Hoge gasten op het kasteel Westhove Het water heeft nu nog vrije doortocht in het Veersegat Een boek van Duitsers voor Duitsers Maar caissons liggen klaar Militaire kracht in Nw.-Guinea op peil houden Eerste Fransman aan V.U. gepromoveerd Afsluiters „Nederland maakt het" in Zeeland In Borssele werden 58 iepen verkocht Tegenligger te laat ontdekt, autobotsing Vlissings aktiefonds Concert mannenkoor op „Vrederust" Mr. H. VAN RIEL: Duitser beschuldigd van kindermoord Nieuwe gids voor de Scheldevaart WAT DOET U OP UW VRIJE ZATERDAG DOE HET ZELF INTERNATIONALE ROEPING A.R. w&nöeLinqen öoor öe zeeuwse histoRie Een brief Schone nagels Uitvoering Kunst en Eer te Zierikzee Jaarvergadering van N.C.L.B. Kamperland Xaterdag 4 februari 1961 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 5 NOG hebben de getij stromingen in het Veerse Gat de vrije loop. Nog slechts enkele maanden en dan klotst en beukt het water van de Noordzee tegen het enorme dijklichaam, de dam in het Veerse Gat tussen Vrouwenpolder en Kamperland. Rijkswaterstaat verwacht, dat eind april de dam gesloten kan worden. Dit zal gebeuren met het plaatsen van zeven doorlaatcaissons, gigantische kolossen van beton van 45 meter lang, 20 meter breed en 18 meter hoog. Met de sluiting van het Veerse Gat zullen de mensen van Rijkswaterstaat ongetwijfeld weer een krachttoer leverendie respect zal afdwingen. den de caissons voorzien» van een beton nen. baEastibak, op het bovendek. Deze Het gébruik van doorlaatcaissons, die In, feite een hulpsluis in het sluitgat vormen is noodzakelijk, omdat het sluit gat met het oog op de maximum toelaat bare stroomsnelheid een zodanige afme ting moet krijgen, dat het blokkeren op één otf twee laagwaterkenteringen met behulp van dichte caissons (de tot nu toe gebruikelijke methode) niet moge lijk is» Immers er zouden dan op een kentering een te groot aantal caisson» moeten worden geplaatst. Rijkswaterstaat heeft bij de afsluiting van het Veerse Gat met name te doen met de krachtige stroming van het wa ter. Daarnaast spelen uiteraard nog een groot aantal factoren een rol. Blijkens metingen trekt door het Veer se Gat per vloed naar 'binnen ongeveer 77 miljoen kubieke meter water. De caissons worden tot zinken ge bracht door het openen van de afslui ters in de eaissonwanden. Verder wor- HULST. De voorzitter van de Kamer van Koophandel voor Zeeuwsch Vlaan deren, ir. C. A. L. Horstmann heeft in de Burgerzaal van het stadhuis de ten toonstelling Nederland maakt het" ge opend. een mobiele onderwijsexpositie van de Vereniging Nederlands Fabri kaat. Deze tentoonstelling is hoofdzake lijk bedoeld om de leerlingen van de verschillende onderwijsinstellingen ken nis te laten maken met hetgeen de Ne derlandse industrie fabriceert. Deze ten toonstelling, die reeds zeven jaar „draait" is thans voor de eerste maal in Zeeland. Hulst kreeg de primeur. Ook Terneuzen, Axel, Oostburg, Middel burg en Goes komen aan de beurt. Bij de opening van deze tentoonstel ling werd bekend, dat een geheel nieu we expositie opgezet zal worden, gewijd aan Zeeland. De Zeeuwse industrie geeft acte de présence en op deze ex positie zijn voorts maquettes te zien van Zeeland, zoals het vroeger was, zoals het er vlak na de watersnoodramp in 1953 uitzag en welke mogelijkheden na de afsluiting van de zeearmèn zijn. ballastbak zal worden gevuld met zand. De caisson zou immers na het zinken en na het sluiiten van de schuiven onder invloed van een verschillend waterpeil aan beide zijden van de caisson de nei ging kunnen hebben om te verschuiven over de drempel van het sluisgat. De gevulde ballastzak zal de caisson ech ter een zodanige gewicht geven dat vol doende wrijving tussen de caissonibodem en drempel ontstaat om verschuiving te gen te gaan. Behalve de zeven grote eenheids caissons worden in het dijklichaam voorts verwerkt Iil5 kleine betonnen caissons en 115 opzetstukken. Deze cais sons worden gébruikt voor de uitbouw van de