Stakingsactie brokkelt in Vlaanderen verder af Eerste toenadering door amendement op eenheidswet Kamerlid Hazenboseh in België GIJZELAAR TERUG NAAR AUSTRALIË -Het raadsel- van de Haagse sabelprik 10 m»; I BELOFTE ZWART OP WIT LONDEN VREEST VOOR GEVOLGEN VAN DE SPIONAGEZAAK Eisenhower trekt belofte in Na uitspraak van rechter: afscheid is voor eeuwig NEGERSTUDENTE UITGEJOUWD i GETUIGENIS GING TELOOR IN LAWAAI VAN VERKEER Indonesië vestigt basis op Lombok Surinaamse minister lector te Amsterdam De Bilt: Sneeuw Het weer overal PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND Veelbelovend in c.n.v. Spoed Rustig Politie: slachtoffer met mes gestoken Arts: onzinnige verklaring niet van ons Directeur: JACQ DE SMIT; Cherred G. J. BBECKEB Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststraat 90 Postbus 4, Giro 116666. telefoon Directie en administratie 01100- 6901. Redactie: 01100-6901 en 5366. Bijkantoren: Middelburg, Korte Delft 50. tel. 01180-2009. redactie Walcheren en sportredactie 01160-4604, Post bus 26. Vllsslngen, Nleuwendijk 33, tel. 01134-3224, Postbus 24, Terneuzen, Nleuwstraat 38, tel. 01150-3189; Zierlkzee, Havenpark 24 tel. 01110-2991. Zeeuwsch Dagblad GMi Losse nummers 13 cent Abonnementsprijs 0,56 per week, 7,per kwartaal Advertentietarieven op aanvrage. - Rubriek Kabouters 1 cent per woord met een minimum van 1, i«e jaargang No. 4752 Woensdag 11 januari 1961 ENIGE ONTSPANNING IN BELGIË Van onze correspondent BRUSSEL Gisteren, bij het begin van de vierde week van de grote staking, zijn er eindelijk duidelijke tekenen van ontspanning zichtbaar geworden. Zij waren te danken aan de gematigde vleugel van de socialistische kamerfractie onder leiding van oud-pre mier Van Acker. Van Acker, een Vlaming uit Brugge, die als eerste minister in 1957 niet week voor de door Renard ontketende staking van de Waalse metaalbewerkers, heeft gisteren een amendement op de eenheidswet ingediend. Daarmee reikte hij eerste minister Eyskens enige vingers en zij werden onmiddellijk ge grepen. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG Drs C. P. Hazen boseh, vice-voorzitter van het Europese parlement, lid van de Tweede Kamer en een vooraan staand figuur in de anti-revolu tionaire kringen, is gisteravond omstreeks zeven uur in de buurt van Bastogne in België veronge lukt. De heer Hazenboseh was op weg naar Luxemburg, waar hij een com missievergadering van het Europese parlement zou bijwonen. Even bui ten Bastogne werd zijn wagen bij een afdaling gegrepen door een te gemoetkomende Belgische trekker met oplegger. Beide wagens kantel den en schoven nog een eindweegs over het wegdek. De heer Hazen boseh moet op slag dood zijn ge weest; zijn lichaam is naar een zie kenhuis in Bastogne gebracht. De chauffeur van de vrachtwagen bleef ongedeerd. In de heer Hazenboseh verliest de Anti-revolutionaire partij een van haar kundigste voormannen. Hij was een veelbelovend politicus, die in de Twee de Kamer waarvan hij sedert 1953 deel uitmaakte ieders aanzien en achting genoot. In april 1959 werd hij als een ernstig kandidaat genoemd voor de portefeuille van sociale zaken in het kabinet-De Quay. Ook in de Europese politiek heeft hij een plaats van betekenis ingenomen. Hij was lid en vice-voorzitter van het Europese parlement en had juist een begin ge maakt met de reorganisatie van het secretariaat van het Europese parle ment, nadat aan twee secretarissen ontslag was verleend. Drs- Hazenboseh is slechts 39 jaar geworden. Hij werd geboren in Dor drecht, bezocht daar de H.B.S. en stu deerde vervolgens aan de Nederland- sche economische hoogeschool in Rot terdam. Hij moest zijn studie als gevolg van de Duitse bezetting onderbreken en zo duurde het tot 1946 voor hij zijn kandidaatsexamen kon afleggen. Als adjunct-secretaris van de hoofdafdeling sociale