Goedkeuren van C.A.O. nog slechts formaliteit Belasting verlaging: dubbeltje op z'n kant „Nieuw" voorstel belooft verhoging van produktie EX-NEDERLANDER IN JERUZALEM GETUIGE Woedende bende levert veldslag op GEEN WIJZIGING VAN HET LOONBELE1D landdag Avro mm< ANGOLA: NIEUWE AANVALLEN VAN OPSTANDELINGEN Oorzaak ramp met Frans vliegtuig nog onbekend SWASTIKA'S IN HUIS IN AMSTERDAM KOU HIELD TOERISTEN BUITEN De Bilt: Droog Premie kinderbijslag aftrekbaar maken VERSCHIL IN TEKST BLUE DIAMONDS VLUCHTEN VOOR LECE FLESSEN Aardverschuiving talrijke doden i UNO wil onderzoek' Engeland bevreesd voor repeterend Russisch veto PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND ZELFBESCHIKKING VOOR NW-GUINEA I Al jaren Tweede tv-programma in Frankrijk goedgekeurd Geen teken meer van leven Directeur: JACQ. DE SMIT; Chefred.: G. 3. Breuker. Kantoren te: Middelburg, Plein 1940 nrs. 6—8, Postbus 26. Giro 116666, telefoon 01180—2009 en 4469. Goes, Lange Vorststraat 84, Postbus 4, telefoon 011006901. Vlissingen, Nieuwendijk 33, Postbus 24, telefoon 011843224. Terneuzen, Nieuwstraat 38, telefoon 01150—3189. Zierikzee, Havenpark 24, telefoon 01110—2991, Zeeuwsch Dagblad Losse nummers 13 cent. Abonnementsprijs 0,56 per week, 7,per kwartaal Advertentietarieven op aanvrage. - Rubriek Kabouter» T cent per woord met een minimum van f 1,— 16e JAARGANG No. 4853 Vrijdag 12 mei 1961 VIJFDAAGSE IN DE BOUW Van een onzer verslaggevers DEN HAAG. Als de voor genomen verlaging van de loon- en inkomstenbelasting op 1 juli inderdaad doorgaat, zal het een dubbeltje op zijn kant zijn. Dit valt op te maken uit woorden van minister Zijlstra. Hij riep woensdag in de Eerste Kamer de passage uit de Troonrede in herinnering, waarin deze belas tingverlaging met ingang van die datum werd aangekondigd „ten zij een verdere verscherping van de conjunctuur uitstel noodzakelijk zou maken". BEZORGD In dit verband zei de minister, dat sinds het ogenblik waarop dit voor behoud werd gemaakt, een verscher ping van de conjunctuur is opgetre den zoals men zich toen nauwelijks had kunnen voorstellen. Hij toonde zich ronduit bezorgd over de over spanning van de conjunctuur. „De lawine van de werktijdver korting is niet te stuiten", zo merkte de minister verder op. „Dit wil ech ter niet zeggen, dat de regering alle lawines maar over zich heen zal laten komen. Voor het eindresultaat is immers zij alleen verantwoor delijk". Overigens onthield hij zich van elke concrete uitspraak ever de op handen zijnde beslissing inzake de belastingverlaging. Adviseur Kennedy: DEN HAAG (ANP) De Ameri kaanse hoogleraar Henry Kissinger heeft in Den Haag gezegd te hopen dat de Verenigde Staten in de kwestie Nieuw-Guinea slechts een oplossing zullen steunen, die „in overeenstem ming is met het streven naar zelfbe schikking voor de inwoners van Nieuw-Guinea". Kissinger is politiek adviseur van president Kennedy. Hij sprak voor het Genootschap voor internationale zaken. Hij plaatste zijn op merking in antwoord op vragen. „Eerlijk gezegd zou ik deze vraag liever niet hebben besproken", zei hij. „Maar mijn eigen zienswijze is dat ik niet inzie dat Indonesië enig recht kan doen gelden op westelijk Nieuw-Guinea, buiten het feit dat het eens door Nederland werd ge regeerd. Volgens mij heeft de Indone sische eis niet meer rechtskracht dan welke andere imperialistische eis ten aanzien van Nieuw-Guinea ook." „Ik hoop dat de Verenigde Staten een oplossing zullen steunen, die in overeen stemming is met een redelijke vaststel ling van zelfbeschikking voor de inwo ners van Nieuw-Guinea. Iedere andere oplossing zou een kwestie van politieke opportuniteit zijn en niet van moraal. Ik hoop dat wij de door mij aangegeven richting zullen inslaan", aldus prof. Kiss- myer. MR. BEERNINK: Eigen nieuwsdienst ROTTERDAM. Mr. H. K. J. Beer- nink, voorzitter van de Ghristelijk-Histo- rische Unie, heeft gisteren op de We- reldvrijgezellendag 1961 in Rotterdam een tussenoplossing aan de hand gedaan