Dit jaar belasting niet lager Minister Marijnen: GOED VOOR EEN TON Niet zo somber! Invoering vijfdaagse verloopt naar wens L. Worms beschuldigt: „D. SPIERENBURG NAM GELD AAN' Stijkel vraagt praktische oplossing Actie-Wouters geslaagd Politieman ten onrechte ongeschikt verklaard NIET MEER TE STUITEN I B&DE H®*,? Vanavond beslissing over ambtelijke vijfdaagse bekend I Schiedam heeft gisteren een veel lagere produktie dan anders gehad, een gevolg van de goede stemming waarin het personeel in zijn geheel I en een twintigtal leden daarvan in het hijzonder was. Die twintig, die voor zover zij gistermiddag aan- I wezig waren op de foto staan, hadden namelijk in de Staatsloterij I de honderdduizend gewonnen op een heel lot. Zij krijgen elk, na af- trek van belasting, dus ruim vier- duizend gulden. j Staatssecretaris Roolvink in Eerste Kamer: raak is elke streek Eerste Amerikanen verlaten Cuba Bijzonderheden aan minister hekend De Bilt: Droog PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND „Prijsstijging" LUCHTVAARTOVERLEG Vermiste helikopter in Laos gevonden V) Steun Ex-wachtmeester Komduur kreeg gelijk Drie uur lang JUWELIER BLEEK STERKER DAN OVERVALLER Opnieuw vernielingen in schoolgebouw Bolletje/* in de zilveren rol Directeur: JACQ. DE SMIT; Chefred.: G. J. Breuker. Kantoren te: Middelburg, Plein 1940 nrs. 6—8, Postbus 26. Giro 116666, telefoon 01180—2009 en 4469. Goes, Lange Vorststraat 84, Postbus 4, telefoon 011006901. Vlissingen, Nieuwendijk 33, Postbus 24, telefoon 011843224. Terneuzen, Nieuw straat 38, telefoon 01150—3189. Zierikzee, Havenpark 24, telefoon 01110—2991. Zeeuwsch Dagblad Losse nummers 13 cent Abonnementsprijs 0,56 per week, 7,per kwartaal1 Advertentietarieven op aanvrage. - Rubriek Kabouter* T cent per woord met een minimum van 1, 16e JAARGANG No. 4858 Donderdag 18 mei 1961 Van onze Haagse redactie DEN HAAG De belastingverla ging gaat op 1 juli niet door, Mi- i is ter Z'jlstra en staatssecretaris Van den Berge menen dat onze eco nomie haar op dit ogenblik niet kan hebben. Zij delen de Tweede Kamer mee dat er dit najaar een wetsont werp zal komen waarin een vaste en definitieve datum voor het ingaan van de belastingverlaging zal zijn opgenomen. De vermoedens die wij gisteren uit spraken zijn dus heel snel bewaarheid: de regering is bang voor economische overspanning en verschuift de verla ging van loon- en inkomstenbelasting met vele maanden. Met hoe veel maan den? De enige aanwijzing is de me dedeling dat zij ernaar streeft dat het wetsontwerp voor het einde van het jaar het Staatsblad zal kunnen berei ken. De heren Ziilstra en Van den Berge gronden hun mening op deze overwe gingen: IDe werkloosheid is gedaald tot een historisch dieptepunt. Een nog lager werkloosheidspeil eind april 33.000 man tegen nog 48.000 man eind september 1960 is bijna niet denkbaar. 2 Het aantal open arbeidsplaatsen gevraagde werkkrachten dus was eind vorige maand 112.000, bijna tachtigduizend meer dan het aantal werklozen. De spanning op de arbeidsmarkt is groter dan tij dens de hausse 19561957. 3 Ook de werktijdverkorting is van invloed op het nijpend gebrek aan werkkrachten.. In deze situatie van „oververhitting" van onze economie acht de regering het niet verantwoord door belastingverla ging de bestedingen kans te geven nog meer op te lopen, de spanningen dus nog hoger op te jagen; een ontlading ten slechte zou dan denkbaar zijn. „Er zou een prijsstijging kunnen volgen die alle gunstige resultaten van het finan- cieel-economische en sociale beleid weer te niet zou doen", schrijven de bewindslieden. Een dringende verlaging als die van de loon- en inkomstenbelasting kan volgens hen echter niet telkens weer op de conjuncturele gronden worden uit gesteld. Daarom heeft de regering be sloten de verlaging slechts voor een beperkte duur uit te stellen. Zij heeft daarbij ook overwogen dat, hoewel daar nog weinig op wijst, het niet uitge sloten is dat de conjunctuur nu wel haar hoogtepunt heeft bereikt. Een ze kere matiging