Koningin sprak de raad toe ALGERIJE STELT CONFERENTIE TE EVIAN UIT I Nieuw hoofdstuk begonnen voor oostelijk deel van Koninkrijk Onze man in Hollandia Jouwe: gegriefd door Amerika's afwezigheid A.V.R.O. TELEVISIE HET IS ZOVER! DAT IS HET! BOM ONTPLOFT IN PARIJSE BEURS: 14 GEWONDEN 0e mn Norstad zou aftreden Naakt voor boven de twintig De Bilt: Regen TRAMDIRECTIE MOET MEE Mil j oenen pro j eet Esso Nederland Vereenigde Trans verloor proces PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND Prof De Quay terug uit Suriname Auto met infiltranten over de kop geslagen Bewijs Bibliotheek KORTER WERKEN IN GRONINGEN Eerste paal Arbeider verongelukt Als moeder werkt spijbelen kinderen Kind valt uit trein AMERIKAANSE AMBASSADEUR ONTVANGT TWEE MINISTERS E Arrestant dood in cel gevonden Gemeenschappelijk overleg over Starfighters Directeur: JACQ. DE SMIT; Chefred.: G. J. Breuker. Kantoren te: Middelburg, Plein 1940 nrs. 6—8, Post bus 26, Giro 116666. telefoon 01180—2009 en 4469. Goes, Lange Vorststraat 90, Postbus 4, telefoon 01100—6901. Vlissingen, Nieuwendijk 33, Postbus 24, telefoon 01184 Zierikzee, Havenpark 24, telefoon 01110—2991. —3224. Tcrneuzen, Nieuwstraat 38, telefoon 01130—3189. Zeenwsch Dagblad Losse nummers 13 cent Abonnementsprijs 0,56 per week, 7,per kwartaal' Advertentietarieven op aanvrage. - Rubriek Kabouter* 7 cent per woord met een minimum van 1, 16e JAARGANG No. 4822 NW-GUINEARAAD GEÏNSTALLEERD Woensdag 5 april 1961 Onze redacteur H. J. van den Akker is in Hollandia, waar hij voor liet Zeeuwsch Dagblad de installatie van de Nieuw-Guinea- raad bijwoont. Hij beeft de eerste dagen van zijn verblijf op Nieuw-Guinea gesprekken gehad met enkele leden van de nieuwe raad. Gesprekken die hem in zijn eerste artikel (op pag. 3) doen concluderen dat vertrouwen in de toekomst van de raad gerechtvaardigd is. Eigen nieuwsdienst BREMEN. De raad van bestuur van de Bremense tramwegmaatschappij heeft verordonneerd dat voortaan alle directieleden en hoge beambten van de maatschappij verplicht zullen zijn ten minste eenmaal in de week hun auto thuis te laten, om met de tram te gaan. Voor deze tramritten zijn afwisselen de tijden voorgeschreven. Het is de bedoeling dat de directie aan den lijve zal ondervinden, in het bijzonder op de spitsuren, wat de passagiers meemaken en welke klachten onder hen leven. Daardoor zal de directie, zo hoopt men, sneller tot invoering van verbeteringen bij het massavervoer komen. Eigen nieuwsdienst SCHIPHOL. Geestdriftig, vooral over het weer op Aruba, is minister president prof. dr. J. E. de Quay gis teren op Schiphol teruggekeerd van zijn bezoek aan Suriname en de Nederland se Antillen. ,,De Antillen zoeken meer werkgele genheid in industrialisatie en toerisme", verklaarde hij. Wat dat laatste betreft noemde hij Aruba, „waar altijd de zon schijnt en haast nooit regen valt" een eiland met grote attracties. Over de ronde-tafelconferentie, waar om Suriname heeft gevraagd, zei prof. De Quay, dat de regering daar niet af wijzend tegenover staat. ,,Het statuut is gebouwd op basis van vrijwilligheid. Als één, van de partners over wijzigingen, wil praten staan wij daarvoor open. We zijn echter met zijn drieën, zodat ook de instemming van de regering van de Antillen nodig is." Wat Suriname precies wil is volgens de minister-president niet duidelijk uit de verf gekomen. Hij had evenwel 'de indruk, dat eigen buitenlandse vertegen woordigingen voor Suriname een belang rijk punt vormen. „Daarmee is al een begin gemaakt", zei hij, „sinds de heer Lichtveld als Surinaams gezant is toege voegd aan de Nederlandse ambassade in Washington." HOLLANDIA (ANP). De laatste twee leden van de groep Indonesische militairen die in november 1960 in Nieuw-Guinea infiltreerde, zijn gegrepen en naar Hollandia overgebracht. Aan vankelijk werd aangenomen, dat de twee in een stroomversnelling waren verdronken. Tijdens het