Het beste hopen....1 MET MEER UIT HET OOG ADMIRAAL ALLEN SMITH VANDAAG NAAR GALVAO Bonnen voor volgende oorlog liggen klaar Militairepolitieke en economische herzieningen in Amerika Poel van commissies smoort activiteit lonen met betalen en i Olie duurder Mijndirecteur Marcinelles veroordeeld Portugese oppositie laat stem horen B' PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND Indonesië meent NEDERLAND SCHEPT IN NW.-GUINEA EEN CHAOS Ontwapening Samenwerken Dreigend China Vliegtuig wacht op Nederlanders BorgWürd küU Schuld van Santa Maria 7 1 Eerste lammeren in Larense kudde Prins Bernhard in Spanje op jacht Dievenpak verdween met etalage vol juwelen Engelsen al gewend aan werkende Tony De Bilt: Kouder Het weer overal Directeur: JACQ DE SMIT; Chefred.: G. J. BREUKEB HoofdKantoor; Goes, L,. Vorststraat 90. Postbus 4, Giro 116666, telefoon Directie en administratie 01100- 6901. Redactie: 01100-6901 en 5366 Bijkantoren: Middelburg, Korte Delft 50. tel. 01180-2009, redactie Walcheren en sportredactie 01180-4604, Post- bus 26, Vlissingen, Nieuvvendijk 33, tel. 01184-3224, Postbus 24, Terneuzen. N.'euvvstraat 38, tel. 01150-3189; Ziertkzee, Haoenpark 24. tel. 01110-2991. Zeeuwsch Dagblad Losse nummers 13 cent Abonnementsprijs 0,56 per week, 7,per kwartaal Advertentietarieven op aanvrage. - Rubriek Kabouter» T cent per woord met een minimum van 1, V, - 16e JAARGANG No. 4769 Dinsdag 31 januari 1961 KENNEDY: 1961 WORDT MOEILIJK BfflÉM®»,1 DJAKARTA (Reuter/AP) Neder land is thans doende in westelijk Nieuw-Guinea een chaos te scheppen, zo heeft gisteren in Djakarta een woordvoerder van het Indonesische ministerie van buitenlandse zaken ver klaard. Niet in staat zich te verzetten tegen de druk West-Irian aan Indonesië terug te geven, hebben de Nederlanders nu hun toevlucht genomen tot de tactiek, die de Belgen in Congo hebben toege past, zo zei hij. Zij doen dat door ma rionetten naar voren te schuiven voor dat zij zich uit West-Irian terugtrekken. Die opmerking slaat op de verkiezin gen, die op het ogenblik worden ge houden voor de Nieuw-Guinearaad. De felle toon waarin ook de Indonesische pers zich daarover uitlaat doet ver moeden dat Djakarta met die verkie zingen nogal in de maag zit. De bladen beschuldigen Nederland daarbij „Alge rijnse methoden" te gebruiken. Gedwongen Uit Soasiu, een plaatsje op een eiland vlak bij westelijk Nieuw-Guinea, heb ben wij vernomen, aldus een van de bladen, dat de Nederlandse strijdkrach ten het voorbeeld van de Fransen in Algerije volgen en de stemgerechtigden naar de stembus vergezellen. De bevolking wordt daarna gedwon gen op kandidaten te stemmen, die de belangen van de Nederlandse kolonia len in Nieuw-Guinea steunen. Terwijl zij stemmen worden zij streng bewaakt door Nederlandse veiligheidstroepen, die opdracht hebben te schieten op iedereen, die bij de verkiezingen tussen beide wil komen, aldus het blad. Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM. De oliemaatschap pijen in ons land zullen met ingang van morgen de prijzen voor verscheidene soorten olie belangrijk verhogen. De huisbrandolie zal voor bedrijven en instellingen tachtig cent per honderd liter en voor particulieren 85 cent per honderd liter duurder worden. De prijs van petroleum en tractorpetro- leum zal met 75 cent per honderd liter stijgen en die van gasolie en autogasolie net tachtig cent per honderd liter. De dunne stookolie zal 55 cent per hon derd liter meer gaan doen en de prijzen van de zwaardere soorten stookolie zul len, afhankelijk van de dikte van de olie, drie tot vier gulden per duizend kilo hoger komen te liggen. De prijs van de huisbrandolie is enige maanden geleden ook al eens verhoogd. De prijsstijging was toen een gevolg van het intrekken van de vaak belangrijke kortingen die de maatschappijen ver leenden. De