van de conjunctuur kan om drie redenen worden verwacht. De vorig jaar ingegane beperking van de investeringsfaciliteiten zal zich laten voelen. De revaluatie zal zijn' uitwerking krijgen. De arbeidsmarkt zal gunstig wor den beïnvloed door een grotere toe vloed van jeugdige arbeidskrach ten, als gevolg van de geboortegolf van kort na de oorlog. Van onze correspondent WASHINGTON Staatssecreta ris Stijkel heeft gisteren bij het luchtvaartoverleg in Washington voorgesteld de strijd over de begin selen van het luchtverkeer voorlo pig te laten rusten en te trachten tot een praktische oplossing te ko men. Van Amerikaanse zijde is de bereidwilligheid uitgesproken dit voorstel nader te overwegen. Staatssecretaris Stijkel deed zijn voorstel tijdens een vergadering van de voltallige delegaties. Zo men weet heeft Nederland voor de K.L.M. lan dingsrechten aan de Amerikaanse west kust gevraagd. De Verenigde Staten wilden daar wel over spreken, maar dan meteen het aantal landingen van vliegtuigen van de K.L.M. elders in Amerika in het geding brengen. Neder land blijft vasthouden aan vrijheid van luchtvervoer. Aangezien de standpunten bij het tot dïisver gehouden overleg niet tot elkaar zijn gekomen, heeft staatssecretaris Stijkel gesuggereerd dat het beter is in dit opzicht geen rechtstreekse Neder lands-Amerikaanse maar te zijner tijd een algemene internationale oplossing te zoeken. Over de aard van de prak tische oplossing, waarover de heer Stij kel sprak, zijn geen bijzonderheden bekend' gemaakt, maar er is reden om aan te nemen dat hij heeft aangegeven waarop die oplossing zou kunnen neer komen. Een datum voor de volgende verga dering is niet vastgesteld. De indruk is evenwel geschapen dat het overleg zal worden voortgezet en dat men dus van Amerikaanse zijde overweegt op welke wijze aan het Ned'erlandse standpunt althans tot op zekere hoogte kan worden tegemoet gekomen. VIENTIANE (Reuter) Een ver miste Amerikaanse helikopter die dienst deed in Laos, is gisteren ge zien in het door de Pathet Lao be zette gebied ten noorden van Vienti- atDe Amerikaanse vliegers die de he likopter ontdekten, konden het toe stel niet naderen wegens het luchtaf- weervuur. Zij keerden naar Vientiane terug met kogelgaten in hun vliegtui gen. Zij rapporteerden dat de helikopter was gecamoufleerd. Het toestel leek m orde. Van de bemanning was geen spoor te bekennen. KABINET WERD HET EENS Van onze Haagse redactie DEN HAAG. Het kabinet-De Quay heeft de kritieke interne situatie, waarin het door de vijfdaagse voor het rijkspersoneel was gebracht, waarschijnlijk goed doorstaan. In een langdurige ver gadering zijn de ministers het gistermiddag eens geworden over de datum van ingang van de vijfdaagse voor de rijksambtenaren. Hoe deze beslissing is uitgevallen zal vanavond blijken tijdens het gesprek dat minister Toxopeus dan met het georganiseerd overleg zal hebben. Politiek Den Haag houdt het er op, dat deze beslissing geen compromis is tussen de wens van minister Toxopeus en het georganiseerd overleg vijf daagse per 1 juli en die van de meerderheid van het kabinet: handha ving van de oude regeling. Een derge lijk compromis zou namelijk bij het ge organiseerd overleg allerminst in goede aarde vallen. Welke van de twee mogelijkheden dan wel is gekozen blijft vandaag nog een open vraag. Het ligt echter voor a'e hand dat minister Toxopeus in de gisteren ge houden vergadering sterker stond dan tijdens -de vorige bijeenkomsten met zijn collega's. Anders dan tevoren had hij nn, behalve de steun van het ge organiseerd o-verleg ook die van een belangrijk oteel van de Eerste Kamer, die dinsdag een paar krasse uitspraken deed over de vijfdaagse werkweek. Niet alleen de k.v.p-er Middelhuis en d*e socialist Van Wingerden ver- Het confectle-atelier Gazan in Het geld zal voor een gToot deel aan vervoermiddelen worden be steed: mevrouw J. van der Bijl, die op de foto trots het winnende lot omhoog houdt, g**at in ieder ge val een trapauto voor haar klein zoon kopen; Anneke