transport van het vlieg veld Sentani bij Hollandia naar de stad werden de Indonesiërs en de hun bege leidende politiemannen zwaar gewond, doordat de politieauto driemaal over de kop sloeg. Alle inzittenden werden op genomen in het centrale ziekenhuis in Hollandia. Eigen nieuwsdienst HOLLANDIA. De Nieuw-Guiuearaad kan aan de slag. Om negen uur in de och tend plaatselijke tijd (in Nederland was het toen half een vannacht) heeft gouverneur Platteel de 28 leden van de raad geïnstal leerd en de eerste zitting voor geopend verklaard. Terwijl de genodigden in de Stadsgehoorzaal, de voorlopige be huizing van de raadtwee uur lang toespraken beluisterden, begon nen in Hollandia de feestelijkheden die tot laat in de avond zullen duren. Volksspelen, een lampionoptocht van duizend schoolkinde ren en een groot vuurwerk vormen de feestelijke entourage van de officiële installatie. Tijdens de plechtigheid in de Stadsgehoorzaal is ook de Ame rikaanse weigering om een afge vaardigde naar Nieuw-Guinea te sturen, ter sprake gebracht. Nicolaas Jouwe begon er over, toen hij als eerste spreker vanuit de Nieuw-Guinearaad de positie van de Nederlanders in dit gebiedsdeel besprak. Hij kantte zich tegen die internatio nale politieke kringen, die de aanwezigheid van de Nederlan ders als een voortzetting van het kolonialisme beschouwen. „Wij Papoea's hebben thans stevig het bewijs in handen dat dit niet het geval is en wij zijn blij dat ook het buitenland zich hiervan kan overtui gen. Daarom", zo vervolgde de heer Jouwe, „voelen wij Papoea's ons te leurgesteld en gegriefd dat Amerika dat zich de kampioen noemt van de mocratie en zelfbeschikkingsrecht en in welk land wij altijd groot vertrou wen hebben gehad vandaag verstek laat gaan". De heer Jouwe sprak de hoop uit," dat de Nederlandse overheid thans alle energie en kracht zal wijden aan het economisch en geestelijk weerbaar ma ken van het Papoese volk. „Want een volk dat een politiek doel. namelijk zelfbestuur of zelfstandigheid wil be reiken, zal dit slechts kunnen wanneer het over twee stevige benen beschikt: Een gezonde economie als linkerbeen en geestelijk kapitaal als rechterbeen". Tevoren 'had dr. Platteel aangekon digd. dat zo spoedig mogelijk studie groepen zullen worden gevormd die zich met de verschillende diensten van algemeen bestuur vertrouwd kunnen maken. Hij zei ook, dat in het spoedig bij de raad in te dienen ontwerp-begro- ting voor 1962 een ruim deel der lands- middelen (zeventien procent meer dan dit jaar) voor de economische ont wikkeling is bestemd. De uitgaven voor onderwijs zullen 25 procent hoger wor den. Eigen nieuwsdienst GRONINGEN. Per 1 mei 1962 wordt bij de gemeentediensten in Groningen de vijfdaagse werkweek ingevoerd. Dat deel de de wethouder van sociale zaken J. B. H. Hulsman gisteravond tijdens de raads vergadering mee. Met ingang van 1 mei van dit jaar zal het personeel van de meeste diensten al eens in de veertien dagen een vrije zaterdag krijgen. Advertentie Hedenavond 21.30 u. 5e deel van de spannende detective: Met de nieuwe, kleurrijke bode voor Radio en Televisie is het nu ook zover. Die is van morgen af bij de boekhandel verkrijgbaar. Zorg dat u een exemplaar bemachtigt, want: Als u zich als lid opgeeft, ont vangt u deze ideale nieuwe bode elke week thuis. A.V.R.O., Keizersgracht 107, Amsterdam. Ook minister Toxopeus deed het zijne om de leden van de Nieuw-Gui nearaad met het parlementaire bedrijf vertrouwd te doen raken. Namens de Nederlandse regering bood hij een bi bliotheek aan „als handwijzer en bron van informatie voor het dagelijkse werk". Als eerste bijdrage schonk hij het driedelige werk van Amos J. Peas- ley: Constitutions of nations. Mevrouw mr. J. M. Stoffels-van Haaften, die de delegatie uit de Sta- ten-Generaal leidt, kwam evenmin met lege handen. De Nederlandse Staten- Generaal, aldus mevrouw Stoffels, heb ben besloten een versiering voor het