TOCH MET DE SABEL Belgen staan gereed aan Congo's grens Tientallen blanken vermist SNELLE AFDALINC VAN VORSTIN Tweede Kamer op reces STAKINGSFRONT BROKKELT AF Klachten over B.B. ongegrond Keurige jongen" bleek vijfvoudig moordenaar pj5 me, i SCHOLEN STOREN SPREIDING De Bilt: Dooi WINTER WIJKT PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND „Technici" Onbereikbaar Anti-blank ZES MAANDEN GEËIST VOOR MESSTEKEN Opnieuw slachtoffer van liet ijs FRANS-ALGERIJNS CONTACT IN TRIPOLI? Opgravingen, Schiedam VERSCHEIDENE LAGEN AANGETROFFEN WATER ZAKTE VOOR ZWARE BERGING Belgische treinen volgens spoorboekje N.T.S. sommeert Ensemble OFFICIER VAN JUSTITIE: Na onderzoek Toch Floyd Patterson garantie tegen discriminatie LINDA SMITH GEKIDNAPT Collega's liielpen Gelijkenis van de misdaden leidde tot arrestatie VIER JAAR Deense kotter zinkt na aanvaring met Katwijk se treiler BEUL VAN RHODESIË: „Ik wil Eichmann wel hangen" Vlees gestolen „voor vrouw met Plantaziekte" Nederlandse hulp aan Congo voor één miljoen Directeur: JACQ DE SMIT; Chefred.: G. J. BREUKEB Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststraat 90, Postbus 4, Giro 116666. telefoon Directie en administratie 01100- 6901. Redactie: 01100-6901 en 5366 Bijkantoren: Middelburg, Korte Delft 50. tel 01180-2009. redactie Walcheren en sportredactie 01180-4604, Post- bu» 26, Vlissingen, Nieuwendnk 33, tel. 01184-3224, Postbus 24, Terneuzen. N.euwstraat 38. tel. 01150-3189; Zlerlkzee, Havenpark 24 tel. 01110-2991. Zeeuwsch Dagblad Losse nummers 13 cent. Abonnementsprijs S 0,58 per week, 7,per kwartaal' Advertentietarieven op aanvrage. - Rubriek Kabouter» 7 cent per woord met een minimum van 1, 16e JAARGANG No. 4760 Vrijdag 20 januari 1961 CHAOS HEERST IN KIVOE Eigen nieuwsdienst LEOPOLDSTAD. België heeft de laatste dagen verse troepen naar het protectoraat Roeanda- Oeroendi gezonden om te voor komen dat Congolese troepen het protectoraat binnendringen. Zij zouden opdracht hebben zich op Congolees grondgebied te be geven wanneer blijkt dat de Ver enigde Naties niet in staat zijn de veiligheid te garanderen van de blanken in Kivoe en Oostpro vincie. Daartoe wordt een mo biele strijdmacht in gereedheid gehouden, o.a. bestaande uit tien jeeps, voorzien van afvuurinstal- laties voor raketten. De verse troepen zijn uit België over gevlogen met vliegtuigen van het type Globemaster. De vliegtuigen, die ver scheidene vluchten hebben moeten maken, hebben op hun terugreis naar België troepen vervoerd die in het moederland zouden worden gedemobi liseerd. Thans bevinden de toestellen zich weer op een vliegveld vlak aan de grens tussen Roeanda-Oeroendi en Congo. Daar worden zij in gereedheid gehouden voor het transport van blan ken die over de grens komen na ge vlucht te zijn voor de slachtingen die telkens in Congo worden aangericht door elkaar bestokende stammen. Uit Brussel wordt voorts gemeld dat een groep van 58 jeugdige Belgen uit Brus sel naar Katanga is vertrokken om dienst te nemen in het leger van die onafhankelijke staat. Volgens de Bel gische regering zijn de jongelui burgers die als technici in Katanga gaan wer ken. Zelf zeggen zij dat zij in het leger van premier Tsjombe dienst gaan ne men. Zij reizen per vliegtuig via Te heran. De Belgische versterkingen aan de grens tussen Roeanda-Oeroendi en de Con golese provincie Kivoe zijn een direct gevolg van de ongelofelijke chaos die in Kivoe heerst. Alle verbindingen zijn uitgevallen. Van recht of orde is geen sprake meer. Honderden mensen, blan ken en zwarten, komen dagelijks om het leven bij bloedige gevechten. AI een paar maal hebben Belgische troepen zich over de grens moeten be geven om vluchtelingen voor een wisse dood te