JOHN S. RICE, de zakenman ALS AMBASSADEUR Plan Gemenebest: internationaal vredesleger AIR-I ND SA Minister akkoord met Hamburgs „Europoort Vechter voor Kennedy naar Nederland J Fried je is gezwicht: holbewoner verliet hossen van Deurne Poolse verstekeling laat zich niet wegsturen Politie zoekt psychopaat Onderdak in transformatorhuisje Met nieuwe snelle aanvoerweg Besprekingen over salarissen Britse liberalen boeken winst bij tussenverkiezing Zaterdag 18 maart 1961 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 13 MA I ZE NA DU RYEA ROOD-CHINA MAAKT ZICH GEEN ILLUSIES Woedende Soustelle niet naar Algerije CONFERENTIE IN LONDEN GESLOTEN Eskimo's ontdekken nieuwe kunst PATIËNT TUSSEN DE KINDEREN Indonesische padvinders steunen Soekarno Sympathieke man met liefde voor natuur Scherpe kritiek op dierenbescherming FIETSER OVERLEED Vlaggetjesdag: 20 mei Loonsverhoging van 3,3 procent voor landbouw de beschermende basis voor blijvende schoonheid Grootzegel van de staat Pennsylvanië Van onze NewYorkse correspondent HARRISBURG „Het is voor mij een grote voldoening dat president Kennedy mij heeft uitgekozen om de Verenigde Staten als ambassadeur in Nederland te vertegenwoordigen. Ik hoop van mijn missie een succes te kunnen maken". pOHN S. Rice, de 62-jarige ex-zaken man uit Harrisburg, hoofdstad van Pennsylvanië. gaf mij met deze woorden te kennen dat hij alles wil doen wat in zijn vermogen ligt om als ambassadeur de, goede betrek kingen tussen de Verenigde Staten en Nederland te bevorderen. Hij ontving mij, voor een lang ge sprek, in zijn werkkamer waardig en strak, met eikenhouten betimmering in het Capitol te Harrisburg. Een eenvoudig en vriendelijk man, nu nog in functie als secretaris van het Ge menebest van Pennsylvanië. Deze functie hij bekleedt haar sedert 1958 is belangrijk in een Ame rikaanse staat; zij is te vergelijken met die van minister van binnenlandse za ken voor die afzonderlijke staat. Nederlandse historie Pennsylvanië is een der oudste staten van de Unie. De historie gaat terug tot de tijd van de vestiging van de eerste Hollandse nederzettingen in de nieuwe wereld. In 1609 voer Henry Hudson in de Halve Maen de Delawarebaai binnen en in 1623 bouwden de Hollanders Fort Nassau aan de rivier tegenover wat nu Philadelphia is. Later vestigden zich de Zweden in deze streek, die in 1655 aan het bewind van de gouverneur van Nieuw Nederland, Pieter Stuyvesant, werd overgedragen. De Engelsen maak ten eveneens aanspraak op het gebied en na wisselvallige strijd werd, bij het vredesverdrag van 1674, het Britse be wind er definitief bevestigd. Ruim hon derd jaar nadien, toen de koloniën zich van de Britse heerschappij hadden be vrijd, werd Pennsylvanië een onafhan kelijke staat. Op 11 juli 1776 nam de constitutionele conventie van Pennsyl vanië het bewind over. In 1810 werd Harrisburg de hoofdstad van deze staat. In de vroege geschiedenis van Penn sylvanië zijn dus ook de Nederlanders betrokken geweest. De heer Rice ziet in deze historische band een aankno pingspunt met het heden, dat nog ver sterkt wordt door de geest van vrij heid, verdraagzaamheid en de trouw aan democratische instellingen, die Pennsylvanië van begin af aan heeft hooggehouden en die het met Neder land gemeen heeft. Zijn vreugde over het feit dat hij juist in Nederland als ambassadeur zal optreden reikt dan ook dieper dan alleen ingenomenheid we gens deze eervolle benoeming. De heer Rice is geen diplomaat van huis uit. De omstandigheid dat hij als voorzitter van het staatscomité der de mocratische partij voor de kandidatuur van Kennedy ijverig heeft gewerkt, kan bij de keuze van de president een rol hebben gespeeld. Onderwijszaken