Bedreiging voor de vrede in Z.O.-Azië Spaanse en Portugese troepen naar Afrika 1001»! DRIE NIEUWE LIJNEN OP ZESTIENHOVEN Oranjeploeg gewijzigd Ontvoerders zochten het gezelschap van de familie Peugeot I Vele arrestaties Aanrander van kind gearresteerd WYSZYNSKI KEERT ZICH FEL TEGEN GOMULKA De Bilt: Guur MAAK DE KIST VAN JOANNA" OPEN LUXEMBURG WON HET FESTIVAL PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND Maandag 20 maart 1961 Aandacht van velen voor Nw.-Guinea is winstpunt Sombere vooruitzichten voor bemiddelingspoging „Beide partijen weigeren rede te luisteren" naar EERST VOER TOEN VEE GERED Moeilijkheden in Angola en Rio de Oro Mysterie Oostenrijkse joden krijgen smartegeld Twee zeehengelaars van pier gespoeld Oost-Duitsland stopt vliegtuigproduktie Veel haat Kookpunt PROTEST TEGEN INDONESISCHE PROPAGANDA Frontale botsingéén dode ZWARE BRAND OP OSLO'S STATION f' Hebt li bet artikel over deze 200 jaar STOIia $jj Aloude „Ark", dié de-oplossing van alle ill L wèreldproblemen zou bevatten, gemist? Directeur: JACQ. DE SMIT; Chefred.: G. 3. Breuker. Kantoren te: Middelburg, Plein 1940 nrs. 68, Post bus 26, Giro 116666, telefoon 011802009 en 4469. Goes, Lange Vorststraat 90, Postbus 4, telefoon 011006901. Vlissingen, Nieuwendijk 33, Postbus 24, telefoon 01184 —3224. Temeuzen, Nieuwstraat 38, telefoon 01150—3189. Zierlkzee, Havenpark 24, telefoon 01110—2991. Zeeuwscii Dagblad tosse nummers IS cent Abonnementsprijs 0,56 per week, 7,per kwartart' Advertentietarieven op aanvrage. - Rubriek Kabouters T cent per woord met een minimum van X,—. 16e JAARGANG No. 4810 RAHMAN GEEFT HET NIET OP Minister-president prof. dr. J. E. de Quay heeft de groene ministerstafel in Den Haag tijdelijk verwisseld voor de groene oer wouden van Suriname. De wendbaarheid van het schip van staat daar ondervond hij, toen hij dezer dagen plaatsnam in een korjaal om daarmee nederzettingen te bezoeken langs de Surinaamse rivieren. De foto toont de premier in gezelschap van de minister-president van Suriname, dr. S. D. Emanuels, op weg naar Affobakka. Premier De Quay blijft nog enkele dagen in Suriname. Daarna brengt hij een bezoek aan de Nederlandse Antillen. Van onze correspondent LONDEN. „Minister Luns zou graag zien dat ik mijn bemid delingspogingen in de kwestie-Nieuw-Guinea voortzet, maar ik ben bang dat ik niet veel kan doen. Beide partijen weigeren om naar rede te luisteren". Aldus sprak zaterdag de Maleise premier tengkoe Abdoel Rahman in Londen. Op onze vraag of de tengkoe de gedachte aan bemiddeling in het conflict tussen Nederland en Indonesië heeft opgegeven, antwoordde hij„Ik heb het plan niet helemaal opgegeven. Ik ben nog steeds aan het plannen maken en aan het denken over wat ik kan doen om een regeling tot stand te brengen." Het was zeer duidelijk uit de op merkingen van de premier van Ma- lakka over het conflict rondom Nieuw-Guinea, dat hij zich zeer be zorgd maakt over de mogelijke ge volgen ervan en dat hij op het ogen blik de handen beslist vrij wenst te houden. Hij vertelde dat hij zelf vorige week de Indonesische ambas sadeur in Londen, dr. Sunarjo, bij zich had laten komen om duidelijk te maken „dat ik niet de indruk wil CANNES Luxemburg, het op één na kleinste televisieland, heeft zaterdagavond in Cannes het Euro visie Songfestival 1961 gewonnen met het liedje „Nous les amoureux", dat de zanger-acteur Jean-Claude Pascal op een geraffineerd sobere manier zong. De Engelse gebroeders Allison bereikten een eervolle tweede plaats met een eigengemaakt melodietje voor tieners en Greetje Kauffeld bezette samen met Monaco en Fin land de negende plaats. Het was één van de best georga niseerde en uitgevoerde Songfesti vals van de laatste jaren, waarover u in Draadloos op pagina 5 meer leest. Van onze correspondent BARNEVELD. Bij een felle brand in de kalverenfoksehuur van de heer