behoeden. Indonesische troe pen van de internationale politiemacht hebben telkens geprobeerd de Belgen te bewegen, zich terug te trekken. Of het daarbij tot strijd tussen de Belgen en de troepen van de Verenigde Na ties is gekomen, is niet bekend. In Kivoe worden nu vele tientallen blanken vermist. Onder hen bevindt zich de Britse consul in Elisabethstad, die probeerde zich te vergewissen van het lot van de blanken in Kivoe. Drie medische teams van het Bode Kruis worden eveneens vermist. Daar alle verbindingen zijn verbroken is het onbegonnen werk om pogingen tot opsporing te doen. /AP de verjaardag van prinses Margriet was het prachtig weer in het Zwitserse winter sportcentrum Gstaad, waar de prinses verblijft. Dat weer lokte de jarige met koningin Juliana en prinses Irene naar de besneeuwde ber gen om te skiën. De Koningin ziet men op de foto in de afda ling van de Egglie. Haar doch ters deden het kalmer aan. Zij skieden op de minder steile oefenbanen van Gstaad. Zoals men weet bevindt de provincie Kivoe zich in handen van aanhangers van de in Elisabethstad gevangen ge houden ex-premier Loemoemba. Juist de overbrenging van Loemoemba van Thijsstad naar Elisabethstad, waar hij verschrikkelijk is mishandeld, heeft zijn volgelingen ertoe gebracht, zich te keren tegen alles wat blank is of kan worden beschouwd als tegenstander van Loemoemba. Van onze correspondent DEN BOSCH. De Bossche rechtbank heeft gisteren een steek partij behandeld die een uitvloeisel was geweest van een nachtelijk feest je in een Eindhovens fabriekje. Een nachtportier van het fabriekje had enkele maanden geleden zichzelf en enkele collega's wat afleiding be zorgd door tijdens zijn dienst enkele dames binnen te halen. Toen de dames er goed en wel wa ren, schepten enkele portiers er plezier in te kloppen op de deuren van de apartementen waar de dames zich met de andere mannen ophielden. Een van hen maakte woedend de deur open, wat hij moest bekopen met de volle laag uit een brandblusapparaat over zijn schaarse kleding. Razend viel de bespoten en gestoor de portier zijn plaaggeest aan. Die had echter gediend bij het Korps comman dotroepen, wat bleek uit zijn terstond reageren met het trekken van een mes. Binnen enkele seconden had hij daar de aanvaller enkele malen mee gestoken, waardoor deze twee maanden niet had kunnen werken. De officier van justitie eiste tegen de portier die het mes had getrokken zes maanden gevangenisstraf, waarvan twee voorwaardelijk. Bij zijn eis hield hij re kening met de omstandigheden en het gunstige verleden van verdachte. Eigen nieuwsdienst RIDDERKERK Hel ijs heeft op nieuw een slachtoffer geëist. De zevenjarige J. Hollemans uit Bolnes onder Ridderkerk verdronk, toen hij het ijs op een slootje wilde probe ren en er door heen zakte. Eigen nieuwsdienst TUNIS. Het eerste directe contact tussen vertegenwoordigers van de re gering van Frankrijk en afgevaardig den van de voorlopige Algerijnse re gering zal waarschijnlijk tot stand komen in Tripoli, de hoofdstad van het koninkrijk Libey. Het heeft in Tunis sterk de aandacht getrokken dat op dit ogenblik, terwijl de Algerijnse leiders de handen vol heb ben met de oplossing van het Frans- Algerijnse vraagstuk, er een Algerijnse delegatie naar Tripoli wordt gezonden om daar „besprekingen te voeren met de regering van Libye". Er is in de betrekkingen tussen de voorlopige Algerijnse regering en de re gering van Libye niets wat een onmid dellijk overleg noodzakelijk zou kunnen maken. De enige conclusie die uit het vertrek van twee Algerijnse ministers (die van buitenlandse zaken en die van voorlichting) kan worden getrokken, is dat zij besprekingen gaan voeren met vertegenwoordigers van de Franse