Uno staat voor ernstige splitsing Verantwoordelijk gesteld voor Loemoemba's dood BELGISCHE AMBA SSADE DOOR RUSSEN BESTORMD PEIILIPS IN CUBA GENAAST Elf carnavalvierders brandden als fakkels WOEDENDE MENSENZEE IN MOSKOU AFSCHUWELIJK DEMASQUÉ Agenten klem bij Congo-rel Amsterdam m De Bilt: Rustig die vandaag l die gisteren even achter de zomer de maan even liet verdwijnt proeven PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND Eisen Steun Geduld op Op t.v. Op de foto Hoogtepunt MEISJE (2) VALT VAN TWEEDE ETAGE HULP Autobus tegen boom dode en gewonden Gevonden in sloot bij Bergschenhoek Anonieme tip Jacht op dader Sirene als waarschuwing voor redders Het weer overal Directeur: JACQ DB SMIT; Chefred.: G. J. BREUKEB Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststraat 90. Postbus 4, (jiro 116666. telefoon Directie en administratie 01100- 6901. Redactie: 01100-6901 en 5366 Bijkantoren: Middelburg, Korte Delft 50. tel. 01180-2009. redactie Walcheren en sportredactie 01180-4604, Post bus 26. Vlissingen, Nieuwendijk 33. tel. 01184-3224, Postbus 24, Terneuzen. N.'euwstraut 38. tel. 01150-3189; Zierikzee, Havenpark 24. tel. 01110-2991. Zeeiiwsch Dagblad Losse nummers 13 cent Abonnementsprijs 0,56 per week, 7,per kwartaal Advertentietarieven op aanvrage. - Rubriek Kabouter» 7cent per woord met een minimum van f 1, 16e JAARGANG No. 4782 Woensdag 15 februari 1961 MOSKOU BREEKT MET HAMMARSKJOELD HAMMARSKJOELD Volgens de regering van Katanga is op deze plaats de auto gevonden waarmee Loemoemba en zijn twee mede standers uit Katangaanse gevangenschap zijn gevlucht. Twee dagen nadat de auto was gevonden, maakte de regering van Katanga bekend dat men de lyken van Loemoemba en zyn vrienden ook had gevonden en wel op een plaats die geheim zou worden gehouden. De drie mannen zouden onmiddellijk daarna op een eveneens geheim gehouden plaats begraven zyn. De blanken rechts op de foto zijn een Belgische politieman (in burger) uit Elisabethstad en de Belgische officier die aan het hoofd stond van het detachement dat was belast met de bewaking van de Congolese ex-premier. Eigen nieuwsdienst MOSKOU. Zeker zesduizend woedende demonstranten hebben gisteren in Moskou het gebouw bestormd van de Belgische ambassade. Er is in de gevel geen ruit heel gebleven. Uren lang werd het gebouw bekogeld met blokken ijs, stenen en stukken hout. Dit was een uiting van de Russische ver ontwaardiging over het ter dood brengen van de Congolese ex-premier Loemoemba. De Russen stel len daar België voor aansprakelijk. EINDHOVEN De Cubaanse rege ring heeft de leiding van de vier han delsondernemingen van Philips op Cuba overgenomen. A' eerder heeft Philips gevraagd twee van deze ondernemingen te mogen sluiten wegens onvoldoende werk. Philips kreeg namelijk geen in voervergunningen- meer. Bovendien heeft de Cubaanse regering de laatste tijd grote bestellingen rechtstreeks in het buitenland geplaatst. Hierdoor werd voorbijgegaan aan de handelsonderne mingen van Philips. Wel hebben de Cubaanse autoriteiten aangeboden Philips toestemming te ge ven Russische lampen en andere Russi sche elektrotechnische produkten te j verhandelen, maar dit aanbod werd' afgewezen. Philips heeft jarenlang op Cuba ge-, werkt en er een grote handelsorganisa- tie gesticht. Die bestond uit vier afzon-j derlijke maatschappijen: Philips Cuba-1 na, Giralt Company. Larigser een j technisch adviesbedrijf en de Socie-I dad Negociaciones Electra, een holding maatschappij. In deze ondernemingen is voor circa drie miljoen gulden geïnvesteerd. Er werkten de laatste tijd tweehonderd man onder wie slechts enkele Nederlanders. Philips tracht nu voor de inbeslagne ming schadevergoeding te krijgen. ZAANDAM (A.N.P.U In een brief aan de Sociaal-economische raad ver klaren 33 ondernemingen in de Zaan streek zich warme voorstanders van waardevastheid van pensioenen. Zij be velen een landelijke herziening van het pensieonstelsel aan en achten het om slagstelsel een bruikbare