als hulp van Ver. Staten vermindert EEN DODE, DRIE GEWONDEN Huurders in Breda kunnen huis kopen TOUWTREKKERIJ IN EERSTE KAMER OM BURGEMEESTERS „NAAKTFOTO MOET RAS BEPALEN" SUBANDRIO WEIGERT NEDERLANDSE NOTA Minister Visserdefensie zal niet duurder worden I Bgif H®*f Kwajongens steken jongetje in brand KNALGRAPJE BORGWARD KAN ZIJN CONCERN TERUGKOPEN Proces-Eichmann begint later Voor half miljoen niet naar Europa Politie zette val en ving agent ZARB TERUG IN ENGELAND Zelfs niet door minister gelezen Flinke boeten en gevangenisstraf voor directeuren Laatste vermiste gevonden De Bilt: Regen Het weer overal PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND Proefexplosies tegen geheime kernproeven Gemeentesecretaris van Mill geschorst Daling Opgeschoven Geen ruimere regeling voor onderwijzers Inboedel Den Besten onder de hamer GEMEENTE LOOPT VOOR OP REGELING KOOPPRIJS „NIETS BESLIST" Dreigende staking bij Deense zeelieden FRANK SINATRA: Globke (nu staatssecretaris) in de oorlog: Noorwegen durft het niet aan Trustbestrijding in Amerika Verscheurde zielen IN SLAKKENBERG Directeur: JACQ DE SMIT; Chefred.: a. 1. BREUKEH Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststraat 90, Posthu» 4, Giro 116666, telefoon Directie en administratie 01100* 6901. Redactie: 01100-6901 en 6366. Bijkantoren: Middelburg, Korte Delft 50, tel. 01180-2009. redactie Walcheren en sportredactie 01180-6604, Post* bus 26, Vlissingen, Nieuwendijk 33, tel. 01184-3224, Postbus 24, Terneuren, Nleuwstraat 38, tel. 01190-3189; Zierlkzee, Havenpark 24. tel. 01110-2991. Zeeuwsch Dagblad Losse nummers 13 cent. Abonnementsprijs 0,56 per week, 7,per kwartaal' Advertentietarieven op aanvrage. - Rubriek Kabouters 7 cent per woord met een minimum van i 1,—. 16e JAARGANG No. 4776 Woensdag 8 februari 1961 AANDEEL IN NAVO IN GEVAAR Minister Visser Van onze Haagse redactie DEN HAAG. De regering maakt zich zorgen over de Ame rikaanse bijdragen voor onze defensie. Uit officiële Amerikaanse mededelingen blijkt, dat het twijfelachtig is of er in de toekomst nog wel op hulp in de vorm van geld en militaire uitrusting kan worden gerekend. Minister Visser wijst er in zijn memorie van antwoord aan de Tweede Kamer op, dat abrupte beëindiging of zelfs vermindering van de Ameri kaanse hulp het Nederlandse aandeel in de gemeenschappelijke verdediging zal schaden- Hij is dus niet van plan eventuele vermin dering van hulp te compenseren door een verhoging van de uitgaven voor de defensie. De minister belooft de Kamer zijn uiterste best te doen om vermindering van de hulp te voorkomen. - f Sinds 1954, toen de hulp de helft bedroeg van onze eigen inspanning, is de Amerikaanse hulp snel ge daald. In 1959 werd een dieptepunt bereikt. Hoewel de hulp sindsdien een weinig is gestegen houdt dit be paald niet in dat deze kleine stij ging zich zal voortzetten. De rege ring vreest voor het tegendeel. Van onze correspondent HAARLEM De politie van Haar lem zoekt twee jongens van een jaar of zeventien, die een jongen van der tien jaar een brandend doosje luci fers tussen zijn kleren hebben gestopt De dertienjarige Arnoud Geurts had een opmerking van de onbekenden niet naar hun zin beantwoord. Zij gre pen hem en hielden hem nog geruime tijd vast nadat zij de brandende luci fers tussen zijn kleren hadden gestopt. De ongen werd niet gewond maar zijn l eren verbrandden gedeeltelijk. LONDEN (Reuter. AP). Engeland gaat binnenkort een reeks ondergrond se en onderzeese ontploffingen teweeg brengen om verbetering te brengen in de methoden voor het ontdekken van