Eerste werkelijke welvaartsstij ging na de oorlog Ook P. v.d.A. erkent beleid gunstige uitkomsten van Salan: „Onderhandelingen misdaad jegens Frankrijl Toon Hermans thuis is weer Indiër Dayal zou Congo voorgoed gaan verlaten I Lezers in Rotterdam i feestten GSHK»; ïi NIEUWE, GROTERE V.W. NAAST OUDE MODEL I Regering beslist over werktijden bakkerijbedrijf schilder zelf met TILBURGSE SCHOUWBURG GEOPEND Geen wijziging in emigratiebeleid De Bilt: Warmer Het weer overal PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND Andere normen Produktschap voor moeilijk probleem Luguberevondst in Amsterdam Gereken nodig Waarschuwing Zie verder pag. 2 PANIEKTOESTAND IN ORAN it Scholier verongelukt Huwelijksbootje en beurtschip weer vlot Mr. Luns en premier Menzies zwegen Directeur: JACQ DE SMIT; Chefred.: G. J. BREDKEB Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststraat 90, postbus 4, Giro 116666, telefoon Directie «n administratie 01100* 6901. Redactie: 01100-6901 en 5366. Bijkantoren: Middelburg, Korte Delft 50, tel. 01180-2009, redactie Walcheren en sportredactie 01180-4604, Post bus 26, Vlissingen, Nieuwendijk 33, tel. 01184-3224, Postbus 24, Terneuzen, Nieuws tra at 38, tel. 01150-3189; Zierlkzee, Havenpark 24, tel. 01110-2991. Zeeuwsch Dagblad Losse nummert 13 cent Abonnemtnltprjjs 0,96 per week, f 7,per kwartaal1 Advertentietarieven op aanvrage. - Rubriek Kabouter* T cent per woord met een minimum van L— 16e JAARGANG No. 4795 Donderdag 2 maart 1961 LOF VOOR Van onze parlementaire redacteur DEN HAAG De socialisten hebben gisteren de gunstige uit komsten van het sociaal-economisch beleid van het kabinet-De Quay erkend. De woordvoerder van de socialistische Tweede-Ka merfractie drs. Roemers, voorzitter van het N.V.V., gaf toe dat de gedifferentieerde loonpolitiek een reële stijging van het loonpeil heeft opgeleverd, dat het prijspeil is gehandhaafd en dat het aan tal achterblijvers beperkt is gebleken. LOONPOLITIEK Zijn kritiek richtte zich nu op de volgens hem gebrekkige wer king van dit beleid. Het ant woord hierop kwam van de K.V.P.'er Zwanikken, die zei dat men nu wel van mening kan verschillen over het systeem, maar dat de arbeiders zullen zeggen dat zij eerst willen kijken wat ze in hun loonzakje hebben. Ik zal de laatste zijn om te beweren dat wat wij nu hebben „je-van-het" is, aldus staatssecretaris Roolvink, die met genoegen had waargenomen dat drs. Roemers de resultaten van het loonbe- leid goed had genoemd. Dat is een acht en daarmee was is vroeger op school erg tevreden. In ieder geval was de staats secretaris tevreden dat hij van socialis tische zijde geen pleidooi had gehoord voor de terugkeer naar het oude sys teem. Minister Van Rooy en staatssecre taris Roolvink kregen van de fractie van de K.V.P- de uitbundigste lof. Een enorme zege voor de werknemers, zei de afgevaardigde Zwanikken, de laatste anderhalf a twee jaar is er voor het eerst na de oorlog een werkelijke wel vaartsstijging geweest, die uniek mag worden genoemd. Minder gul met grote woorden, lieten ook de andere woord voerders hun waardering duidelijk blijken. In grote lijnen vond, op de eerste dag van de debatten over de begroting van sociale zaken, het loonbeleid de steun van de Kamermeerderheid. De liberaal Corver vond wel, dat de produktivi- teitsstijging niet de enige norm mag blijven. De twijfelaars moeten nu toch wei door de feiten zijn overtuigd, meende de a.r. woordvoerder Van Van onze Haagse redactie DEN HAAG. Het Produktschap voor pluimvee en eieren staat voor de moeilijk te beantwoorden vraag of produktieregelingen voor de pluimvee houders in ons land nog wenselijk zijn. Deze vraag is actueel geworden, nu het College van beroep voor het bedrijfs leven de betreffende verordeningen van het produktschap zoals wij reeds meldden onwettig heeft verklaard. Deze