G. van Ee te Barneveld zijn zaterdag alle honderd kalveren in de schuur gewond geraakt. Vijftien dieren stier ven op de plaats van de brand of moesten worden afgemaakt. De an dere zullen wel niet lang in leven biijven. Eerst waren de vele zakken voer voor de kalveren naar buiten gebracht; daarna werd getracht de kalveren uit de vol rook staande schuur te redden. Het waren zgn. kistkalveren, die de heer Van Ee voor een veevoederfa briek op contract mestte. De hele vee stapel was door paratyfus aangetast. De fabriek was tegen brandschade ver zekerd, de heer Van Ee niet. De brand was ontstaan doordat stro te dicht bij de pijp van een potkachel tje lag. Eigen nieuwsdienst ROTTERDAM. De Rotterdam se luchthaven Zestienhoven krijgt er drie nieuwe luchtlijnen bij. De belangrijkste is een dienst op Zu rich van de Zwitserse luchtvaart maatschappij Swissair. Swissair gaat vanaf 1 april dage lijks met een Convair een retourvlucht maken. Keulen wordt tussenhaven, mits de Duitse regering daarvoor lan dingsrechten wil geven. Vorig jaar weigerde de Duitse regering uit vrees voor te grote concurrentie voor de Lufthansa, waardoor het toen al be staande plan van Swissair niet kon worden uitgevoerd. Weigert de Bonds republiek dit jaar opnieuw, dan zullen de vluchten over Brussel of desnoods rechtstreeks worden gemaakt. De dienst op Zürich is voor Zestien hoven de eerste dagelijkse verbinding met een vliegveld op het Europese vasteland. De Britse chartermaat schappij B.K.S. vliegt twee keer per week van Leeds over Rotterdam naar Dusseldorf; alle andere vluchten zijn van en naar Groot-Britannië. De K.L.M. heeft ook vanaf Zestienhoven op Duitsland gevlogen een dienst over Schiphol naar Hamburg. Een half jaar geleden besloot de maatschappij die dienst voorlopig te staken, omdat er in Rotterdam onvoldoende ver voersaanbod was. Vijf dagen na het begin van de Zwitserse dienst, op 6 april, gaat de Eigen nieuwsdienst ROTTERDAM. Het Nederlandse voetbalelftal, dat woensdagavond in het Stadion Feijenoord te Rotterdam tegen de Belgen uitkomt, bestaat uit: DOEL; Pieters Graafland (Feije noord) ACHTER: Wiersma (PSV) en Kuys (NAC). MIDDEN: Van Wissen (PSV), Van der Hart (Fortuna '54) en Muller (Ajax). VOOR: Swart (Ajax), Henk Groot (Ajax), Kruiver (PSV), Schuurman (ADO) en Moulijn (Feijenoord). Reserves: Lagarde (DHC), Veldhoen (Feijenoord), Notermans (Fortuna '54) en Bergholtz (MVV). De Nederlandse B-ploeg, die dinsdag avond te Aalst tegen België B speelt, komt als volgt in het veld: Doel: Lagarde (DHC): achter: Kerkum (Feijenoord) en Schenkel (DWSA); midden: Kreijermaat (Feije noord), Pronk (Ajax) en Borghuis (GVAV)voor: Heynen (VVV), Brus- selers (PSV)Theunissen (DOS)Fran sen (GVAV) en Bouwmeester (Feije noord) Reserves: Van der Merwe (NAC), La- zeroms (NAC), Prins (Ajax) en Gös- gens (Rapid JC). Britse maatschappij Cunard Eagle Airways (door Air Dispatch te Rotter dam vertegenwoordigd) een lijndienst van Manchester over Rotterdam naar Frankfort beginnen. Voorlopig zal ie dere dinsdag en donderdag met Vis counts een retourvlucht worden ge maakt. Vanaf 19 mei tot 22 september komt er een wekelijkse verbinding tussen Derby (midden-Engeland) en Rotter dam. Deze dienst zal door de Derby Airways in samenwerking met Rotter dam-Air op vrijdag worden gevlogen. Er zijn op het ogenblik, vier en een half jaar na de opening van Zestien hoven, bijna dertig luchtvaartbedrij ven op de luchthaven Rotterdam ge vestigd. De meeste daarvan zijn klei ne Britse ondernemingen. Van onze correspondent LONDEN. Portugal en Spanje ondervinden op het ogenblik beide ernstige moeilijkheden in hun Afrikaanse koloniën. Uit beide landen zijn troepenversterkingen onderweg. Portugal zendt versterkingen naar Angola, waar de laatste dagen op grote schaal moordpartijen zijn geweest die vele tientallen doden hebben geëist; Spanje zendt