KABINET WEERSTAAT INTERPELLATIES Motie K.V.P. dringt aan op overleg VRAGEN OVER zaak-STALMANN Congolees leger hield spottende Tsjombe vast CHALLE BINNEN TIEN DAGEN VOOR SPECIALE KRIJGSRAAD Hfi*ï Tweede Kamer debatteerde negen uur over werktijdverkorting Protestmars tegen de Belgische voetbalbond Felle kritiek op aankoop Starfighters Beginkapitaal van de S.A.S. is schoon op I V Vrije zaterdag, anders lopen ambtenaren bij ons weg, Vijf leden van Tweede Kamer: STROOM HOUDT KOEIEN TEGEN OP OVERWEG De Gaulle leidt reorganisatie zelf De BiltBuien PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND Donderdag 27 april 1961 Zorgen Niet vasthouden Prijsstijging Dodelijk ongeval in de haven Beslissing over Benei uxtunnel ,ikid Bolletje!" in de zilveren rol Zie verder pag'. 7 EERSTE KAMER: Tegenvaller SUBANDRIO GING SOEKARNO NA GEVALLEN GARDY VOLMACHTEN WAPENS INLEVEREN Aanrander bekent B. en W. van Amsterdam Onmogelijk Extra zitting Maastricht: boos over halve tv-reportage Met muziek i Directeur: JACQ. DE SMIT; Chefred.: G. J. Breuker. Kantoren te: Middelburg, Plein 1940 nrs. 6—8, Postbus 26. Giro 116666, telefoon 01180—2009 en 4469. Goes, Lange Vorststraat 84, Postbus 4, telefoon 011006901. Vlissingen, Nieuwendijk 33, Postbus 24, telefoon 011843224. Terneuzen, Nieuwstraat 38, telefoon 011503189. Zierikzee, Havenpark 24, telefoon 01110—2991. Zeeuwsch Dagblad Lotse nummers 13 cent Abonnementsprijs 0,56 per week, 7,— per kwartaaf Advertentietarieven op aanvrage. - Rubriek Kabouter» T cent per woord met een minimum van 1,— 16e JAARGANG Ao. 4841 Van onze parlementaire redacteur DEN HAAG Het moeizame marathondebat in de Tweede Kamer over de werktijdverkorting is gisteravond in een overwin ning voor de regering geëindigd. Twee afkeurende moties van de socialisten behaalden geen meerderheid. De besprekingen lie pen uit op de aanvaarding van een motie van de K.V.P. met het voorstel de verkorting van de arbeidstijd voor het overheidsperso neel in haar geheel zo spoedig mogelijk in het georganiseerd overleg aan de orde te stellen. Deze motie was gericht tegen minister mr. E. H. Toxopeus, die haar overbodig noemde, omdat hij toch van plan is de kwestie van de kortere werktijd van het rijkspersoneel in bespreking te brengen. Daarbij kan dan met een de werktijdverkorting voor het gemeentepersoneel in behan deling komen. „Als men in het Nederland van van daag tegen een eenstemmig oordeel van het bedrijfsleven in gaat, haalt men zich op zijn minst grote zorgen on de hals, maar daarmee is niet aan getoond dat de visie van de regering onjuist is." Met deze verklaring van staatssecretaris B. Roolvink over de moeilijkheden met de arbeidstijdver korting in het bouwbedrijf en de daar uit voortvloeiende kwestie met de Stichting van den Arbeid, is wel de kern aangeduid van het debat van bijna negen uur in de Tweede Kamer. De staatssecretaris, die het leeuwe- deel van de verdediging van het rege ringsstandpunt voor zijn rekening nam, gaf ronduit toe dat hij wel eens deug delijker adviezen van de Stichting van den Ai-beid had gezien dan dat over dé vrije zaterdag in het bouwbedrijf, en dan zei hij het nog vriendelijk te bedoelen. Indien het bouwbedrijf ech ter met goede voorstellen zou komen, zou de algemene aanwijzing, die de verkorting van de arbeidstijd in dit bedrijf heeft verhinderd, worden inge trokken. Er moest een algemene aanwijzing komen nadat zowel de Stichting van den Arbeid als rijksbemiddelaars zich eenstemmig voor de vrije