verhoging van nu wordt veroorzaakt door het stijgen van de prijzen op de wereldmarkt, wat weer een gevolg is van de grotere vraag naar olie in deze tijd van het jaar. De oliemaatschappijen hebben tot de prijsverhoging besloten na overleg met het ministerie van economische zaken. BRUSSEL (Belga) Het Hof van beroep te Brussel heeft de directeur van de steenkoolmijn Bois du Cazier bij Marcinelles veroordeeld tot een half jaar voorwaardelijke gevangenis straf en een boete van tweeduizend frank. In 1959 had een lagere recht bank te Charleroi de man vrijgespro ken. Hij was ervan beschuldigd, verant woordelijk te zijn voor de verschrikke lijke mijnramp van Marcinelles in augustus 1956, toen 262 mensen in de brandende mijn om het leven kwa men. Het Hof van beroep vindt dat de maatschappij die eigenaresse is van de mijn verantwoordelijk is voor de fouten die de directeur heeft gemaakt. Het verwierp de eisen tot schadever goeding die nabestaanden van de slachtoffers hadden gesteld. Van onze correspondent WASHINGTON President Kennedy heeft het Amerikaan se volk gisteren zijn visie op bijna alle vraagstukken van binnen- en buitenlands belang gegeven en voorspeld dat 1961 een moeilijk jaar zal worden, dat echter niet zonder gunstige perspectieven zal zijn. In zijn boodschap aan het Congres, de State of the Union message ont vouwde hij een stoutmoedig programma dat gekenmerkt zal worden door doortastende rege ringsmaatregelen op vrijwel elk gebied. De waarde van de dol lar zal onaangetast blijven en er zullen stappen worden gedaan om het tekort op de betalings balans op te heffen en een goud crisis te voorkomen. „Het getij is ongunstig", zei Kennedy, „en de toestand zal nog slechter worden eer hij verbetert. Wij moeten het beste hopen, maar ons op het ergste voorberei den." President Kennedy: de toestand zal slechter ivorden voor hij verbetert. Wat betreft de betrekkingen tussen de Verenigde Staten ener zijds en de Sowjetunie en de Chinese volksrepubliek anderzijds wil Kennedy uitgaan van het symbool van de adelaar uit het Amerikaanse wapen, die in de ene klauw een olijftak houdt, in de andere een bundel pijlen. „Wij moeten ons er nooit toe laten brengen, te geloven dat deze landen hun streven naar overheersing van de wereld heb ben laten varen", zei de president. „Om aan deze uitdaging het hoofd te kunnen bieden moeten de Verenigde Staten hun gehele potentieel op militair, politiek en economisch terrein herzien." De militaire werktuigen moeten wor den versterkt. De gehele opzet van de Amerikaanse strategie zal opnieuw moeten worden bekeken. Er zal voor rang worden gegeven aan de bouw van vliegtuigen die kunnen dienen voor een „luchtbrug", aan de bouw van reactor onderzeeboten die met raketten zijn bewapend en aan versnelling van het raketprogramma. Ook de economische werktuigen zijn voor verbetering vatbaar. De president zal het Congres machtiging vragen voor het opstellen van een nieuw hulppro gramma ten bate van andere landen en hele werelddelen. Daarbij zal echter meer dan tot nu toe rekening worden gehouden met de bijdragen van de bondgenoten. De hoop op bevrijding van de Oost- europese landen zal niet worden opge geven. Kennedy wil dat de Verenigde Staten zich reeds nu voorbereiden op het opnieuw aanknopen van de oude vriendschapsbanden. Economische hulp zal daarbij onmisbaar zijn. Ook de politieke en diplomatieke werktuigen van de Verenigde Staten moeten gescherpt worden. Dat zijn im mers de middelen die de basis moeten leggen voor de uiteindelijke wereldorde. De Verenigde Staten zullen zich met meer kracht gaan wijden aan de ont wapening. „De dodelijke bewapenings wedloop en de geweldige bedragen die daarmee zijn gemoeid, hebben al onze andere activiteiten te lang overscha duwd Wij moeten voorkomen dat deze wedloop zich uitbreidt tot nieuwe lan den