van Gastel wil haar moeder met een nieuwe brom fiets verrassen; de heer W„ van Vliet (zittend, m het midden) denkt over een scooter en de heer J. Keus (rechts zittend) gaat een kin derwagen kopen, want hij hoopt spoedig vader te worden. Een bij zondere bestemming voor het geld heeft Anna Durda (midden, met de armen over elkaar), een Hongaar se die drie jaar geleden naar Ne derland is gekomen. Zij wil haar moeder een reis naar Nederland la ten maken. Vandaag zal het hele personeel gebak eten, als mevrouw Bijl het geld in Den Haag heeft gehaald. Het is niet de eerste keer dat de staat een prijs aan het cohfectie- ateiier kwijt raakt, want voor de dertig cent die de leden van het loterijclubje al drie jaar lang elke I maandag betalen, hebben zij al eer- I der kleinere prijzen gekregen en vaak eigen geld. Deze keer, i toen zij twee hele loten hadden, I leek het aanvankelijk mis te gaan, want maandag bleek het ene lot een niet te zijn. Van een onzer verslaggevers VLAARDINGEN. De actie voor garage Wouters in Tilburg is geslaagd. Het bedrag, nodig om de openbare verkoop van huis en garage af te kopen, is bijeen. Dank zij de spontane reacties van honderden lezers van het Alge meen Dagblad en de campagne die in aansluiting op de activiteiten van het comité in Vlaardingen ook in Tilburg werd gevoerd, is gisteren het bedrag van schadevergoeding, rente en gerechtskosten (voorzover nog niet door de heer Wouters voldaan) voltekend. Dat is een prachtig succes. Het is met veler medewerking in veertien dagen tijds behaald. Het is een ecla tant bewijs hoezeer in heel het land is meegeleefd met het trieste geval in Tilburg waar een werkgever aan sprakelijk werd gesteld voor de schade, die een jonge werknemer had! veroor zaakt. Het streven om voor de familie Wou ters Pinksteren 1961 tot een waar feest te maken, is gelukt! In samenwerking met het sub-comité te Tilburg zal het actie-comité uit Vlaardingen morgen het bedrag namens allen die het bijeen hebben gebracht overhandigen, tegen volledige kwijting. Er wordt naar gestreefd diezelfde dag het beslag op huis en garage opge heven te krijgen, zodat garage Wou ters van een verschrikkelijke last zal zijn bevrijd'. klaarden zich toen voor een snelle in voering van de vijfdaagse, ook de anti revolutionaire woordvoerder prof. De Gaay Fortman deed dat. Met de op merking, dat men de maatschappe lijke ontwikkeling en de vijfdaagse werkweek ook voor de ambtenaren royaal moest aanvaarden, plaatste hij zich in feite achter minister Toxopeus. De opinie van deze hoogleraar, de res taurateur van 'het in december zo jam merlijk gestruikelde kabinet, zal gis termiddag stellig gewicht in de poli tieke weegschaal hebben gelegd. Van een onzer verslaggevers UTRECHT De Centrale raad van beroep te Utrecht heeft giste ren de ex-wachtmeester der rijks politie in Drente H. Komduur in zijn actie tegen de Pensioenraad volkomen in het gelijk gesteld. De heer Komduur was bij de cen trale raad in beroep gegaan omdat de Pensioenraad hem nadat hij ont slag uit de politiedienst had geno men, achteraf nog had afgekeurd op psychische gronden. Op grond daar van verlangde de Pensioenraad van ex-wachtmeester Komduur dat hij een direct ingaand invaliditeitspen sioen zou aanvragen. Komduur vond dat hem dit hoge re! pensioen min of meer werd op gedrongen. De reden daarvoor zocht hij in het feit, dat hij zeer teleurstel lende ervaringen had opgedaan bij de rijkspolitie in Drente, waar hij jaren lang een uitstekend politieman was geweest. Hij had voor zijn correcte optreden en zijn activiteiten om misstanden bij de politie weg te werken, zelfs een tevredenheidsbetuiging gekregen van de minister van justitie. Anderen en soms directe chefs van hem. waren ge diskwalificeerd, in rang verlaagd en sommigen zelfs ontslagen en veroor deeld. Niettemin ondervond wachtmeester Komduur grote moeilijkheden, die culmineerden in het streven hem gees telijk onvolwaardig te verklaren. Dat zou dan alle grond aan zijn mededelin gen over de