mogelijkheid tot oplossing van het probleem. Gezien de ontwikkeling van het loon peil en de muntontwaarding kunnen' de pensioenfondsen de volledige waar-; devastheid van pensioen niet garande ren, zo verklaren zij. De deuren werden uit hun scharnie ren gerukt en stukgeslagen. De politie beperkte zich ertoe de menigte buiten het gebouw te houden en stak verder geen hand uit. Flessen inkt werden bij tientallen tegen de muren stukgesme ten. De ambassade droop gisteravond van de meest bizarre kleurencombina ties. De grote zwarte auto van de ambas sadeur en een wagen van een andere Belg. die op de binnenplaats stonden, werden geheel verwoest. De demon stranten sprongen en dansten op het dak, tot de wagens plat gestampt wa ren. Vijf uur heeft deze uitbarsting ge duurd. Toen scheen het genoeg te zijn. Een paar charges van bereden politie maakten er snel een einde aan. Charges JMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMI De zwarte auto van de Belgische ambassadeur en een tweede auto van de ambassade die op de binnenplaats stonden, werden omvergeworpen en geheel verwoest. Pas nadat twaalf politie-agenten te paard charges op de menigte uitvoerden, bekoelde de woede enigszins. De demonstraties begonnen gister ochtend met een opmars van Afri kaanse, Aziatische, Arabische en Zuid- amerikaanse studenten van de ..univer siteit der vriendschap" in Moskou. Zij zetten een betoging voor de ambassade op touw, waarbij voortdurend Loe moemba, Loemoemba, werd geroepen. Een Nigeriaanse student, een boom van een kerel, maakte zich weldra meester van het wapen van België onder de vlaggestok voor het ambas sadegebouw. Weldra werden er sneeuwballen door de ramen van de ambassade geworpen. Tegen zes uur groeide de menigte snel aan door de komst van arbeiders uit de Moskouse fabrieken die in gesloten ge lederen naar de Belgische ambassade oprukten. In vrachtauto's kwamen de arbeiders die anders te ver hadden moe ten lopen, bij het gebouw aan. Ook Russische studenten voegden zich toen bij de massa. Zij voerden grote foto's van Loemoemba mee. Toen zes studenten een kwartier lang vergeefs toegang tot de ambassade had den geëist, brak het geweld pas goed los. Een regen stenen daalde van alle kanten op het gebouw neer. Betogingen Ook in Belgrado, Londen, Rome, New Delhi, Bombay, Kairo, Khartoum, We nen en andere grote steden kwam het tot betogingen tegen België. Som mige ambassades en consulaten liepen daarbij schade op. Het ergst kreeg, de gebeurtenissen in Moskou daargelaten, de Belgische ambassade in Belgrado het te verduren. Groepen betogers drongen in het gebouw door, wierpen door de al ingegooide ruiten het meubilair op straat dat daar onder gejoel werd verbrand en vergrepen zich aan de Belgische vlag en aan het portret van koning Boudewijn. De auto van een ambassaderaad werd omvergeworpen en in brand gestoken. De auto van de Belgische ambassadeur kwam er beter af: alleen de portierramen sneuvelden. Vrijwel overal was in de betogingen een vast patroon te ontdekken, dat overeenkwam met d'e in Moskou toe gepaste taktiek en regie. Het begon met een grote protestoptocht, waarin spandoeken meegevoerd werden. De betogers hieven, in gesloten gelederen opmarcherend naar de Belgische ver tegenwoordigingen, spreekkoren aan. De climax kwam, in Belgrado even goed als in Moskou, nadat de politie pro forma pal had gestaan voor het bedreigde gebouw en vervolgens voor de overmacht van de bestormers was bezweken. Treed af liiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii. Al uren voordat de Sowjetunie het ontslag van Dag Hammarskjoeld als secretaris-generaal van de Verenigde Naties had geëist schreeuwden de be togers in Belgrado: Treed af, Dag, Ook de Franse ambassade in Belgra do liep schade op. Evenals in Moskou vormden in New Delhi bij de opmars naar de Belgische ambassade jonge negers de voorhoede. De betogers bekogelde het gebouw met rotte eieren en tomaten, gooiden rui ten in en wierpen een exemplaar naar binnen van een