oorlogsschepen en para chutisten naar Rio de Oro, het Spaanse deel van de Sahara, dat het doelwit is van invallen van Marokkaanse benden. Er bevinden zich daar o.m. reeds duizend man van het Spaanse vreemdelingenlegioen. De dorpen in het noorden van Angola worden nu ontruimd. Per vliegtuig wor den duizenden mensen naar de kust streek gebracht, hoewel het ook daar niet veilig meer schijnt te zijn. Daar er in Angola haast geen wegen zijn moet alle transport per vliegtuig geschieden. De vliegtuigen nemen troepen mee naar de grensdistricten wanneer zij de vluchtelingen aan de kust hebben afge zet. In de hoofdstad Luanda worden de wapenwinkels belegerd door mannen die vastbesloten .zijn hun plantages te verdedigen. De „infiltranten" beschik ken niet alleen over messen en speren, maar ook over moderne vuurwapens, die zij zo weinig mogelijk gebruiken, blijkbaar omdat zij zuinig moeten zijn met munitie. Berichten die Londen bereikten zeg gen dat er meer dan honderd doden zijn gevallen. Op één plaats is het ge beurd dat de mannen van een dorp hun vrouwen en kinderen in veiligheid hadden gebracht in het oerwoud om vervolgens het dorp te gaan verdedi gen. De aanvallers hadden hen echter In de Portugese kolonie Angola is het eigenlijk niet meer geheel rustig geweest sinds de overval op het Portu gese passagiersschip Santa Maria. Een zeer strenge censuur verhindert dat er veel bekend wordt over wat er precies gebeurt, maar de Portugese regering moet af en toe bepaalde be richten doorlaten, omdat er anders on gerustheid in het moederland zou ont- Zo is dit weekeinde bekend geworden dat „infiltrerende benden" (aldus de officiële berichten van de Portugese regering) enkele dorpen in Angola heb ben uitgemoord. Tientallen inwoners, vooral vrouwen en kinderen, zijn op beestachtige wijze om het leven ge bracht. Het aantal der slachtoffers ont breekt in de berichten. De infiltranten komen volgens de Portugese regering uit „een aangrenzend land". Daarmee wórdt waarschijnlijk Congo bedoeld. De regering geeft echter toe dat de benden ook aanhangers hebben in An gola zelf. Er zouden vele arestaties zijn verricht. Van onze correspondent PARIJS. Rechter-commlssaris Renard, die onvermoeibaar de in structie leidt tegen de ontvoerders van Eric Peugeot, is op nieuwe feiten gestoten. Het was de bedoe ling van de rechter-commissaris om zaterdagochtend de beide daders Larcher en Rolland te ondervragen over hun levensloop om daardoor een beter inzicht te krijgen in hun psychologische gesteldheid. Aan het einde van deze ondervraging zei hij verwonderd te zijn geweest over de driestheid van hun plan, een win- tervakantie door te gaan brengen in Megève, de plaats waar ook de familie Peugeot logeerde. Tot zijn grote verwondering ver telden zij, dat zij hun vakantie in Megève hadden willen nemen, juist ómdat de familie Peugeot daar was. Het was hun bedoeling om met de familie in contact te komen. Voor Rolland, die in Parijs reeds een zekere bekendheid had gekregen onder zijn aangenomen adellijke naam Roland de Beaufort, zou het gemakkelijk geweest zijn zich in „betere kringen" in te dringen. Daarom waren zij dan ook naar het restaurant „De Boerderij" gegaan, toen zij wisten, dat de heer en me vrouw Peugeot daar een tafel had den gereserveerd. Als zij eenmaal in contact gekomen zouden zijn met de familie, zou het hun gemakkelijk zijn geweest dat contact uit te brei den en hen geregeld in Parijs te ontmoeten. Als, zo meenden zij, op zekere dag vermoedens tegen hen zouden rij zen, dan zonden zij een perfect alibi hebben. „Wij, de ontvoerders van de kleine Eric? Kom, kom, wij zijn zulke goede vrienden van de Peu- geots, dat wij zelfs samen met hen onze vakantie in Megève hebben doorgebracht." Toen de rechter-commissaris vroeg of zij dan niet bang waren herkend te worden, zeiden zij, dat de enige, die hen had kunnen