wantoestanden bij de poli tie hebben moeten ontnemen. Overbodig De Centrale raad is van oordeel, dat de medische gegevens die de Pensioen raad ter beschikking stonden niet met doorslaggevende duidelijkheid de on geschiktheid van wachtmeester Kom duur wegens ziekten of gebreken aan gaven. Daartegenover stelde de raad de medische gegevens van de zenuw arts dr. v. d. Ree te Assen en dr. J. Pieters te Roden, die helemaal niet tot de conclusie „ongeschiktheid wegens ziekte of gebreken"- leidden. Ook achtte de centrale raad een nader onderzoek naar de geestelijke vermogens van de heer Komduur, zoals de Pensioenraad van hem had geëist overbodig. De raad heeft de beslissing van de Pensioenraad vernietigd. In het vonnis wordt uitdrukkelijk vastgesteld, dat ex-wachtmeester Komduur niet we gens ziekte of gebreken ongeschikt is voor de politiedienst. Geen salaris Tenslotte verklaarde de raad de heer Komduur niet ontvankelijk in zijn vor dering hem alsnog salaris uit te betalen van de dag dat hij zelf ontslag uit de politiedienst heeft genomen. Op de uit spraak van de Centrale raad van be roep is geen hoger beroep mogelijk. Van onze parlementaire redacteur DEN HAAG. Staatssecretaris B. Roolvink meent dat wij elkaar ons land nog geluk kunnen wen sen met de gang van zaken bij de verkorting van de werktijd. In het buitenland zijn er stakingen aan te pas gekomen. De kleine strubbelingen hier moet men niet al te zwaar aandikken, zo zei de staatssecretaris gisteren tijdens het debat in de Eerste Kamer over sociale zaken. Hij vond dat het eerste gedeelte zich naar wens had ontwikkeld. Laten wij in het tweede deel nu geen brok ken maken. Hij vond wel dat het wat vlug was gegaan, maar de regering wist wel degelijk dat het zou komen. In 1958 kondigde de ontwikkeling zich aan en op 1 januari 1960 opende het grafisch bedrijf met verkorting van een uur per week. Op 1 januari 1961 kwam de zaak pas goed los. De zorg van de regering is steeds geweest dat de verkorting niet op een ongewenste manier over ons heen zou gaan. Geen ivoord Geen woord kwam er vanachter de regeringstafel over de vijfdaagse voor de ambtenaren. Noch minister Van Rooy, noch staatssecretaris Roolvink reageerde op de aandrang uit de Eerste Kamer om het rijkspersoneel ook in de verkorting te laten delen. Opmer kelijk was voorts dat de scherpste kri tiek, ook in het loonbeleid in het alge meen, al zat die dan verpakt in vrien delijke aanmaningen, afkomstig was van de hooggeleerde partijgenoot van de staatssecretaris, prof. mr. De Gaay Fortman. Als het waar is dat de ministerraad zo ongeveer dagelijks vergadert over de ambtenaren, zo zei deze, dan moet de staatssecretaris in het kabinet maar eens de opmerking laten vallen dat wij de ontwikkeling dan wel graag wat langzamer hadden .zien verlopen, maar dat zij op dit moment niet meer is te stuiten. De herhaling van het gesprek met de liberale woordvoerder prof. mr. Witte- veen, die evenals verleden jaar zijn be zwaren tegen de methode van de loon vorming te berde bracht, leverde ook ditmaal geen enkel uitzicht. Tegen het argument van prof. Witteveen, dat on der normale omstandigheden de loon vorming vrijer moet zijn en niet aan, produktiviteitsverhoging gebonden mag blijven, voerde de staatssecretaris aan, dat de economische ontwikkeling ook straks de algemene achtergrond zal moeten blijven en dat naast de lonen in de desbetreffende bedrijfstak ook de algemene trend en de toekomstver wachtingen in het oog moeten worden gehouden. Dit betekent geen loonstop, zei de staatssecretaris, maar het bete kent wel dat de regering de zaken in de hand wil houden. Prof. De Gaay Fortman bleef bij zijn opvatting dat de regering tijdens de jongste onderhandelingen met het bouwbedrijf niet de juiste weg had be wandeld. In de oude voorstellen van het bouw bedrijf stond o.m. dat iedere dag een uur verloren ging en dat men niets zou verliezen als op zaterdag (een dag waarop niet veel wordt uitgevoerd) vrijaf wordt gegeven. Als het waar is wat in die