ACHT KAASMEISJES NAAR DE MIDDELLANDSE ZEE NOG EENS VIS Zachte weer houdt aan ACHT JAAR OPGELEGD MAHTMEZ ET HARDE GESLACHT altijd uüèlkom steeds uueer KAPPIE EN DE LUCHTSTRIJD reis om de wereld Zaterdag 11 februari 1961 ZEEUWSCH DAGBLAD P. W. RUSSEL'S Bad van Marie En kreeft Ztvit sers Raad zal beslissen NIEUW GEBOUW NEH IN KRALINGEN? DOOR DIGNATE ROBBERTZ Uit de kerken Pag. 2 GCHIPHOL. „Oh, nou heb ik m'n pas in mijn koffer la ten zitten en die staat natuurlijk al bij de douane". De klok in de wachtkamer van Schiphol wees gisterochtend kwart over tien toen Christien van Gilse (19) uit Roosendaal deze noodkreet slaakte. Nee, nee, u behoeft zich geen zorgen te maken, want het is allemaal in orde gekomen en wat later kon ze haar reispapier laten zien aan een man van de Koninklijke Marechaussee. En nu, nu u dit ochtendblad hebt opengeslagen, wandelt mejuf frouw Van Gilse vermoedelijk al langs de boulevard in Nice. Met een mandje kaas. De andere zeven meisjes, die gisteren met haar in het vliegtuig stapten, hadden ook een mandje met kaas hij zich. Dat wil dus zeggen: acht meisjes en acht maal kaas. Juist ja, dat is het: Kaasmeisjes en dan nog Kaasmeisjes, die naar het Zuidfranse Nice gingen. Ze blijven daar een week, op uitnodiging van de heer Jean Medecin, die de bur gemeester van Nice is. Snel bekeken Het wordt wel een druk weekje voor de dames-Kaasdraagsters want er staan drie bloemencorso's en twee gala-avonden op het programma. De acht Nederlandse meisjes komen uit Breda en omgeving. Hoe dat zo toevallig uitkomt? Ieder jaar nodigt Nice buitenlandse deputaties uit om aan het Carnaval deel te nemen. Nederland was dit jaar aan de beurt, samen met België, Duitsland en Zwitserland. En wan neer u nu tenslotte nog weet, dat de directeur van de V.V.V. in Breda een goede kennis is van de burge meester van Nice, dan wordt dat „Breda en omgeving" wel duidelijk. Die directeur is de heer Gerard Sliepen en hü vertelde: „Ik heb niet zoveel moeite gehad met het uitkiezen van de acht meisjes. Nummer één was al heel snel gevonden, want dat was Hetty, mijn dochter van achttien." En de andere meisjes? Dochters van directeuren van bevriende V.V.V.'s. Een gezellig onderonsje dus, maar zo was de zaak snel bekeken. Tulpen uit Zundert De acht meisjes moeten wel iets van de Franse taal weten. Dat enkelen ons vertelden nog nooit in Frankrijk te zijn geweest is natuurlijk geen be zwaar. En de heer en mevrouw Sliepen gaan mee om tussen de corso's en feesten door een oogje in het zeil te houden. Dat dit niet altijd mee zal vallen bleek gisterochtend op Schiphol al, want in twee groepen verdeeld liep men elkaar te zoeken om tenslotte als één geheel een bos tulpen in plastic omhulsel in ontvangst te nemen van mevrouw Manders, de echtgenote van Zunderts burgemeester. Precies ja, dochter Marian (18) was een van de acht. Dat er een hoop met kaas te doen is, zal eenieder thans duidelijk zyn. Je kunt er zelfs helemaal mee naar Nice vliegen, maar dat moet dan wel in een leuk pakje. Dikwijls is er in Nederland al kritiek geweest op de echte of onechte natio nale klederdrachten" van meisjes, die voor ons land buiten de grenzen gingen goodwill-len. Ik houd ook niet van die pakken met hele of halve kanten mut sen maar een landgenoot, die nu al jaren voor Nederland toeristische pro paganda maakt in New York, heeft me gezegd: „Je moet, zeker in een land als Amerika, komen met foto's en folders van meisjes op klompen, met bossen tulpen in hun armen, Edammers op de achtergrond aan de voet van een molen en een soortement Volendams pak aan. Dat dóét het voor de Ameri kaan; hij weet op een afstand al dat het over Nederland gaat wanneer hij dit soort zaken op aanplakbiljetten of zo ziet staan en daar gaat het dikwijls