herkennen, Eric was. Maar Eric amnseerde zich op het kleine skiterrein in de buurt van het chalet, dat de familie Peu geot in Megève bezit. Hij kwam niet op de grote skipistes en zeker niet in de vele bars, restaurants en nacht clubs, waar zij de heer en mevrouw Peugeot geregeld zagen. „Maar", zo meende de heer Re nard, „de heer Peugeot heeft u toch onmiddellijk herkend bij de eerste confrontatie?" „Dat was onze eerste confrontatie niet", aldus Rolland, „hij heeft mij vaker ontmoet en mij nooit herkend als degene, die het losgeld van hem heeft aangenomen." Daarmee is het mysterie blijven bestaan, dat wij reeds op de eerste dag na hun bekentenis naar voren hebben gebracht en dat nog altijd niet is opgelost. Inmiddels hebben de heer en me vrouw Peugeot van de rechter commissaris een uitnodiging ontvan gen voor een gesprek. WENEN (Reuter). Oostenrijkse jo den, die tijdens de Duitse bezetting ten minste zes maanden gedwongen zijn ge weest een davidsster te dragen, zullen een schadeloosstelling van zesduizend schillings (ongeveer 875.-) ontvangen. Dit is voorgesteld in een amendement op de wet tot schadeloosstelling van nazi-slacntoffers, welke in het Oosten rijkse parlement in behandeling is. Er is tevens voorgesteld een uitkering te verlenen aan hen, die om redenen van rassenonderscheid of politiek gevan gen gehouden werden. Voor iedere maand gevangenisschap zou een ver goeding van 860 schillings (ongeveer 125.-) verleend moeteft worden. UTRECHT. Verscheidene tips hebben geleid tot de aanhouding van de man die vorige week in Utrecht een driejarig meisje aanrandde. Het is de 34-jarige gehuwde boekhouder G. J. de B. De man werd al eerder van derge lijke feiten verdacht. Toen beschikte de politie evenwel niet over voldoende bewijzen om hem te arresteren. Ook na zijn aanhouding ontkende hij. maar tenslotte bleken de aanwijzingen zo sterk, dat hij moest toegeven. gevolgd en moordden alle vrouwen en kinderen uit zonder zich verder om het dorp te bekommeren. De moeilijkheden die de Spanjaarden ondervinden in de kolonie Rio de Oro zijn van wat andere aard. Voor zover men uit de zeer schaarse berichten kan opmaken zijn zaterdag zes vlieg tuigen met parachutisten naar Rio de Oro vertrokken om de reeds aanwezige troepen bij te staan bij het keren van een inval van goed-gewapende Marok kanen. Spanje heeft in zijn deel van de Sa hara reeds een kleine tien duizend man onder de wapenen. Op de Kana rische Eilanden worden versterkingen gereed gehouden. Een deel van de Spaanse vloot kruist tussen deze eilan den en de kust van Rio de Oro. Spanje heeft de Verenigde Naties, Marokko, Portugal, Groot-Britannië, de Verenigde Staten en de Arabische landen laten weten dat het geweld met geweld zal beantwoorden. Van een onzer verslaggevers HOEK VAN HOLLAND. Twee Rotterdammers, de 46-jarige C. Tiggel- man van de Veerlaan en diens vijftig jarige zwager W. Debell uit de Ak kermanstraat, die gistermiddag op de Noorderpier te Hoek van Holland ter hoogte van het eerste baken in zee hengelden, zijn bij opkomend water door een snel doorzettende vloed ver rast. Een hoge golf sloeg de henge laars in zee; beide mannen zijn ver dronken. Mevrouw Tiggelman en haar veer tienjarige zoon Maarten, die de pier eerder hadden verlaten, sloegen op het parkeerterrein het uitvaren van de reddingvlet gade. Toen zij van de seinpost hoorden roepen dat er ter hoogte van het eerste baken moest worden gezocht, rende Maarten met een naar het strand. Daar zag hij het lijk van zijn oom aanspoelen. Naar het stoffelijk overschot van zijn vader werd tevergeefs gezocht. BERLIJN (Reuter). Oost-Duits land heeft zijn vliegtuigproduktie stop gezet. De arbeiders en de machines die daardoor vrijkomen, zullen wor den verdeeld over de andere indus trieën. De voorzitter van de Oostduitse com missie voor de regeling van de produk- tie, Bruno