zaken trad hij in dienst van de Stichting van de landbouw en uit dien hoofde werd hij ook lid van de loon- commissie van de Stichting van den Arbeid. In 1950 deed hij doctoraal examen en in datzelfde jaar werd hij tot secre taris van het Christelijk nationaal vak verbond benoemd. Aanvankelijk aan vaardde hij die benoeming niet. Wel voldeed hij aan het verzoek de leiding op zich te nemen van de pas opgerichte sociaal-economische dienst van het C.N.V. In 1953 werd hij verbonds- bestuurder en secretaris van het C.N.V. en lid van de Tweede Kamer voor de Anti-revolutionaire partij. Ook maakte hij deel uit van de S.E.R. De heer Hazenboseh laat een vrouw en vijf kinderen achter. De regering heeft in besprekingen met het Algemeen christelijk vakverbond reeds voor Kerstmis concessies beloofd, maar, zo zeiden de socialisten, er staat niets zwart op wit en wie weet wat er van die concessies terechtkomt. Van Acker diende daarom nu een amendement in, dat een belofte van de minister van arbeid vastlegt. De minister van arbeid had namelijk toegezegd, dat alle koninklijke besluiten, die tot uitvoering van de zg. eenheidswet genomen zou den worden, eerst in de Kamercommissie van sociale zaken zouden worden besproken. .-.-kJ Er zijn in de drie weken van de grote Belgische staking tot nu toe meer dan duizend daden van sabo tage gepleegd. In allerlei gevechten zijn er ontelbare gewonden en zelfs twee doden gevallen. De stakers zijn weinig kieskeurig bij de keuze van hun wapens. De justitie te Brussel heeft er een hele verzameling van aangelegd. Het zijn hamers, stukken gietijzer die als projectielen worden gebruikt, kromme, aan elkaar ge laste spijkers die autobanden moe ten vernielen, boksbeugels, messen van allerlei formaat en schroeven die uit de spoorrails zijn gedraaid. Het amendement-Van Acker had in het bijzonder betrekking op de voor nemens van de regering wat betreft de werkloosheidsvergoeding. Tijdens de gedachtenwisseling zei Van Acker, dat de regering niet moet speculeren op het vanzelf aflopen van de stakin gen. De gevolgen van die stakingsactie zijn ernstig, zij dreigen het klimaat voor lange jaren te bederven en zij ma ken de toestand van de schatkist nog slechter dan hij al is. Gezien de finan ciële toestand moet elke regering, hoe ook samengesteld, maatregelen nemen, zo erkende de socialistische oud-pre mier. Hij verklaarde ook te begrijpen dat de regering onder de huidige omstan digheden maatregelen moet nemen om de orde te handhaven, al zijn daarbij dan ook overdrijvingen begaan. „Het wordt nu echter tijd dat wij openlijk in deze vergadering zeggen wat wij al dagen lang in de wandelgangen van dit gebouw aan elkaar toevertrouwen." Eyskens antwoordde verheugd te zijn dat Van Acker erkend had, dat de een heidswet ook goede dingen inhield. Met het oog op de kritiek, die erop neer komt, dat de belastingverhogingen vooral op de kleine man zullen druk ken, verzekerde Eyskens nog eens, dat met de algemene belastinghervorming waardoor de indirecte belastingen ten opzichte van de directe belastingen teruggedrongen zullen worden, spoed zal worden gemaakt. Wat het amen dement-Van Acker betreft, zei Eyskens goed te vinden, dat het woensdagmor gen rustig in de Kamercommissie wordt bekeken. Van Acker dankte Eyskens en bijna alle Kamerleden deden opgelucht. Al leen vroegen een aantal liberalen zich wat angstig af wat of er nu terecht zal komen van de in uitzicht gestelde saneringsmaatregelen op sociaal gebied. Gisteren heeft de regering een ver dere afbrokkeling kunnen constateren van de stakingsactie in het Vlaamse land. Ër was één uitzondering, de ha ven van Gent, waar de stakingen weer zijn opgeflakkerd. In Wallonië werd de toestand in de grote centra statio nair genoemd, doch in de kleine indus triesteden aan de rand van de grote bekkens was een duidelijke