De benoeming van de heer Rice kan intussen niet beschouwd worden als uitsluitend door politieke overwegin gen ingegeven. Wel is hij uit het zaken leven voortgekomen, maar bewindsza ken hebben steeds zijn belangstelling gehad. Zijn staat van dienst als lid en tijdelijk voorzitter van de senaat van Pennsylvanië en later als secretaris van het gemenebest en lid van het kabinet van de gouverneur heeft hem inzicht in staatszaken verschaft. In zijn kwali teit van voorzitter van het curatorium en waarnemend president van Getty- burg College is zijn belangstelling even eens naar zaken van onderwijs en op voeding uitgegaan. Hij meent dat zijn ervaring oj> deze gebieden mede van invloed op zijn be noeming is geweest. Deze ervaring strekt zich tevens uit tot de organisatie van het luchtverkeer. Tijdens de jong ste wereldoorlog was de heer Rice na melijk, laatstelijk als kolonel, verbon den aan het Air Transport Command van de Amerikaanse strijdkrachten en was hij belast met het toezicht op de militaire transportluchtvaart en de in spectie van de vliegvelden in Europa en Noord-Afrika. Landingsrechten Uiteraard is hij bekend met de kwes tie van de landingsrechten van de K.L.M. in de Verenigde Staten en de wens om deze ook tot de Westkust uit te strekken. Het ligt voor de hand dat hij zich hierover liever niet wenst uit te spreken. Evenmin zou hij zich op een oordeel over het vraagstuk Nieuw- Guinea willen vastleggen. Zijn benoeming dient trouwens nog door de Amerikaanse senaat te wor den bevestigd en de heer Rice wil zich dan ook angstvallig onthouden van enigerlei officiële uitspraken. Noch tans maakt hij van deze aangelegen heden een diepgaande studie. (Advertentie) maakt Uw groenten zo lekker. JOHN S. RICE, goed voorbereid. Toelating tot V.N. BOEDAPEST (AP). De minis ter van buitenlandse zaken van communistisch China Tsjen-Yi heeft gisteren in een vraaggesprek met de correspondent van het Hongaar se communistische partijblad ver klaard, dat communistisch China alleen lid van de Verenigde Naties wil worden, als Amerika de bezet ting van Formosa opheft en zijn zevende vloot uit de Straat van For mosa terugtrekt. „Wij zullen niet kunnen samenwer ken met een staat, die een deel van ons grondgebied bezet heeft", aldus Tsjen-Yi. Hij verklaarde verder dat de regering-Kennedy weinig neiging toont de agressieve politiek van Eisen hower te veranderen. Hij zei dat communistisch China er de voorkeur aan gaf de zaken met Amerika op vreedzame wijze te PARIJS (Reuter) Een woedende Jacques Soustelle, de vroegere goe- verneur-generaal van Algerije, heeft verklaard dat hij geen toestemming heeft gekregen om een bezoek aan Algerije te brengen. Het verzoek werd geweigerd door „iemand, die zich minister van Algerijnse zaken noemt", aldus Soustelle. Hiermee bedoelde hij de Franse minister Louis Joxe. regelen. „Wij maken ons echter geen illusies dat de Amerikaanse regering van houding zal veranderen en rede lijk zal zijn", aldus de Chinese mi nister van buitenlandse zaken. Advertentie INDIA - U.S.A. per Boeing 707 JAPAN - INDONESIË - VERRE OOSTEN AUSTRALIË - U.S.S.R. - AFRIKA 56, Ravenstein, Brussel. teL 02/12.87.85 - 12.75.15 of uw Reisbureau Van onze correspondent LONDEN. Het Britse Ge menebest heeft het initiatief ge nomen voor een nieuw ontwape ningsplan. De bijzonderheden van dit plan zijn uiteengezet in het communiqué dat gisteren in Londen werd uitgegeven, na af loop van de bewogen conferen tie van de regeringsleiders van de Commonwealth. Het plan voorziet in de vorming van een internationale politiestrijdmacht on der auspiciën van de Verenigde Naties. Deze strijdmacht moet agressie in de gehele wereld voorkomen en toezicht houden