voor het probleem van de kinderbijslag. Een d'eel van het nodige geld, zo be toogde 'hij, zou uit de algemene midde len moeten komen en de rest uit een premieheffing voor alle zelfstandigen. Die premie zou dan aftrekbaar moeten zijn voor de inkomstenbelasting en bo vendien zou dan een speciale regeling moeten gelden voor vrijgezellen en kin derloze echtparen. Mr. Beernmk dacht daarbij aan een vermenigvuldigingsfactor (bijvoorbeeld Van onze Haagse redactie DEN HAAG De Vijfdaagse werkweek voor liet bouwbedrijf is vrijwel een zekerheid. Vandaag zal het kabinet de algemene aanwijzing aan bet College van rijksbemiddelaars, die de vijf daagse nog verhindert, bespreken en, naar algemeen wordt ver wacht, intrekken. De bespreking door het kabinet beschouwt men als niet meer dan een formaliteit. De werkelijke beslissing werd woensdagmid dag al genomen toen staatssecretaris Roolvink met het gesloten front van de Stichting van den arbeid, het College van rijksbe middelaars en de werkgevers en werknemers in bet bouwbedrijf een fel gesprek bad over de voorstellen voor de nieuwe c.a.o. Meer dan eens heeft de staatssecretaris laten weten, dat hij de algemene aanwijzing aan het college zou intrekken als het bouw bedrijf met nieuwe voorstellen zou komen, die „inverdienen" van de werktijdverkorting mogelijk zouden maken. Woensdagmiddag kwamen deze nieuwe voorstellen, maar alleen de regering noemde ze „nieuwe". Zowel de stichting als het bouwbedrijf beschouwden de „nieuwe" voorstellen als de oude, met een klein verschil in de tekst. Om de regering niet al te veel gezichtsverlies te bezorgen, heeft men dit merkwaardige verschil echter niet al te zeer op de spits gedreven. In de nieuwe voorstellen, die met in gang van 5 juni het bouwbedrijf dus bijna zeker de vijfdaagse werkweek zullen opleveren, wordt een aantal pro- duktieverhogende maatregelen in het bouwbedrijf beloofd. Deze maatregelen, die dus tot intrekking van de algemene aanwijzing zullen leiden, zijn: 1 Het verminderen van de aan- en afloopverliezen op de bouwwerken (aan- en afloopverliezen zijn de ver liezen aan tijd bij het begin en het, einde van het werk, en bij de rust pauzes). o Het aanbrengen van lichtinstalla- ties op de bouwwerken, zodat in de winter gedurende de volle werktijd kan worden gewerkt. t> Het beperken van het vorstverlet door verwarming van bouwwer ken tijdens vorstperiodes. tijd tot 45 uur en een vijfdaagse werk week de eindstreep wel halen. Nu de regering waarschijnlijk be sluiten zal de bouwnijverheid in het verlangen naar de vijfdaagse niet lan ger te weerstaan, verwacht men alge meen dat de vijfdaagse voor het over heidspersoneel er ook wel zal komen. De beslissing hierover zal vandaag in de kabinetsraad vallen. *.V,« Ieder die geen vreemdeling is in het bouwbedrijf, weet dat over deze maat regelen in het bouwbedrijf al jarenlang gepraat wordt. Praktische uitvoering ervan is tot heden geen groot succes geworden. Het voordeel voor de rege ring is, dat deze maatregelen duidelijk in de C.A.O. staan, waardoor de kans op uitvoering veel groter is geworden. Het bouwbedrijf heeft bovendien de staatssecretaris beloofd bet uitvoeren van de maatregelen in woord en ge schrift te stimuleren. Het goedkeuren van de nieuwe C.A.O. voor het bouwbedrijf is na het gesprek van woensdag niet meer dan een formaliteit. De stichting, het col lege en het bouwbedrijf betitelden toen eenstemmig de produktiviteitswinst op grond van de voorstellen als voldoende, een eenstemmigheid waardoor de staatssecretaris zich tenslotte liet overhalen. Als de regering vandaag de in en buiten het parlement zo fel bevochten algemene aanwijzing intrekt kan het College van rijksbemiddelaars de voor stellen goedkeuren. Het college heeft daar eerst nog het advies van de Stichting van de arbeid voor nodig. Ook dat echter is gezien de eenstem migheid van beide lichamen slechts een formaliteit. Omdat het college maandag vergadert zal dus op die dag de nieuwe C.A.O. met een