eventueel in het geheim genomen proe ven met kernwapens. Aan de proeven komen echter geen kernwapens te pas. De Engelse com missie voor atoomenergie zal zich be perken tot gewone explosieven. Het is mogelijk dat sommige van de onderzee se ontploffingen in het Kanaal teweeg gebracht zullen worden. De reeks proeven houdt verband met de voornaamste oorzaak van de impasse in het Geneefse kernwapenoverleg. Van een onzer verslaggevers MILL. Nadat de burgemeester van Mill zijn secretaris vorige week eigen handig zijn kamer had uitgezet heeft de gemeenteraad hem voorlopig op straat gezet. Gistermorgen vond hij de 52-jarige drs. J. P. van de Geijn een briefje in zijn bus, waarin hem werd meege deeld dat de raad hem had geschorst. Ik heb van meet af gevoeld, dat zo iets in de lucht hing, zei hij ons giste ren. „Er ls overigens nog een onderzoek aan de gang, verklaarde hij. Het amb tenarengerecht zal er wel aan te pas ko men." Van onze correspondent LEEUWARDEN. Het raadsel van de knal die Leeuwarden enkele dagen geleden heeft opgeschrikt, is opgelost. Gisteren is de politie er achter geko men dat een militair een proefgranaat in de Julianavijver had gegooid. De knal had vele nieuwsgierigen uit alle delen van de stad naar het zuiden van Leeuwarden gedreven, want daar was het geluid het hardst geweest. Er werden vele veronderstellingen geuit, o.a. dat een vliegtuig de geluidsbarrière had doorbroken, maar de oplossing werd niet gevonden. Totdat de politie gisteren op het spoor kwam van een militair die op de avond van de klap verlof had gehad. Deze vertelde de po litie lachend hoe hij de knal had ver oorzaakt. Hij had de proefgranaat al op Oude jaarsavond willen gooien, maar toen was het er door een boeiend televisie programma bij ingeschoten. BREMEN (DPA). Dr. Carl Borg- ward heeft tot 30 juni het recht zijn onderneming in haar geheel terug te kopen, zo is bepaald in een aan de overeenkomst tussen Borgward en de stad Bremen toegevoegde clausule. Borgward zou voor de koop vijftig miljoen mark op tafel moeten leggen, het geld dat Bremen nu in het auto concern steekt. Voorwaarde voor de koop is echter dat het voortbestaan van de onderneming is verzekerd. Volgens dezelfde toegevoegde clau sule heeft dr. Borgward tot 31 decem ber 1963 het recht van eerste koop van de aandelen van de te vormen naam loze vennootschap Borgward Werke. Bij zijn waarschuwende woorden wijst de minister er wel op dat bij de berekening van de Amerikaanse hulp geen rekening is gehouden met bij dragen voor projecten als verbetering van de infrastructuur, de voorraad- vorming van nucleaire wapens, de vorming van hoofdkwartieren, het Hawkproject en andere ondernemin gen. Dit zijn gemeenschappelijke pro jecten. De Amerikaanse bijdragen daar aan zijn moeilijk als hulp aan een land in cijfers uit te drukken. De eigen defensie-uitgaven, berekend in percentages van het bruto nationaal inkomen zijn overigens sinds het jaar 1954 ook gedaald. In dat jaar was het percentage 6,6. Daarna daalde het ge leidelijk tot 4,2 in 1959. Het vorig jaar bedroeg het percentage weer 4,4. In 1959 stond ons land in de rij van de veertien landen van de Navo met dit percentage van 4,2 op de tiende plaats. Het jaar daarna stond het met het percentage van 4,4 op de negende plaats, voor Italië, Noorwegen, België, Denemarken en Luxemburg. De kasuitgaven vertoonden in deze periode een iets ander beeld: een piek in de jaren 1956 en 1957, daarna een da ling tot en met het jaar 1959. In 1960 zijn de kasuitgaven weer gaan stijgen. De toegestane kasuitgaven voor 1961/ 63 maken