op naleving van ontwapenings overeenkomsten. Nimmer mag het vre desleger gebruikt worden voor doelein den die in strijd zijn met het Handvest van de Verenigde Naties, aldus de lan den van het Britse Gemenebest. VEILIG MINIMUM Alle nationale strijdkrachten en de bewapening van deze landen moeten „Ik ben van gevoelen", zed hij, „dat indien ik ten aanzien van de betrek kingen tussen Nederland en de Ver enigde Staten op hulpvaardige wijze wil optreden, ik goed ingelicht om trent Nederland en al zijn problemen dien te zijn. Hoe betere kennis men uit de eerste hand heeft omtrent de positie van een land, des te beter is men toegerust voor het behandelen van de vraagstukken, die in dit land op de voorgrond staan." Deze kennis uit de eerste hand zou de heer Rice ook graag tot de over zeese rijksdelen willen uitstrekken. Hij vertelde dat hij eigenlijk reeds voor zijn vertrek naar Nederland een be zoek aan de Antillen en Suriname had willen brengen, maar daartoe zal de tijd ontbreken. „Ik hoop intussen", ging hij voort, dit te doen zodra de gelegenheid zich voordoet. Ik vind oók dit van primair belang." Nederlands leren Zijn echtgenote, de voormalige Lue- ne Rogers uit de stad Troy in de staat New York, met wie de heer Rice in 1934 in het huwelijk trad, is uiterst ac tief op maatschappelijk gebied. Zij is o.a. bestuurslid van de Amerikaanse bond, afdeling Pennsylvanië, van vrou wen met universitaire opleiding en vice-president van de federatie van democratische vrouwen in Pennsylva nië. Voor het werk van haar man heeft zij steeds veel belangstelling getoond en ook nu kan verwacht worden dat zij er een werkzaam aandeel in zal nemen. „Zij is vooral zeer geïnteresseerd in alles wat de mensen en de menselijke omgang raakt", vertelde mij de heer Rice. Beiden zijn thans ijverig bezig Ne derlands te leren. „Want al zal ik niet zo gemakkelijk in staat zijn mij er vloeiend in uit te drukken", aldus de heer Rice, „ik vind 'toch de kennis van de taal van het land van accreditatie een eerste eis voor een diplomaat. Ook mijn vrouw ziet met verlangen naar haar verblijf in Nederland uit." Na de senaatsbevestiging van de be noeming zullen de heer en mevrouw Rice met de Holland-Amerika Lijn de reis naar Nederland maken. Hun ne gentienjarige dochter, Ellen Francis, zal dan nog achterblijven om haar stu die op Gettysburg College af te slui ten. Zij hoopt in juni haar ouders naar Den Haag te volgen. In 1957 heeft het gezin Rice een tocht door Europa ge maakt en toen ongeveer tien dagen in ons land doorgebracht. „Wij hebben veel van dat verblijf genoten", vertelt de heer Rice. In Gettysburg, waar hij reeds jaren woont en in Harrisburg, waar zijn werk hem riep en waar tal van-mooie oude gebouwen herinneringen aan de tijd van Amerika's wordingsgeschiede nis oproepen, leefde de heer Rice in een omgeving, gedrenkt in historie. In Den Haag, met zijn vele historische herinneringen, kan hij zich thuis voe len. Van onze correspondent VLISSINGEN De Poolse diploma tieke vertegenwoordiging in ons land heeft krachtige pogingen in het werk gesteld om een twintigjarige Poolse verstekeling vanuit Vlissingen naar zijn vaderland terug te sturen. De vreemdelingendienst in Vlissingen heeft daar een stokje voor gestoken. De Pool, een zekere D., had zich in Gdynia op de Amerikaanse graantanker Thetis verstopt om op illegale wijze de reis naar Amerika te maken. Kort nadat de tanker de haven had verlaten werd de verstekeling evenwel ontdekt. De ka pitein besloot zich in Vlissingen waar het schip moest bunkeren van zijn ongenode gast te ontdoen. De Poolse diplomatieke missie toonde zich er bijzonder op gebrand zich over de jeugdige landgenoot te