Tweede partij afgebroken, Botwinnik in 1 nanw De vrouw de fiets en de misère H18 24 r,i rn B80 Damtitelstrijd met een vergrootte vechtlust Kruiswoordraadsel WH II ■IiLl"Ii!LlI~lLiIi n rh België zoekt man die doelpunten kan maken Voot enkele guldens meer. Itebf U een ECHTE Uitdager kon remisehaven (nog) niet bereiken Zaterdag 18 maart 1961 ZEEUWSCH UAGBLAD Pag. 15 Stimulerende middelen „Arm baaske" Het afscheid van J. H. W. Pasman |iHI| VROUW MAAKT VAL VAN ELF METER Luxemburgs B-elftal tegen Nederland Bom tegen Van Dijk agressief GEDEELD Arie Huismans kan zijn bokstitel prolongeren Nederlandse renners voor Ronde van Spanje 2 I3 üi4 Hl Ii"~ I 11 vTt Is Bokser Scholz vroeg opnieuw uitstel Met lantaarntje nog niet te vinden Zelfs goalgetter Wegria faalt in nationaal team Schietkansen Geen speelautomaten in Loosdrecht Leerling-vlieger overleden Verzending zeepost 1 DONOR CAMPING Met chequeboek Europese beker voor bromfietsen De doe-het-zelver. De man uit het vak. Zij verven graag met bIvÊr CETALAC Voortaan driemaal drie ronden voor amateurs Nieuwe kampioenschappen van tennisbond MOSKOU. De tweede partij van de tweekamp om het wereld kampioenschap schaken tussen titelhouder Tal en uitdager Botwinnik is na de 41ste zet van wit (Tal) afgebroken. Botwinnik heeft in het eindspel een pion meer, maar dat is vrijwel van geen betekenis. Tal heeft een ver opgerukte a-pion die hem winstkansen verschaft. De stelling is bijzonder ingewikkeld en nachtelijke analyse heeft raad moeten schaffen over de voortzetting van de partij, die op vandaag is gesteld. Eigenlijk waren, vergeleken met de eerste partij, de bordjes een beetje verhangen, want nu was het Botwin nik die de zaak wat wilde forceren. De uitdager speelde de opening bij zonder goed en pareerde een nieuwtje van Tal op de negende zet met een bijzonder sterke paardzet op het vitale veld d5. Wereldkampioen Tal kreeg met wit geen voordeel en Botwinnik wilde met alle g'eweld aansturen op eetl eindspel dat op zijn minst remise voor hem inhield. Herhaaldelijk bood hij dameruil aan, evenzovele malen weigerde Tal dit. Toen brak Botwinnik op de 20ste zet het centrum open, in de mening verkerend dat hij zo zeker was van een half punt. Vermoedelijk heeft hij toen de stelling van Tal onder schat en niet gezien dat de witte pionnenmeerderheid op de dame vleugel wel eens van beslissende be tekenis kon zijn. Een andere moge lijkheid is dat zwart in hoge tijdnood niet de allerbeste voortzetting heeft gekozen. Vlak voor het vallen van de vlag historische partij aan de kritieke 17de partij Een tot Van onze correspondent BBUSSEL. Sinds de Interna tionale wielerfederatie (UCI) gemeend heeft de vrouw offi cieel tot de wielersport te moe ten toelaten, komen, althans in België, de hardfietsende dames geregeld aan bod. Een onzuiver, louter op sensatie afgestemde be weegreden is de organisatoren van deze kijkspelen, die op baan en weg doorgaans als bijnum mers van de krachtmetingen der heren worden gebracht, natuur lijk niet vreemd. Afgezien nog van de weinig esttheti- sche en mogelijk ook fysiologisch schadelijke demarrages en jachten door jonge dames, hebben deze vertoningen sportief gezien niet de minste waarde. De marge, welke ook in andere takken van sport het sterke en zwakke geslacht scheidt, is hier nog aanzienlijk groter. In vergelijking met Adam- per-fiets staat de trappende Eva gewoonweg stil. INMIDDELS hebben de hardfietsende dames voor hun bedrijf alles van de man afgekeken. Valhelm hoe ele gant, nietwaar?