di»jksgedeelten direct aansluitend aan het sluitgat. In caissons en opzet- stukken wordt in totaal 10.150 kubieke j meter beton en 2270 staal verwerkt. BORSSELE. Bij inschrijving wer den gisteren verkocht 59 iepen, staan- de aan de Borsselsedijk, eigendom van I de gemeente Borssele. Er waren der tien inschrijvingen. De bomen werden gegund aan de hoogste inschrijver, de fa. p. jonker te De bomen werden gegund aan de hoogste inschrijver, de fa. P. Jonker te Haarlem voor 62.567. In Zierikzee Bloemisten op dinsdag middag gesloten ZIERIKZEE. Een verzoek van de Zierikzeese bloemisten om hun winkel op dinsdagmiddag te mogen sluiten heeft de goedkeuring verkregen van het gemeentebestuur. Alleen de Kamer van Koophandel zal nu nog er mee akkoord moeten gaan. Jaarvergadering Dorcas" RILLAND. De hervormde vrou wenvereniging Dorcas" kwam in jaar vergadering bijeen onder leiding van de presidente, mevrouw Den Engelse-Hol- Na haar inleiding en meditatie werden de jaarverslagen uitgebracht. Zij getuig den van een gezond verenigingsleven. Na de pauize werd de avond op gezelli ge wijze doorgebracht met voordrach ten e.d. Er was een flinke belangstel ling. RILLAND. Ter hoogte van de Hoogerwaardpolder ontdekte de be stuurder van een personenauto J. M. W. uit Roosendaal die op de rijksweg een bestelauto met aan het stuur A. A. A. uit Halsteren wilde passeren een tegenligger te laat. Hij was al zover gepasseerd, dat een botsing niet was te vermijden. De bestuurder van de tegenligger was A. J. M. uit Axel. Beide auto's werden zwaar beschadigd, maar persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. VLISSINGEN. De stichting Vlis sings aktiefonds belegt binnenkort een algemene ledenvergadering om te be slissen over de plannen voor het sei zoen 1961. Het aktiefonds heeft zijn aan dacht. in tegenstelling met ,het ter zie le gegane zomershowcomité, meer ge richt op het organiseren van permanen te aantrekkelijkheden. Zo beschikt het fonds over een verlichtingsinstallatie waarmee het bij gelegenheid riante punten van de stad kan illumineren. Door een grote gapende opening stroomt nu nog het water het Veerse Gat in en uit en omspoelt de land- hoofden. De caissons liggen klaar om straks het Veerse Gat geheel af te sluiten. BERGEN OP ZOOM. In de stich- tingskerk van de inrichting „Vrede rust" werd een concert gegeven door het Bergen op Zooms mannenkoor o.l.v. de heer Jos. Franken. Verschillende koorwerken werden ten gehore gebracht. Het bekende lied „Land of hope and glory" werd uitgevoerd met begeleiding van een koperkwartet, orgelbespeling en pianobegeleiding. Ds. v. d. Berg, die de avond met een tekort woord had ge opend dankte na afloop alle medewer kenden die patiënten en opwonenden een genotvolle avond hebben bezorgd. Op woensdag 8 februari a.s. zal er weer een avond gegeven worden voor de patiënten en opwonenden. Dan zal het concert verzorgd worden door de fanfare uit Heinsoord, waarbij ook ver schillende zangnummers worden uitge voerd. Van onze parlementaire redacteur ROTTERDAM. Voor ons beleid in zake Nieuw-Guinea moet de grondslag zijn: Nederlands militair overwicht om infiltraties de baas te blijven en interna tionale hulp in geval van een grotere aanval. Het was voor mr. H. van Riel, de voorzitter van de liberale Eerste-Ka- merfractie, die gisteravond sprak voor de Rotterdamse afdeling van de V.V.D., j een onvaardbare gedachte, dat onze troe pen in Nieuw-Guinea overgeleverd zou-' den worden aan een grotere aanval. De tijd, die het kabinet-De Quay is ge geven, achtte mr. Van Driel niet buiten-1 gewoon lang meer. Als het Nederlandse ten einde loopt zal een internationale op lossing noodzakelijk zijn. De Verenigde Naties leken hem daarvoor geen geschikt medium, zodat mogelijkerwijs een inter nationale conferentie bijeengeroepen zal moeten worden. De kinderbijslagverzekering was voor mr. Van Riel principieel niet aanvaard baar. Wel wil hij aan het welvaartste kort van het grote gezin tegemoet