of tot het heelal. De Verenigde Naties, die ten instrument behoren te zijn tot beëindiging van de koude oorlog in plaats van een strijdtoneel, moeten beter worden gesteund." Kennedy is van plan alle middelen te onderzoeken om te komen tot sa menwerking met de Sowjetunie en andere landen op het gebied van de wetenschap. De Verenigde Staten heb ben een voorsprong op het gebied van de wetenschap en de techniek van de ruimte, maar de Sowjetunie is vooruit op het gebied van het in de ruimte brengen van grote ruimtevaartuigen. Amerika is bereid zich grote inspanning te getroosten om samen met de Sowjetunie en andere landen de vruchten van de wetenschap en de technische kennis voor het ge hele mensdom toegankelijk te maken. Spoedig zal de Amerikaanse regering daarom met een plan komen voor sa menwerking met alle landen op weten schappelijk gebied. O China, aldus Kennedy, bedreigt nog altijd geheel Azië. De Verenigde Staten zullen zich echter blijven inspannen om de onafhankelijk van de bedreigde lan den te verzekeren. Zo zullen zij zich ook blijven verzetten tegen pogingen om op het westelijk halfrond commu nistische bases te vestigen, zoals b.v. op Cuba De organen van de Amerikaanse re gering zullen soepeler moeten gaan werken. Het komt te veel voor, zei de president, dat op zich zelf kundige ambtenaren zien dat hun bekwaamhe den worden gesmoord in een poel van commissies, van angstgevoelens en van verkeerde theorieën. De president vindt de binnenlandse economische toestand verontrustend. De betalingsbalans geeft reden tot bezorgd heid. doch niet tot wanhoop. De mo netaire en financiële positie van het land is nog steeds buitengewoon sterk. De beschikbare goudvoorraden, alles inbegrepen, bedragen ongeveer 22 mil jard dollar. „Ik beloof plechtig, dat de gehele kracht daarvan zo nodig voor het handhaven van de waarde van de dollar zal worden gebruikt", zei Kennedy. Voorts verklaarde de president dat er geen enkele stap zal worden onder nomen tot verhoging van de goudprijs van 35 dollar per ounce. Ook beloofde hij plechtig dat de regering de waarde van de dollar in geen enkel opzicht zal veranderen. Voortdurend bewaakt door Amerikaanse vliegtuigen vaart de Santa Maria nu in kringen rond ter hoogte van de Braziliaanse haven Recife. Het wachten is op de installatie van de nieuwe Braziliaanse president, van wie wordt verwacht dat hij de ontscheping van de zeshonderd passagiers in Recife niets in de weg zal leggen. Telefoto De kapitein van het personeelsbootje Maria P., J. B. van Gelder, ligt in bed te bekomen van de emotiesdie hij heeft doorstaan nadat zijn scheepje bij de Rotter damse Waalhaven werd overvaren door een Belgische binnenvaarttankerZijn doortastende optreden heeft er aanzienlijk toe bijgedragen dat de 44 opvarenden op zijn schip zich in veiligheid konden stellen. Zelf hield hij er o.m. een gekneus de rib aan over. „Aan stuurboord", glimlacht hij flauw. Hij had overigens minuten lang bewusteloos in het water gelegen, voor hij opgemerkt en gered werd. Zijn verhaal, zoals hij het ons vertelde, vindt men op pag. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG. Uit Willemstad op Curasao is gisteren een vliegtuig van de K.L.M. vertrokken naar Refice. Het toe stel dat door de Antilliaanse regering en de Shell is gecharterd, zal de Neder landse opvarenden van de Santa Maria oppikken. Het toestel zal tevens dertien Portugezen meenemen. indien de passagiers vandaag aan land worden gebracht kan het vliegtuig woens dag of donderdag op Schiphol zijn. Het maakt de reis naar Nederland via de Kaap Verdische Eilanden en Portugal. In Lissabon worden de Portugezen af gezet. De Nederlandse ambassadeur in Bra zilië, E. J. Baron Lewe van Aduard, heeft opdracht gekregen er op toe te zien dat de repatriëring van de Nederlanders vlot verloopt. REMEN (Reuter). Het Borg- wardconcern kan zijn twintig duizend man personeel een kwart van de werkende bevol king van Bremen de volgende week niet meer betalen. Om een massaal ontslag te voorkomen probeert de re gering van de vrije stad Bremen nu te komen tot de oprichting van een nieuwe vennootschap die het concern moet saneren. Desnoods wil Bremen het hele kapi taal van vijftig miljoen mark van de nieuw te vormen vennootschap vol storten. De stad probeert echter de regering van de bondsrepubliek te bewegen om deel te nemen. Borgward schijnt meer dan tweehon derd miljoen mark schuld te hebben. Van onze correspondent LONDEN Twintig tot veertig zeemijlen uit de Braziliaanse kust vaart de Santa Maria in grote kringen rond ter hoogte van de havenstad Refice. Er waren gisteravond verzegelde orders onder weg naar de Amerikaanse admiraal Allen Smith. Deze admiraal zal vandaag naar alle waarschijnlijkheid bij Galvao aan boord gaan om met hem te onderhandelen over de wijze waarop de zeshonderd passagiers van het gekaapte Portugese passagiersschip het best aan land kunnen worden gebracht. Zijn opdrachten bevinden zich in ver- zegelde enveloppen aan boord van de Amerikaanse jager Gearing die nog gisteravond in Recife zou binnenlopen om de admiraal aan boord te nemen. Op dit oorlogsschip zou Smith zich dan naar de Santa Maria begeven om buiten de territoriale wateren van Brazilië te onderhandelen. Nieuwe president Vandaag krijgt Brazilië zijn nieuwe president. Volgens de bevelen van het oude regiem moet de Santa Maria bui ten de territoriale wateren blijven ten zij Galvao er prijs op stelt dat het schip aan de ketting wordt gelegd. De Portugese ambassadeur heeft een onderhoud gehad met de Braziliaanse minister van buitenlandse zaken. De minister heeft gezegd dat de regering op het standpunt staat dat de Santa Maria in beslag genomen moet worden waneer zij de Braziliaanse wateren bin nenkomt. Daarna zal zij worden terug gegeven aan de wettige eigenaars. De revolutionairen zulen geïnterneerd worden omdat de wet zeeroverij nu eenmaal veroordeelt. De Braziliaanse regering kan debar- katie van de passagiers met de hulp van de Amerikaanse marine binnen de territoriale wateren niet toestaan. Om redenen van menselijkheid heeft zij echter goedgevonden dat de Ameri kaanse marine gebruik maakt van steunpunten op Braziliaans grondge bied bij haar pogingen om tot een spoe dige ontscheping te komen.\ In volle zee Het spreekt vanzelf dat dit stand punt Galvao ervan weerhoudt binnen de territoriale wateren te komen. Hij neemt liever het risico van een ont scheping in volle zee, tenzij de nieuwe regering van Brazilië in de loop van vandaag blijkt een ander standpunt te huldigen dan die van president Kubitschek. Vanmiddag om twaalf uur plaatselijke tijd neemt president Quadros het roer van zijn voorganger over. Galvao rekent erop dat zeer spoedig daarna bekend wordt gemaakt dat hij met het schip een Braziliaanse haven mag binnen komen. Bij het aanbreken van de dag zou de Gearing met admiraal Smith aan boord zee kiezen. De plaats waar hij kapitein Galvao zal ontmoeten wordt angstval lig, geheim gehouden. Men meent dat die niet verder dan 35 mijl uit de Brazi liaanse kust zal liggen. Behalve de Gearing liggen voor de Braziliaanse kust nog de Vogelgesang en de Wilson, twee andere Amerikaanse torpedobootjagers. Het schijnt dat er in Recife al een nieuwe gezagvoerder voor de Santa Maria uit Portugal is aangekomen. Hij vroeg admiraal Smith verlof om mee te mogen varen naar de Santa Maria, zodat hij meteen het commando op zich zou kunnen nemen. Smith heeft dat geweigerd. Men weet nog altijd niet welke hou ding de bemanning van de Santa Maria eigenlijk heeft aangenomen tegenover de revolutionairen. Nieuwe moed Welke ook de vruchten mogen zijn, die het avontuur van Galvao op den duur zal