rege ring. Uit Parijs werd gisteravond gemeld dat de Gaulle en premier Debré hebben besloten de hervorming van het Franse kabinet uit te stellen tot een latere da tum. De Gaulle schijnt te willen wachten tot hij weet waaraan hij toe is wat be treft de eventuele onderhandelingen met de Algerijnse nationalisten. Van onze parlementaire redacteur DEN HAAG. Met nog drie onaf gewerkte begrotingen (buitenlandse za ken, defensie en sociale zaken) is de Tweede Kamer gisteravond op reces gegaan tot dinsdag 21 februari. Voorzitter dr. L. G. Kortenhorst zei echter in zijn slotrede niet ontevreden te zijn over de nieuwe werkwijze van de Kamer. Zij behandelde in de afgelo pen drie maanden veertien begrotings hoofdstukken. enkele tientallen wetsont werpen en vier interpellaties. De belangrijkste wetsontwerpen waren die voor de monumentenwet, de prij zenwet en het wetenschappelijk onder wijs. Dat gebeurde in 43 vergaderingen, waarvan er 27 's avonds werden voort gezet. Hoewel dr. Kortenhorst bij de aan vang van het parlementaire jaar ook vergaderingen op vrijdag in het voor uitzicht had gesteld, is de Kamer op die dag tot nu toe slechts éénmaal bijeen gekomen. Van onze correspondent SCHIEDAM. Het slaat nu wel vast dat bij de opgravingen in de Hargpolder achter Bad Groenoord in Schiedam een woning, althans een bouwwerk is aangetroffen. Het is voorts gebleken dat er verscheidene lagen uit verschillende tijdperken boven elkaar liggen. De opgravingen staan onder leiding van dr. Modderman van het Rijksbureau voor oudheidkundig bodemonderzoek te Wa- geningen Archeologen verwachten dat de ontdekkingen in Schiedam van groot belang zullen zijn De Westduitse sleepbootkapitein Wil helm Stoerb uit Oberkassei die vorig jaar april bij Lobith de Nederlandse grens passeerde met de hakenkruisvlag in de mast, is gisteren voor de Duisburgse rechtbank ontoerekeningsvatbaar ver klaard en buiten vervolging gesteld. Stoerb heeft een tijd in een inrichting doorgebracht, maar hij zou nu geheel zijn genezen. Van onze correspondent MAASTRICHT Bij het licht van schijnwerpers zijn twee drij vende bokken gisteravond begon nen de rijnaak Persephone los te trekken uit de Maas. Het schip was op 9 januari door een verkeerde manoeuvre met de sleepboot Ber tha gezonken. De sleepboot, die klem zat tussen de aak en een pij ler van de stuw bij Borgharen, werd eerst opgeruimd. Voor het bergen liet men het water in de Maas twee meter zakken. De stuw is bij schippers berucht. Er zijn al vijftig ongelukken ge beurd. Na het ongeluk met de Per sephone is de gemeènteraad van Maastricht gevraagd er bij de mi nister van verkeer en waterstaat op aan te dringen de plannen voor. een verbetering van de plaats des onheils spoedig uit te voeren. Dat wil men zien vastgelegd in het Ter- na aientrakta at, dat binnenkort door België en Nederland zal worden ondertekend. Vier slepers Die verbetering houdt een ver plaatsing van de stuw bij Borg haren in én1 de aanleg van het Ca- bergkanaal naast de stop van Ter- naaien. De stuw ligt vlak bij de monding van het Julianakanaal in de Maas. Om 's winters bij enige stroom Maastricht te bereiken, hebben schepen vaak vier sleepboten no dig. Ook de Persephone werd door vier sleepboten getrokken. Toen er één een mankement kreeg, kon den de andere drie het schip niet meer houden. Het verplaatsen van de stuw heeft het voordeel dat de afstand stuw-Julianakanaal groter wordt. Daardoor krijgt een schip de kans zich van een verkeerde manoeuvre te herstellen. Van onze correspondent BRUSSEL. Voor het eerst sinds het begin van de grote sta king, nu meer dan een maand ge leden, liepen gisteren de Belgische treinen weer volgens het spoor boekje een enkele uitzondering