zaterdag in het bouwbedrijf hadden uitgesproken, omdat een aanwijzing voor deze be drijfstak niet alleen rechtsgeldig is, zo legde de staatssecretaris uit. Volgens de Stichting was er nog voldoende ruimte in de produktiviteit van dit be drijf om de kortere werktijd in te voe ren zonder dat er gevaar ontstond voor prijsverhoging, maar volgens het oor deel van de regering was er een tekort van drie procent. Minister mr. dr. Ch. J. M. A. van Rooy leegde er sterk de nadruk op dat een verkorting van de werktijd „inverdiend" moet worden, om te voorkomen dat de prijzen oplopen en hij stelde daarbij het metaalbedrijf als voorbeeld. Tn de voorstellen van de bouwnijver heid was volgens de staatssecretaris niets te vinden dat duidde op maat regelen om p: oduktieverlies te voorko men, hoewel in deze bedrijfstak met zogenaamde aan- en afloopverliezen bij het begin en het einde van de werktijd dagelijks een uur verloren gaat. De regering achtte het onverant woord aeze voorstellen goed te keuren. Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM Aan boord van het in de Merwehaven liggende Deense s.s. Nordvnal is de 46-jarige havenarbeider A. J. van Burk uit Deil van zeven me ter hoogte in een onderruim gevallen. Met een schadelbasisfractuur werd hij in het Havenziekenhuis opgenomen, waar hij gistermiddag is overleden. Van onze Haagse redactie DEN HAAG. Binnenkort is een be slissing te verwachten over de bouw van de Beneluxtunnel bij Vlaardingen. Dit deelde minister Korthals gisteren in de Eerste Kamer mee tijdens de be handeling van de begroting van verkeer en waterstaat. Advertentie „\\\unr ut/// Op deze manier zou de bouwerij nooit een vrije zaterdag kunnen inlopen, zo dat er onvermijdelijk op den duur prijsstijging zou komen. Tot haar grote ontsteltenis had de regering toch al moeten vaststellen dat de prijzen van bijvoorbeeld de volkswoningen in 1960 een derde hoger lagen dan in 1954, hoewel de materiaalprijzen eerder wa ren gedaald dan gestegen. Werktijdverkorting is een groot goed, zei de staatssecretaris, maar een ramp als zij een stuk schijnverbetering ver oorzaakt, namelijk als de prijzen om hoog gaan. Op deze manier, zo vulde de minister van sociale zaken aan, be taalt een ander deel van de bevolking de vrije zateraag van het bouwbedrijf. Eigen nieuwsdienst DEN HAAG. De Eerste Kamer is onaangenaam getroffen door de gang van zaken bij de aankoop van Starfighters. Dat blijkt uit het voorlopig verslag van de Eerste Ka mer op de begroting van defensie. Verscheidene leden merken op dat de Starfighter hoogstwaarschijnlijk het laatste vliegtuig van de luchtmacht zal zijn. Daarom is het volgens hen zeer wel mogelijk dat de beperking van het aantal Starfighters achteraf als gelukkig moet worden beschouwd. Sommige leden van de Kamer zeg gen dat het beleid bij de aankoop in strijd is met hun opvattingen Qver de noodzaak van een voortdurende pa raatheid van de krijgsmacht. Het ver oorzaakt naar hun mening aanzien lijke lacunes bij de materieelvoorzie- ning. De leden menen dat bij de aankoop het belang van de defensie op de voorgrond moet staan. Zij zien niet m waarom de Verenigde Staten zouden geloven dat ons land niet meer voor de luchtverdediging kan betalen dan was voorzien, omdat in Amerika na tuurlijk ook de revaluatie van de gul den en de invoering van de vijfdaagse werkweek bekend zijn geworden. Eigen nieuwsdienst DEN HAAG Vijf leden van de Tweede Kamer hebben de regering gevraagd zo spoedig mogelijk de zaak-Stalmann