afwerpen, het staat nu al vast dat de oppositie in Portugal tegen het regiem van Salazar er nieuwe moed uit heeft geput. Een delegatie van 39 Minder dan de helft wordt gedekt door gebouwen en machines. Het concern is eigendom van de zeventig jaar oude dr. Carl Borgward en zijn vrouw. Gezien de leeftijd van dr. Borgward is het onwaarschijnlijk dat deze de fabriek na de sanering weer zelf zal gaan beheren. Bremen zal de fabriek dan wel moeten verkopen. De Westduitse Fordfabriek heeft zich al als gegadigde gemeld. De moeilijkheden bij Borgward zijn voor een groot deel te wijten aan de sterk verminderde afzet van de kleine Lloyds. Eind vorig jaar moesten daar door al drieduizend man worden ontslagen. Ook de Arabella beant woordt wat de verkoop betreft lang niet aan de hoog gespannen verwachtingen. LAREN. In de schaapskudde van Laren zijn gisteren twee lammeren ge boren. Ze vormen een tweeling. Het zijn de eerste lammeren van deze kudde, die in het Gooise natuurreservaat leeft. man, hoofdzakelijk bestaande uit ad vocaten, schrijvers, medici en andere intellectuelen, heeft Salazar een bood schap gezonden waarin de oppositie vraagt, de strenge dictatuur te vervan gen door een milder stelsel. „De overneming van de Santa Maria heeft een scherp licht doen vallen op de betreurenswaardige toestanden die het politieke leven in Portugal beheer sen", zo begint hun boodschap. Zij had den het stuk persoonlijk aan Salazar willen overhandigen, maar de dictator liet weten dat hij hen niet kón ont vangen. Zij lieten de boodschap dus in het paleis achter. Asiel gevraagd „Wij zijn van mening", zo gaat het stuk verder," dat nationale eenheid, internationaal aanzien en de nationale toekomst slechts gewaarborgd kunnen zijn onder een democratisch bestel. Dat geldt ook voor onze betrekkingen met de overzeese gebieden in Afrika en Azië, en voor onze betrekkingen met andere volkeren, in het bijzonder met Brazilië". Twee leden van de oppositie hebben asiel gevraagd op de ambassade van Brazilië. Zij meenden dat zij elk ogen blik wegens hun politieke overtuiging zouden kunnen worden gearresteerd. Hetzelfde heeft Galvao indertijd gedaan om zich te kunnen onttrekken aan de macht van Salazar. Men houdt er te Lissabon rekening mee dat de Santa Maria na de ont scheping van de passagiers opnieuw zee zal kiezen in de richting van Afrika. Galvao zal zeker proberen, zo gelooft men, een haven in §en Portugese ko lonie te bereiken, of wellicht in een Afrikaans land dat Portugal niet wel gezind is, zoals Ghana of Guinee. De woordvoerder van de regering in Lissabon zei gistermiddag: „Indien de passagiers van boord gaan als gevolg van de onderhandelingen met de Ame rikanen, dan zullen wij de vrije wereld en speciaal onze bondgenoten in de Navo vragen ons te helpen de piraten te pakken te krijgen. Wij zijn maar een klein land en hebben hulp nodig. Wij wensen van onze bondgenoten te horen of zij voor of tegen ons zijn. De Navo moet zijn verplichtingen nakomen". Eigen nieuwsdienst MADRID. Prins Bernhard heeft gisteren deelgenomen aan een jacht partij in de buurt van Valdepenas in Spanje. Da Prins werd vergezeld door de Spaanse troonpretendent Juan Car los en diens leraar, de hertog van Al buquerque. Vandaag zal prins Bern- hard naar Nederland terugvliegen. BRUSSEL Drie mannen zijn gisteren een juwelierszaak binnengedrongen aan de Hofberg, aan de rand van Brussels bovenstad. Toen zij tien minuten later de winkel verlieten, waren de drie eige» naressen van de zaak vierhonderdduizend gulden aan juwelen armer. De bandieten konden ongemerkt ver dwijnen, vermoedelijk in een auto. Die viel niet op in de straat waar het verkeer juist extra druk was omdat de ministers van de Europese Gemeenschappen en hun ambtenaren zich er door naar de vergadering van de ministerraden spoed den, die werd gehouden