oude voorstellen stond en als het dagelijks verlies van een uur onder de nieuwe c.a.o. wordt inge haald, betekent dat een winst van vijf uur, aldus de staatssecretaris. De regering had volgens hem slechts de keus tussen het laten lopen van de zaak of impopulair ingrijpen. Bij het bouwbedrijf was ingrijpen een volks belang van de eerste orde. Er was toch nog een derde weg, zei prof. De Gaay Fortman, u had het overleg kunnen voortzetten. De bouwondernemers zeiden dat zij niets met cijfers te maken hadden, om dat het bouwbedrijf een afzonderlijke positie inneemt, zo antwoordde staats secretaris Roolvink. Men is te gauw geneigd om de overheid de schuld te geven. Waarom wordt het bouwbe drijf niet verweten, dat het niet met betere voorstellen is gekomen. De staatssecretaris wilde best toege ven dat er hier en daar een fout is gemaakt, maar alles bij elkaar viel het volgens hem toch wel mee. Het was anders een wonderlijk stuk je papier waarop de aanwijzing werd verstrekt, meende prof. De Gaay Fort man. Het leek meer een kladje dan een gewichtig staatsdocument. Het ging volgens hem niet om de vraag of hét Advertentie de lak vloeit glanzend strak de kleuren weerspiegelen jarenlang uw Flexa-schilderfeest VRAAG DE 85 KLEURSTALEH VOOR WASHINGTON (Reuter) Morgen zullen 92 Amerikanen die op Cuba wo nen, het eiland verlaten. De Cubaanse regering heeft hun uitreisvisa gegeven. Er zijn nog 250 Amerikanen op Cuba die op toestemming wachten om te kun nen vertrekken. Zij maken deel uit van de twaalfhonderd man sterke Amerikaan se bevolking van het eiland. beleid goed is geweest, maar om de ma nier waarop het tot stand is gekomen. Hij adviseerde de regering met geduld en vertrouwen op te treden. Zij had er rustig een dag bij kunnen nemen, dan had het andere werk maar moeten wachten. De begroting van sociale zaken en volksgezondheid is tenslotte zonder hoofdelijke stemming vastgesteld. Meer dan drie uur lang zijn de mi nisters gistermiddag bijeen geweest evenals de dag daarvoor in de verga derzaal van justitie aan het Plein, om dat de gebruikelijke vergaderplaats, de Trèveszaal.d oor het staatsiebezoek van de Oostenrijkse bondspresident niet beschikbaar was. Evenals dinsdag werden zij door het staatsiebezoek in tijdnood gebracht, 's Avonds zou het kabinet de galavoorstelling 'in de Ko ninklijke schouwburg bijwonen. Na afloop van de vergadering wil den de ministers slechts meedelen daf er vanavond met het georganiseerd overleg wordt gepraat en alleen mi nister Marijnen zei tegen de verzamel de journalisten „U moet het niet zo somber zien". Hij had dat ook kunnen zeggen tegen zijn beide liberale collega's drs. Kort hals en ir. Visser. Minister Korthals kampt nu al met een groot personeelstekort bij de PTT en de Spoorwegen. De moeilijkheden in deze bedrijven zullen bij snelle in voering van de vijfdaagse alleen njaar groter worden. Voor het departement van defensie van ir. Visser zullen de problemen door- snelle invoering van de vijfdaagse ook sterk toenemen. Dat zijn wellicht over wegingen, die het tegen de maatschap pelijke en politieke ontwikkeling van de vijfdaagse werkweek moeten afleg gen. Jij liebt je potjes en ik heb m'n flesjes! Van onze correspondent BUSSUM Nadat hij op de toon bank diverse kostbare sieraden had uitgespreid kreeg de Bussumse juwe lier P. Kaasschieter gisteravond een harde klap tegen het hoofd. De klant, de 22-jarige Duitse bank werker Franz Josef Voges uit Osna- brück, had een ijzeren staaf tevoor schijn gehaald en de juwelier tegen het hoofd geslagen. De heer Kaasschieter bleef overeind en weerde de volgende klap af. Er ont stond een groot tumult in de winkel. De vechtenden sloegen diverse vitrines in scherven. De juwelier trok de Duit ser de staaf uit handen en deelde er op zijn beurt rake klappen mee uit. Die kwamen goed aan. De Duitser zocht haastig een heenkomen. Hij liep echter in handen van de politie, die in middels door mevrouw Kaasschieter was gewaarschuwd. De bankwerker zei, dat hij een over val had