werkher vatting te constateren, bijv. in het ge bied om Charleroi. De gisteren gehouden betogingen zijn rustig verlopen, behalve in Antwerpen. Een betoging van enkele duizenden stakers zou daar bij het centraal sta tion ontbonden worden. Ondanks een oproep van de leiders om rustig uiteen te gaan braken vooral jonge mensen door een politiecordon heen en deden een poging om door te dringen naar het station. De politie maakte van de gummistokken gebruik en enkele minu ten heerste er een moeilijk te beschrij ven verwarring, die er zelfs toe leidde, dat de Antwerpse stakers een vracht auto met flessen bier aanvielen en de flessen met een onder andere omstan digheden welhaast ondenkbare verloo chening van hun volksaard kapot sme ten. Toen politieversterkingen aanruk ten waren de manifestanten gauw uit eengedreven. Van onze Haagse redactie DEN HAAG. Een toezegging na mens president Eisenhower om de Ne derlands-Amerikaanse onderhandelingen over landingsrechten voor de KLM in Californië weer op gang te brengen, is zeer onlangs tegen elke verwachting in op het laatste ogenblik ingetrokken. Dat deelt minister Korthals in zijn memorie van antwoord aan de Tweede Kamer mee. Volgens hem zou het de bedoeling zijn geweest de kwestie van de landingsrechten nog tijdens het be wind van Eisenhower te regelen. In plaats daarvan, aldus de bewindsman, is nu zelfs een tendens waarneembaar in I Amerikaanse luchtvaartkringen om reeds verkregen rechten van buiten landse maatschappijen te gaan beper- 1 ken. Van onze correspondent BREDA De emigrant F. Smol ders (62), die vorig jaar tijdens een vakantie in Nederland wegens oude schulden werd gegijzeld, is sinds gis termorgen weer vrij man. Hij kan teruggaan naar Australië, zijn twee de vaderland, en zal dat zo spoedig mogelijk doen. Het wordt een af scheid van Nederland voor eeuwig, zei hij. Gistermorgen verklaarde de Bredase rechtbank de gijzeling de finitief nietig. De heer Smolders was na een faillis sement naar Australië geëmigreerd. Hij liet vele schulden achter. Tijdens zijn vakantie in Nederland maakte hij de indruk welgesteld te zijn. Dat maakte oude schuldeisers wakker en één van hen, die sinds 1954 een vordering van tienduizend gulden op hem had, vroeg zijn gijzeling. Na zestig dagen gijzeling werd de heer Smolders op 24 september op vrije voeten gesteld. De president van de Bredase rechtbank verklaarde toen in kort geding de gijzeling voorlopig van onwaarde. De heer Smolders, die had gezegd dat alles wat hij bezat op naam stond van zijn kinderen, moest zijn pas poort en retourbiljet voor de boot naar Australië op de griffie van de recht bank inleveren. Dat betekende voor de heer Smol ders, die het grootste deel van zijn va kantie in Nederland in de cel had door gebracht, een onvrijwillige verlenging van zijn verblijf in het geboorteland. Hij was van plan geweest op 1 oktober weer terug te gaan. Zijn vrouw heeft het vonnis van gis teren niet kunnen afwachten en is al eerder vertrokken. De heer Smolders moest nog drie maanden wachten. Hij kreeg die tijd steun van de gemeente Hilvarenbeek, waar hij bij familie woonde. Het was gisteravond nog niet bekend hoeveel schade de heer Smol ders door zijn verlengde verblijf in Ne derland heeft geleden en wie dat even tueel zal moeten betalen. Aan zijn cre diteuren is intussen niets betaald. Van onze Haagse redactie DEN HAAG Wat heeft de Haag se politie er toe bewogen don derdag 5 januari aan de pers mee te delen dat de heer J. van Ee in de oudejaarsnacht in de Jan de Baenstraat met een mes is gestoken? De heer Van Ee zelf en vele bewoners van de Jan de Baen straat verklaren dat hij door een politieman is gestoken met een sabel. Aan een woordvoerder van de Haagse politie zou in het ge meentelijk ziekenhuis, waar de heer Van Ee was opgenomen, zijn verteld dat deze met een mes