daargelaten. Daar er gisteren ook in het bekken van het Centrum ein delijk een duidelijke terugkeer naar het werk kon worden waar genomen, kan men zeggen dat het stakingsfront alleen nog maar in stand wordt gehouden door de me taalbewerkers van Luik en Charle roi en hun aanhang. Er heerste gisteren op het politieke front nogal belangstelling voor een motie van de afdeling Luik-Hoey- Borgworn van het socialistische vak verbond, waarin Renard de lakens uitdeelt. In deze motie wordt nl. de wenselijkheid uitgesproken van het „federaliseren van, de vakbeweging". Mocht deze opvatting het winnen, dan zou dit gaan betekenen dat het socialistisch vakverbond in drie groe pen uiteenvalt: een Vlaamse, een Brus selse en een Waalse organisatie. Beswaren Tegen een dergelijke ontwikkeling hebben de Vlaamse en Brusselse leiders echter groot bezwaar. Gisteren heeft de zg. algemene cen trale van het ABVV, die de georgani seerde arbeiders uit de chemische industrie, de petroleumnijverheid en het bouwbedrijf omvat, dan ook meteen gereageerd. Zij gaf een verklaring uit waaruit blijkt dat zij federalisme noch op na tionaal vlak noch op syndicaal vlak wil. De algemene centrale acht federalis- Eigen nieuwsdienst BUSSUM. De Nederlandse Te levisie Stichting heeft de toneelgroep Ensemble telegrafisch gesommeerd acteurs en actrices beschikbaar te stellen voor televisieuitzendingen. In het telegram wordt er op ge wezen dat de N.T.S. al in geen zes weken over spelers van Ensemble heeft kunnen beschikken. Zoals wij hebben bericht hangt het van de bereidheid van Ensemble om acteurs beschikbaar te stellen af of het televisiespel De dood van een handelsreiziger kan doorgaan. Van een onzer verslaggever» ROTTERDAM De klachten over fraude bij de BB op Goeree-Overflakkee zijn ongegrond. Dat heeft de officier van justitie in Rotterdam mr. S. J. van der Hoeven gistermorgen laten weten aan de klager, het oud-kringhoofd op het eiland, de heer J. Carels. De heer Carels zal vandaag nog in een uitgebreide brief de leden van de Eerste en Tweede Kamer van zijn klachten op de hoogte stellen; hij meent dat de officier enkele punten in zijn klacht over het hoofd heeft gezien en in ieder geval hem, de klager, niet voldoende heeft gehoord. In zijn brief aan de heer Carels stelt de officier, dat na een diepgaand onder zoek van fraude niets is gebleken; op enige punten bleken de klachten, aldus de officier, te berusten op verschil in interpretatie van voorschriften, waar bij de klager van een te enge inter pretatie uitging. De officier zal, schrijft hij, geen acht meer slaan op verdere aanklachten over deze aangelegenheid. In zijn brief aan de Staten-Generaal her innert de heer Carels aan de hele in onze krant indertijd weergegeven controverse tussen hem en de door hem beschuldigde kringraad, die uit de bur gemeesters op het eiland bestaat. Die controverse begon al bij zijn sollicitatie. De kringraad beloofde hem toen een dienstwoning die niet bleek te bestaan. Vooral echter het feit dat er voor meer BB'ers werd gedeclareerd dan in de kring dienst deden, stijven de heer Ca rels in de mening dat er wél fraude werd gepleegd. De zaak-Carels zal nog dienen voor het Ambtenarengerecht dat de uitslag van het onderzoek van de justitie heeft afgewacht. DEN BOSCH. Wegens mishandeling van een hoofdagent en het besturen van een auto onder invloed van alcohol heeft de rechtbank te 's-Hertogenbosch giste ren de koopman F. B. uit Oss veroor deeld tot een jaar gevangenisstraf met aftrek en een jaar ontzegging van de rijbevoegdheid. De eis was vier jaar gevangenisstraf met aftrek en vijf jaar intrekking van het rijbewijs geweest. me geheel in strijd met de ontwikkeling van de gemeenschappelijke markt van