om." Vechten met bloemen Er is ook nu voor die acht jneisjes nagedacht over een aardig costuum; nagedacht, met de hulp van het Neder lands Zuivelbureau. En het is gewor den: een rode rok, een zwart-wit ge streepte wollen bloes, een rode sjaal en een wit puntig mutsje met zij- flappen. Een fantasiepak dus; niet onze smaak, maar in Nice zal het 't wel doen en daar gaat het om. In Nice, waar overmorgen het grote feest begint, de „Bataille de Fleurs"; een grote optocht met praalwagens die versierd zijn met bloemen en die eindeloos door de stad trekt. Er worden bloemengevechten geleverd en de acht Nederlandse kaasmeisjes zullen daar dapper aan meedoen, van hun eigen praalwagen af. Met prikkers „Het lijkt me allemaal enig leuk worden", fluisterde Milly Nauta uit Breda ons in een moment van ver trouwen toe. ,,Dat heerlijke klimaat en al die feesten Ja, ja, juffrouw Nauta, dachten wij, maar vergeet vooral niet, dat u méér met kaas kunt doen. Vandaar dat mandje dat u, vol met Edammer en Leidse, meekreeg. Compleet met prik kers, om elke hongerige wandelaar in Nice te laten proeven. En dat zijn er wat, wandelaars in Nice. Dik twintigduizend toeristen marcheren er al rond om de carnavals- pret te gaan beleven en die moeten vast en zeker meer dan vijf cent „slaapbelasting" betalen, zoals de bur gemeester van Roekan je zou willen. Er zijn er zelfs die honderd en tachtig gulden gaan neertellen (per persoon, jawel) om mee te doen aan een gala-avond. Maar dat geeft niet, als je maar kunt lachen, zeggen ze dan in Nice. En prikken gauw een stukje Edam mer uit de korf van Marian Manders. .MARIA* (l$h .kaasprikken...... "DETER LAAT dan nooit is meestal mijn devies. Ook nu ziet u het weer: ik kom alhoewel te laat. toch bij u terug met enige visrecepten, speciaal voor u opgeschreven door twee bekende kok-restaurateurs. Het eerste recept is uit Den Haag afkomstig en is met veel fantasie ge maakt door de heer Nieuwstadt. Het is een heerlijk gerecht dat kan ik u verzekeren. Niet alleen zijn kokfan tasie is veelzijdig maar ook de wijze van toebereiden van exotische scho tels is zeer speciaal. Daarom eten wij zo graag bij hem. Kijkt u zelf maar eens naar zijn visschotel. Paling de kleine Leckerbek: reken voor 4 personen IVz kilo paling, kook de in vingerlange stukken gesneden paling niet te zacht en maak intussen de saus. Deze saus namelijk is de hoofdzaak van het gerecht. U neemt hiervoor 4 eierdooiers met 1 pakje roomboter of margarine. Natuurlijk kunt u de helft van beide nemen en ook minder paling gebruiken, wij le ven tenslotte in een vrij land! De eierdooiers klopt u los met een klein beetje azijn en dit doet u op een zeer zachte vlam. Wilt u voor zichtig zijn, doe het dan au bain Marie (dus in een warmwaterpan). Het moet een gebonden massa wor den waardoorheen u dan de ietwat ge smolten boter of margarine roert. Dit smeuïge mengsel maakt u naar smaak af door er wat peper, zout en enige druppels worcestershiresaus doorheen te kloppen. U kunt deze saus nu dikker ma ken door er enige eetlepels even los geklopte room doorheen te roeren. Maar dit moet echt wel au bain Ma rie gebeuren. U begrijpt best dat ons sausje beslist niet mag schiften het geen niet uitgesloten is als u het op een te directe vlam zet. Door deze saus mengen wij 1 schijf fijngesneden ananas en ongeveer 50 g in kokend water ingeweekte rozijnen die u daarna heeft laten uitlekken. De paling is allang gaar en afgego ten. We leggen deze stukken vis in een vuurvaste schotel, gieten er de roomachtige saus overheen. Hierop strooien we een beetje paneermeel. In een hete oven moet dit gerecht j nu even gratineren. U zet hiervoor I de schotel hoog in de oven. De heer Nieuwstadt adviseert de huisvrouw om hierbij stokbrood en ge-1 mengde sla te