verordeningen, die verscheide ne jaren hebben gewerkt, waren uitge vaardigd met het doel de produktie van eieren te regelen. Het college heeft echter deze regelingen onderkend als vestigingsregelingen, die vallen buiten de competentie van het produktschap. Met de uitspraak van het college is meteen aan alle pluimveehouders in ons land de vrijheid gegeven naar eigen inzicht de produktie te bepalen. Van de beslissing van het college is geen beroep meer mogelijk, terwijl evenmin te verwachten is dat de minister van landbouw in deze kwestie enige stap zal ondernemen. Het is aan het produktschap dat in de afgelopen jaren trouwens de ver ordeningen al steeds ruimer toepaste om te beoordelen of en op welke manier nu de produktie van eieren ge- Tegelü zal moeten worden. AMSTERDAM (ANP) Een jute zak met beenderen: dat was de lugubere vondst die gistermiddag iverd gedaan bij verbouwingswerk in een woning aan de Jacob van Lennepstraat te Amsterdam. De sak werd gevonden in een loze ruimte tussen de bovenkant van een inge bouwde kast en het plafond. De vinders waarschuwden meteen de politie, di'e uit de mededeling „de beenderen steken eruit", had begrepen dat het ernstigste moest worden gevreesd. Het viel allemaal gelukkig nogal mee, want uit een vluchtig onderzoek reeds bleek dat de beenderen afkomstig waren van eenvolwassen rund. Aangezien de jutezak bijna was vergaan, neemt de politie aan dat verpakkingjffy inhoud uit de oorlog stammen. Een clandestiene slachter heeft het pakketje waarschijnlijk in deze aan het oog onttrokken ruimte verborgen. Eibergen, die er overigens zelf aan twijfelde of het kabinet wel zoveel ver trouwen in het bedrijfsleven heeft als in de troonrede is gezegd. En niet milli meteren. zo waarschuwde hij en even later ook de c.h. afgevaardigde Kikkert. Het is dus geen wonder, zo ant woordde de staatssecretaris, dat met een conjunctuur op het kookpunt rijksbemiddelaars nauwkeurig zijn na gegaan of alles wel in orde was. Dit is geen aanslag op de vrijheid van het bedrijfsleven, maar een veilig stellen van de doelstellingen van het beleid. De staatssecretaris noemde de aangevoerde bezwaren daarom over trokken. Cijfers zijn een belangrijk hulpmid del om het beleid te bepalen, maar er is een ruim beleid gevoerd. Tijdens de aanloop van de nieuwe loonpolitiek is er volgens de staatssecretaris zeker niet gemillimeterd. Dankzij de explo sieve ontwikkeling van de produkti- viteit is ons de zaak niet uit de hand gelopen, maar een herhaling is nu stellig ongewenst en daarom sprak de staatssecretaris de hoop uit samen met het bedrijfsleven tot een beleidvolle toepassing van het loonbeleid te kun nen komen. De loonpolitiek is in ieder geval dichter bij het bedrijfsleven ge bracht. De staatssecretaris vermaande het bedrijfsleven niet de hele produktivi- teitsstijging in zich sterk ontwikke lende bedrijfstakken voor loonsverho gingen te gebruiken. Het gedeelte dat boven het gemiddelde loonpeil ligt, moet volgens hem worden gebruikt voor prijsverlaging om daarmee ook de achterblijvers te helpen. Hoe minder rompslomp, hoe liever het de regering is, maar om in ieder geval een herhaling van de debiele van 1956 te voorkomen is er wel wat gereken nodig, meende de staatssecre taris. Tegen het verwijt van drs. Roemers dat de lonen toch zijn achtergebleven bij de stijging van de produktiviteit, stelde de afgevaardigde Zwanikken dat daar geen sprake van is en dat er nu wat concreets is bereikt voor de ach terblijvers, wat voorheen uiterst moei lijk was. Minister De Pous deelde in de waar dering. De richting van loon- en prijs beleid wordt mede door hem bepaald, zei drs. Roemers. De uitzonderingen vormden de communist De Groot en de pacifist Van der Veen. De eerste meende te kunnen bewijzen „hoe ver de arbei der bij ons nog van een menswaardig bestaan