willen plegen. Hij was de win kel binnengekomen met het smoesje, dat hij een hanger voor zijn moeder wilde kopen. Toen de winkelier genoeg tevoorschijn had gehaald, had de man toe willen slaan. DEN HAAG. Opnieuw is in een school grote ravage aangericht. Onbe kenden gooiden gisternacht een grote ruit in van een school aan de Zaan- straat in Den Haag, waardoor tegelijk een glasmozaïek werd beschadigd. Leer lingen van de school hadden het mozaïek kortgeleden aan het schoolbestuur aan geboden. In een van de lokalen werd vervol gens een fles azijn in het aquarium ge ledigd; een portret van koningin Emma werd besmeurd en twee hamsters van de schoolkinderen werden doodgeslagen. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG. In een telegram aan de directeur-generaal voor handel en nijverheid van het minis terie van economische zaken heeft de heer L. Worms een ernstige be schuldiging geuit aan het adres van de heer D. Spierenburg, thans vice- voorzitter van de Hoge Autoriteit van de E.G.K.S. Het telegram luidt als volgt: „Een Haagse advocaat heeft mij onder ge tuigen meegedeeld, dat de heer D. Spierenburg grote geldbedragen in ont vangst heeft genomen op het kantoor van een Nederlandse zakenman, die dumpgoederen naar landen achter het IJzeren Gordijn zou verkopen. Heb u daar reeds jongstleden maandag tele fonisch van in kennis gesteld. Verlang onmiddellijk diepgaand onderzoek en indien informatie juist is, ogenblikke lijke schorsing van de heer Spieren burg. Houd mij iedere vrijheid van handelen voor. Worms." Telefoontje Korte tijd na ontvangst van dit tele gram door de directeur-generaal heeft minister De Pous de heer Worms per soonlijk opgebeld. De minister vroeg de sehroothandelaar, die nu al jaren een verbeten strijd voert tegen de schrootfraudes, nadere bijzonderheden. De heer Worms heeft minister De Pous de namen van de getuigen genoemd en de zakenman, die de bedragen aan de heer Spierenburg zou hebben gegeven Voorts verstrekte de heer Worms de minister alle bijzonderheden, die hem over dit geval bekend zijn. Het zou gaan om tienduizenden gul dens, zo heeft de heer Worms ons na der meegedeeld. De zaak zou zich heb ben voorgedaan in de periode kort na de oorlog, toen de heer Spierenburg nog directeur was van het rijksbureau voor metalen, dat onder het ministerie van economische zaken ressorteerde. De heer Spierenburg was in dienst van economische zaken. Daarom heeft de heer Worms thans dit ministerie van de zaak in kennis gesteld. In die iferiode, aldus de heer Worms, was de verkoop van goederen naar landen achter het IJzeren Gordijn ver boden. Een en ander zou betrekking hebben gehad op een grote dump in Neder land waarin o.a. honderden auto's stonden. Volgens de mededelingen die de heer Worms bereikten, zou de heer Spierenburg in strijd met de toen gel dende bepalingen aan een handelaar vergunning hebben gegeven, de auto's en andere dumpgoederen uit te voeren naar Oosteuropese landen, die tot het communistische blok behoren. Nadat deze zaak was geregeld, heeft de heer Spierenburg, aldus de heer Worms, op het kantoor van de handelaar op verschillende tijdstippen grote be dragen in ontvangst genomen. „Hierdoor is de Nederlandse staat benadeeld", zo zei de heer Worms. Hoe wei de zaak strafrechterlijk verjaard zal zijn, is zij dat civielrechtelijk nog niet. Ook ambtelijk acht de heer Worms de zaak niet afgedaan. „Dit is pas het begin van mijn ont hullingen", zei de heer Worms. „Zij houden verband met het Amerikaanse schroot, waarvan de Hoge Autoriteit heeft gezegd, dat daar geen fraude mee is gepleegd." Advertentie s\\uii uur/// mm\\vN Het K.N.M.I. in De Bilt berichtte gisteravond om 23.15 uur: Op de meeste plaatsen droog weer met opkla ringen, maar ook plaatselijk wol kenvelden. Zwak ke tot matige noordelijke wind. Weinig verande- «OJI ring in tempera- tuur. MIESJE: Het is altijd weer moeilijk 19 mei: zon op 4.42, zon onder 20.32; maan op 8.43, maan onder

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 1