serveren. Maar ook| gekookte worteltjes en kleine aardap peltjes smaken hier heerlijk bij. Tot zover deze kookenthousiast. filets worden keurig netjes van de graat en alle andere ongerechtighe den ontdaan (ik laat dit door mijn charmante visleverancierster doen). Dan moet u ze pocheren alias zacht jes in een beetje vocht gaarstoven. Dit echter moet zo gebeuren dat de visfilets plat geperst liggen tussen twee schalen. Neem bijvoorbeeld een vlamvaste schotel waar u de filets plat naast elkaar legt met enige plak jes ui en enige dikke plakjes gesne den champignons. Hierop giet u een glas witte wijn. Dan zet u op deze massa een iet wat kleinere schotel en laat alles aan de kook komen. In 5 minuten is het al zover en gaan we verder. Wij nemen u nu mede naar een Zwitsers eethuis in onze eigen stad alwaar de Maïtre de la Cuisine mij 2 heerlijke gerechten voor u. Algemeen Dagbladlezers, geeft. Een ervan is met vis en het andere met niertjes. De kookkunstenaar, de heer A. Stöck- li, houdt kennelijk van variatie en wil de beslist niet 2 visgerechten met u eten. Ziehier zijn visrecept. Als u het maakt kunt u er echt wel ,,U" tegen xeggen! Suprème de Sole Désirée: 2 tong- We gieten het stoofvocht van de fi lets af: de filets blijven plat in de schotel liggen. Nu maken we twee di verse dingen: van het kookvocht waar bij we extra boter, bloem en geraspte kaas met melk of room gebruiken ma ken we een smeuïge Mornay- oftewel kaassaus. Van 1 dikke plak ham in fijne sliertjes gesneden, enige rode papri ka's uit een inmaakfles eveneens in slierten gesneden en wat gehakte champignons (haal ze ook van de fi lets af) maken we met wat zachte boter een smeuïg mengsel. Dit meng sel wordt op de tongfilets gesmeerd en daar moeten volgens mijn vriend Stöckli (ik durf het u haast niet te zeggen) ronde platte stukken kreeft op worden gelegd. Natuurlijk is dit een vèrrukkelijk visgerecht maar... enfin, we kunnen kreeft in blik kopen. Eventueel nemen we shrimps of krab ervoor. Stöckli ziet het immers toch niet. Over deze weibestreken visfilets gieten we onze smeuïge, heerlijk naar kaas riekende warme saus. Dit dierbare gerecht zetten we hoog in de voorverwarmde oven en laten de bovenkant ervan gratineren (goud geel worden). Dit is een kwestie van enkele minuten indien de oven heet is. We serveren er kleine uitgestoken, knap gekookte aardappelen bij en een tomaat die even met olie is ingewre ven en op de hete plaat in de hete oven is gegrilleerd. Ook dit is een kwestie van enkele minuten. Uw oven was immers zeer heet nietwaar? Wilt u dit gerecht wel garneren met plak jes citroen en peterselieblaadjes? U ziet het wel, er is van vis heel veel te maken... We moeten ons er wel even schrap voor zetten. Ik eindig dit artikel en breng u de volgende week het tweede recept van Maitre Stöckli. Tot de volgende keer dus en smakelijk eten. Mickey Woodhouse. Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM Donderdagmiddag zal in de gemeenteraad opnieuw wor den gesproken over de plaats waar het nieuwe gebouw van de Nederlandsche Economische Hoogeschool te Rotterdam zal worden gebouwd. B. en W. vragen de raad in beginsel in te stemmen met het plan daartoe thans een terrein van achttien hectare te reser veren ten oosten van de te verbreden Laan van Woudestein. Het voorstel om voor het nieuwe ge bouw van de N. E. H. grond te reserveren in Blijdorp, werd verleden jaar septem ber door de raad verworpen omdat het terrein zou moeten worden onttrokken aan de recreatie. Op het door B. en W. beoogde terrein in Kralingen zijn sinds jaar en dag even eens volkstuincomplexen gelegen, maar het verschil met Blijdorp is dat dit ter rein al veel eerder voor bouwgrond is bestemd. Gaat de raad in beginsel akkoord met het reserveren van