was gestoken. Lijnrecht hiertegenover staat nu de ver klaring van de directeur-geneesheer van dit ziekenhuis, dr. W. C. J. B. Hulscher: „Een arts kan niet zien of een steek met een mes of met een sabel is toegebracht". „Voor zover ik heb kunnen nagaan", zo vertelt dokter Hulscher, „heeft geen van mijn artsen, ook niet die de heer Van Ee heeft behandeld, een dergelijke onzinnige verklaring aan de politie gegeven." BRIEF Wat er in de Jan de Baenstraat is gë; beurd kwam pas donderdag 5 januari Van onze correspondent T ONDEN De Britse regering is bang dat Washington opnieuw een grote mate van terughoudendheid zal gaan betrachten bij het delen van defensiegeheimen met Groot- Britannië als gevolg van de spionage bij de Britse marine. Zoals men weet zijn zaterdag vijf mensen gearres teerd omdat zij geheime zaken zou den hebben gestolen op een etablis sement van de marine. Premier Macmillan heeft al opdracht ge geven, hem volledig op de hoogte te houden van de gang van zaken bij het onderzoek. Bovendien wil hij precies weten welke maatregelen worden ge nomen om spionage tegen te gaan. in het bijzonder bij onderzoekingscentra van de Britse marine en bij diensten v/aar geheime wapens worden be proefd. Het is in hel verleden al dikwijls voor gekomen dat de Verenigde Staten be paalde geheimen niet aan Groot-Bri- tannië en andere landen wilden open baren uit vrees voor spionage. Met klem heeft Macmillan er te Washing ton herhaalde malen op aangedrongen, voor de bondgenoten niets geheim te houden. Soms had dit succes. In Londen vreest men nu, dat de spiona- ge-affaire bij de marine tot gevolg zal hebben dat er in Washington opnieuw tot grotere geheimhouding wordt over gegaan. In elk geval staat Londen op het punt, een volledig rapport over de spionage naar Washington te sturen. Vingeraf drukken van de vijf spionnen zijn naar Amerika en ook naar Canada gezon den om daar te worden onderzocht. Zoals men zich zal herinneren bezitten drie van de vijf gearresteerden de Ca nadese nationaliteit. De achttienjarige negerstudente Chariayne Hunter (links voor) die bij rechterlijk bevel toegang tot de universiteit van Georgia kreeg, werd uitgejouwd door blanke medestu denten toen zij zich wilde laten in schrijven. Een deken van de univer siteit moest tussenbeide komen en een student diens collegekaart ont nemen wegens ondisciplinair ge drag. Na het dreigement van gou verneur Vandiver de universiteit te zullen laten sluiten als de beide ne gerstudenten zouden terugkomen, hebben zij zich nog niet weer laten zien. VERTROUWELIJK Macmillan hecht vooral veel waarde aan I het behouden van een goede verstand houding met de Verenigde Staten, nu Kennedy op het punt staat het hoogste gezag van Eisenhower over te nemen. Met Eisenhower onderhield Macmillan altijd een zeer vertrouwelijk contact. Scotland 'Yard heeft nu volmacht gekre gen in nog een groot aantal woningen huiszoeking Te verrichten in verband met de spionagezaak bij de Britse ma rine. Er is al een groot aantal docu menten en boeken in beslag genomen in de huizen van de vijf gearresteerden. Het onderzoek in deze zaak strekt zich niet alleen uit tot het marine-etablis sement in Portland waar twee der spionnen werkten, maar ook tot an dere inrichtingen van de marine. aan het licht. De heer W. Niemans schreef een brief aan enkele Haagse kranten dat de politie in de oudejaars nacht schandalig was opgetreden. Politieagenten zouden er in het wilde weg op los hebben geslagen en de heer Van Ee zou, toen hij naar buiten kwam direct zijn neergestoken. Deze brief was geschreven als één zin, zonder hoofdletters en zonder punten. Er was niet uit op te maken of de heer Van Ee door een agent, dan wel door een ander was gestoken. Toen enkele kranten het gebeurde in de Jan de Baenstraat publiceerden, zonder hierover inlichtingen te