het mogelijk de in 1957 onder broken stijgende tendens weer voort te zetten. De geraamde kasuitgaven voor 1963 bedragen 1988 miljoen gulden. Op zijn reis door West-Afrika zal president Tito van Zuid-Slavië behalve Ghana, Guinee en Liberia ook Togo be zoeken. Mevrouw Tito gaat mee. Eén dode en drie gewonden kostte gistermorgen dit ongeluk op de Vondelingenweg in Rot terdam. Een bestelauto met vier pas sagiers reed in op een autobus van De Snelle Vliet en werd aan de achterkant gekraakt door een vrachtauto. De be stuurder van de bestelauto, de 23-jarige Rotterdammer D. Lon- deman, werd levenloos uit het wrak gehaald. De drie andere inzittenden, de zeventienjarige J. Spronk, de 37-jarige K. van Duin en de 23-jarige E. Dekens kwamen er met niet al te ern stige verwondingen af. Zij zijn in een ziekenhuis opgenomen. De buspassagiers kwamen met de schrik vrij. Van onze Haagse redactie DEN HAAG. Minister Visser is niet van plan de regeling van vrijstelling en uitstel van militaire dienst voor onder wijzend personeel te verruimen. Hij wijst er in zijn memorie van antwoord aan de Tweede Kamer op dat aan hét onderwijs nu al meer faciliteiten worden verleend dan met het oog op de belangen van de krijgsmacht eigenlijk toelaat baar is. AMSTERDAM (ANP). De inboedel van de woning van de failliete direc teur van de n.v. Socrates Nic. den Bes ten zal van 14 tot en met 16 februari in het openbaar worden geveild. De veiling (drie dagen) wordt gehou den in het veilinggebouw Odeon te Am sterdam. De catalogus vermeldt twaalf honderd nummers, hoofdzakelijk goede ren uit de villa van Den Besten aan de Prins Hendriklaan. Van een onzer verslaggevers BREDA Nog is minister J. van Aartsen niet uitgedacht over een nieuwe regeling voor de verkoop van woningwetwoningen aan de huur ders, of de gemeente Breda heeft voortvarend de bewoners van een bepaalde stadswijk voorbereid op de komende richtlijnen. Verkoop van woningwetwoningen aan particulieren is al geruime tijd mo gelijk, zij het dat de woningen bij blok ken te koop moeten worden geboden. Als koopprijs geldt de geschatte ver koopwaarde. Volgens mededelingen van de Bre dase burgemeester zou krachtens de nieuwe regeling worden uitgegaan van de vervangingswaarde van de woning, te schatten door drie taxateurs. Eén taxateur zou kunnen worden aangewe zen door het Rijk, één door de aspi rant-koper, en één door beiden. Op de vervangingswaarde zouden in mindering worden gebracht de njks- premie die voor een premiewoning wordt betaald en de afschrijvingen. Het restant zou de koopprijs vormen. De nieuwe richtlijnen zijn de wet houder van volkshuisvesting te Breda, de heer J. F. Vermeulen, naar zijn zeg gen mondeling en zonder voorbehoud meegedeeld op het departement van volkshuisvesting en bouwnijverheid. Een woordvoerder van het departe ment vertelde ons dat de minister nog geen beslissing over de nieuwe rege ling had genomen. Naar wat hij ervan had gehoord, moest hij concluderen dat Breda de klok had horen luiden, maar niet precies wist waar de klepel hing. Wat er fout was aan de mededelingen van het Bredase gemeentebestuur wilde hij vertellen. In da bestaat een bevredigende belanö^elling onder de huurders voor koop van hun woningwetwoning. JERUZALEM (Reuter). Het pro* ces-Eichmann zal naar het zich thans laat aanzien niet, zoals aanvankelijk bedoeld, op 15 maart kunnen begin nen. Eichmanns verdedigers hebben laten weten dat zij de acte van be schuldiging, die hun eerst dezer da gen ter hand is gesteld, dan nog niet volledig zullen hebben kunnen bestu deren. Het uitstel zal