oproep aan alle onaf hankelijke Afrikaanse landen, wraak te nemen op de Belgen en hun bond genoten in de Navo. Hetzelfde her haalden de betogers voor de Ameri kaanse ambassade, maar daar lieten zij op hun optreden nog een jungledans volgen. In Kairo, Wenen, Johannesburg en verscheidene andere steden bleven ernstige uitspattingen, mede dank zij de waakzaamheid van de politie, ach terwege. Van onze correspondent NEW YORK. De Sowjet unie beschouwt Dag Hammar skjoeld niet langer als secretaris generaal van de Verenigde Na ties. Zij heeft haar vertegen woordigers bij de volkerenorga nisatie opdracht gegeven zich niet meer met Hammarskjoeld in te laten. Moskou stelt Ham marskjoeld persoonlijk verant woordelijk voor de moord op Loemoemba en voor de chaos in Congo. Dit nieuws, dat als een bom in sloeg op het hoofdkwartier van de Uno in New York, deed onmiddellijk de vraag rijzen wat de Russen zul len doen met de vergadering van de Veiligheidsraad die vanmiddag zal worden gehouden. Deze vergadering zou gewijd zijn aan de dood van Loemoemba en aan de toestand in Congo. Het bericht dat de Sowjetunie Ham marskjoeld niet langer als secretaris generaal van de Verenigde Naties er kent was slechts één punt uit een lange rij. De Sowjetunie heeft gisteren een reeks eisen gesteld die bij vele dele gaties een paniek veroorzaakten om dat het duidelijk was dat Moskou een nieuw offensief was begonnen zowel tegen de persoon van de secretaris-ge neraal als tegen de Verenigde Naties zelf. De andere eisen waren: De Uno moet België veroordelen, •*- evenals de daden van de regering- Moboetoe in Congo, o Alle Belgische troepen in Congo moeten onmiddellijk worden ontwa pend en uit Congo worden terug getrokken. Ook alle Belgische bur gers moeten dat land onmiddellijk verlaten. o De strijdkrachten van Moboetoe moeten worden ontwapend. A Binnen een maand moeten de zoge- naamde operaties van de Verenigde Naties in Congo eindigen. Alle bui tenlandse strijdkrachten moeten bin nen een maand uit Congo worden teruggetrokken. Het Congolese volk zal dan eindelijk de kans krijgen om zijn eigen zaken te regelen. CJ Hammarskjoeld moet onmiddellijk worden ontslagen. De Sowjetunie erkent hem reeds nu niet meer. Daarna verklaart de Russische rege ring: ,,De wettige regering van Congo, met aan het hoofd de tweede man van het bewind van Loemoemba, Gizenga, heeft op alle landen een beroep gedaan om te helpen de republiek Congo te redden. De Russische regering acht deze hulp haar heilige plicht en de plicht van alle vredelievende volken. De Russische regering is bereid samen met andere landen die Congo vriend schappelijk gezind zijn, alle mogelijke hulp en steun te geven aan het Con golese volk en zijn wettige regering." Een van de eerste reacties kwam van Adlai Stevenson, het hoofd van de Amerikaanse delegatie naar de Ver enigde Naties- Hij zei dat nu het be staan van de Verenigde Naties zelf op het spel stond, maar dat Amerika Hammarskjoeld in elk geval zal blij ven steunen. Deze mening werd door alle delegaties uit de Westelijke landen gedeeld. In Londen wees men er bo vendien op dat de kansen op een ver betering van de betrekkingen tussen Washington en Moskou nu plotseling geringer zijn geworden dan ooit. Het was de bedoeling dat de Veilig heidsraad, wanneer hij vandaag weer bijeenkomt, een rapport zou kunnen gaan bespreken over de wijze waarop Loemoemba gevangen is gehouden en vervolgens is vermoord. De vertegen woordigers van de Verenigde Naties in Katanga hadden al verscheidene malen opdracht van Hammarskjoeld gekregen om inlichtingen in te winnen, bij voorkeur bij president Tsjombe zelf. Tsjombe heeft echter gisteren, enkele uren voordat de breuk tussen Moskou en Hammarskjoeld bekend werd, laten weten dat hij zich van de Uno niets meer zou aantrekken en geen enkele vorm van medewerking zou geven aan het onderzoek naar de dood van Loe moemba. Hij is van mening dat de Verenigde Naties zelf schuldig zijn aan de chaos die in Congo is ontstaan. Ook