komen, zonder echter aan dit gezin vanwege de grootte een morele meerwaardigheid toe te kennen. Wij moeten de kinderbijslagverzekering ook afwijzen op een ogenblik, dat het politiek wat minder gunstig uitkomt, zo zei hij. NEURENBERG (A.P.). In Beie ren is een gewezen Duits politiekapitein, Helmut Saur gearresteerd. Hij wordt er van beschuldigd dat hij in de oor log medeplichtig is geweest aan de moord op twaalfhonderd Russische kin deren en zieken. Sauer was commandant van een spe ciale eenheid politie, die was belast met het uitkammen van de in 1942 in Rus land nestaande ghetto's voor kinderen en zieken. Bij die actie kwamen vijf tienduizend mensen om het leven. Gewonde zeeman aan land gebracht VLISSINGEN. Het Oostduitse vrachtschip „Atair" arriveerde vrij dagmorgen op de rede van Vlissingen met een ernstig gewonde man aan boord. De medische hulp was noodzakelijk voor de chef steward die een ernstige beenwond had opgelopen. De aan boord gebrachte arts besliste dat opneming in een ziekenhuis noodzakelijk was. De „Atair" heeft zijn reis vervolgd. VLISSINGEN. Voor de vijfde keer is het annuaal „Scheldt Guide", uitge geven door de Scheldt Information Of fice in Terneuzen van de persen geko men. De gids. die bij deze gelegenheid in een feestelijk kleedje is gestoken geeft vrijwel alle nuttige inlichtingen over het Scheldebekken met haar Zeeuwse en Belgische havens. Vaar- en havenre glementen, tarieven voor beloodsing, los sing enz. Alles in het Engels gesteld maakt het boek tot een zeer waarde vol naslagwerk voor alle schepen die regelmatig de Schelde bevaren. Aan het Terneuzense kantoor komt zeker een woord van waardering toe voor zijn initiatief om in de lacune, die op dit gebied bestond, te voorzien. (Advertentie) Een prettige en nuttige besteding van Uw vrije tijd is aktief bezig te zijn. Het bekende maandblad DOE HET ZELF reikt beginners en gevorderden de helpende hand om het in huis en tuin beter, mooier en gezelliger te maken. Het maandblad DOE HET ZELF is een vraagbaak voor iedereen, die zijn vrije tijd nuttig en aangenaam wil be steden U kunt veel meer dan U denkt als U geabonneerd bent op dit tijdschrift voor praktische mensen. Tientallen tips, nieuwe ideeën, glas heldere tekeningen en beschrijvingen wijzen U de weg, hoe u het 't beste zelf kunt doen en geld sparen. Koop het interessante februarinum mer bij een kiosk, boek- of tijdschrif- tenhandel Voor abonnementen: Postbus 955, Rotterdam. Mr, G. B. J. Hiltermann, hoofdredac teur van de Haagse Post en bekend ra dio- en televisiecommentator, houdt een lezing in Zeeland, getiteld „Het wereld gebeuren van heden". Onder auspiciën van de Z.V.U. vinden deze lezingen plaats op 9 februari in „De Prins van Oranje" in Goes en op 10 februari in Foyer „Het Centrum" in Axel. Aanvang acht uur 's avonds. De Toneelvereniging „Onderweg" uit 's-Heerenhoek zal zaterdag 4 februa ri in het verenigingsgebouw te Borssele opvoeren het vrolijke toneelstuk „Drie neemt Vacantie". HEINKENSZAiND. De Anti-Revo lutionaire Kiesvereniging hield haar jaarvergadering onder leiding van de heer M. de Leeuw. Uit het jaarver slag bleek dat het aantal leden gelijk! was gebleven. Als spreker trad op de heer P, de Kam uit Goes, „Hoe ziet de A.R.- partij haar internationale roeping?" Spr. toonde aan met voorbeelden dat de Christelijke politiek niet uit de tijd is. maar broodnodig, deze moet staan midden in het leven van elke dag. Hij sprak daarna over de noodzaak van de Europese samenwerking. Op Atlantisch gebied heeft de NAVO goede resultaten gehad, doch een revisie is hardnodig. Het gaat hier om vrede en vrijheid. Het werk der Verenigde Naties be antwoordt niet aan de hooggestemde verwachtingen. Een herziening is eis. Wij moeten streven naar vrede door gerechtigheid. Vooral stond spr. stil bij de ellendige omstandigheden waarin van de we reldbevolking leeft, wel'k deel 15 pet. van het wereldinkomen verkrijgt. Er zijn veel problemen bij de hulpverle ning