uit de doeken te doen. Zij willen vooral weten of door Nederlanders, zo die bij de affaire betrokken zijn, strafbare of laakbare handelingen zijn verricht. De vragen zijn gesteld aan de minis ters van buitenlandse zaken, van justitie en van landbouw en visserij. De vragenstellers zijn de heren Biesheuvel (a.r.), Brouwer (k.v.p.), Den Hartog (v.v.d.), Nellema (c.h.) en Vredeling (P.v.d.A.). Zij vragen ook indien wegens het onderzoek over sommige aspecten van de zaak nog niets kan worden gezegd, of men zo spoedig mogelijk met aanvullende mededelingen kan komen „voor zover dit voor de handhaving van de Neder landse rechtsorde van belang is en dienstig is voor de goede naam van Nederland". Geruchten De vragen kwamen aan het eind van een dag, waarin het niet aan geruchten en veronderstellingen had ontbroken. Het enige wat thans met enige zeker heid uit viel af te leiden is dat de zaak wel spoedig haar beslag zal krijgen. Twee belangrijke Nederlandse getuigen zouden bijv. zijn teruggekomen op hun verklaringen, die zij eerder zouden hebben afgelegd en die m strijd zou den zijn geweest met hetgeen minister Marijnen tijdens het onderzoek heeft verklaard. Gevolgen De Bonner officier van justitie dr. Druegh, die de afgelopen dagen een onderzoek in Nederland heeft ingesteld, heeft gisteren verslag uitgebracht aan de minister van justitie van Noordrijn- Westfalen, dr. Flehinghaus. Zijn mede werker, de officier van justitie dr. Zug, heeft inmiddels meegedeeld dat enige in Den Haag gehoorde getuigen hebben toegegeven dat via een bankinstelling in Amsterdam gelden, bestemd voor KOPENHAGEN 'Reuter). Een commissie bestaande uit hoge ambte naren van Denemarken, Noorwegen en Zweden is tot de slotsom gekomen dat het beginkapitaal van ruim tien mil joen pond sterling van de Scandinavi sche luchtvaartmaatschappij S.A.S. als verloren moet worden beschouwd. Dit kapitaal is in 1950 gefourneerd. De commissie beveelt de nationale luchtvaartmaatschappijen van de drie landen aan veertien miljoen pond ster ling aan nieuw kapitaal in de S.A.S. te storten, opdat de maatschappij kan blijven voortbestaan. Zij verwacht voor de komende drie jaren nog geen winst. Vermoedelijk zal het verlies in het lopende iaar nog groter worden dan dat van 1960 toen 2,6 miljoen werd verloren. De S.A.S. heeft een overeenkomst met de luchtvaartmaatschappij Guest Aerovias Mexico door kapitaalgebrek moeten beëindigen. De Guest moet haar kapitaal uitbreiden voor de aanschaf fing van straalvliegtuigen. Zij heeft zich nu moeten wenden tot een andere Mexi caanse maatschappij, Mexicana de Avia- cion, die haar Comet straalvliegtuigen zal uitlenen. De 36-jarige G. Jordens uit Roermond is daar gisteren even buiten de be bouwde kom o'm het leven gekomen, toen hij met een personenauto op een vrachtwagen botste. dr. Stalmann, naar een Zwitserse bank zijn overgemaakt. Deze gelden zouden geboekt zijn als „uitgaven voor export bevordering". Te Bonn wordt in dit verband gezegd dat hier in het hijzon der de heer Götzen van het Oostwest Syndicatt en van Hörchner en Götzen te Amsterdam in het geding is. Men neemt tenslotte te Bonn aan, dat de zaak-Stalmann nog juridische en politieke gevolgen zal hebben. Onge acht of de beschuldigingen tegen de leider van de afdeling buitenlandse handel van het Westduitse ministerie van landbouw juist of onjuist zijn. Men verwacht in de Westduitse hoofdstad een debat over de vraag hoe verze kerd kan worden dat staatsburgers, on verschillig of zij