permanente gebouw van de Nieuw- Guinearaad aan te bieden. Welke ver siering het worden zal moet nog nader worden bekeken. Voorlopig zullen de leden van de raad het met de toezeg ging moeten doen, die is neergelegd in een oorkonde, verpakt in een kistje van palissanderhout met zilveren dek sel. i Staatssecretaris Bot nodigde de raadsleden uit binnen een jaar hun i inzichten over een termijn van zelf beschikkingsrecht kenbaar te maken. „In het tienjarenplan zult u ongetwij feld een objectief en concreet hulp middel vinden", zo zei hij. Mr. Bot dacht in dit verband aan de benoeming van een beperkt bestuurscollege als complement van de Nieuw-Guinearaad dat de gouverneur terzijde zou kun nen staan en het werk van de diensten van algemeen bestuur zou kunnen coördineren. Achtergrond van deze overweging was voor mr. Bot, dat zo veel mogelijk moet worden voorkomen, dat de onmisbare overgangsperiode i naar zelfstandigheid pas zou intreden pa de keuze tot zelfbeschikking. Na de installatie begaven Austra lische en Nederlandse autoriteiten zich naar het huis van de gouverneur, waar zij de lunch gebruikten. Vandaar gin gen zij naar het terrein waar mevrouw Stoffels de eerste paal voor het gebouw van de Nieuw-Guinearaad sloeg. Eigen nieuwsdienst ROTTERDAM. De 46-jarige arbei der M. van den Engel uit Spijkenisse is gistermogen in Europoort getroffen door een vallende ijzeren plaat. Hij werd dodelijk gewond. Het ongeluk gebeurde bij de bouw van een nieuwe tank voor de Shell. Klacht in Arnhem Van onze correspondent ARNHEM. Het spijbelen neemt op verscheidene scholen in Arnhem toe. zei gisteren de wethouder van onderwijs tijdens de vergadering van de Arnhemse gemeenteraad. De oor zaak van het wegblijven van school gaf hij erbij: de kinderen moeten •thuis op de kleintjes passen, wanneer moeder wat gaat bijverdienen. Eigenlijk is dat hetzelfde, zij het in een andere vorm, als het spijbelen in de noordelijke provincies wanneer de aardappelen moeten worden gerooid, vond de wethouder. Het enige verschil is, dat niet de kinderen gaan werken, maar dat moeder de deur uitgaat. De gevallen aan de kantonrechter voorleggen, vond de wethouder weinig effectief. „Wat kan het de moeder schelen of zij een paar tientjes boete krijgt, wanneer zij een half jaar lang een lief sommetje heeft bijverdiend?" COEVORDEN. Het zesjarige jonge tje E. H. Rosenbaum uit Santpoort is gistermorgen even buiten het station van Coevorden uit een trein gevallen en om het leven gekomen. Aangenomen wordt, dat het kind een deur heeft open gemaakt. De stem van koningin Juliana weerklonk vanmorgen in Hol landia tijdens de officiële instal latie van de Nieuw-Guinearaad. Via een bandopname bood zij de 23 leden van de raad haar ge lukwensen aan met déze eerste stap op weg naar zelfbeschik king. Letterlijk sprak zij: „LEDEN van de Nieuw- Guinearaad, ik wens u veel geluk en voldoening toe bij al uw arbeid voor uw land en volk. In Nederland is er vreugde omdat gij heden uw werk be gint. Het is de eerste stap op de weg. die leidt naar de uitoefening van het recht tot zelfbeschikking door uw volk. Moge die weg kort blijken te zijn. WEEST UZELF. Blijft uzelf, in de vorm die gij zelf zult kie zen, zoals uw eigen aard u dat zal ingeven. Nederland voelt zich, zoals gij weet, in vriendschap en naar eer en geweten gebonden, u in staal te stellen en de waarbor gen te geven, vrij over uw eigen lot te kunnen beslissen. Dit im mers is ons enige doel. Want aan ieder mens en ieder volk komt het recht toe op vrijheid en on afhankelijkheid en allen moeten zij dit recht mogen uitoefenen, zo zij dat willen. DE TAAK van uw raad is het thans die beslissing nabij te brengen. Nederland wenst uis uolk 20 spoedig mogelijk een waardige en gelijkwaardige plaats te zien innemen in de gemeenschap der moderne wereld en op het fo rum der Verenigde Naties. OOK VOLCT Nederland met sympathie de soortgelijke ont