verwijderd is". Van onze parlementaire redacteur DEN HAAG De regering heeft een beslissing genomen over de werktijden in het bakkersbedrijf. Een wijziging van de arbeidswet, die daarvoor nodig is, is naar de Raad van State gezonden en zal dus binnenkort het parlement bereiken. Van onze correspondent PARIJS. Generaal Salan, die zich nog altijd in Spanje schuil houdt, zei gistermiddag dat onder handelingen tussen de Gaulle en de Algerijnse nationalisten een misdaad jegens Frankrijk waren. „Zie slechts naar wat er op het ogenblik weer gebeurt in Oran, waar twee blanke vrouwen door opstandige mohamme danen levend zijn verbrand", riep hij uit. Inderdaad heerst in Oran sinds twee dagen weer een soort paniektoestand, maar zolang niet vaststaat of dit te wijten is aan de activiteiten van Franse dan wel van Algerijnse ultra's, zou de gevluchte Salan er misschien beter aan doen te zwijgen. STAAT VAN BELEG Na de ongeregeldheden van de laatste dagen heeft het Franse bestuur de politie van Oran met enkele leger eenheden, voornamelijk van het vreem delingenlegioen, laten versterken. De stad draagt thans alle uiterlijke tekenen van een stad in staat van beleg. De soldaten van het vreemdelingen legioen patrouilleren door de straten, op alle strategische punten staan ma- chinegeweerposten opgesteld en in het sportpark en in de arena zijn pantser wagens geconcentreerd. Van tijd tot tijd maken tanks een ronde door de straten. Regelmatig vliegen helikopters boven de stad. Telkens worden voet gangers en auto's op papieren en wa pens onderzocht. VREES VOOR TEGENPARTIJ De staking van de Arabieren op bevel van het Algerijnse vrijheidsfront Eigen nieuwsdienst LEOPOLDSTAD. De Indische generaal Rajeswar Dayal, die Dag Hammarskjoeld, de secretaris-gene raal van de Verenigde Naties, in Congo vervangt, zal waarschijnlijk volgende week Congo voorgoed ver laten. Als zijn opvolger wordt ge noemd de Italiaan Spinelli, die nu hoofd is van het bureau der Verenig de Naties voor Europa en het Nabu rige Oosten. Als reden voor het heengaan van Dayal geeft men op dat hij zes maan den in Congo is geweest. De Indische Advertentie ROTTERDAM. Bij de Spaarbank te Rotterdam werd in februari 14,24 mil joen ingelegd en 8,90 miljoen terugbe taald. Er was derhalve een spaarover schot van 5.34 miljoen. Dit is het hoog ste overschot dat ooit in enige maand sinds de geldsanering in 1945 werd be reikt. Eind februari hadden 466.951 inleggers 266,48 miljoen aan de bank toever trouwd. DE VERF VOOR HET SCHILDERFEEST EEN PRODUKT VAN DESIKKENS-GRQEP premier Nehroe had de generaal voor een periode van zes maanden aan de Uno „uitgeleend". Er is echter de laatste weken zeer veel critiek geweest op de door Dayal gevoerde politiek. Alle Congolese politieke groeperingen hebben hem ervan beschuldigd dat hij zeer partijdig was. Zijn vervan ging hangt daarmee ongetwijfeld sa men. Niet welkom Kolonel Trinquier, die van de Franse regering een verbod had gekregen om naar Katanga te gaan waar hij de leiding van de Katangese strijdkrach ten op zich zou nemen is er toch in geslaagd zijn nieuwe post te Elisa- bethstad te bereiken. Hij maakte de reis via Rome en Salisbury in Rho desia. Tot zijn grote verrassing bleek hij echter een hoogst onwelkome gast te zijn in Katanga. President Tsjombe, die erg gesteld is op goede relaties met Frankrijk, heeft, na- vergeefs ge tracht te hebben de kolonel te bewegen in Frankrijk te blijven, hem na zijn aankomst laten weten dat hij er beter aan doet, weer meteen uit Katanga te vertrekken. In een gisteren te Elisabethstad ge houden kabinetsvergadering is tevens een motie aangenomen, waarin wordt gezegd, dat de aanwezigheid van kolo nel Trinquier in hoge mate ongewenst is. is vrij algemeen, maar ook de Euro peanen hebben hun winkels gesloten, bang voor relletjes. Het stadsbestuur