verkorting van de werk- ROTTERDAM Het Japanse schip Harunasanmaru was woensdag het tien, duizendste schip, dat dit jaar de Nieuwe Waterweg opvoer. Het kwam uit Londen en meerde af in de Rijnhaven in Rotter dam. Vorig jaar kwam het tienduizend ste schip binnen op 14 mei. anderhalf keer de premie voor kinder loze echtparen en twee en een half maal voor vrijgezellen) voor de aftrekposten, voor inkomstenbelasting. Het voorgestelde wetsontwerp zal vol gens mr. Beernink in ieder geval moe ten worden gewijzigü'. In deze vorm zal hij zijn stem er niet aan geven. DEN HAAG (ANP) Van een principiële verandering van het huidige loonbeleid zal geen sprake zijn. De algemene aanwijzing voor de gediffe rentieerde loonvorming van 1959 zal dan ook blijven bestaan. Dit is gebleken tijdens het overleg tussen de regering en de looncommissie van de Stichting van den Arbeid, dat woensdag jl. is gepleegd over de spel regels voor de tweede fase van de ge differentieerde loonvorming. Daarbij werd overeenstemming bereikt over pen verfijning van het huidige beleid. Ook werd men het eens over een zui verder berekening van de produktivi- teit aan de hand van cijfermateriaal van het Centraal bureau voor de sta tistiek Bij iit alles zullen evenwel het eigen inzicht en de eigen verantwoor delijkheid van het bedrijfsleven niet uit het oog worden verloren. Vandaag nota Vandaag zal de Stichting van den arbeid een nota met het officiële resul taat van het overleg, aan de centrale organisaties van werkgevers en werk nemers zenden. In deze nota wordt ge zegd dat in de regel een periode van vijf jaar voldoende is voor het bepalen van de ontwikkeling van de produk- tiviteit in het verleden. In de tweede fase zal het prijsbeleid van de regering gericht moeten zijn op een stabiel prijsniveau alsmede op vrijwillige medewerking van het be drijfsleven. Van een speciale verslaggever APELDOORN. De reusach tige populariteit van de Blue Diamonds en het Duitse teen ageridool Rex Gildo is er de di recte oorzaak van geweest dat de jaarlijkse landdag van de Avro in Berg en Bos te Apel doorn al in de middaguren in een complete veldslag verander de. Twee omvangrijke „legers" stonden tegenover elkaar. Aan de ene kant te leurgestelde nozems, aan de andere zijde de Apeldoornse politie, later ver sterkt door enkele honderden militai ren die onder het publiek zaten. Er vielen verscheidene gewonden. Enige kinderen moesten naar het ziekenhuis worden gebracht. De nozems richtten vernielingen aan en stichtten enige brandjes. Enige AVRO-vlaggen werden een prooi van de vlammen, maar toen men zich aan de nationale driekleur wilde vergrijpen, kwamen de militai ren ertussen. Gewonde Gisteravond laat was de gewapende macht de situatie nog lang niet mees ter in het uitgebreide natuurreservaat. Overal werd nog gevochten tussen no zems onderling. De politie kon zich hiermee niet bemoeien, zij had alle mankracht nodig om de artiesten en de entourage te beschermen. Het begon allemaal tijdens het op treden van de Blue Diamonds. Lege flessen vlogen in het rond en de eerste gewonden moest worden weggedragen, een militair die een fles tegen zijn hoofd kreeg. Daar bleef het niet bij. De woede van de nozems laaide hoog op toen de Blue Diamonds lieten weten dat zij met deze herrie hun optreden niet wensten voort te zetten. Zij moes ten in een auto wegvluchten om uit handen van de opgewonden menigte te blijven. Toen kregen de andere arties ten het hard te verduren. Zij waren naar een afgesloten deel van het park gegaan, maar de nozembende liep mensen onder de voet en sprong over de hekken. Enkele kinderen moesten naar het ziekenhuis worden gebracht. Politie en militairen slaagden er in de bende tot staan te brengen, zodat de artiesten een goed heenkomen kon den zoeken. Hierna ging de razende troep naar het podium waar gelegenheid was om te dansen. Het podium werd meteen vernield. Met planken toog de bende naar het natuurreservaat om daar ver nielingen aan te richten. Vele