echter niet van lange duur zijn. Het proces zal waar schijnlijk tot in mei voortduren. President van het hof zal de raads heer Mosje Landau van het Israëlisch Hooggerechtshof zijn. Landau is ge boortig uit Danzig. KOPENHAGEN (AP) Indien de on derhandelingen, welke op het ogenblik gevoerd worden tussen de Deense reders en de vakbonden van zeelieden en sto kers, mislukken, zal half maart een sta king op alle Deense schepen in de gehe le wereld worden uitgeroepen. Dit heeft een functionaris van het Deense vakver bond voor zeelieden gisteren meege deeld. De nu geldende arbeidsovereen komst loopt op 1 maart af. De vakbonden eisen hogere lonen en verbetering van andere arbeidsvoorwaarden. Er hebben zich reeds eerder moeilijkheden voorge daan tussen reders en zeelieden. Dit heeft in 1956 eveneens tot een staking geleid. Deze staking bleef echter be perkt tot de Deense wateren. Van onze parlementaire redacteur DEN HAAG. De Eerste Kamer bood gisteren het weinig verkwikkende tafe reel van touwtrekkerij tussen de P.v.d.A. en de K.V.P. over burgemeestersposten in Amersfoort en Hengelo. De socialistische woordvoerster mej mr. J. Zeelenberg wond er zich nogal over op dat minister Toxopeus van plan zou zijn in Amersfoort een liberaal tot burgemeester te benoemen. Volgens haar zau daar weer een socialist moeten ko men, anders' zal er straks van de 39 burgemeesters in de provincie Utrecht maar één socialist zijn en dit vond zij niet in overeenstemming met de politie ke verhouding van de bevolking. Zij had er geen goed woord voor over, zei zij. In Velzen was er ook al geen socialist benoemd en zij meende dat er in Henge lo ook een zou moeten komen. Dat bracht de K.V.P.-er J. L. P. M. Teyssen in actie. Hij legde er meteen al de vinger op dat de redenering van mej. Zeelenberg om een socialist tot burge meester van Hengelo te benoemen in tegenspraak is met haar argument voor een socialistische burgemeester van Amersfoort. In Hengelo moet een K.V.P.* er komen vond de heer Teyssen. Voor de r.k.-bevolking van Twente zou het, acht hij, onbegrijpelijk en onaanvaardbaar zijn als in een van de drie grote gemeen ten Enschede, Hengelo en Almelo geen K.V.P.-er als burgemeester komt. Stadhouders De heer Teyssen, die als burgemeester van Waalwijk wel weet dat het parle ment dergelijke benoemingen niet in de hand heeft, verzuimde ten slotte niet te vermelden dat hij hierover met de minis ter van gedachten wilde wisselen maar dat hij mej. Zeelenberg het standpunt van de K.V.P. kenbaar had willen maken. Intussen hadden beiden de minister toch wel duidelijk gemaakt hoe de kaarten lagen. Mej. Zeelenberg had nog een oor spronkelijk voorstel om de bijzondere positie van de burgemeesters van de drie grote gemeenten in ons land te kenmer ken. Deze eigen positie moet volgens haar ook in de naam tot uiting komen. Zij had er twee: een uit de vaderlandse geschiedenis namelijk die van stadhouder. Men moet het zich even voorstellen: stadhouder Kolfschoten! Wellicht vond zij dat zelf wel een beetje ouderwets, want zij legde de minister nog een tweede voor- die van „commissaris", welke zij als meer van onze tijd beschouwde. Geen poppekast Ons berichtje over Mill, waar de bur gemeester de intussen door de raad geschorste gemeentesecretaris uit zijn werkkamer heeft gezet, werd door mej. Zeelenberg ter sprake gebracht. Zij meende dat bij het benoemen van een burgemeester persoonlijke achtergronden, zoals er blijkbaar in Mill aanwezig wa ren, toch wel bekend moeten zijn. Zij vond dit ook beslissend, niet alleen voor de uitoefening maar ook voor het hoog houden van het ambt. Dit gebeurde in de Eerste Kamer alle maal bij de behandeling van de begroting van binnenlandse zaken. De c.h.