DE GESCHIEDENIS VAN »PRINCE DE MONACO en zo herleeft een traditie in verjongde vorm - als een King Size Filter die verfijnde Amerikaanse tabakken en 50 jaar Europese ervaring in zich verenigt De nieuwe „Prince de Monaco" wordt gecreëerd. - In den Haag verzamelden zich tahaksdeskundigen van Laurens uit Vele Europese landen om de nieuwe „Prince de Monaco" te creëren - die, aangepast aan deze tijd, toch de noblesse van zijn verleden moest bewaren. Als een King Size Filter, die verfijnde Amerikaanse tabakken en 50 jaar Europese ervaring in zich verenigt. Casino de Monte Carlo. - De blauwe rook, die hier —zo omstreeks 1909 - boven de groene roulettetafels hing, was voor een groot deel afkomstig van „Prince de Monaco". Engelsen, Zweden, Bussen en Spanjaarden verdreven hun spanning, vierden hun winst met deze beroemde sigaret. Maxim's in Parijs. - In dit befaamde restaurant was „Prince de Monaco" thuis, verkrijgbaar en geliefd - even favoriet als in het Londonse „Ritz", het NewYorkse Waldorf-Astoria, het Berlijnse Hotel Adlon en de Romeinse „Villa Hassler". Het historische doosje. - Van Madrid tot St. Petersburg, van Oslo tot New York kende men dit doosje: „Prince de Monaco" washetgrote, internationale merk dat de naam Ed. Lanrens tot een wereldbegrip maakte voor edele, exclusieve tabakken. Vele malen de Grand Prix. - „Prince de Monaco" verwierf tal van onderschei dingen wegens zijn exceptionele samenstelling-o.a. de Grand Prix te Parijs in 1892, te Nice 1894, Londen in 1896, Geneve in 1898, Brussel en Buenos Aires in 1910 etc. „La belle époque". - Zo noemde men de bruisende, feestelijke tijd voor de eefste wereldoorlog, toen een Hispano-Suiza, de romans van Marcel Proust en de bal letten van Diaghilev de grote mode waren. „Prince de Monaco" was de modieuze sigaret; men sprak van „de sigaretten van de élite, de élite van de sigaretten". Hofleverancier van 10 vorsten. - „Prince de Monaco" werd tot hofleverancier benoemd van 10 Europese vorsten en mag daardoor de wapens van deze vorsten huizen voeren.

Zeeuwsch Dagblad | 1959 | | pagina 10