AVRO- vlaggen die Berg en Bos tijdelijk tooi den, werden verbrand. De schade aan materiaal wordt op DE BLUE DIAMONDS te veel populariteit enkele tienduizenden guldens geschat; de schade in het natuurreservaat is niet in geld uit te drukken. Slechte akoestiek" Van de vele aangekondigde radiore portages zijn er enige niet geheel door gegaan. De directe uitzendingen van de operette lm weissen Rössl en het Weense programma Van Strauss tot Stolz zijn vervallen, als gevolg van een slechte akoestiek, naar de omroe per meedeelde. Een vertegenwoordiger van de AVRO zei ons: „Ik heb geen commentaar", we moeten de zaak nog uitzoeken". Gisteravond laat gaf een rustige in specteur Staal op het Apeldoornse poli tiebureau ons de balans: de E.H.B.O. had enkele spannende uren beleefd, maar slechts één gewonde moest naar het ziekenhuis om zich daar te laten verbinden, en kon daarna naar huis gaan. Er was wat versiering gesneuveld, maar artiesten en requisieten hadden de storm veilig doorstaan. De balans werd omstreeks elf uur afgesloten door de politie, die twee kleine jongetjes op de bus naar Zwolle zette en de politie in Zwolle opbelde om de jongetjes af te halen. De rechters in Jeruzalem hebben de afgelopen dagen gehoord, hoe Eichmann heeft gefaald in Dene marken, Noorwegen en Italië. Ook daar moest iedere jood verdwijnen. Maar op allerlei niveau's was het verzet zo sterk, dat hü niet in zjjn opzet slaagde. Dr. J. Melkman, vroeger leraar in Amsterdam, nu hoofdambtenaar van het Israëlische ministerie van Onderwijs, getuigde over de bijna totale uitroeiing van de Neder landse joden. De commandant van de SS in Nederland, Rauter, schreef in het begin van de oorlog aan Himmler: „Binnenkort beginnen we hier met een actie, waaraan ook de Neder landse politie en de W.A. zullen deelnemen. En geen jood zal zijn gezicht meer op straat kunnen laten zien". Himmler tekende in de marge van deze brief aan: „Sehr gut". Aan het eind van de oorlog bleek wat het resultaat van de door Rauter aangekondigde actie was geweest. Van de 140.000 Neder landse joden waren er 110.000 naar Duitsland overgebracht. Daarvan waren er 105.000 vergast, of door geweerschoten of ophanging ge dood. Voor het verslag van de rechtzitting van eergisteren en gisteren zie men pag. 5. SINGAPORE (Reuter). Een aard verschuiving 250 kilometer ten noorden van Kuala Lumpur op Malakka heeft grote verwoestingen aangericht. De eer ste berichten maken melding van ten minste vijftig doden. Zes huizen zijn geheel bedolven en er zouden ook twee autobussen met va- kantiegangers Dedolven zijn geraakt. Twee Russen die een kassier van een bank hebben doodgeschoten zijn tot de doodstraf veroordeeld. De Russische re> gering heeft pas voor roofovervallen de doodstraf weer ingevoerd. PARIJS De Franse minister raad heeft de instelling van een tweede televisieprogramma goedge keurd. In dit programma zijn reclame-uitzendingen toegestaan, maar zij zijn aan een aantal voor waarden gebonden. PARIJS Een viermotorige Star- Het vliegtuig was dinsdagavond uit liner van de Air France, die de Brazzaville vertrokken met drie passa- dienst tussen Brazzaville en Pa- Siers aan boord. Het had een tussenlan- rijs onderhoudt, is in de nacht van dinS gemaakt te Bangui, waar het 36 dinsdag op woensdag op een rots- f„aes0sang'*fsJZ? i*™ eTr„_ weg naar Fort Lamy moest het van zijn 5 Sahara neergestort. Van route afwijken om een zwaar onweer te de 78 inzittenden 69 passagiers, ontgaan, waardoor het iets te laat te onder wie veertien kinderen, enport Lamy arriveerde. Daar stapten de negen bemanningsleden heeft nie-laatste dertig passagiers in. Het vertrok mand de ramp overleefd. op normale tijd om kwart over negen en De staat waarin het wrak is gevondenmoest woensdagochtend vijf uur in Mar- doet veronderstellen dat het toestel, toenseille landen. het de grond raakte, in brand is ge- 's Nachts om tien over één vloog het vlogen en daarna ontploft. over het vliegveld Edjelé honderd Van onze Amsterdamse