de zes landen van West-Europa die de belangen der arbeiders steeds meer vervlecht. Het bestuurscomité van de vrijdag te Namen in het leven geroepen orga nisatie van Waalse socialistisch geko zenen heeft vergaderd onder leiding van senator Dehousse, oud-voorzitter van de Vergadering van de Raad van Europa. Het comité heeft besloten het probleem van een zg. paritaire senaat te onderzoeken, zodat voorstellen daar omtrent onverwijld in het parlement kunnen worden ingediend. Een pari taire Senaat wil zeggen een Senaat waarin de vertegenwoordigers van de Waalse gewesten even talrijk zijn als die van de Vlaamse. Politie geeft toe: Van onze Haagse redactie DEN HAAG Eindelijk heeft 'de Haagse politie min of meer toegegeven dat de 29-jarige schilder C. J. van Ee in de oudejaarsnacht door een Haagse politieagent met een sabel is gestoken. Volgens de politie zou echter niet meer zijn uit te maken wié de heer Van Ee heeft gestoken'. De pertinent onjuiste verklaringen die de politie in deze kwestie heeft afgelegd, zijn intussen niet herroepen. Indertijd maakte de politie bekend dat zij met dit steekgeval niets te ma ken had. Nadat de agenten in de Jan de Baenstraat een charge hadden uit gevoerd zou de heer Van Ee met een mes zijn gestoken door een buurtbe woner, aldus de politie toen. De toon van de eerder gedane ferme verklaringen scheelt nogal wat met die van de laatste mededeling: „Het kan wel als vaststaand worden aangenomen dat de wond van de heer Van Ee het directe gevolg is geweest van een charge van de politie". NEW YORK (ANP) Floyd Patter son. wereldkampioen boksen in het zwaargewicht, heeft gisteren het con tract getekend, dat hem verplicht op 13 maart te Miami zijn titel te ver dedigen tegen de Zweed Johansson. Hij heeft echter op een zeer bijzon dere clausule aan gedrongen door als voorwaarde te stel len: een garantie bedrag van tien duizend dollar moet worden gestort om te verzekeren, dat de negers bij dit gevecht op plaat sen kunnen gaan zitten waar zij willen. Als dit niet het geval mocht zijn, zal het bedrag worden overhan digd aan de natio nale- bond voor de gelijkstelling van de gekleurde rassen. Zonder bezwaar aanvaardden de organisatoren deze voorwaarde. De directie van de Convention Hall, waar het gevecht wordt gehouden, heeft evenals de burgemeester van Miami gegarandeerd, dat in de zaal geen rassenscheiding zal zijn. PATTERSON Politie zeker: Van onze correspondent LONDEN Meer dan Vijfhonderd mannen hebben gisteren de gehele dag de bossen rondom het plaatsje Earls Colne in Essex meter voor meter afgezocht. De twaalfjarige Linda Smith hebben zij niet gevon den. Het meisje is zoals bekend sinds maandagavond zoek. Gisteren heeft de politie de per soonsbeschrijving verspreid van een man die minder dan een uur nadat Linda verdween, in haar gezelschap zou zijn gezien. Dat was in een café in de buurt van Linda's woonplaats. Er wordt thans niet meer aan ge twijfeld dat Linda Smith is gekid napt. De politie vermoedt dat zij is ontvoerd door een man die een auto bij zich had. Honderdvijftig collega's van Lin da's vader legden gisteren het werk neer om te helpen zoeken naar zijn dochter. De directie van de fabriek waar zij werken besloot deze man nen het loon gewoon uit te betalen. Huis aan huis werd er gisteren in Earls Colne aangebeld om inlichtin gen te verkrijgen over het verdwe nen meisje. Met gebogen schouders, de ogen rood van vermoeidheid, sjokte Linda's vader door de bossen, in zijn hand een lange stok waarmee hij de takken weg sloeg die in zijn weg hingen. Waar hij en zijn vrien den en de honderden anderen ook zochten of keken, Linda werd niet gevonden. Van onze correspondent BONN. De negentienjarige meu- belmakerszoon