wikkeling als bij u, die plaats heeft in de oostelijke helft van uw groot eiland. Mijn allerbeste wensen verge zellen u bij uw verantwoorde lijke arbeid en uw' grootse taak nu, en voor de toekomst", aldus koningin Juliana. Van onze correspondent PARIJS. De heer Boulahrouf, de vertegenwoordiger van de voorlopige Algerijnse nationalistische regering, heeft het Zwitserse departement van buitenlandse zaken laten weten, dat onder deze omstandigheden de Algerijnse delegatie naar de conferentie van Evian niet op de vastgestelde datum naar Genève kan gaan. De datum van aankomst was bepaald op 5 april. Dit is het enige feitelijke nieuws temidden van een stroom van geruch ten, mededelingen en commentaren, die een ondoordringbare sluier van verwarring geschapen hebben rondom het al dan niet doorgaan van de con ferentie van Evian. De Zwitserse re geringsvertegenwoordiger, belast met het contact met de Algerijnse afgevaar digden, de heer Long, is naar Parijs vertrokken, kennelijk met de bedoeling de Franse regering van het Algerijnse besluit op de hoogte te stellen. PUNTEN VAN BELANG .iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiii Uit de stroom van geruchten komen echter drie punten naar voren, die de aandacht verdienen: 1 De ontvangst van twee Algerijnse -*■ ministers, Yazid en Boussouf, door de Amerikaanse ambassadeur te Tunis; e) de laatste verklaring van de voor- lopige Algerijnse nationalistische regering, waarin wordt gezegd dat de Algerijnen nog altijd bereid zijn om te onderhandelen overeenkomstig de inhoud van de gezamenlijke communi- qué's van 30 maart; o de zwijgzaamheid van de Franse regering. De stap van de Amerikaanse am bassadeur te Tunis naar men zegt ingegeven door een persoonlijk initia tief van president Kennedy heeft in Frankrijk groot opzien gebaard en bij de niet-ingewijden een onaange name indruk gewekt. Vooral omdat de Algerijnse leiders meteen alle profijt uit deze nieuwe ontwikkeling trokken om te verklaren, dat deze ontvangst beschouwd kon worden als een grote stap naar erkenning van de voorlopige Van onze correspondent PARIJS. In de Parijse beurö ont plofte gistermiddag omstreeks half drie, acht minuten na sluiting, een bom, die grote schade aanrichtte. Veer tien mensen werden gewond, van wie er vijf in het ziekenhuis opgenomen moesten worden. De toestand van twee is zeer ernstig. Deze veertiende bomaanslag in de Franse hoofdstad sedert 1 januari heeft grote opschudding gewekt en wel om dat men tevergeefs zoekt naar een re den. Men weet ook niet van welke zijde deze aanslag komt. De Parijse beurs sluit om half drie. Nog slechts enkele makelaarsbedien den en een aantal schoonmaaksters wa ren in het gebouw aanwezig, toen de bom in een van de toiletten van de eerste etage ontplofte. Zo krachtig was de ontploffing, dat een muur van der tig centimeter dikte werd weggebla zen. In deze muur bevondenzich wa terleidingen, die vernield wérden: in vrij korte tijd stonden alle zalen onder water. Na de bomaanslag op de Parijse beurs: voor de brandweer gaapte slechts een enorm gat in een der dikke muren van het gebouw. (Telefoto) TOKIO (AP). In de buurt van Hi roshima is gisteren in een volle bus een ijzeren tank ontploft, die gevuld was met ammoniak. Zeventien mensen liepen zware brandwonden op. Zeventien ande re passagiers moesten in het ziekenhuis worden opgenomen, omdat zij onwel wa ren geworden door de bijtende dampen. Algerijnse nationalistische regering door Amerika. Een woordvoerder van de Ameri kaanse ambassade te Parijs voegde hier later aan toe: „Er is niets gewij zigd in onze verhouding tot Frankrijk wat betreft de Algerijnse kwestie. Wij blijven hopen, dat er vruchtbare on derhandelingen zullen worden gevoerd, zoals zij in het vooruitzicht zijn ge steld." Aan de andere kant verzekerde hij, dat er geen sprake was van een aanbod van goede diensten. Ten slotte voegde hij hier nog aan toe, dat deze