gelooft hij dat de Verenigde Naties er slechts op uit zijn, Katanga weer onder vreem de heerschappij te brengen. Hij voor spelde dat de Verenigde Naties een bloedbad onder de blanken zoitden ver oorzaken wanneer zij zich zouden blij ven bemoeien met de gang van zaken in Katanga. De regering van Katanga kan heel goed zelf zorgen voor orde. rust en veiligheid, mits de Verenigde Naties maar hun handen thuis houden, zei Tsjombe. „Wij hadden nooit last van opstanden tot op het ogenblik dat de troepen van de Uno ons land binnen kwamen. Toen zij er eenmaal waren, deden zij niets om ons tegen de rebel len te helpen. Sinds oktober hebben wij geduldig gewacht tot de Uno haar be loften zou nakomen. De toestand werd steeds slechter en nu is ons geduld ten einde.' Eigen nieuwsdienst OTTERDAM Sterrenkundigen, weerkundigen, fotografen en televisietechnici bereidden zich gisteren, op de dag dat Neder land zich in hartverwarmende zon neschijn koesterde, voor op de zons verduistering van vanochtend. De weersverwachtingen waren over het algemeen gunstig. Alleen mistbanken kunnen het zicht in de richting van de zon wel eens belemmeren. Ook in die streken waar de verduistering totaal is, zijn de weersomstandigheden over het algemeen gunstig. Rondom de Adria- tische Zee komen enkele wolkenvel den voor maar die zullen de zons verduistering ver moedelijk niet „verdonkerema nen". Als de zon om 7.55 opkomt is de ver duistering in Ne- aerland al begon nen. Aan de rechterbovenkant van de zon kan men dan al een stukje van de maan zien. Geleidelijk aan zal de don kere plek groeien, tot 8.45 als negen tienden van de zon zijn bedekt. Om die tijd zal men van de zon alleen nog maar een sikkeltje zien. Daarna zal het zonnesikkeltje snel groeien, tot om 9.52 de maan de z weer geheel vrij laat. Op de televisie kunt u het verschijnsel van kwart over acht 'tot ongeveer negen uur volgen. U krijgt beelden te zien uit Engeland, Frankrijk, Italië en Zuid-Slavië. Wil men het verloop van de verduiste ring zelf gadeslaan, dan is het aan te raden dat niet met het blote oog te doen, maar door een stukje over belichte film of een beroet glaasje. Bij deze zonsverduistering is het moge lijk, dat bij gunstig weer vier plane ten te zien zijn: links van de zon Venus en Mercurius. rechts van de zon Saturnus en Jupiter. Wil men de zonsverduistering met een normale, eenvoudige camera fotogra feren, dan zal men met een klein diafragma moeten werken op een niet te snelle film, met een tijd die kan variëren naar de aard van de camera van 1/30 (box waarbij het resultaat een gokje is) tot ongeveer 1/300 bij helder weer. Een tijdopname is niet aan. te raden. Bij nevelig weer als de mist niet te dik is zijn bijzonder fraaie effecten te bereiken met een wat grotere lens opening, maar veel is dan afhankelijk van het improvisatievermogen van de fotograaf. Voor filmamateurs is het een dankbaar effect om met enkele beeldopnamen met niet te lange, regelmatige tussen pozen het verloop van de verduistering vast te leggen. Het is echter een ge duldwerkje. OTTERDAM In een groot deel van Nederland was gisteren elk bankje in elk park be-zet; op de grasvelden renden en rolden de kinderen door elkaar; moeders vergaten hun huiselijke beslomme ringen en trokken er met hun kroost op uit. Met volle teugen is genoten van de voorjaarszon, die aan een smetteloos firmament schitterde. Eindelijk was het zo ver, na die vele weken van regen en wolken. Alleen de noordelijke provincies hebben het zonder zon moeten stellen. Daar bleef het wolkendek bijna steeds gesloten en kwamen hier en daar mistbanken voor. Maar overal elders leek het volop voorjaar. Onze weerkundige medewerker zegt er het volgende van: Het voorjaarsweer van de laatste wintermaand heeft lp! 