- versnellingsappa raat en alumimumwieltjes behoren tot hun uitrusting. Eveneens zijn ze extra sportief" in die zin, dat ze op hun tenue in koeien van letters c'.e na men dragen van bedrijven ais bier brouwerijen, zeepziederijen, margari ne- of tandpastafirma's. Sandwich- vrouwen inplaats van sandwichman nen. Ofschoon Dior of Chanel aan deze da mes geen klanten heeft, doen ze toch met de mode mee. Gefluisterd wordt, dat ook zij de stimulerende middelen om triomfen te kunnen oogsten niet versmaden. Wat nu niet kon uitblijven bij de toene mende activiteit van Eva in de wie- Ierarena was de blik van een kam pioen op een kampioene. Voor beiden was het liefde op het eerste gezicht. De wegkampioen der onafhankelijken, Deloof, heeft de kampioene tout court in sprint en achtervolging, Marie- Therese Naessens, ten huwelijk ge vraagd en het ja-woord gekregen. Beiden rijden ze reclame voor een bierbrouwerij, hetgeen de eenheid van het paar slechts kan bevorderen. MEN KAN zich verliezen in gissingen ten aanzien van de inhoud van een dergelijk huwelijksleven. Doorgaans bepaalt de echtgenote van een wiel renner zich bij een nederlaag van haar man tot de bijtende uitdrukking „krabber" of, meer medelijdend „mijn arm baaske". In het onderha vige geval zal wel en wee wederzijds technisch echter op niveau besproken worden. O wee als er echter ruzie komt, want dan zat het de man niet licht vallen zijn vrouw af te schepen met de dooddoener, dat zij er geen verstand van heeft. „WatIk niet?Ben jij mis schien al achtervolgingskampioen ge weest? Man. je kan nog geen sprint van me winnen! Maar zo ver is het paar nog niet. Met het oog op het seizoen is het huwe lijk uitgesteld tot de herfst. Wellicht komt het dan straks de vernuftige Barnummensen in de wielersport staan voor niets nog tot een zes daagse voor gemengde paren. De Engelse suffragette Sylvia Pank- hurst en haar aanhangsters hebben intussen nooit kunnen dromen dat hun actie voor de emancipatie van de vrouw zo ver "'on 'eiden brak Tal met zijn a-pion door en Bot winnik moet nu maar zien hoe hij deze dappere krijger tegenhoudt. Wit: M. Tal Zwart: M. Botwinnik Caro-Kann 1. e2e4 clcS 2. d2d4 d7—d5 3. Pbl—c3 d5xe4 4. Pc3xe4 Lc8—f5 5. Pe4g3 Lf5—g6 6. Lfi—c4 e?—«6 7. Pgl—e2 Pg8—f6 8. Pe2—f4 LfS—d6 nu toe gelijk uit de eerste match tussen beide spelers, de partij die Botwinnik eigenlijk met een zet had kunnen winnen en ten slotte toch verloor. Dat Bot winnik deze opening kiest getuigt van zijn zelfvertrouwen, maar ook van het feit dat de Franse opening toch wel definitief voor hem heeft afgedaan. Op de zesde zet kiest wit een' systeem dat door Keres ten doop is gehouden. De 7de zet van zwart is nog omstreden, want Keres pre fereert hier 7Ld6. 9. 0—0 In de bovengenoemde partij speelde Tal 9Pxg6, waarna zwart na enige zetten tot de lange rochade kwam en goed spel kreeg. 9 Pf6d5 Botwinnik moet waken voor een of andere Tal'se off er combinatie op e6. Vermoedelijk is dit een sterk antwoord op Tals noviteit. 