ontfermen. Twee schepen heeft zij in Vlissingen op gehouden, die 14. naar Polen moesten terugbrengen. Conferenties tussen de ka pitein van het eerste Poolse schip de Pawer Finder de Amerikaanse kapi tein en de Nederlandse veiligheidsdienst brachten geen oplossing, daar de verste keling er niet over peinsde om op de Pa wer Finder over te stappen. Gistermorgen kwam opnieuw een Pools schip op de rede van Vlissingen. Ook nu liet de kapitein weten, dat hij opdracht had de vluchteling in ontvangst te ne men. Maar ook dit schip, de Elblag, moest onverrichterzake naar zee ver trekken. In afwachting van het resultaat van het officiële onderzoek verblijft D. bij de Vlissingse politie. Hij heeft nog geen officieel verzoek om asiel ingediend. Eigen nieuwsdienst HAMBURG De Westduitse mi nister van verkeer, dr. Seebohm, heeft zich zeer positief uitgelaten over het Hamburgse plan om een voorhaven aan te leggen (naar het voorbeeld van het Rotterdamse Europoort) aan de Elbemonding bij het eilandje Neuwerk. Hamburg, aldus dr. Seebohm, zal dé zeehaven van West-Duitsland moeten worden. Hij is er voorstander van dat er een grote autoweg wordt aangelegd tussen Bremen en Cuxhaven, waardoor een snel lere verbinding tussen Bremen en de toekomstige havenbekkens bij Neuwerk mogelijk zal worden. Dit project zal reeds worden uitgevoerd in het vierjarenplan 19621966. Voorts zal, aldus de minister, de autoweg tussen Hamburg en Cuxhaven worden verbreed en verlengd. BINNEN TIEN JAAR Zolang de havens bij Neuwerk er nog niet zijn, zal de haven van Hamburg zelf verbeterd moeten worden voor zover dat tenminste nog mogelijk is. Aan het uitdiepen van de vaarweg b.v. stelt de praktijk duidelijk grenzen. Minister Seebohm meent dat de aanleg van de voorhaven in het Waddengebied tussen nu en 1970 kan beginnen. Deze haven zal een diepte van twintig meter krijgen. Volgens Seebohm zullen dan de BUSSUM. De vertegenwoordigers van de drie vakorganisaties hebben gisteren een bespreking van drie uur gevoerd met enkele leden van de raad van beheer van de NTS over de salaris eisen die het personeel van de NTS en de televisiesecties naar voren hebben gebracht. Na afloop deelde de president van de NTS mede dat deze kwestie dinsdag in de wekelijkse bijeenkomst van de raad van beheer opnieuw ter tafel zal ko men. Ook de vertegenwoordigers van de bonden zullen hierbij weer aanwe zig zijn. OTTAWA (Reuter) Door de in voer van papier en inkt hebben de Eskimo's van Baffin Island de gra fische kunst ontdekt. Van de teke ningen die zij kerven in speksteen of met een fijne pen op zeehonde huid krassen, kunnen ze nu afdruk ken maken. omstandigheden er nog gunstiger zijn dan bij Rotterdam. Men wil o.a. reeds bij de aanleg rekening houden met het binnen- lozen van onderzeese vrachtschepen van tienduizend ton. TWIJFEL Met grote blijdschap heeft men in Ham burg kennis genomen van deze eerste uitvoerige officiële uitspraak van de zijde van de Bondsregering. Anderzijds is men zich er wel van bewust, dat zeer veel af hankelijk is van het toekomstige ladings- aanbod en van de politieke ontwikkeling inzake Oost-Duitsland. Sommige kritische waarnemers menen dan ook, dat er, al thans in het huidige stadium, geen bij zondere aanleiding bestaat om met al te grote voortvarendheid te werk te gaan. worden beperkt tot een minimum dat voldoende is voor de handhaving van de binnenlandse veiligheid. Wanneer er eenmaal met ontwapening wordt be gonnen, aldus het plan van het Geme nebest, moet ermee worden doorgegaan totdat zij volledig is. Er dient naar de mening van de landen van het Geme nebest afdoende toezicht te zijn op de uitvoering van de ontwapening. Tijdens geen enkel stadium van de