o.a. hervorming bestuur, oprui ming misstanden, infrastructuur, uit breiding landbouw. Alle hulpverlening is slechts „compleet" door het Evange lie voor de totale mens. door L van Wallenburg Afscheid bij Coöp. land- bouwvereniging Dreischor DREISCHOR. De Coöperatieve Landbouwvereniging Dreischor is in het Cafe „De Drie Schapen" bijeen ge weest onder voorzitterschap van de heer L. M. Moermond. In deze bijeen komst werd afscheid genomen van de secretaris-penningmeester de heer P. S. van Donge die ruim 46 jaren voor de vereniging werkzaam is geweest. De heer Moer-mond dankte de heer van Donge voor het vele werk dat hij heeft verricht, en overhandigde hem als blijk van waardering twee electriscbe dekens. Ook burgemeester Vermeulen richtte namens het gemeentebestuur enige woorden van erkentelijkheid tot de scheidende secretaris. De voorzitter van de Kring Z.L.M., de heer A. M. Geluk bood de heer van Donge namens de kring het boekwerk „Ontworsteld land". Verschillende spre kers voerden nog het woord waarna de heer van Donge hen dankte. Vervolgens hield de heer mr. J. F. G. Schlingeman, secretaris van de Z.L.M. een lezing over het landbouw vraagstuk. Volgens een oorkonde van Floris V kwam het kasteel Westhove in 1277 aan de Abdij van Middelburg, het Remon- stratenser klooster van de Witte Heren. Het werd het zomerverblijf van de ab ten, die hier dikwijls de brug neerlie ten om koninklijke gasten te ontvangen. In 1290 was Floris V hier. Hij had in Biervliet gevangen gezeten tijdens de eeuwendurende strijd tussen Hol land en Vlaanderen om het bezit van Zeeland. Nu had hij vrede gesloten met Guy van Vlaanderen. Hier op het kas teel had de verzoening plaats met Wol- fert van Borsselen, heer van Veere. De geschillen werden bijgelegd en de ze overeenkomst heette het tractaat van Westhove. In 1500 ontving abt Johan van West- capelle hier onze heer Filips de Scho ne met zijn jonge vrouw Johanna van Arragon, die later als Johanna de Door Oculus „Wat is het massagraf van Katyn daarentegen? Laten we ons nu eens voorstellen, dat zulke voorvallen aan de tegen stander bekend raken en daar worden uitgebuit. Waarschijn lijk zou zulke propaganda elke uitwerking missen, omdat de mensen die het zouden horen en lezen er niet aan zouden denken zoiets te geloven." T~tIT schreef der Reichskommissar ■l-'für das Ostland aan de Reichs- minister ftir die besetzten Ostge- biete op 18 juni 1943. De cynische grap staat aangehaald in een documentair boekwerk over de pogingen van de nazi's om de joden, voor zover zij onder hun be reik waren uit te roeien. Op de zelfde bladzijde als de zinsnede staan drie foto's van joodse vrouwen, die beroofd ook van het laatste wat zij hadden, hun hemd, worden dood gemaakt. Het boek telt 196 foto's en die van de massale executie in Lijepaja, Let land die met de vrouwen is nog lang de ergste niet. Het foto document is een Duitse uitgave, van Rütten und Loening te Ham burg. Gerhard Schoenberner heeft het samengesteld. Het is aldus een boek van Duitsers voor Duitsers, en wat voor een boek! Wat moet men ten geleide zeggen? Eichmann staat over enkele maan den terecht voor joodse rechters. Zullen zij hem recht kunnen doen? Ach, neen. Men kan een moorde naar straffen, omdat hij iemand wreedaardig heeft gedood, men kan rechtspreken over een kinderrover, die het kind doodt en het losgeld houdt, maar wat moeten mensen doen met een man, die keurig ge kapt, geschoren en gekleed opgewekt zijn secretaresse bij zich roept en een brief dicteert: „Er is voor ge zorgd, dat, te beginnen midden juli, eventueel augustus, in dagelijkse extra- treinen van telkens duizend personen, ongeveer veertigduizend joden uit het bezette Franse gebied, veertigduizend joden uit Nederland en tienduizend joden uit België naar Auschwitz wor den gebracht. Ik verzoek u vriendelijk hier goede nota van te nemen en neem aan, dat ook van de zijde van het departement van buitenlandse zaken er geen bezwaar tegen de