-woord- voerder, de heer J. Reyers, adviseerde de minister over de Bescherming Bevol king een goede en ware voorlichting te verstrekken. Het Nederlandse volk houdt niet van poppekast zei hij. Aan de B.B. moeten ook niet teveel voorschriften worden opgelegd zodat er ruimte blijft om in tijden van chaos ook zelfstandig te kunnen optreden. Illusie Over de zelfstandigheid van de gemeen- ten, met name over de kwestie van decentralisatie, is veel gezegd. Een enigs zins afwijkend geluid liet de liberale mr. E. H. baron de Vos van Steenwijk horen. Hij had namelijk niet al te veel illusies over het streven naar decentralisatie om dat er in deze tijd een centralistische tendens bestaat. De regering wil leiding geven en in de gemeenten is de neiging aanwezig om leiding te ontvangen. De minister van binnenlandse zaken zal vanochtend half elf op dit debat antwoorden. Van onze Amsterdamse redactie AMSTERDAM. De Amerikaanse zanger en acteur Frank Sinatra heeft een Europese toernee. waarvoor hem een honorarium van niet minder dan een half miljoen dollar was geboden, van de hand gewezen. „Ik heb geen zin, het is me te ver", zei Sinatra tegen de impresario Lou van Rees, die hem in gezelschap van een Engelse collega speciaal in Ame rika was gaan opzoeken. Beide im presario's hadden een toernee van on geveer zes weken door Engeland, Ne derland. België, Frankrijk en Duitsland voorgesteld. Per voorstelling zou Frank Sinatra een bedrag van vijftigduizend gulden ontvangen. Sinatra was echter niet te vermurwen. Als pleister op de wonde contrac teerde Van Rees wel een andere ster: Mahalia Jackson. Deze gospel-zingende beroemdheid zal op 22 april in het Concertgebouw in Amsterdam een con cert geven. Zij zal daarbij alleen wor den begeleid door het orgel. Mahalia Jackson is de duurste, ooit in ons land uitgenodigde artieste. Haar bewonde raars zullen dan ook twintig gulden voor een plaats in het Concertgebouw moeten betalen. Van onze Haagse redactie DEN HAAG Een val die de Haag se recherche had opgesteld voor een bromfietsdief is de hoofdagent van de Haagse politie, de 46-jarige J. C., nood lottig geworden. De man, die in verzekerde bewaring is gesteld, heeft bekend in de loop van 1960 twee fietsen en twee bromfietsen, te hebben gestolen. De fietsen en bromfietsen had hij onbeheerd op straat aangetroffen. Omdat hij in financiële moeilijkhe den verkeerde, verkocht hij twee fiet sen en een bromfiets. Eén van de bromfietsen hield hij. Toen hij de stad uitging stalde hij die bromfiets bij het station. Bij zijn terugkeer kon hij ech ter het regu niet vinden en hij besloot de bromfiets te laten staan. Na ver loop van tijd lichtte de stallinghouder de recherche in, die de bromfiets als gestolen herkende. De stallinghouder werd gevraagd onmiddellijk te waarschuwen wanneer iemand de bromfiets kwam halen. De hoofdagent vond het recu terug en welgemoed ging hij de bromfiets halen. Even later werd hij door da recherche aangehouden. LONDEN. Dit is het moment van mijn leven. Aldus James Zarb, de Brit se zakenman die eergisteren uit Egyp tische gevangenschap werd ontslagen. Hij sprak deze woorden toen hij giste ren per vliegtuig in Londen aankwam. Zarb werd indertijd tot tien jaar ge vangenisstraf veroordeeld omdat hij volgens Kairo tegen de Verenigde Ara bische Republiek zou hebben gespio neerd. Hij werkte tevoren in de Eevn- tische hoofdstad. Van onze correspondent BONN Opnieuw zijn