hebben inge wonnen bij de politie, verklaarde een woordvoerder van de Haagse politie donderdag 5 januari dit een zeer be droevende berichtgeving te vinden. Immers, de naam van de politie was toch al in opspraak gebracht door de charge in de Geraniumstraat, waarbij de zestienjarige jongen Wim Scholte werd doodgestoken. Dezelfde woordvoerder legde daarop de volgende verklaring .af: „Het was erg onrustig in de Jan de Baenstraat en het werd nodig geacht een charge uit te voeren. Dat daarbij enkele mensen licht zijn gewond is begrijpelijk. De heer Van Ee is gestoken een kwartier nadat de politiemensen de straat had den verlaten, dus niet tijdens de charge. Onze indruik is, dat het hier een gewone burenruzie betreft. Wij doen er verder niets aan want de ge stoken heer Van Ee heeft geen aan klacht ingediend." ANDERE LEZING De heer Niemans, de heer Van Ee en nog een aantal anderen geven een heel andere lezing. „Om twaalf uur gingen wij naar buiten om wat vuurwerk af te steken. In de hele straat is geen kerstboom aangestoken. Op alle hoe ken stonden twee politieagenten met helm en sabel. Zij keken, maar deden niets. Omstreeks tien over twaalf kwam er plotseling een jeep de straat inrijden. Zes agenten met de blanke sabel in de hand sprongen eraf en begonnen in het wilde weg te slaan Waar werd geprotesteerd kregen de mensen te horen: Dan moeten jullie maar binnenblijven, er is toch gewaar schuwd? De heer Van Ee, die oudejaarsavond bij zijn ouders was, vluchtte met vele anderen naar binnen. Hij hield be schermend zijn handen voor zijn ge zicht en liep enkele sabelhouwen op zijn linkerarm op. Toen hij voor zijn ouderlijke woning stond riep hij tegen de agent die hem achtervolgde: Hier moet ik zijn, VERDWENEN Op dat moment kwam er van de over kant een andere politieman die de heer Van Ee met zijn sabel stak, onder de oksel. Op hetzelfde ogenblik deed zijn moeder de deur open en hij wan kelde de gang in. Enkele mensen die hem daar zagen vallen riepen de agen ten dat hij was geraakt, maar zij ver dwenen wondervlug in de auto en re den weg. Met een auto van een buur man is de heer Van Ee naar het zieken huis gebracht, waar hij omstreeks half een aankwam". Twee politieagenten, die de hele avond in de buurt hadden gesurveilleerd von den het vrij rustig, vertelde een echt paar dat een winkel drijft in de Te- nierstraat. De brief die de heer Niemans aan de burgemeester schreef is in handen ge steld van de officier van justitie, mr. C. Dyserinck. Een officiële klacht over de sabelprik is niet ingediend. In de brief wordt alleen gesproken over het „schandalige optreden" van de politie. ONDERZOEK De Haagse recherche is vorige week vrijdag, in samenwerking met de rijks recherche een onderzoek naar deze zaak begonnen. Dat onderzoek heeft in tussen tot nog geen enkel resultaat geleid. De woordvoerder van de Haag se politie wilde gistermiddag geen en kel commentaar geven, ook niet op de mededeling van dr. Hulscher. Wel vernamen wij dat de agenten die de charge in de Jan de Baenstraat hadden uitgevoerd, eigenjijk naar de Van Osta- destraat waren gedirigeerd, waar een vechtpartij gaande zou zijn. Men zal zich herinneren dat op de pers conferentie die de politie op nieuw jaarsdag gaf de charge in de Jan de Baenstraat verzwegen werd. Er werd maar gesproken over drie charges, na melijk op het Lorentzplein, in de Van Ostadestraat en in de Naaldwijkse- straat. SCHADEVERGOEDING Verder blijft het vreemd dat geen mel ding werd gemaakt van het feit dat een man was neergestoken, al was dat volgens de politie dan ook gebeurd tij dens een burenruzie. Het feit dat de man was neergestoken is nieuws en dergelijk nieuws wordt op de perscon ferentie die de politie geeft altijd mee gedeeld. De heer Van Ee, die inmiddels uit het ziekenhuis is ontslagen, heeft in een brief aan burgemeester