doet alle moeite om de winkels weer geopend te krijgen, maar stuit daarbij op heftige tegenstand, voortspruitende uit de vrees voor de tegenpartij. De telefoonverbindingen met het dis trict Oran zijn uitermate moeilijk. De toestand is nog meer gespannen ge worden door de circulatie van vlug schriften. waarin wordt opgeroepen om de moord op de Europeanen te wreken, zij zijn ondertekend door Marcel Petit- jean, ex-lid van een commando van jagers en de nieuwe chef van de onder grondse beweging van Frans-Algerije. Deze beweging onderhoudt nauw con tact met Salan en Ortiz. Première van groots stuk Eigen nieuwsdienst TILBURG Met de wereld première van „Cortmantel" van Christopher Fry is gisteravond de Tilburgse schouwburg voor het eerst bespeeld. Cortmantel bleek een uiterst belangrijk stuk te zijn, dat vergeleken kan worden met de aller grootste drama's uit de Engelse toneelliteratuur. De ontvangst van het stuk was ovationeel. Voor de voorstelling is de nieuwe schouwburg in een plechtige bijeen komst door de burgemeester van Til burg, mr. C. J. G. Becht, officieel in beheer overgedragen aan het bestuur van de Stichting Tilburgse Schouw burg. Na deze overdracht sprak prof. dr. W. Asselbergs een rede uit over de culturele betekenis van de schouwburg voor Tilburg, voor Noordbrabant en voor heel Nederland. De plechtigheid werd opgeluisterd door Het Brabants Orkest en Tilburgse zangkoren, die onder leiding van Hein Jordans delen uit de suite „De drie kanten steek" van De Falla en de „Psalm CXXVI", getoonzet door Louis Toebosch, uitvoerden. De voorstelling van Cortmantel werd onder andere bijgewoond door de mi- nister-president prof. dir. J. E. de Quay, de ministers Van Rooy en Toxopeus, staatssecretaris Scholten, de bisschop van 's Hertogenbosch, mgr. W. M. Bek kers, de gedeputeerde O. Phiiippart na mens de Commissaris der Koningin in Noordbrabant, vele Kamerleden en bur gemeesters van Brabantse gemeenten. •p. «b NEEN, het was niet zoals in Am- Ar sterdam, gister- avond in de Rot- "JC terdamse Rivièra- Ar hal. Nadat vrijdag- JN nacht de schrij- "H vers van Neder- «b; land in het Con- w certgebouw van 1* Amsterdam hun «[2 feest hadden ge- w vierd, zijn gister- 7* avond een deel van "fl de lezers bij elkaar jr f gekomen, omdat JN zij menen, dat er "v5 voor hen ook een J( plaats in de boe- kenweek gereser veerd dient te worden. In een sfeer, die feitelijk slechts een ouder wetse operette kan sieren, hebben dui zend lezers en lezeressen, ge- Aj schraagd door de jG smakelijke vond- sten van Micky Woodhouse, een flitsend program ma afgewerkt, dat statig begon en ro- mantisch eindigde. „Er zijn geen Amsterdammers in de zaal", vertelde Wim Kan, die ook een plaats op het programma had ge kregen, „zij moch- *n niet komen van fan Hall." j» Deze afwezigheid L4 voor de Rotter- mmers geen be letsel geweest om het lezersfeest sprankelend te vie ren. Voordat Wim Kan de teleurstel ling van de Am sterdammers op het toneel bekend maakte, putte hij eerst even moed en sterkte uit een praatje, dat hij, vergezeld van zijn vrouw Corrie (rechts) maakte met de „moeder van het Rotter damse Lezersfeest" mevrouw Henriette Holthausen Micky Woodhouse (links). vie- i Vim tel- J, lm- 'T Van onze Amsterdamse redactie AMSTERDAM. Met het Duitse stof nog op zijn schouders en beladen met twaalf koffers stapte Toon Her mans gisteravond op het Amsterdamse Centraal Station uit de Scandinavian- Express die hem van Hamburg terug naar eigen land had gebracht. Een maand lang is Toon Hermans avond aan avond opgetreden in het theater „Am Bessembinder-hof'. Zijn eerste tournee door Oostenrijk en Duitsland meegerekend, heeft Her mans hiermee een buitenlandse tour nee van honderd voorstellingen vol- gemaakt. „Voorlopig is het nu echt Nederland geblazen", zei Hermans. „Over veertien dagen ga ik de