Leischner, heeft deze maat regel bekendgemaakt in een rede voor de Oostduitse communistische partij. Moeilijkheden Leischner deelde ook mee dat de pro- duktiecijfers die men zich voor de ko mende jaren ten doel had gesteld, zijn verlaagd. Hij weet dat aan „de grote economische moeilijkheden waarmee Oost-Duitsland heeft te kampen". Het zevenjarenplan waar het land op het ogenblik mee bezig is, voorziet in een jaarlijkse verhoging van de produktie met negen tot tien procent. Vorig jaar haalde men slechts 8,3 procent. Dit jaar streeft men naar 7,2 procent vestigen dat Malakka de kant van Nederland heeft gekozen". Wij vroe gen Abdoel Rahman ook nog of hij vorige week met premier Nehroe over Nieuw-Guinea heeft gesproken. De premier van Malakka ontkende dat. Niet alleen bleef de tengkoe zeer voorzichtig in wat hij zei over het con flict tussen Nederland en Indonesië, op een gegeven moment was er reden om te geloven dat hij niet zo erg veel waarde hecht aan het Nederlandse voornemen de Papoea's op Nieuw- Guinea zo snel mogelijk rijp te maken om het zelfbeschikkingsrecht uit te oefenen. Hij gaf in antwoord opeen vraag het Nederlandse standpunt weer. De Papoea's worden nu opgeleid en ze kunnen uiteindelijk Nieuw-Guinea overnemen om er een onafhankelijke souvereine staat van te maken, aldus Abdoel Rahman. Maar hij voegde hier aan toe: „Dat zeggen ze me ik weet niet wat ze doen". Hij bedoelde jnet „ze" op de Nederlanders. In dit verband werd de tengkoe ge vraagd of hij niet vond dat Nederland een koloniale politiek voert op Nieuw- Guinea, dié niet te rijmen is met dé ontwikkeling elders in de wereld. Hij wilde zich niet uitlaten over de vraag of de politiek van Nederland goed of slecht is. Alleen als men zou merken dat er op Nieuw-Guinea slavernij zou bestaan, of iets dergelijks, zo meende hij, zou er reden zijn om tussenbeide te komen. Het is bekend dat de premier van Malakka vooral door de ligging van zijn land zo dicht bij Indonesië met zorg vervuld is over de gevolgen die een conflict over Nederlands Nieuw-Guinea ook voor zijn land kan hebben. Hij her innerde aan het uitgangspunt van zijn eerste bemiddelingspoging van eind vorig jaar: Westelijk Nieuw-Guinea zou namens de Verenigde Naties onder be heer van Malakka, Indië en Australië moeten worden geplaatst. „Dat was mijn oorspronkelijke plan", zei de tengkoe. Beide partijen weigerden het te aanvaarden, zo bracht hij in herin nering. „Het had geen zin om dit voor stel te handhaven". „Er bestaat alleen kans op succes als de twee partijen deze kwestie wil len oplossen, maar beide partijen zijn onvermurwbaar", stelde de premier. „Er is aan beide zijden zoveel haat". De tengkoe meent dat na het ver breken van de laatste banden met Ne derland de koude oorlog over Nieuw- Guinea bijna het kookpunt heeft be reikt. „Als gevolg ervan voorzie ik moeilijkheden. Het zou mij zeer spij ten als er moeilijkheden voorkomen, anderen kunnen erbij betrokken raken. Niemand zou er profijt van hebben", vervolgde de tenkoe zijn sombere waar schuwing. „Er zouden alleen maar meer ellende en rampen uit voortko men". Abdoel Rahman werd nog gevraagd of de Britse premier Macmillan wellicht naar Indonesië zal gaan tij dens zijn komende bezoek aan het Verre Oosten. De tengkoe herinnerde eraan, dat hij Macmillan heeft uitge nodigd voor een bezoek aan Malakka. Als Macmillan naar Djakarta zou gaan zou dat een goed idee zijn, dan zou hij er op toe kunnen zien dat er nets gebeurt", zei Abdoel Rahman lachend. Maar hij kon natuurlijk niets zeggen over de plannen van de Britse premier. Onomwonden stelde premier Rah man vast dat de kwestie-Nieuw-Guinea een bedreiging vormt voor de vrede in Zuidoost-Azië. „Daarom", zo besloot hij, „heb ik geprobeerd de oorzaak voor een mogelijke oorlog weg te ne men". Hij was evenwel van mening dat het als een winstpunt moet worden