hoge posities bekle den of niet, pas gearresteerd kunnen worden als daartoe werkelijk dringen de redenen aanwezig zijn. De Haagse officier van justitie, mr. J. C. Maris, die bij het Duitse onder zoek in Den Haag bijstand heeft ver leend, heeft geweigerd de mededeling van dr. Zug over de Amsterdamse bankinstelling te bevestigen of te ont kennen. Per vliegtuig is de gewezen generaal Challe, hoofd van de Al- gierse muiters, naar Parijs over gebracht. Hij stapte uit het vliegtuig en smakte meteen op de grond. Zijn bewakers hielpen hem overeind en droegen hem naar de auto waarmee hij naar de gevangenis zou worden gebracht. Het officiële bericht luidt dat hij onder het gewicht van zijn koffer gestruikeld zou zijn, doch zeer stellige geruchten zeide dat Challe in het vliegtuig een poging had ge daan om zich het leven te benemen. (Telefoto) VTERLINGSBEEK. Het geheim van Vierlingsbeek is opgelost. Al een hele tijd worstelen de boeren daar met het probleem hoe zij hun vee over de overweg in de spoorlijn Nijmegen-Ven- lo moeten brengen. Er staat stroom op de rails en dat brengt de koeien en paarden in opstand. De Nederlandsche Spoorwegen hebben verklaard, dat de spanning ongevaar lijk is; mensen voelen er niets van. Dat de klachten juist uit Vierlingsbeek ko men wordt veroorzaakt door het veel vuldig oversteken van de overweg met vee. De stroom is nodig voor de knipper lichten en de automatische spoorbo men. Het systeem wordt bij alle auto- Eigen nieuwsdienst LKOPOLDSTAD Het conflict tussen president Tsjombe van Ka- tanga en zijn ambtgenoot van de centrale regering uit Leopoldstad, matisch beveiligde overwegen toegepast. nog kritiek is. WASHINGTON. Eerder dan ver wacht heeft de Indonesische minister van buitenlandse zaken, Subandrio, zijn besprekingen met de regering van de Verenigde Staten afgesloten. Gisternacht is hij naar Mexico vertrokken om zich daar bij president Soekarno te voegen. Of daaruit moet worden opgemaakt dat het zoeken naar een oplossing voor de kwestie-Nieuw-Guinea op een dood punt is gekomen dan wel dat een voor lopige overeenstemming is bereikt, is nog niet duidelijk. Mogelijk heeft Indo nesië toegezegd niets te zullen forceren zolang de situatie in Laos en Vietnam Van onze correspondent PARUS. De Franse regering is bezig de balans op te maken van de vierdaagse opstand in Algerije. Ge neraal de Gaulle heeft zich voorlopig een tweeledige taak gesteld; het straffen van de schuldigen en de hervorming van het leger en de ad ministratie om de Franse staat te beschermen tegen pogingen om haar omver te werpen. Dit is het enige wat het communique dat gisteravond na afloop van de kabi netsraad onder leiding van de Gaulle werd uitgegeven, over de consequen ties van het neerslaan van de opstand zegt. De schuldigen. Van hen is alleen ex- generaal Challe gearresteerd zonder dat bekend is gemaakt onder welke om standigheden dit gebeurde. Vermoede lijk heeft hij zich overgegeven zoals hij volgens de brief die hij aan gene raal de Gaulle liet brengen, van plan was. Per vliegtuig is hij van Algiers naar Villa Coublay, het regeringsvlieg veld van Parijs, overgebracht en daar na opgesloten in de gevangenis la Santé te Parijs. Op het vliegveld heeft zich nog een incident voorgedaan. Bij het verlatën van het vliegtuig struikelde Challe en verwondde hij beide knieën. Hij werd door zijn be wakers weggedragen en kreeg op het vliegveld zelf een eerste verzorging Onder de aanwezige journalisten cir culeerde echter het gerucht