grond in Kralingen, dan zouden daar 330 volkstuinders moeten verdwijnen. Het bouwrijp maken van dit terrein zou ongeveer een half jaar vergen. Van onze weerkundige medewerker Het zachte weer van de laatste dagen zal tijdens het weekeinde aanhouden. De temperatuur, die haar tijd al ver vooruit is en zelfs al een voorjaarsachtig ka rakter heeft, blijft hoger dan normaal voor deze tijd van het jaar. De algemene verdeling van de luchtdruk verandert maar heel weinig. Boven Frankrijk, het Al pengebied en Spanje is de lucht druk hoog; over de oceaan tus sen IJsland en Schotland daaren tegen trekt de ene depressie na de andere naar het noordoosten. Daardoor wordt met de zuid-wes tenwinden veel lucht uit de sub- tropen aangevoerd die overal in West-Europa zacht weer brengt. De vorst is tot ver in Polen te ruggedrongen, maar heeft, even als in Rusland, weinig meer te betekenen. In het zuiden van Frankrijk is men aardig op weg naar de eerste zomerse dag; er werd al een temperatuur van 23 graden gemeten. Nu het gebied van hoge druk zich betrekkelijk dicht bij ons land bevindt, is de kans op re gen van betekenis kleiner gewor den, ofschoon het niet helemaal droog is gebleven. Er zal tijdens het weekeinde veel bewolking blijven doordat de aangevoerde lucht erg vochtig is, maar de neerslag zal tot wat lichte regen of motregen beperkt blijven. Daarop moet ook zondag worden gerekend. Drama Jac. Catsstraat Van onze correspondent DEN HAAG. Hoewel hij in ho ger beroep had betoogd dat niet hij, maar zijn vrouw het misdrijf had ge pleegd, heeft het Haagse gerechtshof de 31-jarige uitbeender G. N. G. uit Den Haag toch veroordeeld. Hij kreeg wegens zware mishande ling de dood tot gevolg hebbend, acht jaar gevangenisstraf met aftrek. De procureur-generaal had de zelfde straf geëist, mèt terbeschikkingstelling van de regering. De rechtbank had vijf jaar met aftrek en terbeschikkingstel ling opgelegd. G. werd ervan beschuldigd dat hij op 5 juni een man, die door zijn vrouw naar hun woning aan de Jac. Cats straat was meegelokt, had neergestoken toen er ruzie was ontstaan over voor uitbetaling. G. had de man het huis uit gejaagd. Daarbij moet hij hem op de trap hebben gestoken want buiten zakte het slachtoffer in elkaar. De vrouw kwam pas later naar buiten, met een zuster en een zwager van G. Op de zitting had G. verklaard niet eerder zijn vrouw als daderes te hebben willen noemen, omdat hij hoopte dat zij na het voorval het slechte pad zou ver laten. Dat was echter geenszins ge beurd, want de negentienjarige vrouw geeft zich nu geheel aan prostitutie Advertentie PERLAS - 'n sigaar waarmee 'n ionge man zich meer „mans" voelt! (of met PRETTY- een licht 5 cents sigaartje. 120 Op Cattendycke zou de vloed ook hoog gestegen zijn. Arjen dacht ook aan Claes en Berta. In Romerswale kon men het wel zonder hem doen. Er waren sterke mannen genoeg in leven gebleven om de schade te her stellen. Nauwelijks had het water zich terug getrokken of ze begonnen de gebroken muren weer te dichten en de poorten te herstellen. De eer ste burgemeester liet zich naar Ier- sekendam brengen hoewel het water nog wild en gevaarlijk was. Hij wil- - de ondersteuning gaan vragen bij de hurferraaf of de stadhouder. De Ro- merswalers hadden recht op bestaan. Waar zij zelf tot de nek in het wa ter vochten om weer boven te ko men, waren de anderen, die meer geluk hadden, verplicht hen te hel pen. Allen waren zij onderdanen van dezelfde keizer en kinderen van de zelfde God. Arjen had het hem horen zeggen vanaf de pui van het stadhuis, waar de Romerswalers samen gekomen waren om te vernemen wat er ge daan moest worden. Merijn zou in de Ruterbloeme blijven en toezicht houden op het gaan en komen van daklozen en berooiden. Alle stukken die