst an derzijds althans de gedeeltelijke in voering met ingang van de zomer dienst niet in gevaar te brengen. De drie erkende vakbonden hebben inmiddels meegedeeld dat zij hun standpunt van volledige invoering van de vijfdaagse werkweek bij de Spoor wegen op 28 mei, handhaven. De per soneelsraad van de N.S. 'heeft het Col- v lege van rijksbemiddelaars telegrafisch verzocht antwoord;te. geven op de voorstellen van die ^strekking ,ijie de vakbonden alopi A.rhagrt bij dit col lege indienden:*- DEN HAAG (ANP) Van de 2500 gesubsidieerde woningen die onlangs aan het woningbouwprogramma zijn toe gevoegd, heeft het Ministerie van volks huisvesting en bouwnijverheid vijfhon derd premiewoningen bestemd voor de huisvesting van militairen. De andere tweeduizend woningen 750 premie- en 1250 woningwetwoningen zijn over de provincies verdeeld. Noord- en Zuid-Holland krijgen hel leeuwedeel, beide vierhonderd. Zeeland komt er met vijftig het slechtst af. Van een onzer verslaggevers MAASTRICHT Het dossier van de zaak-Smeets is officieel zoek. Geen van de gerechtelijke in stanties, die bij de afhandeling er van zijn betrokken, kon gisteren meedelen waar het zich bevindt. Er is een aanknopingspunt: Een ambtenaar van het parket in Den Bosch, waar de zaak nog voor het gerechtshof in appel moet worden behandeld, heeft kortgeleden de raadsman van Marcel Smeets, mr. Tripels, laten weten dat het dos sier nog niet in Den Bosch is ge arriveerd en dat het dus nog in Maastricht moet zijn. De advocaat-generaal bij het ge rechtshof, mr. De Vries, kon ons hier over gisteren niet nader inlichten. Volgens hem wacht de behandeling van de zaak-Smeets in hoger beroep op de benoeming van een tweede ad vocaat-generaal, omdat de man die de zaak eerst moest voorbrengen, mr. Moons, inmiddels bij de Hoge Raad is benoemd. De griffier van de rechtbank in Maastricht, mr. Hermans, belast met het verzenden van het dossier naar Den Bosch, weigerde ons te zeggen hoe het nu precies met de zaak zat. Hij gaf ons op vragen ten ant woord, dat het dossier, dat hem wel was gepasseerd, nog best in Maas tricht kon zijn. Hij wilde daarover echter geen uitsluitsel geven en kon ook niet meedelen waarom zo lang met de verzending is gewacht. Zoals men zich zal herinneren heeft de zaak-Smeets vorig jaar nogal de aandacht getrokken, omdat er ern stige vermoedens waren gerezen, dat het onderzoek van politie en justitie zeer weinig correct was verlopen. Vrijspraak Marcel Smeets, eigenaar van het Limburgse luchtreclamebedrijf Trek- Air, werd begin 1960 gearresteerd. Hij werd ervan verdacht dat hij zijn vlieger Ben Kleijn opdracht had ge geven een Fokker S-ll opzettelijk in de Noor-1 i te laten neerstorten. In- der-' s een Fokker S-ll, met Ben L aan het stuur, veronge lukt. Di. vlieger kwam daarbij om het leven. De rechtbank in Maastricht sprak Marcel Smeets in juni vorig jaar vrij. Smeets had toen vier en een halve maand in voorarrest doorge bracht. De officier van justitie, mr. Rosingh, die inmiddels isoverge plaatst naar het parket in Middel burg, tekende hoger beroep aan te gen de vrijspraak. Wij hebben een aantal beschouwin gen aan de zaak gewijd, omdat wij meenden dat er bij het onderzoek tegenover Smeets ernstige fouten wa ren gemaakt. Gebruik De affaire is nog niet in hoger be roep behandeld. Het is gebruik dat een dossier van een strafzaak, waar in appel is aangetekend, zo spoedig mogelijk wordt doorgestuurd naar het parket van de procureur-generaal. Dit is, voorzover wij kunnen nagaan, in dit geval niet gebeurd. Volgende maand is het een jaar ge leden, dat de zaak-Smeets in Maas tricht voor de rechtbank diende. Van onze correspondent BONN Met de Italiaanse, Spaanse en Griekse arbeiders heeft men in West- Duitsland goede ervaringen 'opgedaan, aldus het centraal bureau van arbeids bemiddeling in Bonn. De meeste werk gevers hebben hun tevredenheid uitge drukt en in brede kring is men van oor deel dat de prestaties vergeleken met het vorig jaar zijn verbeterd. Op het ogenblik werken vierhonderd duizend buitenlanders in de Bondsrepu bliek. Bijzonder tevreden is men over de Ita liaanse en Spaanse arbeiders in de mijnbouw. Eveneens over de Spaanse vrouwen in de industrie. Het is verder dikwijls voorgekomen dat Italiaanse vrouwen hogere akkoordionen halen dan Duitse. Ook de Griekse vrouwen heb ben aan de eisen voldaan. Bij de mannen zijn de prestaties dui delijk gestegen, nadat het gezin zich bij hen had kunnen voegen en zij behoor lijk waren gehuisvest. 