ontmoeting geen erkenning van de voorlopige Algerijnse nationalistische regering betekende of inluidde. INGELICHT lllllllllllllllllllllllllllllll Uit Tunis wordt vernomen, dat de Amerikaanse ambassadeur met beide Algerijnse minister niet alleen de redenen heeft besproken, die de Alge rijnse nationalistische regering bewo gen hebben de onderhandelingen uit te stellen, maar zich tevens heeft doen inlichten over de Algerijnse ziens wijzen over het gehele Algerijnse probleem. Naar het schijnt zou president Ken nedy vooral gealarmeerd zijn geweest door het feit, dat de Algerijnen de onderhandelingen uitgesteld hebben nadat hun minister Francis uit Moskou was teruggekeerd. De laatste verklaring die gisteren is uitgegeven door de woordvoerder van de Algerijnse nationalistische regering spreekt opnieuw over de goede wil van de regering om zo spoedig moge lijk de onderhandelingen te Evian te beginnen; zij wacht slechts op een geste van Frankrijk. Voor het vast stellen van een nieuwe datum zou het voldoende zijn, dat Frankrijk verklaart dat het zich houdt aan de inhoud van de gezamenlijke communiqué's van 30 maart. Zou deze geste niet van Parijs komen, dan zou de conferentie van Evian ongetwijfeld op de lange baan worden geschoven, „want dat zou bewijzen", volgens de Algerijnse natio nalisten, „dat de Algerijnse kwestie nog niet rijp is. Wij zullen dan zes maanden of een jaar wachten, totdat zich een nieuwe gelegenheid voordoet". ANDERE TACTIEK De Algerijnse leiders hebbe'n laten weten, dat men geen nieuwe verkla ringen meer tegemoet behoeft te zien, voordat zich nieuwe feiten hebben voorgedaan. Het schijnt, dat de Alge rijnse nationalistische regering van tac tiek wil veranderen, omdat zij met hun verklaringen en verwijten Parijs niet uit zijn tent hebben kunnen lokken. Al deze verklaringen zijn in feite niets anders geweest dan gratis publiciteit voor de Algerijnse vrijheidsbeweging (M.N.A.) wat de Algerijnse nationalis ten juist hadden willen voorkomen. Frankrijk blijft bij dit alles zwijgen. Wat zou het ook te verklaren hebben? Het eenzijdige uitstel van de conferen tie door de Algerijnen heeft nooit in een officieel communiqué gestaan, maar bleek slechts uit een commentaar van een Algerijnse woordvoerder. Na de ge zamenlijke communiqué's is er geen en kel contact meer geweest tussen Frank rijk en de Algerijnse onderhandelaars, en in het laatste contact was men over eengekomen eikaar op 7 april te Evian te ontmoeten. Dus zal Frankrijk op 7 april te Evian aanwezig zijn, vermoe delijk slechts met de bedoeling om de afwezigheid van de Algerijnse delega tie officieel te constateren. BEZOEK Het enige, wat de Algerijnen hebben laten weten, is dat een van hun afge vaardigden een bezoek zal brengen aan de Zwitserse regering. Dat is door Frankrijk voor kennisgeving aangeno men. Frankrijk zal dan ook geen en kele moeite doen om deze afgevaardig de te ontmoeten, al hopen de Algerij nen, die de geheime besprekingen zou den willen voortzetten, van wel. Door deze houding zou Frankrijk de Alge rijnen willen dwingen om zich óf aan de afspraak te houden óf kleur te be kennen. En daarmee wacht het op zijn beurt op een geste van de Algerijnen. DEN HAAG. Esso Nederland N.V. zal op het terrein van haar olie raffinaderij in de Botlek bij Rotter dam een fabriek bouwen voor de pro- duktie van aromatische basisproduk- ten voor de chemische industrie. De ze produkten zijn o.a. benzeen, tolu een en xylenen, zoals paraxyleen. De investering zal 65 miljoen gulden bedragen. De fabriek krijgt een be- gincapaciteit van 220.000 ton per jaar. LONDEN (AP). De Britse schil der sir Gerald Kelly heeft de mede deling, dat een Schots museum een van zijn naakten van een rolgordijn heeft .voorzien, schouderophalend ont vangen. Het museum, te Paisley bij Glas gow. heeft een suppoost op wacht ge zet naast dit doek. Als jeugdige be zoekers beneden de twintig jaar de