ernstige be schuldigingen geuit tegen een der voor naamste medewerkers van bondskanse lier Adenauer, de 62-jarige staatssecre taris dr. Hans Globke. Een dagblad in Saarbrücken beweert dat Globke tij dens de oorlog verantwoordelijk was voor een dubieuze officiële circulaire over huwelijken tussen Duitsers en Tsjechoslowaakse vrouwen. Globke, onder de nazi's een vooraan staand ambtenaar op het Duitse minis terie van binnenlandse zaken, zou in 1944 een vertrouwelijke circulaire aan alle bureau's voor de burgerlijke stand in Duitsland hebben gestuurd. Daarin zou hij hebben geëist dat er voor het sluiten van een huwelijk tussen een Duitse burger en een vrouw, afkomstig uit Tsjechoslowakije, van de bruid een foto in badpak moest worden ingele verd. Globke zou verder hebben ge steld: „Is er geen foto van de oruid in badpak ter beschikking, dan verzoek ik voor een naaktfoto te zorgen die in een gesloten enveloppe moet worden gedaan." DJAKARTA. (Reuter) De Indonesische minister van buiten landse zaken, Subandrio, heeft gisteren geweigerd een nota van de Nederlandse regering in ont vangst te nemen. Een woordvoerder van zijn minis terie zei dat de nota was teruggegeven aan de Britse ambassadeur Fry, die sedert het verbreken van de betrekkin gen met Indonesië en Nederland de Nederlandse belangen behartigt. „Wij hebben de nota teruggegeven omdat Indonesië geen betrekkingen van welke aard ook met Nederland meer heeft", zei hij. „De minister heeft de nota zelfs niet gelezen." Het gesprek dat de Britse ambassa deur met minister Subandrio had toen hij de nota wilde overhandigen, duurde een kwartier. Een woordvoerder van het ministerie van buitenlandse zaken in Den Haag heeft bevestigd dat de Britse ambas sadeur in Djakarta was gevraagd een Nederlandse nota aan de Indonesische regering te overhandigen. Hij deelde mee dat de inhoud van de nota niet kan worden gepubliceerd, zolang uit Londen niet de officiële mededeling is ontvangen dat zij in Djakarta is gewei gerd. Publicatie in dit stadium zou diplomatiek niet correct zijn. Subandrio ongelezen terug Het ging volgens zeggen om een on derzoek aan de hand van foto's naar het ras der bruidjes. Zogenaamde des kundigen zouden aan de hand van de foto's kunnen controleren of de betref fende vrouw wel „Arisch" was. Badpak Van de zijde van de Westduitse rege ring wijst men er op dat het Saarland- se dagblad, dat deze zaak aan de grote klok heeft gehangen, niet heeft verteld dat het hier een oud bevel uit 1941 betrof, dat Globke niet heeft opgesteld. Globke zou daarentegen in 1944 juist kans hebben gezien eraan toe te voe gen, dat ook foto's van vrouwen in badpak ingestuurd mochten worden en dat deze in gesloten enveloppe moesten worden ingediend. De positie van Globke die wei eens Adenauers rechterhand wordt genoemd, wordt er ondanks deze correctie uit Bonn niet rooskleuriger op. Zijn naam is de laatste tijd niet alleen door de Oostduitse communisten in verband gebracht met acties van Eichmann o.a. in Griekenland. OSLO (Reuter). Noorwegen acht een westelijke topconferentie in Oslo een onmogelijkheid. Zo hebben gezag hebbende kringen in de Noorse hoofd stad gisteren gereageerd op een uit lating van de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken, Dean Rusk, over de mogelijkheid dat president Kennedy in mei de Navo-vergadering in Oslo zal bijwonen. „Wij durven de verantwoordelijk heid voor zo'n onderneming niet op ons nemen, alleen al met het oog op de omvangrijke veiligheidsmaatrege len en het tekort aan hotelruimte", aldus een officiële woordvoerder. Ik weet