dat Challe tijdens de vlucht tussen Algiers en Parijs geprobeerd zou hebben zelf moord te plegen. Hij zal binnen tien dagen voor een speciale krijgsraad ver schijnen. Hem staat levenslange gevan genisstraf of doodstraf te wachten. Het doodvonnis kan worden uitgesproken wanneer kan worden bewezen dat hij zich schuldig heeft gemaakt aan ge wapende rebellie. Van de andere bij de rebellie betrok ken ex-generaals en ex-kolonels is niets bekend. Het aanvankelijke bericht dat Salan zelfmoord had gepleegd is ge bleken onjuist te zijn. Uit Oran wordt gemeld dat ex-gene- raal Gardy zou zijn gearresteerd maar een bevestiging hiervan is niet te krij gen. Geruchten dat een vliegtuig met „medeplichtigen" te Gibraltar was ge arriveerd bleken onjuist te zijn. Indien zij spoedig kunnen worden gearresteerd zullen de andere leiders van de opstand gelijk met Challe voor de krijgsraad verschijnen. Zo niet dan zullen zij bij verstek worden veroor deeld. De instructie in de zaak wordt ge voerd door rechtercommissaris Théret die ook de instructie tegen de beklaag den van het barricadenproces heeft ge leid. Op de vraag wat het lot zal zijn van het eerste regiment parachutisten van het vreemdelingenlegioen dat de putsch had uitgevoerd antwoordde de minister van voorlichting dat hierover nog niet is beslist. De regering wil eerst onder zoeken wat het regiment precies heeft gedaan of nagelaten. Dan zal worden uitgemaakt of het gestraft dan wel ontbonden zal worden. De reorganisatie van het leger zal de Gaulle als opperbevelhebber van alle Franse strijdkrachten zelf ter hand nemen. Hij zal dit doen krachtens ar tikel 16 van de Grondwet dat hem alle volmachten hiertoe verschaft. Hij zal te zijner tijd aan het volk laten weten welke zijn gevolgtrekkingen uit de ge beurtenissen zijn en op welke wijze hij de staat tegen dergelijke aanslagen zal beschermen. Hieruit kan worden afgeleid dat, hoe wel het directe gevaar voor een op stand is geweken, de Gaulle toch nog enige tijd de macht, die hem door ar tikel 16 is verschaft, wil hanteren. Inmiddels zijn de verbindingen tussen Algiers en Frankrijk weer volledig hersteld. Het telefoon- en telegraaf- verkeer is normaal en de minister van financiën heeft toegestaan dat er weer geld naar Algerije wordt overgemaakt. Hoewel er nog geen enkel lijnvlieg- tuig van Orly naar Algiers is vertrok ken zijn er wel twee Caravelles uit Algiers in Parijs aangekomen. Ook zijn de eerste schepen al naar Algerije ver trokken. De blokkade is dus volledig opgeheven. In Frankrijk en ook in Algerije is het volkomen rustig. De politie voert zo wel in Frankrijk als in Algerije nog reeksen arrestaties uit in de kringen van de ultra's, voornamelijk als gevolg van het vinden van documenten. In Algerije zijn natuurlijk vooral de leden van de organisatie van het geheime leger het doelwit van de politie. De prefect van Algiers heeft alle Europeanen bevolen hun wapens voor gisteravond half acht in te leveren. Er werd met huiszoeking gedreigd. Aan de inleveringsplicht is op grote schaal gevolg gegeven. In Algiers, waar nog altijd de alarm toestand van kracht is, is de avondklok van negen uur ingesteld. Het leven herneemt er, zij het enigszins ver traagd, zijn normale ritme. Iedereen gaat naar zijn werk en de winkels zijn open. Er verschijnen geen kranten omdat er een verschijningsverbod is .afgekondigd. Inmiddels zijn de ministers Joxe en Messmer en generaal Olié in Algiers aangekomen waar zij respectievelijk de bevolking en