voorgenomen maatregel bestaat." Eichmann schreef die keurige brief aan Legatiomsrat Rademacher op 22 juni 1942. Het is een brief in de pas sende ambtelijke stijl, die even de op ruiming aankondigt van een negentig duizend joden. Eichmann heeft geen spijt. Dat had hij in 1945 niet en dat heeft hij nu nog niet. Het vertegenwoordigt voor ons in deze dagen het raadselachtige monster dat de nazi is, tot elke beestachtigheid in staat en dat alles even netjes, met schone nagels en de scheiding in het haar. Is zulk een boek als Der gelbe Stern, de gele ster, nu in deze dagen nodig? Heeft iemand er wat aan? Flak keren er niet alleen maar oude haat, oüde verachting en oud lijden door op? Het antwoord weet ik niet en ik zal het nooit weten. Men zou het al leen iets meer dan toeval kunnen noe men, dat dit document verschijnt juist in de dagen, dat het proces-Eichmann wordt voorbereid. Wie het heeft door gelezen en doorgekeken heeft er een vaag idee van waarom het gaat, weet waarom als terriërs joden achter de ze Eichmann hebben aangezeten en hem naar het land Israël hebben ge bracht. Hij weet ook, dat er geen ge noegdoening zal zijn, nu niet en nooit. Amsterdam, zomer 1943 De schoenen die keurig per paar met de veters aan elkaar gebonden niet verbrand werden. Van een medewerker AMSTERDAM. Aan de Vrije Uni versiteit is gistermiddag de eerste Fransman gepromoveerd, prof. J. M. E. Cruvelller te Aix-en-Provence, die een proefschrift verdedigde over de exe gese van Romeinen 7 en de beweging van Keswick. Promotor was prof. dr. R. Schippers. Prof. Cruvellier studeerde aan de Sorbonne klassieke letteren en vervol gens theologie aan de vrije faculteit voor protestantse theologie te Montpel- lier en aan New College te Edinfburg in Schotland. In 1930 werd hij predikant bij de Evangelische Hervormde Ker ken en in 1946 werd. hij hoogleraar in de nieuwtestamentische vakken aan de in 1940 gestichte vrije theologische fa culteit te Aix. In 1955 deed hij aan de VU doctoraal examen. Het proefschrift behandelt de exege se van Romeinen 7, waarover sinds Augustinus veel discussie is geweest in verband met een Angelsaksische bewe ging die de heiligmaking van de chris tenen centraal stelde en waarvan de Engelse stad Keswick het middelpunt is. De dissertatie betoogt dat de refor matorische exegese thans in tegenstel ling tot vroeger meer sympathie vindt onder de aanhangers van de Keswick- se beweging. ZIERIKZEE. De harmonie vereni ging „Kunst en eer" te Zierikzee zal op donderdagavond a.s. een uitvoering geven in de concertzaal. Als speciale attractie zal de Zeeuwse Balletschool medewerking verlenen. C.M.B. te Westkapelle WESTKAPELLE. In combinatie met Domburg hield de afdeling West- kapelle van de C.M.B. een contqct- avond in de consistorie van de gerefor meerde kerk. De bijeenkomst stond on der leiding van de voorzitter van de Vlissingse afdeling, de heer D. Jozias- se. De heer de Wijze uit Souburg hield een causerie over het onderwerp; „Zes tig jaar in de spiegel van nu". Op 23 februari zal opnieuw een vergadering worden g"hcud?n. Waanzinnige in de geschiedenis bekend zou staan. Hun zoontje Karei, onze nieuwe heer, de latere keizer Karei V, werd er als klein jongetje onthaald door abt Petrus v. d. Capelle. Vroeg oud In 1540 was hij hier weer, nu een man van middelbare leeftijd, een ver moeid en teleurgesteld vorst. De steeds voortdurende oorlog met Frank rijk en zijn vergeefse pogingen om de „nieuwe leer" uit te roeien hebben hem vroeg oud gemaakt. Abt Floris van Schoonhoven ontving hem, een kerkvorst die veel aan het kasteel verbeterd en verfraaid heeft, evenals zijn opuotger Matthias van Heesioijc. Ook onze eerste en enige bisschop, Nicolaas de Castro vertoefde graag op „deze zeer vermakelijke en aangena me plaats" en heeft er heel wat geld aan gespendeerd om het gezellig en ge riefelijk te maken. Zoals hij zelf zegt was „alles bij uitstek net en sierlijk". Oorlog over Westhove Toen braken er donkere dagen