voor Arjen bijzondere waarde hadden liet hij naar de bovenvertrek ken brengen. Daar konden ze wel blijven tot iedereen weer een huis had en de Ruterbloeme hersteld kon worden tegen de tijd dat zijn brui loft zou gehouden worden. Over zes dagen zou vrouw Aleid haar naamfeest vieren. De laatste avond voor Arjen naar Cattendycke ging, was hij alleen. Naast zijn bed hing een houten crucifix. Het was zijn gewoonte om iedere avond voor zijn verwanten te bidden en ook voor de doden. De her innering aan Joris was verflauwd door het grote geluk met Agniet. Zelfs toen het water opnieuw door Ro merswale stroomde en hij weer do den zag en de smart van de over levenden, had hij weinig aan zijn broer gedacht. Nu was het opeens of Joris heel dichtbij kwam. Zucht te de wind, of hoorde hij een verre vage stem, die zijn naam noemde? Arjen! Hij keerde zich om. Was Jo ris daar? Was het toch waar. dat doden terugkeerden? Of was hij zo moe en verward door al het leed. dat hij niet meer wist wat hij zag of hoorde? Hij kneep zijn ogen stijf dicht en vouwde zijn handen krampachtig sa men. Maar bidden kon hij niet. Ach ter hem was iets, hij voelde de aan wezigheid. En dan was het of Joris in de schemerig verlichte hoek stond, iSr naast zijn bed. Hij zag de grauwe ogen en de verbeten mond. De ruige wenkbrauwen en het rosse haar dat langs de slapen hing. Diete! Arjen vergiste zich niet. Nog steeds lag hij geknield bij het kruisbeeld. Diete! Hij sprong overeind. Die- te Andriesdochter!Zij moest in nood zijn, hij was er nu zeker van. Joris had altijd leren hozen gedra gen. die naar paardenzweet roken en hij had de gewoonte gehad om onder het praten dikwijls fnet de nagel van zijn duim tegen het gevest van zijn dolk te knippen. Arjen keek om zich heen. De ka mer was leeg. Alleen de wind zucht te nog langs het venster. Maar dui delijk hoorde hij het zachte knippen van een nagel tegen het gevest van een dolk en de lucht van paarden zweet drong in zijn neus. Een deel van de Cattendyckse polders was onder water gelopen door het bezwijken van een buiten dijk. Het dorp en het kasteel had den daar niet veel van geleden en er was weinig vee verdronken. De boeren hadden zich weten te redden op de daken of op hoge zolders, tot de mannen van het kasteel te hulp waren gekomen. Toen Arjen na een zware tocht over de nog dreigende en hoogopgaande Schelde in Catten dycke aankwam, vond hij iedereen bezig met het vullen van zandzak ken en het aanvoeren van klei om de dijkgaten te stoppen. Vrouw Aleid verwelkomde hem vriendelijk. Ze had verwacht dat hij zou komen. Gelukkig behoefde hij zich over Ag niet geen zorgen te maken. Ze maak te het goed en was dag en nacht bezig met het verzorgen van de klei ne kinderen, die van af de boerde rijen binnen de veilige muren van het kasteel gebracht waren. Arjen bleef twee dagen op Catten dycke. Toen dacht hij aan de belof te om vóór de winter naar Bergen te komen. Ook moest hij Diete An driesdochter gaan bezoeken. Agniet die nu alles wist over Joris en de pachtersdochter, vond dat Arjen zijn bezoek aan Agger niet langer uit mocht stellen. Diete zou stellig bit ter bedroefd zijn om de ellendige dood van de boerenjonker. De tra nen liepen langs Agniet's gezicht toen ze over het meisje praatte. Ze kuste Arjen vele malen voor hij weg ging- De wind was gaan liggen en de Schelde bedaarde. Kalmpjes vloeide het water langs de dijken. De vaart naar Bergen leek nu meer een ple ziertocht, vooral toen de zon door brak en het ineens minder koud werd dan de vorige dagen. NED. HERV. KERK Beroepen te Hasselt (toez.): J. van Wier te Putten-; te Harkema-Opeinde: A. Nac-htegaal, kand. te Beverwijk. Aangenomen naar Oldenkeppel: W. J. v. d. Waal, legerpred. te Amersfoort. GEREFORMEERDE KERKEN Beroepen te