'x:"svf gisteren een hoogtepunt bereikt, toen uit de zuide- g* J? lijke provincies een tem peratuur van zeventien WJk&ÏM. graden werd gemeld. In De *f' Bilt werd vijftien graden W gemeten, een waarde die fïl' in deze eeuw nog nooit zo fpk vroeg in het jaar is bereikt. De noordelijke provincies hebben nog niet meegedaan aan dit uitzonderlijk zachte voorjaarsweer. Op Terschel ling werd het niet warmer dan zes graden en in Leeuwarden en in Eelde moest men het doen met temperaturen van zeven en acht graden. Ook in Enge land is het warm voor de tijd van het jaar. De ther mometer wees daar plaat selijk zeventien graden aan. In het zuiden van Frankrijk werd het zelfs 23 graden. Het weer wordt bepaald door een gebied van hoge druk, waarvan het .centrum boven de Alpen ligt. Het kreeg giste ren versterking boven de Britse eilan den. Depressies zijn er niet in de buurt, zodat de kans op regen vrijwel nihil is. De hoogte van de temperatuur hangt nu geheel af van de bewolking en de mist. Het is niet uitgesloten, dat vandaag later op de dag weer wolkenvelden ons land binnen komen drijven, maar de tem peratuur blijft ook in dit ongunstige geval boven normaal. uit het Zuiden SCHIEDAM. De tweejarige Yvonne Griffijn uit Schiedam is gisteren in de Dr. Noletstichting overleden aan de ge volgen van een val. Het kind was maandagmiddag, terwijl haar moeder in de keuken bezig was, via een stoel en een tafel op een ven sterbank geklommen. Daar heeft het waarschijnlijk de sluiting van het raam opengestoten. Het meisje smakte (van de tweede etage) op straat. Daar werd het bewus teloos gevonden door voorbijgangers. Van onze correspondent BERGEN OP ZOOM, De carnavalsvreugde in Bergen op Zoom verkeerde gistermiddag voor elf muzikanten van de harmonie De Scheldezonen uit Hoogerheide in grote schrik, toen hun carnavals- pakken even vóór een grote optocht door de stad in brand vlogen. Twee van hen, de heren A. Bruggemans en A. Hertogs, werden levensgevaarlijk gewond. Zeven muzikanten werden met lichtere verwondingen opgenomen, twee anderen konden na verbon den te zijn naar huis terugkeren. Het, gezelschap had zich in de Lourdesstraat in Bergen op Zoom op een achterplaats verkleed. Het had zich om de gelijkenis met sneeuwmannen zo groot mogelijk te Eigen nieuwsdienst AMSTERDAM De moord op Loemoemba is ook in Amsterdam aan leiding geweest voor een betoging. Ongeveer tweehonderd jongelui trok ken gisteravond met spandoeken naar het Belgische consulaat-generaal in het Museumkwartier, „Moord" en „Loe moemba" schreeuwend. De jongelui negeerden de sommatie van de politie om uiteen te gaan. Er ontstond een handgemeen toen de be togers in groepjes naar het Konings plein trfkken. Tijdens dat handgemeen probeerden verscheidene jongelui een agent een gracht in te werken. Een collega schoot hem te hulp en loste een waarschuwingsschot in de lucht. De betogers keerden zich daarop tegen hem. De eerste agent kreeg een schop in het gezicht en ook de ander werd licht gewond. Met assistentie konden de twee be dreigde agenten worden ontzet. Op een politiemotor werd nog een fiets ge gooid; een motoragent kreeg een steen tegen zijn schouder, doen zijn in witte overalls met moppen watten gehuld. Een van de muzikanten stond plotseling in lichter laaie. De man brandde als een fakkel en toen andere muzikanten te hulp schoten werd de situatie alleen maar ernsti ger. De een stak de ander in brand en het duurde niet lang of alle costuums hadden vlamgevat. Gillend van pijn renden de leven de fakkels de straat op, waar ze zich rollend over de straat kronkelden om de vlammen te doven. Van alle kanten snelden omwonenden te hulp met jassen, dekens en emmers wa ter. Met een autobus werden de elf mannen naar het ziekenhuis ge bracht. Eigen nieuwsdienst MAASBRACHT. Een autobus met zestien inzittenden is gisteren op de rijksweg te Maasbracht in volle vaart tegen een boom gereden. De heer L. Pijnenburg uit Heikant-Deurne, die naast de chauffeur zat, sloeg door de voorruit. Hij kwam om het leven. Tien andere passagiers moesten voorna melijk met arm- en beenbreuken in het ziekenhuis te Venlo worden opge nomen. Tijdens de rit was de rechter voor band geklapt, waardoor de bus uit de koers raakte. Van