het leger via de radio hebben toegesproken. Alle regerings personen, ook degenen die door de rebellen tot ver in de Sahara werden gebracht, zitten weer op hun post. De voorlichtingsambtenaar van de Franse regeringsdelegatie te Algiers heeft bekend gemaakt, dat de gemeen teraad' van Groot-Algiers ontbonden is en vervangen zal worden door een bij zondere raad. Over de generaals, die hun houding tijdens de afgelopen da gen niet hebben bunnen rechtvaardi gen, zei hij, dat generaal Gourautf naar Frankrijk was teruggeroepen en daar gearresteerd; de generaals Bigaud en Pétit zijn naar Frankrijk terugge stuurd. Van onze Amsterdamse redactie AMSTERDAM De 27-jarige straat maker A. B. de W. die zich zaterdag avond in zijn huis aan de Eerste Atjeh- straat aan een meisje vergreep, heeft bekend. Hij beroept zich op dronkenschap en kan zich niet herinneren zijn vrouw de straat te hebben opgestuurd om een slachtoffer te zoeken. Vanochtend wordt het echtpaar voor de officier van justitie geleid. Gebleken is dat het meisje geen zestien jaar is zoals de politie aanvankelijk meende, maar veertien. Kasavoeboe, scheen gisteren onver wacht scherpe vormen aan te nemen toen' de Katangaarsse leider kort voor zijn vertrek uit Coquilhatstad door troepen van de centrale rege ring werd gearresteerd. Al aanstonds leek het echter niet op een rege ringsmaatregel omdat premier Ileo zich direct na het bekend worden van de arrestatie naar het vliegveld repte om de vrijlating van Tsjombe te bewerkstelligen. Dit gelukte hem inderdaad: korte tijd later werd gis- teravond bekend gemaakt dat Tsjombe vandaag weer een vrij man zal zijn. Opgehelderd is de toedracht van het gebeuren nog allerminst, al heeft het er alle schijn van dat het hier weer een ongedisciplineerd optreden van een groep Congolese militairen betreft, die te heetgebakerd hadden besloten dat niemand voor het beëindigen van de ronde-tafelconferentie uit Coquilhatstad zou mogen vertrekken. Tsjombe was immers de vorige dag kwaad van de conferentie weggelopen omdat Kasa voeboe zijns inziens het Congolese volk aan de Verenigde Naties verkocht. De andere leiders zijn er alleen maar op uit om het te Madagascar bereikte te ver nietigen. Men negeert eenvoudig alle economische moeilijkheden en is er slechts op uit om persoonlijke doelen te verwezenlijken. Er heerst jaloezie tegen ons om alles wat Katanga sedert de af scheiding van België heeft bereikt". Nog kort voor zijn arrestatie had Tsjombe spottend voor enkele fotogra fen op het vliegveld geposeerd, waarbij hij geknield een smekende houding aan nam „om Kasavoeboe te imiteren in diens gedrag tegenover de Verenigde Naties". De verbittering is overigens weder zijds. Vele centrale Congolese politici haten Tsjombe wegens diens onbuig zame houding jegens de Uno en zijn isolationistische economische politiek. Tsjombe's woede over de samenwer king met de Uno heeft inmiddels niet kunnen verhinderen dat de regering in Leopoldstad en de volkerenorganisatie overeenstemming hebben bereikt over de hernieuwde toelating van de inter nationale troepen tot Matadi, uit welke belangrijke aanvoerhaven men enige tijd geleden door Congolese troepen was verjaagd, Ongewapende Nigeriaanse politie zal er nu eerlang de internatio nale havenbeambten assisteren bij de controle op binnenkomende scheepsla dingen voor de Verenigde Naties. Je vriendinnetje is uitBobbie. Van onze Amsterdamse redactie AMSTERDAM Burgemeester en wethouders van Amsterdam heb ben een dringende