Pesse: D. J. Heslinga, kand. te Groningen. GEREF. KERKEN (VRIJGEMAAKT) Beroepen te Zwijr-drecht-Groote Lindt: G. van Atten, kand. te Zaandam. Bedankt voor Gorcum, Nieuw-Beijer- land en Nieuwerkex-k (Zld.): Ohr. van Dam te Kotterdam-Z.te Benthuizen: A. Vergunst te Rotterdam-C. In het dorpshuis te Sint-Annaland is een ontspanningsavond gehouden van de L.J.G. en de Z.P.M., afdeling St. Maartensdijk. De hoofdschotel vormde de opvoering van het toneelstuk „Het meisje van de schilderij". De gemengde A.R. Kiesvereniging ..Nederland en Oranje" houdt woensdag 15 februari in het Nederlands Koffie huis in Middelburg een vergadering, die om acht uur 's avonds aanvangt. Het Tweede Kamerlid, de heer G. A. Kieft, spreekt over „Het beleid van de frac tie." imilllllllllMlllillllllllllllMIIIIIIIMIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIMIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIItlllllllllltllllllllllllllllllllflilllitlllllllllllllltlllllllllllllllllllltllllHlllllllllillitllltllllltf; Advertentie 62. ,,Ik eis onvoorwaardelijke overga ve!" brulde Fidelio Bombastos, zodra El Ballon op de slappe kruiser stapte. „Op grond waarvan?" wilde deze we ten. En geringschattend rekte hij de ka nonsloop uit, die hem tevoren had be dreigd. Doch nu stapte El Catrol naar voren. ,.Op grond van de sterkte van onze vloot," sprak hij El Ballón van het ka non wegtrekkend. „Want vergeet niet, mijn waarde, dat ons schip nog geheel gaaf is. We hoeven hem alleen wat gas m te blazen en hij is weer de oude. Datzelfde kunt ge van uw luchtmacht niet zeggen!" Daarop wist El Ballón niet direct een antwoord te geven en hij werd dus boos. „Het was geen eerlijke revolutie!" barstte hij los. „Jullie hebben de krui ser als luchtschip gebruikt en dat is ge meen! Ieder moet met zijn eigen wa pens strijden!" Kappie, die de gehele woordenwisse ling met ongeduld had gevolgd, besloot in te grijpen. „Die overgehaalde landhaaien blijven aan het harrewarren!" dacht hij. „Zo komen wij nooit waar we wezen moe ten. En waar we tenslotte wezen moe ten is op de Kraak en zover mogelijk hier vandaan!" „Luister.." zei hij. „Ik heb een voor stel, waarbij niemand bakzeil hoeft te halen. Otto's hoop, dat hij die avond bij het kampvuur nogmaals de gelegenheid zou hebben, Zaïda te bewonderen, ging niet in vervulling. Wel laaiden, zodra het donker was geworden, de vlammen van het kampvuur hoog op, en ook klonk af en toe het geluid van guitaar- spel door de stille avond, doch Zaïda liet zich niet zien. Janosz, de hoofdman, week nauwelijks van hun zijde. Hij ver telde verhalen, maakte kwinkslagen en deed zich kennen als een voortreffelijk gastheer. „Komaan, laat ons een kroes ledigen op onze kennismaking!" riep hij uit. „Marcessia. breng wijn!" Na enkele ogenblikken schuifelde de oude naderbij en deelde mompelend de zwa re bekers wijn rond. De stemming werd steeds vrolijker en vooral Janosz en Distel deden zich tegoed aan het edele druivennat. Otto deed het iets kalmer aan, hoewel de hoofdman voort durend trachtte ook hem in een vro lijke stemming te krijgen. Doch Otto voelde zich moe en loom en bovendien waren zijn gedachten voortdurend met Zaïda bezig, zodat hij blij was, toen de zigeuners eindelijk aanstalten maak ten om te gaan slapen. Daar het droog en warm was. volgden Otto en Distel het voorbeeld van de meesten. Met hun deken zochten zij een plek mos op en al spoedig was het kamp in diepe rust. Toen Otto wakker werd, stond de zon reeds hoog aan de hemel. Behalve het geluid van een vogel was het doodstil om hem heen. en met één oofeopslag zag hij, dat de zigeuners verdwenen waren. De wagens, de paarden, alles was weg. Alleen Distel lag nog hevig snorkend, naast hem.

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 2