redactie AMSTERDAM In een huis aan de Guido Gezellestraat te Amsterdam, dat in opdracht van een joodse zenuwarts wordt verbouwd, hebben kinderen kort geleden met rode menie hakenkruizen geschilderd. De dadertjes, wier leeftij den cirkelen rond de veertien jaar, zijn telgen uit bekende Amsterdamse fami lies. Hun kladpartij is aanvankelijk on bekend gebleven, omdat de arts in kwestie alleen maar aangifte heeft ge daan van vandalisme zonder meer. Hij wilde aan de zaak geeen ruchtbaarheid geven. „Milieu borg" De kinderpolitie beschouwt dit voor val niet als een ernstige zaak. Op onze vraag of het geen aanbeveling verdient om na te gaan of de kinderen (van wie immers moeilijk is aan te nemen dat zij zelf op het idee zijn gekomen om uitgerekend in het huis van een jood se arts hakenkruizen te gaan schilde ren) misschien door anderen zijn geïn spireerd, luidde het antwoord: „Men moet geen beren zien waar ze niet zijn. Alleen al het milieu van de kinderen staat er borg voor dat het hier gaat om niet meer dan een toevalligheid." En niet morsen, mant de planken bijten er van uit! Eigen nieuwsdienst VERENIGDE NATIES Binnen enkele dagen zal een commissie van de Verenigde Naties worden samen gesteld die een onderzoek moet in stellen naar de toestanden in An gola, de Portugese kolonie in West- Afrika, waar al weken lang verbit terd wordt gevochten. De commissie zal bestaan uit vertegenwoordigers van twee Afrikaanse landen, een Zuid- of Middenamerikaans land en een Europees land. Of de commissie in Angola wordt toegelaten is nog een open vraag. Uit het nieuws van de afgelopen twee dagen is duidelijk gewórden dat een dergelijk onderzoek hoog nodig is. De Portugese regering is teruggeko men van de opvatting dat het zenden van vele duizenden soldaten een einde aan de opstand had gemaakt. Vorige week nog werd in Lissabon bekend ge- DEN HAAG. Het koele weer voor en op Hemelvaartsdag heeft de drukte op de weg en aan de grenzen binnen de perken gehouden. Zo zelfs, dat het zo wel woensdag als gisteren opvallend rustig was op de routes, waar alles klaar stond om een volksverhuizing op te vangen. Treinen vol Alleen de spoorwegen hebben het ge weten: ondanks extra treinen en ver sterkte dienstregelingen was de druk te woensdag haast niet meer bij te houden. Het gevolg was, dat er voor al in het Noorden nogal eens wat rei zigers bleven staan omdat de treinen te vol waren. De afvloeiing zal minder problemen geven, omdat die een kwestie wordt van drie dagen. De vrije vrijdag in vele bedrijven wordt als oorzaak van de onverwachte stormloop op de trei nen aangenomen. De rijkspolitie had met Utrecht als ba sis een nieuw systeem klaarliggen voor de afvoer bij grote drukte op Nederlands zenuwknoop: het kruis punt bij Oudenrijn. Het systeem, compleet met automatische mobilo foon en omleidingen is niet gebruikt, omdat het niet nodig was. „Het was zelfs minder druk dan op een gewone werkdag", zei de politie. Van de plassen heeft het schrale weer de zeilers niet kunnen verjagen: zo wel de Kaag, de Friese meren als de Reeuwijkse plassen en de Braasse- mer waren tot laat in de middag van gisteren bespikkeld met zeilen. Zitten De bioscopen hebben over het algemeen zijde gesponnen bij wind en wolken: duizenden Nederlanders bogen hun uit- gaansplannen om in de richting van een comfortabel plaatsje voor het wit te scherm. Het zitten op terrasjes in de badplaatsen is aanzienlijk minder intensief uitgeoefend. kilometer ten zuiden van de plaats waar de ramp gebeurde en seinde dat alles wel was aan boord. Daarna heeft men er niets meer van gehoord. Pas woensdagmiddag half drie vond een vliegtuig van het Centrum tot ex ploratie van de Sahara het wrak dat als een zwarte vlek op het witte woestijn zand lag uitgespreid. Er was geen enkel teken van leven meer te bespeuren. Wat is er gebeurd? Niemand die het weet en men vraagt zich af of een com missie van onderzoek ooit in staat zal zijn een antwoord' te geven. Vier veronderstellingen worden naar voren gebracht: 1. een van de schroefbladen is losge raakt en heeft de automatische piloot vernield. 