Peter August Hössl heeft sedert 1956 bij München niet minder dan vijf moorden gepleegd. Vijf moorden volgens één star schema: het slachtoffer werd be slopen, het magazijn van een ge weer werd op hem leeggeschoten en de daad werd altijd gepleegd op een zaterdagmiddag of een zondag tussen 3 en 5 uur, opdat vader en moeder Hössl toch maar geen aan merking zouden maken op het ge drag van hun zoon! Peter Hössl ging tot zijn arrestatie vo rige week zaterdag altijd door voor de „nette jongen die alleen melk dronk", in het kerkkoor van zijn dorpje Stein- hausen zong, en geestelijk voedsel haalde uit boekjes over Micky Mouse. Maar op 25 november 1956, 's middags om 5 uur, schoot hij een elfjarige scho lier dood. Voor deze misdaad kreeg hij vier jaar jeugdgevangenis. Binnen drie jaar was de jonge moordenaar al weer uit de gevangenis: de direc teur vond hem namelijk een beste jongen, die zich uitstekend had ge dragen en die de gevangenisbiblio theek voorbeeldig had verzorgd. Daarna werden in 1959'en 1960 dicht bij München in ruim een jaar tijds vier moorden gepleegd die alle vier op vallende overeenkomst vertoonden: een regen van geweerkogels, geen roof, de daad in de middag gepleegd. In alle gevallen behoorde Hössl tot de verdachten. Men kon hem na lang schaduwen tenslotte arresteren toen hij een revolver kocht. Spoedig daar op viel Hössl door de mand. Sinds ivanneer is Bruno's verjaardag een excuus voor een borrelpartij? DEN HAAG (A.N.P.) De Stich ting recreatie in Den Haag heeft in een circulaire een beroep gedaan op de scholen, om de vakanties te laten beginnen op 10 juli, ondanks het feit dat in de bouwnijverheid de vakantie pas op 24 juli begint. Dat geldt alleen de zg. noordelijke sector, d.w.z. ons land ten noorden van de grote rivieren, Rotterdam inbegrepen. Toen de bouwvakken besloten tot een later begin van de vakan ties, heeft een aantal scholen ook het begin van de vakanties verlaat, tot 17, 24 of 31 juli. Dat dwingt nu ook de andere collectief sluitende bedrijven er toe hun vakanties op te schuiven. Door de handelwijze van de schoolbe sturen dreigt het effect van de va kantiespreiding verloren te gaan, juist nu de noodzaak van spreiding groter is dan ooit, aldus de Stich ting recreatie. ROTTERDAM Na een aanvaring met de 247 ton metende Katwijkse treiler Emma Wilhelmina (KW 135) is donderdagochtend vroeg de 44 tons Deense kotter Grethe Thygesen uit Es- bjerg gezonken. Het Nederlandse vis sersschip nam de vier bemanningsleden aan boord. De aanvaring geschiedde op de Noord zee op 180 mijl van Esbjerg en onge veer honderd mijl van de Nederlandse kust Schipper K. Zwaan uit Katwijk aan Zee vertelde ons in een radiotelefo- nisch gesprek: „Het is 's nachts om kwart over vier gebeurd. Ik lag te kooi. De twee_ man, die op wacht wa ren, hebben zich waarschijnlijk verke ken op de lichten van de kotter, die ten anker lag. Het was ook een beetie heng". Wat is de schade? „Niemand van de Denen is gewond. Ik heb hen overgegeven aan de kotter, waarmee de Grethe Thygesen samen viste. Op de 135 is niets aan de hand. Ik heb ook geen schade, zodat ik door vaar naar de visgronden op zestig gra den of daaromtrent. Dat hangt af van het weer". De Emma Wilhelmina was woensdag avond om half zeven uit IJmuiden ver trokken. Het schip is eigendom van de n.v. Rederij N. Parlevliet te Katwiiik Eigen nieuwsdienst JERUZALEM Als men in Israël nie mand kan vinden die Adolf Eichmann wil ophangen, wil ik dat best doen. Aldus heeft de officiële beul van Rho- desië en Nyassaland laten weten. Hij heeft dit in een brief aan de Israëlische regering laten weten. Het is al enige tijd bekend dat er in de Joodse staat weinig animo bestaat om beulswerk te verrichten, ondanks