10. Pg3h5 0—0 11. Lc4b3 Pb8—d7 12. Pf4xg6 h7xg6 13. Ph5g3 Dd8li4 14. Ddld3 Ta8d8 15. Tfl—el Pd7—f6 16. h2h3 Het zwarte paard mag natuurlijk niet naar g4 komen. Wit heeft in de opening niet veel bereikt, maar zwart komt ook niet verder, 16Ld6—f4 17. c2c3 b7b6 18. Dd3—f3 Lf4xcl 19. Talxcl Dh4—f4 20. Df3e2 c6—c5 Botwinnik stuurt aan op een afwikkeling, waarbij ten koste van een geïsoleerde pion het witte centrum oplost. Vermoedelijk heeft Botwinnik getaxeerd dat het komende eind spel remise is. Wit heeft geen dameruil toe gestaan, omdat zwart dan zeker niet minder staat. 21. Tel—dl Df4c7 22. d4xc5 b6xc5 23. Pg3e4 Pf6xe4 24. De2xe4 Pd5f6 25. De4e2 Td8xdl 26. Telxdl Tf8—-d8 27. Tdlxd8t Dc7xd8 28. Lb3c4 Dd8b8 29. De2—d2 Db8—c7 30. Lc4fl Kg8—f8 Nu al in grote tijdnood hergroeperen beide spelers hun strijdkrachten. 31. b2—b4 c5xb4 32. c3xb4 Pf6d5 De beheersing van veld d5 is Botwinniks grote troef, tegen de komende stormloop van Tais pionnen op de damevleugel. 33. a2—a3 Dc7—c3 Hardnekkig is Botwinnik in zijn aanbie dingen van dameruil. 34. Dd2go Dc3—f6 35. Dg5g3 Df6—f4 Zo verstrijkt de tijd ook. Vooral Bot winnik had nogal moeilijkheden met de klok. 36. Dg3d3 Df4—cl 37. a3a4 Kf8—g8 38. a4a5 Del—el 39. Dd3—d4 a7—a6 40. b4—b5 De b-pion, toch verloren, gaat zich op offeren om zijn metgezel op de a-lijn een vrije doortocht te bezorgen. Men ziet dat zwart er helemaal niet toe kan komen om zijn pionnenmeerderheid op de koningsvleu gel produktief te maken. 40a6xb5 41. a5a6 Hier werd de partij afgebroken. Botwinnik gaf zijn zet af. Stelling na 41. a5—a6. Zwart: M. BOTWINNIK Eigen nieuwsdienst DEN HAAG Sinds twee weken heeft de Stichting Nederlandse Draf- en Ren sport een nieuwe voorzitter. Zoals be kend nam de heer J. H. W. Pasman op 1 maart afscheid van zijn functie, van middag zal hij dat doen met een receptie in De Witte Brug in Den Haag. De heer P. B. van Binsbergen volgde hem op. De heer Pasman gaat niet volledig weg van de paardesport: hij volgt mr. dr. L. N. Deckers op als voorzitter van de Stichting Totalisator Nederland. Ruim twaalf jaar heeft de heer Pasman het draf- en renwezen gediend als voor zitter en vooral in het begin van de werking van de totalisator bij de koer sen heeft hij veel moeilijkheden en tegenstand moeten overwinnen: het publiek moest vertrouwen krijgen in de totalisator en de bookmakers mochten geen enkele greep op de draverijen en rennen behouden. De totalisator was van vitaal belang voor deze takken van de paardesport en daar de toto „het haalde" ging het alles op de koersbanen in sterk opgaande lijn: hogere prijzen, meer interesse voor fokkerij,, een groeiende publieke belangstelling, enige vooruitgang in de accommodatie. De taak van de heer Pasman was veel omvattend want ook de landelijke rui ters, de concoursen hippique en de uitzendingen van vertegenwoordigende equipes naar het buitenland vielen onder zijn supervisie. In 1952 werd hij benoemd tot officier in de orde van Oranje-Nassau. De paar desport is de heer Pasman veel dank verschuldigd. aocdefgh Wit: M. TAL Eigen nieuwsdienst ROTTERDAM. Bij het zemen van de ramen heeft de 57-jarige mevrouw I. M. G. van den Haterd van de Havik horst in Rotfeerdam-Zuid gistermiddag haar evenwicht verloren. Zij maakte een val van elf meter en kwam terecht op een tegelpaadje achter haar huis. Bij aankomst in het ziekenhuis was zij overleden. AMATEURVOETBAL LUXEMBURG (A.NP.) Het Luxem burgse B-elftal, dat woensdag 22 maart in Rotterdam uitkomt tegen het Neder landse amateur-voetbalelftal is als volgt samengesteld: Doel: Hoffmann (Jeunesse); achter: Zambon (Alliance) en Colas (Union); midden: Ehmann (The National), Hardt (Neudorf) en Ries (Union); voor: Hilbert (Beggen), Schneider (The National), Winandy (Union), Ewen en Bach (Jeu nesse). Reserves: Fernand, Ruffini en Leer. Eigen nieuwsdienst UTRECHT. Als een zwaard van Damocles hing de nieuwe reglements bepaling de veertien combattanten boven bet hoofd, dat slechts drie van hen de drie hoogstgeplaatsten het volgend seizoen automatisch toegang verkrijgen tot het belangrijkste nationale persoon lijke damtoernooi. Een van de goede zijden van deze „New Look" in het wedstrijdwezen van de Koninklijke Nederlandse Dambond blijkt een vergroting van de strijdlust te zijn. Reeds direct nadat wedstrijdleider H. A. A. de Kruyff de klokken in wer king had gesteld, werden op diverse borden grote spanningen gekweekt. Bom begon wel heel agressief, maar trof het niet dat ir. Van Dijk tegen hem andere wegen wilde bewandelen. Juist toen een heksenketel dreigde te ontstaan, werd door de oud-tegenstander van de Rus ICoeperman de stelling gelikwideerd. Toen had ondertussen „houwdegen" Dukel al de aandacht voor zich opgeëist. Uit een ogenschijnlijk normale positie ontwikkelde de IJmuidenaar met een verrassende voorzet, waarbij hij zijn tegenstander Van Leeuwen sehijfwinst aanbood natuurlijk mocht de Leidse onderwijzer het cadeautje niet accep teren een zeer krachtige aanval. Van heel andere aard was de belang stelling die de Utrechter Kooymans voor zich opeiste.Hij had een onmogelijk lange vleugelopstelling ingenomen. De Friese voorvechter Bergsma beukte daar op totdat hij schijfwinst had. Inmiddels was in de wedstrijdzaal wel bekend geworden dat in de te Amster dam gespeelde partij tussen titelhouder De Jong en Ansems, die een onregelma tig karakter droeg, de punten waren gedeeld. De Jong was wel bijzonder gelukkig, want in het eindspel ver zuimde Ansems een practisch zekere winstvoortzetting. Eigren nieuwsdienst ROTTERDAM. Maaandagavond wor den in de Dierentuin te Den Haag de finales gehouden van de amateurboks- kampioenschappen van Nederland. Kon men in de laatste jaren nog al tijd een volledige finale in de tien ge wichtsklassen verwerken, dit jaar zal dat niet mogelijk zijn daar in het vlieg- gewicht geen deelnemers zijn. Slechts drie boksers, die vorig jaar een titel behaalden, zullen deze kunnen verdedigen namelijk Jan de Rooy (veder- gewicht), Arie Huismans (lichtgewicht) en Wim Gerlach (lichtweltergewicht). Waarschijnlijk zullen zij hun kampioen schap prolongeren. Het volledige programma luidt: Bantamgewicht: G, te Paske (N.H.)P. Kerkhof (Zuid); vedergewicht: J. de Rooy (N.H)T. Meb'ers (N.H.); lichtgewicht: A. Huismans (Zuid)—J. Kneppers (N.H..); lichtweltergewicht: W. Gerlach (Noord)—G. Soeurt (N.H.); weltergewicht: F. Wolters (Z.H.)H. Baars N.H.); zwaarweltergewicht: H. Leijendekker (Z.H.)—A. Nachtegaal (Oost); middengewieht.: J. Steenbergen (N.H.)—J. Mommers (Zuid); halfzwaarge- wieht: J de Vries (N.H.)