2. een defect in het compressiesysteem waardoor de bemanning onwel is gewor den. 3. een aanslag of sabotage. Hier wordt tegen ingebracht dat er zich geen per sonen aan boord' bevonden tegen wie een aanslag gericht zou kunnen zijn. 4. een botsing inet een ander vliegtuig. In dit verband merkt men op dat er juist in dit gebied veel vliegtuigen clandestien rondvliegen, die, om de radarschermen van d'e vliegvelden te ontgaan, zich graag ophouden in de buurt van de ge wone lijnvliegtuigen. Met het lijntoestel vormen zij samen dan één vlek op het radarscherm. maakt dat de opstandelingen vrijwel verslagen waren. Gisteren echter moest de regering melden dat er in het noor den van de kolonie grote concentraties opstandelingen waren waargenomen, die zich voorbereidden voor een mas sale aanval op een vliegveld. Dit veld is een van de bases van waar de Por tugese luchtmacht aanvallen op de re bellen onderneemt. VERDOOFD Volgens de regering zijn de opstan delingen voortdurend onder de invloed van verdovende middelen die het land zijn binnengesmokkeld door communis tische agenten. Achter hun optreden zou een communistisch complot schuil gaan. De regering maakt dit op uit het feit dat de rebellen kennelijk volgens strategisch plan opereren, dat zij zelf nooit kunnen hebben opgesteld. Zij beschikken bovendien over zeer mo derne wapens waar zij uitstekend mee overweg kunnen. Volgens de leider van de vrijheids beweging in Angola, die zich in Congo bevindt, zijn bij de bloedige vergel dingsacties van het Portugese leger reeds 25.000 inheemsen gedood. Vooral de bombardementen met brandbom men op dorpen in het binnenland zou den duizenden slachtoffers hebben ge- eist De Portugezen zouden na het in nemen van verdachte dorpen in som mige gevallen de gehele bevolking, kinderen inbegrepen, hebben uitge moord. Enige tienduizenden inheemsen hebben Angola verlaten en zijn naar Congo en andere Afrikaanse staten ge vlucht. OPPOSITIE In Portugal zelf, waar grote onge rustheid heerst over de gebeurtenissen in Angola omdat Portugal zonder zijn koloniën niet kan bestaan, begint de oppositie zich te roeren. Zij heeft een verkiezingsprogramma het licht laten zien dat herstel van de democratische vrijheden in Portugal en de overzeese gebieden beoogt. In november worden er in Portugal algemene verkiezingen gehouden. GENÈVE Engeland ziet in de hou ding van de Sowjetunie in de kern- wapenconferentie een teken dat dat land voortaan steeds het recht zal opeisen een veto uit te spreken over toezicht op uitvoering van internatio nale overeenkomsten. Deze bezorgdheid werd woensdag tot uitdrukking gebracht door de leider van de Engelse delegatie, David Ormsby- Gore, in de 304de vergadering van de kernwapenconferentie. Ormsby-Gore voegde er aan toe dat hij zich moeilijk kon voorstellen hoe met vrucht naar vrede en veiligheid kon wor den gestreeft. Hij voorspelde dat de Sow jetunie. zo handelen, ook een ontwape ningsovereenkomst onmogelijk zal ma ken. Vasthouden De Engelse onderhandelaar doelde op het vasthouden van de Sowjetunie aan de eis, dat het voorgestelde orgaan dat toe zicht moet houden op naleving van een kernwapenverdrag, een driemanschap moet zijn bestaande uit een vertegen woordiger van de westelijke mogendhe den, een vertegenwoordiger van de Sow jetunie en een vertegenwoordiger van een neutraal land. De instelling van zo'n driemanschap zou neerkomen op toeken ning van het recht van veto aan de Sow jetunie, al heeft dat land niet uitdrukke lijk dat recht opgeeist. Het K.N.M.I. in De Bilt berichtte gisteravond om 23.15 uur: Overdrijvende wolkenvelden en op de meeste plaat sen droog weer. Overwegend mati ge noordwestelijke wind. Weinig ver andering in tem peratuur. MIESJE: Hij is nog best te gebruiken. 13 mei: zon op 4.52, zon onder 20.23; maan op 4.44, maan onder 18.50.

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 1