het feit dat Adolf Eichmann als een doods vijand van het land wordt beschouwd. Er is al druk gespeculeerd over de vraag wie Eichmann moet ophangen indien hij ter dood wordt veroordeeld. De beul uit het centraalafrikaanse land heeft zijn aanbod gedaan om Israël te helpen en, zoals hij zegt, „om wat extra geld te verdienen". Zijn superieuren willen volgens hem graag getuigen dat hij „een der meest humane en efficiënte beulen ter wereld" is. Ook wil hij met alle genoegen van advies dienen bij het noodzakelijke voorbereidende werk voor het ophan gen van Adolf Eichmann. Eigen nieuwsdienst ROTTERDAM Dat vlees was voor mijn vrouw en baby. Die leden aan de Plantaziekte en wat doe je dan als man? Ik was niet van plan het te verkopen. Dat was het verweer van de 29-jarige chauffeur W- P. J. M. van der W., die zich gisteren voor de Rotterdamse recht bank moest verantwoorden voor vlees- diefstallen. Zijn verweer sloeg op de vijf kilo lever en de vijf kilo rundvlees die hij bij zich had toen hij werd gearres teerd. De andere telastgelegde diefstal len ontkende hij. Volgens de officier van justitie had hij echter het grofst en het brutaalst gesto len van de acht chauffeurs en vleesdra gers van een Rotterdamse vleeshandel die zich moesten verantwoorden voor diefstallen op grote schaal van vlees dat voor de uitvoer was bestemd. De officier eiste tegen Van der W. ze ven maanden gevangenisstraf met aftrek, waarvan twee voorwaardelijk met drie jaar proeftijd. Tegen de andere verdach ten eiste hij iets lagere straffen. Van onze parlementaire redacteur DEN HAAG. De Nederlandse rege ring deelt voor één miljoen gulden in de internationale hulp ter leniging van de hongersnood in de Congolese provin cie Kasai. Om onmiddellijk te helpen wordt ge dacht aan duizend tot vijftienhonderd ton Surinaamse rijst. Suriname heeft zelf al honderd ton rijst beschikbaar gesteld. Ook melkpoeder is een geschikt produkt. Minister Marijnen, die gisteren de Tweede Kamer dit nieuws verschafte in antwoord op vragen van de socialist dr. C L. Patijn, zei veel waardering te heb ben voor de acties van het Rode Kruis en de stichting oecumenische hulp aan kerken en vluchtelingen. Een grote on derneming heeft 250 ton palmolie toege^ zegd. Het K.N.M.I. in De Bilt berichtte gisteravond om 23.15 uur: Vrij veel bewol king met plaatselijk enige regen en in r het noordoosten van het land hier en daar ijzel. Matige tot vrij krachtige wind tus sen zuid en zuidwest. Dooi, maar in het noordoosten van het land temperaturen om het vriespunt. MÏESJE: Paraplu in plaats van schaatsen. 21 jam: zon op 8.36, zon onder 17.07; maan op 10.59, maan onder 23.25. Van onze weerkundige medewerker De koude heeft gisteren zijn hoogtepunt bereikt toen in Twente en in Eelde zeven graden vorst werd gemeten. Gisteren overdag kwam het kwik overal weer boven het vriespunt, in Zuid-Limburg zes graden, in de noordelijke pro vincies één graad. Gisteravond daalde de tempera tuur in het oosten tot onder het vriespunt. Het waren voorlopig de laatste stuiptrekkingen van de vorst. De temperatuur is in Zuid- Frankrijk al gestegen onder in vloed, van de depressie-activiteit boven de Oceaan. Ook in ons land werd de bewolking die met de depressie samenhangt gisteren al zichtbaar. Daardoor kan de tempe ratuur 's nachts minder ver dalen. Bovendien zal de zachte lucht nu veld kunnen winnen omdat het hoge druk gebied boven centraal Europa van minder betekenis wordt. Er is een kans, dat er van daag hier en daar regen valt. De koude blijft in het Oosten; in Rus land, Polen en op de Balkan is het op en top winter, in het westen zal de dooi vandaag aanzienlijk terrein winnen.

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 1