—D. van Lieshout (Zuid): zwaargewicht: E. Kiks (N.H.)W. van Essen (N.H.). DEN HAAG (ANP) De sportcom- missie van de Koninklijke Nederlandse Wielrenunie heeft in overleg met Klaas Büohly de volgende renners aangewezen voor d'e Ronde van Spanje, die van 26 april tot en met 11 mei zal worden ge houden. Het zijn: Piet Damen, Piet van der Brekel, Jan Hugens. Dik Enthoven. Ab van Egmond. Huub Zilverberg, Mik Snij ders, René Lotz, Ab Sluis en Lex van Kreuningen. Reserves zijn: Lembert van der Ven, Joop van der Putten. Frans Balvert en Leo van der Brand Horizontaal: 1 schil; 4 wijnsoort; 9 behoeftige; 12 geliefde van Zeus; 13 vis; 14 de Noordse mythen; 15 geestdrift; 17 soort hond; 20 soldatenkost; 22 wet; 24 gewis; 25 bijwoord; 26 verwoedheid; 28 gewicht; 30 sneeuwschaats; 32 vers en zacht; 34 peulvrucht; 35 voorvoegsel; 37 ontkenning; 39 dicht; 41 nobel; 43 ogenblik; 45 redenaar; 48 slechte vrouw; 50 opbrengst; 51 dief; 52 grafmonument; 53 blijvende vijandschap; 54 van zeker metaal; 56 uniek; 57 grond om het huis; 59 vreemde munt; 60 karakter; 62 kloosterlinge; 64 strook; .66 las, verbin ding; 68 fatsoen; 70 Europese hoofdstad; 72 strak, te klein; 74 veine; 76 leefre gel; 79 vierkante platte steen; 82 godin der tweedracht; 83 luchtklep; 85 ge wicht; 86 naar mens; 87 naaldboom; 88 kleurstof; 89 ongaarne; 90 houder v. geldswaardig papier; 91 zijdelingse lok kende blik. Verticaal: 1 deel v.e. schip; 2 mors- doekje; 3 zangstem; 4 ton; 5 zonderlin ge; 6 verkoopplaats; 7 vettige vloeistof; 8 driemaal; 9 gevat; 10 kader; 11 droogplaats; 16 aardig; 18 standaard; 19 derhalve; 21 verhoging; 23 beschaaf de vrouw; 25 deel v. li. gebit; 27 vogel; 29 stuurinrichting; 30 dood gaan; 31 vaccineren; 33 vogelverschrikker; 34 tot inkeer komen; 35 rampspoed; 36 onkreukbaar; 38 eenjarig dier; 40 wal kant; 42 scheikundige verbinding; 44 kuddedieren; 46 voor; 47 roem, lof; 49 priester v. Silo; 54 maal; 55 akelig; 58 gierigaard; 61 gewoonterecht; 63 voor zetsel; 65 slot; 67 diploma; 69 insekten- eter; 70 borstbeeld; 71 ketting; 73 zout water; 74 niet een; 75 vers; 77 halfbloed; 78 afloop; 80 overmaking v. geld; 81 loofboom; 83 smeer; 84 prul. OPLOSSING KRYPTOGRAM Horizontaal: 1 Adamsexcuus; 8 aan hang; 10 eenvoud; 11 stil; 12 snoet; 13 foei; 16 mangelen; 17 Exodus; 19 boe ket; 21 teerkost; 25 lurk; 26 genot; 27 Asti; 30 etalage; 31 pothuis; 32 mugge- zifter: Verticaal: 1 aanzien; 2 adat; 3 x-be- nen; 4 urne; 5 stokoud; 6 balsem; 7 advies; 9 genoeg; 14 reder; 15 extra; 18 beroep; 19 ballet; 20 eerzaam; 22 obscuur; 23 triest; 24 Selene; 28 laag; 29 stut. 75 43 22 30 76 '2 ips 73 10 HJ37 30 ■p 40 Jfl 50 55 44 3 lil? 'O üatl I? B|20 \28 2? S45 46 54 82 7/ 27 135 3Ó 32 40 pPj 4Z 4Z MÉ <78 ~m56 j 5? g|^6<7 61 6z 63 WÊÊ64~ 6s ^■66_ 67 HHpT~ 67 74 75 Bei 76 77 75 pas 7? so si 7s Bp 86 E 4? BS/ IV De sprong van Grifel, een van de drie Russische paarden, die voor de Grand Na tional, de volgende week in Liverpool, is ingeschreven, is zeer spectaculair, maar toch niet helemaal in de stijl die men op de renbaan van Aintree verwacht. Epigraff, een collega van Grifel, toonde ook al, dat hij zich niet zo erg thuis voelt in Engeland: hij beet zijn jockey, die hem een suikerklontje aanbood, flink in de hand. Dit alles neemt niet weg, dat de book makers de tuinkans van de Russen niet helemaal meer verwaarlozen: eerst was de cole 1001, maar in de Victoriaclub bleek dat de Russische paarden nu nog maar voor 331 te krijgen zijn. PARIJS, (ANP). De Europese boks kampioen in het middengewicht, de Duit ser Gustav Scholz. heeft opnieuw aan de Europese boksunie uitstel -gevraagd voor zijn titelgevecht tegen de Hongaar Lazlo Papp. Als het gevraagde uitstel niet wordt