provincie in met mijn One-man-show. In de loop van augus tus trek ik dan weer de grens over. Ik heb gisteren een contract afgesloten met Berlijn. Een lief schouwburgje op de Kurfiirstendam. Natuurlijk, het is er prettig optreden, zowel in Oosten rijk als Duitsland, maar ik sta net zo lief in Sneek. Verdere plannen? Vele, maar ik zeg geen woord. Film? Ik wil het woord niet eens uitspreken. Natuurlijk, een hoop contacten opgedaan, ook op dat gebied, maar ik zeg nooit meer iets voordat alles in kannen en kruiken is". EMPEL Op weg naar school is gisterochtend de vijftienjarige scholier A. Weiten uit Kessel bij Empel (Nb.) met zijn fiets door een personenauto overreden. De jongen overleed op de plaats van het ongeluk. Hij had eerst op de linker weghelft gereden. Toen hij naar rechts overstak kwam hij onder de auto. Tweede Kamer spreekt zich uit Van onze parlementaire redacteur DEN HAAG De Tweede Kamer wenst in meerderheid, met uitzonde' ring van de liberalen, voortzetting van het tot nu toe gevoerde emigratie beleid. Dit is gisteren gebleken uit de debatten over sociale zaken. De fractie van de K.V.P. heeft bij monde van de afgevaardigde Zwanikken met grote stelligheid afstand genomen van de opvattingen van het rooms- katholieke Centrum voor staatkundige vorming, dat zich kortgeleden in een rapport voor herziening van dit beleid had uitgesproken. Daardoor waren spe culaties over het rooms-katholieke poli tieke standpunt in de wereld gekomen. Zuid-Afrika De fractie van de K.V.P. heeft zich echter volledig achter minister Van Rooy geplaatst. Deze zag niets gevaarlijks in het rapport, dat volgens hem aandringt op voorzichtige oriëntering en dat ge beurt nu in de Raad voor de emigratie. De minister beloofde het advies van deze raad te zijner tijd aan de Kamer voor te leggen. De emigratie naar Zuid-Afrika is sterk teruggelopen, van 4351 in 1958 tot 381 in 1960. Voor bijzondere maatregelen ter be teugeling van de emigratie naar dit land zag de minister dus geen aanleiding. Eigen nieuwsdienst WOLFSBURG. - De Volks wagenfabriek heeft tenminste aan de wildste speculaties en ge ruchten over het ophanden zijn de nieuwe model een einde ge maakt door enige bijzonderhe den over de nieuwe auto bekend te maken. Het wordt inderdaad een grotere Volkswagen, die naast de huidige in de produktie zal komen. De wagen zal in september leverbaar worden. 'In Duitsland gaat hij 6400 mark kosten. De Nederlandse prijs zal tussen de zeven- en de achtduizend gulden ko men te liggen. De nieuwe „grote" Volkswagen ziet er veel conventioneler uit dan het populaire lieveheersbeestje dat de merknaam wereldbekend heeft ge maakt. De wagen krijgt een heel ge wone tweedeurs pontoncarrosserie. Hij wordt aangekondigd als vier- tot vijf- persoons. Luchtgekoeld De motor lijkt wel wat op die van de huidige VW. Het is ook een lucht- gekoelde, viercilinder boxermotor die achterin ligt en de achterwielen aan drijft. De zuigerverplaatsng is ander halve liter. Het vermogen zou 45 pk zijn; de topsnelheid zou bij de 140 km/u liggen. De motor is samenge- bouwd met de versnellingsbak en de eindaandrijving. Boven de bijzonder lage motor is een bagageruimte. Die is van buiten af toegankelijk. Volgens de fabriek kunnen monteurs gemakkelijk bij de motor komen, ondanks de koffer ruimte. De bagageruimte van de huidige Volkswagen achter de achterbank is vervallen. Wel is er voorin nóg een kofferbak. Produktie omhoog De nieuwe Volkswagen zal ook worden geleverd als stationcar. Beide modellen zullen op de autotentoonstel ling van Frankfurt in september te zien zijn. Direct daarna komen zij in de handel. Niet alleen zal Volkswagen het hui dige model blijven leveren, de pro duktie zal zelfs nog belangrijk worden opgevoerd. Op het ogenblik worden er ongeveer drieduizend per dag ge maakt, Het zullen er "ie-duizond