vermindering der bewapening zowel op conventioneel gebied als op dat van de kernwapenen mag een land mi litair gesproken een krachtiger positie innemen dan enig ander land. TOEZICHT De ontwapening, aldus de Gemene- bestlanden, moet zo snel mogelijk in stadia worden uitgevoerd. Ontwapening zonder toezicht zou even onaanvaard baar zijn als toezicht zonder ontwape ning, aldus een zinsnede uit het com muniqué. Het Britse Gemenebest beveelt aan dat de militaire machten in de wereld directe onderhandelingen over de ont wapening beginnen, onmiddellijk en in nauwe samenwerking met de Verenig de Naties. Deskundigen moeten de bij zonderheden uitwerken over de stel sels van toezicht die nodig worden ge acht. De regeringsleiders van het Britse Gemenebest dringen er bij de betrok ken landen met grote nadruk op aan alles te doen om te bewerkstelligen dat de proeven met kernwapens voor goed achterwege blijven. De landen van het Gemenebest be vestigen hun steun aan de Verenigde Naties bij het streven de orde en rust in Congo te herstellen. Zij betreuren elke buitenlandse inmenging in Congo. Wat de recente voorstellen betreft om veranderingen aan te brengen in de structuur van de Verenigde Naties, in het bijzonder wat de positie van de se cretaris-generaal aangaat, zegt het com muniqué dat deze veranderingen alleen met algemene instemming mogen wor den uitgevoerd. Het internationale en onafhankelijke karakter van het secre tariaat moet in elk geval gehandhaafd blijven. DJAKARTA (Reuter) De Indone sische padvindersvereniging heeft pre sident Soekarno meegedeeld, dat zij zijn besluit om de vereniging op te heffen en een nieuwe jeugdbeweging onder zijn leiding op te richten, steunt. In een telegram aan de president werd gezegd, dat men gelooft dat de nieuwe beweging succes zal hebben mits de grondbeginselen van de staat hoog wor den gehouden en de overblijfselen van het „Baden Powellisme" worden vernie tigd. Dit is dan Peek van Blijdorp, nog een beetje moe van de operatie. De vierjarige oran oetang is woensdagavond in het Sophiakinderziekenhuis te Rot terdam van een lastige blinde darmontsteking afgeholpen. Peek is weer thuis. Het oude plezier in het apenleven is zo te zien nog niet helemaal te rug, maar volgens de oppasser is dat een kwestie van dagen. DJAKARTA (Reuter) Ruim tachtig percent van de huizen van Endeh, de hoofdplaats van het Indonesische eiland Flores, is gisternacht door een hevige aardbeving verwoest. Er zijn geen be-, richten over persoonlijke ongelukken, coupeerverbod. Van een onzer verslaggevers DEURNE Godefriedus van Heug- ten (58) was'gisteren niet thuis, 's morgens niet, 's middags niet, 's avonds niet Dat deed twee politie mannen, die in him patrouilleauto- tje waren komen kijken hoe hij het maakte, verontrust de wenkbrau wen fronsen; want van „Friedje" van Heugten tot voor twee da gen Nederlands laatste holbewoner en sindsdien de enige bewoner van een elektriciteitshuisje in ons land kan men nu eenmaal alles ver wachten. .Hoogspanning - levensgevaarlijk" staat er op de deur van een klein, uit gebruik geraakt transformator huisje, onder de gemeente Griendts- veen, nog net binnen de grenzen van Friedjes geboortedorp Deurne. In het huisje, dat temidden van hoge strui ken staat en op een afstand haast niet is te onderscheiden van de opgetaste stapels turven, woont Friedje van Heugten nu. Burgemeester Hoebens van Deurne heeft hem er persoonlijk heengebracht, donderdagmiddag. Somber In de auto van de burgemeester had Friedje somber zitten staren. Hij had zijn hol moéten verlaten. Diep verscho len ;n de bossen van het ook al bij Deurne behorende Liessel had hij maanden lang gewoond. Zijn hol was voor een „hol" althans gerieflijk ingericht. Met een lap plastic hield hij het zelfs waterdicht. Dat plastic was een van Friedjes weinige concessies aan deze tijd. Hij leefde van wat hij ving of vond en bereidde zijn voedsel boven een vuurtje van sprokkelhout. Armoe was het niet, wat Friedje tot holbewoner had gemaakt. Elke maand vergroot een vast bedrag de re kening die hij bij een bank in Deur ne heeft staan. Wat hem dan wel dit leven noeft doen verkiezen? Wie in de uit hun winterslaap ontwakende bossen van de Reel dwaalt raadt het ant woord: De natuur, die hier het oog be koort en het hart doet zingen. Achttien jaar was Friedje toen hij Deurne voor het eerst verliet. Hij emigreerde naar Canada. Hij stichtte er een gezin, verdiende er goed zijn brood als bouwvakarbeider, maar hij was gebonden en dat hij zou er la. ter nog vaker blijk van geven lag hem niet. Hij is aan het zwerven gegaan. Twee jaar geleden kwam hij weer naar Ne derland, naar Deurne. Hij kwam al spoedig in het (plaatselijke) nieuws: Godefriedus van Heugten was spoor loos uit zijn pension verdwenen. Eni ge tijd later werd hij ontdekt, in een hol in het bos. Men bracht hem naar een ander pension Friedje ver dween. Men bracht hem naar een klooster Friedje verdween. Steeds weer zocht hij zijn toevlucht in het bos. Lijfwacht Een paar madhden geleden werd zijn laatste hol ontdekt. De dienst van so ciale zaken in Deurne, het gemeente bestuur. staatsbosbeheer, de politie en nog heel wat andere instanties kwa men er aan te pas en iedereen was het er over eens: Dit kon niet. Bur gemeester Hoebens liet hem een brief brengen. Of de heer G. van Heugten maar wilde vertrekken, uiterlijk 15 maart. De heer G. van Heugten blééf. Met een lijfwacht van politiemannen is burgemeester Hoebens toen zelf naar Friedjes hol gegaan. Friedje wilde aanvankelijk geen woord met zijn be zoekers wisselen. „Wie bende eigen lijk?" vroeg hij de burgemeester. „Ik ben de burgemeester," zei de bur gemeester en hij begon precies uit een te zetten waarom Friedje weg moest. Het brandgevaar was niet COUPEERVERBOD PAARDEN Eigen nieuwsdienst DEN HAAG. Grote ontevredenheid over het opnemen van het coupeerver bod voor paarden in de nieuwe dieren- wet en scherpe kritiek op de voorzitter van de Nederlandse Vereniging tot Be scherming van Dieren, mr, dr. W. Hu- genholtz, klonken gisteren op de alge mene vergadering van de Koninklijke vereniging Het Nederlandsche trek paard. De algemeen secretaris van Het Ne derlandsche trekpaard, de heer Chr. Oomen, uitte de ontevredenheid en kri tiek in zijn jaarverslag, waarin hij ook zijn erkentelijkheid uitsprak voor mi nister Marijnen, omdat die bij de be handeling van het wetsontwerp in de Tweede Kamer had geprobeerd het cou- peerverbod te schrappen. De heer Oomen verweet mr. dr. Hu- genholtz dat hij, toen de wet met het coupeerverbod was aanvaard, zou heb ben geprobeerd in het openbaar de paardenfokkers en de boeren in het al gemeen een trap na te geven door hen te beschuldigen van dierenmishandeling. Dit beschouwde de heer Oomen als een belediging voor de boerenstand en de trekpaardfokkers, die ware en toegewij de dierenvrienden zijn en niet als dieren kwellers wensen te worden gebrand merkt. De vereniging Het Nederlandsche trekpaard zal blijven trachten regering en volksvertegenwoordiging te over- denkbeeldig; bovendien.... Friedje had geen bouwvergunning en zonder dat papier mag men zelfs geen hol gra ven in Nederland. Friedje zwichtte. Niet zodra had hij zijn hielen gelicht of arbeiders van staats bosbeheer ruimden zijn hol uit. Pot ten en pannen kwamen tevoorschijn, een bundel vergeelde weekbladen en zowaar nog een paar boeken. Eén boek heette „Een