brief gericht aan de leden van de Tweede Kamer over de vijfdaagse werkweek. Hierin wordt de noodzaak uiteen gezet om de 25.000 gemeenteambte naren tegen 1 mei iedere zaterdag vrij te geven in plaats van om de andere week. Het besluit hiertoe was op 24 maart genomen omdat „langer dralen de personeelsvoor ziening zou belemmeren". Uit de brief blijkt dat 77.8 procent van de werknemers in 'het Amsterdam- sé 'bedrijfsleven iedere zaterdag vrij beeft. Indien deze regeling niet voor de ambtenaren zou mogen gelden, raakt dè gemeente ,,in een uiterst precaire situatie". Er waren op 1 januari 13a0 vacatures, dat is 459 meer dan in 1960. De personeels werving zou onmogelijk worden gemaakt, gezien d'e situatie op de arbeidsmarkt. De noodzaak tot on middellijke invoering van verkorting en verschuiving van de werktijd werd M de raadszitting van 17 maart uiteen gezet. Daarbij werd het ministerieel besluit van 4 januari in acht genomen, waarin d'e mogelijkheid werd geopend tot volledige invoering van de vijf daagse werkweek. „Indien plaatselijk de situatie op de arbeidsmarkt daartoe noopt". Op 4 maart volgö'é een brief van de minister, waarin deze zich ongerust toonde over het feit dat lagere organen zich niet altijd houden aan de door de regering in het landsbelang gegeven richtlijnen. Deze adviseren één vrije zaterdag in d'e veertien dagen, behou dens in zeer bijzondere gevallen. Vrijdagmiddag komt d'e Amsterdam se gemeenteraad in een extra zitting bijeen om over de schorsing van het raadsbesluit te praten. ROTTERDAM. Een naar schatting 22-jarige fietser, wiens identiteit nog niet kon worden vastgesteld, is gistermiddag op het Hofplein te Rotterdam onder de aanhangwagen van een passerende vrachtauto gevallen en op slag gedood. Het K.N.M.I. in De Bilt berichtte gisteren om 23.15 uur: Wisselende bewolking met plaatse lijk enkele buien. Ma tige tot vrij krachtige westelijke wind. Mid dagtempera- turen van 13 tot 16 graden. MIESJE: Ik blijf zitten tot het droog is! 28 april: zon op 5.17, zon onder 19.59; maan op 17.16, maan onder 4.42. Van onze correspondent MAASTRICHT De Limburgse voetballiefhebbers zijn verontwaardigd over de beslissing van de NTS om de voetbalwedstrijd Nederland Hongarije in het zuiden maar voor de helft uit te zenden. Vanavond om 7 uur geven de Maastrichtenaren lucht aan hun verontwaardiging in een protestmars van het Vrijthof naar de woning van de Belgische consul, de heer J. Ubaghs. Een „comité van sportliefhebbers werknemers uit de Maastrichtse in dustrie" zal de heer Ubaghs een pro testbrief overhandigen. Men zal hem verzoeken de brief door te zenden aan de Belgische voetbalbond. Verscheidene Maastrichtse muziek korpsen zullen aan de tocht deelne men. Het comité zal vandaag span doeken laten vervaardigen met leu zen als „In het zuiden betaalt men ook kijkgeld". Men heeft het plan functionarissen van de N.T.S. uit te nodigen om de protestmars mee te maken. In de mijnstreek overweegt men ook een actie. De heer A. Schalken hoofd-personeelchef van de Staats^ mijnen, verzamelt adhaesie-betuigin- gen voor een beroep op de Belgische voetbalbond. Zijn initiatief is aller wegen met instemming begroet. Door werknemersbonden en andere orga nisaties bij de Staatsmijnen en de nevenbedrijven en ook door vele par ticulieren is de heer Schalken steun toegezegd. Hij voert zijn actie onder het motto „Het land mag door de televisie niet in tweeën worden ge splitst".

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 1