aan voor het fraaie bouwwerk. Alva, de be ruchte landvoogd van onze heer Filips II, kwam naar de Nederlanden (1567). Hij legde een Spaanse bezetting in het kasteel. Nu zijn soldaten meestal geen erg nette en voorzichtige bewoners, we heb ben het nog niet zo lang geleden on dervonden. Nog erger werd het toen er gevoch ten moest worden. Dat was in 1572, het jaar van Den Briel (toen Alva zijn Bril verloor), van Vlissingen en Veere, die geen Spaanse bezetting meer verkozen. Walcheren werd een platgebrand en uitgemoord slagveld, deze „tuin van Zeeland" heeft het trouwens dikwijls slecht getroffen met bevrijdingen. Jonker Entes van Mentheda, de woeste geuzenaanvoerder, veroverde Westhove op de Spanjaarden en stak het in brand, alleen demuren bleven overeind staan. In 1579 verkochten de Staten de „ver vallen huizinge" met bijbehorend bos en land aan hun kolonel Jonkheer Henrick Balfour voor 1670 pond Vlaams (1 pond is ƒ6, dus voor 10.020). Een koopje voor een terrein van 73 gemeten. Was het misschien om daarmee zijn nota voor achterstallige soldij te betalen, zo als wel meer voorkwam? Deze heeft het maar een goed jaar in bezit gehad, toen stierf hij. Zijn we duwe verkocht het aan de Franse Hu genoot Pierre de Loyseleur, heer van Villiers. Kogel als antwoord Deze Villiers is bekend geworden als hofprediker van onze Prins Willem I. Hij is waarschijnlijk de opsteller van de Apologie van de Prins, het verweer schrift dat hij schreef toen Filips hem in de ban had gedaan (1581). Filips heeft er nooit antwoord op gegeven, zijn antwoord was de kogel, die op de Prins werd afgevuurd. Bijna 10 jaar heeft Villiers hier ge woond, hoewel hij ook dikwijls in Delft vertoefde, waar de Prins woonde, die en in 1584 vermoord werd. Hij werd de vertrouwde van 's Prinsen weduwe Loui se de Coligny. Een gedeelte van het kas teel heeft hij enigszins bewoonbaar ge maakt, maar toch bleef nog 2/3 deel ruï ne, In zijn tijd viel het bewind van de graaf van Leicester, die koningin Eli sabeth van Engeland had gezonden om ons te steunen in de strijd tegen Span je (1585'87). Steun heeft hij ons niet veel gegeven, hij kon niet al te best met de Nederlanders opschieten. Ook niet met Vil'iers. Zijn overste Hussel, goeverneur van Vlissingen, heeft zelfs geprobeerd Villiers gevangen te nemen, toen deze van Westhove naar Middel burg wandelde om daar een predikbeurt te vervullen voor zijn zieke collega van de Franse kerk. Maar door de vastbe radenheid van Villiers en zijn bescher ming door het stadsbestuur is deze op lichting mislukt. Deze geschiedenis is uitvoerig beschreven door de schrijf ster mevr. Bosboom-Toussaint in haar boek „het kasteel Westhove". In 1877 was ze in Domburg en heeft op West hove gelogeerd, waat haar de inspiratie gaf tot dit verhaal. Zijn dochter Maria de Loyseleur is in Middelburg getrouwd met de secre taris v. d. Baerse en is hier blijven wo nen, In die tijd heeft men er nog over gedacht een Atheneum (middelbare school) op te rich ten, omdat wen Westhove „lig gende rondom in groen geboom te en verse diepe watergrachten, waarin de vissen en vogelen zich verlustigden" hiervoor goed ge schikt achtte. Er is niets van ge komen, de school is in Middelburg gesticht onder de naam van II- lustre School. KAMPERLAND. De afdeling Kam perland van de N.C.L.B. hield de jaar vergadering in het gebouw „Renata" onder leiding van de heer C. Koole. De secretaris, de heer J. M. Filius merkte in zijn jaarverslag op, dat de landarbei ders in het afgelopen jaar vanwege het natte weer een zeer zware presta tie hebben moeten leveren. De afdeling telt momenteel 180 leden. De penning meester maakte melding van een batig saldo. De hoofdbestuurder, de heer M D. den Hollander, reikte aan drie le den het gouden C.N.V.-insigne uit ia verband met hun 25-jarig lidmaatschap. De avond werd verder gevuld met hal opvoeren van een schets, samenzang, inleidingen en voordracht.

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 5