zaal betreden, laat hij het rolgordijn ijlings zakken. Zijn de jongelui weg, dan floep gaat het scherm weer op. „Het kan me niets schelen, als ze het niet mooi vinden", zo zei sir Gerald, „ik vind het zelf ook niet zo mooi. Ik heb het ding bijna veer tig jaar geleden geschilderd. Het is sindsdien overal tentoongesteld. Ik ben nu over de tachtig en men kan niet van mij verwachten, dat ik er nog veel belangstelling voor heb." Een lid van de museumdirectie, mevrouw Osborne, vertelde dat de jongelui bij het schilderij stonden te grinniken. ,.Op die manier bederven zij de rest van de expositie voor oude re mensen en daarom hebben wij dat gordijn aangebracht." Van onze correspondent LONDEN Generaal Norstad, de opperbevelhebber van de Navo in Europa, treedt deze zomer af, zo ver luidt in Londen. Hij zou zijn ambt neerleggen na de bijeenkomst van de Atlantische raad die volgende maand te Oslo wordt gehouden. De gezondheid van de 55-jarige Nor stad is de laatste tijd niet al te goed. Hij kreeg vorig jaar mei een lichte hartaanval. Er is evenwel nog een andere reden die hem tot aftreden noopt: zijn plan om van de Navo een onafhankelijke zelfstandige strijdmacht met eigen kern wapens te maken, wordt niet langer door Washington gesteund. President Eisenhower was een voor stander van Norstads denkbeeld, maar de tegenwoordige Amerikaanse presi dent is een tegenstander van het uit smeren van kernwapens over meer lan den dan thans het geval is. Ook Enge land verzet zich al geruime tijd tegen het plan van de generaal. Van onze correspondent ENSCHEDE In het Enschedese politiebureau is gisterochtend de 61- jai-ige Almeloër J. R. dood in zijn cel gevonden. De man was de avond te voren aangehouden, omdat hij zich wat overvloedig met alcoholica had gelaafd. Toen een agent hem gisterochtend vroeg zou vrijlaten, lag de man leven loos op bed. Hij moet aan een hartver lamming zijn overleden. Men kon pas achter zijn identiteit ko men, toen een broer hem herkende. Zelf was de Almeloër bij zijn aanhouding niet in staat geweest te zeggen wie hij was en waar hij woonde. Van onze correspondent BONN. De ministers van defensie van Nederland, West-Duitsland, België en Italië hebben gisteren te München van gedachten gewisseld over de ge meenschappelijke produktie van de F 104 G Starfighter, de opleiding van de vliegers en de samenwerking bij het onderhoud van de vliegtuigen. Bij de bespreking waren ook de chefs van de luchtmachtstaven van de vier landen aanwezig. In gemeenschappelijke produktie zul len voor West-Duitsland 604, voor Bel gië honderd, voor Nederland 120 en voor Italië 125 Starfighters worden ge bouwd. Met de produktie is afgelopen herfst begonnen; in 1964 hoopt men met het programma klaar te zijn. DOLLARTRANSACTIE ROTTERDAM. De Vereenigde Transatlantische Hypotheekbanken N.V. heeft het vele jaren slepende proces tegen mr. dr. K. P. van der Mandeie over de rechtmatigheid van een in 1949 gedane miljoenentransactie met Cana dese dollars in eerste instantie verloren. De Rotterdamse rechtbank kwam in een vonnis van 26 pagina's tot de con clusie dat de heer Van der Mandeie, destijds voorzitter van de raad van ad vies en president-commissaris van de Vereenigde Trans, geen onrechtmatige daad kan worden verweten, zoals was gesteld. Hij had evenmin de nodige zorgvuldigheid uit het oog verloren. De Vereenigde Trans werd haar vor dering tot gedeeltelijke vergoeding door mr, dr. Van der Mandeie van de ge- lebegroot op tenminste f 1.965.000 ontzegd. De vennootschap werd veroordeeld tot betaling van de proceskosten. Het K.N.M.I. in De Bilt berichtte gisteravond om 23.15 uur: Zwaar bewolkt met nu en dan regen en in de ochtend plaatselijk mist. Matige wind tus sen zuid en zuid west. Zachter. MIESJE: Heeft iemand het zonnetje soms gezien? 6 april: zon op 6.05, zon onder 19-21; maan op 0.13, maan onder

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 1