verleend, zal Scholz waar schijnlijk afstand doen van zijn Euro pese kroon. Zoals bekend, heeft de Europese boksunie de vijftiende april als uiterste datum genoemd voor ee.'i titelgevecht van Scholz. Het gevecht tussen Scholz en de Fransman Paul Roux, waarbij het kampioenschap niet op het spel staat, is van de tiende naar de 24ste april verschoven. NTWERPEN Door zijn bevoor rechte situatie van zelfstandig bierbrouwer het brouwen van de koppige Brusselse Gueuze kan de heer Constant van den Stock tijd en geld besteden aan zijn hobby: het Belgisch voetbalelftal. Sinds hij de zorg voor 's lands vertegenwoordigen de ploeg in handen heeft gekregen, wat nu alweer twee jaar geleden ge beurde, heeft hij voetje voor voetje het peil van het wel zeer diep gevallen elftal toch een stuk opgetrokken. In het lopende seizoen heeft het aan verdienstelijke verrichtingen beslist niet ontbroken. Met tegenstanders als Zweden, Hongarije, Zwitserland, West- Duitsland en Frankrijk kwam de Rode Duivels door de bank genomen tot een bevredigende staat van dienst. EEN opvallend zwak element bleef toch echter het weinig doeltreffende aan- vals-spel. De jongens vain Van den Stock maken geen goals. Een euvel waaraan, voor wi-e de voetbalhistorie van dit land kenit, het Belgische elftal in de moderne voetbaltijd steeds is mank gegaan. Vo rige week woensdag beten de Belgen in Frankfurt goed van zich af tegen de jon-gen.s van Sepp Herberger, ofschoon vriend en vijand het er over eens was dat beide partijen -ni>e,t op internationaal peil stonden. Maar goed, zij behoefden in -het veld niet onder te d-oen, doch za gen toch maar geen kans de nul naast het Duitse eentje weg te werken. DE goalgetter moest maar weer eens worden opgevist. Deze doelpunten maker in België is de Luikenaar Wegria. Een atletisch gebouwd midvoor met een keihard schot en een snelle start. Al thans in de competitie, waarin hij voor zijn club F. C. Luik goud waard is. In het rode baadje, dat hij reeds vier maal mocht dragen, heeft, hij die repu tatie nooit kunnen waar maken. Moge lijk is er nog wel enig verschil tussen het club en het internationale spel. WEGRIA werd dan ditmaal voor de strijd tegen Frankrijk in Parijs ech ter weer opgesteld en naast hem, eigen lijk achter hem. als verbindingsspeler, zijn stadgenoot Houf, van wie men ver wachtte dat hij door zijn nuttig en lucide optreden op het middenveld, de goalget ter behoorlijk van schietkansen zou voor zien. De rest zou het wel redden. DE rèst heeft het inderdaad gered; Wegria niet. België had veruit het beste van het spel. Zelfs in die mate, dat het publiek het eigen elftal honend toe riep: ,Jes junioresles juniores Doorgaans lijdt het Franse elftal te- Van onze correspondent LOOSDRECHT De raad van Loos drecht heeft bepaald, dat cafés in deze gemeente om half een 's nachts moeten worden gesloten. De muziek zal om middernacht dienen te verstommen en speelautomaten zullen helemaal taboe zijn. De raad besloot hiertoe naar aanleiding van vele klachten over misstanden in het watersportcentrum. In een motie drong de raad er bij de burgemeester op aan slechts in zeer bijzondere gevallen gebruik te maken van zijn bevoegdheid om cafés langer open te stellen. Ruim twee maanden na ongeluk: MAASTRICHT (ANP) De 23-jarige leerling-vlieger M. Stassen is in het ziekenhuis te Maastricht overleden. Op 