Kolfschoten schadevergoeding gevraagd. Zolang hij in de ziektewet loopt krijgt hij maar zeventig procent van zijn normale loon uitbetaald. Het resteren de bedrag wil de heer Van Ee van de gemeente hebben. Ook wil hij schade vergoeding voor enkele kledingstukken die door sabelhouwen zouden zijn I vernield. Ik heb een speciaal verzoek aan u. Zou u mij het zoutvaatje even willen aanreiken Van onze correspondent DEN HAAG Dodelijk nieuwsgierig bogen zich gistermiddag tientallen chauffeurs van in der haast geparkeer de personen- en vrachtwagens over de balustrade van rijksweg 4a bij de ro tonde, waar de weg naar Utrecht deze autoweg snijdt. Beneden hen, op de Gaslaan in de gemeente Leidschendam, zagen zij plechtige lieden staan en za gen zij zelfs mensen met ontbloot hoofd de eed afleggen. Dit alles omdat de Haagse rechtbank ter plaatse een gerechtelijke schouw hield in de zaak tegen de veertigjarige vrachtwagenchauffeur J. J. T. uit Den Haag, die ervan wordt verdacht schuld te hebben aan de dood van de 46-ja- rige tuinder J. V. Deze tuinder was 29 maart met zijn bromfiets in botsing met de vrachtwagen van T. gekomen. Kort daarop was hij aan zijn verwon dingen overleden. Verw eer Eind december had de rechtbank de zaak al behandeld, maar het college achtte het toen nodig de situatie ter plaatse op te nemen. Het verweer van T. was, dat hij met zijn met zes ton zand gela den vrachtwagen midden op de weg had moeten rijden, wegens de zachte berm, de kuilen in de weg en de moeilijke bestuurbaarheid van zijn wagen. De bromfietser had ook midden op de weg gereden, hoewel er een slecht aangeduid fietspad is. Hij was plot seling voor de wagen opgedoemd. De chauffeur had toen een aanrijding niet kunnen voorkomen, hoewel hij zeer langzaam reed. Aan de hand van foto's die de politie ter stond na het ongeluk had gemaakt, de monstreerde T. met zijn vrachtwagen voor de leden van de rechtbank. Inder daad bleek hij de bromfietser pas op het laatste ogenblik te hebben kunnen zien. De getuigen werden op straat beëdigd, maar van hun verklaringen was niets te verstaan door de overvliegende straaljagers en het verkeer over het viaduct. De officier van justitie wilde niet met een requireren. Hij vroeg de zitting te verdagen tot 26 januari, welk verzoek werd ingewilligd. DJAKARTA (Reuter) De Indo nesische regering zal voor burger lijke en militaire doeleinden een vliegveld aanleggen op het eiland Lombok. Ook straaljagers zullen van deze basis gebruik kunnen maken, zo kondigde radio Indonesië gisteren aan. J)e afstand tussen Lombok en Nederlands Nieuw-Guinea bedraagt nog geen tweeduizend kilometer. AMSTERDAM. Dr. P. A. M. van Philips, minister van economische za ken in Suriname, staat op de nominatie voor een benoeming tot lector in de bedrijfseconomie aan de gemeentelijke universiteit van Amsterdam. Hij zal waarschijnlijk binnenkort zijn ambt van minister neerleggen. Het K.N.M.I. in De Bilt berichtte ons gisteravond om 23.15 uur: Opklaringen, maar ook plaatselijk en- 1 kele regen- of sneeuwbuien. Zwakke tot ma tige, aan de kust tijdelijk krachtige noordelijke wind. Dezelfde of iets la gere temperaturen. MIESJE: Als het bij een beetje blyft, is het nog wei uit te houden! 12 JANUARI: zon op 8.44, zon onder 16.53; maan op 3.17, maan onder 13.24. Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Rome Ajaccio Madrid Mallorca Lissabon geh bew. sneeuw onbew. regen zw.bew. regen regen bew. regen zw.bew. regen regen onweer regen regen bew. zw.bew. regen sneeuw onbew. h.bew. l.bew. regen l.bew. l.bew. regen wind temp ZZO 0 ZZW 2 NW 4 3 3 7 N NW NNO 9 WZW 8 ZZW 3 W 8 WNW NO N 9 8 7 Z 4 ZZW 5 stil WNW 2 3 6 1 3 0 Z 12 NNO 14 W 9 W 14 NNW 14 stil WZW ZZO w nrsl 0.5' 0.3 0 0.3 0 2 6 5 11 4 5 0.2 9 0.3 2 0 0 3 0.1 0 0 0 1 1 0 0.1

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 1