een onzer verslaggever» BERGSCHENHOEK In een sloot onder de gemeente Berg schenhoek, ongeveer zeven ki lometer ten noorden van Rot terdam, is gisteravond het lijk gevonden van de achtjarige Marcel Nivard, die sedert vu rige week dinsdagmiddag werd vermist. Het lijkje vertoonde sporen van geweld. De politie heeft daaruit geconcludeerd dat de ontvoerder het knaapje heeft vermoord. Marcel was vorige week dinsdag vijf uur het laatst gezien. Hij had met- vriendjes gespeeld op het parkeer terrein bij de hoofdingang van de Dier gaarde. Die hebben hem nog de Dier gaardetunnel in zien gaan op weg naar zijn huis aan de Heemraadssingel. Sindsdien heeft het hele Rotterdam se politieapparaat zich zeven dagen èn nachten ingespannen om een spoor van hem te vinden. Ook gisteren was de hele dag gezocht. Zo werd de zand vlakte aan de Aelbrechtskade, nabij hel terrein van RFC gistermiddag vruchte loos afgezocht. Volgens een door de politie niet be vestigde mededeling zou de rijkspolitie te Bergschenhoek gisteravond om streeks elf uur telefonisch een anonie me tip hebben gekregen, dat het lijk in een sloot langs de provinciale weg 19 (van Bergschenhoek naar Berkel) zou liggen. Onmiddellijk kwam op het hoofd bureau van politie te Rotterdam alles in beweging. Commissaris J. A. Kwast van de afdeling kinder- en zeden politie, de al die dagen rechtstreeks bij het speurwerk betrokken inspecteur J. P. A. Blaauw. de fotodactylosco- pische dienst en tal van rechercheurs spoedden zich, evenals de officier van justitie mr. R. v. d. Hoeven, in de rich ting van Bergschenhoek. Een kleine honderdvijftig meter van de Grindweg werd het lijk van het vermiste jongetje uit een op tien mèter afstand van het rijwielpad links van de provinciale weg lopende sloot gehaald De politie wilde ons met het oog op de nasporingen naar de dader geen nadere mededelingen doen. Het deel van de provinciale weg, waar de jon gen in de buurt is gevonden, is in het belang van het onderzoek voor het ver keer afgezet. De plaats waar Marcel Nivard is gevonden is door de politie met hekken omheind. Van onze Haagse red act te DEN HAAG. Op het seinhuis in Scheveningen zal binnenkort een sirene worden geplaatst, die de bemanning van de reddingboot Dorus Rijkers zal alar meren wanneer een schip in nood ver keert. Na de ramp met de Seh. 21 is ge bleken dat het waarschuwen van de be manning teveel tijd vergt. De schipper wordt telefonisch gewaarschuwd en de ze licht mondeling de bemanningsleden in, die geen telefoon hebben. Technici van de rijkskusfcverdedigings- organisatie onderzoeken welk geluid de sirene zal krijgen, opdat deze niet sal worden verward met de sirenes van de B.B., van bouwwerken of van politie- en ambulanceauto's. Bij de spaarbanken van de Utrechtse Coöperatieve Centrale Raiffeisenbank en Eindhovense Coöperatieve Centrale Boe renleenbank bedroeg het inlegoversohot in januari 59.4 (v.j. 49,5) miljoen te gen 26,1 miljoen in december. Het K.N.M.I. in De Bilt berichtte gisteravond om 23.15 uur: SL. Droog weer met V opklaringen. Zwak- \ke tot matige zuid westelijke wind. Langs de kust van Holland en Zee land bij wind uit zee lagere middag- temperaturen, el- Iders aanhoudend zacht MIESJE; Wanneer weer? IS febr zon op 7.S4. zon onsier 17.55; maan op 8.27, maan onder 19.40. Helsinki Stockh. Oslo Kopenh. Aberdeen Londen Amsterd. Brussel Luxemb. Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankf. München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome Ajaccio Madrid Majorca Lissabon O z zw z zo z zo zo weer wind regen WZW geh.bew. W geh bew. onbew. regen onbew. onbew. onbew. onbew. onbew. zw.bew. OZO onbew. stil zw.bew. stil l.bew. stil mist stil mist NNO onbew. stil mist ONO onbew. stil onbew. ZZO onbew. W l.bew. N l.bew, stil onbew. ZW onbew. ONO zw.bew. stii zw.bew. onbew. WZW max.t. a.si. 3 1 7 4 8 11 17 14 18 12 19 18 16 14 9 5 10 13 8 11 9 8 9 13 16 1.6 19 17 0 0 0.1 0.4 0 0 0 O O 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 1