30 december werd hij ernstig gewond, toen een lesvliegtuig van de Rijkslucht vaartschool bij het vliegveld Eelde neer stortte. De vlieger Stassen was de enige van de vier inzittenden die het er toen levend af bracht. Hij werd door een wegenwacht uit het brandende toestel getrokken. DEN HAAG (ANP). Met de vol gende schepen kan zeepost worden ver zonden. De data. waarop de correspon dentie uiterlijk ter post moet zijn be zorgd, staan tussen haakjes achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: t.s. Libertad (22-3); Aus tralië; m.s. Regenstein (19-3), s.s. Oron- say (20-3), s.s. Strathaird (21-3); Brazi lië: m.s. Aludra (19-3), m.s. Browind (23-3); Brits-Oost-Afrika: s.s. Jean La borde (23-3); Canada: s.s. Queen Eli sabeth (19-3), m.s. Harpefiell (20-3), m.s. Leada (22-3). s.s. Maasdam (23-3): Chili: m.s. Baerenstein (23-3); Ned. Antillen: m.s. Bellavia (21-3); Nieuw- Zeeland: s.s. Dominion Monarch (20-3); Suriname: m.s. Kreon (22-3); Unie van Z.-Afrika en Z.W.-Afrika: m.s. Carnar von Castte (19-3), m.s. Overijsel (21-3). Inlichtingen over de verzendingsdata van postpakketten geven de postkanto ren. Advertentie Een tent van standingMet garantie. Geill. katalogus (N° 4) met 50 modellen, ligt voor U gereed Groothandelsgebauw A3 ROTTERDAM Pariikuliere showroom hoek Centraal Station Groothandelsgebouw genover België al aan een complex, zo iets in de aard als België op zijn beurt tegenover Nederland kent. De Fransen, zelfs in gloriedagen, weten met het Bel gisch spel geen raad. Nu de Kopa's en Piantomi's zo langzamerhand afzakken en de waarde van het elftal onloochen baar is, vlotte het. helemaal niet meer. De Rode Duivels dicteerden de wet in het Pare des Princes. Maardoelpun ten waren er niet bij. Het gelijke spel: 1—1, was onder de gegeven omstandig heden voor België een nederlaag. DE man die de doelpunten maakt is dus in België zelfs niet met een lan taarntje te vinden. Èen zo rijke club als Anderlecht, die overal in het land met het checqueboek in de hand kan kopen wat zij wil, loopt er bijvoorbeeld nog naar te zoeken. Wanhopig is de voorzitter er een m Engeland gaan halen. Ze hadden hem de Ierse midvoor vain Blackburn Rovers geadviseerd. Hij is eens naar de compe titiewedstrijd van die ploeg met Arsenal gaan kijken, en werd het eens cm Dudley voor de som van. 150.000 over te nemen. ZOUDEN de Belgen dan biologisch de aanleg niet hebben zuiver, hard en veelvuldig te kunnen schieten? Of rnoet men verder gaan en valt dit falen een voudig te wijtien aan het feit, dat de ma nier, waarop zij spelen, niet de goede is om goals te maken? Van onze correspondent PARIJS. Op verzoek van een aantal bonden, die hierom speciaal hebben ge vraagd. heeft de internationale motor sportfederatie (FIM) voor dit en de komende jaren een Europese beker be schikbaar gesteld voor de 50 cc klasse (bromfietsen). Deze beker zal worden toegekend aan de winnaar van een aantal internationale wedstrijden in deze klasse. Elke, natio nale federatie mag ten hoogste drie wed strijden organiseren, die voor deze beker gelden. Aan de deelnemers die de wed strijden uitrijden zullen punten worden toegekend, volgens de schaal en de re glementen van de wedstrijden voor het wereldkampioenschap. Om deze beker aantrekkelijk te maken moeten ten minste drie van deze wedstrijden per seizoen worden verreden. De afstand