niet wat u van plan bent meneermaar dit is een tochtje van dertig minuten rondom de vuurtoren en terug naar de haven. PHILADELPHIA (Reuter) Bij na twee miljoen dollar bedraagt de som van de boeten die de afgelopen twee dagen zijn opgelegd aan 45 topfunctionarissen van 29 Ameri kaanse maatschappijen en aan deze maatschappijen zelf. Tien directeu ren moeten zelfs een maand de ge vangenis in, twee anderen kunnen hen volgen als zij in hun proeftijd nogmaals anti-trustwetten over treden. De districtsrechtbank in Philadel phia die de vonnissen velde, deed daar mee een van de grootste zaken af die de laatste jaren in Amerika op het ge bied van de bestrijding van trusts en prijsopdrijving zijn voor geweest. Onder de maatschappijen in kwestie zijn een paar heel grote met klinkende namen: General Electric, Westinghouse en Allis-Chalmers. Zij vervaardigen elektrische apparaten. In een toelichting zei de rechter ervan overtuigd te zijn dat de beklaagden merendeels verscheurde zielen waren aan wie het geweten aan de ene kant had getrokken en de uitgestippelde be- drijfspolitiek aan de andere, met lok kende beloningen zoals promotie en veiligheid in een geriefelijk bestaan met een hoog salaris. Het gaat, aldus de rechter, om „the Organization man", de conformist, de man die met zijn superieuren meedoet en balsem voor zijn geweten vindt in stijgend gerief en de veiligheid van zijn plaats in de hiërarchie van het be drijf. De maatschappijen zowel als hun employé's. hebben echter in ernstige mate een loopje genomen met het beeld van de maatschappij, met het vrije particuliere initiatief zoals de Verenigde Staten dat willen hoog hou den en het voorbeeld vernietigd dat Amerika de vrije wereld geeft als alter natief voor staatscontrole en dictatuur, aldus de rechter. Van onze correspondent LUIK. Een bergingsploeg heeft gisteren het lichaam gevonden van de 34-jarige mevrouw Marie-Jeanne Piette, de laatste nog vermiste in het dorp Moulin-sous-Fléron dat vorige week werd getroffen door de verschuiving van een berg slakken. Mevrouw Piette werd vlakbij haar huis gevonden. Ook dat werd door de slakken en het gruis bedolven. Onder de slakken zijn nu de licha men van drie vrouwen en acht kinde ren gevonden. Uit het getroffen dorp wordt niemand meer vermist. Het ziet er dus niet naar uit dat de ramp nog meer slachtoffers heeft gemaakt. Er moet echter nog een stuk weg vrij van slakken worden gemaakt en het is mogelijk dat daarbij zal blijken dat juist passerende weggebruikers door de verschuivende slakkenberg zijn bedolven. Het K.N.M.I. in De Bilt berichtte gis teravond om 23.15 uur: Veel bewolking en tijdelijk wat regen. Matige tot krachtige wind tussen zuidwest en zuid. Weinig ver andering in tempe ratuur. MIESJE: Een paraplu brengt zijn geld hier wel op! 9 februari*, zon op 8.08. zon onder 17.42; maan op 2.12, maan onder 11.57. Helsinki Stockh. Oslo Kopenh. Aberdeen Londen A'dam Brussel Luxemb. Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankf. München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbr. Rome Ajaccio Madrid Majorca Lissabon weer regen z. bew. mist regen h. bew. z. bew. z. bew. z. bew. regen z. bew. z. bew. z. bew. onbew. regen z. bew. regen regen regen onbew. g. bew. z. bew. onbew. h. bew. 1. bew. z. bew. z. bew. wind temp. n.sl. Z -11 ZZW 4 stil 3 ZW 4 WNW 7 WZW 11 W 8 5 11 12 10 15 ZWZ W W W stil O 0 0 2 0 0 0 0.3 6 7 12 WZW 8 WZW 7 WZW 6 ZW stil W WNW 2 ZO 3 N 14 WNW 15 W 16 Z 4 NW 14 0 0.3 0.5 0 1 0.2 0 0.5 2 0 0.3 3 1 0 0 0 0

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 1