onverwachte bezoe ker". Tevreden Al zijn bezittingen zijn naar het trans formatorhuisje gebracht. Friedje heeft er nog een oud, ijzeren ledikant bij gekregen. Hij is er na aanvanke lijk verzet tevreden mee. Niet te vreden zijn zijn buren. „Ik durf mijn kinderen niet meer buiten te laten spelen," zegt Friedjes dichtstbijwonen- de buurvrouw. „Zo'n griezel in het bos!" Friedje moet zich maar vlug gaan voor stellen in zijn nieuwe woonbuurt. Wie hem kent vindt hem een gezellige, aardige, sympathieke man. Een beet je vreemd, natuurlijk, maar dat komt door zijn liefde voor de natuur en dat begrijpt iedereen best, daar in Deurne. Van onze correspondent MAASTRICHT Op de Viaductweg m Maastricht is gisterochtend de 39- jarige F. Moetewiel door een hem achterop komende bestelauto aangereden, toen hij plotseling met zijn fiets naar links zwenkte. Hij overleed m het zieken huis aan zijn verwondingen. SCHEVENINGEN. - Vlaggetjesdag valt op zaterdag voor Pinksteren (dus 20 mei) en niet op 23 mei. Wij maakten er gisteren melding van doch in de kop boven het bericht werd 23 mei als datum genoemd. Op laatstgenoemde datum vaart de vloot uit. Van onze correspondent LONDEN. In vier kiesdistricten in Groot-Britanme moesten donderdag tus sentijdse verkiezingen worden gehouden voor een afgevaardigde naar het Lager huis. In alle vier gevallen hebben de conservatieve kandidaten gewonnen, zij ™et, een geringere meerderheid dan tijdens de laatste algemene verkiezingen. <?,e socialisten gingen in stemmen achteruit, wat op rekening geschreven moet worden van de nog altijd voort durende ruzie bij Labour over de defen- siepolitiek. Eergisteren nog werden vier socialistische parlementsleden geschorst ais lid van de socialistische fractie in het Lagerhuis. Zij hadden de voorschriften van de fractieleiding vooi een stemming SImi S .van defensie niet op gevolgd. Tot het viertal behoren de be- ™o"r/'bel" Miohae! Foot en de vete- raan Sydney Silverman. Alleen de liberalen boekten in de vier Worcester, Colchester, Cambridgeshire en High Peak voor- uitgang m stemmenaantal. Aanval op winkelierster Van onze Haagse redactie DEN HAAG Een met proefverlof uit een psychopateninrichting ontsla gen man wordt er thans van verdacht 2Li .maart ,de overval te hebben j e slSarenwinkelierster aan de Nieuwe Haven in Den Haag. De man mishandelde de winkelierster buit" te Uit de kaSSa dertig gulden Het signalement dat de vrouw van haar nnvit? w ®?geven wekt bij de politie het vermoeden dat het hier gaat om de 52-jarige scheepskok Paulus Simons uit Aken, thans zonder vaste woon- of verblijfplaats. Deze man, die al enkele malen is ver oordeeld wegens oplichting en verduis tering en daarna in een psychopaten- inrichting was geplaatst, moest op 9 februari terugkeren van proefverlof Hii verscheen niet en heeft zich sindsdien schuil gehouden. De commissaris van politie, chef van de centrale recherche in Den Haag, heeft thans zijn opsporing verzocht. De man spreekt met een Brabants accent is on geveer 1.70 meter lang. Hij heeft blond haar, bruine ogen en rechts van de neus een bruine wrat. Tijdens de overval was hij gekleed in een donkere winterjas. den HAAG (anp) - In de hoofdaf- deling sociale zaken van het Landbouw schap is overeenstemming bereikt over een loonadvies voor de landbouw (akker en weidebouw en veehouderij). Dit ad vies komt neer op een verhoging van de lonen met 3,3 procent. Het zal zo spoe- tuigen van hit ongerijmde van het voorzegd1''aan®het couDeerverbod. bemiddelaars. Advertentie EndociF vloeibare crème Endocil cleansing tonic Endocil dagcrème Endocil nachtcrème RGINGSPREPARATEN VAN ORQANON O S S

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 13