in een gebouw dat nog geen honderd meter van de juwelierszaak afligt. De drie mannen hadden na hun binnen* komst een revolver tevoorschijn gehaald, en de twee vrouwen achter de toonbank bevolen de brandkast te openen. Die vraag was overbodig, want de brandkast was al open. Juwelen en een som gelds werden er meteen uitgenomen. Eén van de overvallers dwong de dames daarna zich naar een achterkamer te be geven. De twee andere kerels haalden met enkele vlugge grepen de etalage leeg en wikkelden alle juwelen in de groene fluwelen doek, waarop zij in de etalage uitgestald hadden gelegen, adh ldshrdluvbgkqj LONDEN. Ook de tweede dag dat Antony Armstrong-Jones, prinses Mar garets echtgenoot, voor de Raad voor de industriële vormgeving, kwam wer ken, was hij twaalf minuten voor de aanvangstijd aanwezig. Op precies het zelfde moment als de dag tevoren reed zijn zwarte auto voor men kan beter zeggen achter bij het gebouw van de raad. Tony had er kennelijk niet veel zin in, opnieuw bij aankomst en vertrek door een grote menigte te worden aan gegaapt. Hij besloot zijn tweede werk dag door de achterdeur naar binnen te gaan. Overigens had Tony gisteren best de voordeur kunnen gebruiken, want de pu blieke belangstelling was ditmaal nihil. Er stonden gisterochtend drie vrouwen voor het gebouw, drie werksters die op de bus stonden te wachten. Het K.N.M.I. in De Bilt berichtte gisteravond om 23.15 uur; Overwegend zwaar bewolkt en tijdelijk regen, voornamelijk in het midden en zuiden van het a land. Later enkele 4 verspreid voorko- vZ mende opklarin- gen. Matige tot vrij krachtige wind uit westelijke richtin gen. In het alge meen iets lagere temperaturen. MIESJE: Ook dat nog! 1 febr.: zon op 8.21, zorc onder 17.27; maan op 18.26, maan onder 8.27. weer wind max.t. n.sl. Helsinki regen ZZW 3 4 Stockh. regen wzw 5 0.3 Oslo onbew NO 3 0 Kopenh. regen WZW 5 0.1 Aberdeen onbew. wzw Londen1 g. bew. zw 10 0 Amsterd. g. bew. wzw 8 1 Brussel z. bew. zw 10 6 Luxemb. regen zw 7 2 Parijs g. bew z 9 1 Bordeaux regen z IS 1 Grenoble g. bew stil 7 0.1 Nice z. bew. NNW 9 0 Berlijn 1. bew wzw 8 7 Frankfort regen zw 7 1 München regen wzw 8 0.1 Zürich regen zw 9 0.1 Genève g. bew wzw 8 0 Locarno 1. bew stil 5 0 Athene z. bew NNO 11 0 Rome 1. bew. stil 12 0 Ajaccio g. bew ONO 12 0 Madrid g. bew stil 7 0 Majorca z. bew WZ 14 0 Eigen nieuwsdienst GRONINGEN De voedselvoor ziening in Nederland in geval van oorlog is geregeld. De distributie is op papier in kannen en kruiken. Er zijn distributiekaarten gedrukt, die op diverse plaatsen in het land worden bewaard. Dat heeft luitenant-generaal T. E. E. H. Mathon, chef van de staf voor civiele verdediging gisteren mee gedeeld. Hy sprak voor het departe ment Groningen van de Nederlandse maatschappü voor Nyverheid en handel. De rede heette „De civiele defensie in het byzonder op econo misch gebied". De generaal noemde het zaak een organisatie voor te bereiden. Dan kun je beter improviseren, zei hij. Wij zijn uitgegaan van een militaire veronderstelling. Ons land zal name lijk etappe en basisgebied zijn. Dat wil zeggen dat er troepen aan- en doorgevoerd zullen worden en dat er een produktie- en reparatieappa raat zal komen, aldus generaal Mathon. Voor dat laatste komt er een wet. Daarvoor zijn nu al lijsten gemaakt van bedrijven die bij de produktie en reparatie worden ingedeeld. De voorzieningen voor de industrie zijn moeilijk volgens de generaal. Nederland heeft zelf kolen en zout en met de opslag van olie in ver schillende streken wordt een begin gemaakt. Het heeft heel wat hoofd brekens gekost voor er geschikte ter reinen waren gevonden. Tenslotte heeft hij een waarschu wende vinger geheven„Alle voor bereidingen blijven een dode tech niek als de wil om weerstand te bieden ontbreekt".

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 1