gezien, dat door zijn mislukte bemid delingspoging de aandacht op het vraagstuk Nieuw-Guinea is gevestigd van een aantal landen die er vroeger geen acht op sloegen. Hoeveel maal heb ik je nu al niet vertelddat we morgen pas vijfentwintig jaar getrouwd zijn? WARSCHAU (Reuter) Er is een nieuw openlijk conflict uitgebroken tussen de beide machtigste mannen in Polen: de rooms-katholieke pri maat kardinaal Wyszynski en de communistische partijleider Gomul- ka. Directe aanleiding zijn de op handen zijnde „algemene verkiezin gen" en de recente aantijgingen van Gomulka tegen de kerk; de ware oorzaak zit natuurlijk dieper en raakt uiteindelijk de heerschappij over het rooms-katholieke Poolse volk. Kardinaal Wyszynski heeft dit week einde in een ongewoon felle preek van de kansel zich 'tegen Gomulka gekeerd. Zich richtend tegen diens bewering dat er godsdienstvrijheid in Polen heerst noemde Wyszynski een reeks organisaties op die volgens hem slechts ten doel hebben het atheïsme te ver breiden. Hoewel de kardinaal de Poolse lei der niet éénmaal met name noemde was het duidelijk wie hij bedoelde toen hij zei: „Ik voorzeg u, Caesars, dat ge voor God zult buigen en slechts Hem en niemand anders zult dienen". Een dag eerder had de kerkvorst in een preek gezegd dat de kerk geens zins wilde ontkennen dat zij een rebel was. Waarnemers in Warschau herinneren eraan dat Gomulka bij de vorige ver kiezingen van het Poolse eenheids front in 1957 voor het democratiserings- progiramma na het stalinistische tijd perk op krachtige steun van de kerk kon rekenen, maar dat er sedertdien een verkilling in de verhouding tussen kerk en staat is ingetreden. HOLLANDIA (A.N.P.). Drie par tijen in Nederlands Nieuw-Guinea hebben in een resolutie uitgesproken dat zij de „opruiende en leugenachti ge propaganda van Indonesië niet meer tolereren". Het zijn de Partij Orang Nieuw-Guinea, de Eenheidspar tij Nieuw-Guinea en de partij Sama Sama Manusia, die de resolutie heb ben opgesteld als reactie op de Indo nesische beschuldigingen dat Papoea's in opstand zouden zijn gekomen te gen het Nederlands gezag. Die be schuldigingen worden in de resolutie „grove leugens" genoemd. „Wij vluchten niet uit ons eigen land. Daar is geen reden voor. Wij leven hier in rust en vrede en er is vooruitgang". Aldus de drie Nieuwguinese partijen. Zij uiten in de resolutie grote onte vredenheid over „wapenleveranties aan Indonesië door West-Duitsland, Ameri ka en Rusland. DRIEBERGEN (ANP). In de Hoofd straat in Driebergen zijn zaterdagmiddag een autobus van de N.B.M. en een per sonenauto frontaal met elkaar in botsing gekomen. De bestuurder van de auto, de 66-jarige J. van der Heide uit Utrecht, kwam om het leven. Zijn echtgenote werd ernstig gewond. OSLO (AP) Gisteravond is een he vige brand uitgebroken in het oostelij ke spoorwegstation van de Noorse hoofdstad. Het honderd meter lange ge bouw van het goederenstation is geheel afgebrand. Er bestaat nog gevaar dat de brand, die door dertien brandweerploegen wordt bestreden, overslaat naar het hoofdge bouw, dat op enkele meters afstand van het goederenstation gelegen is. De lokale treindiensten zijn gestaakt. Het vervoer wordt door bussen overge nomen. Er schijnen zich geen persoon lijke ongelukken te hebben voorgedaan. Een hevige brainl in een oliefabriek te Jalgaon, op ongeveer vierhonderd kilo meter van de Indische stad Bombay, heeft 23 mensenlevens geëist. Zes men sen werden gewond. De brandweer slaagde er pas na vijftien uur in de brand te bedwingen. Het K.N.M.I. in De Bilt berichtte gisteravond om 23.15 uur; Veel bewolking met tijdelijk re gen. Matige tot krachtige en aan de kust harde wind tussen zuid west en noordwest. Maximumtempera turen van vijf tot acht graden. MIESJE: Dat ziet er niet zo mooi uit! Advertentie Panorama

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 1