oer dag worden De dagoroduktie van het nieuwe model wordt voorlopig op duizend auto's geraamd. Ik geef u het advies voortaan uw koffer in de linkerhand te dragen LAATSTE NIEUWS PARIJS. Te Algiers zijn vijf Franse ultra's gearres teerd, verdacht van het ple gen van bomaanslagen. Van onze correspondent GRONINGEN. Aan de gemeen schapszin van de Vlielanders is het te danken, dat er binnenkort twee schepen in de vaart zijn. Het ene is het beurtschip De Twee Gebroeders na drie weken losgemaakt van een zandriche! in de Waddenzee het andere is het huwelijksbootje van Lambert Boon, een van de twee broers die de beurtvaart tussen Harlingen en Vlieland onderhouden. Veertien dagen geleden zou Lambert al trouwen, maar door de stranding van de De Twee Gebroeders kon daar niets van komen. Burgemeester A. Anker van Vlieiand zal hem zaterdag in de echt verbinden en het staat als een paal boven water, dat Lambert Boon en zijn vrouw bij die gelegenheid niet over belangstelling te klagen zullen heb ben. Op 7 februari liep het schip vast. De schipper Cornelis Boon en zijn broer Lambert wachtten op hoog tij, maar het water kwam niet hoog genoeg. Er was geen beweging in de boot te krij gen. Vlieland treurde, de dienst die het schip onderhield was onmisbaar voor de eilanders. Graafgemeenscliap Toen liet de grote saamhorigheid zich gelden. Van hoog tot laag heeft men rondom net schip gegraven de do minee stond naast de fietsenmaker en die stond naast een onderwijzer, een lange rij gravende Vlielanders. Gisterochtend was men zover, dat er voor het eerst sinds drie weken bewe ging in De Twee Gebroeders kwam. Cornelis en Lambert Boon, hun vader en een aantal vrijwilligers brachten de boot naar de wal. Tot de vrijwilligers behoorde ook de gemeentebode van Vlieland. Hij had voor het gebeuren een snipperdag genomen. Vlieland haalt opgelucht adem, want zonder Boon is het geen werken. Ook niet, wanneer de beurtschipper een an der schip huurt als De Twee Gebroe ders in het zand ligt. Daarmee kreeg men al op de eerste reis motorpech. GENÈVE (Reuter) Minister Luns en premier Menzies van Australië hebben gisteren weinig willen mee delen over het gesprek dat zij aan de lunch hadden gehad. Hun samenkomst heeft anderhalf uur geduurd. Minister Luns zei na afloop; „Wij hebben gesproken over een groot aan tal onderwerpen, maar ik zou er niet graag meer over zeggen want onze ontmoeting droeg een zuiver particu lier karakter." Op de vraag of ook over Nieuw-Guinea was gesproken zei de minister: „Zeker, die kwestie be hoorde tot de besproken onderwerpen. Meer kan ik er niet over zeggen." Premier Menzies deed na de lunch helemaal geen mededelingen. De staats lieden gebruikten de maaltijd in een van de riante hotels aan het Meer van Genève. Minister Luns keert op 5 maart in Nederland terug. Het K.N.M.I. in De Bilt berichtte gisteravond om 23.15 unr: Droog weer met zonnige perioden, maar ook nu en dan wolkenvelden. Zwakke tot matige zuidwestelijke wind. Iets hogere middagtempera- turen dan gisteren. MIESJE: Ik mag die weer-menéren wel. 3 maart: zon op 7.23, zon onder 18.22; maan op 19.29, maan onder 7.49. Helsinki weer wind max.t. n.sl. g. bew. WNW 1 0.1 Stockh. onb WNW 9 0 Oslo onb. stil 6 0 Kopenh. h. bew. WZW 5 0 Aberdeen z. bew ZZW 11 0 Londen z. bew. ZZW 12 0.3 Amsterd. 1. bew. W 8 0 Brussel z. bew. WNW 9 0 Luxemb. z. bew. N 7 0 Parijs 1. bew. N 12 0 Bordeaux z. bew. WNW 13 0 Grenoble onb. NO 9 5 Nice onb. OZO 15 0 Berlijn onb. WNW 9 0 Frankfurt z. bew. W 9 0.1 Mtinchen regen WZW 4 7 Zürich z. bew. OZO 8 4 Gerrève 1. bew. NO 10 4 Wenen regen WNW 9 1 Innsbrück regen stil 4 11 Belgrado g. bew NNO 9 0 Athene onb. OZO Rome regen N 16 0.1 Ajaccio onb. stil 15 o Madrid onb stil 20 0 M "nor co z bew W 18 o Lissabon onb verand. 22 0 k

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 1