1 Dat is niet fair; het is nu mijn beurt voor de pedalen, Eigen nieuwsdienst HAMBURG. Het Westduitse mi nisterie van verkeer heeft een stevige spaak in het wiel gestoken dat moest draaien in de richting van de bouw van een Hamburgse voorhaven. Daar mee zijn de grootscheepse Hamburgse havenplannen voorlopig weer op losse schroeven komen te staan. Hamburg, zo stelt het ministerie van verkeer, kan geen rechten laten gelden op het waddengebied, negenduizend hec taren groot, waar de grote Hamburgse buitenhaven aangelegd zou moeten wor den. Dat gebied, bij Neuwerk, is wei bij verdrag door het land Nedersaksen over gedragen aan Hamburg, maar volgens het ministerie van verkeer is dat verdrag in strijd met de Westduitse grondwet. Het zal dus nietig verklaard moeten worden. Voor het verkrijgen van het bewuste waddengebied stond Hamburg onlangs historisch gegroeide rechten op gebieden bij Cuxhaven af aan Nedersaksen. Ais gevolg van die rechten, waaraan Ham burg was blijven vasthouden, kon Cux haven de vissershaven niet uitbreiden. Problemen Blijft het standpunt van Bonn, dat be rust op artikel 29 lid 7 van de grondwet, ongewijzigd, dan blijven Hamburg en Cuxhaven met hun havenproblemen zit ten en zal Hamburg het voorlopig zonder zijn „Europoort" moeten blijven stellen. Alle hoop is in Hamburg echter nog niet vervlogen- want men herinnert zich il#*t het de minister van verkeer. See- Bphm, zelf was 4ie onlangs voorspelde dat WfcpBiffg m dïjjyeede helft van de jaren zestig de gewenste buitenhaven zou krijgen. Men vermoedt in Hamburg dat minis ter Seebohm uit financiële overwegingen het Hamburgse havenplan juridisch heeft ondergraven om te kunnen bereiken dat Hamburg zelf het leeuwendeel van de aanlegkosten zal gaan dragen. Van onze correspondent BRUINISSE De 45 meter hoge drijvende torenkraan, die bij de sluiswerken in de Kram mer voor het verplaatsen van zware lasten wordt gebruikt is gisteravond ingestort. De fabriek, die het gewichtige vaartuig heeft vervaardigd, nam proeven. Tijdens deze proef nemingen knapte plotseling een deel van de kraan af, waarna het gevaarte in elkaar zakte en omsloeg. Er werd niemand ge raakt, omdat het ongeluk nogal traag verliep en de proefnemers tijdig weg konden springen. De schade wordt geschat op een kwart miljoen. BRUSSEL (AP) Koningin Fabiola V?4? BelSie verwacht een baby. Dit is althans door een Belgisch weekblad bekend gemaakt, dat het nieuws uit „volkomen zekere bron" zou hebben omvangen. Er zou een officiële bekend making volgen na het staatsbezoek dat net koninklijk paar aan Frankrijk zal brengen. Dat begint vandaag. deA2fi^H^' A~uWegens oPüchting is de 26-jarige Arnhemse handelaar H. H fit m" vJroordeeld tot twee jaar en zes maanden gevangenisstraf. De offi cier van justitie had drie jaar geëist ma5.r ervan beschuldigd een weduwe 28.000 gulden en een graveur «st'«{£onderd. gulden te hebben „afge- Twee jaar geleden ging de han- Toen mf? wegens oplichting de cel in. Toen met een vonnis van twee jaar gisteren^ oi^23.i5 uur:*"* berieht'e Half tot zwaar bewolkt met later toenemende kans op enige regen. C Weinig verandering in temperatuur. Aanvankelijk zwakke tot matige later matige tot krachtige wind in hoofdzaak tussen zuidwest en noordwest. MIESJE: Ik heb de kachel weer tevoorschijn gehaald! 25 mei: zon op 4.33, zon orrder 20.41: maan op 14.57, maan onder 2 46.

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 1