van de wed strijden wordt overgelaten aan de orga nisatoren, maar zij mogen niet langer dan 45 minuten duren. Advertentie Boksers naar negen minuten Eigen nieuwsdienst ROTTERDAM. Het bestuur van de Nederlandse Boksbond heeft besloten de amateurboksers uit de A-klasse, direct na de amateurkampioenschappen van Nederland, wedstrijden te laten boksen die bestaan uit drie ronden van drie minuten in plaats van vier ronden. Dit in navolging van het buitenland. Hoewel in vorige jaren vele malen de wens geuit is de internationale bepalin gen te volgen heeft de toenmalige tech nische commissie zich steeds daartegen verzet. Men zag namelijk in wedstrijden van vier ronden een grotere aantrek kingskrach voor het publiek, terwijl verder de bokser, die gewend is vier ronden te boksen, in het voordeel bleek te zijn wanneer hij een tegen stander ontmoette, die nooit meer dan drie ronden bokst. Nu er geen technische commissie meer is meent het bestuur van de boks bond, speciaal met het oog op de ko mende Europese kampioenschappen van 8 tot 10 juni in Belgrado de knoop te moeten doorhakken en over te gaan op drie maal drie ronden. In principe zal Nederland te Belgra do door acht boksers vertegenwoordigd worden. Eigen Nieuwsdienst ROTTERDAM. Twee nieuwe offi ciële kampioenschappen zullen op hei programma van de Koninklijke Neder landse Lawn Tennis Bond geplaatst worden. In augustus zullen, tegelijk met de nationale kampioenschappen de Kampioenschappen voor veteranen wor- den gespeeld. Tot nu toe organiseerde de Veteranen T.C. deze alleen voor dubbelspelen, aan het einde van het seizoen, afzonderlijk. In het schema van de nationale kampioenschappen zul len nu zestien speelsters en zestien spe lers van de veteranen (al of niet door een voortoernooi aan te wijzen) worden toegelaten. De leeftijd voor tennis-vete- ranen is officieel vastgesteld op veerti» jaar voor dames en 45 jaar voor heren° j anc'ere ..nieuwe" kampioenschap is dat op overdekte banen. Nu en dan is het ook m het verleden gespeeld De toeneming van het aantal overdekte ba nen in ons land geeft aanleiding tot dit kompmenschap dat tevens een wed strijdoefening voor de top betekent. In febiuari 1962 zal het worden gehouden. G Het tennisteam van de Belgische IC dat vandaag en morgen te Brussel uito komt tegen de Nederlandse IC, bestaat uit Froment, Lemaire, Valez, Gevers en reserve Van den Bemden. De,Amerikaanse tennisbond heeft een uitnodiging gestuurd aan Rusland om een team af te vaardigen naar de Amerikaan se kampioenschappen verharde banen, die houden '!Uli ^icago worden ge- Rinus Schaap, oud-international en nu aanvoerder van de voetbalclub 't Gooi. zal morgen m de uitwedstrijd tegen RCH ïechtsachter staan. Hij begon dit seizoen bij de Hilversummers als middenvoor maar werd de vorige week legen Hera-' cles naar achter gehaald; hij was daar een succes. Voor de vierde divisie van de Engelse voetballeague verloor Exeter met 0—1 van Crewe. Een van de scheidsrechters bij de Euro pese bokskampioenschappen in Belgrado zal de Nederlander Bril zijn. Maandag 24 april wordt in Esplanada te Utrecht de ledenvergadering gehouden van de Nederlandse Sportfederatie. Het league-voetbalteam van Noord- Ierland heeft gisteren te Dublin mat S— gewonnen van de Ierse republiek. Rutt. stana Z—-1,

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 15